Hoe Uw oude woning nieuw te maken Raadsvergadering Heiloo Egmond aan Zee verwacht een druk seizoen J. van Ipenburg A. Rijnberg G. N. Kruisheer IlLCKMANN Bloementuintje DE WITTE NON DISTRIBUTIEKRING ALKMAAR Vrijdagavond kwam de raad, onder grote belangstelling van het publiek in vergadering bijeen. Na een korte inleiding van de Bur gemeester, worden de notulen van de verg. van 30 Jan. na een enkele opmerking van de heer Bosma goed gekeurd Een verzoek van het college der gem. Beerta om adhaesie betuiging op een motie inzake arbeidsvoorwaar den bij de D.U.W. wordt na enige discussie voor keninsgcving aangeno men, alleen de heer Bosma was voor de motie. Hierop volgen enkele hamerstuk- ken, behelsende enige goed- en af keuringen van Ged. Staten over reeds eerder genomen raadsbesluiten. Vervolgens worden de heren Pee man en Rootjes beëdigd als resp. waar nemend Gem secretaris en waarne mend Gem.ontvanger. Na het afleg gen van de daarvoor vereiste eden, feliciteerd de Burgemeester beide heren met hun eervolle benoeming. Vervolgens werden aan de onder wijzers voor lichamelijke opvoeding aan de U.L.O. school en aan de on derwijzers der L.O. school, de beide laatste in verband met hun benoe ming tot hoofd der school in Koïhorn en Wervershoof, op de meest eervolle wijze ontslag verleend per 1 Mei. De punten 7, 8 en 9 gaan zonder veel discussie weer vlot onder de ha mer door. Punt 11 Vaststelling vermakelijk heidsbelastingen. hierover komen de tongen nog al los, hoewel de meeste sprekers dankbaar zijn voor de soe pelheid waarmede het college deze zaak behandeld. Zodat tenslotte de gehele raad zich met de voorgestelde belastingen kan verenigen, be halve dan de heer Bosma, die geacht wil worden te hebben tegengestemd. Door dit besluit heeft Heiloo een soe pele vermakelijkheidsbelasting ver kregen. Punt 12 en 13 gaan weer zonder veel discussie onder de hamer door. Punt 14 behelzende wijziging algem. Politie-verordening geeft'weer meer stof tot spreken. Vooral waar het betreft de overlast veroorzaakt door loslopende honden Art. 37 van de Politie-verordening wordt daarom gewijzigd en luidf thans Het is de eigenaar, houder of ver zorger van een hond of hem, die een hond onder zijn toezicht heeft, ver boden'deze onbeheerd los te laten lo pen anders dan op een afgesloten erf. Men hoopt hiermede te bereiken, dat men van de hondenplaag ver lost wordt. Voorts zag men zich genoodzaakt om paal ën perk te stellen aan het optreden van de baldadige jeugd. Hier voor wordt art. 87 als volgt vastge steld: 1ste. Het is verboden op de open bare weg. op plaatsen door B. en W. aan te wijzen, zonder noodzaak stil te staan te zittfen of te liggen. 2de. Het is verboden zich op langs wegen gelegen stoepen of voetpaden te gedragen op zodanige wijze, dat daardoor hinder of last wordt of kan worden veroorzaakt aan de in de na bijheid wonenden. Nadat de raadsleden het voor en tegen van deze verordeningen van verschillende zijden hebben bekeken en besproken, waarbij weth. Schuit zelfs meende dat de raad spoken zag, die er niet zijn, meende de heer de Jager deze spoken bij B. en W. te zien. Tenslotte werd de verordening aan vaard met 8 tegen 3 stemmen. B. en W werden voorts gemachtigd om een onteigenings-proceduve te voeren over een perceel grond gele gen aan de Holleweg hoek Stations weg, daar een minnelijke schikking hier geen resultaat kan brengen. Aan de heer C. Druiven werd eert gemeentelijk bouwvoorschot verleend voor een door hem te bouwen woning. Evenzo keurde de raad goed. zon der daar over te spreken, een bedrag van 465868.zijnde een voorschot voor de aankoop'van gronden,1 het bouwrijp maken daarvan en voor het bouwen van woonhuizen van de Ver eniging voor Volkshuisvesting Heiloo. Ook had de raad geen bezwaar te gen" het door B. en W. voorgestelde crediet van 1000.voor de a.s ju bileumfeesten. Voorts gaf de raad haar goedkeuring aan de voorgesteld0 me dewerking aan de Vereniging voor Volkshuisvesting inzake de onteige ning van gronden, toebehorende aan d° Wed. „v. Weelderen, zulks in ver band met woningbouw in het uitbrei dingsplan centrum n. Dan werd nog in de vacature, ont staan door het a.s vertrek van de heer den Ouden als onderwijzer aan de O.L. school, voorzien door met al gemene stemmen de heer Wi°dijk uit S' Maarten te benoemen. Hierna volgde de hoofdschotel voor de publieke tribune, die meer dan be zet was. om te luisteren naar het po litiek debat, dat onfsfond door een ingezonden schrijven van K V P - fractie, waarin zij haar houding ten aanzien van de C.P N. uiteen zette en waarin tenslotte aan de C P.N.-afge. vaardigde werd verzocht zijn zetel in de comm. voor beplantihg-n ter beschikking te stellen. De CP N -af gevaardigde diende de K.V.P.-fractie op een gedocumenteerde wijze van repliek, doch kon er niet in slagen de heren v-an de good will der C.P.N. te overtuigen en besloot zijn betoog met de mededeling dat hij zitting zal blijven nemen in de comm. zolang zijn kiezers hem vertrouwen blijven schen ken. Nadat de verschillende debaters in 2de instantie nog eens het woord kregen en de P. v. d. A.-fractie bij monde van de heer Olivier verklaarde niet geheel accoord te kunnen gaan met hergeen de K.V.P. voorstelde, docjj ook de samenwerking met de CP.N. afwijst, sluit de Burgemeester deze discussie. Voorts weigerde de raad nog ver goeding te verlenen aan mevr. de wed. Kostelijk voor door haar vermeende huurderving. Evenzo kon de heer Majoles zijn aangevraagde interpella tie niet houden, daar dit op verzet stuitte bij de Burgemeester en geen der raadsleden zijn daartoe gedaan verzoek steunde, zelfs zijn fractie genoten lieten hem daarbij in de steek. DAMCLUB „HEILOO" Vrijdag jj. leed de damclub „Heiloo" een kleine nederlaag tegen DDD in Alkmaar. In aanmerking genomen dat drie eerste tiental spelers n.1. de heren Dekker, Kroon en Adrichem verhin derd waren, is het resultaat eervol te noemen, temeer daar DDD uitkomt in de hoofdklasse van de Nederlandse Dambond. De gedetailleerde uitslagen luiden als volgt:, L. Ravestein—J. Geuzebroek 1—1 H. Kruider—H. Verver 20 N. Oud—K. -Tuinman 2—0 S. HemelsJ. de Geus 20 J. SchuitJ. Sprenkeling 02 S. J. HonijkC. de Graaf 20 S. J. Sn^plenaarsS. de Geus 20 -A. de BreeJ. de Goede 11 H. J. ToepoelJ. Spaans 20 J. JornaJ. Marsman 11 Politierechter Ruzie in woonwagen Catharina V., verblijvende in een woonwagen te Schagen liet zich, toen haar zwager met zijn vrouw bij haar op visite was onaangenaam uit tegen h«.ar zwager Corn. S Get. M S de schoonzuster van verd. verklaar» dat verd. een zenuwpatiënte is en haar een klap tegen het hoofd gegeven had. Later gooide verd. haar met een vaas. die niets .raakte, maar wel brak. De echtgenoot van getuige M. S. bevestig de de door zijn vrouw afgelegde ver klaring. Hij gaf toe, dat hij zich in de woonwagen niet goed kon houden en verd. 'een klap gaf. Catharina gaf zelf dit kleine mis drijf bij de politie aan. De off. Mr. Meischke eiste in deze zaak tegen Catharina V en Cornelis S f 3.boete subs. 1 dag hechtenis, waarmede de politierechter Mr. van der Wall-Bake het volkomen eens was EEN SCHELDPARTIJ Obstinaat was Martinus M uit Hei loo, toen de politierechter 'een ver klaring van een vrouw voorlas, die hij een trap gegeven had. Deze vrouw kwam n.1. op een dag melk bij hem halen. Verd. had geen melk en kon het dus niet geven. De vrouw schold C. J. MooyboerA. Winterink 20 P. de WijneP. Beukers 0—2 N. J. Langereis Sr.C. de Geus 1—1 D. StamP. Oud 20 M. J. Langereis Jr B. Hofman 20 C. BijwaardC. de Jong 11 C. J HelderA. Alleman 1—1 A. VeerJb. Helder 0—2 D. PeerdemanC. Lusthout 02 N. Helderman—W. Hoogeboom 0—2 D. Bruggeman—J. Schippers 0—2 J. MiedemaJb. Weyers 20 KornHoutenbosch 02 Smolenaars Jr.D. Lange dijk 11 Totaal 27—21 Een mysterieuze circulaire Een radio-uitzending van enkele da gen geleden heeft de talloze bezitters van huizen enkele ogenblikken in vreugde, doen leven. Oppervlakkig gedacht leek het, dat Rijk en gemeente een bgdrage zouden verlenen in de flbsten van onderhoud van woningen. Hoe het .ons ook spijt, we moeten deze vreugde enigszins temperen. Ve le gemeentebestuurders werden reeds aangeklampt met verzoeken. Aan bijna alle huizen is immers wel wat te doen en de timmerman of de met selaar of de schilder kosten niet wei nig. Uit de circulaire van de Minister van Wederopbouw welke een dezer dagen aan de gemeentebesturen is toegezonden is ons wel een en an der duidelijk geworden. Inderdaad wil het Departement premies gaan verlenen. Men is er in Den Haag van door drongen, dat de woningnood met al le beschikbare middelen moet wor den bestreden.' Nieuwbouw is heel duur en er is nog maar weinig mate riaal. Dus heeft men gezocht naar andere wagen, waardoor wellicht meer v ^onruimte beschikbaar zou komer Wrjineer premie? In welke gevallen wordt nu premie verleend en hoe groot is deze premie? Reeds het beantwoorden van deze vraag houdt een myterie in. In de aanhef van de circulaire.wordt voor gespiegeld, dat de eigenaar voor Zijn rekening moet pemen het gedeelte, dat herstel of ^erbouw voor de oor log zou hebben gekost. Later wordt een andere omschrij ving gegeven en wordt uitgegaan van de gedachte, dat de eigenaar 4U en Rijk en gemeente 60% voor hun r- kening zullen nemen. In deze twee stellingen kan een aanzienlijk verschiJ zifcten. De tweede welke als leiddraad zal moeten worden aangehouden, is ons inziens het ongunstigst. Indien deze regeling nu goidt voor allo onderhoudswerk, zou het voor de betrokken huiseigenaren toch een v eikome tegemoetkoming zjjn. Zo Is het echter in genen dele. Slechts dan kan een bgdrage worden verleend als het. er om gaat een leegstaande en onbewoonbare wuuing weer bewoon baar te maken en om tc voorkomen dat thans nog bewoonde woningen onbewoonbaar zouden worden. Deze itspraak is zeer positief. Ai- dus geredeneerd komen alleen de bouwvallen of de huizen die bouw vallen dreigen te worden, in aanmer king voor de premie. Wat verderop wordt de circulaire echter weer-een mysterie. •Dan toch wgitien de gevallen op genoemd. waarin geen bijdrage wordt verleend. En dan lezen we dat geen premie wordt toegekend ih de kosten, verbonden aan voorzieningen welke behoren tot de normale onder- houdsvoorzieningen. als schilderen, witten, behangen en z.g. dagelijks onderhoud. Elk gemeentebestuur zal zich dus binnenkort geplaatst zien voor de vraag, wat hieronder valt. Reeds nu voorspellen wij, dat dit voor de be stuurders een onmogelijke taak is, waaruit de grootste moeilijkheden zullen voortkomen. Niet alleen dat dit niet uit te maken Is, omdat een ieder daar verschillend over zal denken, de gemeente zou zich bjj een ruime toe passing van deze bepaling financieel voor zulke consekwenties geplaatst zien, dat ze niet te dragen zijn. Wjj voorspellen dat binnen afzien bare tijd de gemeente dan In het on derhoud van alle huizen zou moeten bijdragen. - Ons inziens kan dit niet de bedoe ling zijn van de ministrieële circulaire Het doel van Volkshuisvesting is immers in de eerste plaats het ver groten van de woongelegenheid en het behoud van de bestaande woon ruimte, voor zo ver die door onbe- woonbaarwording verloren dreigt te gaan. Zo zal o.l. deze maatregel ge ïnterpreteerd moeten worden. Bedragen de kosten van verbete ring minder dan f 200.- dan wordt geen subsidie verleend, evenmin als de kosten de f 2400.overschrijden. Kost een verbouwing dus tweedui zend gulden, dan moet de eigenaar f 800.- voor zijn rekening nemen. Rijk en gemeente leggen er dan de rest bij.' Splitsing van huizen. Op dezelfde manier kan een bijdra ge worden verleend, om een groot huis, dat in tweeën bewoond kan worden, te laten verbouwen. De nadruk wordt er op gelegd, dat niet alle huizen die in tweeën be woond zouden kunnen worden, hiern voor in aanmerking komen, maar dat de minister voornamelijk het oog ge vestigd houdt op grote panden. Ten overvloede wordt dan nog- de bepaling gemaakt, dat de te stich ten woonruimten moeten voldoen aan de bepalingen der bouwverordenin gen. De verbouwingskosten moge?r ten hoogste bedragen f 4200. De oorspronkelijke vreugde der huiseigenaars zal door deze nifchte- re beschouwingen wellicht getemperd worden. Een en ander was echter te voor zien. Vandaar dan ook, dat de ge meentebesturen ingeschakeld zyn ge worden en een deel der kosten voor hun rekening moeten, nemen. Deze bepaling leidt er immers vanzelfspre kend toe, dat er met meer voorzich tigheid te werk zal worden gegaan, dan wanneer het Rijk alle financiële risico voor zijn rekening had geno men. Voor het platteland zien wjj nog niet veel verbetering in de woning positie komen door dit besluit. Voor de stad liggen de verhoudingen wel iets anders. Degenen die een bouwval betonen zullen er willicht zrj kunnen winnen. hem toen uit, verd. liep haar achterna en gaf haar een niet onzachte trap. die een bloeduitstorting ten gevolge had. Verd. was het er niet mee eens en zei: „Ik laat me niet door die vrouw naar de kant schuiven, zo is 't een keertje niet!" De off. hield rekening met het feit dat deze zaak pas 2y2 jaar na het voorgevallene was aangegeven en eiste f 1.boete of 1 dag hechtenis. Uit spraak conform. DRONKEN EN NOG WAT.... Pieter J. uit Bergen had veel ge dronken, toen hij het huis van getuige K binnendrong. Get. K woont met haar 2 zusters en een broertje in een huis te Bergen. Uit angst voor ongelukken bleef de hele familie stil zitten, doch tenslotte werd het verd. schijnbaar te stil en hij ging. maar kwam de volgende nacht weer terug., in dronken toestand en nu met een vriend Corn van der H, eveneens uit Bergen. De beide „he ren" kwamen op een min of meer on gewone wijze binnen, want zij druk ten ditmaal een ruitje in. Verd. die reeds vijf maal voor fei ten ten gevolge van dronkenschap ver oordeeld is, zal door de Politierechter geholpen worden om van de drank af te komen. De zaak wordt in handen van de Rechter-commissaris gesteld voor een rapport. NOG EEN KLAP Toen getuige Z bij een bunker stond te kijken werd hem door verd. Jacob W uit Egmond aan Zee „iets" toege roepen. Get. Z riep op zijn beurt „iets" terug, waarop verd. het waagde hem een klap in het gezicht te geven. Con form de eis werd verd. veroordeeld tot een boete van f 1— subs. 1 dag hechtenis. DIEFSTAL VAN ZAND Simon J. B. uit Harenkarspel en Gerrit L. W. uit Alkmaar haalden beide zand weg uit de gemeente Schoorl. Zij hadden geen vergunning en werden veroordeeld tot een boete van f 7.50 subs. 3 dagen hechtenis. ZE HAD HET AAN DE VER KEERDE GEGEVEN Maria B. uit Bergen vond een foto toestel en een etui en gaf deze beide voorwerpen niet aan de polifie, doch aan haar dochter. Ze vond ook wel, dat ze schuldig was aan verduistering en was het eens met de eis van de off. die f 20 of 10 dagen hechtenis luid de. Uitspraak, conform. JEUGDTONEELGROEP OPGERICHT EGMOND AAN ZEE Door de ar beiderstoneelvereniging „De Fliere fluiters" in een jeugdtoneelvereniging opgericht. Deze nieuwe vereniging draagt de naam „Op eigen wieken". De vereniging bestaat uit kinderen van 10 tot en met 14 jaar en zal ge heel zelfstandig optreden. Er is dan ook een eigen bestuur, dat als volgt is samengesteld: Voorzitter de heer P. Groen, Secretaresse mej. C. Gul, penningmeesteresse mej A. de Jong, mej. E. Buis en de heer R. Konijn. Plaafs voor 3000 gasten Ook de nieuwe woningen in de Prins Hendrikstraat staan thans ter beschik king van de vacantiegangers en een groot deel van het verwoeste Troel- stra-oord zal in de maand Juni gereed komen. Aan liefhebbers voor een ver blijf in het badplaatsje ontbreekt het niet. Reeds in Januari kwamen de schriftelijke aanvragen bij het infor matiebureau van de VW binnen. Het VW-bestuur Is ditmaal extra vroeg met de pensionlijst uitgekomen. Hon derden lijsten zijn reeds verzonden en voor de maanden Juli en Augustus is al veel woonruimte verhuurd. Zij, die ook htm vacantie door wil len brengen m Egmond aan Zee doen goed, eerst naar het informatiebureau van de WV te Egmond aan Zee te schrijven. Daar beschikt men over al Kampioenswedstrijden Kon. Ned. Gymnastiekverbond Twee Alkmaarders plaatsten zich in de keurploegen Zondag 4 April werden in Tivoli te Utrecht door het Kon. Ned. Gymnas tiek Verbond de wedstrijden gehou den om het heren kampioenschap van Nederland. Er waren 41 dealnemers ingeschre ven, waarvan een 9-tal verstek heb ben laten gaan onder wie ook d«> Zaanse turner J. de Graaf. De overblijvendcn waren echter knapen die hun mannetje stonden, waarvan de turners Linde en T. Vos gedurende de wedstrijd de kop namen en boven de anderen uit begonnen te komen. Voor de liefhebbers waren de wed strijden zeer aantrekkelijk daar het tot de einduitslag tussen de nummers 3 tot 12 een buitengewoon wisselende strijd is geweest met variatie van 10e in het puntental. Niettegenstaande deze mooie strijd is er geen buitengéwone prestatie te ver melden. De oefenstof was heel be hoorlijk doch buitengewone of nieuwe dingen hebben we niet kunnen waar nemen. De organisatie was goed, alleen een heel grote handicap was het werken in 2 zalen, waardoor men geen goed overzicht van het geheel ko» hebben en een onrustige sfeer ontstond door het regelmatig in en uitgaan van het publiek dat natuurlijk bij het wisse len van toestellen met haar favorieten medeging. Er deden 3 Alkmaarse turners mede voor het jeugdkampioenschap Jb. Jan- neman, voor het landskampioenschap K. Boot en M. Volkers allen van de Halter, Volkers tevens lid van S.S.S. te St. Pancras. Alle drie hebben een heel goede wedstrijd geturnd. Voor het jeugd kampioenschap waren 5 deelnemers waarvan Janneman zich 3 plaatste. Voor het landskampioenschap plaat sten zich K. Boot 3 met 91.7 punt en M. Volkers 4 met 90.3 punt achter Lin de met 97.1 erv T. Vos met 96.1 punt de gegevens van de nog beschikbar* ruimte. Voorts treffen we in de pensionlijst een artikel aan over Vacantie-sprei» ding. Reeds thans worden in vele ge zinnen plannen gemaakt voor de va- canlietijd. In de meeste gevallen wordt daarbij een belangrijke factor over het hoofd gezien en dat is het bepalen van de periode waarin men vacantie zal nemen. Veelal wordt zonder meer Juli of Augustus gekozen. Wat is daarvan het gevolg? Dat in Juli en Augustus de hotels en pénsions overvol zijn. Daarentegen zal er in de andere maanden plaats over zijn. Niet alleen Juli en Augustus maar ook de maanden Mei, Juni en Sep tember zijn bijzonder geschikt voort houden van vacantie. De achter ons liggende jaren hebben zelfs meer dan eens bewezen dat deze maanden vaak nog geschikter zijn dan Juli of Augus- stus. Daarbij komt nog, dat vele ge zinnen met schoolgaande kinderen voor hun vacantie uitsluitend aan gewezen zijn op de maanden Juli en Augustus Hun blijft geen andere keu ze. Dit zal voor andere gezinnen een reden te meer zijn om het Egmondsê strand in andere maanden dan deze op te zoeken. Op deze wijze kunnen veel teleurstellingen voorkomen wor den en zullen zo veel mogeijk mensen, deze zomer in Egmond kunnen genie ten van de zon, zee en wind. ONDERSCHEIDINGEN VOOR REDDERS VAN „LOTTE SKOU" Aan de bemanning van dë motor reddingboot Neeltje Jacoba" van de Noord- en Zuidhollandse Redding maatschappij zullen op Woensdag a.s. onderscheidingen worden uitgereikt voor de redding van de opvarenden van het Deense stoomschip „Lotte Skou", dat op 9 Februari j.1. voor de Nederlandse kust is vergaan. Tevens zal de gouden De Ruyter„ plaquette aan de burgemeester van IJmuiden worden overhandigd. STAATSLOTERIJ 5e klasse 9e lijst f 1000 9714, 18942. f 400 2249, 6877, 13919, 16548, 20683. f 200 2825, 12879, 18928. f 100 2213, 3076. 3823. 5009, 5512, 7682. 7911. 8008. 12880, 13253, 15933, 16015, 19961. 20892 Beide werden weer in de keiirploeg opgenomen. Deze bestaat nu uit de H.H. J. Linde Enschede, M, Vos, Am sterdam, K. Boot en M. Volkers, Alk maar, Kril Vaals, A. Linde, A'dam. G. Wiethaar. Haarlem, Jorna, Huizum, Schonk, Delft, L. Groene veld. A'dam, Dolstra, Huizum, Spoelstra, Huizum. Ook in de herenkeurploeg is Alk maar weer vertegenwoordigd met 2 heren. Onze Alkmaaree gymnasten zijn actief en spreken een woordje mede in de hoogste regionen. Goed zo gymnasten, vecht voor de kleuren van Alkmaar, wij hopen spoe dig weer van jullie te horen. Met grote blijdschap ge. ven wij kennis van de geboorte van onze zoon en broertje PIETER DIRK J. Slikker A. Slikker-Blaauboei Jan en Han Koedijk, 6 April 1948 Kanaaldijk 120 Dc practijk van tandarts Kerkplein 152 - St. Pancras zal worden voortgezet door tandartsen Spreekuren: particulier en fonds Di. en Do. 12. WOENSDAG JAPONNEN- MIDDAG L Longestraat 27, Telafeon 4209 Gevraagd: FLINKE BROODBAK- KERSBEDIENDE 1618 jaar v. h. gemengd bedrijf. Brieven onder no. V.A. 283 bur. van dit blad. WONINGRUIL Ruilen: aardige woning even buiten de stad, voor woning in Centrum van Alkmaar. Br. onder nr. V.A. 282 bur. v. d. blad. NETTE HULP GEVRAAGD voor Viljdag na de middag Westerweg 296. De Wederkomst van Christus Het onderwerp van de Conferentie te ALKMAAR in Waakt en Bidt, Laat 217 van Woensdag 7 tot Vrijdag 9 April. Elke dag 3 uur en half acht. Spreker ds. D. W. Veldkamp van Hilversum. Wij ontvangen steeds weer iets nieuws in WOLLEN en ZIJDEN STOFFEN. JAPONNEN gebloemd en effen. Ook grote maten D. C. DE GIER Langestr. 88, Alkmaar VAKKUNDIG OPKNAPPEN Billijke prijzen Stuur even een briefkaartje aaan S. PAARLBERG, Omval 122 en bij komt direct Gevraagd: prima SCHOENMAKERS KNECHT. - Tevëns gevr vraagd LEERLING LEER- BEWERKER. TOM DE MUNK, Juliana- straat 31, hk. Pr. Hendrikstr Te koop: nw griis heren costuum, mt. 52. Br. onder nr. VA. 281 bur. v. d. blad. Te koop aangeboden: BURGERWOONHUIS Zeglis 82; direct te aanv. Te bevragen: Zeglis 56. Gevraagd door dame alleen een ongem. ZITSLAAP KAMER met kookgelegen heid. Br. onder nr. V.A. 280 bur. v. d. blad. Te koop: VOEDERBIETEN en KRIEL Te bevr. M. SLUIS, Molenweg, Schermer. GULDEN VLIES Vrijdag 9 April 8 uur. Onherroepelijk laatste voorstelling van het veel besproken en diep ontroerende succes-stuk door WILLEM GOOSSEN'S VOLKSTONEEL Entree f 1.50, f 2.— en f 2 50. Plaatsbespreking vanaf Dinsdag 6 April dagelijks van 11—1 uur. Telef. na 12 uur UITREIKING LEVENSMIDDELEN- en BRANDSTOF- FENKAARTEN 806, EXTRA-KAARTEN (a.s. en jonge moeders) en SCHOENENBONNEN. De uitreiking van bovengenoemde bescheiden zal plaats vinden. te KOEDIJK (café Butter) van 9.30—12 en van 1—3 uur voor alle inwoners opVrijdag 9 April 1948 te KOEDIJK (café Hes, buurt St. Pancras) van 9,30—12 en van 13 uur voor alle inwoners op Donderdag 22 April 1948 te OTERLEEK (café Van Ham) van 9.3012 uur voor alle inwoners op Maandag 12 April 1948 te STOMPETOREN (café Zwart) van 13 uur voor alle inwoners op Maandag 12 April 1948 te OUDORP (café Morsch) van 9.3012 en van 13 uur voor niet_zelfverzorgers op Dinsdag 13 April 1948 voor zelfverzorgers op Donderdag 15 April 1948 te AKERSLOOT (café Verduin) van 930 -12 en van 1—3 uur voor alle inwoners op Donderdag 15 April 1948 KOGERPOLDER (perc el Heinis) op Maandag 3 Mei 1948 van 1—3 uur.

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 4