ALKMAARSE KALEIDOSCOOP De Goden onthullen hun onsterfelijke geest Alkmaarse slagers worden op fikse boeten gétracteerd Distributie BIBLIOLYMPUS Een gewoon colbertje aan „V ziet hier op het toneel, achter de groene tafel de goden van dc Olympus. Zij zitten hier niet in een luchtig pakje en ook niet met vleu geltjes» maar zü hebben een gewoon colbertje aan. Hun onsterfelijke geest És echter niet verhuld". Dese woorden richtte de beer Jaap Buys Jr. tot de boekenvrienden, die gisteravond in 't „Wapen van Heems kerk" bijeen waren op de „Bibliolym- pus" een avond, die de samenwerken de Alkmaarse boekhandelaren ter ge- tegenheid van de boekenweek hadden georganiseerd, om hun cliënten in nader contact te brengen met auteur en uitgever". „Zonder fluweel en wilde haren" En de oppergod (voorzitter Buys) Stelde zijn goden voor: „Dit is de man, die het boek schept Simon Carmiggelt. Hij wijkt wel •nlgsins af van het standaardtype. Geen fluwelen pak, geen wilde haren op hoofd en kin. De tweede uitgever J. Tersteeg Deze kan ook al weer een teleur stelling zijn. U had misschien een dikke kapitalistenbuik verwacht 'Een auto heeft de heer Tersteeg ook al niet. Hij zal over enige uren hard lopen om de laatste trein te kunnen halen. De heer J. den Haan vertegenwoor digt de boekverkoper. Dit vak is bij,, na zo moeilijk als dat van psychiater Namens het lezend publiek van Alk maar is mr. A. F. Kamp naar deze plaats gedaald. Als zijn smaak dade lijk boven dat van de gemiddelde lezer blijkt uit tegaan zal ik hem wel op zij.i vingers tikken". Het cadeau Kronkel De aardse wezens in de zaal en de goden op het toneel in het bijzon der, werden namens de Alkmaarse .boekhandelaren door de heer K. ter Burg welkom geheten en onmiddel lijk daarna begon de heer Buys een gesprek over "het boek. Hier in dé zaal zijn mensen voor wie het boek als boek geen probleem meer is. We moeten toch enige mis verstanden wegnemen betreffende de literatuur. Niet alleen door Vondel en Roland Holst, maar ook door adver tenties in een krant en bijvoorbeeld door lucifersmerken wordt de litera tuur mede bepaald. Want iemand di.e in staat is uit een gemengd bericht een kort verhaal of een trilogie te dromen, is zelf auteur geworden. Boekheidenen 67 procent van ons volk. dat zich nooit iets aan een hoek gelegen laat liggen zijn niet makkelijk tè bekeren. Wat hebben dlc mensen aan een bock? Ze kunnen het gebruiken om aan iemand cadeau te doen, of ze kunnen er achter in slaap vallen, of ze kunnen 't als her barium gebruiken, of.... ze kunnen eens gaan praten over het boek. Het weerpraatje wordt zo vervelend en de politiek is vol met stekels" meende de heer Buys en tenslotte kondigde hij aan: „Het cadeau „Kron kel", dat de illusie zou wegnemen, dat men bij de literatuur altijd een ernstig gezicht moet hebben. En dat geschenk „Kronkel" was Simon Carmiggelt, die twee schetsjes voorlas voordroeg eigenlijk uit zijn boekje „Allemaal onzin". Zowel de beide verhaaltjes, als de manier i waarop Carmiggelt ze „opdiende" werden buitengewoon gewaardeerd. De goden antwoorden De eerste vraag .lie een der Alk maarse lezers de goden liad gesteld luidde: „Kunt U mij een definitie geven van het ideale boek?" Carmiggelt (de schrijver) meende, dat de kwalificatie „ideaal" van de smaak van de lezer afhing. De schrij ver zal misschien het boek. dat hij het vlotst schreef, ideaal noemen. De uitgever, de heer Tersteeg en de boekverkoper de~ heer Deri Haan za_ gen eveneens niet alleen de maleria listische kant en zij konden zich wel met de mening van Carmiggelt .ver enigen. Mr. Kamp, de lezer, had natuurlijk i speciale voorkeur wat het boek betreft, doch ook hij kon -niet tot een definitie komen, omdat' er „zoveel ideale~t>oeken zijn als instellingen te genover het boek". ..Welke waarde heeft de recensie? In hoeverre kan een lezer zich een oordeel, vellen over het boek?" Boekverkoper: „Recensies zijn van betrekkelijke waarde voor het 'gróte publiek". Lezer: „Deze lezer zal nagaan wie de recensie geschreven heeft. Alleen gemotiveerde hebben zin!" Schrijver: „Tja.... wel een penible vraag. Ik verdien tegelijk ook m'n brood met het schrijven van recen sies!" Uitgever: „De recensie is een mach tig propagandamiddel. Er volgen soms dadelijk bestellingen op". Hier weinig goede schrijvers „In ons lang zijn inderdaad te wei nig goede schrijvers", meenden enige goden, toen in een vraag werd 8pge- •merkt, dat er hier zoveel vertaalde boeken werden gelezen. Mr. Kamp merkte op. dat er velen 'zullen zijn, die vertaalde boeken le zen, „om iets van het leven buiten onze grenzen te vernemen". „Na 5 jaar oorlog wordt door deze boeken het contact met het buitenland weer hersteld", dacht de boekverko per. Hoewel alle goden van mening wa ren, dat inspiratie voor de schrijver primair was, vond mr. Kamp. „dat er wel iets te zeggen was voor een in stituut, dat de schrijvers de culturele achtergronden kon bijbrengen". Of de auteur een behoorlijk aan deel van de verkoopsprijs kreeg? Hier gingen de goden eens even re kenen en de uitgever en de boek verkoper wezen vooral op de hoge kostprijs van het boek. De heer Den Haan (boekverkoper) „Wij worden heus niet rijk!" „Is er aan de stroom van slechte romans geen ppal en perk te stellen door de regering?", wilde iemand we ten. De uitgever wilde niets te maken hebben met regeringsinmenging en de anderen vonden het gewenst, dat de verkoop van het goede boek werd gestimuleerd. „In positieve zin kan de regering hier wel iets doen. Het moet echter niet ^zo worden, dat de kunstenaar zich naar haar oordeel gaat richten". Het liep al tegen elf uur. toen de goden op de laatste vraag als hun oordeel gaven, „dat poëzie meer con- céntratie kost, dan proza en dat velen zich voor het gedicht niet veel moeite willen getroosten". En toen zei oppergod Buys: „Het ogenblik is gekomen, om ons terug te trekken in de wolken. Wij laten U bij Uw boeken thuis". BiMiolympus uitstekend geslaagd! „De Kerkorde en -wij" In. de reeks avonden die de Herv. gemeente van Alkmaar heeft belegd, komt. Vrijdag 5 Maart om 8 uur in de Kapelkerk, dr. G.. P. van Itterzon spreken over: „De Kerkorde en wij, gemeente-leden". Er zal wederom ruimschoots gelegenheid zijn- om vra gen te stellen. GESLAAGD GROOT SCHERMEB - Bij de Zater dag j.I. gehouden examens te Amster dam, behaalde onze plaatsgenote mej Rie Schermer Jbd., het diploma costu- raière. Ze volgde de lessen van het instituut ENSAID te Alkmaar. Filmavond A.B.B. Voor een stampvolle zaal werd gis teravond in het. Gulden Vlies hel Zweedse filmwerk „Als de weiden bloeien" vertoond. In deze film wordt ons de strijd verhaald van de pioniers der vak beweging, met name die der landar beiders in een tijd, dat het feodale stelsel nog overheerste. Jammèr genoeg ging door een slechte geluidsweergave en door wazige op namen hier én daar veel van de film verloren. Voor de pauze werden, enige, korte filmpjes gedraaid, o.a. 'een propagan dafilm voor.het N.V.V. en een over de coöperatie. In zijn openingswoord sprak .de voor zitter van de A.B.B.een «opwekkend woord tot de aanwezigen om zich als actief medewerker in de rijen van NVV en PvdA te scharen. Hij spoor de de leden aan tot het deelnemen aan het Meispel dat in Alkmaar opge voerd zal worden. Enige honderden kinderen vulden 's middags de zaal van liet Gulden Vlies, waar zij Dik- Trom de leukste avonturen zagen beleven. Bijzondere Politierechter Ook klanten van kleermaker Hoes- op het matje Een cafélaria houden is geen pretje Onder het respectabele aantal ver dachten, dat wekelijks voor de eco. nomische rechter te Alkmaar ver schijnt, bevond zich Woensdag.... een advocaat. In de ten laste legging .stond, dat mr. dr. Cornelis B. të'Alkmaar een voering had gekocht van de kleer maker Albertus H. zonder daarvoor punten af te geven. Mr. Stoffels, de politierechter vroeg of verd. daar een verklaring voor kon geven. Verd. „Ik hadgeen pak meer". De stof had ik gekregen van een relatie uit Zwitserland". De off. mr. Vellinga noemde het voorbeeld van deze advocaat „slecht" waarop verd. opmerkte: „Ik heb het voorbeeld niet gegeven, want dat was al gegeven". De heren waren het niet zo erg méd elkaar eens, behalve over het pünT „het gaat om de waarheid!" De off. eiste een boete van f 800 subs. 30 dagen hechtenis, Hierop hield verd. zijn pleidooi, waarbij hij opmerkte dat het niet zijn plan geweest was om zichzelf te gaan vetdedigèn, doch dat een opmerking van de off.: „Misdadigers als deze kunnen worden voorgeleid wanneer ze verstek laten gaan", hem er toe ge bracht had dit wel te doen. „In de eerste plaats is de boete te hoog", aldus verd, die zich erop -be riep dat een groot deel der kopers schikkingen hadden ontvangen van f 20, zodat zijn gezegde: „Wanneer mijnheer de off. meent recht te doen," is hjj er wel ver naast!", geen ver wondering wekte. "Vervolgens wees verd. op het feit, dat bet voormalig hoofd der P.R.A. voor een dergelijk feit veroordeeld werd tot een boete van f 400. Mr. Stoffels sprak het vohnis uit, dat f 600 boete subs. 30 dagen hech tenis luidde, waarop verd. de rechts zaal knikkend verliet. De rest wist hij wiel Simon K. te Bergen was eveneens om een pak verlegen. Hij kocht een „zwart", eveneens bij A. H. Cónform de eis werd hij veroordeeld tot een boete van f 200 subs. 2 maanden hech tenis. Ook Johannis G. O., belastingconsu lent te Heiloo maakte zich schuldig aan een dergelijk strafbaar feit, om dat hij ..zijp betrekking dreigde te verliezen!" Vonnis f 200 boete subs. 2 maanden hechtenis. Twee slagers ter verant woording. Johannes B. te Oudorp moest voor een zwarte handelaar 2 zware zakken ^•voeren, waarvoor hij f 20 ontving. Rechter: „En wat zat er in"? Verd. „\'an zuk", waaraan hij toe voegde: „ik moest nag drie weken jiachten voor ik vong!" In ieder geval was het Johannes jvel degelijk duidelijk dat er vlees in zat en dat het „zwart" was. De eis was 14 dagen gevangenisstraf. Vonnis f 50 boete subs. 30 dagen hechtenis. Elias B., Alkmaar nam van dezelfde P. een halve koe in ontvangst zonder bonnen te overhandigen. Het zaakje kostte hem f 300. Verd. wees erop dat hy dit wel moekt doen, omdat hij'een bonnentekort had door de slechte zo mer van 1947, hetgeen mr. Vellinga wel begreep. Verzachtend werkte het feit, dat verd. niet bekend staat als een „zwarte" slager. De eis luidde 300boete subs. 3 maanden hechte nis, het vonnis f 200 boete of 1 maand hechtenis. Willem II., Alkmaar staat in, tegen stelling met B. wel bekend als zwarte slager, volgens' de off., die 't niet mis noemde om 25 kg worstvlees, een halve koe en 29 kg vet te kopen. Vóór de automaat, waarin.verd. cro- quetten verkoopt zou verd. geiten- en ezelsvlees bestemd hebben. De ver. dediger mr. S. D. Sluis vond dit al zeer vreemd, omdat er in dc croquet- ten tegenwoordig helemaal geen vlees zit. Eis f 1000 boete subs. 4 maanden hechtenis pn een voorw. gevangenis straf van 3 maanden met een proef tijd van 3 jaren. Na het pleidooi van mr. Sluis luid de het vonnis f 600 boete subs. 2 maanden hechtenis plus 1 maand voor waardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van 3 jaren. De Schagense distributie. fraude. Het volgende bedrijf van het Scha- gense distributiedrama brengt Woens dag weer drie verdachten op het maf je voor* de bijzondere politierechter. De eerste is de ambtenaar Pieter P •te Warmenhuizen. „U hebt wel ge merkt dat we grapjes als deze hier niet als een kleinigheid beschouwen hè?" vraagt mr. Stoffels, Mr. dr. Vel linga. de officier, gelooft niet dat ver_ dachte de bonnen, die hij op het kan toor Warmenhuizen achterover drukte, aan zijn moeder gaf. De ouders van verd. weten hier n.1. niets van. Pieter P. wordt conform de els veroordeeld tot 3 maanden voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd en «een boete van f 100. Ook de jeugdige chef Marais B. te Warmenhuizen drukte bonnen achter over. -Mr. Vellinga neemt verdachte in het bijzonder kwalijk, dat hij een slecht voorbeeld voor zijn onderge schikten was en bij het eerste onder zoek alle schuld op Pieter P. schoof Ook hier valt de uitspraak conform de eis: 3 maanden voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd en toezicht. Daar ver dachte ontslagen is, wordt geen boete opgelegd; De voorlopige hechtenis- wordt terstond opgeheven en de we reld telt weer een gelukkig 'mens méér. Ten gerieve van (le klan ten. De Alkmaarse tabakshandelaar Fre. dericus H. kocht in November 1947 niet minder dan 250N pakjes zwarte shag van zijn collega H. tegen de prijs van'f 1.70 per pakje. De bonprijs be draagt 67 cent. Hij beweert het ten gerieve van de klanten gedaan te heb ben uit angt zonder voorraad te ko men. Mr. Vellinga gelo'oft i.iet, dat verd dus elke klant f 1 cadcru gedaan zou hebben, hij maakt korte metten en re- quireert f 250 boete, zijnde de schade, die verd. in dat geval geleden zou heb ben. Voorts wordt 1 maand voorwaar, delijk niet 3 j^ar proeftijd geëist. Het valt verdachte erg tegen, maar mr. Stoffels blijkbaar niet. De politie rechter kan zich n.1. met de eis ver enigen en doet er nog een schepje op, zodat de boete ten slotte f 40Ó wordt. - Verdachte gaat in hoger beroep. Bonkaartcnhandel Een Alkmaarse gescheiden dame, Gerritje S.. handelde op grote schaal in bonkaarten. Ze kocht en verkocht ze met tientallen gelijk voor een zacht prijsje. Ze deed het uit geldnood, haar gewezen echtgenoot is een goede be kende van de justitie. Verd. leeft nu met haar kihderen van M.H. Zij- werd tot 8 weken voorw. veroordeeld met 3 jaar proeftijd. ,.En nu oppassen!", maande mr. Stoffels nog. Vraag" liet uw echtgenote! „We hebben, natuurlijk van alles te kort!" zei de Alkmaarse cafetaria- houdster Catharina S.~J. De distribu- EEN SYMPTOOM? We hadden gedacht, dat de perio de van de „buk-shag" achter de rug was. Helaas we schijnen er weer op terug te vallen. Herinnert u zich hem nog? Hij" wandelde even gelaten en onver schillig rond als ieder ander. Niets verried iets bijzonders, maar zijn ogen loerden alles af naar sigaret tenpeukjes. Ontdekte hij er een, dan bleef hij staan, keek even rond of iemand op hem lette en- bukte zich dan haastig om 'het kostbare tabak restje in zijn zak te steken. Hij was een slachtoffer van de tabaksnood uit de oorlogsdagen. Zijn behoefte om te roken bracht hem tot dingen, waarmee hij onder an dere omstandigheden nooit zou heb ben gedacht. Het tabaksrantsoen mag tegen woordig nog niet groot zijn, we had den vermoed, dat de buk-shag-raper tot het verleden behoorde. Wie schetst dus onze verwonde ring, toen we gistermorgen op het Stationsplein bemerkten, dat niet minder dan vijf personen druk op zoek waren naar peukjes? In de tabaksschaarste kan het nauwelijks meer zitten. In de geld- schaarste soms? Is het een symptoom van een naderende malaise? WIE WH EEN FLINKE JONGEN ZUN? Alkmaar telt onder zijn inwoners een 20-jarige achterlijke jongen, Marwitz genaamd. Hij scharrelt rond, doet geen mens kwaad en wil graag met kleine kinderen spelen. Dat is natuurlijk wel ongewoon, maar er steekt hoegenaamd ge#n re den in voor jongens van een jaar of tien hem voortdurend te treiteren eri te mishandelen. Dat is helemaal niet flink öf heldhaftig, het is alleen maar laf. De omwonenden ergeren zich, de ouders zijn radeloos. Moet dat nu zo blijven? Kom jongens, er zijn maar een paar*van jullie nodig, die zeggen: „Blijf van hem af!" en de zaak is O.K.. Wie is nu eens werkelijk flink? SCHAKERS! 't Is 12 uur. De jongste leerling en de tweede corrector zijn verwoede schakers. Ze komen van buiten en nemen iedere dag brood mee. Ce- durende de lunch komt het schaak bord er bij en weldra zijn ze ver diept in de partij Keres—Eu we, die wordt „geanalyseerd". Ze hebben er papier en potlood" bij en dé op- en "aanmerkingen wor den nauwkeurig geboekstaafd. Een redacteur staat c- bij, ziet zich het zaakje aan en zegt dan geksche rend: Je moet duidelijker schrijven, Geen zetter kan- dat lezen. De leerling vliegt op: Wie zegt je, dat ik het in "de krant zet! Hij begrijpt zelf- niet, waarom iedereen lacht." Even later zitten de twee elkaar compleet in de haren. Maar einde- lijk weten ze toch precies, welke zet Keres heeft afgegeven. Dat wil zeg_ gen, ze hebben allebei een verschil lende. Die, welke Keres Werkelijk in zijn couvert heeft gedaan, zal vermoe delijk nog wel een andere zijn. Maar wie weet, groeien er eens wereldkampioenen uit. ALS HIJ KNIPT WORDT HIJ GEKNIPT Wanneer ii vandaag of morgen op straat iemand ontmoet, die u wil „knippen", laat hem dan gerust zijn gang gaan. Mocht deze man echter C. A. D. Vermeulen heten, weet dan„ dat hij van zijn vak niet fotograaf, maar oplichter is. Hij zal u willen luiten vooruitbetalen voor dé foto, waarop u dan vergeefs zult blijven wachten. Enige lijd geleden werd hij op grond van deze practijken al eens door de politie geknipt. Maar nau welijks op vrije voeten ging hij yveer rustig door. Dus wanneer Vermeulen u wil knippen, laat hem' dan even knippen door de politie. Die zal dat zeer op prijs stellen. OP EEN HAAR NA! Hoewel hij Zaterdag en Zondag 'n geduchte nederlaag leed, geeft de wintervorst het nog niét op. Veel kan hij weliswaar niet meer uitrich ten, maar gisteren wist hij zich toch- weer even te laten gelden. Geholpen door de mist had. hij 's nachts wat ijzel op de takken weten te leggen, maar in de loop van de dag moest hij het opgeven. Door de dooi viel de ijzel af, het hagelde van de bo men en de. wegen waren bèdekt 'met duizenden en duizenden ijsscherfjes. Glad was het ook. Een fietser kwam daardoor op het Kerkplein tê vallen. Een achter hem komende auto wist door hard remmen een on geluk te Vermijden, de wielen ble ven pakken. Anders had het er slecht uitgezien voor onze wielrijder. De wagen kwam vlak achter hem tot stilstand. Maar 't scheelde een haarl JZOENGELD Velen vragen zich af, wanneer eindelijk eens het zoengeld zal wor den terugbetaald. Ambtelijke molens plegen langzaam te malen, vooral wanneer het gaat om geld te resti tueren. Maar nu in België de een maal uitgeleende lakens toch boven water zijn gekomen, schijnt er ook hier weer een straal van hoop te zijn gekomen' in de wachtende harten. NIET DENKEN MAAR DOEN Die spreuk vindt men óp busjes, die tegenwoordig in tal van gezin nen staan. Gisteren bleek hoe nuttig het is daarnaar op zijn tijd te handelen. Omstreeks half drie ontstond brand in de zekkenopslagplaats van de fir ma Vlessing in d^ St. Annastraat. Degenen, die aanwezig waren dach ten niet, maar deden. En in een wip was de brand met een aantal em mers water geblust. ONZE KNOEIERS Een huisvader had de zonderlinge gewoonte al zijn distributiebeschei den van de hand te doen. De man zit nu achter slot en grendel. De op koper houdt hem daarbij gezelschap Een fraai duo! Een restaurateur voorzag jeugdige personen van zwarte sigaretten. —O- NIEUWE BONNEN van 7 tot en met 20 Maart. BONKAARTEN KA, KB, KC 802. 233 alg. 1600 gr. brood 225 res. 800 gr. brood 228 res. 400 gr. brood 231 alg. 400 gr. brood of een rant soen gebak enz. 232 alg. 750 gr. suiker enz, 229 alg. 2 eieren BONKAARTEN KD, KE 802. 733 alg. 400 gr. brood 725 res. 400 gr. brood 731 alg. 400 gr. brood óf een rant soen gebak enz. 728 res. 500 gr. bloem., zelfrijzend 1 bakmeel, kindermeel of kinder biscuit 730 alg. 250 gr. suiker enz. 732 alg. 500 gr. suiker enz. 729 alg. 2 eieren TOESLAGKAARTEN. 1075.suiker 250 gr. suiker enz. TABAK en VERSNAPERINGEN. 19 en 23 Tabak 2 rantsoen cigaret- ten of kerftabak 21 Versnaperingen 200 gr. chocola de, suikerwerk enz. 24 Versnaperingen 100* gr. chocola de, sufleer, suikerwerken enz. De broodbonnen zijn geldig tot 13 Maart, behalve bon 231 en 731 alge meen, die geldig zijn tot 20 Maart. Niet aangewezen zijn en vernie tigd kunnen worden de bonnen 182, 184, 185, 684, Ö85 melk, 190, 191. 'n,\ 7 en 693 reserve. Zaterdag zal er nog een bon -voor zachte zeep worden aangewezen. tie geeft zo weinig en ik heb er geen gëwetenswerk van gemaakt!'.' Deze verd. kocht van de vorige 35 bonkaar ten a f 29 per kaart. Op economisch gebied staan verd.. en haar echtgenoot niet bijster gunstig bekend, maar verd. beweert, dat ze zich nu niet meer met zwarte handel bezig houdt. „Dan gaat uw zaak zeker wel achteruit?" infor meert mr. Stoffels belangstellend. Verd. knikt. Mr. Vellinga eist in een fel requisitoir f 300 boete of 3 maan den en 2 maanden voorw. met 3 jaar proeftijd. De verdediger mr. C. A. de Groot, houdt een "kernachtig en gees tig pleidooi. Hij schetst de moeilijk heden van de caféhouders en rekent jie toewijzingen voor. „U moet maar -eens aan uw .echtgenote vragen of dat kan!", aldus de pleiter tot de edel achtbare heren. Het pleidooi wei pt geen vrucht af- Mr. Stoffels vonnist wat de boete betreft, conform en legt voorts 14 dagen voorwaardelijk met 2 jaar proeftijd op. Jubileum N.R.V. De afdeling Alkmaar der Nederland se Reisvereniging bestaat vandaag 25 jaar. In het Gulden Vlies wordt van middag van 3—5 uur een receptie ge houden en vanavond om acht uur ko men Frans Nienhuys en zijn artisten naar hetzelfde gebouw om de vrolijke cabaret-revue „Men vraagt en -v.'ij brengen U" op te voeren. 1 veiling arkten BROEK OP L'DIJK, 3MAART. 16000 kg. rode kool 14.40—18.20; 208000 kg. gele kool 77.20; 1300 kg, witlof 1.30—38.70; 2000 kg. uien 35 30—37 10; 800 kg. peen 111 17.90; 600 kg. bieten 6.10. WARMENHUIZEN. 68200 kg. rode kool 12.10—17.60; 80.000 kg. gele kool 7—9; 1500 kg. witte kool 18.80—19.20 60 kg. uien 34.90—40;' 6000 kg. bieten 6.—. agenda BIOSCOPEN HARMONIE THEATER: Danny Kaye in „Wonderman". Kleurenfilm. Voorstellingen dag. 8 uur. Zaterdag 1 en 9.30. Zondag 2, 4,30. 7 en 8.30 u. Woensdag 2.30 u. 14 jaar. VICTORIA THEATER: „I.. vrede leven" met Cor Moore en Mirella Monti. Voorstellingen dag. 8 uur. Za terdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30. 7 en 9.03 uur. Woensdag 2.3C uur 14 j. CINEMA AMERICAIN: „The Half- way House" met Mervin Johns en Tom Walls. Voorstellingen dag. 8 uur. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en. 9.30 uur. Woensdag 2.30 uur ,14j. ALKMAARS BIOSCOOP THEATER „De noodlottige reis" met Eddy Albert en Ray Neal en „Diamant-dieven van Arizona" met Bob Steelè, Voorstellin gen dag. 8 uur Zondag 2, 5, en 8 uur 14 jaar. Donderdag GULDEN VLIES: 8 uur: Ned. Rei*., vereniging 25-j. bestaan. GULDEN VLIES: 3—5 uur: N.R.V.v receptie.

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2