$0 Kinderbijslag voor kleine zelfstandigen .Motorraces op de Tweede Paasdag? WAS to»* «elUi MeJ. inzen- in de ■inge» 'i Zal van minister Vos afhangen V.V.V. „Alcmaria" in spanning De Minister van Verkeer en Water- jtaat, ir. H. Vos, moest weten, met Eind- Den van L t|5e welk een spanning het bestuur van de jarige „Alcmaria" de tweede Paasdag ziet nadeTen, de dag immers, waarop het in het Sportpark van oudsher de I motorraces in Nederland wilde openen Hoewel de minister met het doel inog onnodig benzineverbruik tegen te gaan op*het einde van het vorig jaar de wedstrijden verbood, heeft de VW van Alkmaar de laatste we ken weer enige hoop gekregen, nu de Koninklijke Nederlandse Motor Ver eniging stappen heeft ondernomen, het besluit van de minister herzien te krijgen. Een gunstig bericht hieromtrent is op het kantoor in de Waagtoren ech ter nog steeds niet ontvangen K.N.M.V. op audiëntie Verleden jaar werd in ons land de ene motorwedstrijd na de andere ge houden het werden er zelfs zoveel, dat de KNMV het nodig oordeelde in het vervolg maatregelen te nemen om deze „wedstrijdwoede" tegen te gaan. Men deed namelijk de ervaring op, dat sommige deelnemers amper in staat waren, om in goede conditie aan de races deel te nemen en bo- vendien bleek, dat de motoren door j overmatig gebruik veel te lijden had den. Maar niet alleen de KNMV wilde paal en perk siellen, ook de minister van Verkeer en Waterstaat greep in! Het behoeft geen verwondering te wekken, dat zijn drastische maatre gelen het verbod van de motor- wedstrijden enige ontstemming en beroering verwekte in de kringen van de Motorvereniging. Afgevaardigden van deze vereniging, die bij de minister op audiëntie wer den ontvangen, deelden Zijne-exel- lentie mede, ervan overtuigd te zijn, dat in het komende seizoen strenge controle moest worden gehouden op het aantal wedstrijden. „Maarzo meende zij, „een verbod met de bedoeling onnodig ben- zine-verbruik tegen te gaan lijkt ons niet geheel juisf, indien het ten koste tr.eet gaan van de motorsport". Het zijn natuurlijk niet alleen de motoren van de deelnemers, die zo- Veel benzine verbruiken, doch voor namelijk de voertuigen van de dui zenden toeschouwers, die de wed strijden komen bezoeken. Als dit de overweging was van de minister, dan moest er ook maar eens worden gelet op het benzineverbruik van al die auto's en motoren, die op de grote parkeerterreinen worden neer gezet op de dag van een interland voetbalwedstrijd vond men. In afwachting van het besluit van de minister heeft de KNMV het be stuur van de VW „Alcmaria" doen weten, dat het in de bedoeling ligt, INGEZONDEN MEDEDELING Schoonmaaktijd in 't land bij de hand „BETER DAN OOIT" VOOR HEN. DIE VIELEN Aan de Stichting 1940—1945 van het prov. bureau Noord-Holland te Haar lem is door Burgemeester en Wet houders vergunning verleend tot het houden van een collecte in het begin van de maand Mei a.s. GROENTEHANDELAREN WILLEN MEER CENTRAAL INKOPEN Goedkopere groenten het gevolg? Donderdagavond vergaderde de afd Schagen van de vakgroep kleinhan del aardappelen, groenten en fruit in hotel „De Gouden Engel". Het hoofd punt van de agenda was een lezing van het hoofdbestuurslid, de heer Hen driks, over de komende moeilijkheden vooral, wat betreft de belastingdruk ep de kleinhandel. Het interessante en met tal van cijfers toegelichte betoog werd onder grote aandacht gevolgd. In de loop der vergadering werd be sloten. dat men zoveel mogelijk zal trachten, gezamenlijk in te kopen. Ver der wil men komen tot goedkopere in koop, wat dan weer goedkopere ver koop ten gevolge zal hebben. In Mei zal een excursie worden ge houden. waarschijnlijk naar het West- land. ITit de vergadering bleek, dat het saamhorigheidsgevoel steeds groeit en da: de leden meer begrip krijgen voor eikaars moeilijkheden. Het was een buitengewoon geanimeerde ver gadering. waarvan de opkomst zeer bevredigend was te noemen. dit jaar (in 1947 was het Hoorn) in het Sportpark de traditionele motor, races te houden. De VW, die de wedstrijden weer zal organiseren heeft het sportcoml té een groep Alkmaarders, die zich voor de sport interesseert en zo no dig financiële risico's wil nemen bereid gevonden, de medewerking te verlenen. Mocht de minister van Verkeer cn Waterstaat zijn verbod opheffen, dan blijft er voor de VW nog een pro bleem over. De vermakelijkheidsbelasting van 50 procent U ziet, er is voor het bestuur van deze Alkmaarse vereniging genoeg reden om zich af te vragen of op de tweede Paasdag de motoren in het Sportpark zullen razen! Bestuur Tentoonstelling ,,Ned. Vrouwkwam terug op zijn besluit Op Zondag zal de expositie gesloten zijn Het bestuur van de tentoonstelling „De Nederlandse vrouw 1898 1948" heeft besloten terug te komen op zijn besluit, de tentoonstelling op Zondag middag open te stellen. Het heeft daar bij overwogen, dat het onder andere omstandigheden geen reden zou heb ben gevonden aan het gevoelen van er minderheid zulk een overheer sende betekenis toe te kennen, doch het feit, dat het hier betreft een hul de aan Hare Majesteit de Koningin door alle Nederlandse Vrouwen, eist, dat zo enigszins mogelijk alles wordt vermeden wat door bepaalde groepen van vrouwen kon worden ge zien als een hinderpaal om aan de tentoonstelling haar medewerking te verlenen. Derhalve zal de tentoonstelling op Zondag de gehele dag gesloten zijn. Aldus luidt een communiqué, dat wij van het bestuur van de tentoon stelling ontvingen. Wij vinden dat het besluit verstandig is, maar ook, dat het in een iets royaler toon meege deeld had kunnen worden. De fout ligt o.I. bij het bestuur, dat de moeilijk heden had kunnen voorzien. Moge echter de verenigingen die zo fel protesteerden, dit nu niet meer tel len evenmin als de ietwat wrange opmerking, dat men in andere om- neergelegd zou hebben. Ruim hal verwege kwam het bestuur tegemoet; aan de opposanten om de rest van d'e weg der verzoening af te leggen. De eensgezindheid der Nederlandse vrou wen voor dit doel mag niet schijnbaar; moet oprecht zijn. De mogelijkheid is er nu om de verbroken harmonie te herstellen! Red. DIERENBESCHERMING Te Alkmaar is zwervend aangetrof fen een type Foxterrier. Kentekenen: reu witeerste hêböênT^ve aïïem" ge staart. uS- Het dier i3 in zteer goede conditie. Adres inspecteur: C. Verwer, Baan- straat, Alkmaar. Medische sportkeuring in het belang der Volksgezondheid L'it het Jaarverslag, dat door het be. stuur van het bureau voor Medische Sportkeuring wéd uitgegven, blijkt weer eens duidelijk hoeveel werk er in het belang van de Lichamelijke Op voeding en Volksgezondheid in het afgelopen jaar werd verricht. Zes honderd en vier en dertig le den van voetbal, gymnastiek-, kracht sport-, zwem-, athletiek-, wielren- wandelsportverenigingen uit Alkmaar en omgeving, zijn in 1947 naar het feu- reau gekomen, om zich te laten keu ren door de vijf doktoren, die on danks hun drukke werkzaamheden, op iedere keuringsavond aanwezig waren Het bestuur van het Bureau spreekt in het Verslag zijn afkeuring uit over de houding van sommige sportslieden, die zonder afbericht geen gehoor ga ven aan de oproepen voor de keuring. „Ook de secretarissen van vereni gingen gaan hier 'niet vrijuit. Zij krijgen van ons bericht ,als er leden van hun Vereniging voor keuring zijn opgeroepen. De afspaak is, dat zij dan deze leden attenderen, aan de oproep gehoor te geven", zo staat er letterlijk in het Verslag. De pogingen om in Bergen ook een bureau op te richten, hebben nog geen resultaat gehad. In Heiloo daarentegen is men met me dewerking van de directeur van de Willebrordusstichting, dr. de Smet en van de Broeders aan liet werk gegaan. Het bestuur van het Bureau voor Sportkeuring doet tenslotte nog een beroep op de verenigingen, hun leden te laten keuren, in het belang van de Volksgezondheid. Dr. KETTNER VOOR T LvA.O. Men schrijft ons: Maandag 15 Maart sPreekt dr- Kett- ner voor het Instituut voor Arbeiders Ontwikkeling over „De betekenis van de Democratie". De lezing wordt ge houden in het ABB-gebouw aan de Koningsweg en begint om 8 uur. Ook met-leden van het I.v.A.0. zijn van harte welkom. BESTRIJDING IEPENZIEKTE Tussen 1 April en 1 October is het verboden iepenhout te laten liggen, opgestapeld te houden of te vervoe ren, met uitzondering van: a. hout met doorsnede, kleiner dan 7 c.m.; b. geheel ontschorst hout; c. hout, dat onder water ligt; d. hout, waarvan de schors in haar geheel op de door de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoor ziening f» honnlar» wiiro ia VwïbanrtolA Niet nakoming van dit verbod wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste één maand of geldboete van ten hoogste duizend gulden. BONKAARTEN VERKOCHT Verleden week was het een man, ditmaal werd een vrouw aangehouden, die de bonkaarten van haar gezin, be staande uit zes personen, aan een bon nenhandelaar had Verkocht. DIEFSTAL VAN ELECTRICITEIT Een inwoner van Alkmaar, die electriciteit buiten de meter om be trok, werd door de politie betrapt. Hij kreeg een verbaal wegens dief stal. Passagierslijst s.s. „Grote Beer' Op ons bureau Ridderstraat hoek Oudegracht ligt de passagierslijst van het s.s. „Grote Beer" ter inzage. Op dit schip bevinden zich de vol gende personen uit Alkmaar en om geving. Soldaat A. Dingerdis, Liefdelaan, S.M.I. H. A. Jonker Dahliastr. 8 T. serg. OVW- K. V. C. Goossens, Frieseweg 50, Seiner I. J. Amels, Oudegracht 22, allen te Alkmaar. Krp. vlgtm J. N. de Wit, Slotlaan 230 C. Schoorl. Krp. KNIL A. Aron-'s. Kanaaldijk 23 Bergen aan Zee. verpL H. S. Papilaja Vinkenlaan 6 te Bergen. De „Grote Beer" zal vermoedelijk op 22 Maart in Amsterdam aankomen en wij roepen deze vaderlanders toe: een prettige thuiskomst in omgeving en familiekring. Belangrijke vergadering Op Woensdag 17 Maart a.s. zal des middags om twee uur teen belangrijke vergadering worden gehouden in het „Gulden Vlies" te Alkmaar. Deze bijeenkomst is uitgeschreven door het onderafdelingsbestuur van de grootste organisatie van de assu rantie-tussenpersonen, de bekende ver eniging M.A.A. Het zal voor velen interessant zijn, te vernemen hoe de toestand in ver zekeringskringen zich heeft ontwik keld. De vergadering is voor iedereen toe gankelijk. Wij verwijzen voor nadere bijzonderheden naar de advertentie in ons blad. PROT. CHR. WERKGEMEENSCHAP De Prot. Chr. Werkgemeenschap ln de Partij van de Arbeid, afd. Alkmaar organiseert op Woensdag 17 Maart els. des avonds half acht, in de boven zaal van het Wapen van Heemskerk een openbare vergadering, waar Ds. G. Lans, Jeugdpredikant te Amster dam, zal spreken over het onderwerp "Was ons toetreden tot de Party van de Arbeid een mislukking?" Na afloop zal er gelegenheid tot het stellen van vragen gegeven worden. Bestrijding van alcoholisme Wegens gebrek aan belangstelling is de vergadering, die de afdeling van de Ned. Vereniging tot Afschaffing van Alcoholhoudende Dranken op 10 Maart j.1. had uitgeschreven, niet doorgegaan. Het bestuur van genoemde afdeling overweegt thans aan de Partij van de Arbeid te verzoeken, een spreker aan ginseiprogramma varT~clïe"~ï>arhj,t öat spreekt over „erkenning van de nood zakelijkheid van de bestrijding van het alcoholisme" nader toe kan lich ten ,op een huishoudelijke vergade ring. SPREEKANGST SPREEKDCRF Op Maandag 15 Maart a.s. zal de heer van Velsen, directeur van „The Americain Club" zijn voordracht over Spreekangst Spreekdurf in Café Centraal, Hofplein herhalen. De toegang tot deze avond is vrij. Voor verdere bijzonderheden verwij zen we naar de advertentie in dit nummer. Bij verandering van rich ting dient men tijdig een duidelijk teken te geven. SCHOUW OVER DE WEGEN De schouw over de wegen, overeen komstig artikel 10 van het Wegenre glement Noord-Holland zal plaats vinden op •Donderdag 25 Maart a.s. Onenigheid rondom Winkler Prins -encydopaedie In een onderhoud met een ANP-re- dacteur antwoordde Prof. dr. J. Tiel- rooy op de vraag, waarom hij niet meer de Franse litteratuurgeschiede nis vanaf 1500 tot heden verzorgt voor de 6e druk van de Winkler Prins En cydopaedie, het volgende: „De uitgever heeft in zjjn persoon lijk optreden tegen zijn letterkundige en wetenschappelijke medewerkers iets onaangenaams, dat hem niet be mind maakt. Bovendien is zijn houding op bepaalde momenten tijdens de Duit se bezetting nogal slap geweest en niet geheel oprecht. De directe aanleiding, dat ik van mijn verdere medewer king aan de Winkler Prins afziet, is echter, dat ik - evenals Nico Rost in een publicatie in „Vrij Nederland" - geprotesteerd heb tegen het feit, dat hij namens de Nederlandse cultuurdra gers zitting had genomen in het huldi gingscomité, dat da nagedachtenis van de Belgische schrijver Lode Zielens zou eren". Prof Tielrooy zei tenslotte, dat het wenselijk ware een encyclom-die als de Winkler Prins, die toch een natio naal belang is, te laten uitgeven door een culturele commissie, eventueel met regeringstoezicht. Hij acht het ver keerd dat zulk een belangrijk boek werk wordt uitgegeven uit winstbejag. VEEMARKTSCHAGEN Op de veemarkt van Donderdag 11 Maart werden aangevoerd: 23 paarden 4001150; 1 stier voor de centrale: 32 geldekoeien (mager) 300—500; 23 idem (vette) voor de centrale; 21 kalfkoeien 675800; 6 vaarzen (gelde) 300425; 2 pinken en 235 nuchtere kalveren voor de centrale; 47 magere schapen 85110; 3 vette schapen voo- de cen trale: 37 over houders 4560; 9 biggen pen 310. gezinsgebeuren ALKMAAR Geboren: Hyacintus, z v M C Kap- tein en A C M Bruin; Joannes M z v N J van der Steen en M E vap Wamel Maartje, d v F Helderman en E Bol. Ondertrouwd: IJpe Koetzier en Ca- tharina van den Berg; Michaël M Baars en Maria A A de Wit. Overleden: Anna M van de Pol, oud 74 jaar, wed van A A de Jongh. Sociale vragen en hun „oplossingen Een moeilijk probleem, waarvoor nog geen „officiële oplossing'' is In het December-nummer van het maandblad „Sociale voorlichting", uitgegeven door de Stichting van de Arbeid, troffen we de volgende pas sage aan onder het hoofd „Minister Drees in de Tweede Kamer": „Wij moeten ons realiseren, dat de zaak van de kinderbijslag voor zelf standigen zeer moeilijk is. Men tobt in Engeland met de verzekering van de kleine zelfstandigen, nu men daar bezig is in dit opzicht het plan-Beve- ridge toe te passen. Onlangs is een van de ambtenaren van het Depar tement van Sociale Zaken naar Bel gië geweest om te zien, hoe het daar loopt met de kinderbijslag van zelf standigen. Het is gebleken, dat het daar niet heel vlot loopt, vooral ook wat de premie-heffing aangaat". Uit deze zinsneden maakt de door snee-Nederlander en voornamelijk de belangstellende dat is de kleine zelfstandige, die de zorg voor een meer of minder groot gezin te zijner laste heeft op, dat er ten departe- mente vlijtig naar een oplossing in deze zo zeer penibele naterie wordt gezocht. De minister kan gerust zijn, hij heeft talrijke medehelpers, sommige van hen tronen reeds zelfverzekerd en zelfbewust op de Olympus, nadat zij voor zich het Eureka hebben uit gesproken. „God helpt, wien zich zelve helpt" hebben zij tlmotto gekozen. De om standigheden en de thrns in ons land geldende wetgeving hebben hen ge holpen, terwijl zij al tastende bezig waren, zich door de rijstebrijberg van gezinsmoeilijkheden een weg te ba nen. SELF-MADE OPLOSSING Mogen de weinige onderstaande regelen aantonen, hoe de domme, kleine man, de wroeter, de in de on derlaag der maatschappij zuchtende werker, het heeft klaar gespeeld voor zichzelf het licht in de duisternis van de kinderbijslagregeling te doen schijnen. Wij zullen niet ontkennen, dat het in zijn, niet in het intellec- tuële geschoolde hersenmassa ge weldige en pijnlijke krimpingen heeft veroorzaakt, want tenslotte zijn er toch altijd nog dè controlerende ambtenaren der sociale organen, die soms niet goed weten of ze voor een normaal geval staan of dat ze op olijke manier „beduveld" worden Ziehier, dan We zullen met voor beelden moeten komen! Doet er Uw voordeel mee en zegt het voort! Neen, we mogen niet zeggen, dat die voorbeelden precies zo in de practijk bestaan. We willen alleen maar helpen zoeken naar de oplos sing. als het dan toch zo moet ko men, dat de kleine zelfstandige ook in de kinderbijslagregeling wordt betrokken. ARIE'S OPLOSSING Het schommelt niet erg bij Arie. Krappies, erg krappiesAcht kin deren. Hij huurt 3 ha. land van een familielid, dat zo'n beetje aan het rentenieren is geslagen. Huur f 175- per ha. Daar komt nog bij ploegen, eggen enz. Arie loopt met een ge fronst voorhoofd langs de straat en hij rekent. Zijn buurman heeft óók 8 kinderen, die komt toe aanja aan f 40 loon benevens f 22.20 kinder bijslag. Arie denkt alle dagen, heel diep denkt hij, want met Kerstmis moet de huur nog betaald worden.... Oom moet maar wat wachten, maar oom is ook maar een klein rentenier tje.... Op zekere dag is de frons van Arie's gelaat weg en het lange gezicht van oom is ook weg De laatste is weer landgebruiker ge worden en Arie is in dienst bij oom Wie zou zoiets niet verkiezen boven eigen baasje te zijn? Arie werkt even hard als voorheen, doch blijder en luchtiger. Daarvoor vangt hij dan ook per jaar welgerekend 52 x f 22.10 kinderbijslag. Ook de vrouw van Arie bekijkt bij het innen van de drie maandelijkse premie het leven weer van een andere kant Sam-sam gaat 't ook Bertus en Kees, als goede geburen, helpen elkaar Wel eens. Dat deden ze en dat doen ze. Het land ligt naast elkaar en er zijn nu eenmaal van die karweitjes, waarbij je hulp nodig hebt Dat doe je dan zo onder elkaar, daar praat je ook niet meer over. Maar je kunt dat ook in een reëel contract doen, als je éénmaal uitgevonden hebt dat je samen 16 kinderen moet groot brengen. Veel werk gaat, als je het getweeën doet, veel vluggerBer tus besluit na lang denken, dat het zo is. en dus neemt hij Kees als knecht aan voor drie dagen in de week. Het hele jaar vast, onder stilzwijgende voorwaarde natuurlijk, dat Kees hem dan voor de andere drie dagen der week voor vast neemt. Daar heeft Kees wel oren naar. Van klein, ar- moedig-alleen-prutsertje, is hij opeens werkgever-arbeider geworden. Een dubbele functie, die hij even trouw en volhardend uitoefent als zijn buur man Bertus. Loonlijsten en Verder al les, wat er zo bij hoort. Vrees, dat het met de premieheffing niet vlot zal lopen, hoeft de minister niet te hebben! De premie kan betaald wor den uit het drie-maandelijkse pre sentje en dan blijft er nog wat voor het gezin over. Meer mogelijkheden Er Is ook nog een andere mogelijk heid open. Je kunt die drie dagen „vast" per week zodanig verdelen, dat je beiden zes halve dagen bij de an der werkt. Naar verluidt is dat nog voordeligerEr zijn nog andere mogelijkheden, waar de kleine man naar zoekt Dirk overlegt, dat de grote hoer aan de Emdere kant van de weg altijd maar met melkers tobt. Hij kan goed melken, maar heeft z'n zin nu een maal op de" vrije Zondag gezet Maar het gezin is met 8 man toegenomen en het bedrijfOp zekere dag staat hij bij buurman op de koegang. Het schijnt, dat als je alle dagen bij een ander melkt, je aardig verdient Ik zou het eens een jaartje proberen, Men zegt Vlijtig blijft de kleine man zoeken nanr de oplossing van dit probleem. Waarom zou de ene winkelier niet bij de andere helpen afwegen, als de an der dan vo<)r hem vent? Wederkerig is men borg voor de kinderbijslag en andere premies. Eureka Wie zegt daar wat kerkdienst er. ZONDAG 14 MAART lMt ALKMAAR NED. HERV. GEM.: Groote kerk: 10 uur: ds. van Wijk (bevestiging lidmaten) Kapelkerk 10 uur Ds Wesseldijk (bevestiging lidmaten) Kapelkerk 5 uur Ds den Oudsten EV. LUTH. GEM.: 10.30 uur Mevr. M. Mosterd-Schen. delaar uit Oegstgeest DOOPSGEZ. GEM.: 10 uur Ds. A. J. v. d. Sluis. REM. GEREF. GEM.: 10.30 uur D3. Rappold. GEREF. KERK (art 31 K.O.) Waakt en Bidt 10 en 17.30 uur Ds. van der Lingen. BAPTISTEN GEM.: Nieuwe Doelen: 10 uur Evangelist Hofhuis. 3 uur: Bijbelklasse. NED. CHR. GEMEENSCH. BOND: Zondagmiddag 3 uur Jeugdsamen- komst (Waakt en Bidt) Donderdag 7.30 uur De heer J. Dam- muller (Waakt en Bidt) Dinsdag 7.30 uur Bijbelb0 nreking (Horstweg 8) LEGER DES HEILS 10 uur Heiligingsdienst. 12 uur Zondagsschool. 20 uur Verlossingssamenkomst NED. VER. VAN SPIRITISTEN: „HARMONIA": 10.30 uur ABB Gebouw: Morgen wijding door dhr. ter Steege. NED. HERV. GE.IEENTEN: HEILOO: 10 i r Ds. Bloemhoff OUDORP: 10 uur Ds. H. W. Bosch EGMOND AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk 10 uur Ds. Roobol Oud Kath. Kerk: 8 uur Vroegdienst 10 uur Laatdienst, 19 uur Vesper. AKERSLOOT: 10 uur Ds. A. van Santen. HE ERHUGOWAARD: 10 uur Ds. J. H Klein-Wassink. VEENHUIZEN: Geen dienst BERGEN: 10 uur Ds. Bierman STOMPETOREX: 10 uur de heer Nee- rings uit Enkhuizen. URSEM: 2.30 uur Ds. Spaargaren KOEDIJK: 10 uur Ds. A. Slager. ZD. SCHERMER: Zwarte Kerkje 10 uur Ds. Kastein. ROZEKRUISERS GENOOTSCHAP dienst .Spreker de neer x. n. man. Onderwerp: „De zeven velden van de micro cosmos" Maandagavond 8 uur Cursus voor be langstellenden. NED. CHR. GEMEENSCHAPSBOND Vrijdag 19 Maart: Bijbelbespreking, Bovenweg 274. APOTHEKERS ZONDAGSDIENST 14 Maart: Apotheek „Wanna" Rit sevoort 5 veiling 1. Kien ALKMAAR 12 MA-RT Spinazie 5272; Winterpostelein 30 35; Worteltjes 5—31; Winterpeen 13.10 —18 Boerenkool 2—13; Spruitkool 16 81; Rode kool 14—28; Gele kool 6—10; Prei 26—57; Uien 40—62; Bieten 6— Witlof 2464; Rabarber 5157; SeL derie 6—8.50; Radijs 23; Stoofperen 55 —67. agenda BIOSCOPEN HARMONIE THEATER: „Het lied van Bernadette" met Jennifer Jones. Dag. voorstellingen om 7.30 uur. Zon dag 1.30, 5 en 8.30 uur. Woensdag 2.30 uur 14 jaar. VICTORIA THEATER: Bette Davij in „Hyena's" Voorstellingen dag. 8 u. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2. 4.30 7 en 9.30 uur. Woensdag 2.30 uur Toe gang 18 jaar. CINEMA AMERICAIN: „De melo die van de ipoord" met Paul Reichardt Voorstellingen dag. 8 uur. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2. 4.30, 7 en 9.30 uur Woensdag 2.30 uur 18 jaar. A. B. T.: „Op 't nippertje" met Wil Hay; Voorstellingen dag. 8 uur. Zon dag 2. 5, en 8 uur. Elke leeftijd. GULDEN VLIES: 8 uur H.O.V. Zaterdag VICTORY HOTEL: 10 uur Acou- stische adviezen. GULDEN VLIES: 2 uur .Cïj.ct'.rvu^- stelling „Sneeuwwitje". GULDEN VLIES: 8 uur Bonte avond TBC-bestrijding. Maandag GULDEN VLIES: 8 uur Jubileum Heintje Davids. A.B.B.-GEBOUW: Inst voor Ar beiders Ontwikkeling. Lezing Dr. Kett- ner over de betekenis der Democratie

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 3