£0 Het Centraal Ziekenhuis heeft een nieuw Röntgenapparaat WAS Matthaus Passion Een grote aanwinst voor de Alkmaarse Medici! Welke prachtige vorderingen de wetenschap, en de medische wetenschap In het bijzonder, de laatste Jaren maakt hebben wU gisteren kunnen zien in het Centraal Ziekenhuis, waar een splinternieuw röntgenapparaat is aangesc laaft. Dat dit een bijzondere gebeurtenis voor Alkmaar is, behoeft wel geen betoog en daarom waren wij verheugd van de Geneesheer-Directeur. Dr. W. J. Lojenga, toestemming te krijgen om met hem en de röntgenologen Dr. H. C. van Hoek en Dr. F. G. de Wilde het nieuwe apparaat te gaan bekijken. W'e gaan een wit vertrek binnen, waar enige werklieden nog druk be- ■ig zijn. Het röntgenapparaat is nog niet door Philips de leverancier, overgedragen; eerst de volgende week zal het in gebruik genomen worden Daarom kunnen de artsen ons de nieuwe aanwinst van het Ziekenhuis nog niet volledig demonstreren en zij volstaan met een technische toelich ting op het apparaat. Het nieuwste Philips-type Schrik niet, lezer wij zullen U niet met een uitgebreide technische verhan deling gaan vermoeien. Eerlijk gezegd duizelden wij zelf van de vele dra den. knoppen en knopjes, die zich aan de blinkend witte toestellen bevinden. Enkele bijzonderheden willen wij U echter niet onthouden. Dit röntgentoe stel is 'n diagnostiek-apparaat; 't nieuw ste therapie-apparaat, dat in Neder land nog niet gebouwd kan worden, is door het Centraal Ziekenhuis in Ame rika aangekocht. Een interessant onderdeel" is de be dieningstafel. die bij dit nieuwe type ▼ooi-zien is van drie lampen, die on- Xichtbaar licht geven. De röntgenoloog Werkf namelijk in volkomen duister nis en hij mag niet gehinderd worden door het licht van de lampen. De knoppen van de tafel zijn echter met verf, die oplicht onder deze on zichtbare stralen bestreken, waardoor ze in het donker gebruikt kunnen worden. De bediening van 't röntgen apparaat is vol-automatisch: de buisbe lasting is zodanig ingesteld, dat er nooit overbelasting kan zijn. Het in strument voor de doorlichting is een universeel statief, hél meest moderne op dit gebied. De patiënt kan in alle mogelijke houdingen gefotografeerd worden Een nieuw toestel was dringend nodig Enige vaklieden worden erbij geroe pen en met 'n druk op de knop wordt het hele gevaarte in beweging gebracht Met tevreden gezichten slaan de docto ren de verrichtingen gade. Hun tevre denheid is begrijpelijk; het oude röntgenapparaat is reeds bijna twintig jaar in gebruik en vernieuwing was dringend noodzakelijk. Weliswaar be- •chikt men nog ovei een verplaats baar apparaat, maar dit is kleiner en .zal naast het nieuwe toestel gebruikt worden. Geen peuleschilletje I Wanneer U nu denkt dat dit alles niet veel bijzonders Is, zal de financi ële zijde het U anders vertelen. De aanschaf van een dergelijk apparaat Is waarlijk geen peuleschllletje; de kosten bedragen ongeveer f 37.000! Het Centraal Ziekenhuis kan zich er nu echter op beroemen, het meest moderne apparaat té bezitten, dat als enige in Noord Holland boven het IJ de mogelijkheid van planigrafie heeft: elk vlak van het lichaam kan op willekeurige diepte gefotografeerd worden. Voor planigrafische opnamen kan men losse onderdelen op het toe. stel monteren. Nog even tilt Dr. Lojenga het daken van de bedien igstaf el op. „Kijk, deze knoppen, alweer met lichtgevende verf bestreken regelen automatisch de be- Stierenkeuring Alkmaar De plaatselijke stierenkeuring van Donderdag gaf goede verwachtingen Voor de grote, centrale keuring, die op 23 April in de Bergerhout zal plaats vinden. De aanvoer was, zoals men kon verwachten, niet groot, maai de resultaten waren goed. Van de 2- jarige stieren werden voor het Neder lands Rundveestamboek goedgekeurd: Donkcf» Frans 10. eig S. Jonker. Eg- jnondermeer en Frans A 128, eig. G Fr8ii7.cn, Beigen OUjkspremiestier) N.H. voor fokverenigingsvee kregen Nel Adema 8 (A. Smit), Matador 20 (Jb. Swart),- Donker's Abele 6 (P Bakker), Martha's Adema (G. Apel doorn i, allen van Heiloo; Frans v jWestfrisia 9 v. P. Wonder, Bergen en 'Athlcet 7 (J. v. Dam). Alex (P. Bras). Oldambster Adema Lindberg 10 (P. Zonneveld, allen van Egmond aan de Hoef). Vijf stieren kregen een P; een werd #r afgekeurd. Van de 14 1-jarigen werden voor het stamboek goedgekeurd Donker's Frans 12 (A. Jonker. Bergen) en Hil- lebra.nd Adema (P. J. Lambertschaag. Koedijk). Voor N.H. goedgekeurd: Adema's Bontje'3 (P. Belvers. Oudorp), Meel- <Ujk.Adema 2 (D. Sleutel) en Zwar- Jje's Excellent (H. J. Konijn, beiden te Akersloot), Aaltje's^Dolf <J. v. d. jWoude) en Adema E 1 (G. Schoorl, beiden te Bergen. Dirkjc's Janko <J. B. Bakker), Hooglander 381 (N. op de Kelder), en Ytjes Apollo (H. Rotte veel. allen te Heiloo). lichtingstijd. Deze knop is voor twee honderdste seconde belichting, die voor drie honderdste enzovoort. Op deze schakeltafel kunnen acht buizen geplaatst worden, zodat men er acht toestellen tegelijk mee kan bedienen Dit laatste komt echter al leen in zeer speciale ziekenhuizen voor". Maximum spanning 100.000 volt Het toestel kan een maximum span- ting van 100.000 voU hebben; het is beschermd tegen hoogspanning. In te genstelling mt oudere apparaten kan men dit toestel overal, zonder gevaar aanraken. Ook dit is een grote verbe tering. Dan is er nog de transforma tor. die bij dit nieuwe apparaat van veel kleinere afmetingen is dan bij andere: alweer een teken van de ver beterde, moderne techniek. De toe stellen vergen minder plaatsruimte én zijn uiterst gemakkelijk te bedienen. We lopen door de bij vertrekken, waaraan nog druk gewerkt wordt. Ex- komt een W.C. wat dringend nodig ls bij röntgenbehandeliiigen en een ka mer voor ontwikkelen. Dan banen we ons langs, de onder delen van het oude apparaat een weg naar de uitgang. We danken de doctoren voor hun toelichting en feliciteren hen met deze grote vooruitgang. Alkmaar is nu een van de weinige bezitters van een der gelijk, prachtig apparaat en dat is ze ker een felicitatie waard! ISB3B INGEZONDEN MEDEDELING Schoonmaaktijd in 't land bij de hand „BETER DAK OOIT' |ilili>|}»|tillll!IWIl!J!i'llfilülliliilllli,!iiniW!:'!iH1!iltlilftWCWiilRÜ2iliflfinülU!flliilHi1W SPREEKUUR WETHOUDER VOLKSHUISVESTING Zij, die de Wethouder voor volks huisvesting op zijn wekelijks spreek uur, des Dinsdags voormiddags van 9 10 uur ten stadhuize, tvenste te spre ken, moeten zich daarvoor tevoren aan melden bij het Bureau Huisvesting Oudegracht 82, waar aan hen een be wijs van aanmelding wordt ter hand gesteld, welk bewijs zij op verlangen moeten vertonen aan de boden van het stadhuis. Het bureau huisvesting is voor het publiek geopend van 9—10.30 uur vm. op Maandag. Dinsdag, Woensdag en Donderdag. MAANDOVERZICHT MAART 1948 In de loop der maand Maart werd op de spaarbankboekjes ingelegd-een bedrag van f 292.136 (vj f 265.062,01 en terugbetaald f 258.856,61 (vj f 261.289,49) alzo meer ingelegd dan terugbetaald f 33.279,39 (vj f 3.772,52 Het aan de inleggers verschuldigde kapitaal, bij de aanvang van het jaar f 10.396.293.63. bedraagt thans f 10.663.897.89 (vj f 10.338 087.99). Het aantal in de loop van blaart 'nieuw uitgegeven boekjes bedraagt 248 (vj 211). Ingetrokken werden 103 (vj 97) boekjes. Het aantal in omloop zijnde boekjes, bij de aanvang van het jaar 25.606, bedraagt thans 25 906 (vj 24.757). Van dit aantal behoren 16.941 (vj 16.418) aan personen of instellingen te Alkmaar gevestigd; 5905 (vj 5466) aan -personen elders woonachtig en 3060 (vj 2873) aan schoolspaarders. Onder de in Maart nieuw uitgege ven boekjes zijn begrepen 34 (vj 68) boekjes voor pasgeborenen (op deze boekjes plaatst de Spaarbank een eer ste inleg van f 1). In Maart bedroeg het aantal posten van inleg 4326 (vj 2509) dat van te rugbetaling 1772 (vj 1718) tezamen 6098 (vj 4227). De lediging in de loop der'maand Maart van 373 (vj 392) spaarbusje3 leverde een bedrag van f 5592,78 (vj f 5901,33) aan kleine besparingen op. Het aantal in omloop zijnde busjes, bü de aanvang van het jaar 3663. be draagt thans 3886 (vj 3716). Maandag 5 April is de letter S van Smit af tot einde letter S aan de beurt om nieuwe distributie bescheiden af te h^len. De uitreiking geschiedt van 912 en van 2—4 uur in het kantoor Rid derstraat/Meegebracht dienen te wor den: distributiestamkaart, ir.legvel ivoor schoenenbon op stam- kaartrvjfer 7) de losse inwisselbon op oonkaart 804. het restpnt van de bra udstof fenkaart TA 707 en het vol ledig ingevulde aanvraagformulier. A.s. en jonge moeders moeten hnn speciale inlegvel meebrengen. Brand in Raadhuis Ie Oudorp OUDOfcP - Gistermorgen omstreeks 9 uur werd brand ontdekt in de ka mer van de burgemeester van Oudorp De brand die vermoedelijk door een gaskachel ontstaan is, breidde zich snel uit en verwoestte een gedeelte van de secretarie. De burgemeester- kamer brandde uit. uoch de raadzaal werd niet door het vuur aangetast. De kluis en de archieven zijn dan ook gespaard gebleven. Een woord van lof komt de brand weer van Oudorp toe voo/ de snélle en energieke wijze, waarop zij de brand bestreed. TENTOONSTELLING VAN GESTEL OOK SAVONDS GEOPEND De heer Th. Wortel gemeente-archi varis; schrijft ons het volgende: De tentoonstelling van werken van Leo Gestel in het Stedelijk Meseum vindt van bevoegde zijde grote waar dering. Zij geeft een aantrekkelijk overzicht van het veelzijdig kunnen zo wel technisch als artistiek, van 'deze begaafde kunstenaar, wiens oeuvre voor de moderne kunst van blijvende waarde is. Te meer is zijn werk aantrekkelijk omdat Van Gestel hier een goede be kende is, die vele jaren te Bergen woonde, grohdlegger werd van de z.g. Bergense school en die hier in de omgeving, o.a. ook in de Beem- ster, veel en hard heeft gewerkt. De tentoonstelling werd mogelijk dank zij de gulle medewerking van mevrouw A. Gestel-Overtoom. Laat Alkmaar en omgeving door een druk bezoek zich hiervoor erkentelijk tonen! Om aan hen, die overdag geen gele genheid tot tentoonstellingsbezoek kun nen vinden, tegemoet te komen, zal vanaf Maandag 5 April de tentoonstel ling op werkdagen niet alleen van J10 5 uur, maar ook 's'avonds van 7=9 uur zijn geopend. 's Zondags blijven de openingsuren uitsluitend van 2—5 uur. DIERENBESCHERMING Sinds geruime tijd zwerft te Alkmaar en omgeving een Ierse Setter. Ken tekenen: reu. flink gebouwd. Ter beschikking twee kleine hond jes en een 1-jarige poes. Adres In specteur: C. Verver. Baansloot. Alk maar. NIEUWE LEERLINGEN VOOR GYMNASIUM EN HANDELSSCHOOL De mogelijkheid is weer geopend om nieuwe leerlingen voor het Murmellius Gymnasium en de Handelsschool aan te geven. Wij verwijzen belanghebben den naar de advertenties in dit num mer. (orn. Jonker besprak de Wanneer op 11 April a.s. de Mat- t hius Passion voor de 4e maal ln Alk maar zal worden uitgevoerd, zullen er opnieuw een aantal toehoorders en zangers zijn, die door de uiteenzetting van de dirigent Cornclls Jonker, dich ter bü de geest van het grote kunst werk gebracht, zijn. Voor een betrek kelijk klein maar aandachtig gehoor besprak de heer Jonker gisteravond de figuur van Johann Sebastian Bach, de historische groei der passiemuziek, de achtergrond van de Matthaus Pas sion en daarna het werk zelf, geïllus treerd met pianomuziek. Bach. zo zeide de heer Jonker, was niet in de eerste plaats artist. Zijn le ven verschilt zeer veel van dat van andere grote kunstenaars. Hij was veel eer de eenvoudige handwerksman, de man die componeerde, wanneer het nodig was. Hij presteerde het b.v. om gedurende 5 jaar, toen hij dirigent van een kerkkoor was, iedere week een cantate te leveren en in te studeren Hij werkte op bestelling, 'hij maakte gelegenheidscomposities. Slechts de Hohe Messe maakt hierop eefi uitzon dering. De „boeren-organist" Bach was in zijn tijd als componist njet bekend, wèl als organist. "Echter uit het feit- dat b.v. Handel hem een ..boerenorganist" noemde en nooit be hoefte gevoeld heeft hem te ontmoeten blijkt wel dat hij onder zijn tijdgeno ten geen waardering vond. De oorsprong van de passiemuziek moeten _we al zoeken in de vroege middeleeuwen in het jaarlijks terug kerende gebruik om op de Goede Vrijdag op de binnenplaatsen der kloosters voor de dorpelingen de lij densgeschiedenis te lezen. Het voor lezen ging over in halfzingen, de door Christus gesproken woorden liet men door een 2e monnik zeggen. Langza merhand kwam de uitbreiding. Het publiek begon'mee te leven en om dit beleven intenser te maken, liet men de schare meedoen. Zo werd het volk méde uitvoerende! Evenals vele andere componisten vóór en na hem. heeft Bach, omdat hij het als musicus aan zijn stand var plicht was. zijn passie geschreven. Echter, muzikaal gesproken, heeft geen enkele componist op dit gebied ooit de hoogte van Bach bereikt. Spr. zeide zelfs dat Bach als musicus door de tegenwoordige musici geacht wordt boven Beethoven te staan. Na zijn dood „omdeki" Zelf heeft hij slechts één. misschien tweemaal zijn Matthaus Passion uit- gévoerd. Het stemmenmateriaal en de technische hulpmiddelen ontbraken hem. 75 jaar" na zijn dood werd de muziek ontdekt door de jeugdige Mendelsohn, die het werk samen met Zeiter opnieuw uitvoerde. En ineens was de belangstelling voor Bach en zijn muziek gewekt. Zijn werken maakten enorme opgang. Uit alle hoe ken haalde men gedeelten van zijn omvangrijk oeuvre te voorschijn. Van zijn 250 cantates werden er ruim 100 gered. Het werk Sprekende over de Matthaus Passion zelf vertelde de heer Jonker, hoe het werk oorspronkelijk geschreven was voor 2 orkesten en 2 koren. Ieder or kest had zijn eigen orgel. Tegenwoor- (INGEZONDEN MEDEDELING) Wordt de Waagtoren verplaatst Dat is natuurlijk onmogelyk. Evenmin als van die aparte plaats verdrongen kan worden, die hij nu reeds meer dan 50 jaren bij "zijn klanten inneemt Probeert U ons heerlijk en voedzaam brood ook eens, U zult er in smullen! dig gebruikt men voor het ene een orgel en het andere een .klavecimbel. Het koor heeft diverse functies. Het vertegenwoordigt zowel het volk als oe soldaten én priesters en geeft bo vendien in de choralen het medeleven van de kerkelijke gemeente weer. Deze choralen en ook de soli zijn lyrische ontboezemingen op wereldse teksten, waardoor het bijbelverhaal op de diverse hoogtepunten telkens onderbroken wordt. Opmerkelijk is vooral, dat de^cho- ralen voor een belangrijk deel geen composities van.Bach zelf zijn, maar vaak eenvoudige melodieën, soms zelfs middeleeuwse melodieën, die ge woon uit het kerkboek zijn overge nomen. Het jongenskoor komt in de oor spronkelijke partituur alleen in de opening voor. In de verschillende par tijen echter meerdere malen. Vooral in het beginkoor heeft het een gewel dige uitwerking, hoewel de melodie een zeer sobere is, die met het eigen lijke openingskoor niets gemeen heeft -..Bij de opera af" Door middel van de -piano toonde spr. aan hoe realistisch Bach vaak is en (om met Albert Schweizer te spre ken) hoe het soms in zijn koren „bij de opera af" is. Zijn genie kan zich echter veel veroorloven. In het slot koor laat Bach de solisten eerst nog eens de revue passeren. Daarna komt het koor. Het is geheel klassiek voor bereid. Hoewel deze passie de lijdens geschiedenis verhaalt, zit in het slot koor toch geen werkelijke tragiek. Het feest van de opstanding klinkt er reeds in door. Terloops besprak de heer Jonker nog even de Nederlandse vertaling van de Matthaus Passion door Jan Engelman. Behalve het feit dat hij deze vertaling zeer vrij en hier en daar zelfs roekeloos noemde, sterklaar- de spr. zich ook in principe geen voor stander van een vertaling in het Ne derlands. Ten eerste, omdat de tekst zo eenvoudig is dat wij het niet.nodig hebben en ten tweede omdat de tekst er zo wéinig toe doet Dit is heel iets anders dan b.v. bij de opera, waar de tekst de handeling bepaalt. Natuurlijk liet de tijd niet toe. dat de heer Jonker de gehele partituur doornam, hoewel het 2e gedeelte ons wel wat te zeer bekort voorkwam. Ook-in de ee^te helft werd b.v. het dramatisch hoogtepunt van de inner lijke strijd en de uiteindelijke berus ting in de hof van Gejhsemané over geslagen. wat wel jammer was. Opvallend en tegelijk betreurens waardig is echter, dat bij deze en an dere culturele voordrachtavonden hel gebrek aan belangstelling van de zijde der jongeren zich zo duidelijk* de monstreert. RECTIFICATIE PREDIKBEURTEN A.s. Zondag spreekt in de Herv. Evangelisatie te Stom'petoren niet de heer Dekker, maar de heer A - van Zetten. Aanvang 10 uur. VICTORIA THEATER DE ZOON VAN MONTE CHRISJO ..De zoon van .Monte Christo" is een* bekoorlijke film uit de tijd van de strijd om de vrijheid van Lichtenstein (1865). Het charmante grootvorstinne- tje Zona alleraardigst gespeeld door Joan Bennett wordt voortdurend, bedreigd door een allesbehalve sym pathieke staatsman, die haar van de troon wil stoten. Maar ziet, de zoon van Monte Christo draagt de naam van zijn vader met ere; hij schaart zich aan het hoofd van de vrijheids strijders onder 3e schoon-symbolische naam van de Toorts en vecht voor de vrijheid van Lichtenstein, het land van zijn geliefde Zona. "En gevochten wordt er! Gevangenen worden bevrijd, spionnen -neergeslagen. Het gaat on- ondanks alles romantisch en genoeg lijk toe. maar de goede opmerker .zal in deze film misschien toch het he dendaagse wereldbeeld weerspiegeld zien. Aan het einde verhoogt .de kerk scène de spanning, hoewel de over winning van Zona en Monte Christo zeker is. Een prettige film met goed spel van Joan Bennett, Louis Hay- ward en George Sanders. CINEMA AMEBICA1N „DE ZOON VAN ROBIN HOOD" Vader Robin Hood en zijn zoon Ro- bert, beiden onverschrokken kerels, zullen menigeen bij het zien van deze kleurenfilm van begin tot eind in spanning houden. Onophoudelijk draven zij en hun wakkere volgelingen, te paard door dat deel van Engeland, waar een ty- rannieke regent «en jonge koning van de troon wil stoten en er zelf op wil klimmen. De oude en de jonge Hood staan de duivelse regent echter in de weg, zijn kasteel, waar de laagste plannen zijn uitgebroed, wordt bele gerd, de Hood's en hun mannpn laten sabels kletteren en pijlen suizen, de jonge Hood gaat met de regent duel leren. En al zou je 't soms heus niet denken, tóch winnen de Hood's hun harde strijd en Robert krijgt een vrien din van de koningin, die vele avon turen met hem heeft beleefd, tot bruid In het voorprogramma een mooie film over een ontdekkingsreis en «en alleraardigste tekenfilm. HARMONIE THEATER „FRIEDA" J. Arthur Rank biedt deze week in het Harmonie Theater een uitstekend filmwerk. Een Engelse vliegenier wordt gered door een Duitse vrouw. Uit dankbaarheid hiervoor trouwt hij haar en neemt haar mee naar zijn vaderland. Zij wordt in Engeland ge accepteerd. gedeeltelijk als de vrouw van een landgenoot en gedeeltelijk als Duitse en vijandin. Er zijn in 't gezin waar zij komt grote moeilijkheden te overwinnen en zij worden overwonnen na 'n harde strijd, die zeer knap uitgebeeld wordt door mensen, die voor hun taak berekend zijn en er onder regie van Arthur Rank een first elass rolprent van maakten. Vooraf een zeer goed voorprogram ma, waarin Polygoon de vlucht van vogels naar warmere streken ver filmde. PAS OP JE ZENUWEN Dat iemand een erfenis krijgt tegen wil en dank, komt niet elke dag voor, maar wie deze week naar het ABT gaat kan zelf zien dat zoiets mogelijk is. De Fransè filmkomiek Relly is hier de held en men moet inderdaad op z'n zenuwen passen. In_ de ongeloof lijkste situaties komt hij met zijn vliegtuig,en men houdt ieder ogenblik zijn hart vast dat er een ongeluk aal gebeuren. Behalve de sensatie is hier ook de vrouw in het spel; een aardig meisje speelt met een gevreesde com mandant een belangrijke rol -in de film. Relly's talenten echter maken de film en vermaken het publiek men valt van de ene schaterlach in de an dere. Een film van het karakter en de kracht van George Formby's „It is in the air". DE RUSTENDE JAGER NAGEKOMEN PREDIKBEURTEN Zie ook ons blad van Vrydag Xed. "Ver. van Spiritisten Harmonie Zondagmorgenwijding in het yVB.B. ge bouw Koningsweg 2 om 10.30 uur: Mevrouw Elsa Kaiser uit Den Haag. Rozekruisers Genootschap Oudegracht 114 tempeldienst om 10.30 uur. Spreker, de heer C. L. Alpha- naar over „De wezens werkelijkheid van de Goddelijke boodschappen" Maandagavond 8 uur cursus voor br- langstellenden. EEN DUUR AVONTUURTJE Een drietal jongemannen van 20 tot 25 jaar had Donderdagavond zin in eeu avontuurtje. Zij haalden een auto weg van eep erf aan de Westerweg en toerden in. de richting Amsterdam. In Zaandam raakte het motorrijtuig ech ter defect ende heren lieten de au to in een Zaanse straat achtei. Ze gingen met de laatste trein naar Alkmaar terug en vervoegden zich 's nachts om 1.15 uur aan de Nassau- garage met het verzoek de wagen uit' Zaandam weg te slepen. De dienst doende chauffeur vertrouwde de zaak niet en belde de politie op. die de knapen arresteerde en hen in het Bu reau insloot. Hen staat een proces-verbaal te wachten, niet alleen wegens diefstal van benzine maai- ook wegens de schade, dia ze de auto toebrachten eu die niet minder dan f 500 II. C. LIND OVi.RLg.4>i,N De heer H. C. Lirid bestuurslid van de afdeling Alkmaar van de Neder landse Middenstandsbond en lid van de Kar. i er van Koophandel, is Donderdag in de ouderdom van 49 jaar. overleden Alkmaar verliest in hem een man. die steeds op de bres s:ond v°°* Middenstand. De teraardebestelling vindt plaats op Maandag a.s. op de algemene be- ztaafplaats alhier. veiling^ arkten ALKMAAR 2 APRIL 1948 Andijvie 33—56; Winterpeen 13— 18.10; Worteltjes 1640; Rabarber 46 68; Spruitkool 28^—52; Rode kool 21—38.50; Gele kool 6—12.50: Prei £2 —60: Uien 45--64: Bieten 6—10; Wit lof 1856; Radijs 415; Selderie 3.50 —7.50; Selie 11—19; Sla 8—18; Peren 4560; Appels 4552. BROEK OP L'DIJK 2 APRIL 7800 kg rode kool 34.60—38 60; 855 000 kg gele kool 10.50—11.40; 5700 kg wit lof 47—68; 2700 kg uien 65. agenda „KARAVAAN BERGEN In „de Rüs" draait dit weekend de film „Karavaan" met Ste- wart Granger. Jean Kent en Anne Crawford in de hoofdrollen. Richard Darrel (Stewart Granger) da zoon van een arme dorpsdokter, groeit op met Ortane (Anne Craw ford) de dochter van een grondbezit ter en Francis (Dennis Price) de zoon van een rijk man. Deze film geeft de strijd om een vrouw op leven en dood uitgevochten door twee rivalen, die elkaar van kindsbeen haatten. Een film vol avon tuur, romantiek en gensatie. met span nende achtervolgingen !angs de af gronden van het Spaanse hooggebergte BIOSCOPEN HARMONIE THE ViEK: Mn Zctln- ling in ..Frieda" Voorstellingen dagel. 8 ui». Zaterdag t en 9.53 u.ir 7©i.«?g t 4.38. 7 en 9.30 uur Woensdag 2.30 uur 1) jaar. VICTORIE THEATfc» .lle v.in Monte Cristo" me< J«»an Rrnnrtt er. 1-öuis Hayward. Voorst, dagel. 8 uur Zaterdag 7 en 9.36 uur Zondag 4 30, 7 9.30 uur Wonnri'U 2 30 uur. 14 jaar. UNEMA AMERICA1V ,Dc Zoon vaRobin Hood" ine.' Ar.iia ouisc. Voorstelling dagel. 8 «itr. Zaterdag 7 en 9.30 uur Zonüa? 2, 4 30, 7 en 9 30 uur. Woensdag 2.30 uur. 1.4 jaar „A B.T." „Pas op je zenuwen" met «Te Franse fllmkomiek Relly. Voorst, dagel. 8 uur Zondag 2. *5 en 8 uur. El ke leeftijd. Zaterdag GULDEN VLIES: S.O.V.A 8 uur St. Aloyissiusschool achter Gerechts gebouw. Tentoonstelling Luchtvaart de gehele dag. Zondag GULDEN VLIES: 8 uur „De opgaande Zon" Toneelver. de Maskers. St. Aloyissiusschool:.Luchtvaart, ten toonstelling. Maandag GULDEN VLIES: 8 uur R.K. Blin- denbond. HEILOO Zaterdag „Tot Wederdienst bereid" door A.T.V. „Falkland". DE RUSTENDE JAGER Fecsfa »4 „de Foresters" 8 uur. BERGEN Zaterdag, «'ondag, Musisf DE RUSTENDE .TAGER: .Kavr^ vaan" met Stewart Granger, Jean Kent en Anne Crawford. Woenwhi CONCERT Ber;en's mannen kuur

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2