J®EBK@E Het weer is de koopman u. DE ELFSTEDENTOCHT VAN JIMMY BROWN rf@>p^nuna; Oom Rob antwoordt 34 Dagen op een reddingsvlot WAT DE VEILINGKLOK WIJST Prijzen stijgen enigszins Het weer is de koopman; deze oude Waarheid schreven wij enige tijd ge leden, toen het zachte winterweer geer nadelige invloed had op het prijs- Verloop van de grove tuinbouwpro ducten. En het is weer opnieuw be- jgrezen, dat een beetje vorst voor de fcangedijker tuinbouwers van zeer reel waarde is. Niet alleen, doordat de k\valiteit van de in de schuren opgeslagen pro ducten niet zo snel achteruit gaat. maar ook op de veilingen bemerkt men het direct. Er komt een heel an dere stemming, de handel wordt le vendiger, binnenlandse afnemers, die •1 vele weken verstek hadden laten gaan, verschijnen weer, met gevolg, dat de vraag toeneemt en de prijzen gan trekken. Doordat voor de gele kool Wti minimumprijs is vastgesteld van 6per 100 kg en de voorraad van die aard is. dat er niet direct van een tekort sprake is, ziet men bij dit ar tikel niet direct een omhoog schieten van de prijs. Hierbij is de verkochte hoeveelheid een goede graadmeter. Deze is de laatste dagen aanzien lijk gestegen. Er waren zelfs dagen dat op één veiling meer dan tien wa gons gele kool werden verkocht. Iets, dat in maanden niet was gebeurd. Tegelijk met het invallen van de vorst is het algemene beeld van de afzetmogelijkheden iets verbeterd. Al fcnlge maanden bestond de gelegen heid. gele kool naar Frankrijk te stu ren. maar zolang ze daar witte kool konden krijgen, namen ze geen gele af Dat product is daar zo goed als onbekend. Toen de witten, die theo retisch al bijna een maand, maar prac- tisch op dit ogenblik nog niet uitver kocht. schaars begonnen te worden, is de export naar Frankrijk aangevan gen. Naar wij allen hopen, met succes. De veilingen en exporteurs leggen er zich op toe, het beste van het beste voor de verzending naar Frankrijk te geb: uiken. Kwaliteitsproducten moe ten wij leveren, om op de buitenland se markt te kunnen meekomen. Mocht deze poging slagen, zodat een flink kwantum van onze gele kool, het zorgenkind van deze winter, naar Frankrijk wordt verzonden om daar enigszins bekendheid te verkrijgen, dan is misschien ook voor volgende laren een afzetgebied» veroverd, dat de groye tuigbouw zo goed kan ge- fnuiken,, vooral nu de situatie ten aanzien van onze afnemers aan de oostzijde zo onbereikbaar is. Het zag er naar uit, dat ook spoedig •xport van gele kool naar Tsjecho- ftfowaktye mogelijk zou zijn, de ver- Actie Beroepsvervoerders De Federatie van f'ederlandsche Bedrijven heeft het navolgende •chrijvcn gericht tot minister ir. H Vos: „Het hoofdbestuur der Federatie van Ncderlandsche Bedrijven tegen economische dictatuur en ter bevor dering van het par^colier initiatief; kennis genomen hebbend van 'n actie, die door de org. van exploitanten van het goederenvervoer langs den weg is ondernomen teneinde te be werkstelling, dat met dc opvattingen van deze tak van bedrijfsleven met betrekking tot een wettelijke regeling van bedoeld goederenvervoer reke ning worde gehouden; van oordeel, dat de desiderata, wel- ke door belanghebbenden tot uiting worden gebracht, geheel In overeen stemming zijn raet de opvattingen, die in 't algemeen bij het bedrijfs leven terzake van overheidsbemoeie nis bestaan; dringt er bij Uwe Excellentie met kiem op aan, gr&toor te geven aan deze stem uit het bedrijfsleven ten einde te kunnen geraken tot een wet telijke regeling, die in overeenstem ming is met de democratische opvat tingen, die hier te lande met betrek king tot overheidsbemoeienis, medezeg genschap en particulier initiatief be- •taan." wikkelingen, welke zich daar op het ogenblik voordoen kunnen daar wel eens geen goed aan doen. Ook Oosten rijk wordt aan de markt verwacht, maar is tot nu toe niet verschenen. In leder geval ziet men de toestand aan de Langedijk niet meer zo duister en uitzichtloos in als een goede week geleden. Aangezien voor de te expor teren gele kool een prijs van f 8. per 100 kg kan worden bedongen ziet men deze vergroting van de af ze'mo gelijkheid met dubbele belangstelling tegemoet. Voor rode kool was de animo ook al direct groter. Aanvankelijk demon streerde zich dit niet in een hogere prijs, doch alleen in een grotere ver kochte hoeveelheid, later stegen ook de noteringen, zodat voor de mooiste partijen soms tot f 15.Maandag te Noordscharwoude tot f 17.per 100 kg werd betaald. Witte kool komt, zij hef in geringere hoeveelheden, nog iedere dag aan de markt, de prijzen blijven hoog. Tot f 18.— k f *17.per 100 kg. Uien. waarvan in deze streek weinig voorraad is, ging graag van de hand tegen prijzen van rond f 30 tot f 35. Witlof is iets duurder geworden, hot aanbod bleef gering. Bidault„geen klein Europa" G.orges Bidault, de Franse ministei van Buitenl. Zaken, heeft verklaard, dat „Frankrijk niet zal toestemmen of berusten in een Europa dat zich tot 16 staten (de zestien „Marshall- landen") beperkt. „Dat is het kleinste Europa dat wij ooit gezien hebben", zeide Bidault, die van mening is, dat de kloof die de volkeren scheidt nog gedicht kan worden. Chili „daagt uit'' „Onvriendschappelijk en zelfs uit dagend" noemde een woordvoerder van de Britse regering de mededeling Chili een deel* van de do8r Engeland beheerde Falklands-eilanden geannex eerd heeft.' Bevin heeft een voorstel om het geschil voor de Veiligheids raad te brengen in het Lagerhuis af gewezen. WIJ LAZEN voor VERZOEKE MEER GAS Meestal verslüt men ambtenaren voor „droogpruimers", die de gehele dag achter een bureau of loket zitten en met een zuur gezicl. hun klanten afst hepen. Edoch, de practjjk is anders Op het kantoor van een gasfabriek ln Friesland zit een ambtenaar, die e n humoristische verzameling heeft nu gelegd van allerlei dwaze zinnen, die door „*:lanten" In brieven werden gc.r, breven, waarin zij verzochten om verhoging van gas- of lichtrantsocn. Deze verzameling stond één dezer dagen in de Leeuwarder Courant en luidde aldus: Ik gebruik wekelijks zowat 29 muntjes in de maand. Mijn gezin telt vier ledematen. Het orgel waar ik les op geef wordt) electrisch voortbewogen. Mijn man doet seer gwart werk. daar mijn vrouw een zoon ter aarde heeft geschonken. Mijn vrouw moet hete zitbaden gebruiken. Als de kachel brandde -kon ze het daarop doen. Verzoeke meer gas, daar mijn vrouw in een kinderbed ligt. daar ik twee babas heeft, welke cuvu.'e kinderen zijn. Bij een bombardement heeft mijn zuster haar echtgenoot en haar ge hele verdere inboedel verloren. Verzoeke beleefd een kleine toe slag voor gebruik van de geyser, daar wij in 6 jaar geen bad hebben durven nemen. Daar ik alles in het donker moet doen. zo verzoek ik u vriendelijk of u mij een eindje tegemoet wilt komen. Gaarne zou ik in aanmerking willen komen voor gezinsverm eer- dering met een baby Ondergetekende gebruikte Jot voor kort en gas en olie. doch heeft nu bovendien een schoonmoeder ln huis. Tot voor kort bereidde mijn vrouw alle spijzen mot petroleum. Meneer, toen ik een kachel had. dee ik vaak een hoop op de kachel maar nu moet ik alles op het gasfor nuis doen. Wegens ziekte van mijn vrouw 37.. De drie tochtrijders hadden Jim- my uitgescholden voor kinkel en knuppel, maar dat had hij niet ver staan. Het enige, dat hij wist was, dat men van hem verwachtte dat als een of andere meneer een pistool had afgeschoten hij al zijn best moest doen om sneller te zijn dan de ande ren. En nu bovendien dat allerliefste meisje hem beduid had, dat hij dat moest doen. wiff hij bereid voor haar naar 't einde van de wereld te schaat sen en dat wel zo snel als zijn schaat sen hem konden dragen Met formida bele slagen ging hij er vandoor en reeds na een minuut of vijf was hij de drie tochtrijders zo dicht gena derd. dat zij hem vlak achter 2ich hoorden. Beschaving Zaterdagavond ben ik bezweken voor de influisteringen van Terpsi- chore enheb ik mijn schreden gericht naar een van onze danspaleizen. Wee mij! Alle goed voornemens ten spijt heb ik daar geswongen of hoe hit vol tooid deelwoord van stfingen dan mag zijn. Mens no gaan toe, wat een karwei! Moet je je leven lang niet anders als gewalst ën gefoxtrotheb ben en dan zo iets. Maar eerijik is •erlijk, goed bekeken is swing de be schaafdste van ale dansen. „Slechts hü is beschaafd, die alles wat alle volkeren voor en naast hem gedacht en gevoeld hebben, begrijpen kan", schreef eens een groot denker. Dat mijne lezers, is de grootste ver dienste van swing. De bezeten dans van de Afrikaanse negers .de woeste krijsgdans van de Indiaan .de horle- heb ik tijdelijk een andere vrouw gehad (als hulp). ben een staande vrouw alleen. en daarmee moet ik dus vijf grote mensen bewassen, bekoken en bestrijken. Wat ons koken betreft, staan wij op een zeer laag standpunt. Verzoeke meer gas, daar ik 14 Januari een zoon er bij heb gebo ren. wat me door de drukte geheel door het hoofd is gegaan Ik ben niet iemand die zo maar gas laat vliegen. piep van onze grootouders, alles geeft fileta of zeis polka-mazurka en boem- se-daisy kan daar nu tegen op? Ik heb geslainpd Zaterdag. Ik heb gedeind en geblubberd en gedrild en met de hele kudde heb ik geestdrif tig coca-coca-cola gedreund. En 's nachts heb ik ruzie gehad met m'n vrouw. Die wou beweren, dat ik in trappelen en „Weetje wat een zoen tje is" gezongen heb. Niks als afgonst omdat ze de hele avond aan de kant gezeten heeft .omdat ze nou 's echt ouderwets wou danseu, waar ze na tuurlijk geen kans voor kreeg. Zaterdag ga ik weer. Maar eerst ga ik extra bonnen aanvrajen voor zwa re en langdurige arbeid plus bonnen voor versleten schoenen en verzweten textiel. Maar ja, je moet iets voor de beschaving over hebben! VRUDAG NA 1G UUR Hilversum II 415 m. 18.00 Johan Jong, orgel; 16.30 Tussen 12 en 16; 17.00 Kwintet Ted Brooks; 17.20 Piet Tiggers spreekt over muziek; 18.00 Nieuws; 18.45 Vara feliciteert; 18.33 Kwartet Jan Corduwener; 19.00 Denk om de bocht; 19.15 Kapitein Crom- hout; 19.22 Voor ex-politieke gevan genen; 19.30 VPRO-cursus; 20.00 Nieuws; 20j05 Sonate van Prokofieff: 20.30 Cursus „Midden in de wereld"; - Ons correspor.deniiehoekfe BESTE JONGEN EN MEISJES! Gedurende de laatste week is de stapel brieven steeds groter geworden en 't wordt hoog tijd, dat ik verschil lende briefschrijvers en schrijfsters weer eens antwoord. Jullie zitten ook al met smart op te wachten is 't niet? Laat ik daarom meteen maar beginnen. Adrie v. d. V. te W. Nog wel gedankt voor je postzegels hoor! Doe je in het vervolg ook mee aan de wedstrijden? Veldmuis. Ik vond het leuk, dat Je me eukele raadsels zond. Je hebt ze ker wel gezien, dat ik ze ook gebruikt heb hé? Grietje D. te D. Welkom in onze club en nog hartelijk gefelici teerd met je verjaardag. Groeit Fok- kie al aardig? Jan K. te 'A. Ik zal eens over de raadsels die je mij opgaf nadenken zeg! Ze lijken me niet on aardig. Daag! Flokie. Erg prettig, hé wanneer je een prijs wint. Hebben jullie een mooie auto? Is-ie helemaal gestroomlijnd? Tot schrijfs! Postduif. Ja, ik had je een tijdje gemist en ik vind het fijn, dat je nu weer mee gaat doen. Tot de volgende week dus. Tom Poes. Welkom in de club hoor! Vertel je de volgende keer eens wat over je zelf? NelUe K. te A. Fijn, dat je nu zo groeit. Ik hoop, dat jet maar gauw beter mag worden. Daag! Gon- nie E. te S. Je postzegels zijn wel bij mij terecht gekomen, maar ik had je vergeten. In de eerstvolgende erelijst zal ik je een plaatsje geven hoor! Doornoosje en Okidoki. Zijn juiie al aan het schaatsen geweest? 't Is me anders een fijne sport, vindt je niet? Aagje M. te B. Wat jammer van Je poëzie album. Weet je het adres van die meester niet? Dan kun je hem schrijven en vragen of hij het terug zendt. Nel S. te A. Je hebt het daar in Meppel wel prettig gehad hé? Je tekening van Giethoorn vond ik heel aardig. Welk cijfer heb Je voor te kenen? Vertel je het me eens? Gerrie Dijkman te Kuinre. Ik ben nog nooit in jullie woonplaats geweest, hoor! Is het er mooi? Wat woon je ver van school. Daag! Corrie S. te H. Jimmy Brown lees ik ook en ik vind het erg leuk. Kun je goed puzzlen? Guus B. te W. De gymnastiekuitvoering heb ben jullie al weer gehad hé? Was 't mooi? Doet je broertje ook niet met onze club mee? Specht. Ik hoor het al, jij bent een echte sportliefhebber hé* Is dat een adspirantenclub, waar je lid van bent? Willy L. te S. Het mogen alle-soorten Nederlandse en ook wel buitenlandse postzegels zijn. Maar ze moeten wel onbeschadigd zijn. Katie K. te O. Moet jij ook mot de gymnastiekuitvoering meedoen? Of ga je alleen maar kijken? Wees maar zuinig op je postzegelverzameling. Roosje. Je hebt je prijs nu al gehad, is het niet? Het was deze keer echter geen boek maar een gezelschapsspel. Hoor ik nog van je of je het mooi vond? Climatra. Zeg meid, wat woon jij ver weg! Ik ben blij, dat je me niet vergeten hebt en me weer zo'n fijne brief schreef. Bedankt hoor! Mannes L. te E. Ik geloof, dat jij vroeger ook wel eens aan een tekenwedstrijd hebt meegedaan, is 't niet? Weer hartelijk welkom hoor! In aardrijkskunde was ik vroeger een „beul" hoor! Dina van B. te B. Ik weet niet of ik het al ge daan heb, maar voor alle zekerheid kom ik je nog even voor je mooie fo to bedanken. Heb je het boek al ont vangen? Rietje L. te A. Hoeveel kin deren «aan de Kinderkoerier meedoen, weet ik niet, maar het zijn er heel wat hoor! Ben je al op de tentoonstel ling geweest? Probeer eens of je het boek bij een ander kunt ruilen of plaats het in onze ruilrubriex IDasg' Kees W. te A. Weer bedankt voor je mooie tekeningen en voor het natuur- verhaal, dat je me zond! Tot schrijfs' Anneke V. te C. Wat een fijne lange brief kreeg ik ,van jou! En dat voor de eerste keer! Krijg ik misschien ook eens een exemplaar van jullie school krant? Daag! Lelietje van Dalen. Is je moeder nu weer helemaal beter? fijn, dat ze weer thuis is, want zonder je moeder kun je nu eenmaal niet! Bertus v. d. V. te W. Bedankt voor je tekeningen. Bertus maar tot- mijn spijt kan ik ze niet in de krant zetten Misschien later. Libelle. Natuurlijk mag je ook met ons meedoen! Dat mag iedere jongen en meisje. Als je weer naar de jeugdherberg gaat. dan vèrtel je me nog wel weer wat hé? Jan R. te A. Wat had je een massa postzegels bijeengegaard! Geweldig. Zilverpapier kan ik jammer genoeg niet gebruiken. Je doet natuurlijk met de wedstrijden mee' Zus en Auki de V. te 't Z. Dat hondje van jullie is dus wel eens stout, hé? Of is het geen hondje? Jullie krijgen binnenkort dus feest,- als ik dat zo hoor? Krekel. Hoe is het nu met je moeder. Wordt ze al weer beter? Daag! Karei B. te N. Ik ben wel een grote slokop, maar alle soorten postzegels kan ik voor dat doel gebruiken, hoor! Dus. verzamel maar! Antoon B. te S. Hartelijk dank voor je tekening hoor: Ik vond hem erg mooi. Dag Antoon. Lelie. Het is wel erg moeilijk, om een goede schuil naam te vülden, maar fk geloof wel. dat je er goed in geslaagd bent. Ver- geet-mlj-nlct. Jij maakt wel erg veel werk van je brieven. Deze was ook weer heel mooi! Je bent bijna een kunstschilderes. Bert G. te A. Je an dere postzegels zijn ook welkom, hoor Je behoeft ze niet persé los te we ken! Tot slot zijn er nog verschillende kinderen die vragen of ze ook met de Kinderkoerier mee mogen doen. Natuurlijk mag dat. Het zijn: Herman Veltman, Hannfe Hessen. Jaap de Boer. Annemarie Lodder, Rtmmv Zander. Arie de Lang. Henny Revers. Rietje Zeeman, Cor Bfl en Vl ooitje. Allemaal hartelijk welkom In dc club en schrijf me maar lange brieven. Allemaal de hartelijke groeten van OOM ROB. 21.00 Men vraagt wij draaien": 21*.30 Lekenrechtbank; 22.™) Buitenl. week overzicht; 22.15 Swing and sweet; 22.40 Mej. dr. Bruining spreekt; 22.45 Avond wijding; 23.00 Nieuws; 23.15 Sympho- nisch Vrijdagavondconcert. Hilversum I 3»1 m. 16.00 ln de lijdensweken; 16.20 Kamerorkest; 17.00 Fluitvoordracht; 17.30 Balalaka-mu- ziek; 17/45 Kleine melodie uit grote stad; 18.15 CWV-kwartler; 18.30 Strijd krachten; 19.00 Nieuws en v -i •->ver zicht; 19.15 Inleiding lot k;,: in Egypt" van Handel; 19.30 „Israël in Egypt" met vele solisten o.w. Maar.je Kliffen; 22.15 Grani.muziek; 23.00 Nieuws; 23.15 Mandolinala; 23.45 Slot- accoord. ZATERDAG VOOR 16 UUR Hilversum H 415 m. 7.00 en 8.00 Nieuws; 818 Silvestri-kwartet; 8.40 Lichte morgenklanken; 9.35 Koorzang; 10.00 Morgenwijding VPRO; 10.20 Ra- diofeuilletónl; 10.35 Muziek van Fau- ré en Ravèl; 11.00 Uitz. voor arb. in de continubedrijven; 12.00 The Ram- blers; 12.30 Weerpraatje; 12.33 Cor Ste.vn, "brgel; 13.00 Nieuws; 13.15 Ka lender; 13.20 Carlo Carcassola; 14.00 AJC-uitzending; 14.15 Uitzending voor Harmonie-orkesten; 15.00 Lezing „Be- vin en een Verenigd Eurapa"; 15.15 Franse chansons, tango's en dansmu ziek. Hilversum I 301 m. 7.00 en 8.00 Nieuws; 8.15 Pluk de dag; 9 05 Och tendconcert; 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Franse operaromantiek; n.00 Zonnebloem-ziekenbezoek; 11.45 Orgel met viool, harp en koor; 12.03 FA- vorietén van Richard Taubej-; 12.30 Weekpraatje; 12.33 Orkest Klans van Beeck: 13.00 Strijdkrachter.; 13.30 Or kest Klaas van Beeck; 13 50 Fï'~- en toneel: 14.10 Hawaiianmuziek; 14 40 Elck wat wils. gram 15.15 Debutan tenconcert; 15.45 KRO-kiosk. ZATERDAG NA 16 UUR Hilversum -II 415 m. 16.00 Lezing over oorlogsschade: 16.4» Kleinkunst- programma (cabaret); 1645 Actuali teiten op kunstgebied: 17.05 NVV-irt- zending; 17.15 Volksconcert Ra o Philh. orkest; 18.00 Nieuws; 18.15 Sportpraatje; 18.30 Om en nabii 1° twintig; 19.00 Quartetto d'. Roma: 19 30 Reportage VPRO; 19.45 Dr. Anna H. Mulder: „Logarithmen en rozen"; 20 00 Nieuws: 2015 De Notenkraker, poli tiek maandblad; 21.15 „"^e documen tenoorlog". lezing: 21.30 Wekend-or kest; 22.00 „De vrouw in de mist", hoorspel II: 2230 Joban Jor.g. orgel met koor: 23.00 Nieuws: 235 TToh- by: 23.30 Orkest André K^sVlan"1*- Hilversum I 301 m. 16.00 Musj- chall-progr16*30 Schoonljpid van 't Gregoriaans; 17.00 De wigwam. Jeugd uitzending: 18.00 De Raaf-Schutte, piano en orgel; 18.15 Jpum. week overzicht: 18.30 Ned. strijdkrachten; 19 00 Nieuws; 19.30 Kareol-septet; 20.00 Nieuws; 20.05 De gewone man: 20.12 Wie weet hoe deze plaat heet?: 20.30 Lichtbaken Pater de Greeve; 21.00 Operaprogramma: 2130 Pluvier knapt het op. Radiofeuilleton; 22 00 OrRcst zonder naam; 22.37 Actualitei ten; 23.00 Nieuws; 23.25 Omroepkamer- orkest. FEUILLETON door ROBER1 TRUMBUll 46) Ik keek op eu zag de oude grijze Vogel over ons Keen zeilen, met wijd- gespreide vleugels. Blikbaar deerden hem regen noch wind. Ik bleef een tijdlang naar hem ^kijken, en m'n baard schuurde over de door de zon ver brande driehoek onder m'n kin. Er plofte iets op m'n hoofd. Ik zat fceêl stil en dan voelde ik plotseling •en zwaar gewicht op m'n kruin neer komen. Het bewoog, en na een ogen blik van verlammehde angst begreep Ik eensklaps wat er gebeurd was. De albatros was op m'n hoofd gaan zitten. Hij was bezig z'n natie veren glad te strijken. Ik zat volkomen stil en overwoog wat te doen. De jongens hadden hem nog niet ge zien. Ik vroeg me af of ik zelf zou proberen hem te grijpen, of het aan een van de anderen over te laten. De zaak werd enigszins ingewikkeld gemaakt door het feit dat ik de kaart nog op mijn hoofd had. De kans be stond dat mijn hand tegen het canvas zou botsen als ik naar de albatros greep. Ik overwoog de toestand zorgvuldig, en besloot mijn kans te wagen. Voorzichtig stak ik m'n rechterhand uit, schatte zo goed mogelijk waar ik moest mikken want ik kon m'n prooi niet zien en greep snel toe. De alb&tros was blijkbaar gaan zit ten, want mijn hand sloeg hem tegen de borst, en hü tuimelde» achterover in het water. Een ogenblik spartelde hij, toen richtte hij zich verontwaardigd op en steeg met één slag van z'n machtige vleugels de lucht in: Weg vloog hij, hoog boven ons, en zwierde toen rond als om ons te verkennen. ..Je had hem toch bijna te pakken", zei Tony. Ik voelde me triest en bitter. Ik had gefaald in deze door de hemel gezonden kans om voedsel te krügen dat we alle drie zo bitter nodig had den. Het speet me d&i ik een van de jongens niet had laten proberen de vogel te grijpen. Zü hadden hem kun nen ziert, en ik niet. „Ik ben bang dat hij er van door is", zei ik terneergeslagen. „Kop op. kapitein, je hebt je best gedaan", zei Tony. t,'k Wou dat we wat meer ruimte hadden", opperde Gene. „Elke verandering is een verbete ring", zei Tony. „Ik begin stijf te wor den". Mijn hele lichaam deed zeer. We gin gen verzitten, zodat twee van ons tegen de voorste dwarsbalk zaten, ter wijl de derde tussen onze knieën kroop. „We konden'beter in'een telefoon cel zitten", zei Tony. „Dan zaten we tenminste droog". Gene en ik lachte zuur om Tony's geestigheid. Toen zwegen we een poos. terwijl de regen op de kaart boven ons hoofd rikketikte en het water in koude stromen in onze nek liep. Tony sprak weer. „Die vervloekte albatros wordt weer brutaal," zei hij. „Kük, daar aan stuur boord". Ik keerde me voorzichtig om. Onze vriend zwom vlak naast me in het wa ter. Hij was aan het eten. „O God. nog één kans," zei ik zacht, niet smekend, maar dankbaar. De grote vogel dreef tot op minder dan een meter van de boot en dook met z'n kop onder water. Z'n bek en ogen bleven wel tien seconden onder. Het was alsof hij me uitnodigde hem te grijpen. Als hü z'n kop zo lang onder wa ter houdt, zal ik wachten tot hij het weer doet, dacht ik, en me wat meer tijd-gunnen. Ik zat doodstil tot hü boven kwam om te ademen. Hij keek om zich heen zonder zich te verroeren. Toen scheen hü te hebben gevonden wat hü zocht, en stak z'n bek weer ónder water. Onmiddelijk dook ik overboord, met uitgestrekte handen om de vogel te grijpen. Maar ik bracht het er slecht at In plaats van mijzelf vooruit te duwen, drukte mün voeten de boot achter me weg. Voor ik het wist, tuimelde ik languit voorover in zee. M'n hele li chaam deed pün van de klap op het water. M'if verbazing en teleurstelling be lemmerde me te denken, maar ik liet instinctief m'n benen zakken en spreid de m'n armen uit om me drüvendo te houdeji. M'n lange lichaam werd door d« golven opgeheven, en de boot lag al een meter of wat van me af. Terwijl ik m'n armen uitsloeg naar het vlot, zochten m'n ogen de albatr die me voor de tweede keer ontsnapt was, op werkelük vernederende ma nier. De vogel zeilde, langzaam weg, en lk kan zweren dat als vogels kun nen lachen, die grijze albatros spot- lachte. Tony greep me by een arm. en ai gauw zat ik weer in de boot. „Waar is de kaart?" vroeg ik on middellijk. „Met je over boord gegaan". Ik draaide me om. maar ik gaf onmiddellijk alle hoop op om de kaart terug te krügen. Die was in zo'n zee allang verdwenen. We hadden nu niets meer over dat ons van enige was, behalve onze ankerlün. één waterlap (gerafeld), een nijptang en het zakmes. Behalve de weinige kleren die we aan had- den. hadden we geen enkel middel meer om ons tegen het weer te be schermen. Wordt vervolgd

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 3