ALKMAARSE KALEIDOSCOOP iSTADSNiEUV/S Verpachting Kermisterreinen Intermezzo Na de Brabantse Van Gogh een Alkmaarse Jan Steen Amsterdamse Revue Adef ijs wordt veel verdiend maargebakkramen hebben geen toewijzing De jaarlijkse verpachting van de standplaatsen voor de Alkmaarse Kermis heeft weer plaats gevonden en ondanks de herziening van de ver makelijkheidsbelasting. die de ge meente heeft Ingevoerd, was er een groot aantal inschrijvingen. Voor be drijven beneden de 10 vierkante meter oppervlakte is een bedrag aan belasting verschuldigd van twee gul den per dag en voor grotere bedrij ven is dit bedrag vastgesteld op gulden per dag per 25 vierkante meter of een gïdeelte daarvan. De ijstenten schijnen te floreren als nooit te voren en men krijgt de indruk dat er In het bedrijf van de ijsbereiders behoorlijke winsten gemaakt worden want er wa ren Inschrijvingen van ruim driehon derd en van vijfhonderd gulden per staanplaats. Natuurlijk is he.t feit. dat v bedrijven, die uitsluitend consumptie artikelen verkopen geen belasting wordt verlangd, hierop in hevige ma te van -invloed. Wat de gebakkramen betreft, hier ligt de situatie enigzins anders. De toewijzingen schijnen hier zo laag te zijn. dat de eigenaren niet ln staat zijn om aan de inschrijving deel te nemen. Gebakkramen zijn ALKMAARS KLUCHTSPEL We zouden een reportage hebben in het station te Alkmaar, teneinde onze lezers eens een beeld te geven van wat er in Allernaar omgaat. We kunnen u verzekeren, dat het interessant is geweest. Buitengewoon interessant zelfs. We komen er uit voerig op terug. Ook onze tekenaar was er. Er was zelfs nog meer- belangstel ling. Een van de verslaggevers van onze vriendin, de oude Alkmaarse cou rant was ook gewaarschuwd, dat wij er een reportage zouden maken. En dus waren ook zij op het oorlogspad Driftig en gehaast We hebben het geval geamuseerd aangekeken. Want we roken een aar digheidje. Immers onze goede collega had niet eens tijd ora het einde der rondgang af te wachten. Hij haastte zich weg. Eerst nog langzaam lopend. Lang duurde dat niet In gedachten zagen we hem overgaan tot een snel le draf. Met zenuwachtige haast zagen We hem schrijven. Vlug zetten. Vlug drukken. Hoera. We zullen eerder klaar zijn! Deze gedachten hebben we tegen onze tekenaar uitgesproken. Die glim lachte. Met belangstelling zagen we de Alkmaarse courant in. En inder daad er stond reeds een verslag m. We hebben ons kostelijk geamuseerd En als onze vrienden van de Alkmaar se courant nu wellicht gegevens, die wü hebben en die ze door de haast van hun verslaggever zelf missen, nog willen gebruiken, hebben we daar geen bezwaar tegen. Mits de bron vermeld wordt. Er moet staan dat ze uit de Vrije Alkmaardet komen. We raden onze vrienden van de AC dus aan even naar onze reportage Uit te zién. unaniem van oordeel, dat het normale marktgeld hoog genoeg is om als ex ploitatie-last om hun bedrijf te druk ken en zij laten het daar dan ook bij. Hoge inschrijvingen Overigens waren er hoge inschrij vingen bij f 3535.voor een stand plaats van een vogelpiek op Paar denmarkt of Hofplein schijnt ons een bijkans duizelingwekkend be drag toe. Maar er waren er ook die -.oor een ijstent op een ongun stige standplaats slechts f 11.02 wilden neertellen. De s'eilwand biedt f 777.om haar rockeloac bedrijf te mogen uitvoeren en wanneer U in de Karimate zit en de stad Alkmaar vanuit de allerhoogste hoogte onder U ziet verdwijnen, bedenk dan dat de eigenaar er vijfhonderd gulden voor heeft willen neertellen om U dat genoegen te verschaffen. Maar ook het geliefde vermaak van de benzine-auto-racebaan zal weer ter Kermis verschijnen. Bumpersport, au- to-carroussel, lichtsport, race-boot car- roussel, suikerspin, rollo, swing-mill en sportkanon zullen met elkaar wed ijveren om de klandizie van het geach te en geëerde publiek, en duikboot- spelen, kop van jut, vliegbommen zweefmolens en schiet tenten zullen zich evenmin onbetuigd laten. En met deze opsomming zijn wij er nog lang niet want ook de grijparmsport zal er zijn en de waarzegautomaat en een koekhaktent en 'n exïtische kijktent en de hele bedoening van de Verenigde Amusementsbedrijven van Hommer- son. Vermolen en Janvier. En dan hebben wij de rtougatkramen en de variété-theaters nog niet eens opgenoemd In ieder geval staat het wel vast, dat. wanneer er maar de helft op de kermis komt van wat er ingeschreven is. de belangstelling groot zal zijn en dat de gemeente er een lieve duit be ter van zal worden. Wat dan ook de bedoeling van deze hele geschiedenis Consumentencrediet H.H. Winkeliers worden verzocht bij aanbieding van waardebonnen E 021285 terstond het Bureau Consumen. lencrediet te waarschuwen (telef. 4597), daar dit boekje als verloren door de credietneraer is opgegeven. LUCTOR ET EMERGO De hengelsportvereniging ..Luctor et Emergo" aangesloten bij de Algem. Hengelaarsbond, heeft op de laatst gehouden ledenvergadering die druk bezocht was, besloten om op Zondag 22 Febr. te gaan prijsvissen in de Mid denmeet- als sluitstuk van het vissei- zoen. Om half acht vertrek van de Nieuwe sloot, café Wanner. Er wordt gereisd in een autobus. Een flink aantal prijzen zijn beschik baar; het kan weer een genoeglijke ochtend worden, zoals Luctor et Emer go het gewend is. Een aantal snoekvergunningen zijn reeds uitgereikt, de rest volgt spoedig. De leden worden verzocht vooral op Vrijdag 27 Febr. bij ae prijsuitreiking aanwezig te zijn. Wiener Blut De directie van *t Gulden Vlies deelt mede, dat de kaartenverkoop en plaatsbespreking voor de operette „Wiener Blut" op Vrijdag 5 Maart door de Hoofdstad - Operette Dins dagmorgen om 1 uur begint. Ter informatie diene, dat hierin me dewerken: Frits Steiner, Paul Har den. Ruth Rhoden, Chris Reumer, Claire Clairy, Tiny Alma, Herman Pfalzner en vele anderen. Orkest o.l.v. Pim de la Fuente. Regie: Otto Aurich. SCHIPPER NAAST GOD Blijkbaar heeft niet edereen gele zen. dat de kaarten voor de voorstel ling van Schipper naast God op Woens dag 24 M»art op j.1. Maandag en Dins dag afgehaald moesten zijn. De direc tie van 't Gulden Vlies stelt hen tot het eind van deze week in de gele genheid (dag. v. 111 u.) deze af te halen. RICHARD DE DERDE De abonne's van de serie R- worden er aan herinnerd, dat de voorstelling van Richard de Derde op Maandag 23 Februari precies om half acht begint, dus niet om 8 uur. De heer J. van Dok, beëdigd ma kelaar en taxateur, Nieuwpoortslaan 115 te Alkmaar kocht dezer dagen een drietal schilderijtjes op een ver koping. Wel was een er van gesig neerd met ..Jan Steen" maar de onder tekening was duidelijk vals en nie mand, die er aan dacht in dit doekje, dat ongeveer 22 bij 25 cm. groot was een product te zien van onze Hol landse grootmeester. De heer van Dok had het een tijd lang in zijn kamer hangen en eens toen een kenner het zag, bood hij deze aan: Voor honderd gulden kun je er portie in krijgen. Het stond immers wel vast, dat het geen Jan Steen was! De kennis trapte er dan ook niet in en de heer van Dok bleef alleen eigenaar. Intussen, het doekje was erg smerig en daar het duidelijk 17de eeuws was. besloot hij de gok te wagen en het schoon te laten maken. Dat brengt risico met zich mee. De onkosten lo pen in de honderden en wanneer blijkt dat het schilderstuk weinig te beteke nen heeft, dan is het geld wegge gooid. Dit keer ziet het er naar uit dut het geld goed besteed is. Want wel vet dween bij liet reinigen de signatuur ,Jan Steen", die duidelijk bovenop het lak was aangebracht, daarvoor bi de plaats echter verscheen elders een dooreengestrengelde J. en S. zoals ome grootmeester die placht te ge bruiken. Daar het stukje uit oud familiebezit is, is de kans groot, dat we hier in derdaad te maken hebben met een originele Jan Steen. PAARD OP HOL Maandagmorgen om ongeveer 11 uur reed een met een paard bespannen veewagen op de Helderseweg in de richting van de stad. Op cje spoorbrug schrok het paard en sloeg op hol. Bij het pakhuis van Spanjaard kwam de wagen in botsing met. een aldaar geparkeerde bakfiets, die meegesleurd werd en ernstig beschadigingen op liep. De lading van de veewagen, die bestond uit fruit en kool rolde over de weg. Het paard werd even daarna tot stilstand gebracht. De veewagen werd beschadigd. Er kwamen geen persoon lijke ongevallen voor. Bezoekers van buiten zullen wel verwonderd opzien, wanneer zij, bij een voorgenomen bezoek aan het Rijks museum, de beide hoofdingangen ge sloten vinden. Dit geschiedt natuur lijk niet willekeurig, doch is een tij delijke maatregel in verband met noodzakelijke verbouwingen. Het mu seum blijft echter dit ter gerust stelling geopend, gedeeltelijk al thans, en is voorlopig toegankelijk aan de zijde Hobbemastraat. Er is momen teel zelfs zéér veel te zien. In de rech tervleugel wordt een keuze-tentoon stelling uit eigen bezit gehouden van schilderijen, zilverwerk, oud-porcelein en nog veel ander bezienswaardighe den uit de jaren 1500 tot 1700. met een speciale Rembrandt-afdeling als bijzondere attractie. Wij brachten er een dezer dagen bezoek en constateerden met genoegen dat de „keuze" buitengewoon geslaagd mag heten. Noem Rembrandt en, als ge wilt, zoveel andere namen van we reldvermaarde meesters uit onze gou den eeuw: Hals, Steen, Vermeer, Dou, Potter, Saenredam, Flinck, Bol, Aertsz enz., en ge zult ze alle op deze keuze tentoonstelling vinden. In de entrée-zaal is bet religieuze werk ondergebracht, w.o. altaarstuk ken, taferelen uit de Bijbelse geschie denis en het kloosterleven, voorname lijk afkomstig van buitenlandse mees tersDe overige schilderijen en kunst producten in de zalen zijn werken van reeds genoemde Nederlanders. In hoofdzaak zijn het taferelen en portretten uit het familieleven der aanzienlijken in die dagen, hun leven ook in de verrukkelijke bloemhoven van hun kastelen, hun feesten, ijsver maak en wat dies meer zij. Hoe rijk en sierlijk toch was oudtijds de kledij het kapsel en de elegance :n houding der voorname dames en heren, 'n drie tal eeuwen terug! Een dei grootste schilderijen vindt men in de hal. Het toont ons een adel lijke familie in het salon bijeen. De groep bestaat uit zeven personen, va der, moeder, de kinderen en oom, alle figuren levensgroot, in keurige toil- letten van zijde, fluweel en kant en met pruikjes, de 15-jarige jonker aan 'n tafeltje incluis. Oom houdt een glas wijn en een flesje in de hand. Hij wil daarmede blijkbaar zijn ..hobby" de monstreren! De gelijkenis der groepe renden moet wel voorbeeldig geweest zijn. Onze kunstenaars van weleer toonden zich daarin meesters. Doch hoe dikwijls zal men voor dit doek hebben moeten poseren? En hoe groot moeten wel de salons van de familie zijn geweest, om zulk een majesteite lijk schilderij te exposex-en? Hulde aan de vereniging-Rembrandl die een groot deel van de op deze merkwaardige tentoonstelling aanwe zige kunstwerken tegen vermogens- grote prijzen aankocht en aan het Rijksmuseum dat is het Nederland se volk ten geschenke gaf. Zo heeft dan eindelijk het gebouw Salvatori aan de Amstel, naast de Hal vemaansteeg, zijn bestemming gevon den. Minstens 10 jaar stond het leeg en wie naar binnen keek zag niets dan verval en verlatenheid. We waren er een jaar vóór de bezetting 'n avond: bet S.D.A.P.-verkiezings-cabaret gaf er een voorstelling. (Proeve er van): me vrouw heeft in stilte de huisarts ont boden. Echtgenoot was bepaald ze nuwlijder geworden; trok er 's avonds gehaast en in een armzalig pakje op uit; kwam eerst laat in de nacht thuis Was overdag haast niet te spreken en werd steeds hoogmoediger. Dokter constateert bedenkelijke verschijnse len, begin van kiankzinnigheid. Diag nose afhankelijk van gesp: ek. Blijk; 's nachts aanwezig, staat plotseling voor de patiënt en weet hem 't ge heim te ontlokken. ,Jk neem thans belangrijke positie in de fascistische beweging in. Ik ben blokleider ge worden", brult hij. ..Hou-zee. dok lei'!" En als een zegevierend veldheer gaat HINDERWET Heden is op de gemeente-secretarie ter inzage gelegd een verzoek met bij lagen van de Noord Hollandse embal lage fabriek v. h. Gebr. Bakker N.V. alhier, om vergunning tot het oprich ten van een kuiperij, emballage en machinefabriek, waarin zullen worden gebezigd 2 eleclro motoren resp. van 2 en 3 P.K., in het perceel Dijk nr Bezwaren tegen deze oprichting kunnen worden ingediend ten stad- huize, mondeling op Dinsdag 2 Maart a.s., voormiddags te elf uur en schrifte lijk vóór of op die tijd. Gedurende drie dagen vóór gemelde ö_g kunnen de verzoeker en hij, die bzwaren heeft ingebracht op de secretarie dezer gemeente van de ter zake ingekomen stukken kennis ne men. Alkmaar, 16 Februari 1948 Burgemeester en Wethouders van Alkmaar HINDERWET Bij besluit van heden is de beslissing op het verzoek van de heer F. G. B Sariemijn te Koedijk om vergunning tot het oprichten van een machinefa briek en constructiewerkplaats in het perceel Bierkade nr. 14 verdaagd. Alkmaar, 11 Febr. 1948 DIENSTPLICHT De beschikking van de Minister van Oorlog inzake vrijstelling van de dienstplicht van Berkhout, Cornelis M. (lichting 1949) ligt gedurende 10 dagen na dagtekening dezer bekend making voor belanghebbende ter gemeentesecretarie ter inzage. HANDBAL-DAMES VRONE I DISTRICTS KAMPIOEN De dames uit St. Pancras hebben het voor de tweede achtereenvolgen de keer weer tot een kampioenschap gebracht en tevens kampioen van N.- Holland. Vorig seizoen wisten zij tot ieders verwondering het kampibenschap van N. H. te behalen; slechts op het rand je van de eerste klas struikelden de kranige meisjes. In het nieuwe seizoen werd de dis trictsklasse ingevoerd maar dat was voor de Vroner dames geen bezwaar. Ongeslagen hebben ze de leiding met een doelgemiddelde van 46 voor, 6 te gen. Met nog drie te spelen wedstrij den zijn ze Zondag al kampioen gewor den; een resultaat waai- heel Vrone en St. Pancras trots op zijn. Laten wij ho pen, dat ze deze keer wel promove ren. want dat hebben ze zeker ver diend. De stand in dc afdeling is: gesp. Vrone I St. Pancras Gita I Haarlem HAV I den Helder Tonegido I Wieringen HOC I Haarlem UDIWIK I Dirkshorn Concordia n Haarlem Rood-Zwart I Zaandam Ter gelegenheid van het kampioen schap spelen de Vrone-dames Zondag middag om 3 uur tegen de le klasser NILOC. punt 11 22 12 17 12 13 11 12 11 10 12 8 12 7 10 3 EEN GEZELLIG BUREAU. Ik stapte één- van onze overheids- bureaux binnen. De conciërge was afwezig, maar gelukkig ontdekte ik in een hoekje een telefoniste. Ze was niet alleen en het speet mij. dat ik haar moest storen: ze zat in tedere omhelsing met een jonge man. Nadat ik bescheidenlek had ge kucht, keek ze om en ze stond me, de omstandigheden in aanmerking genomen, allervriendelijkst te woord Toen nam ik maar weer ijlings de benen, 't Is nooit prettig als lastige derde op te treden. Maar t leek me een gezellig bu reau. VERLOOFD! Het Nw. N.H. Dagblad nam dezer dagen een verlovings-advertentie op met het nog al vreemd aand^nde onderschrift: Geen bezoek Geen bloemen Gaarne H.H. Missen Bij de krant zeggen ze, dat het zo was opgegeven en dat alles dus oké is. Wij zouden meer voelen voor: Veel bezoek Veel bloemen En wat u verder kunt missen. AUTO-BOTSING Scheer je weg of ik schop je weg, lelijke driepoot! Zo knar-de een vierwielige auto, die van het Ritsevoort kwam tegen een driewielig dito-tje van dé firma Post in suikerwerken Enfin, het werd knokken. De driewieler kreeg een oplababber in zijn zij met de bumper van de ander en dat leek ons niet eerlijk: maar dat zal de politie wel uitmaken, die was al druk aan 't passen en meten. De grote auto kon nog rijden, de kleine die tegen het hek van de Nederland se Bank was gesmakt, was danig onttakeld: de voorruit aan duizend stukjes, de zijkant ingedrukt. De chauffeur werd aan het gezicht ge wond door de scherven. OUDE HERINNERINGEN Sedert de bevrijding hebben zich alleiiei veranderingen voltrokken, die over 't algemeen verbeteringen zijn geweest, al worden ze weinig gewaardeerd. Maar we hebben voor de stedelingen geldt dit ten minste toch ook afstand moeten doen van enkele dingen, die het be houd misschien wel waard zouden zijn geweest. Mijn vrouw en ik heb ben vaak tegen elkaar gezegd: hoe zouden tarwemeelpap en „klop-op" ons nu nog smaken? „Klop-op" was het product, dat werd verki-egen door het opkloppen van de befaam de taptemelk. Beide spijzen zijn in onze herinnering blijven leven als lekker. Dezer dagen kregen we van een kennis een half pondje tarwemeel en de volgende dag stond de oor logspap op tafel, 't Rook goed: de echte onvervalste tarwegeur. En de smaak? Na één lepel wisten we "t al, 't was lekker. Toen 't bord leeg was, was ons oordeel: beter dan pudding of vla. En nu verwonder ik mij. Waarom' is onder onze weer normaal gewor den omstandigheden nergens onge- build tarwemeel te krijgen? Wat de „klop-op" betreft daarop hopen we niet xr.eer. Want tapte melk behoort tct de goederen, die tegenwoordig helemaal taboe zijn. V VICTORIE Nee, 't gaat deze keer niet over een concurrerende ki-ant, maar over de Elisabeth van Calcarschool. Ter weerskanten staat er nog een grote V op uit de dagen van V Victorie. Waarom stelt het schoolbestuur er toch zulk een geweldige prijs op dit embleem doen te behouden? We ge ven toe, dat die V allerlei lcan be tekenen en dat we hier misschien wel .te doen hebben met de V van Vergetelheid. Maar zou het niet tijd zijn er eens met zeepsop en een har de boender op af te trekken? De tijd van op muren geschilderde V's is toch eigenlijk voorbij. EEN WONDER! Ik kwam een kermis tegen en ik las hem de verwondering van zijn gezicht. Wat is er aan de band? vroeg ik Moet je horen. Een dame, die ik ken. had last van een bloedneus. Er was een adertje gesprongen en 't duurde 48 uur eer 't over was. Goed. ze gaat wandelen in de Hout, daar zijn een paar jongens aan 't voetballen en de bal vliegt net pre cies tegen haar neus. Beroerd voor haar, meende ik. 't Begon zeker weer te bloeden. Och, dat viel nog al mee. Maar snap je nu hoe dat mogelijk was? Alkmaar is toch waarachtig niet klein. Ergens in die grote ruimte vliegt een bal en nota bene net pre cies tegen die bloedneus. Hoe kan dat nou? Hoofdschuddend ging hij verder. OPSCHRIFTEN. Twee viswinkels naast elkaar. De een etaleert „stroobokkings", de an der „strobokkings". Dat vereenvou digde Nederlands is blijkbaar toch altijd vol voetangels en klemmen en 't is wel gek, detweede wist het beter dan de eerste. Die eerste nam het trouwens toch helemaal niet zo nauw. Hij verkocht ook: „Filé van kabbelj", bepaald in de veronder stelling, dat die vissen iets met kab belen of zo te maken 'hebben. De zeegolfjes kabbelen immers ook? En die „lié?" 't Is, dat het aceent er op stond, anders zouden we heb ben gedacht aan kabeljauwen, die in de rij moeten staan. hij het slaapvertrek binnen. Mevrouw heeft achter een gordijn alles afge luisterd. „Dokter, hoe luidt uw diag nose", vraagt ze. Dokter weet geen uitkomst, ernstig geval, gevaarlijke phsychische afwijking, einde krank zinnigheid. „Geen enkel middel, dok ter?" (Dokter wil van 't geval afko men, om 8 uur komen zijn buspatiën ten). Neen, een ongeneeslijke ziekte. Eige middel nog: geef hem 's mor gens en 's avonds, zo mogelijk ook des middagsblok worst. (Dokter haastig af). (Scherm valt onder oor verdovend applaus en „hou-zee"-ge- roep) Salvatori is Duitse opera geweest, schouwburgzaal, asyl van de Chr. ver eniging voor het werk onder Israël. Verkiezings-cabaret. Thans voeren er 't hoogste woord, hamer, beitel en troffel. De loges op 't balcon zijn reeds verdwenen (loges met nog houten deurknopjes!), betontrappen rechts en links hebben die van hout vervangen, de entrée wordt uitgevoerd in marmer, kortom: het gehele gebouw, zaal en toneel, worden gemoderniseerd, zon der dat veel materiaal aan de opbouw wordt onttrokken. Ook het winkelhuis naast Salvatori is geannexeerd, wordt dienstgebouw. De zes doelmatige poortingangen blijven behouden. Zo zal reeds voor Mei a.s„ dank zij de energieke werkers, het Amsterdamse kunstleven in 't bezit zijn van een nieuwe schouwburg, in e^n ruim hon derdjarig kloek gebouw, gelegen in t meest druk bezochte centrum van de hoofdstad. gezinsgebeuren ALKMAAR Geboren: Elisabeth M dv D. L. Koeman en A M. Balder; Marian, dv A. Bislcantev en J. Kregel; Dineke E., dv. S. M. van der Meer en T. A. Pijnacker; The- odorus A., zv. D. Groot en F. J. Berk-- hout; Jacobus P„ zv. S. H. Stégers G. Sinnige; Cornelia M., dv. A. Dekker en A. Bakker; Arie D. C. zv. C. Groeneveld en E. Baas; Leonarda M. P., dv. H. J. Stam en E Veldman; Johnny, zv G. Hoogvorst en H. A Pool; Maria H. J. .dv. A. H. Spruyf M. J. M. Netten; Gerrit, zv. C. Wijn gaard en T. Blokker; Hermanus V A., zv. C. J. Liefting én J. T. B. Jur- jus. Ondertrouwd: Johan van Alfen en Gepke van den Berg. Overleden: Catharina G. Schuurman oud 26 jaar. geh. m. A. Vinke; Griet je Hoek, oud 62 jaar, geh. m. J. Arz bach; Josephus H. M. Kootker, oud 62 jaar. geh. m. E. M. Verberhe; Anna M. ^an Leeuwen, oud 86 jaar,wed v. Lover; Gesina Koop, oud 87 jaar. wed. v. M. A. Bekedam; Hendrikus J. E. Wentink, oud 69 jaar, geh. m. G van Westerop; Reinier G van Mas- trigt. oud 63 jaa», weduwni*. v. B. T. de Vries; Magteltje Zindel, oud 8". jaar, wed. v. P. van Broekhoven; Elisabeth Huiskes, oud 73 jaar. geh. m. E. Peppel. N. SCHARVVOÜDE 17 FEBRUARI Witte kool 4.80—18; rode kool 12— 12.50; gele kool 66.10: veldgele kool 12.40—24.80; groene kool 21.10—32.40; uien 24.3031.60; grove 29.9031.60: drielingen 2324; nep 14.6015.10; bieten I 6.10; ramenas 7.60. BROEK OP L'DIJK 17 FEBRUARI Rode kool 1212.60; gele kool 12 12:60; witte kool 17.80—19.30; witlof 16,40.17; bieten 6—6.60; peen II 8.70- 10.20; peen Hl 10.30—11.30; uien 25.90— 31.90; afwijkende gele kool 3,50. agenda CINEMA AMERICAli„Haven der verleiding" met Simone Simon en Ro- bert Newton. Voorstel, dag. 8 uur Za terdag 7 en 9.30 u. Zondag 2, 4.30. 7 en 9.30 u. Woensdag matinee. 18 jam HARMONIE THEATER: „Hoogste roem" met Cary Cooper, Oa\id Niveu en Andrea Leeds. Voorst, dag. 8 u. Za- U rdag 7 en 9.30 u. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 u. Woensdag 2.30 u. 18 jaar. VICTORIA THEATER: Jon Hall en Maria Monter in „Tahia. de eiland- prinses" Voorst, dag. 8 u. Zaterdag 7 en 9.30 u. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 u. Woensdag 2.30 u. 18 jaar. A. B. T.: „De Jungle Koningin deel I. met Francis Gifford. Voorst dag. 8 u. Zondag 2. 5 en 8 uur. 14 1r. Woensdag GULDEN VLIES 8 uur V.F.R.O Propaganda-avond WAPEN VAN HEEMSKERK 7.30 u. Filmavond Oost-West. A.B.B. GEBOUW 8 uur 73. Schuil over cnderwi.it en drankbestrijding. Donderdag GULDEN VLIES 8 uur. Lezing Roemenië. WAPEN VAN HEEMSKERK 8 uur Kath. Arb. Vergadering.

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2