fgy ALKMAARSE KALEIDOSCOOP «STADSNIEUWS! De gemeentebegroting vastgesteld De receptie Het geestrijke vocht ging zijn neus voorbij Heftige debatten in de avondzitting Van der Borden zag fouten bij de woning distributie en Asjes zag nieuwe weivaart Op uitnodiging van de voorzitter die voor de vergadering de vroe gere conciërge van het stadhuis, de heer H. Wemaer, die op 81-jarige leeftijd te Weesp was overleden, had herdacht trad de woordvoerder Van de communisten als eerste in de arena. De heer Knuistingh Neven (CPN) wilde enkele, dingen rechtzetten. De CPN ls een machtige partij en daar om hebben enkele minder krachtige figuren uit de fractie hun raadsze- tels verlaten. In verband hiermede Wilde hij zijn opponenten, de heren de Wilde en Hoytink nog even in lichten over de zaak-Koejemans. j Koejemans zelf. hneft een uiteen zetting hierover gegeven in de Waar heid. De CPN is. aldus Kruistlngh- NeVen, zeer voldaan over de wijze 'waarop deze kwestie opgelost is. De kwestie-Van der Bergh lag anders deze heeft zich een reactionnair be toond en logisch was. dat hij Ver dween! Tot de heer Hoytink sprak (Vervolg van 7>ag. 1> Om 3 uur had een receptie plaats In Victory-hotel, waar gelegenheid bestond de jubilaris geluk te wensen. Een receptie is altijd min of m'eèr een barometer voor het aanzien, dat een jubilaris geniet en voor de waar dering, welke hem wordt toegebracht Welnu we geloven te mogen zeg gen. dat, wanneer deze maatstaven Worden aangelegd, de .heer Schcffe! tevreden kan zijn. De zaal van het Victory-hotel was herschapen in een ware bloemenhof en te midden daaraan was het een komen en gaan van mensen. De han del en industrie van ons gewest „koophandel en fabrieken" heet dat ln de naam van de Kamer, waarvan de heer Scheffel gedurende 'n kwart leuw het secretariaat heeft waarge nomen was in zo ruime mate ver tegenwoordigd, dat men zich mocht afvragen of enige tak van joedrijf. enige onderneming van betekenis, op het appèl ontbrak. Daarnaast waren er zoveel bdrgemeesters. mannen van de wetenschap, vertegenwoordigers van organisaties op elk gebied, dat me i tot de, conclusie moest komen', dat al degenen, die in ons gewest de onzichtbare draden in handen hou den, waardoor onze samenleving wordt bestuurd, acte de présence ga ven. Even verwonderden we ons bij de gedachte, dat de Kamer van Koopt handel te Alkmaar eigenlijk op het. Ogenblik niet bestaat. Het ligt, dat Staat wel vast, in de bedoeling dit ipstituut te herstellen. Mocht dit ech ter niet het geval zijn geweest, dan zou een receptie als deze het tast bare bewijs hebben geleverd, dat de bestaande toestand dringend herzie ning behoeft. Want het was, ook voor de Kamer van Koophandel, een eve nement ven betekenis. Hoezeer deze Instelling hier leeft, kon nooit .dui- Jdeljjker aan de dag treden dan door (de wijze, waarop haar secretaris zijn 'jubileum kon vieren. Dat onder deze omstandigheden de •feer .niets te wensen overliet, is vanzelfsprekend. Het was er prettig en gezellig en de heer Scheffel he.eft feen dag gehad, waarop hij, daaraan twijfelen we 'geen ogenblik, geduren de zijn ganse verdere leven zal te- rugzien als op een toppunt. En dat was het ook inderdaad. hij de verzekering uit, dat zijn ver wachtingen ten aanzien van de ver kiezingen niet in vervulling zouden gaan. No'genige tijd borduurde de heer Kn.-N. op dit thema voort. Tsje- clio—Slowakije kwam eveneens nog aan,de beurt, het werkende volk had in dit land de hoogste vorm van de mocratie gevonden. Tenslotte fulmi neerde spr. nog tegen de renction- naire pers. tegen de Marshall-dollars en tegen de D.U.W. Wal de EVC be treft, deze zelfstandige en onaC:an- keiijke vakbeweging wordt niet: ge leid dooi' de CPN. De ministeriel? brief is niet van toepassing op het gemeentelijk overleg maar op het Rijk. Wij zijn het met deze opvat ting van B en W dus niet eens, aldus de heer Knuistingh-Neven. Tegen de woningdistributie De heer Van der Borden (A.R wilde des wethouders vreugde over de muziektuin temperen. Spr. be greep niet dat men bereid was om grote voorzieningen te treffen voor dansgelegenheid wanneer men voor de cultuur geen geld over had. Met een variant op Cato meende spr. dat de muziektuin verwoest moet wor den*'. Maak er een kleuterschool van met een speeltuin, zo suggereerde de heer Van der Borden. Over zijn brieven_.aan het gemeen tebestuur, zegde spr. dat die ge schreven Waren op deze wijze omdat het naar' aanleiding geschiedde van een door het woningbureau aan een oude dame p -breven brief, waarin haar gesommeerd werd om binnen 10 dagen haar huis te ontruimen. Dit alles gesclliedde zonder enige voor bespreking. Dit was meer dan erger lijk. en U, meneer van Slingerland, had geen andere brief geschreven dan ik. De commentaren op mijn brieven kan ik in .deze vorm dan ook niet accepteren, aldus de heer Van der Borden. De heer Hoytink (A.R.) zeide met genoegen zijn fractiegenoot te hebben aangehoord en met evenveel genoe gen het- ahtwoord van B en W op de debatten te hebben beluisterd. Hij constateerde, nadat de heren Bakker en Coerts hadden gesproken, dat de oranje-cocarde het van de rode tulp had gewonnen. Voor de huisvuilbelasting, zoals de heer Sietsma die had voorgesteld, voelde spreker veel. De woningbu reau-kwestie wilde spr. laten rusten daar B en W toegezegd hadden de personeelsbezetting aldaar te bezien. Om de muziektuin in stand te houden is niet verantwoord,wij moeten de moed hebben om dit object op te rui men. Op dé opmerkingen van de heer Knuistingh-Neven \yilde spr. niet. ingaan, als we goed geluisterd heb ben weten wij wat ons van die kant te wachten staat. Lang sprak de heer Hoytink over de P.v.d.A., de "léden van deze par tij zouden wij niet eens willen heb ben, zo riep hij uit. 'Stem: „Behalve Kirpenstein. dan!" Hoytink: „Kirpenstein hoort thuis bij ons!*' (Hilariteit). Partygekibbel. De heer Kirpenstein (P.v.d.A.) wilde kort zijn. Zijn vriend Hoytink wilde, hij zeggen, dat de godsdiensti ge .verhoudingen niet in het geding v?aren. De partijpolitiek is een questie van maatschappelijke verschillen. De hoer De Wilde (P.v.d.A.) zeide zeer voldaan te zijn over de toezeg gingen t.a.v. het lager onderwijs. De heer Knuistingh-Neven- wilde hij gaarne nog even antwoorden. In Tsjecho-Slowakije ligt de situatie precies zo als in Bulgarije. Wij zijn- in ons land gelukkig, dat wij geen communisten in de regering behoeven te nemen. De regering kan hier ten minste de loonpolitiek in handen houden. De heer Asjes (CPN) betoogde dat de CPN de enige partij was met goed-democralische beginselen. (Hi lariteit), Wanneer de communisten aan de mdcht komen zal dat het be gin zijn van eèn nieuwe welvaart, (groter hilariteit 'en geroep van „In Rusland zitten ze daar al 30 jaar op te wachten"). Duplieken Om 10 uur kwamen de wethouders aan de beurt voor de duplieken. Wethouder Coerts zegde toe de Muzirictuln-k westie te bespreken in de raad, maar in kef voornemen om er een school van te maken zag hij i niet veel heil. Wethouder V3n Slingerland zeide de heer ICnuïstingh-NeVen, dat B er W persisteerden bij hun besluit om de EVC uit het gemeentelijk overleg te houden. Commentaren op de begroting- De heer Van der Borden wenste aantekening te hebber tegengestemd bij de begroting van de wethouders- salarissen. Pr heer de Zeeuw (KVP) vree- aandacht voor de verlichting van de Helst? traaf'. Wethouder Leesberg- meende, da' deze straat wol verlicht was. „Mis schien uit de huizen"? meende de heer Wiere. Begroting vastgesteld De commnn. fractie kon zich met de begroting verenigen, doch stemde tegen het salaris van t 4700 voor de hoofdopzichter reiniging. Na vaststelling van' de bijlagen over de begroting van Centraal Zie kenhuis en Burgerweeshuis werd dan de begroting onveranderd vastgesteld op een totaal van f 2.341.066.93. De yoorzitter sloot vervolgens, on der dank aan de raad, de vergade ring om 11 iim. ERNSTIG ONGEVAL Zaterdagmorgen om 8 uur vond op de Stationsweg eer. ongeval met ernstige afloop plaats. Een man stak plotseling van achter een autobus de straat over. De 29-jarige motorrijder S. uit Alkmaar kon de man niet meer ontwijken en reed hem aan. De voetganger kwam er in teaeu- stolling met de motorrijder die een schedelbasisfractuur opliep, goed af,. De motorrijder werd naar het Elisa- beth Ziekenhuis vervoerd en zijn toe stand is ernstig, terwijl hij.^nog steeds buiten kennis is, Getuigen worden verzocht zich.aan het bureau van Politie afd. Verkeer te melden. AANRIJDING Vrijdagmiddag om plm. 3.45 uur werd een vrouw lopende op de Ach terweg ter hoogte van de Vlotbrug aangereden door een wielrijder waar door zij kwam te vallen voor, een vrachtauto. Met gewonde benen is het slachtoffer per ziekenauto naar het' Centraal Ziekenhuis vervoerd. Tegen de wielrijder zal proces ver baal opgemaakt worden. SLAPENDE CHAUFFEUR Een Zaterdagavond in zijn wagen slapende taxichauffeur werd naar het bureau van politie overgebracht, om dat hij in kennelijk beschonken toe stand verkeerde. WEEKENDRESULTAAT 7 personen werden gedurende het af gelopen weekend aangehouden we gens openbare dronkenschap. Van een echtpaar werd de vrouw naar huis ge bracht, waar een 2-jarïg kind wachtte Mijn Zoons Als vierde uitvoering Van Covoto werd in het Gulden Vlies gisteravond door Het Rotterdams Toneel voor het voetlicht gebracht „Mijn Zoons" een •uit het Amerikaans vertaald toneel spel, dat op zichzelf zou kunnen wor den geclassificeerd als een typisch na- oorlogs-stuk. Het is een variant op de tegenstél-. ling die we allen kennen: enerzijds de soldaat, die zijn leven in de waag schaal stelt, -anderzijds de thuisblijver die profiteert, een zaak opbouwt "én geld verdient. Hier werd de tegenstelling extra verscherpt opgediend: twee zoons, waarvan er een wegbleef, hadden ge daan wat ze beschouwden als hun plicht, waarbij Chris Keiler, die te rugkeerde. bovendien een toonbeeld was van eerlijkheid en rechtschapen heid, daartegenover een vader niet slechter dan de meeste industriëlen, maar die onderdelen fabriceerde voor vlietuigen, daarbij knoeideen zijn compagnon en voor liet opdraaien,. Dc hele wereld fraudeerde, waarom hij niet? De noodzakelijkheid om ónder deze omstandigheden te komen tot een op lossing. werd geschapen-door hot feit dat Chris Keiler wilde trouwen met Ann Deever, de dochter van de vroe gere compagnon, die zijn straf in de gevangenis uitzat, Daarmee neemt de schrijver op zich te komen tot een compromis tussen adeldom en schurkerij, een opgave waaraan hij o.i. niet kan voldoen om dat hier geen compromis mogelijk is. Wel gee'ft hij gemakshalve de perso nen hoogst eenzijdige karaktertrek ken. waardoor ze niet meer geheel le vend schijnen en alles af en toe een tikje bombastisch aandoet, dit echter kan het onmogelijke niet mogelijk maken. Zelfs een aantal op hoog peil staan de dialogen, waarin edele gedachten worden geuit, zijn daartoe niet in staat. r Het eind is een revolverschot, dat wel afdoende is, maar dat geen op- Hcndericus Gerardus B. te Castri- cum werd door ambtenaren in Alk maar aangetroffen met een koffer, waarin zich flessen alcohol bevon den. Bij een onderzoek te zijnen hui ze werd een distilleer-apparaat ge vonden. De Rijksadvocaat eiste 'een boete van f 300. waarvoor de officier mr, Holsteyn 60 dagen hechtenis en 3 maanden voorw. gev.straf met een proeftijd van 3 jaren in de plaats stelde. Mr. Alblas, de politierechter legde verd. f 150 boete op of 50 dagen hech tenis en 2 mnd. voorw. gev.straf met een proeftijd van 3 jhren met ver beurdverklaring van het geestrijke vocht. Belgische shag gekocht Jacob L. te Alkmaar kocht een aantal pakjes Belgische shag zonder banderolle en maakte zich daarbij aan 3 feiten schuldig. De Rijksadvo caat eiste verbeurdverkl. der in be slag genomen goederen en een boete van f 200 door de officier vervangen door 80 dagen hechtenis en 1 maand voorw.- gev.straf met een proeftijd van^S jajrèn. Uitspraak 3x2 maan den voorw. gev.straf met een proef tijd van 2 jaren. Martinus H. te Anna-Paulowna pleegde een dergelijke strafbaar feit doch een graadje erger. Desondanks was de uitspraak na een pleidooi van mr. G. van ilieten f 200 of 80 dagen hechtenis en f 50 lossing brengi: een revolverschot doet dat: nooit. Het Residentietoneel gaf zijn goede krachten aan een onvolvocrbare taak Spel doet soms wonderen, maar al machtig is het niet. Dat bleek ook gis teravond, en alles bijeengenomen gelo ven we niet, dat „Mijn Zoons" een der glansnummers zal blijken uit het repertoire van dit gezelschap. A. E. TERAARDEBESTELLING Dr. TIJSSEN In alle eenvoud is Zaterdagmiddag het stoffelijk overschot van de oog arts dr. J. Tijssen op de algemene begraafplaats te Alkmaar ter aarde besteld. Bij de 'kleine stoet, die de baar volgde, bevonden zich de oud- tninister ,dr. ir. J. A. Ringers en zijn drie broers. De overledene, een zeer bescheiden medicus., heeft tientallen jaren in de binnenlanden van Indië duizenden inlanders van blindheid gered door zijn. staar-operaties. Éen paard sloeg op hol Voerman liep hersen schudding op KOEDIJK Een paard dal voor een driewielige kar was gespannen, sloeg gistermiddag op hol. De zoon van de veehouder J. de Vries werd van de kar geslingerd en kwam zeer ongeluk kig terecht. Vermoedelijkis het paard van iets geschrokken, toen het ter hoogte van de vroegere spoorweghalte aan de overzijde van het N.H. kanaal was. De bespanning getaakte over de rails, de schok deed De V. het evenwicht vèrliezen en, terwijl de kar voort- vloog en in het kanaal terecht kwam. bleef hij "bewusteloos op de grond lig gen Het paard werd spoedig gegrepen en tot staah gebracht. Al dra was dr. Den Hartog ter plaatse. Hij constateerde eon hersen schudding bij 't slachtoffer, dat over gebracht werd naar het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar. boete of 20 dagen hech'enis. Motorrijtuigenbelasting Hendrik P. te Bergen ovettrafd de .motorrijtuigenbelastingwet en moest dit met f 10 boète bekopen. De Beverwijker Friedrich S. maak te zich aan hetzelfde feit schuldig. Hij zat in de oorlog wegens wapensmok kel 2y2 jaar in Dachau en wachtte bij zijn terugkomst tevergeefs op de beloofde f 5000 van Volksherstel o"m zijn geruïneerde zaak weer op te bouwen. De lieren rechters hielden reke ning met de berooide toestand van verd. en Friedrich werd tot f 15 boe te veroordeeld. Ook Jan de W. te Broek" op Lan- gendijk vroeg geen nieuwe kaart aan toen de oude verlopen was. Hij kreeg eveneens f 15 boete. Een raa-oplichier De naaimachinereparateur G'erben E, te Utrecht kreeg 6 maanden ge vangenisstraf, waarvan 4 maanden voorwaardelijk wegens oplichting. Hij gaf zich als een reparateur van Singer uit en lichtte, zijn „klanten" bijna allen te Den Helder, op door de rekeningen te hoog op te voerèn. Het strafregister van deze ras-op lichter is overvol. Zijn a.s. echtgeno te oefent nu echter een goede invloed op hem uit. Daar verd. twee maan den voorarrest gehad heeft werd hij onmiddellijk uit het Huis van Be waring ontslagen. Poldierechier f 150 boete voor clandestiene stokerij VOOR J A /VHS-WEEKEND Moeder Natuur bezorgde ons in haar vrouwelijke wispelturigheid 'n zeld zaam prachtig week-end. Zo maar blies ze de koude weg en opeens als bij toverslag zaten we mid den in de lente. De sneeuwklokjes, waarvan we dachten, dat ze waren doodgevroren, bloeiden opeens weer en Alkmaar liep zich te spragen in het voorjaarszonnetje. Op de Zater dagse markt was het drukker dan sedert lang het geval was, een on gekende mensenmenigte stroomde Zondagmiddag samen op het Alcma- ria-terrein en in de.Hout waren de herten zo doorvoerd, dat ze niet meer taalden naar het brood, dat de peu ters maar bleven 'aandragen, De bok ken amuseerden zich door met hun geweien tegen elkaar in te gaan en de reëen stonden er onverschillig en apatisch om heen. 't Was een heus voorjaars-tveekend dat helaas niet verder reikte dan de Maandagmorgen. Toen werd een overjas weer meer dan nodig. RUMOER OM DE TREIN De trein uit Amsterdam was gis termorgen te laat, op de lijn was een ongeluk urd. 't Was juist de schooltrein, die vertraging had en de houding onzer leergierige jongelui was een studie waard. Ik hoop, dat ie nog drie uur weg blijft. O, ik ben met ëén imr al tevre den, dan loop ik net m'n Franse re petitie mis. Laten we het ze niet kwalijk' ne men, eenmaal waren we zelf precies net eender. De trein kwam vroeger dan ze ge dacht hadden. Zó, dat met een'beetje goede wil de school misschien nog net op het nippertje Icon worden be reikt. De reactie? Jongens, we verdhet.' We stappen niet in. Piet zit al in. Die verraadt na tuurlijk de hele kluit. Een niet a* te haastige studioos werd door zijn vader ingewerkt: Ben je helemaal gek! Zo komt er nooit wat van je terecht! Maar dan krijg ik aanstonds óp mijn flikker van de anderen! Hoe zo'n late trein de gemoederen in beweging zet. EEN ALBINO De Leèuwerikkade heeft haar ei gen merkwaardigheid: e„en albino- mus. Het diertje is bijna helemaal wit, maar onderscheidt zich overi gens helemaal niet van de andere «lussen. 't Komt op zijn tijd trouw mee pikken, vertelde onze zegsman. Natuurlijk, meenden we, anders zou er spoedig geen albino-mus meer zijn. We geloven, dat deze merkwaardig hfiid zelfs zijn voordelen heeft voor de vogelfamilie aan de Leeuwerik kade,-we hebben namelijk een vaag vermoeden, dat er extra voedsel ge strooid wordt in de hoop, dat deze speling der natuur weder zal ver schijnen. Het verdere vogelengezel schap heeft daartegen niet de min ste bezwaren. KRANIG! Zaterdagmorgen, raakte aan deNic. Beetskade bij de Bergerweg een kind door het ijs. Een jongeman kwam voorbij op de fiets, trok zonder ver der te overleggen zijn bovenbroek uit en even later had hij de kleine op het droge. Van half werk hield hij blijkbaar niet, daarom nam hij kort en bondig de kleine met zich op zijn rijwiel en leverde"hem thuis af. Hij kreeg, droge kleren en wees verder alle dankbaarheidsbetuigin gen af. Daarvoor had hij geen tijd, hij moest bij zijn baas zijn. We me nen de firma P. O. A. te mogen ge lukwensen met zulk een bediende. KROTWONINGEN Wanneer men zich met een werke lijk euvel gaat bezighouden, daa komt men soms tot de conclusie, dat het kwaad verder rlikt, dan men had verwacht. We denken even aan de laatste raadsvergadering, waarop een ogenblik verschillende leden -in terrumpeerden met straatnamen, waar óók nodig opruiming moest plaat3 hebben. Wij kregen gisteren een rappel van een gedupeerde zelf: perceel Noor derkade 7. Houten noodwoning in ze'er slechte toestand, practisch on bewoonbaar, in gebruik bij' een nor maal gezin, eigenaresse de'gemeente! Toestand: heel erg. We kennen de geldnood bij onze stedelijke overheid. Maar zo iets mag niet! We weten, dat er a-sociale gezin nen zijn, maar dit is er geen. We zijn op de hoogte van de oor zaak van het niets doen door de ge meente: achterstand van huur. Maar deze achterstand is ontstaan, omdat de overheid zich van alles onthield. Kom, gemeente,toon u van uw beste kant en breng de boel spoedig in orde. De taaie van de kinderpolitie Het is een goede gedachte geweeat van de Alkmaarse Jeugdgemeenschap om gisteravond In Paviljoen „Kin- lieiin" - «a afloop van de vergade ring mej. mr. D. Haremaker eet* inleiding te laten houden over: „Dé verwaarloosde jeugd en dc taak van de kinderpolitie". School en jeugdvereniging zijn uitkijkposten De inspectrice van de kinderpolitie te Alkmaar ging in het begin van haar voordracht de ontwikkeling van het kinderrecht na en zij noemde ver volgens de maatregelen, die genomen kunnen worden, „als het kind de ver keerde weg dreigt op te gaan". „De kinderpolitie", aldus mej. mr. Haremaker. „wil in hoofdzaak pre ventief werken, door te zorgen, dat de opvoeding van de jeugd in goede ba nen wordt geleid. Wij werken eerdet aan het voorkomen der strafbare fei ten, dan aan het opsporen ervan". En omdat het zo belangrijk is. do baldadigheid en de „morele ongeluk ken" van de jeugd te voorkomen. „I» het nodig, dat er hier zo gauw moge lijk speeltuinen en kinderleeszalen zijn". Mej. Haremaker stelde zich ook veel voor van het contact tussen de jeugdverenigingen, de scholen en de kinderpolitie, die gezamenlijk de kin deren op het verschil tussen goed en kwaad zouden kunnen wijzen. „School en.jeugdverenigingen yj„ uit kijkposten. als de justitie moet in grijpen is het vaak al te laat". In 1946 werd in Alkmaar de kinder politie in het leven geroepen ën van die tijd af heeft deze dienst be slaande uit de inspectrice en twee rechercheurs een kaartsysteem aangelegd, waarin de ongeregeldheden van ongeveer 850 kinderen zy» opge tekend Over diefstallen, baldadigheid, school verzuim, zwerven op de openbare weg, over al deze min of meer-ern stige „streken" van de^eugd en voor al over de sociale taak van de kinder politie, sprak mej. Haremaker op bui tengewoon boeiende en geestige irjjze. VEEMARKT ALKMAAR Op de veemarkt, die Maandag te Alkmaar gehouden werd, zijn aange voerd: 14 vette koeien, 269 nuchtere -kalveren en 3 vette schapen allen voor de Centrale. ALKMAAR 1 MAART 1.948 Andijvie 100—106, winterpeen 515 33, boerenkool 29, worteltjes 7—23. groene kool 712, spruitkool 5 J. rode kool 519, gele kool 6—7. uiea 32—46, bieten 6—12, witlof .15-49, knolselderie 5—12, selderie 2.50—5. se- Ile 14, peren 5061. appels 15—42. W ARMENHUIZEN 1 MAAltT 74600 kg. rodé kool 12.5016.70; 23400 kg. gele kool 7—9; 4400 kg. uien ,13.40—19.50. BROEK OP LANGENDIJK 1 MAART Rode kool 15.20—17.30; gele kool 7— 7.10; uien 36.10—42.50; bieten 6.50-6.40. agenda BIOSCOPEN HARMONIE THEATER: Danny Kaye in „Wonderman". Kleurenfilm. Voorstellingen dag. 8 uur! Zaterdag 1 en 9.30. Zondag 2, 4,30. 7 en 8.30 u. Woensdag 2.30 u. 14 jaar. VICTORLA THEATER: vrede leven" met Cor Moore en Mirella Monti. Voorstellingen dag. 8 uur. Za terdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.03 uur. Woensdag 2.3C uur 14 j. CINEMA AMERICAIN: „The Half- way House" met lyTervin Johns en Tom Walls. Voorstellingen dag. 8 uur. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zonda-g 2, 4.30, 7 en 9,30 uur. Woensdag 2.30 uur 14j. ALKMAARS BIOSCOOP THEATER „De noodlottige reis" met Eddy Alberfc en Ray Neal en „Diamant-dieven van. Arigona" met Bob Steele. Voorstellin gen dag. 8 uur Zondag 2, 5, en 8 uur 44 jaar. Dinsdag DANCING HARMONIE 8 uur: Prof, Kruyt: „Crisis in Westerse cultuur". GULDEN VLIES 8 uur: R. K. Vrou wenbond. Woensdag GULDEN VLIES 3 uur: Kindermid dag, Dik Trom (ABB). GULDEN VLIES 8 uur: Filmavond ABB, „Als de weiden bloeien". Donderdag GULDEN VLIES 3—5 uur: Receptie Ned. Reisvereni£iog. GULDEN VLIES 0 uur: Feest avoaê Ned. Reisvereniging, 25-jarig bestaan,

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2