Voorjaarsvergadering van Plattelandsvrouwen in Noord-Holland TE SC HO O RL vv i' Grote belangstelling voor de Matthaus Passion Haar het zonnig Mexico om plantenziekten te bestrijden ALKMAAR Het was Woensdag een bijzondere dag voor de Platte landsvrouwen in Noord Holland. Omstreeks 10 uur begaf een stroom van dames, komende uit alle windstreken in Noord Holland, zich Gul den Vlies-waarts en toen we om even 10 uur de grote zaal binnengin gen. troffen we daar een menigte Bondsleden uit Noord Holland aan. die allen op luide toon de huidige voedsel-, kleding- en opvoedingspro blemen bespraken. Wie durft beweren, dat dames niet praten kunnen, had Woensdag even in het Gulden Vlies moeten kijken! 't Was een bij enkorf gelijk en de gemoedelijke kellners voelden zich bepaald weinig op -hun gemak tussen al dit vrouwelijke gedoe. Maar toen om kwart voor elf de provinciale voorzitster Mevr. V. Vls-Leguit de vergadering opende, zwegen de stemmen eensklaps en de conferentie nam een aanvang. Vier dagen muziek Heel Wesi - Friesland zal aanwezig zijn De voorzitster heette de leden har- lelijk welkom op deze voorjaarsver gadering; in het bijzonder Mw. Vis ser-Bakker. Mevr. V.is betreurde het. dat haar voorgangster, Mevr. Wai- boer, niet aanwezig kan zijn. Veel heeft Mevr. Waiboer voor de Bond gedaan en het is geen gemakkelijke taak om haar op te volgen. „Mijn hart klopt echter warm voor de Bond •n ik beloof U mijn best te doen!" verzekerde Mevr. Vis. NOORD HOLLAND PROTESTEERT De beschrijvingsbrief van de alge mene vergadering te Utrecht heeft nogal wat stof op doen waaien in de afdelingen. Noord Holland is het met de punten 10 en 11 niet eens. Mevr Visser van de afd. Hem lichtte de he rwaren tegen punt 10 toe. Mevr. Evers -Wijkhuizen, de Bondvoorzitster, moet volgens het reglement aftreden. Dit is natuurlijk niet prettig voor de afdeling Groningen en deze afd. heeft voorge steld haar wederom candidaat te stel len. Ncord Holland verzet zich daar tegen. niet om de kwaliteiten van Me vrouw Evers, maar om de sterke ver tegenwoordiging van Groningen in t H B. bij een eventuele herkiezing. De vergadering gaat accoord met het te genvoorstel, dat door het bestuur van Noord Holland gedaan zal worden. Mevr. Evers kan eventueel later nog eens in het H.B. gekozen worden. Punt 11 betreft het voorstel van Zd Jloiïand. gesteund door Zeeland en |Y.-sland. om de contributieafdracht van de afdelingen aan de Bond met 25 cent per lid te verminderen en die aan het Provinciaal Bestuur met een zelfde bedrag te verhogen. De gratis lezing zou dan komen te vervallen, terwijl er voorts een consulente be noemd zou worden. De afd. Schoorl en Groet licht haar bezwaren tegen dit voostel, die door de andere afdelingen gedeeld wor den, toe. Men is zeer tevreden over het werk van de provinciale secreta resse, Mej. A. Wit. Het aanstellen van een consulente zou de afstand tussen de provincies en het hoofdbestuur on nodig vergroten. Ook het veranderen van da contributie-afdracht en het vervallen van de lezing is bezwaar lijk vooral voor de kleinere afdelin gen. Ook hier zal Noord Holland een tegenvoorstel indienen. De vergadering gaat er ten volle mee accoord en da voorzitster is verheugd over deze prachtige samenwerking. FINANCIëL VERSLAG. De penningmeesteresse, Mw. Glijnis brengt het financiële verslag uit over 1947. Op 1 Januari 1947 bedroeg het batig saldo f 1608.14 en op 1 Januari 1948 f 1978.93. Onder applaus wordt het verslag goedgekeurd en Mevr. Vis brengt dank aan de penningmees teresse voor haar practisch beheer. Intussen is de Bondsvoorzitster, Me vrouw Evers-Wijkhuizen, gearriveerd. Mev. Vis heet haar hartelijk welkom ♦n beschouwt het als een voorrecht, de voorzitster deze dag in Alkmaar te zien. Dit kan slechts de band tus sen provincie en hoofdbestuur ver sterken. JAARVERSLAG Mejuffrouw A. Wit, de secretaresse van de provincie Noord Holland, bcelt haar jaarverslag in een pretti ge vorm gegoten. Zij gaat in het kort de gebeurtenissen van 1947 na, het Jaar. dat door het Internationale Con gres van Plattelandsvrouwen zo be langrijk is geworden. Het ledental in onze provincie steeg van 4306 tot 4788 en hééft op het ogen blik bijna de 5000 bereikt!! Op veler lei terrein zijn de afdelingen werk zaam, er werd o m. belangrijk sociaal Werk verricht. De belangstelling van de plattelandsvrouwen is veelzijdig 'geworden blijkens de cursussen en lezingen over de meest uiteenlopende onderworpen, die overal gehouden Rijn. Verschillende nieuwe afdelingen ■werden opgericht, bestaande afdelin gen vierden jubilea. Zo herdachten de feeemster en Wirikel hun 12jarig bestaan. Tenslotte verzekerde Mej Wit de leden, dat de Bond er goed Voor staat en zij dus met vertrouwen Verder kan gaan met haar werk. Een I warm applaus dankte Mej. Wit voor het duidelijke jaaroverzicht. MEDEDELINGEN !Het punt mededelingen bracht een boodschap over de wandlap. die door <Se Bond van Plattelandsvrouwen aan Ide Hollandse Maartschappij van Land bouw. die het vorig jaar haar 100 ja- gig bestaan vierde, zal worden aange- boden. De plattelandsvrouwen bor duren deze doek, thans is Noord Hol land aan de beurt. Het Hoofdbestuur is voornemens 'n„ kadercursus voor volksdansen te ge ven; mede met het oog op de a.s. re geringsfeesten. Op Woensdag 1 Sep tember a.s. zullen de plattelandsvrou wen van Noord Holland in provinciaal verband een bezoek aan de tentoon stelling ,.De Nederlandse vrouw" te Den Haag brengen. Op de ..Rokken dagzal misschien een Noord Hol lands koor zingen in de Houtrust hal len. Voor de uitwisseling met ifcden uil andere provincies zegde de vergade ring het provinciale bestuur spontaan medewerking toe. RONDVRAAG Bij de rondvraag werden verschil lende textielproblemen besproken. De Bond zal daartoe adressen richten tot de desbetreffende instanties. Op ver zoek van de afdeling Nieuwe Niedorp zal men het Hoofdbestuur voorstellen, zich intenser met het lot van de blin den te bemoeien en bij de regering op leerplicht voor het blinde kind aan te dringen. Afd. Berkhout, wenst het esperanto meer ingevoerd te zien, vooral op de scholen. De afd. Hem brengt het verband tus sen NW en de plattelandssecretares sen ter sprake. Eén en^ander gaat hier niet naar wens; het provinciaal be stuur zal de NVV aanschrijven. Op aandringen van Avenhorn zal men trachten voor de Bondsleden re ductie op de entreeprijs voor de Da meskroniektentoonstelling te krijgen. Krommenie voelt veel voor NACO- dienstregelingen bij de stations. Ook hierover is men reeds bezig. IR. RIEM OVER DE F. A. O. Na de middagpauze vermeldde de agenda een causerie over de FAO, de Internationale Voedsel- en Landbouw organisatie der Verenigde Naties. Dit onderwerp toch interesseert ook de plattelandsvrouw; zij komt regelma tig met de landbouw- en voedselpro- blemen in contact. Deze causerie werd gehouden door Ir. H. Riem uit Heiloo De heer Riem hield een uitgebreide uiteenzetting over dit belangrijke en interessante, maar Snoeilijke onder werp. Reeds voor de oorlog was de instelling van een dergelijk lichaam Plantenziekten eeuwen oud is de strijd van de mens er tegen Of hij voor ons even uit zijn ..romp slomp" wil stappen? „Vooruit dan maar", lacht hij, „wat wilt U weten? Het werk van onze dienst? Waarom ik zo maar naar Mexico ga? Gaat U daar maar even zitten, dan zullen we bij het begin beginnen. Eerst dan maar De heer Van Stijgeren, een pionier ws Vrijdag 9 April zijn de letters T, X. IJ en Z aan de beurt voor het halen van bonkaarten in het uitreiklokaal aan de Ridderstraat van 912 en 2 4 uur. dringend noodzakelijk. Door betere samenwerking tussen de landen en doeltreffende maatregelen van .de re geringen zelf zou het welvaartspeil van de wereldbevolking kunnen stij gen. Er waren vele goede plan nen en het was vooral president Roo- seveldt. die veel voor de tot standko- ming van een internationale organi satie deed. In de crisisjaren vóór de oorlog wa- het economische leven totaal ont- wrient en het was de FAO. die reeds tijdens de oorlog opgericht werd, die zich met het economisch herstel bezig hield. Directeur werd Sir John Boyd Orr, de organisatie stelde zich "ten doe' het gebrek, voor zover dit in verband met de voeHing staat, zoveel eens over plantenziekten Eeuwen vóór enze jaartelling had de mens hierme de reeds te kampen. Lees er het Oude Testament maar eens op na. De be strijding van al die ziekten, veroor zaakt door schadelijke insecten, wordt in ons land met succes ter hand ge nomen; pas in de laatste dertig jaar nam het zo'n hoge vlucht en dat is mede te danken aan een van de grond leggers van onze Plantenziektekundi- ge Dienst, prof dr. Ritsema Bos én aan Ir. N. van Poeteren. die zijn be langrijke werk later voortzette. Het hoofdkantoor van de Dienst is, als onderdeel van het Departement van Landbouw, Visserij en Voedsel voorziening, gevestigd in Wagonin- gen; ik ben er ongeveer dprtig jaar bij en het grootste gedeelte van die tijd ben ik als technisch ambtenaar werk zaam op de standplaats Heiloo. Ja. er is voor ons ontzaggelijk veel te doen. Ons werk wordt in Wageningcn voor bereid door de wetenschappelijke men sen, die in overleg met de technische ambtenaren met proefnemingen trach ten, de ziekten en plagen zo goed mo gelijk te bestrijden. En dikwijls met succes! U begrijpt wel,, dat zo'n bestrij- LET OP HET AANPLAKBORD: Burgemeester en Wethouders van Alkmaar brengen ter algemene ken nis, dat voortaan als regel bekend makingen zullen geschieden door aan plakking op het gemeentelijk aanplak bord aan het stadhuis in de Schouten straat. mogelijk te verminderen. Verschillen de conferenties werden in de naoor logse jaren gehouden. In Mei 1946 werd te Washington de internationale noodvoedseltaad opgericht. Er waren nog vele moeilijkheden; veel macht heeft de organisatie niet en een acuut tekort kan niemand opheffen, maar door verstandig overleg redelijke ver deling van het voedsel en intensive ring van de landbouw kan men toch goede resultaten bereiken en wan toestanden vermijden. Tenslotte hielden de dames een na bespreking over de causerie van Ir. Riem, waarna de voorzitster, die de ze vergadering op prettige wijze leid de. de bijeenkomst sloot. Het fanfarecorps „De Vriendschap" tc Schoorl bestaat dit seizoen vijf en twintig jaar en hoe zou men dit heu gelijke feit beter kunnen herdenken, dan door het houden van het jaarlijks terugkerende feest, dat steevast op Hemelvaartsdag en de daarop volgen, de Zondag gehouden wordt, het mu ziekconcours van de Westfriese Bond van Harmonie, en Fanfarecorpsen. Dit jaar zal dit muziekfestijn dus in Schoorl worden gehouden. Reeds nu is het op de repetities van de ver schillende verenigingen te merken. Met meer ijver dan anders wordt gr gerepeteerd, want nietwaar, het gaat er om. Zal men in een hogere afde ling komen? Zal men zich kunnen handhaven? Naar aanleiding van. dit concours hadden we een onderhoud met de voorzitter van „De Vriendschap" te Schoorl. de heer Blankensiijn. die ons verschillende dingen meedeelde. Op de bevrijdingsdag zal „De Vriend, schap met het Rooms Katholiek Zang koor uit Catrijp en Schoorls Gemengd koor een avondconcert geven. De dag, daaraan volgende, de Hemel vaartsdag, vindt te 11.30 uur ten ge meentehuize de officiële ontvangst plaats, waarna om 1 uur de wedstrijd begint - Om acht 's avonds wordt dan de Ere wedstrijd gehouden. Zaterdag 8 Mei wordt een concert aangeboden door „Excelsior" uit Alk maar. De daarop volgende Zondag wordt het tweede gedeelte van de wedstrijd gehouden. Om half twaalf wordt begonnen met een marswed strijd. waarna het wedstrijdprogram ma wordt afgewerkt als Donderdag, met 's avonds de erewedstrijd. Een comité van 26 mensen is in de weer om een en ander zo vlot moge lijk te doen verlopen. En er komt heel wat kijken, want de hele organisatie is aan de vereniging te Schoorl op gedragen. Toontje heeft de 100.000 gewonnen De Arb. Toneelver. ..Ontwaakt" geeft op 1017 April voor haar dona teurs. de klucht in 3 bedrijven „Toon- je wint de 100 000". 't Verleden zou misschien als bewij* kunnen gelden, dat ..Ontwaakt" be ter thuis is in volkspel en drama dan in de klucht. Maar het zou wel eens kunnen zijn. dat. met de regie van J. Huygen, deze keer een streep docr dat bewijs wordt gehaald. In elk geval: de donatcörs stajn. een paar ouderwets-prettige familie-avon den te wachten. bii Mevr. M. Molenaar-Piek. Hofplein 39". zo besluit de heer Dalent.erg en 1 i,i gaat er gauw vandoor, want hij heeft het nog razend druk. Men beschikt over een prachtig ter rein. tegenover de Rustende Jager, heerlijk iö de luwte, zodat men ten minste niet al te zeer van het weer afhankelijk is. Want. zoals de heer Blankenstijn opmerkte. Hemelvaarts dag is nog vroeg in het jaar. Op het terrein is van alles te krijgen. De volgende verenigingen zullen zeker deelnemen, terwijl er misschien nog meerdere komen. Tavenu, Opperdoes; De Vriendschap Schoorl; Ons Genoegen. Wijdcnes, Texels Fanfare, den Burg: Door eigen kracht, den Hoorn; West Frisia, Twisk; Concordia, Breezand; Concordia, Hoog karspel; Benningbroek. Sijbekarspel- Benningbroek; Eensgezindheid, Hei loo: Herleving., Zwaag; Apollo, Wie- ringen; Volharding. Berkhout; Scha-, gens Harmoniekapel. Schagen; Cres cendo. Oude Niedorp; K.M.H. Hippo- lvlushoef. Wieringen; Kunst en Ar beid, Zuid-Scharwoude; Willen is kunnen, Lutjebroek; Oefening kweekt kennis. Oostwoud: Winkels Harmo nie. Winkel; Onder Ons, Dirkshorn; Postharmonie. Alkmaar; Excelsior, Andijk Oost. Zoals men ziet. reeds drie en twin tig corpsen. Schoorl zal vier dagen lang in het teken van de muziek staan. GESTOORD KAARTAVOND/' N NIEDORP Ten huize va de heer K„ aan d? Laagzijde wero het wekelijkse kaartavondje voor de buur vrouwen gehouden. Wel ging het er steeds heet toe. doch 'gelukkig in fi guurlijke zin. Deze keer werd het echter écht heet en niet alleen door de kachel! Terwij' er verwoed werd gebridged, hadden de dames er eerst geen erg in. dat de gaslamp niet al léén brandde. Het plafond was ook aangetast en al knetterend. begaven de vlammen zich naar de gordijnen, die ook spoedig een prooi werden De dames behielden hun kalmte en met natte doeken en emmers water word het vuur al spoedig overmeesterd De opdagende hulp behoefde slechts lich te bijstand te verlenen Gekaart werd er verdèr niet gezinsgebeuren ALKMAAR Geboren Albertu^ zv G Teitsma en M de Bruin. Gehuwd: C P Hoed en E C Kcrk- hoff Jan J de Moei cii M Kreb. Overleden: M M van Dam. 75 jaar. H J Bieman 87 jaar wed v S Lalteman vtilingm ertftiarkten Voor Zondag reeds 2000 kaarten verkocht Dc voorzitter van de Nederlandse Hervormde Oratorium Vereniging;, de hc<r J. Dalenberg is-best te spreken over de kaartverkoop voor Bach's Matthaus Passion .die zijn vereniging Zondagmiddag 11 April om twee uur V in de Grote Kerk zal uitvoeren. En hü kan tevreden zijn, want de genei ale repetitie van Zaterdagavond a.s. voor de jeugd toegankelijk zal door 1000 personen worden by ge woond en voor de uitvoering van Zon dag zijn nu reeds ongeveer 2000 kaar ten verkocht. EEN VOORTREFFELIJK SYSTEEM „Deze kaarten waren dit jaar al leen te verkrijgen bij mevr. M. Mole naar-Piek op het Hofplein. In de vo rige jaren hadden wij vier adressen in de stad voor de verkoop, doch ik kan niet anders zeggen, dan dat ons nieuwe systeem, één centraal punt, voortreffelijk heeft voldaan", zegt de voorzitter. De vereniging heeft in de afgelopen weken bergen werk moeten verzetten en dan spreken we nog niet eens van de vele repetities cfm de uit voering, evenals in voorgaande jaren, voortreffelijk tè doen slagen. „Zo hadden we ook nog zitplaatsen nog het prooleem met het orgel. De organist kan niets, maar dan ook niets zien van de dirigent, de heer Corneits Jonker, en we konden niet alleen vol staan met 'n microfoon, die slechts het geluid kan overbrengen. Er zijn nu bij het orgel grote spie gels aangebracht en die zijn zo ge steld. dat de organist iedere beweging van de dirigent met gemak kan volgen Ja. we gaan natuurlijk door met de uitvoering van de M^ thans Passion. Alleenvolgend jaar doen we het in de Lijdenstijd .waarschijnlijk drie weken voor Pasen. Het is ons ook ge bleken, dat we niet met één uitvoe ring kunnen volstaan de een heeft principiële bezwaren voor de Zondag de ander kan op die dag onmogelijk en daarom zullen we er volgend jaar twee, één op Zaterdag en één op Zon dag geven. Een en ander moet nog met het or kest en de solisten geregeld worden. WEER EEN SPAARSYSTEEM Bovendien zullen we het volgend jaar weer een spaarsysteem voor groe pen van personen, voor verenigingen en clubs bijvoorbeeld, instellen. De spaarkaarten woelen de volgende week reeds gedrukt en zij zullen dan verkrijgbaar zijn bij de secretaris van onze vereniging, de heer D. Prins Heul 3 a Men zal du» iedere week een klem bedrag kunnen storten en pp deze wijze hopen wij de financiële moei lijkheden van velé zangliefhebbers te ondervangen. Of de uitvoering weer een succes zal worden? Onze dirigent was in ieder toeval zeer tevreden over de laats'e |e weinig en we hebben voor 1400 ptfëpetitie en dat wil al heel wat zeg stoelen moeten zorgen. Dan is er ootfTgFn. De laatste hand wordt nu aan de voorbereidingen gelegd, vandaag lis hij naar Arnhem om met de Arn- Jhemse Orkest Vereniging te repete ren, Zaterdagmiddag komen wij allen nog eens bijelkaar in de Grote Kerk, 's avonds de generale en Zondag tjadan de kroon op ons werk. En wat het aantal kaarten betreft dat nog over is? Het zijn er ongevee- 300 denk ik en die zijn te verkrijgen Een moderne ontdekkingsreiziger uit Heiloo Zal de heer Van Stijgeren een weg banen voor vele wetenschappelijke werkers in Nederland? „Wie is er nu weermoppert mijnheer van Stijgeren want als hij juist achter zijn schrijfmachine zou gaan zitten om nu eindelijk die brief eens af te maken, rinkelt de bel. Een grote vrachtwagen is voor zijn huis aan de Kennemerstraatweg te Heiloo blijven staan, de chauffeur, die bij de deur wacht, wordt opengedaan, kan naar boven lopen en stommelt even later de trap weer af met een zwaar bureau. Dan begint mijnheer van Stijgeren nog maar eens aan zijn brief, hij is bijna klaar, een handtekening hier, een adres daar. een formuliertje zus. een kaartje zo.werkelijk je hebt er geen idee van wat een rompslomp zo'n grote reis met zich mee brengt" zegt hij. En een grote reis gaat de heer M van Stijgeren maken op 29 April a.s. hoopt hij met zijn echtgenote naar Mexico te vertrekken, waar hij technisch ambtenaar van de Planténziektekundige Dienst enige jaren zal werken tan de bestrijding van het schadelijk ongedierte, dat er de gewassen bedreigt. ding een vergroting van de oogst kan betekenen en het is vooral onze taak. bij de boeren, tuinders en bouwers acT- viserend en voorlichtend op te tre den. Ook zien wij erop toe. dat de wet telijke bepalingen op de verdelging van de coloradokever bijvoorbeeld worden nageleefd. Waar nodig, moeten de zaden worden ontsmet en wordt het gewas beschermd tegen het scha delijk ongedierte" Een S.O.S. van de Mexicaanse regering En dan vertelt de heer van Stijge ren, van de radio-boodschap, die de Mexicaanse regering bijna anderhalf jaar geleden uitzond. Het was 'n dringende oproep tot hen waar ook ter wereld, die de regering van Mexico behulpzaam konden zijn bij het uitroeien van de insecten, die in het warme land welig tieren en overal enorme schade" aan planten aan brengen. „Ik solliciteerde er vijftien maan den geleden op. Lang heb ik op ant woord moeten wachten, doch verleden week Woensdag werd ik in Den Haag ontboden. Gunstig bericht. Mijn vrouw en ik kregen toestemming om naar Mexico te gaan. Nee, eigenlijk verlaat ik onze dienst niet, want ik ga met verlof, zonder bezwaar van het Rijk. Ja. het is min of meer een uitzending hé. Mexico is nog tamelijk onontgonnen en mijn vrouw en ik weten, dat het geen vacantie-uitstapje zal zijn. We zullen er onder vreemde en vaak moeilijke omstandigheden moeten wer ken. De Nederlandse Plantenziekte- kundige Dienst heeft ook in het bui tenland een goede 'naam óp te houden en juist daarom acht ik mijn taak in Mexico ./.eer verantwoordelijk Voor dit doel zal ik daar de eerste Hollan der zijn. Als .alles goed gaat m'n eerste opdracht heb ik al, de luizenbestrij- ding van sub-tropische gewassen zal men misschien wel naar Hollanders grijpen. Men heeft daarginds behoefte aan (en daartoe hoor ik niet) weten schappelijke werkers, aan biologen bijvoorbeeld en voor afgestudeerden ligt daar dus een toekomst open". Zó denkt mevr. Van Stijgeren er over Daar komt mevrouw van Stijgeren binnen ze heeft het ook al druk. Boodschappen doen, boel inpakken. afscheid nemen,hé, ik zal blij wezen, als we 'eenmaal op de boot zitten", zucht zij. „Natuurlijk, ik vind het heerlijk, dat ik mijn man kan ver gezellen ensteunen, want ik houd van zijn werk. Och. ja. er zijn ook minder prettige dingen. We verlaten ons geriefelijk huis -en komen daar op hotelkamers te wonen, je mist je vriendenen be kenden en bovenal je kinderen. Die zijn gelukkig goed verzorgd" Duizend en een dingen heeft 't on dernemende echtpaar van Stijgeren nog te doen. doch zij hopen voor 29 April a.s. klaar te zijn om met de „Eemdijk" naar New-Orleans te va ren. Met een tweede schip zullen zij van deze plaats naar de Mexicaanse pro vincie Vera Cruz gebracht worden en n Fortin de las Flores. in de buurt van Cordcba zal de heer N. van Stij- gcrer de regeAng van dat land bij de bos rijding van schadelijk gedierte tera jae staan met zijn rijke ervarin gen. Bij hot afscheid nemen wensten wij deze ambtenaar veel succes in het zon nige.-schilderachtige land en het was zijn echtgenote, die ons bij de deur met een stralend gezicht zeide: „Wat een heerlijk vooruitzicht, hé, dat je In Mexi o geen kachel hoeft te stoken". ALKMAAR 7 APRIL '48 Andijvie 5266; Spinazie 6079; Ra barber 4268; Worteltjes 3842; Spruitkool 23—35; Rode kool 59; Ge le kool 8.50—21; Prei 22—60; Uien-52 —83; Bieten 6—7; Witlof 22—56; Ra dijs 7—13; Selderie 7—9; Sla 713. BROEK OP L'DIJK 7 APRIL 8000 kg rode kool 51 70—57.10; 40.000 kg gele kool 18.50—26.20: 8300 kg wit lof 42—57. agenda BIOSCOPEN HARMONIE THE UEIV M.ii ZctU-t- ling in „Frieda" Voorstellingen dagel. 8 ut». Zaterdag i en 9.53 uur Zen.1?? 2 4.30. 1 en 9.30 uur Woensdag 2.30 uur 1» j.i ir. VICTORIE THEWiïP: üe /non v.tn Monte Cristo" me/ Juan Bennett en Louis Hayward. Voorst, d.igrl. 8 uur Zaterdag 7 en 9.30 uur /enduj» 4 30. 7 en 9.30 uur Woensdag 2 3P uur. 14 jaar. CINEMA AMERKAIN: .Uc Zoon v-tu Robin Hood" me: Amta Lonisc. Voorstelling dagel. 8 uur. Zaterdag 7 en 9.30 uur Zondag 2. 43C, 7 en 9 30 uur. Woensdag 2.30 uur. 14 jaar „A B.T." „Pas op je zenuwen" mei de Franse filmkomiek Refly. Voorst, dagel. 8 uur Zondag 2, 5 en 8 u ir. El ke leeftijd. HEDEN: GULDEN VLIES: 8 uur S.O.V A. ABB GEBOUW: 8 uur Jaarvergade ring Excelsior" WAPEN VAN HEEMSKERK 8 uur Uitvoering .De Tokkelaars" T* V HEIl OOi W»«'.»dag- ^n D-^erdagavond: CINEMA H« .'-'iNDIA: „Gestolen levér, aanvang 8 uur. Zaterdagavond DE'RUSTENDE JAGER: 8 uur „Worst en aristocratie" door ,1 Roosje"

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2