Gerrit van der Veen en z'n vrienden sneuvelden door loslippigheid DE ELFTSEDENTOCHT VAN JIMMY BROWN ÏLuuu^i uit de óJietAwtn&et Gratis!! "1 Avontuur in Venezuela Vijf jaar geleden al Overval op Amsterdams bevolkingsregister beleeft 9 April laatste acte Over enkele «lagen is hei vyf jaar geleden, «lat de blijdo mare door de hoofdstad van mond tot niond ging: „Het kaarteusystecm" van het be volkingsregister Is door Illegalen op geblazen Duizenden Jonge mannen die v°or tewerkstelling: in Duitsland In aanmerking kwamen, slaakten een kocht van verlichting en brachten in fctüte een eresaluut aan de ln die tijd Vrijwel onbekende, onverschrokken 9 mannen, die «le overval pleegden, en hun leiders, waaronder Gerrit van der Veen, die het plan beraamd en ge organiscerd hadden. Na 3 maanden sloeg de S.D. toe Maar drie maanden later, in Juni 1943, sloeg de Sicherheitspolizei toe en opnieuw vertoefden de gedachten van duizenden goede vaderlanders bij de 11 moedige kerels, die voor de Duitse lopen stonden en het hun le ven boetten voor hun poging anderen te redden van deportatie naar het Derde Rijk. Het verraad had zijn werk gedaan Günther Klein van de SD, onder opperste leiding van zijn chef Willy Lagos, deed de rest: onder pressie gezet openden verscheidene gearres teerde Amsterdammers, die iets van de overval afwisten, hun mond, met het gevolg, dat practisch alle onder grondse strijders, die direct of indi rect bij de overval betrokken waren geweest, in handen van de bezetter Vielen. Tijdens een Duits proces wer den een twintigtal verdachten voor geleid, waaronder alle overvallers. Gerrit van der Veen wist echter te ontkomen. Van de 9 mannen, die op 27 Maart 1943 het bevolkingsregis ter binnendrongen, de bewakers kne velden en de kaarten registers in brand staken, zijn er thans nog 2 in leven. Weliswaar eveneens ter dood Veroordeeld en naar Duitsland gede porteerd overleefden zij de hel van Dachau. '"j/a/e loslippigheid Da» alles was niet nodig geweest. Ieder, die iets van de overval af wist, zou licvcitVijn tong hebben afge beten, dan opzettelijk uaar de Si cherheitspolizei te lopen om «1e over vallers te verraden. Maar eens te meer betaalde do Illegaliteit aan los lippigheid de tol: politiek zeker be trouwbare stadgenoten, die als gevolg var hun nauwe relatie met enkele öer ondergrondse strijders iets van de plannen wisten, konden zich niet vol doende beheersen en lieten zich te genover buitenstaanders over hun wetenschap uit. Zó begon de sneeuw bal te rollen. Op Vrijdag 9 April a.s. zal «ie/c loslippigheid, als ook het daaruit voortgevloeide verraad, door het Am sterdams Bijzonder Hof worden be recht. Vier verdachten zullen zich daarby voor hun daden hebben te ver antwoorden: Petrus Th. Tennissen, Andries van der I^aak, Johan Th. Hoogsteder en Mannus «1e Roo. Hoe de sneeuwbal rolde Het is de. derde van deze verdach ten, de thans gebroken Hoogsteder. die zichzelf zijn loslippigheid in de af gelopen jaren wel zéér zal hebben- verweten. Hij was de huisknecht van de kunstenaar W. J. C. Arondeus, die met Gerrit van der Veen en Jhr W. J. H. B. Sandberg de overval organi seerde en als leider van de 9 man op de bewuste nacht naar 't bevolkings register trok. Uiteraard was Hoog steder van de overval op de hoogte. Hij praatte er helaas over met één zijner kennissen: van der Laak, die op een confectie-atelier van de NSB- er Teunissen werkzaam was. Van der Laak hield evenmin zijn mond en liet zich in vertrouwen tegenover andere employé's van dit atelier de verwor ven kennis uit. Het gevolg was, dat Teunissen iets van de gesprekken op ving en toen begon het verraad. Teu nissen wordt thans ten laste gelegd, dat hij zijn bediende van der Laak er toe geprest heeft met hem naar de Sicherheitspolizei te gaan om me dedelingen over de overval te ver strekken. Günther Klein deed de rest. Van der Laak noemde de naam van Hoogsteder, wiens adres hij blijkbaar niet kende, niettemin kon worden op gespoord. Eenmaal gearresteerd viel ook Hoogsteder door de mand met als resultaat, dat de man bij wie hij in dienst was, Arondeus, eveneens kon worden gearresteerd. Met 10 an deren, waaronder kleermaken Bakker die de politie-uniformen voor de over vallers had vervaardigd, werd Aron deus op 1 Juli 1943 gefusilleerd. Dc vierde en laatste verdachte bij het komende proces, Mannus de Roo, speelde bij het oprollen van de illega le organisatie een ondergeschikte rol. 59. De drie stoere Friezen hielden zicli in Harlingen geen ogenblik op. Zij hadden het gevoel, dat de duivel hen op de hielen zat en zij gunden zich zelfs geen tijd voor een warme dronk, hoewel de bekers met hete slemp hun bij tientallen tegelijk wer den toegestoken. „Nee, nee, nee!", riep Jelle Pipje3. „We hebben geen minuutje te verlie zen. Okke Bokma zit ons achter de broek en da's 'n goeie. Voor die Stijn Stuntel waren we niet bang, maar die Okke kan méér als koeien mel ken!" Zij wierpen zich op het ij3 en voort ging het in de richting Bols- ward. Fries-Amerikaanse prof vergat 't Heitelan niet! Na 37 jaar kwam hij terug Per K.L.M.-Constellation arriveer de dezer dagen in ons land Prof. Ber- tiard Fridsma, hoogleraar aan het Calvin-College in Michigan (V.S.). Prof. Fridsma, die op zesjarige leef tijd mét zyn ouders van Friesland naar Amerika emigreerde, gaf voor Zijn benoeming tot hoogleraar in de Duitse taal, lessen in Latyn, Spaans ■Sn Frans. Ondanks zijn veel omvat tende talenstudie is hij het land van Eyn afstamming nooit vergeten. Hij is lid van de Friese beweging in A- tnerika en mede-directeur van het friese informatiebureau. Tevens re digeert hij een Fries krantje. Na 37 jaar is Prof. Fridsma voor het eerst weer in Nederland. Hij komt bespre kingen voeren met de leiders van di- yerse Friese verenigingen om daar door de Friezen in ons land en in A- pierika voornamelijk op cultureel ge bied nader tot elkaar te brengen. Prof. Fridsma, die het Fries en het Nederlands nog volkomen beheerst, zal in verschillende steden van Fries land lezingen houden over het leven Öer Friezen in Amerika. Joods probleem in Duitsland nog altijd even groot „Het vals niet te ontkennen, dat er thans een kloof tussen Joden en met hoden in Duitsland bestaat, die bij eer deel der bevolking groter is dan men wel wil toegeven", zo schrijft het weekblad der Berlijnse Joodse ge meente. Van de bijna 500.000 Joden, die in 1933 in Duitsland leefden, bevinden zich thans nog 16.000 op Duitse bo dem. Het blad zegt, dat slechts een betrekkelijk klein deel van het Duit se volk rechtstreeks aan de vernieti ging van het Joodse volksdeel heeft deelgenomen, doch dat een té groot deel van het volk zich mede schuldig heeft gemaakt, doordat het te zwak was om daartegen in het geweer te komen. Er is na de val van het nazi regiem geen verandering in de gees tesgesteldheid van het Duitse volk gekomen. „De overlevende Joden hebben zich terstond na de capitulatie ingescha keld in het werk van de opbouw, doch tot heden missen wy nog een grootse geste van het Duitse volk. Tot heden missen wij nog een ver klaring van kerken en organisaties, van partijen en dergelijke in stellin gen, die de wil tot samenwerking uit drukt". Integendeel, men bespeurt een min of meer openlijk antisemitisme, waar tegen niet voldoende wordt opgetre den. De meerderheid van het Duitse volk heeft niet de wil om de kloof te helpen overbruggen. „Daarom bestaat het gevaar, dat het probleem eerst dan zal zijn opgelost, wanneer de laatste Jood uit Duitsland verdwenen zal zijn", aldus het blad. Abonneert U zich.vandaag nog op ons blad! U ontvangt de krant dan tot 1 April .a.s. gratis Janus is er mee begonnen. Die was ien. twei, drie wild van voetballen. En nou hewwe we d'r al twei. Nou is de barrebier ok geregeld op skob- bordebonk. En met hem was ut nag erger. Niet allein nei voetbalwedstroide, maar as er een sportgebeurtenis is, den moet- ie heen. Dat vleden Zaterdageivend wou Kees ut neidje van de kous wete en hai vroeg of de barrebier op z'n ouwe dag ok nag een kronkel in z'n har- sens kregen had. Ut was recht op de man of en de barrebier gaf een even duidelijk antwoord. „Die hele sport ken me niks skele," zoid-ie. „Maar er is wat aars. Vleden zeumer ben ik een keer of wat nei de peerdesport weest. En ut was gek, maar as de wedstroid ofloupen was. den zag je deer heel wat mense met briefjes van tien smoezele. Nuuwskie- rig as ik ben. ik er vezelf met m'n neus boven op. No, ik had al gauw in de gate, dat er een zood mense an ut wedden wazze. De ien had een dag huur snord een aar had er ien ver- speuld. Afoin, dai was, zoide ze me, omdat de toto ofskaft was. Wist ik veul wat een toto was. Afoin m kwam deer op neer. den hoefde ut wedden niet sti- kum meer te gaan. Den was ut regele- mentair. En voor de peerdehouwers was ut voordelig. Teminste, dat hew we ze moin" deer woismaakt. Nou was ,k een week of wat leden in Skagen te voetballen en vlak deer- op in Alkmaar en vleden week in Ouwesluis en ik heb m'n ouge goed de kost geven. Nei mense, wat benne d'r een houp, die wild op wedden ben ne. Je ziene glundere gezichte en je ziene ze die noidig koike en er worre maar briefies over en weer stoken." „Ik snap er niks van," zoi Kees. „Weerom moet dat nou juist zo beure. Leite ze ut net doen as in Engeland. Deer wedde ze nag veul harder as hier. Maar deer is ut volkomen nor maal. Wat duvel, deer hewwe ze een toto of wat voor bel ut weze mag voor de peerde en voor de voetballiefheb bers hewwe ze deer een voctbalpoel, zo noeme ze zo'n ding gelouf ik. As de mense nou toch wedde wulle, loikt me dat een veul verstandiger oplpssing^ En ze bewwe moin ver teld, dat de Staat er nag wel bai vaart, want die skoint er ok nag een poot in te hewwen". „Ja." zoi Klaas, „we benne hier te puretoins. We gelouve hier dat in stroid is met de SkrifL En dus ver- biede we ut maar. Met ut gevolg, dat ut nou stikum beurt.. Want ut wedden en gokken zit de mense in ut bloed. En juist omdat ut stikum beurt is ut nag veul gevaarluker". ..Ik vind ut gek, zoks," begon de bar rebier weer. „Ik heb er lest ok een heel gesprek over had. Die man was ok teugen al zok spuL Uit principe. Afoin, deer ken ik in komme. Maar ja. nou hadde ze bai die man lest een fansiefer. En deer wazze vezelf een houpi dinge die de mense ut geld uit de zak kloppe moste. Er was ok een fles met bone. As je een kwartje be taalde mocht je reide, hoeveul bone er in wazze en wie er ut korst bai was kreeg een prois. Das toch oigeluk met peerdesport en voetballen persies ut zelfde. Leite ze een bedraggie betale Wie ut goed reiden heb. kroigt idem zo vul uitbetaald. Zo veul voor de staat, zo veul voor de club en zoveul voor de Winnaars. Ze hewwe den allegaar d'r zin. Behalve degene, die ut mis rei den hewwe. ïvlaar das altoid zo. „Ik denk. dat je geloik hewwe." zoi Kees. „Want zo is ut ok niks. Al dat stikume gehufter is niks waard. Den loijpt üt skeef. De mense wulle nou ieymaal een gokkie wage. En den is ut lieier as er toezicht op is". Ja^jer HUISSLACHTING NA 31 MAART VERBODEN 0p 31 Maart a.s. eindigt het huis- slachtingsseizoen 1947-1948, zodat per sonen. die nog een huisslachtingsvar- ken op een aanhoudingsvergunning 1947 1948 voorhanden hebben, - voor het slachten tijdig de vereiste machti ging bij hun plaatselijke bureauhou ders dienen aan te vragen. Behoudens aan instellingen met een liefdadig karakter wordt na 31 Maart a.s. geen gelegenheid meer gegeven om varkens bestemd voor huisslachting te slachten. Bollenvelden in bloei Van jbevoêgde zijde vernamen wij, dat aangenomen kan worden dat het bollenseizoen op 2 April een aah- vang zal nemen. Voor de verschillen de bloeitijden kunnen de volgende data ongeveer worden in acht geno men. Crocussen. Met Pasen in volle bloei; Narcissen. De eerste weken van April; Hyacinthen, Vanaf 10 tot 20 April; Tulpen Vanaf medio April tot eerste dagen in Mei. Zaterdag 17 April wordt door de bol- - lenstreek het grootste bloemencorso georganiseerd. Het ligt in de bedoeling dit bloemencorso te laten rijden langs de Rijksweg van de grens Hillegom - Volgelzang tot de Zuidgrens Sassen- heim bij het viaduct. Voorts zal er dit jaar veel werk worden gemaakt van mozaïken. die gezien kunnen worden tuscn 15 en 25 April. Vanaf 4 April zullen er des Zondags extra stoptreinen naar bollenstreek rijden. Nadere inlichtingen hierover zijn aan de stations verkrijgbaar. Tulp Festival In verband met bovengenoemde da- -ta wordt het programma van het Tulip Festival als volgt gewijzigd. De tocht zowel vanuit Den Haag als Amsterdam op 9 Mei a.s. komt te vervallen, waarvoor in de plaats wordt gesteld een tocht zowel vanuit Am sterdam als vanuit Den Haag op 11 April a.s. Ei-n hakf.'ets behoort vck zien te zijn van: a. Twee lantaarns aan de voorzijde wit (geel) licht, bundel schuin omlaag ge richt. b. Eén lantaarn at. achterzijde, rood licht, ge plaatst aan de uiterste lin kerachterzijde van bak of lading. c. Alle wielen witte spat borden (30 cm.) öp de Schag-er Paaslenteonstélllng waren ook zeer zware varkens. Op de foto: een heel en een half pracht exemplaar. WOENSDAG NA 16 UUR. Hilversum I - 301 m. 16.00 Muset- te-klanken: 16.15 Voor de jeugd; 1735 De vijf Zakapara's; 17.50 Robert Ca- sadesus, piano; 18.00 Gemengd koor; 1*8.30 Ned. Strijdkrachten: 19 00 Nieuv/s 19.15 Leger des Heils-kwartet; 19.30 Het actueel geluid; 19.45 Engelse les voor gevorderden; 20.00 Nieuws; Cy clus „De liederen van Claude Debus- sy"; 20.45 Omroepkamerorkest; 21.30 Zesde lijdensoverdenking: 22.00 Btisch Strijkorkest; 22.30 Nieuws; 22.45 Avondoverdenking. Hilversum II - 415 m. 16.15 Vra gen staat vrij; 16-45 Het stond in de krant; 17,15 Populaire plaatjes; 17.45 Onder de tropenzon; 18.00 Nieuws; 18.20 Tony Schifferstein, piano: 18.30 Orkest van de Hotclub de France; 19.00 Lezing over geleide economie: 19.30 Voor de jeugd; 19.45 Lezen in de Bijbel; 20.00 Nieuws; 20.15 Orkest Malando; 21.10 „De goden dorsten", hoorspel; 22.05 Ensemble Boris Mers- son; 22.35 Glasgow Orpheus Choir; 22.45 Vraaggesprek met Top Naeff; 23.00 -Nieuws. DONDERDAG VOOR 16 UUR Hilversum I 301 m. 7.00 en 8.00 Nieuws; 7.30 Nederlands kamerkoor; 7.45 Morgengebed; 8.15 Ruggiero Ger- lin. clavecymbel; 8.30 Plechtige hoog mis van Witte Donderdag; 9.45 Twee de Brandenburgse concert van Bach: 10.00 en 10.45 Gram.muziek; -10.15 Morgendienst; 11.00 De Zonnebloem, op radio-ziekenbezoek; 11.45 Piano muziek van Debussy; 12.00 Zangre cital door Eline Hemrica; 12.33 Lunch concert (gr.pl.) 13.00 Nieuws: 13.25 Toscanini dirigeert (t.g.v. zijn 81e ver jaardag); 13.45 Vpor de vrouw; 15.00 Pianorecital door Gerbrand Schür- mann; 15.25 Cyclus „Nederlandse strijkkwartetten". Hilversum II 415 ra. 7.00 en 8 00 Nieuws; 715 en 8.15 Gram.platen; 7 >0 Dagopening; 8.45 Vioolconcert van Schumann; 9.15 Morgenwijding; 9.35 Arbeidsvitaminen; 10.30 Voor de vrouw; 1.35 Gram.muziek; 10.50 Voor de kleuters 11.00 Orgelconcert door Piet van Amstel; 11.45 Gesproken woord; 12.00 Een programma van de Provence; 12.38 Pianosoli; 13.00 Nieuw» 13.15 Vaudeville-orkest; 14.00 De vrouw binnen en buiten haar huis; 14.20 Solistenconcert (kamermuziek): 15.00 Voor zieken en gezonden. DONDERDAG NA 16 UUR Hilversum I 301 m. 16.00 Bijbelle zing; 16.45 Oude kerkelijke Slavische melodiën; 17.00 Radio-jeugdjournaal; 17.30 Ancora-trio; 17.55 Pianoduo De Raaff-Schutte; 18.15 Voor de land- en tuinbouw; 18.30 Ned. Strijdkrachten; 19.00 Nieuws; 1915 Lezing over Be roepskeuze; 19.30 Het actueel geluid; 19.45 De Regeringsvoorlichtingsdienst antwoordt; 20.00 Nieuws; 20.15 Neder lands kamerkoor en Amsterdams ka mermuziekgezelschap; 21.15 Vraagge sprek over het nieuwe diaconessen- huis; 21.30 Familierompetitie. een radio, wedstrijd in vernuft en slagvaardig heid; 22.00 Met band cn Maat voor U paraat; 22.15 De vaart der Volkeren, 22 30 Nieuws. Hilversum II 415 m. 16.05 Reprise»; 17.00 AVRO-kaleidoscoop; 17.20 Welk dier deze week?; 17.30 The symphony of strings; 17.50 Het rijk over zee; 18 00 Nieuws; 18.15 Sportpraatje: 18.30 Pierre Palla orgel (negro-spirituals»; 19.05 Wat doen de IRO en de WFUNA (vraaggesprek): 19.15 Koorwerken; 19.30 Radio-volksmuziekschool; 20.03 Nieuws; 20.15 Ofhroeporkest met cel lo-solist (Mendelssohn. St. Saens en Withorne); 21.15 „In de dop", hoor spel naar het boek van Top Naef; 22.25 Ensemble „De Speeldoos 22.45 Rondom het Zuiderzeevraagstuk; FEUILLETON Naar het Engels door JOHN STUDLEY De volgende morgen maakte Rod- Üy aan een smid duidelyk hoe hij drie tanden om palingen mee te spietsen ïnoest hameren en dien nacht wer den de mensen, die aan de haven .Woonden uit hun slaap gehouden door snelvuur-geknal en 't schijnsel van zoeklicht in hun ramen. Maar tegen het einde van die week werd de mo torboot van de Yankees minder als een plaag dan als een zegen be schouwd, al schoot "ze nog steeds des nachts luidruchtig de haven in en uit #n al flitste haar z«>eklieht brutaal Over de muren van het fort. Want met waarlyke zelfopoffering leenden de palingen zich tot het bedrog. Bij honderden zwermden ze voor het verblindende booglicht, bij dozij nen spietsten ze zich aan de tanden der „hooivorken". Zo vaardig werden Roddy en Peter in het harpoeneren, dat ze al gauw de havenmeester, de commandant, de gevangenisdokter en ieder, die er bezwaar tegen had zijn nachtrust te laten storen, elke mor gen een mandje paling konden sturen Het ontging de belangstellende Por- to-Cabello-ers intussen niet dat by tussenpozen de machine van de boot niet goed werkte, zodat men de Yan kees kon zien voortroeien. Ook ging het licht meermalen uit. Zij bekenden eerlijk deze tegenval lers, maar niet zonder verontwaardi ging en men beklaagde hen van harte. Op een avond, dat ze in de „patio" aan het beraadslagen waren, werd Roddy door een plotselinge twijfel be vangen. Zou het niet afschuwelijk zijn, riep hij uit, als we de tralies hadden door gezaagd en hem de touwladder en de boot hadden, laten zien en hij zou wei geren met ons mee te gaan? Is dat alles vroeg Peter. Hoe moet hij weten, hield Roddy vol, dat we hem niet helpen ontsnap pen om hem door d schildwachten dood te laten schieten? Dat hebben ze meer gedaan, 't Is een oude truc, net zo iets als iemand in zijn cel doodschieten en zeggen dat hij zelf moord gepleegd heeft. Het allereerste dat Rojas zal vragen, is natuurlijk wie ons stuurt en hoe kunnen we be wijzen dat we vrienden zijn. Ik wed dat hy de kans niet zal laten schieten, zei Peter. Hij zal wel zien dat wij geen Venezolanen zyn. Dat is 't 'em juist, protesteerde Roddy. Waarom zou hij zich aan vreemdelingen toevertrouwen aan Yankees? Nee, ik zeg je, we hoeven niet te gaan zonder introductiebrie ven. Hij liet zijn stem dalen en keek achterdochtig naar de donkere hoeken van de „patiö". En de enigen die ons die kunnen geven wonen op Curagao. Peter de-Peyster schoot met plot seling enthousiasme overeind. Da's een prachtbaantje voor mg! verklaarde hij. Ik heb er 't eerst aan gedacht, zei Roddy. We zullen loten. De kop van Boli- var, dan ga jy. De wapens van Ve nezuela, dan ik. De zilveren peso rinkelde op tafel en Roddy riep jubelend: Kop! Ik ga! Maar Peters poging om niet te to nen hoe teleurgesteld hij was, was zo weinig overtuigd dat Roddy onmid dellijk medelijden kreeg. We moesten samen gaan, vond hg, Jouw hersens zyn beter dan de my- ne, dus kom jij ook maar mee. Alsof hg zijn geestdrift direct in daden wilde omzetten sprong Roddy overeind en hg stond tegen Peter te glimlachen, terwijl zyn gezicht glans de van opgewonden verwachting. Toen kwam er opeens een peinzen-» de trek op. Zeg Peter, vroeg hij, hoe oud zou den die dochters zijn? II De volgende dag voeren Roddy en Peter naar Willemstad, de voornaam ste haven en hoofdstad der kleine Hollands® kolonie. Binnen twaalf uur hadden zy het bereikt en voeren de haven binnen. De zon ging juist op en toen de stralen vielen op de rots, waarop twaalf uren later Senora Ro jas en haar dochters zouden staan, kregen zy een tintelend voorgevoel van vreemde en romantische avontu ren. Roddy wist, dat in Willemstad, vol als het was met bannelingen uit Venezuela, geheime agenten van Al- varez een oogje in het zeil hielden en hy begreep, dat als die spionnen er achter kwamen, dat Peter of hg ge durende hun verblyf op het eiland ook by de familie Rojas waren ge weest, er naar Curagao zou worden gerapporteerd, dat zy „verdacht" wa ren. Elke kans om de Leeuw van Va- lencia le redden zou dan verkeken zyn. Dus moesten zy voorzichtig zyn. Voor hij Porto Cabello verliet had Roddy Mc. Kildrlck, de leider van het werk van de Maatschappy verteld, dat een paar kisten met nieuwe ma chines en benodigdheden voor zyn barkas zoek geraakt waren en hg had verlof gevraagd om naar Curagao over te steken en nasporingen te doen Mc. Kildrick dacht dat die wegge raakte kisten maar een uitvlucht wa ren om een beetje vacantie te kry- gen, maar aangezien hy er niets voor voelde om zyn macht uit te oefenen over de zoon en erfgenaam der F.C. C., gaf hy Roddy vryaf. En toen zy by de kade wachtten tot de boot het anker gelicht zou hebben, had Roddy zich er tegen de douane-ambtenaren over beklaagd, dat hy naar Curagao moest oversteken. Hy gaf dezelfde reden voor het tochtje op en zei dat het een schandaal was. Om corr-'ment te zyn vertelde Rod dy hetzciide verhaal aan drie ">rsi- ge personages, die op heu a. tm *n toen ze in Willemstad arriveerden.

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 3