iSTADSNIEU V/Si Krijgt de Grote Kerk een nieuwe indeling Gok-automaten en vis zonder vergunning Richard III: Magistraal Drama ALKMAARSE KALEID0SC00P Kerkvoogdij zal beslissing nemen Een knarsend geluid van een zware deur, die draait op roestige heng sels dat zou men kunnen verwachten als de koster van de Grote Kerk er de deur ontsluit. Doch de lange sleutel draait gemakkelijk in het slot, de deur zwaait bijna geruisloos voor ons open en tneens staan wij, verrast door het zon licht. dat door de hoge ramen naar binnen valt. voor het koorhek. Een enorme ruimte is het om ons heen, nu de restauratie van de kerk is voltooid en alle planken zijn verdwenen ginds het machti ge orgel met duizenden pijpen, in de uiterste hoek de doopkapel, daar de stoelen en banken, geschaard om de grote preekstoel en achter ons bet koor. Diezelfde herwonnen ruimte plaatste de kerkvoogdij en de kerke raad echter voor enige moeilijkheden, die ontstonden toen men het nodig oordeelde, de indeling van de kerk na de restauratie opnieuw te overwe gen. Bij wijze van proef iceft men gedurende enige weken d> kerkdien sten gehouden in de zogenaamde lengte-as do predikant kreeg zijn plaats voor het koorhek bij de Noordelijke»'vier in gspijler en d- kerkgan gers in het hoofdschip en de transsepten richtten zich naar het koor doch deze diensten bleken bezwaren op te leveren van seourtische aard. Opsielltng in lengte-as Twee stromingen zijn er mérkbaar !n de kerkgemeenten van Alkmaar. Velen zijn van mening, dat de kerk dienst vooral gaat om het Woord en rij willen de oude indeling beslist handhaven. De kerkgangers zijn bij de- re indeling in een vierkant om de preekstoel geschaard, het „vierkant van Jacob van Kampen", zo genoemd naar onze beroemde bouwmeester uit de 17e eeuw. „Dat is nu wel erg knus", zeggen de anderen, die de zgn. „nieuw-litur- gische richting" zijn toegedaan, „maar Kijk nu eens hoe verloren -we hier zit ten in die grote ruimte. Het koor b v„ ■wordt nooit in de dienst betrokken. De diensten van het Woord, van de Sa cramenten en van de Doop zijn nu eigenlijk uit elkaar gerukt. We gaan de preekstoel bij het koorhek plaatsen en de draaien de banken orr „Neen!", vinden de anderen weer. „Historisch bezien is dat al niet juist Jacob van Campen, de beroemde, heeft in de 17e eeuw de plaatsen al in het vierkant geschaard. Zó is het goed er wat jullie willen is rommelig!" In die tijd kwamen twee bestuurs leden van de Svnodale Raad voor kerk- en erediensten, dominee W. A. Zcytner (voorzitter* en prof. Bakhuv- *en van den Brink binnenstappen op «en vergadering van de kerkvoogdif «n de kerkeraad „U moest de banken en stoelen maar gens in de. lengte-as opstellen", j luidde ongeveer hun ad vies. De kerkvoogdij besloot tot deze proef en zo kon mer. voor de eerstvolgende dienst plaats nemen in het hoofdschip ©t in de transsepten. En zij richtten zich op het koor, zoals de „nieuw li turgische richting" het graag wilde. Bewaren van acousiische aard De predikant, op de kansel bij het Koorhek, had een zeer goed overzicht, maarzijn stem droeg hoog stelt 26 meter en de kerkgangers, die op sommige plaatsen op een grotere afstand van de voorganger verwijderd zaïen, konden de preek niet voldoende hei uls teren. »Dat gaat zo niet langer" vond men, toen de kerkdiensten op deze manier enige weken hadden plaats gevonden en men bracht de banken en stoelen veer in het „vierkant van Jacob van Campen". ..Ja, de opstelling in de lengte-as heeft inderdaad bezwaren van acous- tische aard", gaven zij van de „Nieu we liturgische richting" toe. ..maar wij menen, dat de proef toch niet vol- doende tot zijn recht is gekomen. Prof. Bakhuyzen van den Brink, die m?f de ze moeilijkbeden rekening hield, heeft gezegd, dat wij ons in dit geval ;n verbinding konden stellen met prof. Fokker uit Delft .die als 'n autoriteit op aeoustisch gebied door de Syno dale Raad voor kerk- en ere diensten ij ingeschakeld. En dat i? niet ge beurd!" Of hei „vierkant van Jacob van Kampen" Intussen werd ook Monumentenzorg over deze kwestie geraadpleegd. De ze instelling heeft te Kennen gegeven, dat zij op het inrichten van de kerk geen invloed wil uitoefenen. Als er echter iets van historische waarde ten behoeve van de nieuwe indeling zou moeten worden afgebroken, zal van deze, zijde zeker geen toestemming worden verkregen. „En dat gebeurt niet", zeggen de voorstanders van de „nieuwe liturgie" weer, „want het „vierkant" blijft ge handhaafd. Alleen de preekstoel zou verplaatst moeten worden" De kerkvoogdij, die het advies van de kerkeraad bestaande uit enige rechtzinnige en vrijzinnige predikan ten, ouderlingen en diakenen wel zal inwinnen, zou in de loop van dit jaar waarschijnlijk een definitieve be slissing nemen over de indeling van de Grote Kerk. Het „vierkant van Jacob van Kam pen" zal inmiddels nog wel gehand haafd blijven. AANRIJDING Maandag vond aan de Nieuwe Sloot een aanrijding plaats tussen een auto en een met 2 paarden bespannen wagen, waarachter een 3 wielige kar gekoppeld was Bij het passeren van oen handwagen week de auto naar links uit waar door de 3 wielige kar aangereden en beschadigd werd. Geen persoonlijke ongevallen. BURGER IJSCLUB Ook dil jaar stelt de Burger IJs club weer de gelegenheid open tot het inwisselen der bonnen. ■Belanghebbenden verwij.lp wij daar om naar de in dit nummer voorko mende advertentie. Proust en Vermeer De wereld en vooral ons oude West- Europa is verscheurd in al zijn gele dingen, de volkeren liggen met el kaar iver hoop en schijnen elkaar niet te kunnen waarderen. Waarom niet? Ziedaar een vraag, die zicli onweer staanbaar bij ons opdrong 'n vraag. die met het onderwerp „Vermeer- en Fronst", dat door de spreker werd'be handeld, overigens totaal niets te ma ken had toen $e Dinsdag de heer Huyghe in Paviljoen Kinheim hoor den spreken voor de vereniging 'Ne derland-Frankrijk Men moest, of men wilde of nigt, zich aangetrokken gevoelen door de typische Franse wijze, zo vol van „esprit", waarmee de inleider zijn on derwerp behandelde. Zijn bedoeling was aan te tonen, hoezeer de Franse schrijver Pronst,on der invloed had gestaan van een an der kunstenaar, merkwaardigerwijs echter geen Fransman, literattor, maar een Nederlands schilder uit een ande re eeuw. En grappig zó ging hij op in zijn stof, dat we vergast werden op een verhandeling over de techniek van het schilderen van Vermeer, die werd opgediend met zulk een verse en zulk een enthousiasme, dat Pronst zelve die in Vermeer de grootmeester on der grootmeesters der schilders zag hem daarin moeilijk had kunnen over treffen. NederlandFrankrijk In onze chaotische tijd mag dat po litiek een tegenstelling zijn, daar waar de culturen de normen krijgt te be palen, zijn het twee begrippen, die on verbrekelijk met elkaar zijn vergroeid en die elkaar, in al hun onderlinge verscheidenheid, aanvullen en comple teren. Deze gedachte kreeg vorm bij ons gedurende het eerste deel van de 1 voordracht, waarin de spreker aan toonde, hoe Vermeer werkte op de zelfde wijze als Pronst en hoe de ge ïdealiseerde figuur Vermeer bij Prousl in diens werken altijd naar voren kwam op die ogenblikken, waarin bepaalde toestanden zich als het wa re hadden vastgelegd. Het eerste deel van de inleiding was zodoende een vestlcggen van fei ten, feiten, die het verband tussen de beide mannen onomstotelijk vast legde en die in het licht stelden hoe Vermei* was voor Proust de grote Meester. Het tweede gedeelte behandelde de motieven, die bij Proust tot dit re sultaat moesten voeren. Daarin gaf de spreker een philoso- phie van de kunst van Proust en hij verhief zich daarin hoog 'boven het niveau van het eerste deel. Hij trachtte door te dpingen in de mensen Vermeer en Proust en wees eerst op datgene, wat in beide ge lijk was: de afwijzing van de werke lijkheid en van de fantasie. Aan de hand van afbeeldingen van schilderijen van Vermeer liet hij dui delijk uitkomen, wat hij hieronder ver" stond om ten slotte te eindigen' bij de „eentonigheid wan de grote kun stenaar", die altijd op dezelfde wijze „onbekende eigenschap van een enige wereld" uitdroeg. Waren belde figuren tot op zekere hoogte du3 idöntiek, ze waren ook verschillen op, verschillen echter, die er toe moesten bijdragen de voorliefde van Proust vond bij Vermeer de xust en hel evenwicht, welke hem ontbra ken. Dit evenwicht en deze rust sproten bij Vermeer voort uit de tijd, waarin hij leefde: Europa op het hoogtepunt van zijn cultuur. De tijd van Prousl was 'die van het einde, die van ons ondergronds? we relddeel. A. B. B„ I. v. A. O. en EVA BONHEUR Voor de uitvoering van Eva Bonheur die Zondagavond door het Nederlands Volkstoneel wordt gegeven, in het Gulden Vlies, kunnen de leden van de A.B.B. en van 'het I.v.A.O. toegang krijgen tegen gereduceerde prijs. De entreeprijzen voor het publiek zijn f 3.—, f 2.50—, f 2.— en f 1.50. Op vertoon van hun bewijs van lid maatschap is voor de leden van bo venvermelde verenigingen de prijs ge steld op resp. f 2.—, f 1.50 en f 1.—. IJS ONBETROUWBAAR Het ijs is -nog steeds niet betrouw- -baar en dat is een feit dat de jeugd nog steeds niet schijnt te begrijpen, zodat de politie overgaat tot het ne men van maatregelen. Maandagmiddag is door de politie controle uitgeoefend op de buitenwa teren van onze kaasstad. De jeugd die daar schaatste werd gewaarschuwd, doch, zoals bekend, was de jeugd, zo dra de politieambtenaren zich om draaide weer op het ijs, tengevolge waarvan door de politie een aantal schaatsen van een 10-tal jeugdige per sonen in beslag genomen werd. Maandagmiddag is er als eerste ge volg van het onbetrouwbare ijs een 3-jarig knaapje nabij het huis van be waring in de Oevervaart door het ijs gezakt. Een voorbijganger wist de jon ge waaghals te*grijpen en op het dro ge te brengen. Het knaape ondervond geen leisel en werd naar zijn nabijge legen woning overgebracht. Strafzitting NIeerv. Kamer Een „trekje" in t IJsselmeer Wijnandus Jacobus de V. uit Den Haag was op zekere dag langs ver schillende café's in Grootebroek en Venhuizen gegaan om aldaar hazard spelen te plaatsen. In zo'n hazardspel moet 10 cent worden geworpen, waarna de auto maat gaat draaien. De winst krijgt men wanneer de schijven 3 speciale figuren aangeven, zodat de automaat geld geeft. Get. J. S. caféhouder te Venhuizen had ook zo'n geval en na enige tijd kwam Wijandus dan bij hem om de winst te halen, die de eerste maal f 42.— bedroeg, waarvan getuige de helft ontving. De hazardautomaten waren „per soonlijk ter zitting aanwezig" en ston den voor de groene tafel, zodat dit de explicatie van de griffier wel be vorderde. De automaten echter zijn op een laboratorium onderzocht en bleken geen remmen te hebben, zodat dit feit dubbel strafbaar is. Verd. die verstek liet gaan. heeft bekend te weten, dat dit spel niet toelaatbaar was. De officier achtte de gehele opzet van deze handelsaffaire zeer lelijk en eiste f 300 boete subs. 60 dagen, ver- Voortreffelijk spel van Van Dalsum Ruim vier tiur lang heeft het Alk- maarse toneelminnende publiek kun nen genieten van de' voortreffelijke uitbeelding* van een van William Sha. kespeare's drama's, de koningtrage die Richard III. De directie van het Gulden Vlies verdient een woord van grote hulde voor het initiatief, dat zij met de niet zeer lucratieve voorstel ling van dit stuk heeft getoond. Dit spel van chaos", zoals wij Richard de Derde zouden willen betitelen, heeft wel zeer sterk het accent ge dragen van het voorbeeldig kunste naarsschap van Albert van Dalsum, die hierin heeft getoond een groot en waardig Shakespeare-vertolker te z0n. Richard III, de demonische koning, die ten koste van veel en kostbaar familie-bloed zijn machtswellust uit eindelijk door zijn, satanische wijze verkregen, heerserschap kon botvie ren is een wonderlijke figuur. Het is een figuur waaraan niets menselijks meer Is totdat men ziet hoe, wanneer Richard in een half doorwaakte nacht kreunend op zijn legerstede ligt ge kweld door de schimmen van hen, die door zijn schuld de dood ingingen, hoe En zo kwam de sprekerdan toch op het verscheurde Europa, waarvan wij in het begin van dit verslagje melding maakten, geen ogenblik ver moedende, dat de inleider daarop zelf zou terugkomen. Toch mag dit einde niet worden op gevat als een uiting van pessimisme. Het oude gaat heen, het nieuwe komt. Wie zal zeggen aldus cpr., wat hier achter staat? De heer Wiarda richtte enkele woor den van dank tot de kranige inlei der, die hier klanken Iïe horen,t welke het vernemen waard waren. Hij had ons Proust uitgeschilderd en ook Vermeer. Beiden echter op zijn wijze. Daarmee was ook hij geweest als een alchinist die waarheid en fan tasie dooreen weef de en die ons had vertoond een onbekende eigenschap van een enig land. Richard dan toch nog mens blijkt te zijn. Een toneelkunstenaar als Albert van Dalsum heeft hier een koning Richard weergegeven, die domineerde in het gehele stuk en in wiens persoon hij zich zo had ingeleefd, dat spel en realiteit elkaar bijkans onfemoetslen. Zo geviel het bij deze uitvoering, dat de grote kwaliteiten van Van Dal- sum's tegenspelers in het niet ver zonken bij deze geweldige figuur. Louis van Gasteren speelde een over tuigende hertog van Buckingham en Paul Huf was de ongelukkige Hastings die, van verraad verdacht, deze be schuldiging met zijn hoofd moet boe ten. Mevr. Royaards-Sandberg als Richard's moeder, Mary Smitshuysen als Lady Anna. de rampzalige konin gin, Ben Groenier als de gehuurde moordenaar en Frils van Dijk en Jac- ques Snoek als de beide broers van de koning speelden zoals men dat van hen gewend is. rustig en zelfverzekerd tot het einde toe. Jammer was het, dat dit einde nogal slordig was. Richard's T ->et „Mijn ko ningrijk voor een paard" ging verloren tussen het wel zeer ondeskundige wa pengekletter en het hevige gedrang «p het toneel. Vroeger geschiedde het wel, dat schermlessen bij de toneel repetities inbegrepen waren, bij dit stuk heeft men ze kennelijk gemist. Th. K UITVOERING „JONG HOLLAND" De C.S.V. ..Jong Holland" zal op Donderdag 26 Februari in het Gulden Vilcs een non-stop gymnastiekuitvoe- ring geven. Deze jonge vereniging, die op 10 Juni 1947 is opgericht telt op het ogenblik al ruim 400 leden. Zij is een voortzetting van de verenigingen „Odis", „Advcndo" en de voetbalver eniging „Jong Holland". De uitvoering begint om 8 uur. VERLOREN VOORWERPEN Aan het bureau van Politie zijn in lichtingen verkrijgbaar omtrent een onbeheerd aangetroffen autoped, eekwagentje en ijzeren kruiwagen. WRAK IN ONZE HAVEN Aan de Handelskade is door ge heel onbekende oorzaak een met 35 ton betonijzer geladen dekschuit ge zonken. De schuit is bet eigendom van de firma Schot en Zonen en is in huur bij Stoels bouwmaterialen- bedrijf. Een vrachtje als dit blijft natuur lijk niet min of meer drijven, maar ligt stevig tegen de bodem aange plakt De opwaartse druk van het wa ter, die we ons misschien nog» her inneren uit onze schooljaren, is vol ledig overwonnen. En aangezien on ze haven een behoorlijke diepte heeft staat er ongeveer 2.20 m. water bo ven het „wrak". Zo kon het gebeuren, dat gisteren de havenmeester tot zijn verbazing ontdekte, dat een ander vaartuig, da» ^aar zonder voorkennis ligging had gekozen, meerde op precies de zelfde plaats, waar voorheen het ge zonken schip lag. JE MOET HET MAAR WETEN! Merkwaardigerwijs was bij de po litie omtrent deze gezonken schuit niets bekend. Het gebeurde bleek echter wel behoorlijk te zijn gemeld, maar, omdat het ongeval zich had afgespeeld m rijkswater, was de rijkspolitie er van in kennis gesteld 't Is alles zo eenvoudig ais de dag: rijkswater rijkspolitie, gemeente water gemeentepolitie. En dus: provinciaal water provinciale po litie, particulier water de boer, die eigenaar is van 't slootje en die zich voor zulke gelegenheden, ten einde zieh een heldhaftig ei- vervaar lijk uiterlijk te geven, bewapend met een hooivork of meer modern met het mes van een maaimachine Je moet het maar weten! WAAROM Mijn vrouw doet tegenwoordig aan experimenten. Gisteren had ze pat van geroosterd gries, vandaag was he,; coeospap. Ongebuild tarwe meel is er niet, zegt ze. Waarom niet? Dat is toch eigenlijk veel lek kerder dan al die poespas. GEVONDEN Gisteren vroegen we, welke Alk- maardei zijn stad kent en we noem den een aantal straten. Het bericht je was afkomstig van een lezer en ook wij zouden de straten niet heb ben geweten. Van '.aag echter von den we de Noorderpleinst., de Zui» derpleinsteeg en de Kromme Elle boogsteeg. Welke lezer is beter thuis in Alkmaar en kan ons helpen? WIE KOMT STROOIEN Nee, lezers, 't is dit keer niet Sin terklaas op wie we rekenen. Die strooit met pepernoten en hier gaat het om zand, doodgewoon zand. Een lezer beklaagt zich er over, dat hij enkele dagen geleden ter- recht kwam op een lichaamsdeel, dat hij aangeeft met stippeltjes. En gisteren herhaalde zich dat bijna. Hij liep langs de Singel en stak bij de Landstraat over yan het ene trottoir naar het andere. Er ligt daar langs het trottoir ijs ter breedte van een halve nieter, wellicht van een gesprongen leiding. „Waarom steken de omwonenden geen vinger uit?", zo raagt hij zich af. „Is de as dan z~ duur? Ze moer ten toch wel hebben g^ien, dat er soms mensen uitglijden" Hij gaat zo ver, dat hij zich af vraagt of er dan helemaal geen naastenliefde meer bestaat. Dat laatste dunkt ons wel wat over dreven. Er is nog geen sneeuw ge vallen, van gladheid bespeurt men weinig. De politie is daarom nog niet actief en het publiek denkt nog niet aan zand strooien. We zijn er van overtuigd, dat de omgeving onze glissende vriend ter stond ~ïe hulp zal komen. Morgen loopt hij als in'de woestijn. ONZE TAAL Een lezer schrijft: „Ik hep Woensdag en Zaaterdag geen koran Gehat". 't Is maar gelukkig, dat we hier niet leven in Arabië. De verwisseling van courant met koran zou daar mis schien als heiligschennis zijn be schouwd. Maar, och arme, onze taal. We vre zen, dat zelfs onze vereenvoudigde spelling hier nutteloos is. HET VOLK VATN RICHARD IH Bij de opvoering van Richard III waren, als zo dikwijls bij groots op gezette stukken, veel figuranten no dig. De leden van de toneelvereni ging Cantecleer. die zulke klusjes wel vaker hebben opgeknapt, waren ook nu weer van de partij. En zo kwam het, dat verschillende schouw burgbezoekers onder de volksmenig te van Richard III Alkmaarse mede burgers konden ontdekken. 't Was even vreemd, maar 't was immers toneel. En daar is nu eenmaal alles mogelijk. OVERBODIGE ELLENDE Boer Berger had een paard, dat niet in orde was en dat hij te lang had laten meelopen. Gisteren kwam het te vallen aan de Westerweg en 't arme dier kon niet meer opstaan. Wat het precies had, weten we niet. Vermoedelijk wat verrekt aan de achterpoten, bloed in de lies of iets van die aard. Eerst werd er danig aan h'et beest gesjord om het over eind te krijgen, maar dat ging niet. Later werd h'et op een kar gehesen en weggevoerd. Al die ellende was vermoedelijk niet nodig geweest, wanneer de baas wat eerder naar de veearts was ge gaan. Dat kost geld. maar paarden hebbt-n ook gevoel. nicliging der autofngtert én verbeurd verklaring van het inbeslag genomen geld. Uitspraak over 14 dagen, Zonder vergunning gevist Jacob R. te Enkhuizen is Noordzee visser en heeft daarvoor een 40 p.k. motor en een vergunning. Deson danks ging verdachte met zijn 40 p.lc, motor in het IJsselmeer vissen. Hij wist dat het verboden was om dat zijn motor hiervoor veel te zwaar is en hem een vergunning ontbrak. In het IJsselmeer is echter meer geld te verdienen dan in de Noordzee. De in gewonnen inlichtingen over verdach te waren gunstig. Door get. J. van A. is het kuïlnet' in beslag genomen. De officier mr. Holsteyn achtte ver dachte zeer schuldig en zei: „U weet net zo goed als ik of zelfs beter, dat U op een dergelijke manier de boel leegvist en U was niet bevoegd om er te vissen.' Getuige G. K. technisch opziener, kende verdachte uitsluitend als Noord zee-visser en merkte op, dat de 40 pk. motor veel te zwaar was voor het IJsselmeer. De off. hield een uitvoerig requi sitoir en achtte het zeer laakbaar, dat verdachte van „2 wallen wilde eten". Het vonnis van het kantongerecht te Hoorn was f 200 boete, doch de off. vond dit te laag en eiste f 300, boete subs. 50 dagen' hechtenis en verbeurd verklaring van het net. Uitspraak over 14 dagen. Overtredingen visseryreglement; Op weg van Urk naar de Noordzee deed Riekeld de V. uit Urk een trek in het IJsselmeer, hetgeen evenals bij Jacob L. strafbaar fs. Verd. die een rasechte Noordzee visser is merkte op dat hij dit dc ri omdat er op de Noordzee-niets te vc dienen was. Overigens Was hij niet in het bezit van verschillende benodigde acten. De off. vond dat verdachte op schro melijke wijze inbreuk had gemaakt op de rechten van de Noordzee vissers Het gevolg van deze overtredingen is, dat de visstand kapot gaat. De eis voor deze drie overtredingen was tezamen f 600 of 90 dagen hech tenis en verbeurdverklaring van het visnet. De verdediger mr. Sluis, stelde voor om deze zaak van dê" historische zijde te bekijken. Hij achtte de geëiste boe te van f 600 zeker niet op haar plaats. De off. merkte na de verdediging van mr. Sluis op dat er ontzettend veel geld verdiend werd met het doen yan dergelijke trekken in het IJssel meer zodat de straf volkomen op haar plaats is. Uitspraak over 14 dagen De burgervader beledig:! Louwe P., een Urker, had een brief geschreven naar de burgemeester van •Urk de heer 'K.. die hij in één zijner onsamenhangende epistels „koe" noem de. Ook had hij enkele raadsversla gen veranderd. Door een proef met schrijfinkt is vastgesteld dat Louwe P. hiervan de dader was. Voor onbepaalde tijd werd deze zaak aangehouden. gexinsgebeuren ALKMAAR Geboren: Hendrik zv h Knuistingh Neven en L. Leertouwer. Gehuwd: B. Punt en C. A. Kranen burg. Overleden: Johan G. Biskanter 73 jaar weduwnr van J. de Leeuw; Aric Monfoort 43 jaar geh. met S. Schats; Geertje Jonker 83 jaar weduwe yan W. Stoop; Adriana Leek 87 jaar gv.i. met W. Ligthart. agenda BIOSCOTEN HARMONIE THEATER: „Het Spook huis" met Lou Castello en Bud Abott. Voorstellingen dag 8 uur. Zaterdag 7' en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Woensdag 2.30 uur. (14 jaar). VICTORIA THEATER: „De 7e Mis daad" met Erie Portman. Voorstellin gen dag. 8 uur. Zaterdag 7 en 9.30 uur Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur Woens dag 2.30 uur. (18 jaar) CINEMA AMERICAIN: „Gentleman Jim" met Erroll Flynn en Alex Smith. Voorstellingen dag 8 uur. Zaterdag 7 en 9 uun. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Woensdag 2.30 uur (14 jaar) ABT „De jungle Koningin. Deel II Voorstellingen dag. 8 uur. Zondag 2, 5 en 8 uur. (14 jaar) WOENSDAG GULDEN VLIES 8 uur: Concert avond Ver. Vokzos. DONDERDAG GULDEN VLIES 8 uur: Uitvoering „Jong Holland". VRIJDAG DANCING HARMONIE 8 uw J>e Javaanse Dans" voor de Volksuniwr- siteit. 4

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2