un Vijf maanden hechtenis tegen NACO-chauffeur geëist WAS Het busongeluk te Breezand Hoger beroep met averechtse uitwerking voor Alkmaarse slager Slager Willem H te Alkmaar stond Dinsdagmorgen voor de Meervoudige kamer onder presidium van Mr. Krab be terecht wegens overtreding van de Vleeskeuringswet. Enige tijd geleden werd II n.1. door de kantonrechter tot f 40 boete veroordeeld, omdat hij 16 kg. ongekeurd en in ondeugdelijke toestand verkerende kalfspoten in voorraad had. H Kwam hiertegen in hoger beroep, maar hü was niet erg telukkig. Door de officier van justitie irtr. Holsteyn werd nu namelijk f 100 lotte of 30 dagen geëist! Als getuige werd gehoord de heer J. Frielink .opzichter-keurmeester bij het gemeenteslachthuis te Alkmaar, die op 23 Mei '47.de kalfspoten bij H aantrof. De getuige verklaarde, dat de kalfspoten een zeer onaangename geur verspreidden en verontreinigd Waren. Zij waren afkomstig van Braak's huidenhandel. Di laatste geeft verd. toe; maar hij .ontkent pertinent^ dat de beenderen bedorven waren. „Ik meende dat het niet verplicht was om kalfspoten te laten keuren", zegt verd. Gel: „Die verplichting is er altijd'' Verd: ,,'t Is gebruikelijk om ze niet Ie keyren" Off: „Dat is niet waar!" Verd: „Vraag het de getuige!" Get: „De officier heeft gelijk" Mr. Stoffels, de politierechter, meent ln verd. een „klant" te herkennen. Inderdaad werd H 6 weken geleder tot f 600 boete wegens het kopen van clandestien vlees veroordeeld. ..SMAKELIJK ETEN" De officier begint zijn requisitoir met de mededeling, dat verd maar met gijn muts naar de wettelijke voor schriften gooit. Mr. Holsteyn acht het feit hoogst ernstig en requireert bevestiging van he: vonnis van de kantonrechter, met dien verstande, dat de boete op f 100 wordt gebracht. Uitspraak 20 April a s. VERKEERSONGEVAL EISTE VIER DODEN De 41-jarige NACO-chauffeur Jan D. uit Castricum kwam op het matje in verband met het ongeval, dat op Z Januari- j.1. op de onbewaakte over weg aan de Burgemeester Lovink- straat te Anna Paulowna plaats vond. 's Avonds omstreeks 8 uur lette deze chauffeur, die de bus AlkmaarDen Helder bestuurde, bij deze onbewaak te overweg niet op de trein, komende hit de richting Den Helder. Hij bemerkte haar eerst toen ze ▼lak bij was en trachtte toen nog te vergeefs de overweg vóór de naderen de trein te passeren. De bus werd gegrepen en vier per- tonen kwamen om het leven, twee Werden ernstig en twaalf licht ge wond. Verschillende passagiers wor den als getuige gehoord. ONVOORZICHTIG GEREDEN Enkele van ben beweren, dat de chauffeur zeer snel en onvoorzichtig teert. Dit laatste ontkent verd. perti- DE STEM VAN HET EI „Ik heb al heel wat met mijn postduiven beleefd, maar wat er nu gebeurd is... daar stond ik toch wel even van te kijken!" Dat kunnen wij ons best begrijpen, want .het is in derdaad merkwaardig, wat de heer J. M. Schipper uit Alkmaar enige dagen gele den met een van zijn post duiven beleefde. Hij vertelt ons, hoe vijf van zijn duiven, die oor_ spronkelijk aan iemand «n ce Beemster nadden toebe hoord, op een deg in Maa uit zijn hok wegvlogen en niet meer terugkeerden „Natuurlijk moesten zij hier nog wennen en het is best mogelijk, dat zl' ep een dwaalspoor geraakt zijn Toen ik de duiven liet vlie gen, dacht ik stellig, rt'it lü raar hun oude adres in de Eeemster zouden gaon. Dat is echter niet gebeurd Vier zijn er nog zoek, maar hoe groot was iriijn verbazing, toen de vijfde in Hoorn belandde. Deze duif, met het ring- nummer 624191, zat in die dagen in mijn hok te broe den en ornaat ik in zijn nest een ander stel eieren wilde leggen, gaf ik de zijne aan mijn zoon in Hoorn, die ook duiven houdt. En op 2 April kreeg ik van mijn zoon de medede.. ling, dat bij hem een duif was komen aanvliegen met het ringnunwner 624191, mijn duif dus, die zijn eieren was nagevlogenf nenL Voorts komt vast te slaan, dat de chauffeur het binnenlicht bij het naderen van de overweg niet doofde, wat algemeen gebruikelijk is. De con ductrice zat op de motorkap, waar door het uitzicht van de chauffeur naar rechts enigszins belemmerd werd Naar dc rayonchef van $e NACO, de heer J. S. meedeelde heeft de NA CO-directle dit laatste onmiddellijk na het ongeval verboden. Deze getui ge verklaart voorts, dat verd. reeds 14 jaar rijdt, zijn rijproef behoorlijk aflegde, maar reeds driemaal een on geluk heeft gehad, zij het niet steeds door zijn eigen schuld. De opperwacht meester der Rijkspolitie N. H. die hel proces-verbaal in deze zaak opmaak te, stelde een technisch onderzoek naar de schuldvraag in. Het zicht was enigszins door beslagen ruiten en re gen belemmerd, doch door het deel van de ruit. dat schoon was. had verd de trein reeds op grote afstand kun nen opmerken, temeer, daar de trein verlicht was. Mr. Holsteyn. de offi cier van justitie, constateerde per soonlijk, dat men reeds op de hoek van de J. C. Leeuwweg vrij uitzicht op de spoorlijn heeft. REQUISITOIR In zijn requisitoir spreekt Mr. Hol steyn zijn leedwezen uit over de tra gische gevolgen van het ongeval. De officier acht het gebeuren voor 100% aan de schuld van verd. te w'ijtgn. Hij legt er de nadruk op. dat de machinist van trein 2564 en zijn leer ling beiden volkomen vrijuit gaan. Een trein behoeft bij onbewaakte overwegen geen grotere voorzichtig heid in acht te nemen dan elders. Dit is de taak van het wegverkeer. Mr. Holsteyn concludeert .dat verd. zich op hoogst ergelijke en onopletten de wijze gedragen heeft. Hij eiste ech ter niet de maximum straf 9 maan den daar- ook de NACO-directie enige schuld treft. Het gordijn b.r., dat de chauffeur van de passagiers afsluit, was beslist te klein. Mr. Holsteyn requireert 5 maanden hechtenis met 1 jaar ontzetting uit het recht een motorrijtuig te besturen. Na het pleidooi van Mr. C. Smal wordt de uitspraak op 20 April be paald. HET RIJK BETAALT WEL! Een boete van f 300 en 1 maand voorwaardelijk werd geeist tegen Jo- han K B te Texel, die als werkmees ter in het interneringskamp De Vlijt aldaar een hoeveelheid hout verduis terde en daarvan een ameublement voor zichzelf en één voor de kamp commandant, Alex d'O. maakte. De eis tegen d'O luidde 1 maand gevangenisstraf en verbeurdverkla ring van het ameublement. Uitspraak 20 April. UITSPRAKEN MEERVOUDIGE KAMER Anton van den O; Egmond aan den Hoef: Bigamie: aangehouden voor nader onderzoek. Cornelis Martinus R, Heiloo: Ont slag van rechtsvervolging. Lonwe P. ürk: belediging; 2 maan den gevangenisstraf. LEDEN RECLASSERINGSRAAD Bij het Koninklijk Besluit van 30 Maart '48 no 40 zijn de volgende heren te Alkmaar benoemd tot lid van de Re classeringsraad: Mr. A. D. v, Regteren Altena. tevens voorzitter, Mr. J. C. V.-Meiske, A. R. de Wit. F. Lassche. Dr. M. A. Elderson. Mr. F. Zeiler, G A. M. Slinkert, Mr. J. N. Alblas en I J. J. Luyckx. Mr. H. Scholten, even eens uit Alkmaar is met ingang van 1 April j.1. tijdelijk op proef voor een jaar als secretaris van de Reclasse- ringsraad aangesteld. BENOEMING De heren G. Ch. Dun, oud-inspec teur van het lager onderwijs te Alk maar en G. Vernooy, inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Alkmaar, te Beverwijk zijn benoemd tot leden van je commissie van Rijks- gecommiteerden bij de examens voor de MULO diploma's, welke in 1948 zullen worden afgenomen. WIEL RAAKTE LOS In de nacht van Maandag op Dins dag om ongeveer 2.15 uur geraakte één der wielen van een op de Helder» se weg rijdende auto los Er deden zich echter geen persoonlijk- ongevallen voor en de bestuurder kon zijn weg na ei.ige kleine reparaties weer vervol gen. BEROEPEN STOMPETOREN In de gecombi neerde vergadering van de Kerkera den, Kerkvoogden en Kiescollege, van de gemeente Oterleek en Schermer werd besloten een beroep uit te bren gen op Ds. F. Koja te Amsterdam. Op Donderdag 8 April is de letter W aan de beurt om bonkaarten te ha len in het uitreiklokaal aan de Rid derstraat van 9—12 en van 24 uur. PAARDENCOURSES TE ALKMAAR Met de lente is ook de tijd aange broken dat de wintersporten moeten plaats maken voor die, welke nteer ge schikt zijn voor de zomermaanden. Eén daarvan is de draverij voor paarden. De paardensportvereniging „Vooruit" zal a.s. Zondag 11 April op het sport park te Alkmaar het seizoen openen met met minder dan vijf draverijen en een draverij in series over 800 me ter. Een groot aantal paarden is inge schreven en de meest bekende pikeurs in hun fleurige kleding, zullen het sportpark weer het zo bekende bedrij vige aanzien geven. Zeven draverijen en rennen zijn voor het komende seizoen vastgesteld en de mogelijkheid is niet uitgesloten, dat dit aantal nog zal worden uitge breid. Veel zal hierbij afhangen van het al of niet terug komen van de to- talisator. „Vooruit" gaat echter op de beantwoording van die vraag vooruit en zal de paardenliefhebbers weer 'n aantal mooie sportmiddagen bezorgen. Ernstig ongeval In het kunstmeststoffên-pakhuis aan het Noordhollands kanaal te Heiloo vond Zaterdagmorgen een ernstig on geval plaats. Door middel Van een grijper werd cr een schuit met kunstmest gelost. Bij het leeg teruggaan va"' de grijper viel de bak eraf en kwam terecht op het lichaam van de 30-jarige Alkmaar der van W. De twee ton wegende bak veroorzaakte bij het slachtoffer een gebroken linkerbeen, een gebroken rechter sleutelbeen en verwondingen aan het gezicht en armen. Van W werd overgebracht naar het St. Elisa- beth Ziekenhuis. EEN VERNIEUWDE ZAAK De Fa. Tom de Munk opent a.s. Za terdag in de Zilver straat 2 een zaak in leder-, lederwaren- en fournituren. In betrekkelijk korte tijd werd eert. oude zaaje voorzien van een smaakvol interieur .Het geheel is ontworpen door de heer Balder. Het timmerwerk werd verzorgd door de Fa. Pekelharing, het schilderwerk door Fa. Vreeker en de electr. aansluitingen door Fa. Beste man. De opening van de nieuwe zaaki van Tom de Munk betekent voor dei Zilverstraat, als winkelstraat, een aan zienlijke verbetering. Voor verdere bijzonderheden verwijzeri wij U naar de advertentie in dit blad. GEVONDEN VOORWERPEN van 16 tot en met 31 Maart 1948 Gedeponeerd aan het Bureau van Politie te Alkmaar en aldaar te be vragen op Maandag. Woensdag en Vrijdag van 11.30 tot 12.30 uur. Alpinomuts; zakmesje; wieldop van auto; diverse wanten en handschoenen; sleutel; damesmuts; 2 toewijzingen, kindertasje: heren shawl; rijwielslot; twee boordjes; rozenkrans; gekleurde bal; alpinomuts; actetas; verfpot met kwasten; kindermuts; kindertasje met inhoud; kinderschoentje; mantelcein- luur; heren shawl; llpssleutel; shawl: sleutel; portemonnai?; oorbel; school- kaart; paar wollen handschoenen; huis sleutel; kinderpet; springtouw; schroe vendraaier; 'tas; kinderhoepel; slot; damesmantelceintuur; lang touw. Als gevonden aan het Bureau van Politie aangegeven, alwaar op boven genoemde tijdstippen het adres van de vinder is té bekomen. Diverse wanten en 1 andschoenen (pa.en, kinder): halsketting met me daille; portemonnaie met inhoud; gym schoentjes: leerboek; damespolshor loge; kindertuigje; gevlamde vulpen, zilveren broche met steen; alpino muts; jongenstas; leren portemonnaie; autoped met massieve banden; kinder- mantéltje: plastic ceintuur; 1 sandaal; portemonnaie met ritssluiting; ringetje met steentje; hondenpenning met hals band; kindermutsje; verkennersporte- monnaie met rozenkrans en rozen kransdopje; herenvulpen; portemon naie met inhoud; dameshorloge; muts (Lindbergkapje); ondergebit; 2 munt biljetten; dubbele katrol; wieldop van auto; oude portemonnaie met inhoud; portemonnaie met ritssluiting en inh. dames hoed; 2 zilverbons; padvinders- riem; directoir en onderjurk; duim stok; hoofddoek; broche met steen; vulpen; portemonnaie met inh; das speld; padvindersriem met sleutel; vul pen; doorhaalborstels; beer; kinder muts; sigarettenaansteker; zakmes; kinderschepje; zak kunstmest; ceintuur bankbiljetten; jongensjas: huissleutel kinderschoentje; kinderportemon- naietje; zilveren broche; koffer; zwem broek; vulpen; rol draad: plastic hoofd doek; rozenkrans; geldsbedrag; brief opener. INLICHTINGEN GEVONDEN VOORWERPEN Aan het Bureau van Politie zijn in lichtingen verkrijgbaar omtrent een gevonden dames- en hetenrijwiel, een handwagen en een ijzeren kruiwagen. DE BRUG STOND VAST Het gebeurt natuurlijk nog al eens, dat de Friese brug wordt opengedraaid me. nige chauffeur zal U de na righeden van het wachten daar kunnen vertellen en vraag het anders maar eens aan de leraren van deze of gene school, die wel iedere dag van sommige leerlingen te horen krijgen: „ja mijn heer. ik kon niet eerder, de brug stond open". Gistermorgen was het er helemaal een „feest". Er wa ren enige schepen gepasseerd en de brugwachters draaidert reeds hun rondjes om de brug weer" dicht te krijgen, totdatde brugwachters keken hier en keken daar. doch er was geen wikken noch wegen aan de brug zat vast Voor de afsluitbomen, aan weerszijden van het kanaal dromden de wachtende fiet sers de voetgangers kon den er wel over en de rij van auto's werd steeds gro ter. er werd gemopperd, ge beld en getoeterdde brugwachters zochten naar stig en gehaast en ja daar werd dq oox-zaak ont dekt! Een stuk gereedschap dat een der werklieden, die er reparaties verrichtte, had laten liggen, was klem ge raakt en het kon zo een ogenblik verhinderen, dat de Friese brug in zijn oorspron kelijke stand werd terugge bracht. INGEZONDEN MEDEDELING Schoonmaaktijd In 't land bij de hand BETER DAN OOIT" Hlililiri.iiiiliiiHlIWilHIWfcilliattlWIlWÜIIIfllI'ehUMWillliil-ilIhflHIWIWü'JIWtl ,A't Voetlicht'' brachi: Jong zijn we maar eenmaal" De toneelgroep ,,'t Vallicht" trad gisteravond in het Gulden Vlies voor het voetlicht met het toneelspel „Jong zijn we naar eenmaal" van Christien van Bommel-Kouw en Henk Bakker. Met deze uitvoering heeft de vereni ging een goed figuur geslagen, ze was een van de beste stukken uit het re pertoire van het Voetlicht. Het stuk was goed gekozen, hoewel niet al te gemakkelijk te spelen. Het beschrijft de ellende, waarin ouders die er „mo derne" levensopvattingen omtrent lief de en huwelijk op na houden hun kinderen kunnen storten. Natuurlijk komt alles op zijn poot jes terecht, maar dit neemt niet weg, dat er bitter tragische scènes in het stuk zijn, die in het tweede en derde bedrijf niet na laten indruk op de zaal te maken. Het spelpeil van de mede werkenden steeg met de climax van het stuk. In het laatste bedrijf werd het hoogtepunt bereikt. Ditmaal was het spel van de da me- beter dan dat in de herenrollen. Mevrouw J. Molenaar-van Vliet speel de met glans de zeker niet gemakke lijke rol van Mona. de moderne vrouw Uitstekend was daarnaast Mevrouw G. Balder-Vennik, zowel in de grap pige als in de ontroerende scènes. Mejuffrouw N. Zonneveld gaf een pri ma vertolking van Nel Arko, een tragische, moeilijke rol. Mej. M. Ruijgh, een jeugdige, „ster" was wat stijfjes en onzeker. We heb ben hier echter goede moed voor de toekomst Het rolletje van de brutale dienstmaagd was Mevr. A. Pieters- Schut wel toevertrouwd! Bij de heren willen wij allereerst de heer B. Verhagen als Hans noe men die zich in het eerste bedrijf van een minder goede, maar in het twee de en derde van een zeer goede zijde liet zien. De rol van Lex Arko. ver tolkt door de heer W. A. Pieters, had sterker gespeeld moeten worden. De heer Pieters was wat onvast en gaf de indruk, zich niet genoeg in het stuk in te leven. De heer K.Schot (Charlie) had een niet al te moeilijke, kleine rol. Hij voldeed goed. Het spel van de heer J. Molenaar zouden wij als ..matig' willen kwalificeren. Een ietsje minder gemaakt ware beter geweest' De regie was in handen van Jan Huijgén, die daarom alle lof toekomt. Het interieur was uitstekend ver zorgd door de fa Eecen: ook de de cors van de fa. Groothuizen en de gri me van Mw. Pieters-Schut voldeden goed. ,,'t ROOSJE' VOOR HET VOETLICHT HEILOO Voor de derde en laatste maal treedt de Rederijkerskamer ,,'t Ontluikende Roosje" in dit seizoen voor het voetlicht en wel met het luchtige spel in drie bedrijven van Leo Vogel „Worst en aristocratie" a.s. Zaterdag in De Rustende Jager. Men verzocht ons er op te willen wijzen dat de plaatsbespreking a.s Vrijdagmorgen 10 aur plaats vindt. BUITENGEWONE LEDENVERGADERING V. v. d. A. HEILOO In een buitengewone le denvergadering van da afd. "an de Partij van de Arbeid op Vrijdag 16 April a.s. in „De Rustende Jager" zal wethouder J. Ras spreken over „Ge meente-politiek" Een nieuwe fietsenstalling'! Bij het station komt een nieuwe be waarplaats voor fietsen. De loods, waaraan drie arbeiders van een firma uit Castricum druk bezig zijn, zal 36 meter lang en 6 meter breed worden. Het nieuwe gebouw kan naar schat ting 350 fietsen bergen endat is wel nodig ook", zo vertelde ons gistermiddag de eigenaar van de fiet senstalling aan de Stationsweg, de heer D. Albers. Tussen de v'jf en zeshonderd fietsen worden er iedere dag bij hem gestald en omdat de bestaande ruimte slechts plaats kan bieden aan 300 fietsen, kan het dus niet anders, dan dat menige reiziger zijn karretje in de buitenlucht moet neerzetten. De loods, die op het terrein van de Nederlandse Spoorwegen verrijst, zal, vóór de Pinksterdagen zover klaar zijn. dat met het stallen een aanvang kan worden gemaakt. Pas als men met het maken van de rekken, dat nogal veel tijd in beslag neemt, gereed zal zijn.^kan de fietsenstalling geheel in bedrijf worden gesteld. De aanwinst van de heer Alzers zal ongetwijfeld een verbetering zijn voor fietsend en reizend Alkmaar! TENTOONSTELLING ..DE NED. VROUW 1898—1948" De Contact-Commissie Alkmaar van de Stichting Tentoonstelling „De Ne derlandse "vrouw 18981948" maakt bekend, dat zij voor de. verkoop van couponnetjes ten bate van deze Ten toonstelling dé welwillende medewer king heeft verkregen van de heer Di recteur van het Postkantoor, van de magazijnen Vroom en Dreesmann en Kofa en van de boekhandelaren Ou- óejans en Zwaan. Voor deze verkoop zal door een aan tal dames in de week van 5 tot en met 10 April a.s. van 1012 en 1417 op bovenvermelde plaatsen zitting wor den gehouden. De Commissie wekt alle vrouwen op zich van één of meerdere cou ponnetjes-te voorzien ten einde daar door mede te werken, dat de Tentoon stelling een grootse hulde wordt van alle Nederlandse vrouwen aan Hare Majesteit de Koningin bij Haar Gou den Regeringsjubileum. ZWERVENDE JONGE VROUWEN Maandagavond omstreeks 10.30 uur zijn hier 2 zwervende meisjes van 16 jaar aangetroffen, die weggelopen wa t-en uit een tehuis in Amsterdam, waar zij in opdracht van de Voogdijraad waren geplaatst. De beide dames wa ren liftend naar Alkmaar gekomen om vandaar naar Leeuwarden te gaan. Daar wilden zij een betrekking zoe ken. De politie heeft hen nu weer naar Amsterdam teruggebracht. Jaarvergadering Bond van Typografen In het A.B.B. gebouw hield de Ty pografenbond afd. Alkmaar haar jaar vergadering onder voorzitterschap van de heer Kaman, die deze vergadering opende met een woord van welkcfm. De door de secretaris voorgelezen no tulen werden goedgekeurd en als in gekomen stukken werden oa. 2 brieven van de Partij van de Arbeid behan deld, die een verzoek om zangers en figuranten voor een Meispel en het opgeven van liefhebbers voor busjes voor het a.s. verkiezingsfonds inhiel den. Hierna nam"de voorzitter 't woord die er op wees, dat wanneer men naar de V.A.R.A. redevoeringen had geluisterd men ervan overtuigd zou zijn hoe noodzakelijk het is, dat de P.v.d.A. versterkt wordt bij de a.s. verkiezingen. Spr. wees op het belang rijke werk door de mini ter verricht. 29 en 30 Mei a.s. zal er met de ..Pak-aan" commissie uit A'dam een weekend worden georganiseerd. Spr. vroeg hierbij om medewerking van de leden inzake logies. Gedurende 'dit week-end zal een voetba'wedstrijd worden gespeeld en een wandeling worden gemaakt. In verband hiermede gaven zich 5 leden spontaan op. Hierna werden de jaarverslagen door de secr. voorgelezen. Bij de bestuursverkiezing werden alle bestuursleden, die direct herkies baar waren, herkozen. Na verkiezing van twee leden van de controle-commissie volgde rond vraag en sluiting. VRONE—DE FORESTERS (4—1) HEILOO 'Zondag speelden Vrong en de Foresters een vriendsch ijk# wedstrijd. Al direct konden aan Vrone's spel zien dat zij enkele klassen hoger speelt dan onze Forester-dames: Het viel de sterke voorhoede van Vrone dan ook niet moeilijk, door d« achterhoede van de Foresters te bre ken. Voor de rust scoorde Vrone twee- nqaal. Na de rust kwamen de Fores ters er beter in en vooral de voorhoe de weerde zich uitstekend. Het succes kwam echter aan de andere kant; da dames uit St Pancras voerden de stand op tot 40 Eenmaal wist de F midvoor er met de bal tussen uit te gaan en zij maakte een verdiend te- genpunt 41. Het was een aardige wedstrijd .waar van de F veel konden leren. Alie Hulst in het doel voldeed goed. Zondag a.s. hopen de Foresters V.-one 2Is hun gasten >e ontvangen gezinsgebeuren ALKMAAR Geboren: Janny dv JHP Strang en G C Asma: Hendricus J zv J lïemmel- der en H Alferink; Martina. dv J Duijn en G. Semler; Bregitta M M dv J Gaarthuis en C H M Klerks: Jaco- bus B C zv T P Blokker en E T J Groothuizen; Erna M dv E J Col auto en C Jonker Gehuwd: Frans A J van Heek en Nelïy Parma. LANGEDIJK Geboren: Johannes, zv Evert Jong en Johanna Wever; Maria Anna- Tbe- odora, dv Johan Leek en Anna Ver- duin;Jan. zv Klaas Visser en -Trijntje Pluister; Dieuwertje. dv Tamis Ko6- sen en Dieuwertje Arends: Petrus Jo zef. zv Gerardus Kraakman en Eli sa beth Zuijdam: Klaas Aldert. zv jan Duijves en Trijntje Dissel; Jan Cor- nplis, zv Cornelis Romeijn en Sijtja Bak; Hermine Tiny, dv Fop Prins en Tonia Hoogland; Cornelis. zv Cornelis Rutsen en Johanna Hclena Ku ij pers. Ondertrouwd: Willem Wittê 21 jr fabrieksarbeider. Mechgelina Jacoba Catharina Strous. 19 jaar. zL en beiden alhier: Jan Cornelis Oyevaar. 34 jr. administrateur en Maartje van der Molen, zb. 27 beiden alhier. Getrouwd: Rembrand Jozef Deken, 47 jr. zaadbewerker. alhier en Secilia van der Gulik, 51 jr. zb Bovenkarspel. Overleden: Jan Vroegop. 67 jr.. tuin bouwer. gehuwd met Ariaantjc de Smeth; Willem Oudhuis. 73 jr. zb ge huwd- met Klaasje Langcdijk; Abra ham Dirk Kuiper. 76 jr. zb. veiling* ark tan BROEK OP L'DJJK 6 APRIL 13000 kg. rode kool -J2.105090. 98000 kg gele kool 12 60 -18.90 S000 kg witlof 4657. agenda BIOSCOPEN HARMONIE TIIE VIEP: Maf Zctle»- ling in „Frieda" Voorstellingen dagel. 8 ut». Zaterdag i cn 9.Ü3 uur Zondag 2 4.30, 7 en 9.30 our Woensdag 2.30 uur 1» ja ir ICTtfïtlE THE lTf,-: tl, rssn van Montc Cristo" me-" Mn Bennet t er. 1 ouis Hayward. Voorst. a*jgei. uur Zaterdag 7 en 9.3G uur.Zondag 2, 4 30, 7 en 9.30 uur Woensdag 2 30 uur. 14 jaar. CINEMA AMERKAl.V .De Zoon van Robin Hood" tnrs Anita Lonlsc. Voorstelling dagel. 8 nor. Zaterdag 7 en 9.30 uur Zondag 2, 4 30, 7 en 9 30 uur. Woensdag 2.30 uur. 14 Jiar „A B.T." „Pas op je zenuwen" mol de Franse filmkomiek Relly. Voorst, dagel. 8 uur Zondag 2, 5 en 8 uur. El ke leeftijd. HEDEN: GULDEN VLIES: 10 uur v.m. Prov. verg. Plattelandsvrouwen LANDBOUWHUIS: 7.30 uur Nee» Fruittelers-organisatie. GULDEN VLIES: 8 uur Friso TROUWZAAL STADHUIS: 2.30 u. Studiekring Gem. adm. LEZING HET NUT 8 uur Dr. Sta- verman. DONDERDAG: GULDEN VLIES: 8 uur S.O.V.A. ABB GEBOUW: 8 uur Jaarvergade ring „Excelsior" WAPEN VAN HEEMSKERK 8 uur Uitvoering „De Tokkelaars" AULA GYMNASIUM: Concert avond Bond Ned. Indië. 8 uur HEILOO: Woensdag- en Donderdagavond: CINEMA HOLLANDIA: „Gestolen leven" smvang 8 uur. Zaterdagavond DE RUSTENDE JAGER: 8 uur „Worst en aristocratie" door „H Roosje" BERGEN Woensdag CONCERT te fien's mannenkoor. J

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2