Fie Carelsen gehuldigd 4» O' Garmt Stuiveling „Illusie van grote litteraire vernieuwing kan worden afgeschreven" Een overzicht van tien jaar Nederlandse letteren Voor eeri zeer klein gehoor gaf Dr. Gaimt Stuiveling gisteravond in Hui- re ..Westerlicht" een overzicht van de Nederlandse letterkunde over de pe- tiode van 1937 t.m. 1946 Deze periode verdeelde spr. in 4 delen: a. De jaren voor de oorlog; b. È>e eerste oorlogsjaren (tot de in stelling v. d. Kultuurkamer); c. De laatste 3 oorlogsjaren; d. De na-oorlog ie periode. Voor 1937 zijn er duidelijk vijf gro te stromingen waar te nemen, t.w. De Vitalisten (Marsman, Ter Braak, Du Perron), De Stem (Coster), De C ïeenscbap (Jong Katholieken), Op, "wa irtse Wegen (Prot. Christ.) en een groep linkse Socialisten en Communis tan. groepen vallen omstreeks 1037 uiteen en werken de meest uit eenlopende generaties langs en door elkaar. Er is echter één gemeenschap- ueLijke factor: het wegvallen van po litieke scheidingslijnen en grenzen. E* ia het gemeenschappelijk cultutn- belan-v. In Proza en Poëzie wordt de actualiteit merkbaar. Er komt een ommekeer van 't aesthcthche naar 't «ctuelr Bij Tor Braak en Du Per ron vinden we de problematiek van den tijd. Vestdijk gaat ineens over na;..- de historische roman. De eerste oorlogsjaren voor de in. ate ling van de Kultuurkamer vor men in zekeren zin nog een voort zetting van deze vooroorlogse jaren. Echter vallen de grote figuren weg. Ter Braak, Du Perron en Marsman volgen elkaar binnen 2 maanden in de dood. Van deze groep blijft alleen Vestdijk over. De beide eersten had den vo'ledig partij gekozen. Marsman, de grootste van de drie, komt het beste, naar voren in zijn bundel „Tem pel en Kruis". In deze eerste oorlogs jaren is zelfs nog mogelijk dat b.v de roman Filips Willem van Johaft Brouwer verschijnt, de man die la tei door de Duitsers gefusilleerd vmrd Na 1942. wanneer de Kultuurkamer er is. begint de .grote opkomst én bloei van de illegale lectuur, slechte zowel sis goede. De uitgeverij de Bezige Bh is geheel ontstaan door deze ille. gaiii drukwerken. In het na-oorlogse proza vinden we V-n.1. d» historie en de humor Voor al Vestdijk is zeer productief. Behal ve He^riëtle van Eyk zijn .er nog andei e humoristen als Klant, God fried Pomans en Carmiggelt. Echttr is de na-oorlogse situatie on bevredigend. Dr. Stuiveling is. wat de toekomst betreft, pessimistisch ge. stemd. Hij stelde vast dat: le lede." r®. illusie van grote litteraire vernieu wing kan worden afgeschreven; 2e de jongeren (en er zijn er zeer velen) geen grote talenten bezitten zoals Ter Braak. Du Perron. Marsman e.a.; 3e Het talent moet bij de ouderen en Die lieve Christabel," een onuitputtelijk arsenaal van humor „Die lieve Chrisafcel" js een blij. «pal. daf de klucht heel nabij komt fao van de sprekers verwonderde zich •_r over, waarom Fie Carelsen juist dit stuk had gekozen om te jubelen. Maar is dat wel zo vreemd?- Het zou, om, te beginnen, speciaal voor haar geschreven kunnen zijn, de rol van Clu-istebel ligt haar buitengewoon. In onze tijd zo vol van beslommerin gen en strijd, van zware ernst, zoekt cl? mens af en toe verpozing. Hij wil zijn zorgen een ogenblik van zich af zetten. En dat doet. „die lieve Christa bel' als geen ander. Maar dan ten slotte: alles wat dooi de hand des meesters wordt beroerd, Xvoröt tot kunst. Laat een licht en luchtig stuk spelen door rasartisten, het krijgt zin en inhoud. Geef een grootse schepping in handen van onbe. kwamen, het worlt tot knoeiwerk. Voor n blijspel is de intrige betrekke lijk eenvoudig, ingewikkeld com- plicaties. gelijk we die er zo vaak in aantreffen, ontbreken ten enen male Het stuk wil ons geen moraal opdr.n "gen A} bevat ook geen in schone be- ®eord:ngen opgestelde levenslessen. Maar de schrijver beschikte over en Onuitputtelijke arsenaal van humor. FÜn creatie is één vuurwerk, van geestigheden, die elkaar opvolgen in èen tempo, dat ongekend mag morden genoemd. Om het geheel tot zijn recht fe lat»n komen, waren ech'er nodig fie Carelsen als Christabe' en Cecs Laseur als Professor Daunty. Ze heb ben de zaal doen daveren van de lach, telkens en telkens weer. We hebben de gezichten bestudeerd van de bezoe. Jfer;. toen ze de zaal veilie4:n cn er 'Was er niet één, bij wie we deze lach Biet zagen naglunderen. De jubilaresse heeft r haar feest Vrolijkheid gewild en o .ïdat ze een groot kunstenares is, is ze in haar opzet volkomen geslaagd.. Vv A.Ï. zeer ouden worden gezocht. De prijs voor het beste proza der laatste drie jaren werd posthuum toegekend aan de 71-jarige Arthur van Schendel voor zijn bock „Het oude huis". Dit zijn trieste verschijnselen. Het kan niet liggen aan oorlogsmoeheid. De oorzaak ligt hierin, dat er geen litteraire lijn, geen litterair principe, geen litteraire inspiratie is. De schrij vers van heden staan niet in t volle leven, maar aan de kant en beschou wen het schrijverschap als een specia liteit. Ook op dit gebied zal misschien een grote schoonmaak nodig zijn. Het was een zeer boeiende voor. drachf diejgetuigde van grote kennis. Comité Aardappelactie opgericht Naar aanleiding van de gevoerde besprekingen met de voorzitter van Buurtvereniging „Bloemwijk" is een comité gevormd, bestaande uit .de le. den van de Buurtverenigingen „Bloem wijk", „Bergerhof", Tuinstraten, „Ro- lia" qn „Vierstaten". dat galden zal in zamelen voor de „Aardappelenactie Arnhem". Ook de Buurtvereniging Rembrandtstraat zal haai- medewer king verlenen voor dit doel. Van de gemeente Alkmaar is toestem ming binnengekomen om lijstén te laten circuleren in het Westelijk deel van onze stad begrensd door de Gees tersingel, Kennemersingel en Kenne. merstraatweg. De bewoners van dit gedeelte der stad kunnen gedurende de vfeek van Maandag 22 t.m. Zaterdag 27 Maart iemand aan de deur verwachten met bovengenoemde lijst en wij twijfè- len er niet aan zij zullen er ze ker op tekenen ten behoeve van hon gerende landgenoten in Duitsland. Op ons kantoor Ridderstraat hoek Oudegracht kunnen, zij, die de actie willen steunen, tekenen op de aldaar aanwezige lijsten. GESLAAGD Voor het afdelings-examen „ban ketbakkerij" slaagde te Amsterdam onze plaatsgenoot T. van de Burg. De heer H. Gortzak sprak in het „Wapen van Heemskerk" Het Amsterdamse gemeenteraadslid, de heer Gortzak, sprak Woensdag avond op een door de CPN belegde openbare bijeenkomst in het Wapen van Heemskerk. Spr. herinnerde aan het 100-jarig bestaan van het commu nistisch manifest. Even zovele jaren Is men reeds bezig, aldus spreker, het socialisme 'te verslaan, maar het is thans reeds in het grootste gedeelte van de wereld aanvaard. De jongste verklaring van de Partijraad van de KVP, dat samenwerking met de com munisten in" geen enkele vorm moge lijk is, is niets nieuws. 'Twee jaar ge leden al verweet dr. Beel n.1. de CPN een gebrek aan zedelijke normen. Er is echter een .tijd geweest, dat men hierover niet sprak, cve bezettings tijd. Gerben Wagenaar c.s. .aldus spr., zijn het sprekende bewijs van de op offeringsgezindheid van de communis ten voor het vaderland, in .tegenstel ling b.v. met een De Bruyn, voorzit ter van het RKWV .die in 1940, een loflied uit „tactische overwegingen" op de Duitse fascisten heeft afgesto ken". Geert Ruygers, in de oorlog een der initiatiefnemers van de Unie, sprak reeds op de oprichtingsverga dering van de Partij van de Arbeid uit, dat deze partij de hechte muur zou zijn, waarop het communisme te pietter zou lopen. Spr. verweet Vor- rink en Van der Goes van Naters, die naar hij zeide, er in Oost-Europa niet in waren geslaagd de eenheid der sociaal-democraten en communisten te breken, hun ijver „om de zaak in West-Europa voor de Amerikanen pan-klaar te maken". Dit betekent verlies van onze nationale zelfstan digheid ep volkomen economische ge bondenheid. 9 Het. anti-communismè, zo betoogde spr. zal leiden tot vorming van een nationaal kabinet, waardoor de P.v. d.A. .voor de keuze komt te staan, of hierin deeT te nemen, of In de opposi tie te gaan .maar dan zonder steyn en het vertrouwen van de arbeiders massa. Bij de gebeurtenissen in Tsjecho- Slowakije bleef de heer Gortzak uit voerig stilstaan, het interview, dat een Parool-verslaggever had mét de so ciaaldemocraat Fierlinger,- die zei dat voor de vorm der veranderingen de positie der sociaal-democraten doorslaggevend was. De heer Gortzak sprak in de brede over het communistisch welvaartsplan en betoogde, dat de communisten in Nederland van elk land onafhankelijk wilden blijven, ook van de Sovjet- Unie, maar van die zijde wordt slechts op betere handelsbetrekkingen en ver draagzaamheid aangedrongen. Enge land en vele anderen hebben handels verdragen met Rusland, maar Neder land niet. Een geanimeerde discussie volgde op des spreker» betoog. Maandag 22 Maart zijn de letters D en F aan de beurt om bonkaarten te verkrijgen in het uitreiklokaal aan de Ridderstraat 912 en 24 uur. Voor de mee te brengen bescheiden raadplege men de aanplakbiljetten. NIWIN-acfie, die sympathie ontmoet Haarlem-Alcmaria" óók voor onze longens'' Het plaatselijke NIWIN-comité heeft 'in zijn vergadering, gehouden Donder dag 17 Maart j.l„ besloten een actie te beginnen om gelden in te zamelen ten behoeve van de aankoop van hos; pitaal-radio-installaties materiaal voor arbeids therapie en huisvlijt, het vor men van een fonds voor kleine atten ties bij ziekenbezoek en voor bijzon dere voor'zienïgen voor de geestelijke verzorging. Dit alles ten behoeven van onze zieken en gewonde militairen in Indonesië. Reeds werden van verschillende zij den blijken van sympathie ontvangen; o.m. heeft het bestuur van de voet balver. „Alcmaria" besloten de entreè- prljs voor de voetbalwedstrijd, te houden op Zondag de 21ste Maart te verhogen en wel voor de tribune en paddockplaatsen met 10 cent, en voor de staanplaatsen met 5 c*. welke ver hogingen het NIWIN-Comité ten goe de komen. Binnenkort komen wij nog nader op deze NIWIN-actie terug. Andre Slikker naar Curagao As. Vrijdag 26 Maart vertrekt met de „Delft" uit Vlissingen de beken de Alkmaarse zwemmer André Slik ker als militair bij de Luchtstrijd krachten voor 2 jaar naar Curagau. Hij is echter van plan om daar niet te blijven, getuige zijn verloving met mej. T. Moedt op a.s. .Zondag. Wij wensen André een behouden vaart en overkomst, van hiernaar ginds en - een paar jaartjes zijn gauw om, André! van Curagao weer naar huis! Banketbakkerij Lekkerbol geopend Gistermiddag werd in de Bisschop Botteitiannestraat een nieuwe brood- en banketbakkerij geopend .d.w.z. de oude zaak van de heer Mueling, die het bakkersberoep vaarwel gaat zeg.- gen, ging over in handen van eei¥ jt.ng en energiek banketbaker, de heer J. C. Lokkerbol. In enkple dagen tijds heeft de heer Lokkerbol kans gezien de winkel met een verfkwast een nieutoe gebakvitrine en gordij nen in een warme kleur, een geheel nieuw aanzien te geven. De etalages zijn een lust voor het oog en in de vitrines ligt een keur van gebak ert bonbons uitgestald. Bloemstukken geven *blijk van de belangstelling, die velen voor deze gemoderniseerde zaak tonen. Het is de eerste winkel, die deze gediplomeerde banketbakker gaat drijven en we twijfelen er niet aan. of "hij zal succes hebben. CONCERT De onthouders-zangvereniging D.O.V. geeft op Dinsdag 23 Maart, dêfe avonds om acht uur in het Gulden Vlies een concert met medewerljmk- van het ..Alkmaar» Symphönie-orkest", en van het gezelschap „De Gele Wagen". De avond zal worden besloten met een bal. Genootschap „Neder land-Frankrijk" Aanstaande Woensdagavond (24 Maart) organiseert de afdeling Alk maar van het genootschap Nederland Frankrijk een speciale avond voor haar leden (met introducé's). Dan zal de musicoloog Willem Bremer uit Den Haag in Hotel Victory spreken over „Het Parijse Amusement chanson 1880—1940". De spreker zal een overzicht gever, van de drie epoques waarin deze 60 jaren uiteenvallen, wat betreft levens stijl, mode, muziektechniek. Een aan tal chansons worden aan de vleugel voorgedragen en besproken als expo nent- van hun tijd, politiek, muzikaal en maatschappelijk. Na de pauze behandelt de* spreker „het chanson 19401947", in twee ge deelten; le gedurende de bezetting, wat men toen nog waagde te zingen en ten 2e de „renaissance" van het chanson ria de bevrijding. Een kleine expositie van afbeeldin gen, modeprenten, «muziek-uitgaven. zal de waarde van. deze om haar in houd reeds interessante lezing nog verhogen. Introducties te verkrijgen bij de secretaresse mej. C. Andriessen, Steyn straat 33, of *s avonds aan de zaal. Op. verzoek van de spreker begint de voordracht om kwart voor acht. Lekenspel „Maria" Onder de titel,„Maria" gaf de Vrijz. Christelijke Jeugd Centrale te Utrecht de bewerking uit van het Ameri kaanse lekenspel „Family Portrait" door Ben Albach. Dif spel verplaatst ons naar de avond van Jezus' gevan genneming en doet ons de tragiek van zijn lijden maar ook van zijn hoopvol uitzicht naar de Paasmorgen diep be seffen. Op Dinsdag 23 en Woensdag 24 Maart des avonds om 8 uur hopen leden der VCJC dit spel ook voor het Alkmaar- se publiek op te voeren in de Luther se, kerk aan de Oudegracht. Evenals •bij de opvoering van „De ster van Rethlehem" is de toegang vrij. doch er zal ter bestrijding der onkosten een collecte gehouden worden. Wij hopen, dat de belangstelling voor deze avonden niet minder zal zijn dan voor bovengenoemd kerkspel „Maria" is het zeker waard. MAISON GEELS VERNIEUWD Niet zonder trots toonde de eigenaar van Maison Geels ons gistermorgen zijn geheel gemoderniseerde dames— kapsalon en schoonheidsafdeling aan Oudegracht._ De keurige grote etalage, zal me nigeen opvallen en de klanten in zijn winkel zullen zeker worden getrof fen door de frisse kleuren en een- oud, waarmee alles is ingedeeld. Aangenaam moet het voor de da mes zijn om enige tijd onder behan deling te zijn van de kapper, want ook hier is rekening gehouden met wat men noemt „de eisen des tijds". De schoonheidsafdeling is geschei den van de salon en het is interessant om te zien, met welke mooie appara ten hier het werk wordt vericht. De eigenaar die reeds achttien jaar in Alkmaar is gevestigd, wensen wij nog vele goede jaren toe. JUBILEUMFEESTEN BESPREKING HEILOO Op uitnodiging van Het Gemeentebestuur zal er op a.s. Dins dagavond ten gemeentehuize een bij eenkomst plaats hebben ter bespre king van eventugle plannen voor de jubileumfeesten in September. De bedoeling is om ëep comité te benoemen. Volksonderwijs Een reprise werd een surprise De Ver. „Volksonderwijs' hield Donderdagavond voor een stampvolle zaal van „De Rustende Jager" in Bergen een pi-opaganda-avond. De voorzitter de heer Van der Meu- len sprak een hartelijk welkomst woord tot de aanwezigen, in het bij zonder tot mevr. Huygens, echtgen. van de burgemeester en de heer Ver- nool, inspecteur van het lager onder, wijs. Wij zagen veel lee krachten uit Bergen en Alkmaar. De kindéren der Openbare Lagere School declameerden aardige gedich ten o.a. .T Kloosterboer declameerde „Ik durf". Annie Klomp bracht op zeer goede wijze „Loevenstein" en Annie Sch'olte ..De Dierenliefhebber". Jaap Nijdam bracht geestig „Dr. Haas van Cnabbelstijn", Jan Arkenbout zong leuk „Jan Snugger", Dik Dibbes kwam met Jan Timmerlui, Tony Bij kerk met „Van een kikkertje", Jan- neke Nijdam kwam met het Over- Betuwe's gedicht „Onder 't appelschil ten" in het dialect vpn die streek. Edith Tromp*bracht „Wat ze bonden" en Netty van der Meypen kwam met met het meer ernstige gedichtje „Zijn zwaarste gangVwat zij zeer goed voor fej voetlicht bracht. En last not least kwam Annie Klomp met een propaganda gedicht voor het Openhaar Onderwijs, wat de dag te vuren uit de pen der auteur was ge vloeid. Hierna volgde de reprise van „Jantje inModderstad" en dit is een surprise geworden, door het zeer ver- zogde geheel. Een loterij met zeer mooie prijzen, besloot deze zeer geslaagde avond. De 1 Mei viering in Heiloo HEILOO De Partij van de Arbeid heeft reedg Plannen uitgewerkt voor de viering van de feestdag van de ar. beid, 1 Mei. 's Middags zal voor de kinderen draaien de film „Op bevel van de Snoek". 's Avonds heeft in „De* Rustende Jager" een filmvoorstelling plaats van „Misdaad en Boete". Mevrouw SteertBrouwer, wet- houdster in Purmerend, zal de 1 Mei rede uitspreken. B.S.V. - nieuws Het voetbalprogramma voor Zondag 22 Maart: Bergen IWinkel 1 aanvang 2.30 uur. Alm. Victr (jun. B)— Bergen (jun. B) aanvang 11 uur, vertrek per fiets 10 uur. Vrone (adsp. A)Bergen (adsp. A) t, St. Pancras, vertrek per fiets 9.45 uur. Bergen (adsp. B)Foresters (adsp. b>, aanvang 1 uur. Om het Gouden Kruis: Graftdijk 1—Bergen 2 aanvang 2.30 uur te Graftdijk. De feestavond Om vergissingen te voorkomen delen wij mede, dat dé feestavond, die ge houden wordt op 29 April a.s. slechts toegankelijk is voor leden en dona teurs. HEILOOER DAMCLUB H. VERVER KAMPIOEN' HEILOO H. Verver heeft zijn afge broken partij van K. Tuinman gewon nen en is kampioen van de Heilooër damclub geworden. Van harte profi ciat! VICTORIA THEATER ZONEN DER ZUIDZEE In Singapore treffen we in een be ruchte kroeg een aantal zee-schuimers. Ze zijn vastbesloten om op een gemak, kelijke manier aan de kost te komen en een argeloos zeeman, die het on geluk had een rijk parelveld bij een der Zuidzee-eilanden te ontdekken, wordt de dupe van hun levensbeschou.. wing. De vrouw komt ^n het spel dat betekent zijn ondergang. Maar voor 't zover is, maakt hij eerst nog een praentreis, althans voor een gedeelte. Daar komt ook voor ons. de waarde van deze film om de hoek: de opna men van het zeilschip, de zee en de weelderige natuur van het eiland zijn buitengewoon fraai. Romantiek, dra ma. maar buiten het mensenleven om de idylle van een overgelijkelijk scho ne natuur. De namen van spelers als Victor Mc. Laglen, Joh. Hall en Frances Farme staan borg voor uitmuntend spel. In welke mate .men ook ontvan kelijk moge zijn voorromantiek als hier wordt gegeven, het is onmoge lijk zich ook .maar een minuut bij deze film te vervelen. Het voorprogramma laat de voet balliefhebbers nog even genieten van de wedstrijd België Holland. A, B. T. „DE KANGEROE-BOKSER" De hoofdschotel in ABT bestaat de ze week uit een alleraardigste natuur, film „De Kangeroe-Bokser", een film die het weglopen van een jonge kan- geroe en diens avonturen verhaalt. Deze kangeroè, Chut genaamd, komt na zijn ontvluchting van het „moe derlijk huis" bij een vrouw terecht) die hem met haar zoon als „eigen kind" opvoedt. Een circusdirecteur krijgt hen te leen, en geeft hen niet die verzorging, die goed voor hem is, zodat Chut na een verwoede achter volging tenslotte weer bij zijn stief moeder terecht Ijomt. Veel lijn zit er niet in deze film, doch de natuurop namen zijn meesterlijk. In het voor. programma een sensatiefilmpje „Pio niers in gevaar". CINEMA AMERICAIN „DE ANDERE" Het Cinema programma biedt deze week naast het nieuws en een aller aardigste bekroonde tekenfilm, de Mexicaanse film „De andere" met Do- lores del Rio in de hoofdrol. In deze knappe film is een thema verwerkt, dat we reeds in andere films zagen, echter op een uitstekende wijze. Het is n.1. de geschiedenis van een vrouw, die uit jalouzie moord pleegt op haar zuster, die sprekend op haar lijkt en daarna in de plaats van de vermoorde- vrouw treedt. Zij stort zich hiermede echter in een onbeschrijfelijke ellen de, diet afschuwelijke ontdekkingen en boet zwaar voor haar misdaad. Een film van grote tragiek, fascinerend en knap geënscéneerd. Dolores del Rio -geeft voortreffelijk spel in de hoofd rol. De rolprent is rijk aan fraaie op namen; opvallend zijn de spiegelbeel den, die telkens weer terugkeren; op. vallend de verfilming van de waanzin nige angstbeelden die Maria Montes na haar misdaad achtervolgen. Jam mer. dat de taal. die-gesproken wordt de toeschouwer 'uitsluitend- aangewe zen doet zijn op de spaarzaam aange brachte Hollandse vertaling op het doek. HARMONIE THEATER „HET LIED VAN BERNADETTE" „Het lied van Bernadette" trok te recht zoveel toeschouwers, dat de film geprolongeerd kon worden. En belang stelling, die deze merkwaardige rol prent ruimschoots- verdient! CINEMA HOLLANDIA „DE WENTELTRAP" HEILOO De film van de komende week is „De wenteltrap" (The Spiral Staircase) met in de hoofdrolten Do- rothy Mc Guire en George Brent. De •film geeft het leven weer van het meisje Helen dat van af »>aa- prille jeugd niet spreken kan en laier door dramatische voorvallen in haar naas te omgeving, haar spraak terug krijgt. Distributiekring Beverwijk Bekendmaking De uitreiking van de bonkaarten KA-KE 806, LA-LC 806. OA-OC 80# PAPC 806 en brandstoffenkaarten TA 806, alsmede van schoenenbon» nen en toeslagkaarten begint in Distributiekring Beverwijk op 22 Maart a.s. Ieder lette op de datum aan d« achterzijde van de inwisselingsbon no. 804. Deze bonnen dienen los te wor den medegebracht. Tevens dient te worden medegeno men: 1. het volledig ingevuld fcraulier MD 323-17, voor het aanvragen van een brandstoffenkaaqfe hetwelk werd verstrekt bij de vorige uitreiking van bonkaarten. 2. het restant van de brandstoffen, kaart TA 707. waaraan zich de bon Reserve 2" bevindt. Uitreiking van schoenenbonnen zal plaats vinden aan personen: a. wier T.D. nummer eindigt op 7. b. aan kinderen geboren in de ja ren 19321945. of wel in de maand Januari of Februari 1947. voor zover zij nog in het bezit zijn van de inleg velbon 604. c. aan kinderen geboren in de maanden Januari. Februari en Maart van de jaren 19321946 .alsmede aan kinderen geboren in Maart, April en Mei 1947. Na-uitreiking uitsluitend te Bever wijk op 7 Mei voor niet-zelfvërzor- gers en op 8 Mei voor zelf verzorgers. De kantoren zijn geopend te Be- verwijk van 912 en 24 uur en in de overige gemeenten van 9.3012.30 en van 1.303.30 uur. gezinsgebeuren ALKMAAR Geboren Tosca idv A W Verschuur en A Popken; Martinus J M zv B N M Broers en T P M Janssen; Geertrui- da dv T van ^anrooy en G Schmidt; Johannes M P zv P J M Burger en G M van der Kamer; Carolina M dv G A du Pont en H Rietveld; Geertje dv A Scheer en G Westrijk. Getrouwd: Klaas van den Berg en Elisabeth J.-Potthast. Geboren: Anthonia J. J. dv J. G. van Zanten en A. C. Schoen. Ondertrouwd: G. Luijt en T van Leeuwen; B. Mol en H. P. Filius; J. Bos en E Èriks; P. H. Klavc cn B. G. Blom; N.«Laan en M. Velsebor:. HEILOO Geboren: Johanna Maria Cornelia dv W, Castricum en C. Kuijper; The- odorus Jozef Antonius zv C. P. Knij per en M. Bruin; Mar ie dv N. M. Bolten en C. U. Groot; Elisabeth Ca- tharitia! dv H. L Scholten en A. Stoop; Janna Jacoba dv H. Haak en J. J. Davelaar. Ondertrouwd: Frans Ooteman en Elisabeth Bruin beiden alhier. Getrouwd: Marti Ais Mulder "en Pie- ternella Zwaan. Overleden: Johannes Groot wednr. van Catharina Schut oud 81 jaar Jean G. Rossenbacker 71 jaar. ALKMAAR 19 MAART 1948 Spinazie 3646; worteltjes 1231: spruitkool 1763; rode kool 1329.50. gele kool 610; prei 2246; uien 38- 54; bieten 67; witlof 2254; rabar ber 2243; raapstelen 2627; radijs 1216; selderie 9.5013.50; selie 20— peren 50—64.. agenda BIOSCOPEN HARMONIE THEATER: ..Hot lied van Bernadette" Geprolongeerd Zaterdag extra voorstelling oi% 2 u. Voorst, dagel.. 7.30 uur. 14 jaar. VICTORIA THEATER: ..Zonen der Zuidzee" met Jon. Hall en Victor Mc. Laglen. Voorst. dageL 8 u. Zaterdag 7 en 9.30 u. Zondag 2, 4.30, 7 en 9 30 uur. Woensdag 2.30 uur 18 jaar. CINEMA AMERICAIN: ..De Ande re met Dolores del Rio" Voorst, dag. u. Zaterdag 7 en 9.30 uur Zondag 2, 4 30. 7 en 9.30 uur. Woensdag 2.30 u. 18 jaar. A.B.T.: „De Kangeroebokser" en .Pioniers in gevaar". Voorst, dag. 8 uur. Zondag 2, 5 en 8 uur. Elke leef tijd. GULDEN VLIES: 8 uur. Toneeluit voering Alberdinck Thym. Zondag GULDEN VLIES: 8 uur Theater Ple zier met Toon Hermans. HEILOO Zaterdag ,DE RUSTENDE JAGER Uitvoe. ring „Falklantd" „Tot wederdienst bereid". 8 uur. Maandag ..DE RUSTENDE JAGER": Film avond Instituut v- Arb. Ontw. 8 uur Woensdag en Donderdag CINEMA HOLLANDIA: met al» hoofdfilm „De Wenteltrap".

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2