„Lachend dnnr het loven" „Het mooiste monument LOSBLADIGE REGISTERS FRANKENBERG N.V. Sneeuwwitje Zeven Dwergen Abonneert U op dit blad Dat is de verzorging der nagelaten betrekkingen VERGADERING STICHTING 'lO.'IS Op dé gisteravond in het Wapen van Heemskerk gehouden vergade ring van de Stichting 1940-'45 werd het voorlopig afdelingsbestuur, dat direct na de bevrijding door de ille galiteit gekozen was, vervangen door een definitief bestuur, waarin zitting zullen hebben de dames Polak en Kok-v. Berkum en de heren Plas. Soutendijk, Kaarsemaker, de Bie en Wildeboer. Na het openingswoord gaf de voor zitter der afdeling, de heer Plas. een overzicht van de werkzaamheden van Mei 1945 tot 31 Dec. 1947, waar in hij o.m. mededeelde, dat in Alk- ma: r 52 gezinnen door de Stichting worden verzorgd. ISpr. memoreerde bet St. Nicolaasfeest voor de kinde jen. de uitzending van kinderen naar vacantieoorden en de verzorging van verjaarscaceautjes voor elk der kin- r.t-ren apart. Sprekende over de inmiddels tot we» verheven regeling voor buiten- g oon s* fatspensioen, zeide de heer Plas, dat de Stichting daarvan niet veel verwachten kan, daar de voor waarden waaraan moet worden vol oaan zo «ar ig gesteld zijn. dat slecht? een enkeling in aanmerking komt voor dez- pensioensregeling. Ook Alkmaar kan hei nog beter doen Wat -het aantal contribuanten be treft: Alkmaar behoort tot de plaat sen met de hoogste percentages van Nederland, maar desondanks zijn de opbrengsten van de jaarlijkse col lecten nog niet toereikend om onze Alkmaarse gezinnen geheel te ver zorgen. Hier valt dus voor de mede werkers nog veel te doen. In dit ver- b-vd werd de heer Sluiter uit Ber gen voorbeeld gesteld, die bet gepresteerd om geheel alleen o.m. een prcoaganda-filmavond te organiseren. Met zulke leden kan iets wo'-'cn berei'-" Vier wvrKcommissies benoemd Ter vergadering werd een lijst van medewerkers samengesteld, waaruit 4 werkcommissies gekozen werden die gezamenlijk het stichtingswerb in dit rayon zullen voortzetten. De propaganda zal in de komende maan den krachtig ter hand worden geno men. Oa. staan op het programma dr films „Zij die wij vereren" en ,.Mrs- Miniver". terwijl de grote col lecte in Mei as. zal worden gehou den. Laat ieder zyn plicht als Ne derlander in dit opzicht verstaan De prijs voor de bevrijding «noet niet alleen worden betaald door de jïagela*'-n betrekkingen! Immers, het mooiste monument, da wij voor onze gevallen kamera- jflen kunnen oprichten is de verzor ging van hen die zij achterlieten. Begrotingsdebatten Pro^. Staten N.H. De Provinciale Staten van Noord- Holland zijn begonnen aan de begro- tin gsdebatten. M- De Roos (P.v.cLA.) sprak uit voerig over de visie van zijn partij op de huidige nationale toestand. Hij betreurde, dat samenwerking met de communisten onmogelijk is gebleken. De houding der CPN. zal moeten worden afgewacht om een definitieve conclusie te kunnen trekken. Spr keurde eveneens het optreden van „Rijkseenheid" af en waarschuwde A R en C.H. tegen samenwerking met dit comité. Zijn fractiegenoot Buter vroeg aandacht voor de vestiging van kleinere industrieën in de provincie. De heer Groen (K.V.P.) herinnerde san het verzet zijner partij tegen het opnemen van een communist in het college van gedeputeerden. Zijn frac tie heeft direct na de bevrijding de CPN gelijkgesteld met de N.S.B.. De heer Groen wilde niet afwachten doch vreet aanbevelen tegen het optreden d*r communisten. Spr. drong aan op zuinig financieel beheer en voorzich tte subsidies. De heer Baas (A.R.) verheugd? zich over de progressieve geest van de bssroting en deelde mede, dat hij reeds lang overtuigd was van de on mogelijkheid om met de CP.N. sa men te werken. GRONINGENS RAAD KEERT ZICH TEGEN DE C.P.N. Bij de inleidende beschouwingen tot de behandeling van de begroting der gemeente Groningen stonden verschil lende sprekers stil bij de gebeurte nissen in Tsjecho Slowakije. Naar aanleiding daarvan verklaarde de woordvoerder van de Partij van de Arbeid, dat zijn fractie alle samen werking met de communisten van de Ihand wijst. Namens de Partij voor Vrijheid en Democratie werd een-mo tie m het vooruitzicht gesteld, waarin de communistische wethouder Bosma zal worden verzocht z'in portefeuille ter beschikking te stellen, omdat de raad aan de C.P.N. geen vertrouwen meer wenst te schonken. nederlandse Vr0uwen beweging Op 8 Maart hield de Ned. Vrou wenbeweging haar bijeenkomst ter herdenking van de Internationale Vrouwendag. Dit jaar stond die dag in het teken* van de werkende vrouw Over dit onderwerp sprak mej. M. C. Bouwmeester uit Amsterdam. De avond werd opgeluisterd door zang van mej. R. Wit met begelei ding van dt heer van Twuyver. Om de kosten te dekken was er een grabbelmand, wat zeer in de smaak viel. Er werden weer nieuwe leden ingeschreven- Tot slot werd er een motie aangenomen van de volgende -inhoud: De Vereniging „Nederl. Vrouwen beweging" in vergadering bijeen op 8 Maart 1948 te Alkmaar, gehoord de besprekingen betref fende de bepaling dat de gehuwde ambtenaressen uiterlijk 1 Jan. '50 moeten zijn ontslagen. gezien het feit, dat slechts een zeer gering percentage gehuwde vrouwen onder deze bepaling valt, spreekt als haar oordeel uit, dat iedere staatsburger, man of vrouw, de plicht heeft op zijn of haar wijze en naar eigen aanleg en capaciteit mede te werken aan de instandhou ding en opbouw van ons land, is daarom van oordeel, dat alleen man en vrouw gezamenlijk het recht hebben te bepalen, hoe zij hun leven na het huwelijk willen inrichten, is van mening, dat een dergelijke beperkende bepaling in feite een in grijpen van derden is in het huwe lijksleven der betrokkenen. constateert, dat Nederland hier door behoort tot de slechts 4 landen, die een -dergelijke beperking van de vrijheid op arbeid voor de vrouw toepassen, dringt er bij de Ministerraad ten sterkste op aan deze maatregel niet tot uitvoering te brengen. besluit deze motie ter kennis »e brengen van de Staten-Generaal en de Pers. Alkmaar. 8 Maart 1948 Afd. Alkmaar van de Nederl. Vrouwenbeweging Buurtvereniging ,,Bloemwijk" nam loffelijk initiatief Binnenkort gezamenlijke „aardappel-actie" De buurtvereniging „Bloemwijk" met als voorzitter de heer "Jonker, heeft het goede plan opgevat om ge hoor te geven aan de oproepen van pater Henri de Greve en ds. Spel berg ten einde de hongerende land genoten in Duitsland te steunen. Op de vergadering van gisteravond in het Wapen van Heemskerk waren een 6-tal buurtverenigingen aanwe zig. Het was aanvankelijk de bedoe ling van buurtver. „Bloemwijk" om deze actie zelfstandig te voeren, doch dit plan stuitte op verschillende moeilijkheden, zodat het bestuur overging tot een gemeenschappelijke actie. De heer Jonker stelde voor 'n commissie te benoemen, die enige dames, aanstelt om met lijsten rond te gakn. Hiertegen waren bezwaren, omdat verschillende besturen zich eerst in verbinding wilden stellen met de leden ter goedkeuring van de aansluiting bij de zgn. ..aardap pelactie". Er werd efchter reeds een voorlo pig co- .«té samengesteld uit be- stuurs1 Jen van de verschillende buurt v arenigingen. Donderdagavond zal ten huize van de heer Jonker Eikelenbergstr. 2. weer een vergadering worden be legd. Wij tekenen hierbij aan. dat de te verzenden aardappelen alléén aan Nederlanders ten goede zullen ko- ,<^en. De verdeling geschiedt via de Nederl. consulaten in Duitsland of onder hun toezicht. BIL J^YRTNIEU W S „LINDEHOLK" De uitslag van de 2de dag van het NIWIN-AFVAARDIGING NAAR INDIë Op verzoek van het Hoofdbestuui van de Nationale Inspanning Welzijns- verzorging Indië (NIWIN) en van de Adpudant-Generaal in Indië zal op 18 Maart a.s. een kleine contactcommis sie van Schiphol naar Indië vertrek ken teneinde middels een intensiel overleg met de Indische autoriteiten het NI WIN-werk zo vruchtbaar mo gelijk te doen zijn en voorts om de aanvrage voor de Rijkssubsidie 1949 welke op 1 Mei a.s. moet worden in gediend, met de belanghebbende Dien sten te bespreken. De afvaardiging zal bestaan uit de directeur van het cen traal bureau NIWIN, ing. F. F. van Rhijn, en een lid van de NIWIN-staf voor de artistenuitzending, de heer D van Gelder. Bovendien zal dr. J. J Miedema door de medewerking van het Ministerie voor O. K. en W. de reis kunnen meemaken ten behoeve van de sportorganisatie, terwijl Mej. C. J. Bungenberg de Jong van 't Ne derlandse Rode Kruis va de commis sie deel zal uitmaken voor de lec tuur- en nieuwsvoorziening der niili tairen en burgers. invitatie-tournooi is als volgt: De Boer 100 20 30 5.-1 Kleverlaan 70 20 17 3.50 Schouten 100 16 25 6.25 Van Dam 61 16 25 3.81 Jongbloed 100 30 18 3.33 Poestkoke 75 30 12 2.50 Van Lienen 100 18 19 5.55 Schouten 40 18 11 2,22 De Boer 100 34 15 2,92 Doggenaar 93 34 18 2.73 Kleverlaan 100 11 39 9.09 Jongbloed 22 11 5 2.— Van Dam 42 14 10 3 Poestkoke 100 14 21 7.14 Heden spelen: v. Lienen v. Dam; JongbloedSchouten; v. DamKle verlaan en de BoerJongbloed. Aanvang der wedstrijden 7.30 uur Morgen zullen wij de stand bekend maken. TOP NAEFF BINNENKORT 70 JAAR Binnenkort zal de schrijfster Top Naeff haar 70ste verjaardag vieren. Top Naeff (mevrouw Antonia van Rhijn-Naeff) werd 24 Maart 1878 te Dordrecht geboren. Reeds vroeg nam zij de pen ter hand en stond als 18- jarig meisje achter de coulissen van de Rotterdamse schouwburg, toen haar eerste toneelstuk „De Genade slag*' werd opgevoerd. Reeds twee ja. ren te voren had zij onder het pseu doniem „Toppy" haar eerste nouvelle gepubliceerd. In 1900 'verscheen het vele malen herdrukte meisjesboek „School-idyl- DODEIIANESOS WEER BIJ GRIEKENLAND De vijftig eilander, der Dadekane- sos zijn Zondag, jj. op grond van het Verdrag van Parijs (gesloten in 1946) Weer aan Griekenland gekomen. Sinds 1522 zijn zij van Griekenland geschei den geweest. Zij werden toen ver overd door sultan Süleiman. In 1912 nam Italië er bezit van. De koning en de koningin van Gr ie kenland zijn Zondag met de kruiser Themistokles op het hoofdeiland Rho. dos aangekomen. Een grote menigte begroette hen. De Griekse vice-pre- mier Konstantin Tsaldaris was de dag tevoren reeds per vliegtuig gearri veerd. lën", waarna zij éen paar toneelstuk ken, meisjesboeken en een bundel no. vellen schreef. Haar eerste roman „de Dochter" kwam in 1906 van de pers. Voorts (ferwierf zij zich veel bekendheid met „Oogst", „Vriendin", „De Stille Getui ge", „Voor de Poort". „Letje", „Een huis in de Rij", enz. Top Naeff heeft 12 jaar lang toneelcritieken in de ..Dordtse Courant" geschreven. Haar tpneelcritieken in ..de Amsterdammer" zij was van 1914 tot 1930 redactri ce van „de Groene" zijn later ge bundeld en uitgegeven. Ter gelegenheid van haar 60ste ver jaardag werd de schrijfster door de hereniging van letterkundigen te Ant wérpen en door Vlaamse PEN-club te Brussel gehuldigd. Zijpe's burgemeester voor de radio Mr. Breebaart en Dr. Caudri spraken over de rattenbestrijding Gunstige resultaten in onre provincie Hoe groot is de schade, die de rat ten in ons land ^pnrichten en hoe wordt de bestrijding ter hand geno men? "Welke resultaten heeft men hiermede bereikt? Deze vragen wer den uitvoerig beantwoord in een Maandag j.1. gehouden radio-vraag gesprek met mr. D. Breebaart. burge meester van Zijpe en dr. L. W. D. Caudri, zoöloog bij de Plantenziekten- kundige Dienst te Wageningen. Hoewel thans gesproken kan wor den van een „normale" rattenstand, is het aantal ratten in ons land nog groot Zowel op het platteland als in de grote steden richten deze dieren aan zienlijke schade aan, die jaarlijks ge taxeerd wordt op meer dan 30 mi'- lioen gulden. Deze winter werd in vrij\yel *alle gemeenten van de provincie Noord holland, Zuidholland, Utrecht, Zee land, Noordbrabant. Limburg en de len van Gelderland en Groningen een bestrijd ingsactie gevoerd tegen de bruine- of rioolrat. In tegenstelling met andere jaren lag de uitvoering en organisatie hiervan in handen van de gemeenten, terwijl de Plantenziekten kundige Dienst als coördinerend or gaan optrad. In vrijwel alle gemeen ten in de kop van Noordholland had de actie in dezelfde week plaats, al dus mr. Breebaart. De gemeente werd verdeeld in wijken. Elk dorp met om geving vormde n-1- één wijk, die ieder een commissie hadden en zelfstandig alles verzorgden. In verreweg de meeste gevallen werd de bestrijding uitgevoerd door gemeentepersoned en waar nodig met behulp van vrijwilli gers. De resultaten van deze actie wa ren niet onbevredigend. Hoewel van- alle gemeenten nog geen compleet overzicht aanwezig is, zijn van de pro vincies Noordholland ten Noorden van het Noordzeekanaal en Zeeland (in totaal 147 gemeenten) de gegevens be kend. De algemene indruk werd weer gegeven in: zeer goed. voldoende, ma tig of slecht. De genoemde gemeenten gaven als resultaat: 6 matig, 14 vol doende. 84 goed en 43 zeer goed ofwel 86 pet. goed of zeer goed. In totaal werden naar schatting 75 a 80 pet van de ratten gedood. Nog niet opgelosi Hoewel deze resultaten alleszins be vredigend genoefhd kunnen worden, is •het rattenprobleem hiermede geens zins opgelost, want de overgebleven ratten (ongeveer 20 pet.) zullen zich voortplanten. Dit bewijst wel het feit. dat er half Februari al nestjongen waren en dan nog wel van jonge die ren, die zelf ongeveer half December waren geboren. Dit betekent dus, dn» de voortplanting van de bruine rat deze winter vrijwel ononderbroken is doorgegaan. Daarom zal er allereerst naar gestreefd moeten worden de z.g. restpopulaties uit te roeien. Dit geldt vooral voor gebieden waar nog geen bestrijdingsaciie werd doorgevoerd. Voortgaande bestrijding Nog een belangrijker punt dan de bestrijding is de z.g. „ratwering", dat wil zeggen het nemen van maatrege len, die de levensomstandigheden van de dieren ongunstig beïnvloeden. Et zijn in Nederland alleen maar ratten en muizen omdat ze goede voeding en dekking vinden, want op vrijwel alle plaatsen hebben zij dat aan de mensen te danken. i Immers, door het niet tijdig oprui men van etensresten enz wordt de yat de gelegenheid geboden zich over al waar etensresten voorkomen te nes- jtelcn. Als er geen rommel is komen ze maar zelden voor. Doordat in het 'èlgemeen zeer weinig aan de ratwe- Tirig wordt gedaan, is in verschillende plaatsen daaromtrent iets in de ge meente-verordeningen opgenomen. Deze acties hebben dan ook een groot voordeel opgeleverd. In ruim 700 gemeenten is een kern ontstaan van mensen, meestal gemeenteperso. neel. die belangstelling voor de be strijding hebben gekregen. Het ont staan van die contactpunten is van zëfer veel nut voor de ratwering. .Wil deze actie kans van slagen heb- j>cgv dan is op de eerste plaats de p^pewerkïng van de bevolking nodig. Laat daarom iedereen, zowel de ge meente als de landbouw-organisaties aléook de particulieren, er aan mede wérken om deze bestrijding tot goede resultaten te brengen. Ere-promotiés te Wageningen Onder zeer grote belangstelling zijn gistermiddag te Wageningen Sir John Boyd Orr. Ir. S. Smeding en Ir. S. L. Louwes ter gelegenheid van het 30- jarig bestaan van de Landbouwhoge school te Wageningen tot ere-doctor gepromoveerd. Sir John kon wegens een belangrijke bijeenkomst te Wash ington niet persoonlijk aanwezig zijn. Ir. Smeding sprak ter gelegenheid van zijn promotie over het werk, de groei en de ontwikkeling van de Wie- ringermeer en de Noord-Oostpolder, waarbij hij als zijn mening uitsprak, dat de geleide kolonisatie rijke vruchten afwerpt. De enorme voedselvraagstuken van het ogenblik vormden het onderwerp van de redevoering van Ir. S. L. Lou wes Wandeling langs 't strand Een eerstemooie dag aan 't strand, 't Is nog winderig, je jaskraag op kun je nog best velen, maar toch: de lente zit in de lucht. Over de gehele lengte van de zandbaan aan de voet der dui nen lopen, alleen, bij groepjes, maar meest met z'n tweeën, de vrienden van de zilte zeelucht, van de zang van golven en wind. Hier en daar zelfs 'n kinderwagen, in eendrachtig zwoegen door pa en ma voortgezeuld. Een hond rent door de golven, achter de meeu wen aan met woedend geblaf. Schepen zijn er nergens te beken nen. De horizon is ook vrij dicht bij: zij is een brede licht-grijze band tus sen het grijs-groene water en de grijs blauwe lucht. Het zonlicht, dat van alle kanten uit de hemel .schijnt te komen, heeft een zilver-achtige tint die de duinenrug bijna wit maakt. Alle mensen die ik tegenkom zien er tevreden uit. Tevreden en opge wekt, zo voel ik me-zelf ook. Zelfs zo sterk, zo krachtig dwingend is dat gevoel, dat ik, wat ik plotseling zelf bemerk, alle onaangename dingetjes die m'n tijdelijke metgezellen zijn op nvn levenspad, voor mijn geest aan t étaleren ga. Met een gebaar van: kom nou maar op als je durft, ik lust je. Ik kan 't mijn gedachten niet belet ten: zo-juist hebben ze' zich gecöncen- treerd op de drie' brieven, die ik al een week geleden per sé had moeten schrijven. Dat drietal vervluchtigde als nietigheidjes-tussen 't licht van de lucht. Volgende aanval van m'n triomfe rend ik-zijn: de vaas die ik brak. de lievelingsvaas van m'n vrouw. Voor ik 'm goed en tyel te pakken heb. bolderde de scherven weg op de krachtige zee-wind. ,,'k Zal een nieu we voor jullie kopen" zenden mijn gedachten ze luchtigjes na. Alsof ze op die woorden gewacht hadden. I springt een hele rij lelijke duiveltje»- j uit-een-doosje te voorschijn: de kleine Beertjes. Ze staren me een beetje gla zig, een beetje dom aan en 'k schiet er om in de lach bij de brutale ge dachte dat ze voor de schuldeiser minstens zo lelijk zijn als voor da schuldenaar. De laatste vergeef ik meteen groótmoediglijk en omdat ik 't zelf ben, rek ik me eens uit en vul niet diepe teugen'frisse lucht m'n lon gen, die op dit moment zelfs niet ta len naar nicotine-houdende rookslier ten. Ik voel me zo rustig, zo sterk en zo vrolijk, dat ik eigenlijk niet be grijp, waarom m'n benen niet vanzelf gaan dansen óp de*maat van het lied je dat die kinderen daarginds in die grote kring luid zingen. Wel aardig toch, dat jonge goed. Even kijken. Ik sta voor ze. Ze draaien rond in de kring, hand in hand, jongens en meisjes. Hun vreugde werkt aanste kelijk op iemand die 't voorjaar in t hoofd heeft. Daar, bij dat appelwangige bege- leidstertje van 'n jaar of achttien zou ik 't liéfst in de kring willen aan haken. bedenk ik. En dan valt mijn oog op een klein snoetje, dat naar die ..juf' wordt opgeheven. Allemachtig! Wat ziet dat kind er uit! 'n T.b.c.-pa- tiëntje? Holle wangen, *n blauw-door- sch'.jnende huid, koortsige ogen. En sprieten van beentjes, met knieën die knotserig uit het vel stehen. Raar daar naast haar dat jochie van een jaar of zeven uit 't zelfde gezin? Ik kijk verbijsterd de kring rond. Een stuk of vier, vijf kinderen zijn gewoon niet overmatig stevig, maar normaal. Alle anderen: teringachtige, ondervoede verschoppelingetjes, die er uit zien alsof ze zo uit een ach terbuurt van Parijs werden opgevist. Even verderop zit een ventje op 't nog koude zand. Ik ga nrar hem toe. Waarom doe je niet mee, jong? De ogen die 't kind n-ar me opslaat zijn groot en blauw, maar dof. ..'k Heb pijn in m'n zij", zegt hij iangza~m. ..Weef de juffrouw dat?" „O ja. 't Is wel meer Dan moet ik meteen er mee uitscheien. Van de dokter". Waar kom je vandaan? Am sterdam. Hoe lang ben je hier al? Twee weken. Hoe lang blijf je nog? Over drie weken moet ik naar huis terug. -t Laatste klinkt a*B up! bijna hef tig. 't Kind is opgestaan n naar de kring toegelopen. Wanneer ik de trap naar de boule vard opklim, is m'n b:uz lige vnlijk- heid spoorloos verdwenen. Bóven kijk ik nog eens uit over de zee en het strand en de kinderen, die beneden spelen. Vijf weken juist lang genoeg misschien voor een verbitterd klein hart in een zwak li chaam om zich met horten en stoten weer een jaar voort te kunnen slepen. 't Is gelukkig dat we onze zee en duinen en vacantiekolonies hebben. Maar is 't voldoende" Enige kennisgeving Heden overleed in het Centr. Ziekenhuis onze beste Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer GERRIT JAN SWIDDE in de ouderdom van 83 jaar. Uit aller naam: F. G. Swidde Alkmaar, 8 Maart 1948 v. d. Kaaystraat la. De begrafenis zal plaats hebben a.s. Vrijdag op de Gemeente Begraaf plaats. Vertrek van hpt Centr. Ziekenhuis nam. twee uur. Heden overleed in het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar na een lang durig lijden onze beste Vader, Broer en Zwa ger P. BUTTER W-ednr. van J. Butter- Gutter. In de ouderdom \^n 65 jaar Uit aller naam Jb. Butter Pz. Koedijk, 9 Maart 1948 Condoleantie adres: W. Butter A 259, Koedijk. Heden overleed, ge heel onverwacht, te Zaandam, onze geliéf- de Zoon, Broeder, Be- huwdbroeder en Oom, de Heer' MARTINUS NICOI.AAS DE HAAN in de ouderdom van 53 jaar. K. de Haan N. de Haan M. de Haan-Strooper Rie de Haan Atie de Haan Alkmaar, 9 Maart 1948 Achterweg 35 De begrafenis zal plaats hebben a.s. Vrijdag op de Gemeente-Begraaf plaats te Alkmaar. Vertrek van Achterweg 35, nam. drie uur. Biedt zich aan: net meisje voor dag en nacht. Br. Ad- vert. bureau Kaay, Winkel. Te koop een prima droog- rek, Leeuwenbekstraat 29. Goed tehuis gezocht voor bastaard hond. Te bevragen Waerdendelstraat 1. Te koop gevraagd auto ped op luchtbanden. Waer dendelstraat 1. 200 bladen met alfabet Uitvoering A I 11.40 Uitvoering B 11 6.30 LANGESTRAAT 28 Telefoon 2394 WEGENS ENORM SUCCES NOGMAALS OPVOERING VAN DE REVUE: door het Zaanse Muziek- en Cabaretgezelschap, op Za terdag 13 Maart a.s. 8 uur in het Gulden Vlies, Koor straat. Alkmaar. Entree 1.op alle rangen. De opbrengst komt ten bate van de Alkm. Ver. tot Be strijding der Tuberculose. Kaarten verkrijgbaar aan het Bureau van de Vrije Alkmaarder, Ridderstraat hoek Ou degracht. Zaterdagmiddag 13 Maart 2 uur speelt in Schouwburg 't Gulden Vlies, Alkmaar CHRIS FOFL'AND'S KINDEROPERETTEGEZEr.SCHAP en de Wat zal er gelachen worden om -de grappige zeven dwergen en hoe zullen de kinderen in spanning gehou den worden, wanneer Sneeuwwitje door de boze konin gin vergiftigd wordt. Prijzen van f 0.50 tot f 1.25. Plaatsbespreking van Don derdag 11 Maart af dag. van 111 uur. Dame met schoolg. kind, zoekt 2 gem. of ongem. kam/rs en keuken, op goede stand. Br. onder no. V.A. 233 bur. v. d. blad het'ruimt snel Bietenzaden -WLKtrunASKJ&rv. ApV<X>*0/J"/< Gevraagd voor direct nette gem. zit-slaa.pkamer voor dame met kind van 1 jaar. Brieven met opgaaf van prijs aan: v. d. Bom, Assendelftstraat 14 II, Am sterdam. Te koop BAKFIETS met nieuwe banden en he renrijwiel zo goed als nw. Heerenweg F 126, Heiloo. Gevraagd in klein gezin te Overveen (2 pers.) JONGE VROUW of wed. voor lichte huish. bezigh. met besch. over zit- en slaapje, en event. kl. verg. Werkster aanwezig. Aanm. Mevr. Bergman. Julianastr. 26, Alkmaar. WONINGRÜIL MET DEN HELDER Vrij huis te Den Helder aangeboden tegen vrij huis in Bergen, Schoorl of Alkmaar. Huur ca. f 25 per m. Br. onder no. VA. 234. bur. van dit blad.

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 4