„Horgen weer met nieuwe moed verder'' Jubileum slachthuis Gemeentebestuur toont waardering Goad ambtenaren-corps' Het gemeente slachthuis bestond gisteren - sosls wij reeds uitvoerig berichten veertig jaar. 's Middags om twaalf uur was de- directeur, ie heer W. Voorthuysen met «Un personeel In de grote vleeshal bUeen gekomen, waar 2ij van de wet. houder van Licht bedrijven en Slacht- huiswezen, mr. A. J. M. Leesberg ver namen, hoeseer het gemeentebestuur hun werkzaamheden waardeerde. De wethouder, die in aljn toespraak d9 vooruitgang van de instelling me moreerde deelde namelijk mede, dat het gemeentebestuur hun een gratifi catie (een weekloon tot een maximum van vijftig gulden) had toegekend en bovendien het personeel van het slachthuis op deze feestdag een vrije middag had geschonken. Gewerkt met overleg De heer W. Voorthuysen schetste ver volgens de levensloop van de „jubila ris" en hij zwaaide lof toe aan zijn voorgangers dr Stuurman en dr Kev. *er. die vele moeilijkheden in den be ginne - moeilijkheden met de slagers bijvoorbeeld - hadden te overwinnen. Wanthet waren juist de slagers die het vroeger helemaal niet prettig vonden, dat zij door de Overheid werden gedwongen in een centrale inrichting hun slachterijen te verrich ten. „Een offer van persoonlijke vrijheid i« gerechtvaardigd, als dc gemeenschap ermee is gediend", meende de heer Voorthuysen en hij achtte de concen tratie van dergelijke bedrijven nood zakelijk. Verder wees de directeur erop dat men hier niet op dictatoriale wijze, maar met gezamenlijk overleg de op lossing had gezocht en dat men in deze geest steeds in het slachthuis had gewerkt. Zich richtende tot het gemeentebe stuur aan wie hij nawiens het perso neel de dank voor de blijken van waardering overbracht zeide hij: ..Mijn mensen hebben deze waarde ring verdient. Het is *n voorrecht, sa men te werken met hen. die van goe de wille zijn. Wij sluiten een periode af van voor spoed, vreugde en verdriet; morgen gaan wij weer met nieuwe moed aan de slag. Wij zijn dankbaar, dat wij deze dag fn ons bevrijd vaderland mogen vie ren." Na deze woorden werden in groot- Se stilte, zij ,die in de loop der jaren het bedrijf ontvallen zijn. staande her dacht. Zachtjes klonk daarna het Wil helmus. dat door middel van een gra- mofoonplaa: ten gehore werd gebracht. De dank van de „jongens" en vele anderen En wie kon op deze dag eigenlijk beter herinneringen ophalen dan de opzichter-keurmeester, de heer G. van der Meulen? Niemand wist meer van vroeger te vertellen, dan deze keurmeeester, die nu veertig jaar en een week in het slachthuis werkzaam is en verleden week reéds zijn jubileum herdacht Namens het personeel liet hij de di recteur een bloemstuk overhandigen en hij bracht deze dank voor .zijn va derlijke leiding" en voor al het goe de, dat hij gedurende zijn diensttijd van 28 jaar voor hen nad gedaan. Studiekring voor de Gemeente-Administratie Op Woensdag 7 April a.s. vindt in de trouwzaal van het Stadhuis te Alk maar de eerste bijeenkomst plaats van de afdeling Alkmaar van de algeme ne studiekring voor de gemeente-admi. nistratie, omvattende alle gemeenten van Noordholland in de omgeving en benoorden van Alkmaar. De organisatie der studiekringen, verspreid over het gehele land, is na de oorlog gepropageerd door het In stituut voor Bestuurswetenschappen van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. Het doei ervan is de ambtenaar meer geschikt te maken voor zijn taak De voortdurend in omvang toenemen de overheidstaak, zich uitstrekkend over het gehele gecompliceerde ter rein Van het maatschappelijk leven, •telt hoge eisen aan de bestuursamb tenaar. In de studiekringen vinden de amb tenaren- gelegenheid ip onderling con tact met elkaar gedachten en menigeen uit te wisselen, theoretische en prak tische vragen te bespreken, zich te be kwamen in het houden van voordrach ten en het voeren van logische dis cussies. Dit nieuwe instituut geniet de volle •teun van alle gemeentebesturen. Wij durven verwachten, dat een groot getal ambtenaren deze eerste bijeenkomst te Alkmaar, waarop de oud-secretaris van Sneek en oud-lid van Gedeputeerde Staten van Fries* land. de heer P. Sikkes, zal spreken over .,De vorming van de ambtenaar", tal bijwonen. De Plaatselijke Toewijzingscommis sie voor vlees liet zich vertegen woordigen door de heer Groot die evenals de inspecteur voor Volksge zondheid voor Noord Holland. dc. Scholten en Jos de Wit, leraar van de slagervakschool hulde bracht aan de directeur en zijn personeel. ..Er heerst hier een goede geest en de gemeente Alkmaar heeft in dit slachthuis een goed ambtenaren-corps aldus de heer D. Rempt. die als laat ste spreker het woord voerde namens de Provinciale gezondheidsdienst voor dieren. En toen was het weer de beurt aan de heèr Voorthuysen. die het gemeen tebestuur hartelijk dankte, de plaats vervangend directeur^ de heer Stok- reef een pluim op de hoed zette, tot alle sprekers enige vriendelijke woor-. den richtte en ontroerd sprak: „Ook breng ik dank aan het hele perso neel. m'n jongens!" in Alkmaar stoomde binnen: AVRO's Bonte Trein Tournee Om 5 minuten over 8 stoomde gis teravond in het Gulden Vlies een trein binnen. Het was geen gewone trein, maar een bijzonder gezellige. Voor de pauze werd een uitstekend pro gramma gepresenteerd, waarin Cobv Beek. die op het programma als de Zweedse nachtegaal aangeduid werd (niet ten onrechte), zeer goed zong Lou Bandy en Frans du Mee waren er als Robert en Bert ram. in welke rollen zij de grootste zotheden aac elkaar knoopten. Greetje van Schaik deed het radio praatje „De vrouw in haar hum" na en met medewerking van Frans dti Mee en Wint Wama oogstte zij er een welverdiend succes mee. De accordeonist Ted Valerio speelde aardige en gezellige liedjes, die een langdurig applaus aan de volle zaal ontlokten. De sketch „De inbreker" werd goed geacteerd. Coby Beek had geen zin om in te breken en zong met haar zeer geschoolde stem „Chante. chante encore dans la nuit" Het laatste num mer voor de pauze behoorde aan Lou Bandy, die zijn opbouwende en zijn sentimentele liedjes zong. Joop de Leur, de bekende pianist van de Avro begeleidde hem op een zeer goede wyze. Lou Bandy heeft in zijn leven een meisje bemind, dat zong hij ten minste en de toeschouwers waardeer den het. Een zeer groot compliment verdient het Avro-Tournee-orkest ortder leiding van K^rel Stoete. Na de pauze sprak een vertegen woordiger van de Avro een propagan distisch woord. Het geestigste nummer van dit ge deelte van het programma was wel ..Dé proefles" met medewerking van het gehele, gezelschap. Een donderend applaus volgde op deze, gedeeltelijk geïmproviseerde sketch. De Wama's imiteerden Zarah Lean- der en de spinazie-ete«. Bij de finale was het gehele gezel schap van Herman Rinket's Variété weer op het toneel. Het applaus was aanhoudend en zeer zeker volkomen verdiend. kerkdiensten ALKMAAR Ned. Herv. Gemeente: Grote Kerk 10 uur ds. Dikboom, Kapelkerk 10 u. ds. den Oudsten. Kapelkerk 5 uur ds. Wesseldijk Rem. Gercf. Gem.: 10.30 uur dS. G. Bloemenoaal van Nieuwkoop Doopsgez. Gem.: 10 uur ds. Alb. Vis van Beverwijk Evang. Luth. Gem.: 10.30 uur ds. P. C. Roodenburg' Ncd. Chr. Gemeenschapsbond: Waakt en Bidt; 3 uur Jeugdsamenkomst. Van Woensdag tot Vrijdag, elke dag om 3 uur en om 7.30 uur: Maranatha samenkomst o.l.v. ds. D. W. Veldkamp van Hilversum. Leger des Heils: 10 uur Heiligings- dienst 12 uur Zondagsschool en 20 uur Verlossingsbijeenkomst ö.l. v. Majoor H. J. ter Telgte Baptisten Gem.: _jNieuwe Doele 10 uur Evangelist F. Hofhuis Bergen Ned. Herv. Gemeente 10 uur ds. Bierman Extra collecte voor de Kerkvoogdij Akersloot Ned. Herv. Gem.: 10 uur ds. A. van Santen H?erhugowaard Ned. Herv. Gemeen te 7 uur ds. A. van Santen Avondmaal Egmond aan Zee Ned. Herv. Gem. 10 uur ds. Roobol. Oud Kath. Kerk 8.10 uur en 19 uur diensten Koedijk Ned. Herv. Gem. 10 uur de lieer A. Slager Oudorp Ned. Herv. Kerk 10 uur ds H W. Bosch Stompetoren Herv. Evangelisatie 10 u. de heer Dekker Veenhuizcn Nedv Herv. Kerk 10 uur ds. Leendertz dist DISTRIBUTIEDIENST Op Vrijdag 2'April zijn de letter* M en O aan de beurt om bonkaarten te halen in het uitreiklokaal aan de Ridderstraat van 912 en van 24 u. DISTRIBUTIEKRING In het tijdvak van 1 tot en met 15 April a.s. bestaat gelegenheid tot het indienen van aanvragen voor werk schoenen en wel door hen die volgens de beroepenlijst daarvoor in aanmer king komen en voor zover zij na 30 Juni 1947 geen bon voor werkschoe nen hebben ontvangen. Formulieren afhalen en indienen t>n- der overlegging van de TD's op de voor de diverse gemeenten vastge stelde dagen en uren. Bedrijven met 5 of meer we^kne- raers dienen collectief aan te vragen bij de Distributiedienst in de gemeente waar het bedrijf is gevestigd. De Nederlandse Reddingsbrigade Voor de zeer goed gevulde Aula van het Gymnasium Ver den Woensdag avond enige films van de Nederland se Reddingsbrigae vertoond. Onder de talrijke aanwezigen bevonden zich o.a. wethouder Coerts en de hoofd-inspec- teur van politie de heer W. C. Rijpma De heer Schmitz hield een korte in leiding en gaf tijdens het draaien van de films een zeer goede explicatie van hetgeen er vertoond werd. De eerste film „Nederland is een waterland" was buitengewoon aardig en men kon er dan ook hartelijk om lachen. Ook de film van de beide Nederlandse prinsesjes Beatrix en Irene, die in Ca nada de zwemkunst geleerd hebben werd zeer gewaardeerd. Vooal de jeugd heeft van de film. die handelde over het belangrijke werk van de Reddingsbrigade*, veel kunnen leren. In de pauze sprak dr heèr Van der Griendt een propagam distisch woord. ZONDAGDIENST APOTHEKERS Zondag 4 April: Apotheek B. H. J. Schouten. Emmastraat 64 Textielpunten met dub\ele waarde! 4*: Elke puur is zéér veel waard En dubbelwanneer U daarbij geld bespaart; Besteedt BIJ ONS dus IEDERE punt Omdat nergens voordeliger kopen kunt! VROOM DREESMANN ALKMAAR HOORN Buurtvereniging „Hofplein" protesteert Nahetfing van belasting De buurtvereniging „Hofplein" dreigt het slachtoffer te zullen worden van belastingmaatregelen. Alsnog zal een bedrag aan loon- en vereveningsbe lasting moeten worden voldaan, van het geld dat bij de door haar georga niseerde bevrijdingsfeesten in 1945 en 1946 aan muzikanten werd betaald. Her bestuur van deze buurtvereni ging, dat wij gisteravond in bespre king >n „Het Wapen vani Haarlem" bijeen vonden, meent hiertegen een fel protest te moeten laten horen. ONVERGETELIJKE OGENBLIKKEN Toen ook onze stad in 1945 ter ge legenheid van de bevrijding van ons land de bloemetjes eens heerlfjk ging buiten zetten, zal menige Alkmaarder aangename uren op het Hofplein heb ben doorgebracht. Immers, de vereniging van deze buurt had voor gezelligheid en vro lijkheid gezorgd er stond een grote tent met een dansvloer, er was pret tige muziek en in de avonduren be reikte het feest bij de prachtige ver lichting zijn hoogtepunt. Onvergelij kelijke ogenblikken werden het hier, heerlijke dagen ook voor de oudeu van dagen in het Hof van Sonoy, die door de buurtvereniging nimmer wer den vergeten. GEEN WINSTGEVEND BE DRIJF Hoe men aan het nodige geld kwam? Ja. zo'n buurtvereniging is natuur lijk geen winstgevend bedrijf en hel „Hofplein" verkreeg zijn kapitaaltje door de vrijwillige bijdragen van de vijf en veertig leden. „Wij stelden iedereen in de gele genheid. hier op een prettige wijze de bevrijding te vieren en we zien het dan ook als een grove onbillijkheid, dat wij na jaren! zo'n dikke na- heffing van de belasting krijgen. Onze vereniging is niet op winst uit en .werkelijk, onze kas laat niet toe. zo- jjveei geld te betalen", zo zeide ons een der bestuursleden. Het ligt dan ook in de bedoeling van de buurtvereniging tot de belasting een verzoek om ont heffing te richten. Indien zij toch worden verplicht, hef bedrag te voldoen, dan zal het „Hofplein", aldus het bestuur, in de tóekomst haar medewerking tot der gelijke festiviteiten n'et meer kunnen "verlenen. i. SCHOORSTEENBRANDJE 'Gistermiddag weid in een perceel op de Noorderkade een schoorsteen brandje ontdekt. Twee politieagenten begaven zich in allerijl op het das en gelukkig slaagde zij erin met behulp van een blusapparaat de brand tot de schoor steen te beperken. GESLAAGD Onze stadgenoot Ko van Geene Jr. slaagde bij een te Haarlem gehouden examen voor het diploma Vakbe kwaamheid: Schilderen. Onze hartelij ke gelukwensen! ALKMAARSE KAMPIOENEN Het le viertal der Alkmaarse Bridge club „ABC", bestaande uit de heren C. Schoor!A. Visser, en J. PieD. G. Weiénborn, behaalde in dé le klas van de Nederlandse Bridgebond het kampioenschap van het district Noord holland. Na 10 wedstrijden tegen de le viertal len der clubs van Bergen, Castricum, Pui-merend, Krommenie en Zaandam werden zij winnaar m afdeling A. Vervolgens won het tegen de win- uaars der andere afdelingen, laatst tegen Den Helder I, waardoor her kampioen werd van dit district. Op Zondagen 4. 18 en 25 April a.s. zal dit team uitkomen tegen de drie districtskampioenen van Amsterdam om het gewestelijk kampioenschap, Gewest I. Het winnend team uit deze strijd zal naderhand dingen naar hef landskampioenschap. In 1946 werd het Alkmaarse team landskampioen der 2e klas. LU CHTVA ARTTENTOO N STELLIN' G Zaterdag en Zondag a.s. wordt te Alkmaar een Luchtvaarttentoonstelling gehouden, die zeer interessant belooft te worden. ,Zij zal worden, opgesteld en ingericht door de R K. Alkmaarse en de Berger Luchtvaartclub. Verschil lende binnen- en buitenlandse lucht vaartondernemingen zullen hun mede werking verlenen -om deze tentoon stelling tot een succes te maken. De zweefvliegmodellen, waarmee Zondag indien het mooi weer is, in de, duinen gevlogen wordt, zullen er te bezich tigen zijn. Ongetwijfeld zullen - velen deze ge legenheid benutten om eens kennis te maken met d« luchtvaart in het al gemeen en het werk van de- clubs in het bijzonder. Men raadplege daarom de raambiljetten van deze expositie, die gehouden zal worden in de St. Alovissiusschool aan de Koornlaan achter het Gerechtsgebouw. „ALKMAAR" NIEUWS Men schrijft ons: .Ons eerste speelde le Paasdag te gen Koedijk I (uit) en kwam in het veld met vijf invallers. De wedstrijd werd wat slap ge. speeld. De onzen wisten met 4—0 te winnen, wat. gezien de invallers, een goede prestatie genoemd mag worden. Indien ok de laatste twee wedstrij den gewonnen worden komen wij nog op een goede derde plaats. Een 'hoop vol teken voor 't volgend jaar: dan kampioen! De Adsp. speelden tegen West-Graf dijk. De eindstand kwam hier met 0—0. Het programma voor volgende week is: R.K. AFC 5—Alkmaar 4 Aanvang 2.30 uur. Adsp. Koedijk a -Alkmaar a Aanvang 1 uur. JONKER OVER BACH'S PASSION Wij vestigen de aandacht van onze lezers'op de uiteenzetting die de di recteur van de Nederlandse Hervorm, de Oratorium Vereniging, de heer Con. Jonker hedenavond om acht uur zal houden in de Aula van het gymna sium. Hij zal spreken over Bach's Mat- theus Passion. Een zegetocht van ,,Orpheus Een zeer geslaagde feestavond, verdwijnende frankskes. de terugtocht en - de baard in zangerskelen (Slot) Des avonds 8 uur had in de zaal van het Koninklijk Muziek Conserva torium een groot zangersfeest plaats, waaraan deelnamen behalve ..Or- pheus" en ,.Ed. Bauwens" de vereni gingen „Art Vocal". Brussel en „Zang en Vermaak', Leuven. „Orpheus" zong twee maal. De eer ste keer werden, na de ..Brabangonne' vier nummers ten gehore gebracht: Litaney Van Schubert in een bewer king van Fred J. Roeske, O Bone Jesu van C. P. Palestrina. 1'Orgue van L. de Rille' en Tijdzang van Fred Roeske. Later werd nog gezongen Vexilla Re gis van Mathieu Neumann en Jerusa- lem van Isr. J. Olman. „Orpheus" bleek een eigen stijl te bezitten, strenger dan die der Bel gische koren, welke meer geëmotion- neerd zongen. Onze Alkmaarse zangers handhaafden in ieder opzicht de gro te roep, die aan hun komst was voor af gegaan. Afzonderlijke vermelding verdient het prachtige zingen van „Art Vocal", een klein koortje van' ongeveer 20 leden, die allen ook deel uitmaakten van „Ed. Bauwens". Deze goed geslaagde demonstratie vormde het eind van T*et programma van de Tweede Paasdag. Spoedig daarna reden bij j^prand Duché de bussen voor om de Alkmaarders naar hun nachtverblijf te voeren. De vijf tig fanken, die ieder rijk was geweest en die de echtparen bovendien nog moesten delen lieten niet toe om het feest op eigen gelegenheid verder voort te zetten, iets wat anders onder zangers - nog wel eens voorkomt. Een verrassing Alvorens te vertrekken, wachtte het gezelschap Dinsdagmorgen nog een verassing: een voor Nederlandse be- gippen ongekende hoeveelheid heer lijkheden was namens „Ed. Bauwens" aan Grand Duché bezorgd: suiker, kof fie, chocolade, enz. enz.. Het altijd weerbare bestuur onder leiding van de heer Velthuys zag zich gesteld de zending or.der de ongpveer 100 leden te verdelen. Maar het was een dankbaar werkje en het waren dankbare mensen waarmee hij te doen had! Dus liep alles vlot^van stapel. Ongeveer 11 uur werd afgereden met de toezegging, dat in Antwerpen een ogenblik zou worden gepauzeerd om ailen in de gelegenheid te stellen zich te ontdoen van hun laatste spaarzame Belgische valuta. Aldus geschiedde. Het oponthoud behoefde niet lang te zijn. Want er was weinig moeite voor nodig om het beetje resterende geld kwijt te raken. Weldra kamen de le den van het gezelschap weer binnen druppelen: Zonder uitzondering vol komen platzak. Een geschikt ogenblik om België te verlaten was biet te kiezen en we geloven, dat menigeen zich danig opge lucht voelde, toen even later de grens achter de rug was en over 't Holland se gejd dat men wel had mogen mee nemen; doch dat niet mocht worden aangesproken, weer vrijelijk kon wor den beschikt. „Patates frites" in Nederland In Breda werd storm gelopen op een tentje, waar „patates frites.' werden vei-kocht cn die besproeid met Hollands nat. uitstekend smaak, te. De stemming kwam er danig in en de vrolijkheid ontlaadde zich in -hoe kon het anders - het ^ne lied n? het andere Op de heenreis was het parool uit gegeven: „niet zingen, stemmen spa. ren!'Nu gold dat niet meer. Maar dat het een wijs advies was geweest werd allengs duidelijker. Er werd ge zongen dat de bussen er van daver den, daartussen door werd de ene speech na de andere afgestoken. En toen omstreeks negen uur Alkmaai was bereikt, waren sommigen zangers wel wat hees. Ze zullen ook vandaag nog wel bespeuren, dat ze naar Brussel zijn geweest! Alles bijeen Is hel een prachtige tocht geweest, die nog jaren bij „Or pheus" in de herinnering zal blijven voortleven. De hoop is nu gericht op een tegenbezoek van „Ed. Bauwens' lan Alkmaar. Maar Onverschillig of dit doorgaat of niet, „Orpheus" heeft een daad verricht. Htt kranigen bestuur heeft nr'.sM'? moeilijkheden moeten overwinnen om dit uitstapje mogelijk te maken. Mair daarvoor heeft het dan ook voi" heel Nederland een voorbeeld gesteld: als een der eersten hectfc het vaste be. trekkingen aangeknoopt met een ver wantvolk. Culturele banden. Maar die zijl niet van minder gewicht dan wel ke andere ook. Want ze bevorderen de oiendschap. En waar vriendschap bestaat, daar volgt handelsrelatie, daar slaat men naast eikair !n de ure des gevaat s. ..Orpheus" en zün bestuur hebben rehundeld overeenkomstig onze Alk. maai se zinspreuk „R'J Alkmaar oe- gint de Victorie". „So proudly we haii" voor de Stichting '40—'45 Dó Stichting '40—'45 vertoonde Don derdagavond in het Wapen v. Heems kerk de bekende oorlogsfilm „So proudly we hall". (Zij. die wij vera ren). Deze Amerikaanse film beleef de, kort na de bevrijding haar premiè re in ons land en draaide geruime tijd geleden reeds in Alkmaar. Voor hen, die de film nog niet zagen, was het een goede gelegenheid haar nu t* gaan zien en zij. die haar reeds za gen welnu, ook zij hebben zich nogmaals in deze oorlogsgeschiedcnia verdiept. De opbrengst van deze avond immers was voor een goed doel be stemd en de knappe, realistische film is' zeer zeker de moeite waard. „Zij die wij vereren" schildert ons het prachtige werk, dat door een groep Amerikaanse verpleegsters tijdens de strijd tegen de Jappen op de Philip- pijnen werd verricht. Met bovenmen selijke kracht en zelfopoffering kwe ten deze vrouwen zich van hun zwart taak. Prachtig spel wordt g-^even door Claudette Colbert en P;. God- dard. Deze film is als een eerbiedige hulde aan alle oorlogsverpleegsters te beschouwen. De heer Witte gaf zijn bijdrage aan het werk voor de Stichting, door zijn zaal gratis ter beschikking te stellen. Een mooi gebaar! Jammer dat de zaal bij de eerste evenals bij de tweede voorstel ling niet helemaal vol was. DF. 1 APRIL TUNNEL De tunnel aan de Bergerweg onder de Spoorwegovergang zal in de toe komst misschien wellens komen. Op Donderdag 1 April is men niet de werkzaamheden echter nog niet begonnen. Waarom niet? Welin de eerste plaats waaide het veel te hard om met het graaf werk een aanvang te kunnen maken en in de tweede plaats was" het gister 1 April Pe mijnheer, die vanmorgen toeval lig bij de Ambachtsschool liep, zei 't al direct tegen een andere mijn heer. die er ook toevallig stond le kijken1 April-moppen kan je niet zien" meende hij en toen liepen ze maar door HINDERWET Bij besluir van 2 3Maart 1948 is aan het bouwbedrijf W. Vasbinder van 187£ N.V., alhier vergunning verleend tot het oprichten van een timmermans werkplaats. waarin gebezigd zullen worden 2 electromotoren resp. 4 en 1.5 P.K. in het perceel Heul nr. 9 I. alhier. OM DE KNVB-BEKER HEILOO Zaterdagmiddag om' half vijf wordt op het HSV-terrein ge speeld de wedstrijd HSV I—USVU I voor de competitie om de KNVB-be- ker. veiling AL KMA ARSE EXPORTVEILING 31 Maart Spinazie 3352; win terpeen 17.10—18.10; worteltjes 1537; spruitkool 29—44; rode kool 35: gele kool 11.50—17.50; prei 48; uien 58—65; witlof 2462; rabarber 56; radijs 8— 15; selderie 6.50—9; sla 16—19; appels 34—55. BR. OP LANGENDIJK 1 APRIL 0 kg. rode kool 33—37.60; 87.000 kg. geleek ooi 9—10 70; 6700 kg wit lof 49.20—45. agenda HARMONIE THE ViEl-V M u Zit lo ling: in „Frieda" Voorstellingen dagel. 8 uloZaterdag cn 9." 3 uur Zon.'zg 2 4.30. 7 en 9.30 uur Woensdag 2.30 uur 1* ja ir VICTORIE THEATt'P: .De ruon ah Monte Cristo" mo Joan Bennet! er. Louis Hayward. Voorst, dagel. 6 uur. Zaterdag 7 en 9.30 uur Zendag 2. 4 30, 7 en 9.30 uur lv oensriai 2 30 uur. 14 jaar. CINEMA AMERICA1X: .De Zoon van Robin Hood" uier Ar.ita LflUisc. Voorstelling dagel. 3 nnr. Zaterdag 7 en 9.30 uur Zonda» '30, 7 en 9 30 nar. Woensdag 2.30 uur. 14 .jaar ,,/VB.T." „Pas op je zenuwen" met de Franse filmkomiek Rclly. Voorst^ dagel. 8 uur Zondag 2. 5 cn 8 uur. El ke leeftijd. HEDENAVOND GULDEN VLTES: 8 uur: Volkscon cert H.O.V. AULA GYMNASIUM; 8 uur Bach's Mattheus Paséion" Spr. de heer N. Jonker. Zaterdag GULDEN VLIES: S O.V.A 8 uur HEILOO Zaterdag „Tot Wederdienst bereid" door A.T.V. „Falkland".

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2