haali de winteroogst binnen PPl' Makelaars in Assurantiën en Assurantie- bezorgers vergaderen „Op audiëntie bij Ortskommandanl Schauss" De heer Van de Grient Een „écht" zwemdiploma voor een schare opgetogen jongens en meisjes Op het uiterste puntje van de hoge springplank in ..de 'Overdekte" staat de heer van de Grient met eert groot vel papier te zwaaien en met stem verheffing tracht hij mededelingen te doen aan de luidruchtige schare jon. gens en meisjes in badpak, die stoeiend en joelend langs de kant heen en weer rennen. Hij zegt.... oei...' daar laat de man op de duikplank warempel zijn bril in het water vallenen natuurlijk komt zich dadelijk een hele troep ver dringen om te duiken— doch mijnheer-van de Grient klapt in zijn handen, neemt een roeper en gaat onverstoorbaar verder met zijn aanwijzingen. Dat helpt meteenzij luisteren aandachtig naar de namen, die worden afgelezen en tien jongens en meisjes staan nu op eèn rijtje in spanning te wachten op het ogenblik, dat badmeester van Es op zijn fluitje zal bla zen. Waarom in spanning? Direct zullen zij alle. negen en zestig in het water moeten springen om te bewijzen, dat zij iets hebben geleerd van de bad meester en de geslaagden zullen om vijf uur uit de handen van de be drijfsleider, de heer J. van de Grient een echt diploma krijgen. In de Overdekte worden waterrotten en water propagandisten gemaakt I Met grote plonzen zijn de eerste tien in het water gesprongen, mei Vlugge slagen gaan zij vooruit, de badmeester en de heer van de Grient volgen de bewegingen oplettend en zo nu en dan vermanen zij: „Rustig aan. #e hebt •alle tijd. Het is geen wedstrijd hoor!"' Het duurt niet lang of de tweede groep wordt bij elkaar geroepen, ge schreeuwd eigenlijk, want het is haast niet mogelijk om je verstaanbaar te maken in deze ruimte met al die en thousiaste zwemmers. Op de kant springen en huppelen zij om elkaar "heen. even verder klet sen zij met water in het „pierebadje of voeren luide gesprekken met va der en moeder, die boven, achter de ballustrade tussen de vele toeschou wers hebben plaats genomen, om te zien hoe dóchter of zoonlief 't er van middag wel af zal brengen. Alleen zij. die bij de lage spring plank op hun beurt afwachten, hou den zich erg kalm en er zijn erbij, die wel een beetje benauwd naar de badmeester kijken, want ja. het is toch een examen nietwaar? Maar als zij even later in het water komen, spoelen zij alle vrees van zich af en makkelijk zwemmen zij het ror.dje schoolslag, ze makkelijk soms dat de heren langs de kant wel eens ■«inpjpn zrppen;LeL een beetje op De heer van «de Grient haalt zijn stopwatch te voorschijn.- de badmees ter zet weer een groep van tien deel nemers aan de kant en zegt hun dat zij moeten beginnen, met een minuut watertrappen. Met ferme sprongen zetten zij af. Midden in het bassin blij ven zij met de wijsvinger naar bo- ven rechtstandig in het water dan sen. i Proestend en blazend werken zij dit „nummer" af. een paar beginnen ang stig te kijken en de heer van de Grient telt hardop: ..Nog 25 secon den.. nog 15.... nog. 8 nog ja.keurig. Een luid en welverdiend applaus breekt los van de /.tribune", de zwem mers en zwemsters werpen trotse blikken omhoog.? Een enkele die afgewezen werd De acht en veertig candidaten voor het diploma A. een' voorbereidend di ploma voor 75 meter schoolslag. 50 meter enkelvoudige rugslag en 1 mi nuut watertrappen - zijn al aan de beur* geweest en de badmeester praat met een klein meisje - de jongste acht jaar - die het de volgende keer moet overdoen. Zij is er wel 'n beet je verdrietig van, maar als de heer van Es heeft gezegd, „dat zij 't dé vol gende keer zeker zal halen" en haar vriendinnetjes nog meer bemoedigende woorden spreken, gaat zij hoopvol naar de kleedhokjes. j Voor diploma B een di^Joma. dat Veer zwaardere eisen stelt, grotere gfstanden voorschrijft en ook gekleea laat zwemmen - waren 17 -candidaten •n ook bij deze groep werden alle nummers vlot afgewerkt. Maar dan diploma Cde twee meisjes en .de twee jongens, die zich hiervoor op gaven, moeten toch wel heel hard en heel veel werken -vanmiddag. Zij be- finnpn met schoolslag - binnen de 30 •n 35 seconden - en de badmeester .wijst hun de start het gaat helemaal acht: „Op Uw plaatsen, af!" En zij doen het keurig, schoolslag, rugcrawl, af- atandzwemmen. naar de bordjes dui. ken, met de bal gooien en iemand Jn de kopgreep houden. eHt is vijf uur. als de heer van de Grient iedereen naar beneden stuurt, haar het restaurant, waar hij dadelijk de diploma's zal uitreiken. Ranja en koeken tot besluit De kinderen komen met vader en moe. der binnenlopen en het duurt niet lang of het is er zo vol, dat het per. •oneel handen tekort heeft, om al die klanten van ranja en koeken te^voor- rien. Natuurlijk laat de heer van de Grient hen niet te lang in spanning wachten en in zijn korte toespraak wijst hij op het belang van de zwem lessen. „De resultaten, die wij van daag boekten, ^jn goed. Van de negen en zestig deelnemers hebben wij er slechts twee moeten afwijzen. We gaan steeds vooruit. Was het vroeger zo. dat wij moesten zeg gen: „kinderen, leert zwemmen", nu zeggen de kinderen thuis: „vader, moeder, ga zwemles nemen"!, zo spreekt de heer van de Grient en dan gaat hij over tot de uitreiking Van de diploma's. En kijk eens. hoe trots zij met het mooie papier naar huis lopen het krijgt vast een ere-plaatsje! VOORBEREIDEND ZWEMDIPLOMA J. Baars. IJ. Blauw, J. Blom. P van der Brink. H. Brouwer. A. de distti De letter B. van Blom af tot einde letter B, is Vrijdag aan de beurt om nieuwe bonkaarten, en extra kaarten voor a.s. en jonge moeders af te ha len in bet distributiekantoor aan de Ridderstraat van 912 en van 24 uur. Meegebracht dient te worden: De distributiestamkaart, het inleg vel. de losse inwisselingsbon vari bonkaart 804. het restant van de brandstoffenkaart TA 707 en het vol ledig ingevulde aanvraagformulier. As. en jonge moeders, moeten hun CM CA of CB kaart eveneens mee brengen. Boer. E. -Burkunk.' H. J. Butter, G. H. Bijl. L van Duin, J. T. W. Duin. H. N. G. van Engelen, J. Groot. H. Heiijkoop, G. Hihmans. R. F. Hus- man. N. Jansen. X'. Jonker. B. Kaal. R. .Kaal, P. Kok. V. Koordes, J. Kop- penol. M. M. Rus. K. Mol, A. H. T. Mooij, H. P. Mooijmpn, J. Muylaert, A. Noom. G. Oostincfxë, G. Smit. R. Spruitenburg. - M. Stadegaard. A. Storm van Leeuwen. A. Trompetter. R. Vasbinder, A. Visser. A. .Volger. S. van Wieringen, G. Frankfort, M. Epema. M. Rootring. R. Timmerman. F. Piekart, C. Kaag. W. van Roekïl, DIPLOMA GEOEFENDZWEMMER (B) M Bodenstaff, P. Bodenstaff. C, de Boei. W. Dissel, J Erenstein. F Gaastra, J. Groot. E. Joon, T. Kroone, V. Koordes. M. Kossen. H. Nijman. C. Pattes. W. Roos, N. Slooten, T. Terpstra. C. de Waal. ZWEMVAARDIGHEIDSDIPLOMA C H. Beakeringh. H. de Jong. M. Har- tog. Strijd om betere levensvoorwaarden Wanneer men in deze tijden iets wil bereiken, dan staat daarvoor maar één weg open: organisatie! •Dat was de geest van hef betoog, dat de heer J. Zielhorst Woensdag middag richtte tot de makelaars in assurantiën en assurantiebezorgers die zich hadden verzameld in het Gulden Vlies. Ten einde een beeld te geven van de gailg van zaken uit dit bedrijf, volgt hier een kort overzicht van de geschiedenis der laatste jaren. In Augustus 1943 had onder Duitse leiding een zogenaamde „ordening" van het assurantiewezen plaats, dié .Hoofdgroep Verzekering"' Deze hoofdgroep was gesplitst, verschillende bedrijfs- en vakgroe pen. De aanmelding als lid heette vrijwillig te zijn. de uitbetaling van de genoten premies werd echter af hankelijk gesteld van 't lidmaatschap dat daarmee in wezen verplicht werd. Slechts luttele principiëlen hielden zich er buiten. Practisch traden alle belanghebbenden toe en in 1944 telde de hoofdgroep ca. 32.000 leden. Hoewel de opzet was gebaseerd op het leidersprin^pe en dtfs on-Neder- lands was. bleef de organisatie in '45 bestaan, evenals zovele andere. De opzet was echter de vakgroep ce democratiseren, terwijl -het doel de sa nering van het assurantiewezen en de bestrijding van de beunhazerij, alle aandacht waard bleef. Herhaaldelijk werd_ aangedrongen bij de regering1 om te komen tot een sanering. De directies der grote maat schappijen waren Jer begrijpelijker wijs tegen en alles bleef bij het oude DE M.A.A. Het resultaat is toen geweest de oprichting van, M.A.A. (Makelaars in Assurantiën en Assurantiebezorgei's) in 1945. De vakgroepbestuurders wer. den auromatisch bestuursleden dezer vereniging, die thans ca. 7000 leden telt. Nadat minister Lieftinck op 2 Dec 1947 In de Kamer nog had verzekerd dat een sancringsontwerp spoedig te verwachten was. dreigde hij spoedig daarna met een opheffing van de be drijfsgroep Makelaars' in Assurantiën Provinciaal Verband en Assurantiën- bezorgers (M.A.P. en A) EEN' VREEMD BESLUIT Deze dreiging werd inderdaad ten uitvoer gebracht. I„ de korte periode, waarin minister Mansholt ad interim optrad als minister van Economische Zaken, werd de hoofdgroep Verzeke ringswezen opgeheven. Het betreffen de besluit werd bekrachtigd door de ministers van Econ. Zaken en Finan ciën. Het apparaat en de bescheiden werden in beslag genomen. De kas kon worden gered, doordat van te voren een lening ad ca. f 115.000 was gegeven aan M.A.A.. dat dus over voldoende kasmiddelen beschikt, doch dat dit geld bij voorkeur niet wil ge bruiken. Om te komen tot behoorlijke toestan den onder de belanghebbenden is echter nodig een hechte organisatie. Spr. drong er dan ook bij alle aan wezigen op aan om zich, voor zover ze nog geen lid waren, als lid aan te melden. De besturen werken hard om voor de collega's dragelijke 'toestanden uit het vuur te slepen, waarbij hij o.a. wees op het portefeuillerecht. waar- bestaat.- Wil hun strijd echter tot re sultaten voeren, dan moeten ze kup- nen bouwen op de krachtige steun der leden: morele steun in dê vorm van trouw vergaderingsbezoek en fi nanciële steun. WEINIG VRAGEN De voorzitter kon later constateren dat hij blijkbaar zeer duidelijk was geweest. Want bepaalde vragen wer den niet gesteld. Een der aanwezigen opperde het plan de contributie, die voorheen betaald moest worden aan de opgeheven vakgroep, af te dragen aan M.A.A. De voorzitter zei toe dit te willen" bespreken in de landelijke ver gadering, hij was echter van oordeel, dat men voorzichtig moet zijn mei zulk een plan, omdat de bedrijfsgroep opnieuw zou kunnen worden opgè. richt, wat een dubbele contributie- betaling met zich zou kunnen mee brengen. Nog deelde hij mede. dat men be zig was met een reorganisatie van M.A.A., waarin bij één persoon te veel macht was opgehoopt. Het zag er naar uit. dat na deze reorganisatie de Federdtie van Agentenorganisaties en bloc zou toetreden, wat een ver meerdering van het ledental met 2.200 zou betekenen. De contributie bedraagt thans slechts 2.50. wat zeer laag mag worden genoemd. Gedurende de vergadering meldden zich 5 nieuwe leden aan. Gegadigden kunnen zich opgeven bij de heer J. Zielhorst. Rijksstraat weg A 476. Heiloo. MEDEDELING In het gemeenteblad van Alkmaar nr. 1944 is opgenomen het besluit van Burgemeester en Wethouders van 15 ^4aart 1948 waarbij de datum van in werkingtreding van de verordening, regelende de wijze van afkondiging van plaatselijke verordeningen en andere 'stukken is bepaald op' 15 Maart 1948. DE KRUISVERENIGINGEN Het Witte Kruis en het Wit-Gele Kruis maken bekend, dat men zich tot 31 Maart a.s. aan hun respectieve lijke kantoren Gasthuisstraat 4 en Ou degracht 198 kan laten inschrijven voor het lidmaatschap van één der diensten: A. Magazijn B. Wijkverpleging C. Gezinsverzorging Bij inschrijving voor 31 Maart kan dit geschieden tegen de normale contri butie. Bij inschrrijving na 31 Maart is voor elke dienst boven de contri butie een entréegeld verschuldigd. Alcmaria —Haarlem Opstelling van het Haarlems elftal Het Haarlems elftal, dat a.s. Zondag tegen Alcmaria zal spelen, is als volgt samengesteld: Doel. Kluit: achter Zuurbier, Van Bakel; midden. Van Gooi, Van Da len en Visser: voor, De Winter, Boe ree. Roozen, Kick Smit en Groene- yeld. Het Alcmaria-elftal verschijnt in zijn gewone opstelling, behalve dan dat Jan Uqtied de midvoorplaats zal bezetten. Problemen van de Arbeid in Engeland LEZING VAN ALBERT GREENHOUGH VOOR NEDERL.—ENGELAND Moeilijkheden hebben de proble men van de arbeid, de Britse La- bour-regerlng genoej; bezorgd. Men kanooknietzeggen.dat zij thans alle reeds zijn opgelost. Maar. te oorde len naar hetgeen de heer Albert Greenhough, „Labouf"attaché bjj de Britse ambassade in Nederland, voor het Genootschap NederlandEnge land Dinsdagavond in het Victory-ho- tel over'deze dingen vertelde, kan het niet anders of men zal er in Engeland in slagen, de struikelblokken uit de weg te ruimen. De overschakeling van oorlogs- naar vredesindustrie en de demobilisatie vormden ook voor Engeland een moei lijk vraagstuk. 'Achttien millioen arbeiders werkten in 1939 in fabrieken en werkplaatsen in 1943 nog 17 millioen. terwijl er in dat jaar vijf millioen man de de een of andere vorm aan de eigenlijke oorlogsvoering deelnamen. Om de weerslag op te vangen, die onver mijdelijk met de vrede komen moest dank zij deze geweldige verschuivin gen in de arbeidsverhoudingen, was de regering van Attlee gedwongen om een krachtige hand op het stuur te leggen. Maar een „terug" alleen w.as niet voldoende: voor alles moest ..voor uit" het devies zijn. Opvoering van de -arbeidsproducti viteit immers was het voornaamste middel, dat Engeland uit* de maat schappelijke ontreddering die de oor log ten gevolge moest hebben en had. weer omhoog kon brengen. Het dreig, de meer dan eens verkeerd te gaan. Sommige contróle-apparaten van de staat konden successievelijk verdwij nen, in andere opzichten was een meer uitgebreide regeling en beheer sing van een centraal punt uit nood- s zakelijk. De genomen maatregelen den doorgevoerd. En de arbeiders klasse was zich bewust van de taak die in de eerste plaats op haar schou ders rustte: de opofferingen die ook zij zich moest getroosten, waren' niet bij machte om aan het moreel af breuk te doen. v Een barre winter Zo kon men in 1946 reeds met vol doening constateren dat goede voort gang was gemaakt. Maar de strenge winter die volgde, stak een spaak in het wiel. Veel vee ging door de bar re koude verloren (van de ^hapen alleen al reeds vier millioen stuks, een ontzaggelijk verlies aan vlees en wol!). Maar wederom slaagde men er in. een dreigende catastrophe af te wénden. Een voorbeeld Hoewel het land zich nog grote opofferingen moet getroosten, kan men de bereikte resultaten relatief gunstig noemen. De ..experimenten", op dit gebied in Engeland genomen, kunnen van veel nut zijn voor andere landen. En de gemiddelde Engelsman weet al 'moppert hij vaak. wat in zijn aard ligt dat vele drukkende omstan digheden buiten hef bereik van de regering liggen. Juist daarom doet hij van harte mee aan de gemeenschappelijke inspan ning .die ten doel heeft zijn land weer op de been te helpen. De heer Snijders sloot deze door de toehoorders wel zeer gewaardeerde avond met een hartelijk woord van dank aan de heer Greenhough. „Amstelflora" De officiële opening van de natio nale tentoonstelling „Amstelflora" zal plaats hebben op Donderdag 25 Mrt.- a.s. door de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening, ir. A. X Mansholt. in het RAI-gebouw te Amsterdam, des voor middags 11 uur. VROUWENGROEP P.v.d.A. BERGEN Op 24 Maart a.s. houdt de Vrouwengroep van de P.v.d.A. te Bergen een bijeenkomst .waarop me vrouw G. E. Steert-Brouwer uit Pur- merend zal spreken over „Democratie in de branding". De deuren van het Dorpshuis staan als bijzondere attentie die avond ook voor de manlijke partijgenoten open. BLIJFT MR DR BUISKOOL NOG IN NEDERLAND? De Surinaamse delegatie, die oor spronkelijk van plan was op 24 Maart te vertrekken, zal nu definitief op 25 Maart per KLM naar huis terugkeren. De mogelijkheid bestaat, dat de voor- zitter.mr dr Buiskool, nog enige tijd in Nederland zal blijven. Het tribunaal verdiept zich in politiek en... liefde Dat de liefde blind is en voor de betrokkenen niet altijd even aange name gevolgen heeft, bewees wel het drama Geertje Hermes. dat zich Woensdag voor 't Tribunaal afspeel de. Als meisje van 18 jaar verloor *U haar hart aan de Duitse officier Heinz Turgas, enkele jaren later werd het paar door Rauter persoonlijk in de echt verbonden. Na veel ellende in de Heimat, hongeroedeem en zwerftoch ten door het beloofde land .keerde Geertje in Mei 1947 met haar kind naar Nederland terug. Heinz bleek met Geertje alleen geen genoegen Ie nemen en het echtscheidingsproees is gaande. Dit feit alleen bracht besch. echter niet voor het tribunaal. Toen zij in 1944 in hotel Proot eens door M. A. Broers voor moffenslet weid uitge scholden en zij haar man verontwaar digd hiervan in kennis stelde, werd Broers op last van de Ortskomman- dant gearresteerd en verbleef hij enige weken in gevangenschap. Ter zitting verklaarde Geertje, dal het geenszins in haar bedoeling had gelegen. B. van zijn vrijheid te be roven. Haar man had voor de arres tatie' zorg gedragen; zij bracht latex- enige bezoeken aan de Ortscomman- dant om hem te verzoeken. B. vrij te laten. „U had zeker wel vrije toegang bij Schauss?" informeert voorzitter Schen keveld. „Nee. ik heb audiëntie gevraagd" Pres: „Had U er geen bezwaar tegen om met een SS-officier te rouwen??'* Besch: „Och ik besefte niet wat SS was en ik was nu eenmaal stapel gek". Geertje, die nu zowel de Neder landse als de Duitse nationaliteit be zit, gaat nu met een ex-politieke de linquent om. Op een "verwonderde vraag van de president naaf aanlei ding van 'dit feit antwoordt ze ver ontschuldigend: „Die meneer zal nu toch ook wel genezen zijn". Nadat het tribunaal de foto's van de huwelijksplechtigheid waarop o.a de familie Proot prijkt, bekeken heeft krijgt de /erdediger, mr. C. Smal het woord. Mi Smal houdt een uitvoerig pleidooi, ever t.e plaats van de liefde ten op zichte van de politiek PARLES MOI D'AMOUR nuttiia iicrtrocsUi.. uoor naat huwelijk geen openlijk blijk gegeven van ingenomenheid met de vijand. Immo:s. voor die tijd ging zij noch met Holanders, noch met Duitsers om Het tweede punt Weschouwt mr. Smal als te wijten aan de schuld van Tur- gas. P -eiter concludeert, dat de be schuldiging vervallen verklaard moet worden. Of het tribunaal ook deze mening ls toegedaan zal blijken op 31 Maai; a.s.. AANNEMERS IN VERZET Do zaak tegen Arie en Jan Kroon, firmanten van de fa. A. en J. Kroon te Bi.gen. diende in September 1947 reeds voor het tribunaal. Ditmaal werd ze weer opgehaald en verschil lende getuigenverklaringen a déchar ge - aan toegevoegd. Voor de oorlog v. e kter deze mensen voor de Ned Genie Na Mei 1940 bleef de genie (kapitein Perquln). opdrachten aan vader en zoon geven. Langzamerhand ging de genie in Duitse in.-tanties over en de Kroonen voeren mee in het schuitje. Zij beperkten zich ech ter tot het bouwen van woonbunkers. paai eerstallen etc. en weigerden ver- ALKM. KAMERMUZIEK VER. Beethoven te horen spelen door een. Beethoven vertolker bij uitne. mendheid, zoals Willem Andi-iessen er een is, betekent een muzikale bele venis van de hoogste waarde. Zo was 't gisteravond b.d. Kamermüziek- ver., waar Andriessen ons 3 sonates en een Fantasie van de'grote meester liet horen, zo fascinerend, dat het pu bliek. dat in grote getale was opge- komeft, van het begin tot het einde ademloos geboeid heeft geluisterd naar dit begenadigde spel. Andriessen is voor ons in Alkmaar i'eeds een goede bekende, wij weten hoe hij speelt: tchnisch af. uiterst ge voelig, maar nooit sentimenteel. een_ voudig, zonder de minste bravour. en niet een onuitputtelijke rijkdom aan kleurenschakcringen. Toch was zijn spel ook nu weer opnieuw een Ver rassing-en een ópenbaring van al het schoons, dat in Beethovens sonates verborgen ligt en dat door Andriessen klaar en duidelijk tot ons komt. Op deze wijze hoorden w'ij Beetho vens composities zo als men ze maar zelden hoort en dan noemen wij voor al de Appassionata. waarvan de beide boekdelen hartstochtelijk meeslepend werden gespeeld en waar men in heb Andant de rust en de vrede kan vin den. die in dë wereld om ons heen zo ver te zoeken zijn. Terecht kreeg de pianist aan het slot een staande ovatie, waarvoor hij dankte met 't subliem gespeelde Ada gio uit de Sonate pathètique. A.M.E.B. cled gxngswerken uit te voeren. Zi .aadpieegden voortdurend hun coltfi. ga's Oldenburg. Tulp en de heel Eecen uit Oudkarspel alvorens zij wc k aannamen Zij schreven Duitse werken in om hun personeel waaronder vele onderduikers aan hi werk te houden. Ter zitting nam d< zoon Jan Kroon, vrijwel alle schuit op zich. Hij verklaarde echter de g<. volgen van zijn daden niet doorzlej te hebben. De totale winst van de fa. in de oorlog bedroeg plm. f 80 000. Een groot deel hiervan vërhuisdj reeds naai de schatkist. Tegen d« boete van elk f 20.000, die eerder doot het tribunaal werd opgelegd, kwarnet de beide besch. dan ook in verzet, alt mede jtegen het ontnemen Van hui burgerrechten. Ook vele illegale werkers, die zon der uitzondering, gunstig over de fir- manten oordeelden, uitten in hun ver. klaringen hun verontwaardiging hier. over. De oud? Kroon bewaarde zijn ver. diende geld steeds zorgvuldig en gal het niet aan.luxe uit. Hij verklaardi het bewaard te hebben om zijn ver plichtingen aan de Nederlandse rege. ring 1>ij haar terugkeer te kunnen voldoen. Mr. C. Smal legde de nadruk o» goede houding, die zijn cliënten t de illegaliteit en onderduikers s'feedi aannamen en was van mening dat zij geer hulp verleenden aan de vijand. Pleiter, verzocht het tribunaal de beschuldiging vervallen te verklaren. Uitspraak 31 Maart a.s. „NOU REKEN MAAR!" Vrouwtje Moll, verscheen in de zaalc van haar man Karts Moll uit Castri- cum voor het tribunaal: haar man overleed in Februari 1944. Van het feit, dat haar man sym phatisprend lid van de NSB was. wist de wed. Moll „niks af". Een lidmaat schapskaart uit het NSB-aichief be wees dit echter. Ook steunde de overledene de Ned. Volksdienst financieel. Vrouwtje Moli deelde de sympathieën van haar echt 'genoot niet. De vraag van mr Schenkeveld: U had nogal eens vej-schil van mening met Uw man hé?", beantwoordde ze met een hartgrondig: „Nou, reken maar!" Omdat de overledene geen vermo gen naliet, maakte het tribunaal korte metten en de president verklaarde dat er geer. maatregelen opgelegd zullen ..Ben ik er nou helemaal af?" vroeg Vrouwtje ongelovig cn op het beves- 'igende antwoord van mr. Schenke veld vertrok ze met een ..Hé geluk kig!" UITSPRAKEN TRIBUNAAL E. Frx: Alkmaar: internering, deten tie. Ontzetting uit de rechten. Wijlen D. Heynekamp: geen maat regelen opgelegd. Wijlen M. F. Dumont. geen maat regelen opgelegd. gezinsgebeuren. BERGEN Geboren: Maria dv J H Sprengcr en W J M de Bolster; Anna Cornelia dv E Apeldoorn en A Kruk; Arian ?.v C Veis en G Kolk; Machiel Hendrik zv M H Jansen en M Beentjes Getrouwd: Aart Mol en Dïngona Buizer. ALKMAAR 17 MAAKT 1948 Spinazie 4455: bloemkool 8.5012;' worteltjes 12—30; spiuitkool 9—68; rode kool '22—28; gele kool 6—9; prei 2255; uien 4056; bieten 6—9; wit lof 2660; radijs 15-*-24; selderie 7— 9.50; Appels 2955; peren 4560. BROEK OP L'DTJK 18 MAART 15000 kg rode kool 22.20—25 80; l 133000 kg. gele kool 12.10—13.70; 3000 kg. bieten 6.907.20: 800 kg. peen 15.60 j 100 kg uien 57; IG0Ó kg. witlof 51.80 —55.00. agenda BIOSCOPEN HARMONIE THEATER: ..Het lied van Bernadette" met Jennifer Jones. Dag. voorstellingen om 7.30 uur. Zon dag 1.30, 5 en 8.30 uur. Woensdag 2.30 uur 14 jaar. VICTORIA THEATER: Bette Davis in „Hyena's" Voorstellingen dag. 8 u. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2. 4 30 7 en 9.30 uur. Woensdag 2.30 uur Toe gang 18 jaar. CINEMA AMERICA IN: „De melo die van de moord" met Paul Reichardt Voorstellingen dag. 8 uur. Zaterdag t en 9 30 uur. Zondag 2. 4.30, 7 éh 9.30 uur Woensdag 2.30 uur 18 jaar A. B. T.: „Op 't nippertjemet Wil Hay; Voorstellihgen dag. 8 uur. Zop« dag 2. 5. en 8 uur. Elke leeftijd.

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2