0 ALKMAARSE KALEIDOSCOOP iSTADSNIEUV/Siii Tin van onzuivere afkomst „Van hem wèl, Edelachtbare" Beslissingen vieien óf zijn nabij in 3e en 4e klasse Jan B. uit Spanbroek kocht van N S. uit Wognum 49 boter- of margari nebonnen, een aantal tabaksbonnen en 2 kazen* De politierechter mr. Peereboom. vroeg aan verdachte of dat de eerste keer was, dat hij zwart kocht, waarop verd. laconiek antwoordde: „Van hem wel edelachtbare!" Waarmee hij dus eigenlijk wilde zeggen: „ik heb het nog wel eens meer gedaan". In Amsterdam vond verd. een geschikt afzetgebied voor zijn artikelen. De off. van justitie mr. dr. VëUinga eiste een boete van f 100. subs. 60 dagen hechtenis, verb.verkl. van het in beslaggenomen geld. de kaas en de sigaretten plus 2 maanden voorw. gevangenisstraf met een proeftijd van 3 jaar. De politierechter maakte van de boete f 40, of 16 dagen hechte nis. Wat betreft de inbeslagname en de voor- straf was hij het volkomen met de officier eens. Zwarte zeep „Zeker Edelachtbare" was het ant woord van Franclscus Joh. ten H. uit Hoorn op de vraag of hij bekende dat hij 12 k.g. zeep in ontvangst had geno men zonder bonnen ervoor af te ge ven. „Ja" zei verd. „zo zijn er zoveel dingen, die In de wet staan en die niet nagevolgd worden". De off. vond dat deze zaak er nogal vreemd uitzag n.a.v. de dossiers, die nog meer zwarte practijken vermel den maar die echter niet bewezen kunnen worden. In verband met de slechte financiële toestand van verd. was de eis f 50 of 20 dagen hechtenis. Vonnis conform Niet de nodige zorg besteed Een groot aantal boter- en vetbon- nen had Petrus Joseph S. te Schagen neergelegd in zijn huiskamer en toen hij terug kwam om ze in zijn zak te steken, waren ze verdwenen. De vrouw van verd. zou er ook 600 weggenomen hebben, aldus verd. Het is net een sprookje vond de off want verd. heeft 'n de oorlog ook al eens voor de groene tafel gestaan we gens distributiedelicten. Eis f 250 boete of 2 maanden hech tenis en een voorw. gev. straf van 2 maanden met een proeftijd van 3 jaar. Vonnis f 250 boete of 2 maanden, gev. #traf. Een voorw .straf had voor deze verd. geen zin, omdat hij elders een betrekking heeft aanvaard Warme kuikentjes Voor het verwarmen van zijn kui kens kreeg Cornelis V. uit Heerhugo- waard een toewijzing voor brandstof fen. Hij verwarmde de kuikentjes' een beetje minder en stookte in zijn huis kamer een beetje harder. Maar ja, dat tnag zo maar niet, dat weet verd. ook wei. maar hij hield zich van de domme en zei dat hij er „niks" van wist. De off. eiste f 50 boete subs. 30 dagen hechtenis. Mr. Peereboom ontsloeg' de verd. van rechtsvervolging. Overtredingen Mëtaalbesciiikking Zonder verguning verkocht Cornelis E. uit Alkmaar een hoeveelheid tin, aan M. de W. uit Amsterdam. In zij jeugd heeft verd. ook ai eens terecht gestaan. Dë prijs waarvoor verd. deze hoeveelheid tin verkocht ligt lager dan de officieel e prijs, het geen er volgens de off. op wees. dat het tin niet van zuiver® afkomst was. f 40 boete subs. 24 dagen hechtenis was de eis en het vonnis luidde dito. Ook Roelof G. uit Alkmaar maakte zich schuldig aan een dergelijke over treding. Roelof kocht 2 schuitjes tin. Bij het verkopen won hij er f 40 op zodat het niet te verwonderen was dat de off. f 90 boete subs. 30 dagen hechtenis eiste en het vonnis f 75 boete subs. 3Q dagen hechtenis luidde. Gerrit B. eveneens uit Alkmaar han delde ook in tin en kreeg f 75 boete of 30 dagen hechtenis. Voorts wa ren de volgende personen nog bij deze tinhandel betrokken: Christoffel S. Wilhelm W.. Gerrit Pieter van B. Respectievelijk kregen zij: f 40 subs 16 dagen; f 75 subs. 10 dagen en f 40 subs. 24 dagen hechtenis. Al deze personen wonen in Alkmaar Overtreding vleesverordening Hendrikuc D. uit Heerhugowaard, vervoerde vlees, dat afkomstig was van een clandestiene slachting. De off. eiste f 150 boete of 90 dagen hechtenis. Het vonnis vas f 100 boete of 40 dagen hechtenis. Laurentius Adriaan C. eveneens uit H.H.waard had al heel wat slachterij- tjes achter de rug tóen hij Woensdag op het matje stond voor het slach ten van een veulen. De off. zag geen heil in een geldboete omdat verd. toch niet beter wilde en eiste een gevange nisstraf van 3 maanden. Mr. Peereboom maakte er 2 maan den van. Ook Cornelis B. uit de Schermer overtrad de vleesverordening bij het slachten van een varken. De eis luidde f 200 boete, of 2 maanden hechtenis en het vonnis f 100 boete subs. 2 maanden hechtenis. Niet gestopt Getuige J. T. J. M. had zijn rode lantaarn, die als ambtenaar in zijn bezit is, vertikaal gezwaaid over de weg. toen PieterMarinus A. U. uit Amsterdam in zijn auto aan kwam rijden. Verd. dacht dat het lifters wa ren en stopte niet. Ter zitting bracht verd. zijn veront waardiging naar voren over de rode lamp der C.C.Ddie niet als zodanig herkenbaar is, omdat het net zo goed een lamp van een of andere lifter zou kunnen zijn. De politierechter was het daarmee volkomen eens doch merkte op dat dit nu eenmaal voorschrift is. Mr. Vellinga echter was het niet met verd'. eens omdat zijn bezwaren niet op haar plaats waren aangezien verd. ontkende iets gezien te hebben. Eis f 40 boete of 16 dagen hechtenis. Vonnis conform Prof. Ir. Scherme horn spreekt te Alkmaar De gewestelijke federatie Noord- Holland Noord van de P. v. d. A. or ganiseert Zaterdag 28 Februari a.s. te 14 uur in het vTapen van Heemskerk, Breedstraat, Alkmaar, 'i. rayon-wer kersvergadering. Spreker is Prof Ir. Schemerhorn, lid van het Partijbestuur. Deze verga dering is uitsluitend toegankelijk voor leden van de P. v. d. A. Werkers, die geen uitnodiging ont vingen, kunnen op vertoon van hun lidmaatschapskaart toegang verkrij gen. U vraagt en wij antwoorden (Vervolg van png. 1) Ons marktwezen Van groot belang, voor de stad van oudsher de handel en de nijver heid. Dé bedragen, welke op het des betreffende hoofdstuk zijn uitgetrok ken zijn bij deze betkenis vergeleken minimaal. Met f 10.aan inkomsten en i 5.245.25 aan uitgaven hebben ze aleen nog het hoofdstuk Landbouw achter zich, waarop geen inkomsten voorkomen en 'n uitgavepost ad f 450. Nu werd vroeger wel -eens gezegd: handel en industrie worden ook te- ruggevonuden op andere hoofdstukken Er werd dan gewezen op de marktgel- geldcn wik. en weeglonen, enz. Helaas bieden deze posten thans geen troost rijk beeld. Aan ontvangsten wordt geraamd f 11.000 tegen een uitgavepost voor beurzen, markten en hallen f 61.471.25. Het is dus geen wonder, dat een lid gaarne zou vernemen, wat B. en W. heben gedaan om het marktwezen in het algemeen tot groter bloei te bren gen. Dit is overigens een vraag welke al in veel begrotingsvergaderingen aan de orde is geweest Ziehier enkele zinssneden uit het antwoord van B. en W. Het opbloeien van de markten is in hoge mate afhankelijk van pen vrij handelsverkeer. Zolang nog de artikelen kaas. vlees, granen, boter eieren, enz. in distributie zijn. kan van een vrije markt nog niet wor den gesproken. Markten hebben slechts dan betekenis, wanneer erv •een vrije handel is. In dit licht beschouwd, zullen slechts die pogingen succes hebben die er op gericht zijn de distributie op te heffen. Deze taak rust niet op het gemeentebestuur. Niettemin zijn wij er in geslaagd de belangrijkste markt, de kaas markt voor Alkmaar te behouden. Ook voor 1948 zijn reeds pogingen in het werk gesteld om de subsi die te verkrijgen, die voor de in standhouding nodig is. (Deze is ge raamd op f 32.000, red.) De wekelijkse veemarkten zijn z.g. leveringsmarkten geworden. Onze Maandagse markten hebben, gezien het. feit dat deze èen zuivere slacht veemarkt was, het ergste van dé huidige toestand te lijden. De jaar markten waren goed bezet, niette genstaande door de droogte de nor male afzet al eerder het plaats ge had. De graanbeurs ondervindt de grootste belemmering van de' dis tributiebepalingen- De kermis Van de markt naar de kermis is slechts een kleine sprong. De op brengsten der.verpachtingen zijn blijk baar sterk dalende. Althans op de begroting wordt aan inkomsten uit dien hoofde geraamd f 21.500 tegen f 41.000, geraamd in 1947. In verband hiermee werd een twee tal vragen gesteld, waarvan de eerste beoogt om te komen'tot een passen de kermisviering, terwijl de tweede aanstuurt op niets meer of minder dan een radicale afschaffing. Het College heeft hier gemakkelijk spel. Aangezien: op 18 December 1946 werd besloten met 19 tegen 3 stemmen, de duur van de kermis te verlengen van 6 op 9 stemmen, menen B. en W op bovenvermelde sugestie niet nades te behoeven ingaan. V olksgc zondheid Een belangrijke- tak van overheids zorg! Ze omvat o.a. de bestrijding van be smettelijke ziekten, die van t.b.c., de keuringsdienst voor waren, de gein. geneeskundige dienst, enz. De belaugstelling van de raadsk den gaat o.a. uit naar de school tandartsendienst c-n naar de speel terreinen. Ten aanzien van de eerste kunnen spoedig plannen worden -tegemoet ge zien. wat het speeltuinwerk betreft, do aardigheid vaa de speeltuinverenigin gen is er blijkbaar af. Ei. er zit voor B. en W. niets anders op dan rustig af le wachten of de raadscommissie tot onderzoek van het jeugdvraagstuk hieromtrent voorstel len aan de raad zal doen. Oude plannon, Merkwaardig is het, hoe in deze begroting enkele oude stokpaardjes weer naar voren worden gehaald. We vinden er enkele onder de openbare werken, in de eerste plaajs de tunnel. Tot op zekere hoogte is het eigdhlijk maar gelukkig dat de spoorwegen er nog niet in zijn geslaagd de halfuren- dienst op Amsterdam te herstellen. We vragen ons af of de bomen van de Berger overweg dan nog wel eens open zouden zijn. Intussen begint het tegenwoordige tunneltje meer en meer op een riool te gelijken, aldus een der raadsleden. Verschillende col lega's vallen hem bij en menen, dat de Ned. Spoorwegen, die op het ogen blik zo goed boeren, de elpende hand behoorden te reiken. Het college heeft reeds onderhande lingen aangeknoopt met de N.S. maar toont weinig optimisme ten aanzien .van de uitslag daarvan. Dan is er eigenlijk mcesten we zeggen: dan is er altijd nog niet de aula op de begraafplaats. De raad besloot lang geleden deze te doen bouwen, maar verschillende leden spreker van ,,'n jaarlijks terugkerende wensdroom". Het antwoord van B. en W. is kort maar krachtig: geen bouwmaterialen en geen arbeidskrachten. Inderdaad, wanneer die beide ont breken, kan men onmogelijk iets tot stand brengen. Verkeerstekens De aandacht van de leden had: het gevaarlijke verkeerspunt Bergerbrug- Singel-Geesterweg, de grote drukte en het grote aantal parkerende auto's op de Stationsweg, het verkeerspunt bij de Grote Kerk. We zouden kunnen zeggen: het ant woord van B. en W. bevat niets nieuws. Verkeerslichtinstallaties zijn nog niet te krijgen, de discipline van wielrijders en voetgangers laat veel te wensen over. Bovendien staat op de spitsuren bij de Bergerbrug een post. Een vraag onzerzijds: zou met een spiegel niet veèl te bereiken zijn? Of zijn die ook niet te krijgen. De toestand op het Stationsplein willen B. en W. onveranderd laten tot de voorgenomen wijziging aldaar zich zal heben voltrokken. Het is mo gelijk, dat die reeds dit jaar tot stand kómt, Omtrent het kruispunt bij de Grole Kerk ten slotte is nog geen enkele beslissing genomen. BUREAU VAN NAT. SOCIALISTI SCHE PARTIJ TE PRAAG OMSINGELD Een sterke politiemacht, gewapend met lichte mitrailleurs, is in het begin van de middag het gebouw binnenge drongen. waar zich de zetel van de Tsjechoslowaakse Nationale socialis tische party bevindt. Vóór het gebouw, dat geheel door de ulitie omsingeld en bezet is, is een mitrailleur opge steld. Een kijkje in de aldelina N.H. Competitie had ook hier vlot verloop De vorstperiode biedt ons een schone gelegenheid eens pen kijkje ie gaan nemen in de laagste klassen van «le Afdeling Noord holland, waar over "t algemeen de competitie reeds aardig naar het einde loopt. W-j hebben i-eedg enkele kampioenen, doch elders is de spanning nog «eer groot. Zo men weet betekent voor de 3c klasse een kampionschap directe promotie naar de klasse en voor «ie laagst geplaatste degradatie naar de 4ekla«se. De kam pioenen van de 4e klasse komen automatisch ren klasse hoger- DE 3E KLASSEKS De strijd tussen CSV 2 en -Forcsters 2 is nog niet gestreden! CSV is nu uitgepeeld, doch Foresters schitteren de kans kreeg een lelijke deuk door een nederlaag fh Castricum. De Hei- looërs ontmoetten nu nog thuis ADO 3 en uit RKAFC 4, op 'het oog geen moeilijke wedstrijden maar waaruit minstens 3 punten gehaald moeten worden. Onderaan is het lot van HSV 3 beslist, zodat deze Heilooërs het volgend jaar een klasse lager moeten proberen: CSV 2 14 21 6027 Foresters 2 12 19 3716 Limmen 2 11 15 41—19 Vitesse 3 12 15 38-30 Alkm. Boys 5 11 12 26—27 ADO 3 12 6C 34—47 RKAFC 4 12 6 24—39 HSV 3 14 0* 18—75 ADO 3 en HSV 3 2 verliespunten wegens niet opkomen. In 3 E is Besdos 2 reeds met vlag en wimpel over de eindstreep gekomen Dat was - nu vorig jaar het eerste naar de K.N.V.B. promoveerde - wel nodig ook en 't is van de groen-witte een fraaie prestatie om in één seizoen het vorig jaar verloren terein terug te winnen. De 2e elftallers van de andere KNVB-er Schoorl zullen volgend jaar weer een kans moeten wagen. Onderaan staat Hugo Boys er verre weg het slechtste voor: de 4 punten achterstand zal wel niet meer in te lopen zijn! Berdos 2 14 26 57— 8 Alkmaar 2 12 16 39—21 Schoorl 2 13 15 32—30 SVW 2 '10 .10 26- 21 Randers 3 10 9 17- 23 VIOS 2 12 8 19—33 Kolp. Boys 2 11 6 15—34 Hugo Boys 2 12 4 20—45 SSV ongenaakbaar Zo was het inderdaad en de club uit Stompetorcn heeft op wel zeer Uitslag Parenwedsii ijden Ned. Bi idgebond le klasse: Vink—Plas 19 Vs Dames Kohier—Bot r 92 Van EikKosse 87 té VisserDe Lange 79 BakkerPeters 71 KenterLeek 83 Fam. Kool 80 Fam. Veldman 73% Fam. Slotboom 80 Fam. Engels 33% Fam. v. d. Toom 73 Fam. Padt 68 Fam. Teerïnk 73» GroeneveldGroot 82 2eklasse: MaarleveldSchoort 5.1 RaadhuizenBambak 53% RaatTesselaar 37% BoonYpma 37 Pie terse—Keyspei 43% KqysLute 39 DoesOudhuis 36 Fam. Koster 38 De bovenstaande uitslagen zijn var. de j.i. Dinsdag in Café Centraal ge speelde bridge wedstrijden van de Ne derlandse Bridgebond. ONDERWIJS EN OPVOEDING Uit mijn jongensjaren herinner ik mij een episode, waarvoor we toen smakelijk hebben gelachen en die ik meen wel even te mogen ophalen. Het v/as érg rommelig in de klas. Eigenlijk was het een beestenbende en van orde was geen sprake meer. Te midden vak bet rumoer stond 'n jongen op. een lange grote slungel. Zegenend strekte hij zij» armen uit en plechtstatig, maar zo luid, dat hei alles overstemde, sprak hij: „Hier on derwijst men de jeugd!". Ik geloof niet,.dat hy het zo kwaad meende. Het zinnetje zelf was overi gens bij ons In de mode, het werd te pas cn te onpas gebruikt. Hier, he laas. was het erg van pas en daarom helemaal van onpas. De leraar, hevig in zijn wiek geschoten, begon plot seling op te voeden en deelde een portie strafwerk uit. dat het niet mooi meer was.Of het ooit is ge maakt. dat weet Ik niet meer. HOE HET WEL MOET Opvoeding is. dat wilde ik maar zeg gen. een zonderling ding, Soms lukt het en soms lukt het niet. Sommigen kunnen het en sommigen hebben er geen kaas van gegeten. Wie het wel goed deed, dat was de agent in de Langostxaat, die gister- morgen een wielrijder wilde verba liseren, de fietsend het Payglop uit kwam. De man verweerde zich met te zeggen, dat hij een paar meter het Payglop in was opgestapt. Dat was juist in zoverre, dat die paar meter er acht of tien waren. Hij was dus inderdaad wel in overtreding. De agent echter borg zijn hoekje op en zei ongeveer woordelijk: „We zul len het er maar bij latei:, mijn taak is ook opvoedend". Zo iets slaat soms in, soms niet, De betreffende agent moet dat min of meer aanvoelen. Dit keer echter was het raak. Toen we de delinquent iets ?n die geest vroegen, zei hij: ..Ik voelde me als ..een kleine jongen. In het vervolg „wil ik proberen de regels van het „verkeer nauwkeurig in acht te ne- „men." O— HOE HET NIET MOET Het dochtertje van een kennis kwam thuis met de ontstellende mededeling dat er bij de vlotbrug een meisje was verdronken. Heb je 't zelf gezien?, vroeg vader Ja, ze had 't zelf gezien. Dat wil zeggen ze had niets gezien, want er was eigenlijk niets te zien. Het meis je was helemaal onder geweest. Maar de brugwachter had er naar gekeken en gezegd: Laat maai liggen, er is toch niks aah le doen. Vader vond het gek en ging zelf eens informeren. Met iets als een knip oogje van verstandhouding vertelde de brugwachter, dat er een meisje in 't water was geraakt,' maar tot ze ver. En hij wees net boven de enkels Wanneer het waar is. dan ja dan dunkt ons deze brugwachter geen op voeder. O— AWEL ZULLE Mr. Schenkeveld van het tribunaal stond in de oorlogsdagen bekend als een goed vaderlander. Anders zou hij overigens wel nooit voorzitter van het tribunaal zijn geworden. Maar daarom juist is het zo vreemd dat hy telkens en telkens weer het zelfde Duitse woord gebruikt: über haupt. Waar even kan, daar brengt hij het te pas Hij lijkt er wel verzot op, Waarom eigenlijk? Er zijn mensen, die zeggen, dat dit woord niet in het Nederlands kan worden vertaald Nee, dat haal je de koekoek. Dat komt omdat het ei genlijk geen betekenis heeft. Overal, waar het wordt gebruikt, kan het gerust worden weggelaten. Daarom en omdat het Duits is, zou- den we Mr. Schenkeveld in over weging willen geven het maar he lemaal weg te laten. Het ontsiert ons goede Nederlands. Wil hij af en toe toch een nietszeg gend stopwoord gébruiken, dan ge ven wij hem in overweging: awel zulle! Dat komt van een bondgenoot en het is bovendien nog min of meer Nederlands. O— BLOEMEN De bloemen, waar we enkele dagen geleden zo wijs op waren van wege :het vroege voorjaar, zijn weg. Za .liggen geknakt ter aarde. Het spreek woord heeft zich weer eens bewaar heid: hardlopers zijn doodlopers. Daarvoor in de plaats hebben we ijs bloemen gekregen, in mijn ogen een slechte ruil. In da regel staan die op de ramen. Maar 't kan blijkbaar ook anders. In de gure dagen, die achter ons lig gen hoorden we 't volgende gesprek lussen twee straatboefjes: Hei je 't koud, Jan? Nou jo! De bloemen staan al op mijn buik. —O—* V VICTORY De Elisabeth van Calcarschool voert nog steeds haar glorieuze Vs ONS HOFFELIJK COLLEGE Een lid van de gemeenteraad vraagt of er aanleiding bestaat de wethou derssalarissen te herzien. Het College: De beantwoording van deze vraag laten we gaarne over aan de prudenties van de raad. Enkele leden dringen er op aan (dat klinkt heel anders!, red.) hun een presentiegeld te verlenen voor het bezoeken van commissievergaderin gen. Het College (in de plooi): Wij over wegen te dezer zake een voorstel te doen. Alles bijeengenomen: Help U'/elf co öperatief! fraaie wijze het kampioenschap be haald met een royale voorsprong: van 6 punten. Limmen 3 is definitief onderaan gekomen: SSV 1 Egmondia 2 Vitesse 4 Foresters 3 Zeevogels 3 Meerv.a. 3 Limmen 3 11 22 63— 8 10 14 28—18 10 11 26—30 11 11 29—32 9 17—29 6 17—35 3 10—38 12 11 11 Bergen 3 bijna binnen De 3e elftallen van Bergen moesten vrij onverwachts nog even wachten op het kampioenschap: Alcmaria 6 bracht in Bergen zowaar de a.s. kam pioenen de le nederlaag toe, doch uit de resterende wedstrijd tegen Koedijk 2 uit zal Bergen het ene benodigde punt wel weten te veroveren, Schoorl 3 staat er onderaan ver uit het minst goed voor en zal wel definitief bezitter van de rode lan taarn worden. Degradatie is echter niet mogelijk en dat is een troost voor de duinkanters! Bergen 3 15 28 116—13 Alcmaria 6 14 24 78—14 Berdos 3 13 16 44—28 Foresters 4 14 13 31—5? SSV 2 13 10 31—72 Alkmaar 4 13 8 20—54 Koedijk 2 12 7 2641 RKAFC 5 12 6* 21—45 Schoorl 3 14 6 27-75 2 veiiicspunten wegens staken KSV gaat afwachten in 4 G staat KSV I weliswaar boven aan. maar zal moeten afwachten of deze plaats behouden kan worden. Alkmaar 3 en Randers 4 hebben nog twee wedstrijden tegoed en.. spe len nog tegen elkander! De meest gun stige uitslag voor KSV zal zijn een zege van Randers 4, dat daarna nog een lastige uitwedstrijd tegen Alcma- ria's 7e heeft. Alkmaar 3 wint natuur- lijk uit de andere wedstrijd tegen LSVV 3. dat deelt in de malaise van alle LSVV-elftalten: KSV 1 \l2 17 f3- 11 Alkmaar 3 10, 15. 28—9 Randers 10 14 27—11. N. Niedorp :i 10 8 22—17 S/W 3 9 7 10—17 Alcmaria 7 9 6 1881 LSVV 3 .8 1 10—52 DE MIDDENSTAND BIJEEN EG MOND AAN ZEE De burge meester van Egmond aan Zee roept de zakenlieden en neringdoenden van Egmond aan Zee op tot een vergade ring om dc belangen van de midden stand te bespreken. Deze bijeenkomst zal worden gehouden in de zaal van de heer P. J. de Wit op Woensdag 3 Maart d"s avonds te 8 uw. vsiling arkten ALKMAAR 25 FEBR 194S Andijvie 53; Winterpeen 10.10—15.50; Boerenkool 819; Worteltjes 1323; Groene kool 20; Spruitkool 1684; Ro de lcool 519; Gele kool 68; IJ en 22—39; Bieten 6—10; Witlof 16—43; Kuolseldorie 5—16; Selderie 7—10.50: Selie 20. BROEK OP L'DIJK 24 FEBR. 27000 kg rode kooi 13.70—17.60; 6*'000 kg gele kool 6—6.20; 9500 l:g wir_< kool 15.10—20.60; 2600 kg witlof 35 90 —40.50; 1400 kg uien 39 30—11; l'jl kg peen III 14 60 agendes BIOSCOTEN HARMONIE THEATER; „Het Spook liuis" met Lou Castelio en Bud Abott. Voorstellingen dag 8 uur. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30. 7 en 9.30 uur. Woensdag 2.30 uur. (14 jaar). VICTORIA THEATER: „De 7e Mes daad" -met Er ie Portman. Voorstellin gen dag. 8 uur. Zaterdag 7 en 9.30 uur Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur Woens dag 2.30 uur. (18 jaar) CINEMA AMEP.ICAIN: „Gentleman Jim" rr.et Erroll Flynn en Alex Smiih Voorstellingen dag 8 uur. Zaterdag 7 en 9 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur; Woensdag 2.30 uur (14 jaar! ABT „De jungle Koningin. Deel II Voorstellingen dag. 8 uur. Zondsg 2, 5 en 8 uur. (14 jaar) DONDERDAG GULDEN VLIES 8 uur: UUvcering Jong Holland". VRIJDAG DANCING HARMONIE 8 uur: ,.De «Javaanse Dans" voor de Volksuniver siteit. v

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2