Strenge straf voor clandestiene slachters Gemeentelijke avondschool voor Lager Nijverheidsonderwijs Bijzondere Politierechter Een Texelse slager, Drk V., kocht b» Febr, j.L 20 kg clandestien rund- Vlees, om een tekort aan bonnen in Stin zaak aan te vullen. Op dezelfde dag stond zijn broer en compagnon voo« de tuchtrechter in Alkmaar te recht wegens het kopen van een var ken. Mr. Peereboom had het vermoeden dat verdachte vaker clandestien vlees In zijn zaak verhandelde. De officier Vorderde 1 maan gevangenisstraf, veid. luid protesteerde. Mr. Peere boom wijzigde de straf in een boete van f 250 en 6 maanden zaaksluiting. Met een sip gezicht blies verd. de af tocht. De leverancier van die vlees, Klaas D. te eTxel, beweerde het vlees van ■een onbekende"' gekocht te hebben. ■Hij vroeg me of ik er een mannetje voor wist", {Udus verd. „Ik verdiende er een tientje op". Mr. Vellinga vond het verhaal van de onbekende zo langzamerhand af gezaagd worden. De officier vermoed de. dat verd. het rund zelf slachtte en wees op de verklaring van de po litie. als zou verd. zelden of nooit werken. „Ik kan helaas niet clement zijn en vorder 1 maand gevangenis met aftrek en 6 maanden RWI". Mr Sluis pleitte in deze zaak; hij achtte een vrijheidsstraf van 7 maanden voor f 10 winst te veei. De politierechter vindt, echter, gezien de persoon van verdachte, een strenge straf op zijn plaats: 1 maand met aftrek van voor arrest en 4 maanden Rijkswerkinrich ting. ,,'t Was een schaapje, edelachtbare" voerde Pieter W. te St. Maarten aan toen de dagvaarding van een clandes tien geslacht schaap sprak, ,.en 't was voor huisgebruik". Het vreemde was echter, dat de vrouw van Verd. nooit een stukje van het beest heeft gezien. Verder slachtte Pieter een varken, dat bestemd was voor -een Haarlemmer bij wie hij sedert de oorlog in het krijt stond. De officier .beschouwde verd. als iemand die veel dieren om zeep brengt en een gevaar voor de samenleving is. Mr Vellinga requireerde 1 maand met aftrek en 6 maanden RWI en ver beurdverklaring van een geldbedrag en slachtattributen Mr. Schuurman, de verdediger, sprak Verontwaardigd over het dossier, „het dankbare object, waaruit de officier Zijn beschuldigingen put" Ik vnd het verschrikkelijk; ik had zo -graag voor m'n vrouw en kinde ren willen werken", voert verd. in tranen aan ..Berouw komt na de zonde, hè?' aldus mr Peereboom. De politierech ter hield echter rekening met de strop van f 525, die verd. aan het varken heeft gehad en vonniste 2 maanden met aftrek. Verd. legde zch bij het vonnis neer. in tegenstelling tot de officier. De koper van het varkentje liep nog in de proeftijd van een voorw. straf. Deze, Willem K.. een Haarlemmer, werd cloor mr Vellinga beschouwd als «en aan lager wal geraakte scharre laar. de schakel tussen de Haarlemse zwa-te handel en de slachters in het Noorden. Willem K. kreeg 6 weken gevangenisstraf met aftrek en ver beurdverklaring van f 170. De eis luidde 4 maanden en verbeurdverkla ring. Duizend gulden boete werd geëist tegen de commissionnair in bloembol len Petrus L. te Venhuizen, die met de garagehouder Jan B qit Wijden eg 10 h.1. bloembollen teelde zonder teelt- vergunning. Hij had 'een vergunning van een andere teler overgenomen, echter znoder het Bedrijfschap voor Sierteeltproducten hierin te kennen. Get. J. Bosman, afdelingschef van dit Bedrijfschap, verklaarde dat dergelij ke transacties door het Bedrijfschap clandestien worden beschouwd. De rol. die Jan B. in deze affaire speelde was minder belangrijk, reden waar om de eis tegen deze verd. f 500 boete subs 2 maanden, echter voorwaarde lijk met 1 jaar proeftijd werd geëist. Mr. Peereboom halveerde in zijn von- r.is de geëiste boeten. CCD-LIFTERS De Heilooër chauffeur Lambertus L. gaf geen gevolg aan het stopsein van CCD-ambtenaren, toen hij bij het "station Uitgeest werd aangehouden. Hij dacht met lifters te doen te heb ben. Hij reed recht op de CCD-amb- tenaren in „om de lifters aan het' schrikken te brengen". De* officier achtte dergelijke grapjes hoogst ge vaarlijk voor het verkeer; voorts had verd. moeten begrijpen, dat de CCD hem aanhield. L. werd to.t f 50 boete subs. 20 dagen veroordeeld. Kijk Uw oude spullen eens na Als u tijdens de schoonmaak oude «pullen gaat opruimen, let dan eens op. of daarbij geen papieren, prentjes of foto's zijn, die nog-van waarde kun nen zijn voor de gemeentelijke verza melingen. B i particulieren zwerven soms nog belangrijke stukken, Ja, «oms gehele archieven van vroegere verenigingen uit de stad. waarvan een uwër voorvaderen secretaris of voor- titter is geweest. Ook foto's van ver enigingen of personen, die in onze stad een min of meer belangrijke plaats hebben Ingenomen, zijn wel kom. Gaarne worden desbetreffende berichten ontvangen op het Gemeènte archief. Langestraat 85. boven. NIEUWE AANWINSTEN 1947 3e mp1. Ujst 49 Franse letterkunde 840 K82 Kossman. Rodolphe Töpffer. 842 C27 Claudei; Lannonce faite Marie. 843 C3'f Cocteau La fin du Polomak. 643 E40.5b Estaunié. Bonne-Damc. 643 F30 5s Flaubert. Salambö. 843 F43t France (Ps. van Thibault) Th a i s. 843 G37ï Gid# L' immoraliste. 843 G76 Green. Varouna. 643 M35.1p Mauriac. La pharisienne. 64) M35.1pl Mauriac. Plongées. 843 M38.S Mcerscli, van der. L' élu. 843. P58.5 Plinnier. Maurtres. 843 S65.5 Stendhal. (ps. van Beyl'e) Le rouge et le noit. 643 T40.5 Triolet Personne ne m'aimel 843 T40 5f Triolet. Les fantdmes ar- més. II. 843 T41 f Troyat. La fosse commune. 843 Vlf: 4 Vautel Le fou de 1'Elysée 643 V35.5j Vcrcel. Jean Villemeur. Esperanto 880 Cl5 Capek. La blanka malsano. •93 S61 Sienkiewicz. Que vadls? 2 dln 693 S62 Sinclair. Petrolo! 2 dln. OP DE BOX! Een Alkmaarder winkelier leverde boter af aan een banketbakker, echter zonder bon. Beiden kregen een pro ces-verbaal. Tegen een marktkoopman werd eveneens proces-verbaal opgemaakt, wegens overtreding van het prijsaan- duidlngsbesluit. Nieuw bestuur Bevrijdingscomité HEILOO Na de laatst gehouden be stuursverkiezing zijn de functies on derling verdeeld. Het bestuur ziet er thans als volgt uit; J. Gelling, voorzitter, dhr. Hartings- veld, secretaris. .J. Wassenaar, pen ningmeester. J. S. L. van Riet, 2de voorzitter, P. Avis, 2de secretaris, H. Pel en C. Bronkhorst. Binnenkort zal er met intekenlijs ten langs de huizen worden gegaan daarbij wqrdt de bewoners een pro gramma aangeboden. Aan het door ons reeds eerder gepu bliceerd^ programma is nog toege voegd een poppenkastvoorstelling voor de allerkleinsten, 'n geste van het be stuur. wat zeker door de ouders toe gejuicht zal worden. Voorts zal de postduivenver. Heiloo Luchtpost 's middags op het terrein enige honderden duiven loslaten. lubileum-comité gevormd Velen hadden gevolg gegeven om de vergadering bij te wonen waar men voornemens was een comité te vor men ter viering van hot 50-jarig .re geringsjubileum van H.M. de Konin gin op 5, 6 en 7 Sept. a s Er werd een hoofdcomité (bestuur) gevormd bestaande uit J. Gerling, voorzitter, Kapelaan G. Lagerberg, secretaris. J. Vennik, oud-burgemees ter, penningmeester. Dt. Bloemhof, H. Pel, P. Bakker en H. C. Groot. Diver se sub-commissies werden benoemd welke de verschillende onderdelen van het programma voor hun rekening zullen netnen. De burgemeester deelde mede dat het gemeentebestuur van, plan is een belangrijk bedrag uit te trekken voor dit feestgebauren, dit kan en mag al leen als basis dienen. Nodig is dat de gemeentenaren zelf het leeuwenaan deel voor hun rekening zullen nemen. Interessante filmavond voor 't I. v. A. O. HEILOO Maandagavond gaf het Instituut weer een filmavond, ditmaal verzorgd door de „Shell". Er was een behoorlijke belangstelling. De heer Verhoef hield èen korte inleiding over het ontstaan van de aardolie, het op sporen en aanboren van de bronnen en gaf een overzicht van wat er alzo uit de ruwe olie gefabriceerd kan worden. Vele van de aanwezigen zullen ver steld hebben gestaan van het grote aantal producten, dat aardolie ople vert: van lippenstift tot asfaltpapier loopt de productie! De causerie met lichtbeelden zal niet voor een ieder gemakkelijk te volgen zijn geweest, maar de film over het zelfde onderwerp was lichter verteer bare kost. Ook andere films werden nog ver toond. o.m een documentaire over tankschepen die tijdens de oorlog ver bouwd werden tot vliegdekschepen. Interessant was ook de show van de eerste auto's (1800) tot de modern ste wagen toe. Ook de parade ter her denking van de bevrijding in Londen was een zeer geslaagd kleurenfilmpje. De dank, die de heer N. Majolée in zijn slotwoord aan de Shell en in 't bijzonder aan de heer Verhoef bracht, was wol verdiend. INGEZONDEN MEDEDELING Met de Paasdagen geëtaleerd ENG. SALON EN «HUISKAMER De moeite -waard om een Jcljkje te nemen! - Verdronkenoord 46, Alkmaar VRIJ ENTREE VALSE AANGIFTE EGMOND a. ZEE Vorig jaar. tij dens de kermis te Egmond-Binnen werd bij de politie door m'ej. B. te Rotterdam aangifte gedaan als zou er een bedrag van f 2800 uit de woon wagen zijn ontvreemd De vrouw wees 'verschillende personen aan als de ver moedelijke daders, maar bij de wacht meesters der Rijkspolitie Blonk en Snoek rees al gauw het vermoeden, dat er wel eens sprake v«n valse aan gifte kon zijn. Te bewijzen viel er echter voorlopig nog niets, totdat de beide politieman nen na ijverig speuren zoveel bewij zen van gefingeerde inbraak in han den kregen dat de vrouw door de mand viel en bekende de inbraak in scène te hebben gezet om aan diverse betalingsverplichtingen te ontkomer Mej. B. zal thans worden vervolgd wegens het doen van valse aangifte Uitvoering „Aurora" STOMPETOREN Zondag j.1. gaf de plaatselijke toneelvereniging „Aurora" haar laatste uitvoering in zaal-Zwart. Voor een volle zaal werd opgevoerd het blijspel in 3 bedrijven „Adel in livrei". Hoewel wegens het geringe ledental, de rollen niet zo goed ver deeld waren, als gewenst was, heeft het pubiek toch een genoeglijke avond gehad. Er is hartelijk gelachen om de komische ogenblikken in dit stuk. De spelers hadden aan het slot van het derde bedrijf dan ook een krachtig applaus in ontvangst te nemen. De heer Jb. Posch dankte allen die hadden meegewerkt, in 't bijzonder de heer J. E van Dok. die de regie voerde en tevens nog een zware rol vertolkte. Ook de traditionele verlo ting ontbrak niet. Een gezellig bal, met dansmuziek van de heer G. v. Tvyuyver en z'n band, hield de aanwezigen nog enige tijd bijeen. VERGADERING P. v. d. A. STOMPETOREN De partij van de Arbeid afd. Oterleek hield op 22 Maart een ledenvergadering in café Mayer te Oterleek. Slechts een 15-tal leden hadden aan de oproep gehoor gegeven Na gebruikelijke opening en lezihg der notulen werd overgegaan tot het uitbrengen van het jaarverslag door de secretaris. De penningmeester bracht verslag uit over de stand der financiën; hieruit bleek, dat de afde ling ei' vrij goed voor staat. Het volgende punt. betreffende vast stelling huishoudelijk reglement, werd na toelichting door de heer Olivier aangenomen. De bespreking der propaganda-actie had tot resultaat, dat getracht zal wor den «en tweetal propagtnda-avonden te organiseren en een spreker hier- veor uit te nodigen. Het bestuur trad in zijn geheel af: ze« leden stelden zich herkiesbaar en werden bij acclamatie herkozen, voor kerkdiensten EERSTE EX TWEEDE PAASDAG. ALKMAAR Xed. Herv. Gemeente: Grote Kerk: Zondag;: 1<) uur Ds. Dikboom. Kapelkerk: 10 uur: Ds. Wesseldijk. Kapelkerk: 7 uur: Ds. Batelaan, (Jeugddienst). Maandag: Grote Kerk: 10 uur: Ds. den Oudsten. Kapelkerk: 10 uur: Ds. Klein Was- slnk. Ev. Luth. Gem.: Zondag: 10.30 uur: Ds. P. C. Roo- denburg. 7 uur: Eerw. Hr. J. K. Schender- laar uit Den Helder. Doopsgez. Gem.: Zondag: 10 uur: Ds. van der Sluis. Rem. Gercf. Gem.: Zondag: 10.30 uur: Ds. Rappold. Baptisten Gem.: Zondag: Nieuwe Doelen: 10 uur: Evangelist F. Hofhuis. Xed. Christ. Gemeenschapsbond. Zondag: Waakt en Bidt: 3 uur: Jeugdsamenkomst. Donderdag: 7.30 uur: de heer van Oostveen. Leger des Heils: ''Zondag: 10 uur vm.: Opdracht- dienst. 12 uur: Zondagsschool 8 uur nm,: Soldaten inzegening. Maandag 7.30 uur: n.m.: Verlos singssamenkomst o.l.v. Majoor H. Juutilainen. Xed. Ver. van Spiritisten Harmonia: Zondag: A.B.B.-gebouw 10.30 uur: H. C. van der Laan. XED. HERV. GEMEENTEN Heiloo: Zondag 10.15 u.Ds. Bloem hof. Llraitieu: Zondag 9 u.: Ds. Bloem hof. Oudorp: 10 uur: Ds. H. W. Bosch. Egmond a. Zee: Zondag 10 uur: Ds. Roobol. Oud Kath. Kerk: Zondag 7.30 uur Vroegdienst, 10 u. Laat- dienst; 7 uur Vesper. Maandag: 8 uur: Vroegdienst: 10 uur Laat- dienst; 7 uur Vesper. Akerslont: Zondag: 10 uur Ds. van Santen. Veenhuizen: Zondag 2 uur: Ds. A. van Santen. (Paascollecte). Heerhugowaard: Maandag: 10 uur: Ds. van Santen, bevestiging nieu we lidmaten (Paascollecte). de 3 vacatures werden benoemd de heren S. Pomper. C. Speur en L. van Buuren. Voor de financiële controle commissie werden gekozen de heren D. Tijdeman en S. Zijlstra. Hierna verkreeg de heer Olivier het woord en behandelde enkele interes sante en actuele onderwerpen van de ze tijd. Enige, naar aanleiding hier van gestelde vragen werden uitge breid eri zeer duidelijk beantwoord. CURSUS 1947—1948 Van de gemeentelijke avondschool voor Tragere Nijverheidsonderwijs wer den de volgende leerlingen gediplo meerd: Afdeling ,A" J. Admiraal. P de Boer. J. Bolten. P. v. Diepen, P. v. Eeten, J. de Graat J- A. G. Meijer. P. Mooij. J. Niele, J A Ooijevaar. J. Papa. G. G. Rotteveel. H. Smit. J. J. Stam. P. Wijker. D. P. H. Wesfer. Afdeling ,.B" P. J. Coster, C. Dekker. J. Pijper. M. Ruiter, H. v. d. Veen, P. C Klaver, H. J. Laas, J. Otjes, A. J M. Grandia, C. Mooij Afdeling „C" C. A. M. de Boer. J. J. Haakman, H Lageweg. B. J. Willers. Niet gediplomeerd werd 1 leerling BEVORDERINGEN Van de le naar de 2e klasse Afdeling „A" J. P. Bloedjes, D. W. Buizer. J. H. Jon- Rcjan. N. C. Noort. J Slot. N M Ursom F. J. van Veen, R. Zoon H. Wouters. J. Potma. Niet bevorderd werd 1 leerling Afdeling „B" N. B. J. Bruin. P. G. de Graaf. M Groefsema, J. I. v. d. Grijspaarde, S. Jonkors. Th. de Krijger, S. Kuis. H. G. Lichter. J. H. H. Mulder, J. NooiJ, M. S. Pronk, P. Sevenhuijsen, J. Tromp J. J. Tromp. J. M de Waard. N. G. M. Weel. A. Wester, J. Lute. H. A Glas Afdeling ..C" J. W. Bakkum. A. J. Cornelissen. K. Dekker. J. Haanraads. G. N Hof. P. C. Kraakman. G. v. d Kuijt. P. C. Valke- ring. G. P. Kos. Niet bevorderd werden 4 leerlingen. Afdeling „D" J. Amne, D. P. Baas. P. P. J. Beentjes, P. Blaauwboer. H v. Dijk. J. A. El- zinga, H. J. Horstman, J. Jager, P. Kaaij, J. Th. J. Koopman, J. M. A. Metselaar, J. C. Olthoff, C. P Ruiter, J. P. J. v. Santen. I* H. J. Schram, J. N. Smit. H. Veen. Niet bevorderd werden 10 leerlingen. Van.de 2e naar de 3e klasse.. Afdeling „A" H. Hulskamp, P. Boutsma, J. C. Koenis S. J. Kollenberg, H. v. Houten, J. Pe ters. E. Ginneberge, W. F. Kuiters. Niet bevorderd werd 1 leerling. Afdeling „B" D. J. Bobeidijk, J. W. Hendriks, J. Ph. Out, N. G. Beemsterboer, P. v. Dam, C. Kabel. J. v. Li-enen. B. Loos, N. Visser, A. Bakker. C. Burger, A. v. Dijkhuizen, J. J. Kleimeer. J. Zwart Niet bevorderd werden 7 leerlingen Afdeling ,.C" C. M. Duineveld, P. Koreman. J de Boer. T. Meiten. Jac. Burger. I. J. van Veen. Van de 3e naar de 4e klasse: Afdeling „A" A. Buter. J. Dekker. A. v. Huët, H. Kuiper, J. N. Spaans. Niet bevorderd werden 3 leerlingen -Afdeling „B" P. C. Asjes, J. N. M. Mul. P Ridder. N. J. Beekman, T. Bellekom. J. Th. Busker, P. Goodijk. F. A. M. Huls kamp. J. Leegwater. J. Vos. Q. Me Wfn-^ ter.. P. J. Kunst. J. M. Oud. M. Stam. C. W. v. Straten. Niet bevorderd werden 3 leerlingen Afdeling ..C* W. V. Roode. K. Zoethout. C. v. Mee- ne. Niet bevorderd werd 1 lc :rling Van de 4e naar de 5e klasse: Afdeling „A" P. Th. Hes, E. C. Swaan, C. de Zeeuw, J. P. Admiraal, J. C. v. Diepen, J. Goed N. P. Groen, N Hes, C. M. Hoek. A. Korff, N. J. Licht. P. de Nijs. J. G.' v. d. Oord. P. de Ruiter. J. P. Terluin. A. L. Vercauteren. S. v. Wonderen. N. Zonneveld, Th. J. Zonneveld. P. J. Obdam, F. M. Lugtig. Niet bevorderd werd 1 leerling. Afdeling „B" P. J. Besteman. J. M. Brakenhoff, C. H. Dekker. J. de Graaf, A. Kommer. J. N. Schaaper, J. de V'.ugt, J. Wage naar. Niet bevorderd werden 3 leerlingen. Afdeling „C" A. Hoed, B. S. Höppener, H. Bakker, A. J. Bakkum, M. Beers, J. de Geus, Ph. v. Harskamp, A. J. Koning, M. Th. Lute, J. M. Prinse, J. Schotsman. Niet bevorderd werden 2 leerlingen Van de Typografen afdeling bevat tende 79 leerlingen kunnen geen be vorderingen worden aangegeven, we gens de nog te houden praktische examens. AVONDPRAKTIJK- EN VAKCURSUSSEN: I Gediplomeerd werden de volgende leerlingen: Afdeling Smeden-Bankwerken: J. J. v. d. Aakster. J. H. R. Asjes. J. Bur- 1 ger. A. Docter. W. v. d. Neut, J. J. Ot- l to, G. M. de Swart. Afdeling Auto-, Motoren- en Rijwiel hersteller: M. J. Duijf. G. Gilles. A. H. Kareis, C. Lodder. J. Nooij. J. J. Vele- ma. J. J. Stoop. Niet gediplomeerd werd I leerling. Afdeling Electrotechniek: L. F. v. Mee- ne. J. Thoes. W. de Jong. Afdeling Timmeren: H. Zwaaij. Niet gediplomeerd werd 1 leerling Afdeling Schilderen: H. H. de Jonge. M. D. Wesseling, E. D. Dijks. L. Groen. Niet gediplomeerd werd 1 leerling. AVONDVAKCURSUSSEN: Gediplomeerd werdeu de volgende leerlingen: Afdeling Kleermaken: D. Agricola. A A. M. Burger, O. C. Th. Burger, A. W. Firing. J. P. Hulskamp. Afdeling Schoenmaken: N. J. Kraak man. P. Stam. J. Swinkels. BEVORDERING AVONDPRAKTIJKCURSUSSEN: Bevorderd van de le naar de Se klasse: Afdeling Smeden-Bankwerken: S. P v. de Berg. J. C. Borst, W. Kluft, C. Mous, D. Winsum. J. J. M. Erkamp, A. J. v. d. Steen. Niet bevorderd wer den 5 leerlingen. Afdeling Auto-, Motoren- en Rijwiel hersteller: N. J. Bleeker. G. J. Brou wer, P. J. Buis. A. M. Druiven. B. Hoogland. W. v. Sijtveld. F. Vermeire, Th. Buter. Afdeling Electrotechniek: P. A. Koo- ger. P. P. Overdijk. J. J. Brakenhoff, J. C. de Jager. K. J. Post Niet be vorderd werden 7 leerlingen. Afdeling Electro.echniek B: A. N. Stubennitsky. Afdeling Timmeren: N. J. Tessel. A. J. Wester. Niet bevorderd werd l leer ling. Afdeling Timmeren B: J. Beers. Niet bevorerd werden 2 leerlingen. Afdeling Schilderen: P. Bakker, G. S. Jong. H. A. de Jonng. A. Kooger, P. J. Kraakman. Nie» bevorderd 1 leerling. Afdeling Schilderen B: Niet bevor derd 1 leerling. AVOND VAKCURSUSSEN: Van de le naar de 2e klasse werden bevorderd: Afdeling Kleermaken: C. J. Bosklop- per. A. Groot, A. de Groot. A. J. Hee- re, J. U. Jongsma, G. de Reus. R. Stam, J. v. Wezop, J. P. Dekker. P. Wijker, J. v. d. Steen. Afdeling Behangen en Stofferen: K. Engel. J. A. Kager, P. G. Schouten. Th, Wester. N. Zonneveld. G. S. Kla ver. Niet bevorderd werden 2 leerl. Afdeling Schoenmaken: G. H. Bos, J. H. Ditsel. A. v. Dijk. L. J. Götz. A Hurkmans. C. N. M. Erkamp, A. J. Kaandorp. Ni«{ bevorderd werden 3 leerlingen. Afdeling Brood- en Banketbakken: M. M. J. Glorie. J. T. Hemels. J. v. d. Ka mer, J. Koedijker, E. Sloot. J. V. Ven- neker, J. F. Weder, C. J. N. Wortel, P. G. Terpsma. Niet bevorderd wer den 8 leerlingen. Van de Se naar de 3e klasse wer den bevorderd: Afdeling Kleermaken: P. J. van Al phen. J. de Boer. M. C. Droge. C. J. M. Baars. Afdeling Behangen en Stofferen: A. v. Geelen. P. H. J. Hoppener. C. Th. Rui ter, J. L. M. Schaap. Afdeling Schoenmaken: P. J. de Goe de. S. J Marten. N. C. Mijnen. S P J. Stikkelman. A. Vos. J. Holkamp. Niet bevorderd werd 1 leerling. Afdeling Brood- en Banketbakken: Th. S. J. Bos. C. Glas. J. P. Kogels. P. Kok. P. Leerling, A. W. Wester. A. Joostens. Niet bevorderd werden ,3 leerlingen. Van de 3e naar de 4e klasse werden bevorderd: Afdeling Kleermaken: R. M. v. Eelst. Afdeling Behang» en Stofferen: B. J. v. Dijk. M. R L v d. Vlugt. O. N Bijleveld. Afdeling Schoenmaken: J. H. G. Bui ter. J. de Groot. N. Verhoogt. S. Oost veen. F. Jak. Afdeling Brood en Banketbakkers: J. Barsingerhorn, H. de Groot, J. C. Kraakman. G. W. Noort. Niet bevor derd werd 1 leerling. GEZELLEN AFDELING: Van de le naar de Se klasse ver- den bevorderd: Afdellnk Kleermaken: C. A Steenhuis R. v. d. Vaart. Niet bevorderd werd 1 leerling. Afdeling Behang» n en Stoffeten: J. P Reuxenaur, J. Gravendijk. Afdeling Schoenmaken: A. N. Boenns Bergen: Zondag: 10 uur Da. Bier man. Koorzang en extra Paascol lecte; Maandag: geen dienst. Stompetoren: Maandag: "i uur: Ds. Boekee. treem: Maandag: 10.30 uur: Ds. Spaargaren. Koed(jk: Zondag: 10 uur: de heer A. Slager. Bevest. nieuwe lidma ten. 2.30 uur: Ds. Spaargaren, Avondmaal. Bergen aan^Zee: Maandag: 10.30 u. Ds. Bierman, Liturgische dienst. Rozckruiser* Genootschap: Zondag: Oudegracht 114 Tempel dienst, aanv. 10.30 uur. Spreker: de heer A. v. Veasum. Onderwerp „De geboorte v. d. hemelse mens" Maandag: 20 uur: Cursus voor belangstellenden. Zondagsdienst Apothekers: Eerste en Tweede Paasdag: Apo theek Schouten-Oele, Koorstraat 47. PAASWIJDIXG IX DE LUTHERSE KERK Onder auspiciën van het Luthers Genootschap, afdeling Alkmaar, zal aan de avond van de le Paasdag, 28 Maart a s. om zeven uur. in de Lu therse Kerk aan de Oudegracht (hoek Baangracht) een Paaswijding worden gehouden. Aan deze wijding wordt in ruime mate medewerking verleend door en kele kinderen van het Luthers Bfybel- klasje. De. wijdingsure wordt geleid door de Eerw. Heer J. K. Schendelaar van Den Helder, die het Paasevange- lie en een Paasverhaal zal vertellen. riet orgel wordt bespeeld door de Heer H. Wiebols. De liturgie heeft tot leidend motief: „Christus Over winnaar". Aan alle bezoekers wordt een volg orde van de dienst uitgereikt. De dienst zal ongeveer een uur duren. Een ieder is hartelijk welkom. HERVORMDE JEUGDRAAD A.s. Zondag 28 .Maart des n.m. 7 ii. in de Kapelkerk komt Ds. J. Bate- laau van Utrecht in de Jeugddienst spreken over het onderwerp „Vergeet het niet!!" Ds. Batelaan. is voor Alkmaar geen onbekende, h\j vervulde hier al eens meer een dienst. Zijn werk in Utrecht onder en voor de Jeugd, de Jongeren en Buitenkerkelijken, heeft ieders be wondering en waardering. Komt dus allen weer en moedig uw vrienden en kennissen aan. om ook eens te ko men luisteren. gezinsgebeuren ALKMAAR Geboren: Cornelia G. d.v. P. Duis- termaat en M. Spaargaren; Julius z.v. J. J. Bleeker en M. J. Bakkum; Dirk. z.v. W. R. Gol en A. Haitsma; Frank z.v. J. Nieboer en J. G. van OoiJen; Maria C. d.v. P. Stam en M. Groot huizen; Maria C. J. d.v. J. Duin en C. M. Hopman; Nicolaas J. M. z.v. F. A. Dekker en A. M. Buur; Jacobus B. z.v. J. B. van der Meulen en G. Kollof Gehuwd: Bauke van Reenen en Cor nelia.C. van Eekelen; Klaas S. Slin ger en Maria G. Hafltema: Overleden >Johanna W. J. de Win ter, 88 j. wed. v. J. W. Gosker; Jan van Ingen. 58 J., geh. m. H. M. H. van 't Woudt: Johan H. Schreudef. 70 j. geh. m. A. H. C. Borsjesr Geboren: Adrianus M. z.v. J. Roe- coqrt en M. Kok; Frits, z.v. K. Koop- mans en M. J. C. Kr(jnen; Simon C., s.v. C. Franke en G. Donker. Overleden: Catharina Mels, oud 84 jaar, wed. van J. Verbeek; Anna R. Postraa, 58 j.. geh. m. B. F. Asirtes; Dirk van Stiprtaan. oud 74 jaar. Geboren: Andreas J. z.v. G. van d. Heide en P. M. Dekker; Max. *.v. B. Koolwijk en G. Mizee; Wilhelmus P. J.. z.v. S. O. M. Bruggeling en M. C. Bruin; Simon J. P., z.v. S. Leegwater en C. Baltus. Overleden: Bernardus A. P. Boli, oud 29 jaar; Jan Muntjewerf, oud 81 jaar. wed.nr. v. M. Prins. agenda BIOSCOPEN CINEMA AMERICAIN: „Het ei en ik". HARMONIE: „Mens durf te leven". VIOTORLA: „Goodbye. Mr. Chips". A.B.T.: „Bleke Bet". le Paasdag GULDEN VLIES: „Theater Ple zier". 2e Pa&ssag GULDEN VT TEh* 8 uur: Cor van der Lugt-Meiseri: ..Schipper naast God". IHnsdag GULDEIvT 7HES: 8 uur: Abonns- mentsvoorstedir.g Residentie Toneei. ABB-GK30UW: 8 uur: Instituut voor Aib.^dcrsontwikkelinfDs hesr Hout over do -osde.

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 5