ALKMAARSE KALEID0SCOOP STADSNIEUWS H.O.V. Concert Distributie De heer Scheffel jubileert Op 1 Maart a-s. aal het 25 jaar ge leden ztfn, dat de heer D. J. Scheffel in functie trad als secretaris van de toenmalige Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorder kwartier. Voordien was hij in het bedrijfsleven werkzaam geweest, laat stelijk als chef van de afdeling Han del van een der grote scheepvaart maatschappijen te Amsterdam. Des namiddags te half twee wordt In de Raadzaal van het Stadhuis een vergadering van de Raad van Bijstand belegd, waarin de heer Scheffel namens de Kamer en het personeel zal worden toegesproken. Vervolgens bestaat voor anderen de gelegenheid de jubilaris geluk te wen sen in Hotel Victory te Alkmaar (in gang v. d. Boschstraat) en wel van 3 uur tot 4.30 uur. Wij komèn nog nader op dit be langrijk jubileum terug. Jaap Siotijn speelde Haydn De H.O.V. heeft de muziekliefheb bers, (die helaas in geringe mate wa ren opgekomen, waar blijven de in tellectuele kunstliefhebbers?) Vrij dagavond iets bijzonders voorgezet. Onder leiding van Marinus Adam heeft het orkest een schitterend con cert gegeven. Een fijnzinnige uitvoering van Tar- tini's Sinfonia Pastorale opende 't programma. Goed solistisch werk le verde hierbij de nieuwe concertmees ter van het H.O.V. Jan Hesmérg en het langdurig applaus bewees dat de aanwezigen het waardeerden. Het hoogtepunt van het programma was wel het optreden van Jaap Stotijn. onze meester-hoboist, die het Con cert voor Hobo van Jos. Haydn ver tolkte. Dit concert, een parel uit de hobo-literatuur is slechts enkele 'ja ren in ons land bekend, daar het kortgeleden ontdekt werd waarna Stotijn het in ons land introduceerde. |Het orkest heeft zeer volgzaam begeleid zonder dat nochtans de per soonlijke intenties van de dirigent hieronder hebben geleden. De toehoor ders waren zeer gul met applaus voor de solist, die zeer terecht het orkest hiervan haar deel deed toe komen. Na een mooie vertolking van Men- delsohn's Nocturne en Scherzo uit de Midzomernachtsdroom besloot het orkest haar optreden met Cesar Franck's Symphonie in d. kl. terts. Dit grandioze concertstuk heeft een. »zo gave vertolking gekregen, dat men geen waardiger sluitstuk voor deze muzikale avond had kunnen beden ken. Dirigent Adam leidde voor treffelijk en zuiver en het verdien-' de succes van het 'orkest is ook zijn succes geweest. Een langdurig applaus beloonde deze schitterend uitvoering Th. K. Prof. Mr A. Koelma geridderd Naar wij vernemen is Prof. Mr. A. Koelma door de Koningin benoemd tot Ridder in de Orde vten de Neder landse Leeuw. Tevens is hem op zijn verzoek per 15 Februari eervol ontslag verleend als burgemeester van» Alkmaar. VICTORIA THEATER Maandag 16 Febr. is de letter V aan de beurt om bonkaarten te halen in het uitreiklokaal aan de Ridderstraat van 911 uur. TAHIA, DE EILANDPRINSES Romantiek, liefde en spanning verenigd in een prachtige kleuren film: „Tahia, de eilandprinses". Maria Montez: als schone Tahia, de prinses ypn het sprookjesachtig mooie eiland; Jon Hall: de visser en Sabu, de kwajongen met het hart op de rechte plaats, zij waren de voornaamste hoofdrolspelers in deze film van de Jjropicche eilanden, waar in het middelpunt, het bassin met ?zijn kostbare schatten op de bodem, een verleidelijk lokaas vormt voor hen die op aardse schatten belust zijn. Dat er iets nog kostbaarder is op de wereld bewijst ons hier Tahia, met haar onverwoestbare liefde voor de eenvoudige visser, een liefde die ster ker blijkt te zijn. dan alle aardse schatten. Zonder Sabu was er echter niet veel van terecht gekomen. Een film, die zowel door spel als opnamen zeker de moeite waard is gezien te worden. In het uitgebreide voorprogramma o.a. een vlotte, muzikale eenacter en een aardig tekenfilmpje. CINEMA AMERICAIN HAVEN DER VERLEIDING Ontegenzeggelijk zitten er zeer goe de spelmomenten in de film „Haven der verleiding", een film die vertelt van een man die altijd in zeer arme omstandigheden heeft geleefd en nu plotseling "door zijn grote oplettend heid iets ontdekt waardoor hij in het bezit komt van een koffer met bank biljetten ter waarde van 5000 pond. Deze rol van de sluiswachter is aan Robert Newton volkomen toever trouwd. De sluiswachter kan de verleiding niet weerstaan om de gevonden schat voor zichzelf te behouden en Came lia (Simone Simon) sterkt hem nog in zijn" domheid. Zo vervalt de sluiswachter in een leven van angst en achterdocht, een HINDERWET Bij besluit van 12 Februari 1948 is aan T. de Jong en H. Evers vergun ning verleend tot het oprichten Van een inrichting voor machinale hout bewerking, waarin zullen worden ge bezigd 3 electromotoren resp. 3, 2 en l]/2 P.K. in het perceel Julianastraat nr. 34, alhier. Alkmaar, 13 Februari 1948. leven, dat hem vroeger nooit bekend was. De beide hoofdrollen worden op waardeerbare wijze vertolkt. Het voorprogramma neemt de toe schouwer mee naar het betoverende Zwitserland, waai' dé Olympische spe len in volle gang zijn. A.B.T. DE JUNGLE KONINGIN Wanneer het geluid van deTam- Tam klinkt door de wildernis dan be tekent dit dat er iets is gebeurd Wat bij ons de telegrdaf doet, doet de Tam- Tam in de rimboe. De Jungle" Koningin is een verhaal uit de wildernis waar nog rasechte wil den leven met monsterachtige be schilderingen op het gelaat en lichaam Wanneer men als blanke daar tussen moet leven, hangt je leven steeds aan een zijden draad. Wanneer de dokter, die met zijn dochter bijgenaamd de Jungle Konin gin (Francis Gifford) - op goede voet met de wilden leeft onder valse voor- wenselen naar zijn tweelingbroer wordt gelokt en daar op lafhartige wij ze wordt vermoordt, dan komen er lieden, die het op de diamanten vóór zien hebben naar de wildernis. Dan begint pas het spel op leven en dood. Steeds ontstaan er de span nendste situaties, maar ook steeds weer weten zij zich er uit te redden. Dat deze film rijk is aan machtige natuuropnamen behoeft geen betoog. Al is 't verhaal zeer onlogisch, toch is het de moeite waard de film te gaan zien. HARMONIE-THEATER volking de cholera uitbrak cn hij had meer courage in zijn pink dan de meeste mensen in hun hele body. Hij kon vechten als de beste en wanneer er één woordje was, dat niet in zijn woordenboek voorkwam, dan was dit het woordje „vrees". Natuurlijk werden de Moro's, die er vechtmethoden op" na hielden om van te rillen en te beven, door de Filip- pino's overwonnen, evenals de schone Linda door de zeldzame dokter, die bij al zijn eigenschappen er boven dien nog heel goed uitzag. Maar, al is alles een tikje erg ge ïdealiseerd weergegeven, er zit iets echt verheugends in de wijze waar op men de Filippino's tot mensen zag herscheppen, iets - we willen dit wel aannemen - dat in werkelijkheid het geval is geweest. ZEEBONKEN met Stan Laurel en Oliver Hardy Ook dit is weer een allergekste ge schiedenis zoals wij van dit tweetal gewend zijn. Oliver Hardy, zenuwziek geworden van hoorngeschal moet rust houden. De dokter schrijft zeelucht voor en er wordt een jacht gehuurd, om de kuur te volbrengen. Maar dit brengt veel verwikkelingen iflet zich. Een moordenaar z^ckt schuilplaats op het jacht en wordt door Oliver achtervolgt. Stan speelt hier ook zijn rol in totdat de politie een eind aan het hele geval maakt. Het is een dol komische film. HOOGSTE ROEM De aankondiging als „opwindende avonturenfilm" is niets te weinig ge zegd. Waarmee we in het begin be merken dat l?et verhaal zich zal gaan afspelen op de Philippijnen, dat het zal inhouden een episode uit de vrij wording uit het jaar 1906 der Philip- pino's, levend onder een ingekankerde vrees voor de Moro's uit de jungle, dan is dat eigenlijk even een tegeh- valler.Maar spoedig zijn we er id ons hart gaat evenzeer ujt naar dappere dokter, als dat van de schone Linda, de dochter van de bevelvoeren de kapitein in die mooie, maar één zame uithoek^an de wereld. Wat die dokter niet alles kan! Hij had ieder een onmiddelijk door, bleek een psy- chloog van belang in zijn streven de Philippino's hun angst voor Alipang, de aanvoerder van de Moro's, te doen overwinnen, hij was een medicus van de bovenste plank, toen onder de be- LANGS VERGETEN WEGEN met Johnny Mack Brown en Raymond Hatton Dit is een echte Wild West film waarin men kan genieten van paard rijden in de goede zin van 't woord. Overvallen op koetsen, welke goud vervoeren en tevens een listige sa menwerking tussen de Sheriff en 'n U.S. marshall, welke tot de ontmas kering der bende leid. Een film met gevechten en span ningen. De beide films zijn dit weekend in de Rustende Jager te Bergen. DE RODE PIMPERNEL met Leslie Howard, Merlé Oberon Raymond Massey. Deze film speelt in Frankrijk en Engeland ten tijde van Robespierre. Chauvelin heeft opdracht gekregen om de Rode Pimpem'el het koste wat kost te pakken te krijgen. De Rode Pimpernel is een Engels edelman, Sir Percy Blakeney, doch niemand kent zijn indentiteit, hij werkt samen met een groep jonge mensen, welke zich ten taak hebben gesteld Franse aristocraten van de guillotine te redden. In dezelfde film wordt de bevrij ding der familie de Tournay op h'et doek gebracht. Ook deze film is een gedeelte uit heWjoekwerk De Rode Pimpernel ge schreven door de gravin de Orsay. Een film vol avontuur en spanning, welke vanaf Maandag 16 Febr. in de Rus te Bergen draait. kerkdiensten ALKMAAR Groote Kerk 19 uur Ds van Wijk Kapelkerk 10 uur Ds. Wesseldijk Kapelkerk 5 uur Ds. den Oudsten Kapelkerk 7 uur Ds. J. M. de Jong uit Amsterdam (Jeugddienst) Doopsgezinde Gemeente 10 uur Ds. A. J. v. d. Sluis Remonstranten gemeente 10.30 uur Ds. Rappold Gelegenheid tot dopen. Gereformeerde kerk (art. 31 K.O.) in Waakt en Bidt 10 en 5.30 uur Ds. W. v. d. JL.ingen Baptisten Gemeente Nieuwe Doele 10.15 uur Evang. Hofhuis Ev. Luth. Gemeente 10.30 uur Ds. Vermeulen (H.E.L. Pred) van- Hoorn (voor het Ned. Luth. Gem.) Ned. Clir. Genieenscliapsbond in Waakt en Bidt Donderdagavond 7.30 uur dhr. Van Oost veen. Zondagmiddag 3 uur Jeugdsamen- komst. Vrijdagavond 7.30 uur Bijz. Jeugd- samenkomst Dinsdagavond 7.30 uur Bijbelbespre king. Houtweg 8 BERGEN Ned. Chr. Gemeenschapsbond (in -Rehoboth) Vrijdagavond 8 uur de heer J. Dammuller van Alkmaar HEILOO Ned. Chr. Gemeenschapsbond Donderdagmiddag 3 uur Bijbelbe- sprekingl Stationsstraat K 69 NED. HERV. KERKEN Stompetoren 10 uur Ds. Kastein Heiloo 10 uur Ds. Bierman v.. Bergen Limmen 10 uur Ds. den Oudsten van Alkmaar Koedijk 10 uur A. Slager Akersloot 10 uur Ds. A. v. Santen H.H.Waard 2.30 uur Ds. Bierman Veenhuysen geen dienst Ursem 10.30 uur Ds. Spaargaren Oudorp 10 uur Ds. H. W. Bosch Stompetoren Herv. Evan. 10 uur Dhr. Dekker Egmond aan Zee Ned. Herv. Kerk 10 uur Ds. Roobol Oud-Katholieke kerk 8 uur vroeg dienst, 10 uur late dienst, 19 uur Vespêr. Leger des Heils 10 uur Heïligendicnst 12 uur Zondagsschool 20 uur Verlossingssamenkomst Ned. Ved. van Spiritisten „Harmonia" ABB gebouw 10.30 uur, Morgenwij ding, de heer Muis, Rotterdam Rozekruisers Genootschap -öudegracht 114 Tempeldienst 10.30 uur dhr. H. A. Rutgers v. d. Loeff over „De ge loof sgelijdenis der Rozek|uisers" Maandagavond 20 uur cursus voor belangstellenden. Kerk van Jezus Christus van de Hei ligen der Laatste Dagen Valk's Lunchroom 10.30 uur Zondagsschool 5 uur Godsdienstoefening ALKMAARSE SCHAAKCLUB D.O.8, Na het beëindigen der le helft van de wintercompetitie zijn de volgende standen verkreg-n: le klasse R. v. Wezop 10 8 1 1 8'/4 C. Mazereeuw 10 6 2 2 7 J. Bakker 9 5 1 3 5'/2 A. Burgert 10 4 3 3 5i/2' J. Molenaar 10 5 1 4 \Vi K. Brinkhof 9 41 4 4 J. Kooy 10 4 1 5 4'/2 A. Nijman 10 4 1 5 4/2' J. Slikker ,10 4 6 4 R. Pranger 10 2 1 7 .2 Vi A. v. 'Vliet 10 1 9 1 2e klasse W. Speets 8 6 2 7 P. Obdam 8 6 2 6 J. Nijman 9 5 4 5 F. Appel 8 4 1 3 4«/2 L. Godijn 6 4 2 4 Wouters 9 4 5 4 G. Bayema 9 3 1 5 3'/2 P. v. Hoven 9 3 6 3 J. v. Wezop 8 2 6 2 J. P. Willems 8 2 6 2 TWEE OUDSTE PRINSESJES ZIEK. Tijdens een bezoek aan N.V. Werk spoor vertelde Prins Bernhard, dat de beide oudste Prinsesjes, Beatrix en Irene, de mazelen hebben. Zij zijn thans aan de beterende hand DE BESTE SCHOOL De openbare school is natuurlijk de beste school, die we in Nederland hebben. Ze is als een glazen huisje. Wanneer eens ergens iets niet in or de is, dan valt dat onmiddellijk op en het wordt naar vermogen recht gezet. We twijfelen er niet aan of bij de bijzondere school zijn de toe standen ook zeer behoorlijk. Maar deze school is een interne aangele genheid, de muren zijn niet van glas en voor buitenstaanders hangt bij de deur een bordje met „Verboden Toe gang". We willen daartegen getn bezwaai maken: aan de bestaande toestanden willen we niet tornen. Wanneer de voorstanders van de bijz. school op deze wijze gelukkig menen te kun nen worden, dan is dat hun zaak. Maai' laten die heren bedenken, dat de voorvechters voor de open bare school ook recht hebben op een plaatsje in de zon. Tal van malen hebben we in de gemeenteraad de verzekering horen uiten, dat de groepen, welke aan de bijzondere school hechten, de openbare zulk 'n buitengewoon goed hart toedragen. Men zou dus mogen verwachten, dat ze het werk van de heer Daal der, de grote voorvechter van de Vereniging voor Volksonderwijs, met genoegen gadeslaan en dat ze zich met de voorstanders van het open bare onderwijs zouden verheugen over de toenemende belangstelling van het publiek voor de openbare school. Helaas, de werkelijkheid is anders We vernemen, dat ze de heer Daal der beginnen te beschouwen als een „gevaar" en dat hij meer en meer stuit op tegenwerking. Hoe hebben we het nu? En dan die verklarin gen in de raad! Of waren die toch eigenlijk niet helemaal gemeend? De kwestie is. dat uiteindelijk het beste onderwijs het wint. En dat is het openbare. Want wanneer daaraan iets man keert, dan verneemt iedereen het. We kunnen ons echter de tijd niet herinneren, dat er kwaad over werd gesproken. DOOD IN GRADEN - Wist u, lezer, dat men dood kan zijn in verschillende graden? Zo is de geest van dood, doder, doodst, 'n beetje dood, zeer dood, verschrikke lijk erg dood? Wij wisten het niet, maar de Hol landse Maatschappij van Landbouw weet ons beter te vertellen. En aan gezien de heren, die er deel van uit maken, zich steeds bezig houden met het leven van plant en dier, zijn ze stellig uitstekend op de hoogte. In de agenda voor de vergadering, die heden wordt gehouden lezen we: Toen echter enige tijd geleden de instructies voor de inspectie verschenen en niet lang daarna de eerste aanslagbiljetten werden ver zonden, bleek al spoedig, dat wij ons met „een zeer dode mus" blij hebben gemaakt. Een dode mus hebben we wel eens gezien. Maar een zeer dode? (Om de dooie dood nog niet, hoor). We hopen, dat de heren het beestje meebrengen ter vergadering. NOG MEER RARIGHEID 't Gaat hier in Alkmaar overigens toch een beetje luguber toe. Heeft u er ooit" van gehoord, lezer, dat een dood beest een waterleidingskraan wist ^open te krijgen. Men zou ge neigd zijn te zeggen: Dat .dier was dan bepaald „een beetje dbod". Maar 't was een geslacht koebeest, dat schoon gemaakt en wel bij slager Botman in het Fnidsen aan de haak hing. We menen: doder kan het toch al bijna niet. Het kwam zo. Het dier wist zich los te wurmen van de haak, waar aan het was opgehangen en viel bo venop een kraan, die een halve slag omdraaide en open ging. Het water begon er uit te stromen, bedekte de hele vloer en eindelijk, toen het op sommige plaatsen 15 cm hoog stond, begon het over de drempels te stro men. Dat zagen voorbijgangers en zo kwam het onheil aan het licht. Intussen, een rare plaats, dat Alk maar, met zijn zeer dode mussen en dode koebeesten, die waterkranen open maken. EN NU NAAR DE HONDERD! We ontvingen een kaartje, waaria Opa van 't Hoff ons zijn dank tot uit drukking bracht, betoond ter gele genheid van zijn 99ste verjaardag. We waarderen dit zeer, maar we zullen 't nog meer waarderen, wan neer hij veilig en wel de 100ste mijlpaal bereikt. Dus, rustigjes aan aan, opa en hou je goed! OVER ZWENDEL Wat zoudt U doen, lezers, wanneer: U een partij bonnen moest inleve ren bij het C.D.K. en U wist, dat er zich valse onder bevonden? Ver moedelijk zoudt U zeggen: aan mijn lijf geen polonaise! Zeker is zeker. Liever de hele kraam de kachel in dan last met de politie. Want de kwartslamp brengt alles aan het licht. Niet aldus de heer Hoes. Die bracht een vel met verdachte bonnen naar 'een collega met het smoesje, dat de termijn voor hem was verstreken en of de collega, die nog aan de beurt moest komen, de zaak voor hem wilde inleveren. Dat gebeurde en de argeloze collega liep tegen dec-lamp. Maar Hoes ook. DE AARDIGHEID ERAF? Wanneer men uit Alkmaar naar Bergen gaat, dan komt mee bij de ingang van het dorpje aan de voet der duinen aan een „nieuwe" weg. Eigenlijk is het helemaal nog geen weg, want het ding is half klaar. Maar er wordt niets meer aan ge daan. Het wegdek is niet afgewerkt er mo'eten naar men ons zegt nog fietspaden komen. Evenwel de boel ligt stil. Waarom eigenlijk? Is de aardigheid er af? Of is de kas leeg? We verwonderen ons iedere keer, dat we er langs komen, op nieuw. ONDER DE RUITERTJES Kaas was er niet, maar wel bier. 't Was overgebleven van het kaas- dragersfeest, dat deze week werd ge houden. We hadden onze lezers ook daarvan graag het een en ander ver teld, maar de heer Grondsma, die royaal als altijd, er voor had ge zorgd dat er bij het bier een stukje kaas kon worden gepresenteerd, waarschuwde wel de heer Adema, doch niet ons „ambtshalve", zo excu seerde hij zich, want de heer Adema is lid van de commissie tot behoud van de kaasmarkt, ziet U. We kunnen dus nietanders zeg gen dan dat het bier goed was. De heer Groot wilde ons niet laten ver-, trekken zonder dat we het hadden geproefd, want hij droeg ons een goed hart toe. Hij was nog loper bij ons geweest, zo vertelde hij. In de tijd, toen menigeen de VA na le zing ijlings in de kachel stopte. Da gelijks had hij toen 200 nummers verspreid. Maar het goede bier kon de wran ge smaak er door de „heren" lek kertjes buiten te zijn gehouden, toch niet wegnemen. GRAPPIG? OF Enkele dagen geleden maakten we in deze rubriek melding van een ar tikel, dat was verschenen in „Op Wacht" en dat was geïnspireerd door een paar dwaze regels in de VA. Twee berichten waren door ^Jkaar geraakt en het geheel was 'werke lijk zeer komisch. Dit berichtje van ons is voor de heren van de Voordam aanleiding geweest om het betreffende nummer van „Op Wacht" te bestellen en het artikel in kader op de voorkant te plaatsen. We gunnen hun de pret. Wie zelf niet beschikt over de nodige humor moet ze bij anderen gaan lenen. Dat is dan ook niet de reden, dat wen „grappig" boven dit hoofdstukje plaatsen. Die ligt elders, op pagina drie van de brave A.C. Daar staat weggedrukt in een hoekje een soort rectificatie van een kapitale blunder die werd gemaakt door onvoldoende informatie, 't Leek kant noch wal en 't was zó erg, dat de deftige re dactie voor de pressie, die van alle kanten werd uitgeoefend, bezweek, één stapje van haar verheven voet stuk afdaalde en een paar woorden van excuus mompelde. Nu zit ze al weer hoog in de wolken. We dachten even aan de plinter en de balk. Zich vrolijk maken over fouten, die anderen al hebben erkend en zelf veel erger dingen doen. Is 't niet grappig? Of is 't soms meer kleinzielig? IN HET WATER GEVALLEN Donderdag speelde een 5 jarig knaapje op een gevelde boom aan de Oudegracht. Hij was zo in zijn spel verdiept, dat hij in het water viel. Door een politieagent en een burger werd de jongenman op het droge gehaald en naar huis vervoerd. B.S.V.-NIEUWS Programma voor Zo.ndag 15 Febr. Voetbal. Bergen I—Petten I aanvang 2.30 uur. Bergen speelt in wit shirt Bergen II is vrij. Berdos 3Bergen 3 aanvang 12 uur. Bergen (jun.A)BKC (Jun.A aanv. 1 uur A-terr'ein. Alkm. Boys (adsp.B)— Bergen (ad- sp.A) aanvang110 uur te Alkmaar vertrek per fiets 8.45. GOUDEN KRUIS WEDSTRIJDEN Voor de wedstrijden, om het Gouden Kruis uitgaande van de afd. N. Hol land van de KNVB is i —breven het eerste elftal van BSV. Er zullen eerst voorronden plaats vinden, waarvan de hoogst geplaatste later volgens afvalsysteem verder zul len strijden Voor het ..Kruis' gezinsgebeuren ALKMAAR Geboren: Theodora A dv F. de Ja ger en V van Lienen; Pieter J zv P T B Ris en G Molenkamp; Louise J M dv C M de Vries en L J van der Putten; Palwanie dv J Buurs en L Morelis; Jacb J zv Z Bakker en A. D Houter Ondertrouwd: Johannis T J van Impelen en Anna G M Pels. Overleden: W Klaver 68 jaar ge huwd met C Boekei. ALKMAAR 13 FEBR. Andijvie 4292 Winterpeen 89.10 Boerekool 212 Worteltjes 521 Groe ne kool 1236.50 Spruitkool 558. Rode kool 3.6012 Gele kool 67 Prei 19—46 Uien 12—21 Bieten 6—7 Witlof 1519 Knolselderie 212 Sel derie 58 Selie 15 Sla 1.86 Appels 33—60 Peren 28—50. N.-SCHARWOUDE 13 FEBR. 52.000 kg witte kool 5.50—18.30.43000 kg rode kool 12; 9000 kg gele kool 6; 1300 kg veldgele kool 13.30—21.30; 300 kg groene kool 21.9026.50 9000; kg uien 22.50—30; grove 25.90—2850; 1100 kg bieten I 6. BROEK OP L'DIJK 13 FEBR. 19000 kg rode kool 12—12.20; 600 kg gele kool 6; 22000 kg witte kool 12.30 18.40; 3300 kg groene kool 31.90— 37.50; 3200 kg witlof 15.50—18; 4500 kg peen 28.70302250 kg bieten 6.50; 203000 kg afw. gele kool 3.50. agenda CINEMA AMERTC Y! vm dei- verleiding" met Sim Simon en Ro bert Newton. VoorstcL dag. 8 uur Za terdag 7 en 9.30 u. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 u. Woensdag matinee. 18 jaar. HARMONIE' THEATER; „Hoogste roem" met Cary Cooper, David Niven en Andrea Leeds. Voorst, dag. 8 u. Za terdag 7 en 9.30 u. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 u. Woensdag 2.30 u. 18 jaar. VICTORIA THEATER: Jon Hall en Maria Monter in „Tahia, de eiland prinses" Voorst, dag. 8 u. Zaterdag 7 en 9.30 u. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 u. Woensdag 2.30 u. 18 jaar. A. B. T.: „De Jungle Koningin deel I. met Francis Gifford. Voorst, 'dag. 8 u. Zondag 2, 5 en 8 uur. 14 jr. Zaterdag HARMONIE THEATER: Vólks-Uni versiteit film aanv. 3 uur GULDEN VLIES: Halter uitvoering 7.30 uur. Zondag GULDEN VLIES: Halteruitvoering 7.30 uur. Maandag A.B.B. GEBOUW I. v. A. O. „Schat ten der aarde" èanv. 8 uur. WAPEN VAN HEEMSKERK Kin dervoorstelling aanvang 4 uur. WAPEN VAN HEEMSKERK 8 uur Radio Werkend Nederland. BERGEN Zaterdag en Zondag RUSTENDE JAGBR, Bergen: „Zee bonken" met Stan Laurel en Oliver Hardy en „Langs vergeten wegen", een cowboy-film. Alle leeftijden. y

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2