\m Achttien kleine mensen eindelijk thuis in den vreemde Gerrii Lugthari exposeert in hei atelier van „Doorwerken" HOEDEN Vier lange uren ihee mei koekjes en wachten, wachten Bijna vier uur heeft mevrouw Smink zitten wachten, thee geschonkên en koekjes gepresenteerd aan een grote kring ..gelegrnheids-visitie" en ein delijk..... om half negen stopt voor haar woning in de Corfstraat een grote, groene bus, vol met kinderen. Achttien jongens en meisjes, met koffers, tassen, pakjes en dozen stappen achterelkaar 't huis binnen. Het zün de achttien Oostenrijkse kinderen die voor enige weken bU pleegouders in Alkmaar. Heiloo, Bergen, den Helder en) Texel zullen worden ondergebracht Achttien van de vijfhonderd, die Dinsdagmiddag in Venlo aankwamen en die op initiatief van de Partij van de Arbeid, het N.V.V. en Humanitas de rug toekeren aan Wenen, Burger- land of Nedcr-Oostenrijk om in Nederland eens heerlijk te kunnen aanster- Achttien bekers, achttien bordjes „Komt U maar binnen. Er wordt al gewacht", zegt mijnheer Smink, als wij om half vijf voor zijn deur staan. In de kamer zit de voorzitter van de afdeling Alkmaar van ..Humanitas". dr. C. H. Kerner. naast hem mevrouw N. G robben, secretaresse van de „Hu- manitas"-afdeling in den Helder, aan de andere kant de echtgenote van het bestuurslid van diezelfde vereniging de heer W. van der Vall en de vier- is de heer -A. Volger, een fabrikant uit.Alkmaar, die dadelijk de kinderen met zijn auto naar de pleegouders zal brengen. En de gastvrouw, mevrouw Smink, de secretaresse van „Humanitas,, in Alkmaar? Welzij is nog in de keuken bezig met de koekjes, de snoepjes, het fruit en de limonade. Ze heeft de lange tafel in de achter kamer al keurig gedekt met bordjes en bekertjes en ook staan er al acht tien stoelen klaar. Nog even kijkt zij of alles in orde is en dan komt zij ook bij ons zitten. Hoe laat de kinderen komen? „Och ze kunnen ieder ogenblik hier zijn. Als alles.naar wens verloopt. zijn ze er om vijf uur denk ik". .Het wordt half zes.... nog geen kinderenNico. haar zoontje, die in spanning uitkijkt naar zijn nieuwe „broertje", begint toch wel een beetj' ongerust te worden en hij zegt met een benauwd gezicht: ,.Mo- ik denk dat ze vandaag niet r.eer zullen ko men". Nog even geduld »et inmiddels half zéven geerden"! naar Amsterdam kerkdiensten Ned. Herv. Gemeente: Groote kerk 10 uur ds. van Wijk. Kapelkerk 10 u. ds. V esseldijk (H. doop) Kapel- kerk 5 uur ds. den Oudstt n. Kapel- kerk 7 uur Jeugddienst A.I.J.K. Rein. Geref Gemeente: 10.30 uur ds. Rappold Doopsgez. Gem~ 10 uur ds. A. J. van der Sluis. Ivang. Luth. G<m.: 10.30 uur Mevr. M Mostert-Schendelaar van Oegst- geest. Ned. Chr. Gemevnscliapsbond: Waakt en Bidt: 3 uur Jeugdsamcnkomst. Donderdagavond 7.30 uur Herden- kingsdienst Dinsdagavond Bijbel bespreking Houtweg 8 Leger des Heils: 10 uur Heiligings- dienst. 12 uur Zondagsschool en 20 uur Verlossingsbijecnkomst olv Majoor H. J. ter Telgte Baptisten Gemeente: Nieuwe Doele ▼.m. 10 uur Evangelist Hofhuis. Het RozOkruisers Genootschap: Oude gracht 114. 10.30 uur Tempeldienst. Spreker de heer H. A. -Rutgers van der Loeff. Maandagavond 8 uur cursus voor belangstellenden. Ned. Spiritisten Ver. „Harmonia;; Zondagmorgenwijding in het ABB gebouw. Spreker de heer Kort uit Heemstede. Aanvang 10.30 uur BERG"N: Ned. Herv. Gem: 10 uur ds. Herv Bie AKERSLOOT: Ned. He»-v. Gem: uur ds- A. van Santen. HEER HUGOWAARI): Ned. Gemeente: Geen dienst VEEN HUIZEN: Ned. Herv. Gemeente 10 uur ds. Dik boom KOEDIJK: Ned. Herv. Gemeente: uur v.m. de heer A. Slager. OUDORP: Ned. Herv. kerk: 10 uur ds H. W. Bosch STO M PETOREN: Herv. Evangelisatie 10 uur ds. den Oudsten van Alk maar EGMOND AAN' ZEE Oud Kath. kerk 8 uur Vroegdienst 10 uur T aal dienst. 19 uur Vesper. Ned. Herv. kerk: 10 uur ds Roo- bol. HEILOO: Ned. Herv. kerk: 10 uur ds. Blocmhoff (Doop) LIMMEN:. Ned. Herv. kerk: 2 uur ds ds. Bloemhoff. Na een lange afmattende reis kwa men zij dan eindelijk: Oostenrijkse kinderen, die hun leven lang aan Holland een goede herinnering zullen houden. Het transport heeft enige uren ver traging. nog even geduld en half ne gen zijn we in Alkmaar, wordt er daar gezegd. Tegen die tijd is mevrouw Smink al enige Analen naar de deur gelo pen - de pleegouders komen toch eens kijken waar de kinderen blij venIk krijg er toch wel een? U vergeet me toch niet?", vragen ze angstig. „We brengen ze bij U thuis", is het'antwoord en dan In de Corfstraat klinkt het geluid van een auto. ja, het is de bus: e? brandt licht binnen, kinderen ver dringen ^jch voor de ramen, ze stap pen. uit. lopen op een rijtje de weg Veel tijd om hun jasjes aan të" hou den hebben ze niet, de transportlei ders- brengen hen in de achterkamer en daar zitten ze nuheel stil, een beetje slaperig al en moe, moe van de lange reisze kijken om zich heen, maar al die grote mensen, die vriendelijk staan te knikken druk heen en weer lopen met al dat lekkere eten en drinken, dat hun nu voorgezet wordt. Heerlijk is het, daar hoeven ze he lemaal niet bij te praten, de limonade en de gebakjes, de koekjes en de toffees, ooh, die gaan een-twee-drie naar binnen. Hebben ze nu allemaal wat? Neee. dat kleine meisje daar, met die brui ne krullen, die heeft nog niets. Haar vriendinnetje heeft twee bordjes voor zich staan en zij roept: „Hier hier ist auch noch etwas". j De dames hebben het druk nu en zij lopen van de keuken naar de kamer van de een naar de ander; een der geleiders maakt haast, hij wil de kin deren en hun pleegouders niet langer laten wachten en hij roept de namen af van hen, die nog verder moeten. Band Nederlar.d-lndië De aula van het gymnasium was gisteravond wéér voor een groot deel gevuld met familieleden van militai ren in Indonesië, verenigd in de Band NederlandIndic. De presidente, mevr. Koelma, sprak het welkomst- 'oord; speciaal tot de leden van de afdeling Castricum. die voortaan, op hun verzoek, bij de Alkmaarse -avon den zullen worden uitgenodigd. De oorspronkelijk aangekondigde lezing van de heer van der Knoop over de Chinezen in Indonesië, vond geen doorgang. doch in plaats daarvan ver zorgde deze spreker het toelichtend woord bij de te vertonen films. Een pas gereed - gekomen filmpje over de detnobilisatie van militairen, dat speciaal voor de militairen in Indonesië is vervaardigd, vroeg eerst de aandacht van de aanwezigen. Enigszins vreemd deed het wei aan dat dit filmpje geluidloos was, maar niettemin zal het voor de soldaat, die de zo lang verbeide dag der de mobilisatie ziet naderen, prachtig zijn te zien. hoe hij zich door de formali teiten moet heen werken! Het daaropvolgend filmpje bevatte beelden van Batavia en omgeving. Typisch doen het de huisjes van het Oud-hollandse genre in de binnenstad van Batavia, die zich koesteren in de hete tropenzon. Alvorens over te gaan tot het ver tonen van de film der Indo-Chinezen, vertelde de heer van der Knoop di verse bijzonderheden over dit „ras", dat in het Indonesische leven een zo" aparte plaats inneemt De Chinezen in Indonesië vormen een bevolkings groep. die uiterst betrouwbaar, vriend schappelijk en ijverig Is, maar daar naast zeer geldzuchtig. Het opium schuiven wordt voornamelijk door de Chinezen bedreven en richt onder hen heel wat kwaad aan. Door een Nederlandse zendeling, de heer Boo nepakker, werd daarom een anti opium-gesticht opgericht De film gaf een goed denkbeeld van het leven en werken der Chi nezen in de archipel. In de pauze dier hierop volgde werd de gebruikelijke verloting gehouden, waarna nog enkele korte filmpjes de aanwezigen een beeld gaven van In donesisch landschap en leven. Mevr. Koelma besloot deze contact-avond met een dankwoord aan de heer van der Knoop „DE TOKKELAARS". Er werd ijverig getokkeld, gister avond in het Wapen van Heemskerk, j „De Tokkelaars", onder leiding van 1 Wim Haanraadts gaven een gevari eerde uitVbering voor een niet ge heel tot in alle hoeken gevulde zaal. Een afwisselend programma word de toehoorders voorgezet, waarin een gi-oot aantal leden en leerlingen, van jong tot oud optrad. We hoorden nummers van een compleet gitaarkoor en van de Tok kelaars zelf. die met een frisse mars van Kok de avond inzetten. Er waren duetten en soli en er traden zelfs jeug dige leerlingen op. weliswaar niet al tijd met onberispelijk spel. maar des te beier kon men horen, welke pres taties men op de duur bereiken kan. Mejuffrouw Rie Wit zong een twee tal nummers, begeleid door de Tok kelaars. wat een goede afwisseling vormde. Deze zangeres voerde voorts een tweetal scctches op. te samen met de Gebrs. Tessclaar. Ze boekten vee] succes. Het nummer „Rond het kampvuur" was origineel en ook de finale „deed" 'het. Een .verloting met enkele mooie prijzen bestreed de onkosten. Het was een aardige „tokkel-avond". EEN INTERESSANT CONCERT Dinsdag a.s. zullen Jan Couvée en Jan -v. d. Peet concerten in Het Wa pen van Heemskerk geven. Op dit con cert zullen werken, worden uitgevoerd voor klarinet en piano. Deze combi natie k3n in het Alkmaarse muziek leven een unicum op het concert-po dium worden genoemd, en alleen daar om zou dit concert voor de muziek minnaars ten zeerste aan te bevelen zijn. Gezien de uitstekende reputatie van beide musici zal men in artistiek op zicht veel te genieten krijgen in wer ken van Brahms. Hindemith (voor klarinet en piano) en o.a. voor piano, composities van Debussy, Granados. Albeniz e.a. DE PRIJS MOET ER BIJ Bonbons en chocolaadjes moeten evenals alle andere verkoopsartikelen, nog steeds van een prijsaanduiding voorzien zijn. Een Alkmaarse winkelier, die zich aan dit voorschrift niet stoorde, werd met een proces-verbaal verrast. Zijn broer ontdekt „Peter!", roept hij, „Ver is Pe Peter antwoordt niet direct, hij heeft zijn mond vol. „Peter?",.Jao ich'. klinkt het dan en hij steekt zijn vinger op. En da< kleintje daar. die heeft slaap., ze ziet er wit van. Hoe heet? „Inge Wunstbauer. und ich komm' aus Wien". zegt zij zangerig. Eigenlijk zit ze er wel een beetje over in, wan ze kan nog niet schrijven en hoe moet ze nou morgen de brief naar huis klaar krijgen. O ja, fijn haar nieuwe moeder zal helpen. ZONDAGSDIENST APOTHEKERS Zondag 11 April: Apotheek dr. H Hartong van Ark, Langestraat 1. Nico Smink staat in zijn handen te klappen; hij heeft daar warempel zijn broertje" ontdekt. Het is Rudolf Ra de, dat jochie met die^mooie pet en Nico zet dadelijk maar een hels boom op., wat geeft het als je die taal niet direct vsrstaar? Kinderen begrijpen elkaar best. Maar nu wordt het toch werkelijk tijd. August, Elfriede. Ingrid, Inge en Sylvia maken zich klaar voor het laatstedeel van de grote reis - zes blijven er in Alkmaar, één bij de fa milie Smink. Heiloo krijgt er twee En drie gaan naar Bergen, de overigen naar den Helder en Texel. Wij twijfelen er niet aan of Rudolf ei; Ingrid en al hun kameraadjes uit Oostenrijk zullen het prettig en goed 1 hebben in Nederland! van de Schildersvereniging „Doorweg ken" aan de Geest een expositie van werken van de schilder Gerrit Lugt- hart geopend worden. We hebben er gistermiddag alvast eens een kijkje genomen: de schilder zelf was toen nog druk bezig een geschikte plaats voor zijn schetsen en doeken te vin den. Een aardige pot bloemen gaf het kleine atelier al een gezellig aanzien, van een kille museumsfeer heeft het vertrekje gelukkig geen last! De 51-jarige Alkmaarse schilder Lugthart zag in het dorpje Dubbel dam bij Dordrecht het levenslicht, maar woont geruime tijd in Alk maar gaf reeds vaker een expo sitie van zijn werk. Ditmaal bestaat de tentoonstelling uit werken van de laatste tijd. Alleen „De Gulden Ston de", een bijzonder mooi stuk, fijn van kleur en compositie, is van oudere datum. Dit stuk is één van de mooiste doeken uit de verzameling. Ook de schilder zelf is er tevreden over en vertelt ons haastig, dat dit het enige werk is, dat niet te koop is. 'Een groot deel van het overige werk heeft onderwerpen, die geen verbard houden met het dagelijkse leven, maar met 't „Liefdeland", zoals ie schilde» het zelf uitdrukt „Iedereen wordt geleefd vanuit- het Liefdeland, maar slechts aan een enkeling 's .he'- ge geven het te herkennen", zegt Lugt hart. Zo hangt daar het we/kje „Uw wil geschiede", de voorstelling van hem, die zich overgeeft en dan di rect verder gedragen wordt door an dere, hogere krachten. Èen tweetal figuurtjes op de achtergrond symbo liseren dit laatste. De tegenhanger van dit stuk is „Levenswil", de krach tige mens, die anderen in zijn energie meeneemt. „De geur der rozen" is een begrij pelijk. sprekend stuk. goed van kleur. Het scheepje danst naar liefdespij pen". eveneens in een fraaie kleuren combinatie uitgevoerd, is echter weer van een geheel ander genre. Lugthart verwerkt vele figuren op de achter grond van zijn doeken, iie alle weer een betekenis hebben. Zo ook bij ,.de Gouden 'harpenaar", waar een klein figuurtje de harpspeler zjjn liederen influistert en elders op de achtergrond weer de figuren van de liederen voor komen. De schilder maakt voorts vele por tretten, vooral van Alkmaarse straat typen en schetsen. Aan deze laatsté ""erkt hij betrekkelijk korte tijd, ter wijl hij over andere doeken weer lan ger doet. „Dit werk is voor mij een lediging van de geest", zegt Lugthart. ,,'t Is eigenlijk een bepaald rhythme, om- 'gezet in AaeuVen'en iijiren. Er ontslaat een beeld, waarvoor dan tenslotte de naam komt. Ik ben hiertoe gehomen na een leven van proberen en zoeken Ik stel me in dienst van de Liefde, wereld; een schilder, die geen bron heeft, kan eigenlijk niet voort." Het werk van Gerrit Lugthart doet sterk denken- aan dat van de 19e eeuwse, Franse schilder Odil- lon Redon. vooral wat compostitie en symbolische voorstelling betreft Zijn kleuren zijn soms heel m'ooH en warm van toon. zoals men dat bij de Franse Impressionisten vond Voor wie deze expositie rustig en aandachtig beschouwt, is er in het atelier „Doorwerken" de volgende week veel moois te zien. W. v. B. o- ZIJ NAM DE POLITIE BEET. Een vrouw deed dezer dagen aan gifte van de vermissing van alle distributiebescheiden van haar uit zes personen bestaande gezin. Het is ech ter gebleken dat deze Alkmaarse huisvrouw de politie maar wat op de mouw spéldde. Zij heeft n.1. be kend. alle kaarten aan een andere Alkmaarse Ingezetene verkocht te hebben, die ze weer met de kaarten van zijn eigen gezin op de Amster damse zwarte markt aan de man bracht. Het is de politie gelukt, de Amsterdamse koper aan te houden. De bonnen konden echter niet n- achterhaald worden. Onze collectie is weer vooroorlogs. De Hoedenspecialist WOLTERING - WACKLRS Payglop 6 Alkmaar tel. 3581 De Nederlandse Vrouw Men schrijft ons: De Contact Commissie Alkmaar var de Stichting Tentoonstelling „De Ne derlandse Vrouw 18931948" maakt bekend, dat zij voor de verkoop van couponnetjes ten bate van deze ten toonstelling de welwillende medewer king heeft verkregen van de heer di recteur van het postkantoor, van de magazijnen Vroom en Dreesmann en Kofa en van de boekïiandelaren Oude- jans en Zwaan. Voor deze verkoop zal door een aanta Idames in de week van 5 tot en met 10 April a s. van 1012 en 1417 op bovenvermelde plaatsen zitting worden gehouden. Wij wekken alle vrouwen op zich van één of meerdere couponnetjes te voorzien ten einde daardoor mede te werken, dat de tentoonstelling een grootse hulde wordt van alle Neder- I landse vrouwen aan Hare Majesteit de Koningin bij Haar Gouden Regerings jubileum. Ziektebestrijding in de fruitteelt De heer Houtman sprak voor Fruittelers - De Afd. Alkmaar van de Neder landse Fruittelers Organisatie ken merkt zich door een prettige activi teit. Geregeld worden vergaderingen georganiseerd en «hoewel de leden zeer verspreid wonen eji dikwijls van vrij grote afstand moeten komen, is de opkomst steeds uitstekend. Gisteravonfl sprak de heer G. Hout man. leraar aan de R.T.S. te Hoorn over „Ziektebestrijding in de fruit teelt. In zijn openingsrede wees de voor zitter op de noodzakelijkheid de ge geven lessen goed ter harte te nemen omdat de concurrentie van het buiten land sterk toeneemt. Van de 400 000 ton fruit, die in Nederland werden geproduceerd, zijn er slechts 13 000 ge ëxporteerd. Daartegenover werd veel ingevoerd. Oorzaken der Ziekten De heer Houtman krijgt dan het woord en behandelt de oorzaken der planten ziekten, die hij onderscheidt naar: a) ongunstige uitwendige omstan digheden. b) dierlijke parasieten c) plantaardige parasieten d) viren e) onbekende oorzaken De onbekende oorzaken moet hij na tuurlijk laten rusten, uitvoerig be spreekt hij dan de virusziekten, die soms grote schade veroorzaken soms heel onschuldig zijn. Bij schadelijke virusziekten is om kappen je beste remedie. Mineraalgebrek Onder ongunstige uitwendige om standigheden zijn te verstaan slechte grond, slecht weer, slechte plaats. HU staat stil bij mangaan-, magni slechte bemesting, enz. Trnoxroir—e.# dert kort zijn verklaard en waarvan hij merkwaardige voorbeelden uit de naaste omgeving aanhaalt.' Hi| geeft dan een beeld van het wonder van de stofwisseling van de plant, van de suikervorming uit de lucht. Dit alles geschiedt door de blad groenkorrels. die echter niet kunnen werken, wanneer de plant gebrek heeft aan bepaalde mineralen. Op ingenieuze wijze is men er in Ameri ka in geslaagd het gebrek aan een bepaald mineraal op eenvoudige ma nier vast te stellen. Bij ziekte is het beste inlichtingen te vragen bii de voorlichtingsdienst. Dierlijke parasieten Uit de *vele dierlijke parasieten die bestaan, kiest spr. er enkele, do appelbloesemsnuitkever, waartegen met DDT. kan worden opgetreden de perenbloesemsluitkever, die ook met D.D.T. wordt bestreden, d? lui zen. de wantsen en het spint. Tegen spint helpt spuiten met Californische pap. echter alleen op het juiste tijdstip dat geregeld nauwkeurig zal worden aangegeven. Het bezwaar van het spui ten is echter dat ook de natuurlijke biologische bestrijders worden opge ruimd. Plantaardige parkieten Onder de plantaardige parasieten ge niet schurft op het ogenblik vooral grote belangstelling. Het enige middel is het blad steeds bedekt te houden met een laagje zwavel of koper Spr. heeft herhaaldelijk gelegenheid te laten uitkomen, hoe vernuftig op het ogenblik de plantenziektekundige dienst en de voorlichtingsdienst te werk gaan en hoe de wetenschap we liswaar steeds verder gaat, maar hoe daarbij opnieuw problemen rijzen. Na de pauze werden lichtbeelden vertoond, diehet gesprokene nader illustreerden. Alles bUecn was het een dankbare avond, die door de aanwezigen op hoge prijs werd gesteld. LUST U OOK EEN BORRELTJE? Enige jeugdige Alkmaarders koch ten een hoeveelheid Sehiedams voclit van de knecht van een distillateur ta Alkmaar. Ze verkochten de jenever weer tegen zwarte prijzen. De politie heeft in deze zaak tegen een zeven tal personen proces-verbaal opge maakt. BEROEPEN ST. PANCRAS -r- Ds C. G. Wicgers van St. Pancras is beroepen naar Bos. koop en heeft bedankt vo_or beroep naar Lisse. De betekenis van de Middelbare Meisjesschool „Wat wil nu eigenlyk die Middel bare Meisjesschool in Bergen? Deze vraag is mij het laatste jaar zo dik wijls gesteld, dat ik t.e het best in het openbaar kan beantwoorden. Ik doe dit naar aanleiding van de aan gifte voor de nieuwe cursus, in een advertentie in dit blad aangekon- digd", zo schrijft ons de directeur •van de Middelbare Meisjesschool te Bergen, de heer D. L, Daalder. En hier geeft de directeur het ant woord op die vraag: ER ZIJN ER 42 IN ONS LAND „De MMS. één van de 42 vijfjarige middelbare meisjesscholen in ons land wil aan de meisjes, die zeker of naar alle waarschijnlijkheid geen universi teit of hogeschool zullen volgen (met uitzondering van de academie voor li chamelijke opvoeding) een ontwikke ling geven, die ,in overeenstemming is met de aanleg, en de toekomst van haar leerlingen. Ze volgt daarom een programma, waarin de wis- en na tuurkunde. de geschiedenis en aard rijkskunde kernvakken zijn en muziek, tekenen, fraaie en nuttige handwer ken. kunstgeschiedenis, lichamelijke' oefening, aangevuld met lessen in ko ken. kinderverzorging en opvoeding een grote plaats innemen Dat bezoeken aan musea, tentoon stellingen. concerten daarbij niet wor den vergeten spreekt vanzelf. Het le rarencorps heeft^. behalve voor wis- en natuurkunde, dezelfde bevoegdhe den nodig als aan xle Rijks HBS met vijfjarige cursus De eindexamens wor den op dezelfde wijze afgenomen als aan deze scholen; de einddiploma's ge ven een groot aantal rechten .die de verovering van ongeveer alle vrouwe lijke bcroepen-zonder-academische- vorming mogelijk maken, terwijl de toelating tot tal van andere scholen, waaronder de universiteit, door vrij stellingen zeer wordt vergemnl^elijkt. Het schoolgeld is geliik aan dat der Rijks HBS en. voorlopig verhoogd met een toeslag, die in de volgende iaven regelmatig zal kunnen dalen Aan de MMS te B-rg«n ••:- den een vierjarige school, die officieel een ULO school is. maar in werk-"-!: heid een MMS met langzamer te:: zij werkt in vier jaren het programma van de eerste drie jarer der MMS af; daarna is toelating tot de 4e klas der MMS mogelijk: een bewijs van toela ting tot die 4e klas staat v ge lijk met een ULO diploma A" veiiingc rarlUen WAIttliMIUIZEN 8 APKIL 1348 1150 kg rode kool 44.10—60; 63.7'tO kg gele kool 13—20.70; 50 kg uien 63.40; 9400 kg witlof I 49.70—5 70: wit lof II 31.2046.60. gezinsgebeuren SCHOORL Geboren: Joseph J zv G Me ere boor en W van der Peet; Petnis A zv O Kooij en W H Stoop: Alfred Louis C zv G Elos cn C E le Prieur. Ondertrouwd: J C Kemper en M G Wit, Gehuwd: W Opdam cn E M Kaan dorp. 1}ERG EN Geboren: Gerardus J zv D Vlaar cn C G Klaver: Petnis J zv M Hooge- boom en C Mors Ondertrouwd: P Verburg te Noord- Scharwoude.en O van der Stok. Gehuwd: Jan Jongejan cn Maria W van Westerop. Oevrleden: Gene agenda i BIOSCOPEN: HARMONIE THEATER: „De mail zonder |eheugen" met John Mills en Joan Greenwood. .Voorstellingen da gelijks 8 uur Zaterdag 7 en 9.30 uur Zondag 2, 4 30. 7 en 9.30 uur. Woens dag 2.30 uur. 18 jaar VICTORIA THEATER: „The dolly sisters" met John Payne en Betty able. Voorstellingen dagelijks 8 uur Zaterdag 7 cn 9.30 uur'. Zondag 2, 30, 7 en 9.30 uur Woensdag 2.30 uur. Technicolor. 18 jaar. CINEMA AMERICAIN: -„De engel der duisternis" met Jean Louis Bar- rault. Voorstellingen dagelijks 8 uiir. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2. 4.30 cn 9.30 uur. Woensdag 2.30 uur. 14 j. A.B.T.: „Het rode teken" met Char- lie Chan de Chinese speurder. Voor stellingen dagelijks 8 uur. Zondag 2, 5 en 8 uur. HEDEN: GULDEN VLIES- „De witte non" Aanvang 8 uur. ZATERDAG GULDEN VLIES: 8 uur Toneelver. „Ontwaakt" met „Toontje heeft de 100.000 gewonnen" WAPEN VAN HEEMSKERK: 8 uur Crescendo accordeonvereniging. ZONDAG: GULDEN VLIES: 8 uur Soiree KAJ GROTE KERK: 2 uur. Matthau» Passion

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2