Een eind aan de kool-misère? DE ELFSTEDENTOCHT VAN JIMMY BROWN 34 Dagen op een reddingsvlot radioprogramma „De West" besprak prijzen en lonen ((OEDIJK Wederom stond in de vergadering van de tuinders van „De West", gisteren in café Butter gehou den, de kool-affaire in het brand. P«nt der belangstelling. Na alles wat «r reeds over gezegd en geschreven is Is het verheugend om mede te kun nen delen, dat nu althans enige gema tigd-optimistische geluiden werden MCw*rlr verkoop" Opgemerkt werd, dat de g le kool misère is opgelost. Van het minimum- prijzenfonds. dat voor het volgens sei zoen voor koolsoorten wordt ingesteld kan een gunstiger resultaat verwacht worden, indien de tuinders niet meer uit zullen betalen aan de arbeiders dan het contractloon bedraagt, zo meende de plv. voorzitter. De heer Zwetsman stond op het standpunt, dat, als het garantiefonds, waarvoor de tuinders een vastgesteld bedrag par k.g. moeten storten ,in werking treedt, er op toegezien moet worden dat niemand buiten de veiling verkoopt. De zwarte verkoop der pro ducten maakte de uitbetaling der te hoge lonen mogelijk. De heer Beets waarschuwd, dat de arbeiders weg trekken als zij elders meer kunnen verdienen. Het antwoord van de voor zitter hierop is: ..vasthouden aan het contractloon". De heer Distel wijst op de wenselijkheid van besprekingen met de georganiseerde landarbeiders, maar de voorz. zegt, dat dergelijke besprekingen reeds gaande zijn. Voorts werd medegedeeld, dat de •Kportpc5'"; voor gele kool naar Frank rijk f 7 - per 100 k.g. bedraagt. De hoeveelheden die men niet direct ex porteren kan kunnen worden ge droogd. Voor andere koolsoorten wordt een vaste binnenlandse prijs, berekend zoals voor goedkooe winter groen ten. Jaarvergadering J.G.C. Behandeld werd o.m. de beschrij vingsbrief van de jaarvergadering der L.G.C., die vandaag 3 Maart in 'café De Boer te Broek op Langen- dijk wordt gehouden. Het voorstel, de stagnatie in de aan voer grondig onder de aandacht te brengen werd in den brede besproken. Pleidooi voor coöperatieve verkoop Naar aanleiding van eön opmer king over het beleid van min. Mans- holt brak de heer Koedijk een .lans voor de coöperatieve verkoop van alle producten. Hij hekelde het gebrek aan durf om aan te pakken. De heer Zwetsman vond, dat, als de geest in andere plaatsen overal zo goed was als hier, wel uit de ~;'»jkhedcn zou Buiten het bestuur werden drie af gevaardigden naar de L.G.C. vergade ring verkozen. In totaal zullen dus zestien man van „De West" deze ver gadering bijwonen. LEZING OVEK RADAR KOEDIJK In het cafe Butter hield de heer Kohnert uit Alkmaar .voor het Nut een lezing over Radar (Radio opsporing en omsingeling). Voor deze lezing waseen flinke belangstelling, vooral oud-leerlingen van „Oom Henk waren aanwezig. Het zcu te ver voe ren om alles wat de heer Kohnert ver telde weer te geven, maar de behande ling van zijn onderwerp was helder en duidelijk dat allen zeer genoten. Meer dan 50 toepassingen van Ra ds z> uitgevonden.maar velen zijn nog een militair geheim. Spr. besloot dan ook zijn onderwerp de hoop uit sprekend dat deze uitvinding ten dienste mag komen van de mensheid. De voorzitter, de heer Zwetsman, sloot met een hartelijk woord van dank aan den spreker. BESTE ALLEMAAL! Verleden Zaterdag moesten jullie de Kinderkoerier missen. Dat was wel een tegenvaller, maar vandaag is ie er weer Voor deze keer gaan we het .nu ,zo doen: Vandaag weer een nieuwe puzzle, Zaterdag beantwoord ik nog wat briefjes en plaats ik een verhaaltje en vervolgens gaan we weer op de oude voet verder. Verleden week heb Ik een hele partij prijzen verzonden, maar er zijn nog enkele kinderen die een prijs moeten hebben. Zo spoedig mogelijk zullen jullie die ontvangen, hoor! Van Wievke en Alie Visser ontving ik een briefje met de mededeling, dat zij 8000 postzegels klaar hebben liggen. Breng ze maar naar de winkel, hoor! Ze sturen ze daar dan wel naar mij door! In het vervolg behoef je ze niet allemaal af te weken, hoor' Het mag wel, maar het hoeft niet! Dan nog iets! Enkele kinderen had den geschreven: Oom Rob. als U ja rig bent. moet U het in de Kinder koerier zetten. Dat was rin'n plan ook. maar ik heb het vergeten! Ja. m'n verjaardag niet' Kun je net begrij pen! Neen. om het in de krant te zet ten? Enkele kinderen hadden m'n ver jaardag nog van verleden jaar ont houden (18 Februari) en stuurden mij een mooie kaart. Wel bedankt, hoor! 't Duurt nu nog zowat een jaar na tuurlijk. maar jullie mogen me nog wel feliciteren, hoor! Het is tenslotte m'n eigen schuld, dat jullie mij op 18 Februari geen prentbriefkaart konden zenden. Waar of niet? WIE WONNEN DE PRIJZEN? De oplossingen van de raadsels uit de Kinderkoerier van 14 Februari zijn als volgt: 1. De gevraagde woorden waren: Alf, dief, lief, elfje en film. Hier uit werd de lentebloem gevormd en dat was: Madeliefje. 2. Goude - goud. 3. Oor. 4. Keet - Kees. De prijzen werden na loting gewon nen door: Hunny Colien, A 104, Hensbroek en Dirk en Chris Vorst, B 53. Burgervlotbrug. Jullie ontvangen zo spoedig moge lijk een prijs, hoor! FEUILLETON door ROBERI TRUMBULL 40.) Ik verplaatste me dikwijls om zo veel mogelijk voordeel te trekken van de schaduw van mijn lichaam, en om le proberen ni^t denzelfde kant te lang achtereen bloot te stel len, maar het hielp weinig. De zon raakte ons de helen tijd practisch over al. Ik had een gevoel alsof ik in brand stond. Mijn lichaam zal altijd de sporen van die tijd met zich dra gen „Goeie hemel!" zei Gene. „Kijk ♦ens wat een haal!" Ik hield m'n hand boven m'n ste DE NIEUWE RAADSELS Deze keer gaan we ons bést weer eens op een serie .gewone raadsels doen'. Ze werden mij door „Sneeuwklokje" gezonden, maar ik weet niet waar ze woont, want ze schreef haar adres niet in de brief. Ook haar eigennaam stond er niet bij. De raadsels zijn: 1 ->m heeft Sinterklaas zo'n lange baard? 2 Wat '5 de langste letter van het alfabet? 3 Hoeveel wegen gaan er naar Am sterdam? 4 Wat is lichter dan een veertje? 5 Met welke munt kan men niet be talen. Probeer de oplossingen te vinden en zendt ze aan mij. Vergeet in je brief niet je naam. adres, woonplaats, leeftijd en eventuele schuilnaam te vermelden, hoor! Het zou je Ivel eens een prijs kunnen kosten. Doe jc best en ontvang de har telijke groeten van OOM ROB DE ERELIJST De actie voor liet verzamelen van postzegels gaat n°ë steeds door. Uit alle plaatsen uit on omgeving krijg ik kleine en grote partijen zegels toe gezonden. Deze week waren het er weer zeer veel! Zo gaat het goed iongens en meisjes! Blijf aan het verzamelen! Sommige kende ogen, en zag een grote zwarte rugvin een paar meter van de boot het water doorsnijden. Het was de grootste ..aai dien ik ooit gezien had. Hij zwom dicht aan de oppervlakte en ik floot geluidloos toen ik de om vang van dat kronkelende, machtige lichaam zag.. Ik schat dat hij niet minder dan vier-en-een-halve meter lang was, en hij moet minstens een vijfhonderd pond hebben gewogen. „Als hij de boot raakt, kunnen we elkaar wel goeiendag zeggen", zei Gene. „Je moet z'n aandacht niet trek ken," fluisterde ik. Hij zwom een minuut of twintig om de boot heen; toen verdweeen hij. De zon begon uitwerking te krijgen op Tony. Hij lag op den bodem van de boot, met z'n hand over z'n ogen. Plotseling nam hij z'n hand weg, en ging rechtop zitten, alsof hij luisterde, en scheen'te ti ren naar onafzienbare verten. Hij glimlachte vaag. 41. Van Dokkum moesten de Elf- stedenrijders" weer een heel stuk te rug in de richting Leeuwarden. Jim- my had zich in Frieslands Noorde lijkste stadje geen ogenblik opgehou den. Hij had- wel een begerige blik geworpen op de heerlijk koppen dam- JAARVERGADERING BEGRAFENISVERENIGING „DE LAATSTE EER" KOEDIJK Bij de opening sprak de heer Hart zijn misnoegen uit over de slech opkomst. Uit het jaarverslag bleek dat in 1947, 15 diensten waren uitgevoerd. Uit de gespecificeerde rekening bleek dat de eindcijfers bedroegen f 1.89053. Er was 'n winst van f 230.10. De financiële commissie bij monde van de heer Akerboom, adviseerde tot goedkeuring der rekening. De heer Visser vraagt inlichtingen over de onkosten berekening .ook deze wor den nauwkeurig verantwoord. Op een desbetreffend voorstel van Visser zal voortaan de rekening circuleren bij de leden voor de jaarvergadering. De begrafenisver. ia aangesloten bij de Ned. Bond van Begrafenisver. De aftredende bestuui-sleden Jb. Hartog; M. KlompWink en M. Mul» werden bij acclamatie herkozen. Bij de rondvraag wijst de heer Visse» er op dat het beter is kinderen vragen nog wel eens, welke zegels het moeten zijn. Het Saat hier om gebruikte, niet-beschadigde ze gels, Nederlandse en - als je hebt te missen - ook buitenlandse. Deze week ontving 1k de volgende partijtjes: Tini Klaaren, Alkmaar, 2225; Jan en Nanne Benit, Winkel. 2000; Guda Wuis, Anna Paulowna, 740; Grietje Duinkerken, Harenkars pel, 600; Vok Blokker, St. Maartens brug 275; Stijnie en Nanne Benit, Winkel 205; Everdina A de Waard St. Maartensvlotbrug 180; D. Voorthol den, Sch-rmerhom 120; Gon-: Ekel- mans. Middenmeer 115; Klaa„ Kant, Schagen 105; Adrie v. d. Vrede. Win kel 100; Jan van Scheijen, Juliana- dorp 100; Bert Govers, Alkmaar 100; Neefje Henk, Harcnkarspel 100; Jaap de Boer, Lutjewinkel 100; Tamis Hoep. Kolhorn 90; Rinkje Meijer Wie- ringermeer plm. 60; Nelly Heeringa, Heiloo 14. Dat is deze week in totaal: 7239. Zo gaan we door hoor! Spaar zegels voor de tbc-bestrijdiug! Doe bjj iedere zending een briefje met je naam en het aantal zegels, dat je zendt. Stuur zé op aan OOM Rob, Postbus 3, Schagen. EEN PRETJE. Wimpie wilde gaan, Nam een sigaretje! Met wat vuur stak lift het aan; Dat was eerst een pretje En hij blies de rook ook uit, Lekker was het niet! O, hij werd zo naar, die guit! O, wat een verdriet. (Ingez. door Tinie Groot) Wjeringerwaard. „Zeg," zei hij zacht. „Ik hoof nv ziek". Toegeven, dacht ik; dan gaat het wel over. „Wat voor muziek, Tony?", vroeg ilf als terloops. „Prachtig, nee een engelenkoor!" Hij gleed -terug op de bodem van de boot en sloot z'n ogen weer, nog 'steeds glimlachend. HOOFDSTUK VIJF-EN-TWINTIG Hoewel we onze dagen in wach- .ten van twee uur hadden verdeeld bleef ik zelf bijna voortdurend waak zaam. totdat mijn ogen te zwak wer den. Hierdoor en tengevolge van mijn hele lichamelijke zwakte, werd ik nu gedwongen om de man die de wacht had de gehele verantwoordelijkheid voor de boot over te laten, terwijl ik mijn afnemende krachten spaarde voor mijn eigen wacht. Zo lag ik op deze S4ste morgen op de voorste roeibank onbehaaglijk te draaien, op pende chocola, die sommige lieden daar zaten te slurpen, maar hij meen de dat je maar een ding in het leven tegelijk goed kon doen en daar bij nu aan het schaatsenrijden was bleef hij daarbij. Met geweldige slagen zette hij de tocht voort. Hij zag dat de meeste in het vervolg door middel van stembriefjes te stemmen aldus; werd besloten. Verdét deelde dhr. Visser mede dat hij als lid van het personeel moet be danken wegens drukke werkzaamhe den. Bij sluiting dankte de uitvoerder de heer Visser voor zijn werkzaamhe den. Tevens bracht hij dank uit aan het personeel voor de juiste verrichtin gen bij de begrafenissen. BRANDJE KOEDIJK Door het spelen met lucifers door kinderen van 8 jaar brak Vrijdagmiddag omstreeks 12 u. brand uit in een opslagplaats van twijgen en manden van de heer Engel alhier. Alles ging in vlamen op. Een en ander was niet verzekerd. De schade bedraagt ongeveer f 500. BURGELIJKE STAND SCHOORL Geboren: Marjanne Ingrid dochter van J. Zander en H. Koel; Annelie dochter van A. IJssels en T. M. van Llenen. UIT DE GRABBELTON GEBIEDENDE WIJS De meester had de kinderen in de taalles de gebiedende wij» geleerd en nu moesten ze tonen, wat ze ervan begrepen hadden. „Kijk Piet!", zei meester, hier staat „het paard trekt de wagen". Breng dat nu eens over in de gebiedende wijs!" „Vort Bles!" zei Piet'. (ingez. door Frans de Waard) NOG NIET RIJP ..Aap van een jongen! Wat doe je daar boven in die perenboom?' j „Mijn vlieger hangt er boven in, Baas!" „Die hangt er al zes weken!" ..Ja, baas, maar toen waren de pe ren nog niet rijp!" ONS RUJULHOEKJE Laatst schreef ik in de onze kinder koerier, dat jullie postzegels, sigaren bandjes, albumplaatjes of iets derge lijks in onze Kinderkoerier te ruil aan konden bieden. Enkele kinderen wensten dat ta doen, maar hadden het niet goed begrepen. Kijk, de be- doeling^is deze! Als bijv. Jan Voetbal, Zwartesfceeg 14 Bergen veel dubbele postzegels en dubbele albumplaatjës heeft, dan kan hij mij een briefje stu ren, waar hij op schrijft: Jan Voetbal. Zwartewcg 14, Ber gen heeft 10 Fr., 15 Eng. en 20 Duitse postz. en wil ruilen voor 10 albumplaatjës „Wii vliegen". Zo komt het dan in on Kinder koerier te staan. Die zogenaamde Jan Voetbal (hij bestaat niet hoor!) moet zijn postzegels natuurlijk thuis hou den. Wanneer een meisje of een jon gen in Alkmaar of Anna Paulowna albumplaatjës heeft en niet spaart, maar wel vreemde postzegels, dan kan zij of hij naar Jan schrijven en ze kunnen ruilen. Want in de plaats waar je woont,, ben je spoedig uitgeruild. Ook kun je een correspondentie vriendje of vriendinnetje vragen. Dan schrijf je bijv. aan mij: Ida v. d. Meer, Oudkarspel, vraagt correspondentie vriendinnetje van 11 jaar. Is het jullie nu duidelijk? Wel, hé? Wie is de eerste? dat mijn lichaam gelijkmatig zou ver branden en fk niet onnoJïg zou lij den doordat het ene deal meer aan de zon werd blootgesteld dan het ande re. Gene had de wacht: Tony lag op den bodem van de boot en probeerde zijn ogen te beschermen met z'n hand blijkbaar was de ijltoestand waarin hij de muziek had gehoord weer voor bij. Het was enge veer tien mr. De lucht was heet en helder al» een blauwe vlam. Er woei een gestadige bries, en de boot steeg en daalde langzaam op de trage, zacht-deinende golven. De zon naderde haar hoogtepunt. Een golf tilde de boot op. en in de enkele seconden die er verliepen eer we weer daalden, sprak Gene voor de eerste keer sedert hij de wacht had overgenomen. „Kapitein", zei hij, „Ik zie een prach tig korenveld". Ik keek niet eens op. Ik overwoog medelijdend dat de jongen z'n ver rijders met de handen op de rug re den en dat zulkg eigenlijk veel stoer der stond dan zo met je armen te zwaaien als waren het molenwieken en daarom vouwde ook hij zijn ar men op de rug. Het gaf hem vleuge len. O.D.I.S. trad voor hel voetlicht Een kennismaking, die de moeite waard was BROEK OP LANGENDUK De nog jonge gymnastiekvereniging O.D.LS. heeft voor het eerst in een non-stop uitvoering, getoond wat zij waard is. Wat zij bracht, betekent in de aller eerste plaats voor haar directeur de heer J. Komen uit Noord-Scharwou- de. een pluim. In de herfst van 1945 werd de ver. opgericht, thans telt zij reeds 250 le den. Er moet in die twee jaar hard gewerkt zijn onder een bekwame lei ding. Vele nummers stonden op een- hoog niveau en zeker zal ODIS, wan neer in dit tempo verder wordt ge marcheerd. snel „carrière" maken. Stampvol was de zaal, van „Welge legen", de beide avonden van vorige week. De conferencier .de heer Th. van Zeist en de heren J. Klinkert en K. Schuit vulden het programma op verdienstelijke wijze aan en de voor zitter, de heer J. Kostelijk, sprak een kdrt propagandistisch woord. De rest van dg avond was voor de 26 num mers, waarvan de heer Komen de regi gie had. De vrije en vlagoefeningen van de meisjes, de knots- en spring oefeningen der dames en het werken aan paard, brug en rek, van de heren ondervonden gelijkelijke en verdiende waardering een telkens opklate- rend, soms daverend applaus. Mej. teorrie Hand begeleidde op de piano, de keurig verzorgde belichting was in handen van de heren Witte. De heer A. de Groot tenslotte zong §en ODTS-propaganda-lied. De turners kunnen tevreden zyn over deze uitvoeringen en hun direc teur over zijn leerlingen. Wij wensen de ver^iiging een voorspoedige groei! WISSELBEKER GEWONNEN HENSBROEK Onder begunstiging van een voorjaarszonnetje werd Zater dagmiddag te Obdam de laatste wed strijd verreden op de schaats om de wisselbeker. De belangstelling was verheugend. Het ij» had niet zachter moeten zijn. Hensbroek bleek verre in de meerder heid .te zijn en sleepte met niet min der dan 219 de wisselbeker in de wacht ,die thans na een periode van 3 jaar definitief bezit is geworden. AAN DE FUZZLELAARS HET WAS ANDERS Verschillende van onze lezers hebben er zich niet kunnen vereniging met 'de oplossing van de deling. Zij beweerden, da8 de oplossing die onze krant van 21 Februari stond afggedrukt fout was. Inderdaad hebben zij gelijk. Het betrof hier een foutieve zetwijze: de prijs winnaars hadden ook de juiste op lossing, wélke als volgt luidde: 999/123333332211 '123456789 of j j j /abccccccbbaa/abcdefghj Het merendeel der inzenders had de deling dus goed. Wjj brachten hen echter met onze foutieve oplossing bijna in de war! De zaak is nu echter weer gezond. Zaterdag a.s. volgt onze nieuwe puzzle! stand verloren had, en wenste dat hij m'n raad had opgevolgd om z'n hoofd bedekt te houden in het begin. Zonder me te bewegen, liet ik m'n blik over de zee glijden, maar we waren niet in een golfdal, en ik zag niets dan golven. Het was jnoieiijk, dacht ik bij me zelf, dat Gene een luchtspiegeling had gezien: de zon kan je soms voor de gek houden. In ieder geval verbaasde liet me niet dat Gene'» verstand was aangetast. Ik kon niets voor hem doen, dus wijdde ik verder geen aandacht aan hem. Na een paar minuien, loen opnieuw een golf ons optilde, begon hij weer, en met nadruk: „ïteus, lk sie iet» groens in de vei te!" Toen hij dit zo kalmweg, cp zijn rustige manier rei kwam het plotse ling bij me op dat hij misschien wer kelijk Iets zag. Ik tuurde maar koe nog altijd niets anders bespeureiK dan water. Tony keek ook, maar had nog n'ets gezegd. ïk probeerde cp »e staan 30ND VOOR S i'AAI S Pi -N SIONN ER ING HENSBROEK CBDaM Op de ge houden jaarvt-.gadieing v->n de afd. Hensbroek-Obdam van de Bond voor Staatspensionnering werden de be stuursleden J. Hollenberg, J. kluit en K. Bobeldijk herkozen. Besloten werd een kleine contributieverhoging in het leven te roepen. De traditionele autotocht voor de ouden van dagen vormt voor de a.s. zomer nog een punt van ernstige overweging, er zullen maatregelen ge nomen worden om een en ander zo mogelijk voortgang te doen vinden. Woensdag 3 Maart na 16 uur Hilversum n 415 m. 1615 Henk van Laar beantwoordt vragen; 16.45 Het stond in de krant; 17.15 Hollands cabaret-programma; 18.00 Nieuws; 18.20 Lichte gram. muziek; 18.30 Hoe ziet een dier de wereld? (D lezing RVU; 19.00 Kwartet Jan Corduwener; 19.30 Voor de Jeugd (VPRO); 1..45 Lezen in de bijbel; 20.00 Nieu.ws; 20.1 f. Omroeporkest met solisten. 20.15 .Schuldig of onschuldig; 21.23 Hoorspej „Uit het duister"; 21.55 Maland- speelt; 22.20 Operette-mannenkoor: 22.35 Vragen over boeken; 23.00 Nieuws; 23 15 WERELDKAMPIOEN SCHAP SCHAKEN; 2330 Johan Jong orgel met zang; 23.45 Orkest Albe- Sandler. Hilversum I 301 m. 16.00 Voor jeugdige postzegelverzamelaars 16.15 Voor onze jongens en meisjes; 17.35 De Raaff-Schutte, piano en orgel: 18.00 Ned. koren en corpsen; 18.30 Strijdkrachten; 19.00 Nieuws en weer- praatje: 19.15 Leger des Heils; 19.39 Reportage nettenbreierij; 20.00 Nieuw» 20.15 Kerkdienst: Biddag voer het ge was; 21.35 Concertgebouworkest; 251.10 Gram. muziek; 22.30 Nieuws; 22.45 Avondoverdenking; 23 00 Mandolinata; 23.30 Avrr> -'notpourri. Donderdag* 4 Maart vóór 16 uur Hilversum II 415 m. 7.00 Nieuws 7.30 Ochtendrythme; 7.50 Dagoperrng; 8.00 Nieuws: 8.15 Orkest André Kos- telaneti., 8.43 Vioolconcert van Dvo rak 9.;15 Morgenwijding; 9.35 Ar beidsvitaminen (Gi\); 10.35 Richard Crooks zingt; 10.50 Voor kleuters, 11.00 Franz Schuöertcoeeert 12.00 Fred. Wolfers, orgel; 12.30 Weerpraat- je; 12.33 In 't spionnetje; 1233 Plano- spel; 13.00 Nieuws; 13.15 Kwintetspe- lers; 14.00 Voor de vrouw; 14.30 Gram. 15.00 Voor zieken en gezonden. Hilversum I 301 m. 7.00 Nieuws 7.45 Scala-orkest van Milaan; 8.00 Nieuws; 8.15 Pluk de dag. gram; 9.04 Ochtendconcert, gram.; 10 00 Gewijde muziek; 10.15 Morgendienst ;10.45 Or gelopnamen: 11.00 Zonnebloem, radio ziekenbezoek; 11.45 Liederen van Hu- go Wolff; 12.03 Vioolvoordracht; 12.30 Weerpraatje; 12.33 Orkest Klaas van. Beek; 13.00 Nieuws; 13.25 Orkest Klaa» van Beeck; 13.45 Licht progr. voor de vrouw; 14.00 De VarianUn; 14.30 Reg. Foort. orgel; 14.40 Voor de vrouw; 13.00 Zangvoordracht; 1530 Ned. Strijdkrachten. Donderdag 4 Maart na 16 uur. Hilversum II 415 m. 16.00 tot 17.00 Afwisselend progr. met o.a. 1610 Boekbespreking; 16.15 Britse dinsen; 16.45 Hoorspel; 16.45 Dansorkest, 17.00 Kaleidoscoop; 17.20 Dr. Portielje; 17.30 Skymasters; 18.00 Nieuws; 18.15 Sport Aad van Leeuwen; 1830 Muset- teklanken; 19.00 't Klokje en Tom Póes; 19.15 Negerzang: 19.3Q Radio- volksmuziekschool; 20.00 Nieuws; 20.15 Radio Philh. Orkest; 21.00 De twee brülianten, hoorspel; 21.45 Keur van dansen uit alle tijden; 22.15 Muzikale rondvaart langs Ierse Zee; 22.45 D Ritter: „Spreekt Uw eigen 23.00 Nieuws; 23.15 Wereldkampioenschap Schaken: 23.30 Orkest Lou Preager. Hilversum I 301 m. 16.00 Bij bellezing; 17.00 Radio-jeugdjournaal; 17.30 Praagse koren; 1750 Pianovoor- dracht ;18.15 Uitz. voor Chr. Landarb. Bond; 18.30 Ned. Strijdkrachten; 19 00 Nieuws en weeroverzicht; 19.15 NCRV kwartet; 19.30 Actueel geluid; 29.00 Nieuws; 20.15 Italiaanse steravoLd; 21.30 Radio-familiewedstrijd; 22.00 Met band en plaat; 22.30 Nieuws; 23.00 Ye- hudi Menuhin, viool; 23.30 Slotaccoord maar merkte dai~Jk me op m'n stijve kromgetrokken benen niet in even wicht kon houden. Ik vroeg de jon gens me overeind te houden. We stonden met ons drieën in het midden van de boot; de jongens, elk met een hand op de zijkant en een ar» om m'n middel, steunden me met hun schouders, terwijl ik m'n armen om hun nel. had. We bereikten de top van de volgen de hoge golf. En ja, daar in de vertp zag ik iet» groens. Net zoal» Gene zei, het Wfls een prachtig gezicht Ik zag onmldd«JU*k dat bet een eiland was, een van cie groene ko raal eilanden v&n de Stille Zuidzee Tk juichte hees en wendde me to4 Gene. Tk trok hem dichter naar me toe. „Jongen." zei ik opgewonden. „Ji| hebt gewvnncn". (Wordt vervolgd*

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 3