badseizoen nadert.. DE ELFSTEDENTOCHT VAN JIMMY BROWN Oom Rob antwoordt Als hei Camperduin en Groet komen ook steeds meer in trek De heer Medendorp, eigenaar van de bekende boomkwekerij Carpe Diem, teven* groot pensionhouder, is juist bezig rijn bijen te verzorgen. En aangezien wjj een grote afkeer hebben van deze dieren, hielden wc ons op een afstand. Slechts toeval lig, dat hij even het hoofd ophief en ons ontdekte. Wat er van onze dienst was. Het paste hem slech*,, dat was duidelijk, maar toen lilj hoorde, dat we hem als secretaris van de V.V.V even wilden spreken, liet hij de by-n in de steek en stond ons gaarne en kele ogenblikken toe. „Ja, ook Groet is bijna vol. Hier en daar is nog wel wat te krygen, maar het loopt geweldig. Huis aan huis zal straks vol zyn. Vorig jaar was best. Toen zijn er ontzaglijk veel bezoekers geweest. Maar naar bet zich laat aanzien, zal het bezoek dit Jaar nog groter zijn. Zelfs de kam- peergelegenheden zijn zo goed als vol". Oppervlakkig zou men zeggen, dat men zo veel kampeerders kan hebben als men maar wil. Terreinen zijn er immers genoeg. De gemeente Scoorl heeft zich terecht op het standpunt geplaatst, dat <da terrei nen aan bepaalde eisen va.i hygiëne moeten voldoen. Ongelimiteerd kan men ze dus niet herbergen. Inmiddels is deze nieuwe vorm van tourisme een belangrijke bron van inkomsten voor een gemeente. Niet alleen voor de middenstand, maar ook voor de gemeentekas zelf. Ook met de heer Medendorp be spraken we het nieuw aan te leggen fietspad. Een onverdeelde bewonde raar was hij er niet van. Er zou z.i. een meer bevredigende oplossing kunnen worden gevonden, als men het n'euw aan te leggen fietspad niet doortrok naar zee, maar liet afbui gen waardoor men dichter bij Cam perduin uit zou komen.. Niet uit vrees voor concurrentie. Want Groet heeft zich zijn plaats veroverd en zal deze behouden. Trouwens over meerdere dingen was de heer Medendorp nit zo te vreden. Z.i. had het gemeentebestuur wel eens te weinig oog voor de grote betekenis die Groet heeft ge kregen. De gemeente laat zich aan Groet wel eens te weinig gelegen lig gen. Daar zijn b.v. de palen, die de Duitsers in zee hebben aangebracht en die voor de baders soms hirfderlijk zijn. Met een onkosten van een hon derd vijftig gulden zouden deze ob stakel? verwijderd kunnen zijn. Het plankier moet verbeterd worden, de toegangswegen zijn niet in orde. Nu is het wel aardig om een flink be drag te voteren voor een fietspad door de. duinen naar zee, maar ook deze dingen moeten gebeuren. Dat mag niet alleen aan de V.V.V. Groet worden overgelaten. We geven de mening van de heer Medendorp natuurlijk geheel zonder commentaar onzerzijds. Wel hebben we ons afgevraagd, of dit soms oorzaak kon zijn, van het 72. Intussen raasde Jimmy in de buurt van Parrega over het ijs en daar was het dat hij eerst Doekele Dropstra voorbij snelde en kort -daar na Piet Peereboom. Deze ging zuch tend op een ducdalf zitten, haalde een echte, doch helaas bevroren goud- reinet uit zijn knapzak, hapte er in en brak tot overmaat van ramp zijn kunstgebit in diggels. Doekele daar entegen barstte in tranen uit en kla gend riep hij tegen de "toegesnelde dorpelingen van Paraga: „Dat zoiets mij. oer-Fries, rechtstreeks afstam meling van koning Radboud, moet overkomen, hier op het vaderlandse ijs op een zodanige manier afgedroogd te worden door een soort nikker met rooie harenSchande over mij en mijn nazaten tot in 't vierde geslacht". En wenend sukkelde hij verder in de richting Workum. „Als ik de bus van vier uur nu maar haal", dacht hij mistroostig, dan kunnen ze voor mijn part met z'n allen door het ijs van de Trekvaart zakken." bestaan van twee afdelingen van de V.V.V. in die gemeente Schoorl. We komen weer terug tot waar we voor 2ijn uitgegaan, de mogelijkheid voor onze lezers om hun vacantie door te brengen. En daar leent Groet zich, evenals Schoorl uitnemend voor. Een prachtige omgeving, een fraai strand en een afdeling die de nodige activiteit ontplooit, evenals de mees te afdelingen die we bozochten. Exenals in Schoorl worden hier duin- en strandwandelingen georgani seerd onder deskundige leiding, wat er zeer toe bijdraagt om de liefde voor de natuur te verstevigen. Ook hier is dat nodig! En dan verder de strandfeesten, die zich in een steeds toenemende belang stelling mogen verheugen. Niet alleen van de vacantiegangers, hoewel deze groep natuurlijk voor de bewoners van Schoorl uitermate belangrijk is. Even welkom zijn de dagjesmensen. Mensen als u en wij, die er nog niet aan gewend zijn om wekenlank aan het strand door te brengen, maar die er toch in de zomer wel eens enkele dagen willen vertoeven. Ook zij kunnen de drukte en gezel ligheid zeer verhogen. "Toen we dit punt aanroerden, had- ,den we ook bij de heer Medendorp een gevoelige snaar aangeraakt. Het is wel het probleem, dat niet alleen de pensionhouders, maar ook de vacan tie gangers telkens weer bezig houdf. "Er moet een oplossing voor gevon den worden en wel zo spoedig moge lijk. Zo .als het nu is, is het voor- en Ons corresponc/eniiehoekje Beste alk-maai! De stapel briefjes, die nog op ant woord wachten, is al heel groot ge worden. Daarom zal ik eerst maar een serie van jullie brieven beant woorden. Dieuwke Goed. 't Is by jul lie wel gezellig thuis met zo'n club hè? Van Anneke Volger kreeg ik de Groetcr Schoolkrant. Hartelijk be dankt, Anneke. He vond het echt leuk. Bea van Bruggen- vjaagt of ze ook met de Kinderkoerier mee mag doen. Natuurlijk Bea! Iedereen mag dat! Annie Nagtégaal. Heeft je poes al weer een muis gevangen Willy Leen wordt bedankt voor de mooie ansicht, die ik kreeg. Zeg. Katie Koning, je bent toch alweer beter? Ik hoop het wel! Guda Wuis wordt bedankt voor de sigarenbandjes, die ze terugzond. Misschien heb ik wel eens een paar onbekende voor je, zeg! Truusje Schermer. Ja meisje, je had een boek behoren te hebben, maar ik kon toen geen boeken krijgen. Fyn, dat je 't postpapier aardig vindt. Edelweis ook welkom in onze kring hoor! Nou, hier sta je dan in de krant, Gerl Vetman! Het heeft wei lang geduurdf maar je wachten is nu beloond. Lieske mag ook mee doen, hoor! Aranka is baas van een club, schrijft ze mg. Hoe gaat het met de club? Bleekneusje, ben je alweer beter of lig je nog in het zie kenhuis? Gauw weer gezond worden hoor! Dwergje zond een paar teke ningen. Hartelijk dank, zeg! Daag! Kees Wormsbecher gaat vast natuur kundige worden! Weer kreeg ik van die fyne vogeltekeningen van hem. Je bent daar een kraan in, Kees! De Bosscholieren van B.S.V. gaan nu toch door met postzegelverzame- len, al is meester Beyneveld vertrok ken? Doen jullie ook weer gezamen lijk aan de nieuwe wedstrijden mee, jongens en meisjes? Dat zou ik heel fijn "vindenVraag maar aan meester of het mag! Ik ben big,, dat Jannie Mantel me ook weer eens schreef. Prettig, dat je al zoveel postzegels bg elkaar hebt Ankie doet ook nog steeds trouw mee hè Karei Bos zond een paar aardige tekeningen voor de wedstrijd in. Jam mer, Karei, dat ik ze niet terugzen den kan. Daar kan ik heus niet aan beginnen! Tot schrgfs! Rietje Liefheb ber. Al staat je naam in 't boek, toch kun je het in de ruilrubriek aanbie den, hoor. Dat is zo erg niet! Schrijf mij maar hoe het heet, wie de schrij ver is, hoeveel platen er in staan en hoeveel bladzijden het telt Stellig is er wel iemand die ruilen wil. Je moet er ook bijzetten, wat je er voor heb ben wilt! Lelie en Sirius zijn ook van harte welkom in onze kring! Gerrie Dijkman. Jullie beleven daar nog eens wat met die schoolbus! Alle Roozing. Ja hoor, de Kinderkoerier schrijf ik helemaal voor mijn en voor jullie ple zier. Als jullie op één oor liggen, dan begin ik te schrijven! Leuk, dat je vriendin bent met Corrie Schrijver. Daag! Corrie Schrijver. Keurig post papier hebben jullie zeg! Jullie teke ningen waren aardig hoor! Frans Zyp wordt bedankt voor z'n ansicht. Ben je alweer beter, Frans? Ik hoop 't maar! Aslertje. De Paastentoonstel ling was mooi, hè Ja, ik ben er ook geweest. Betsie Tiel is ook welkom, hoor! Vcrgectmynictje. Tien tegen één heb je volgende week je prgs in huis. Het duurde wel wat lang, hè? Waterhoentje. Was je niet moe van die lange fietstocht? Tijl Uilen spiegel schreef, dat hij een adverten tie in de Kinderkoerier wilde plaat sen, maar hg vergat te schrijven wat het zgn moest. Wil je er in de vol gende brief even om denken? Er komt misschien nog wel eens een schaakrubriek in de krant, hoor! Joop Stubenitsky. De postzegels zijn voor de t.b.c.-bestrijding, Joop. Stuur je ook op? Tot slot de hartelijke groeten van OOM ROB. DE NIEUWE WEDSTRIJD Voor deze keer hebben we een let tergreepraadsel. De te gebruiken let tergrepen zijn: aag-, dert, roop, ter, je, ti. (recht, put-, si-, ul-, u-, leen-, mo. Vorm van deze lettergrepen woor den van de volgende betekenis: 1. vogel; 2. meisjesnaam; 3. Neder landse provincie; 4. jongensnaam; 5. op de laatste; 6. iets zoets. jn Plaats deze zes woorden dan in de[' volgorde van 1-6 onder elkaar. Wan neer je het dan goed hebt gedaan vormen de beginletters van boven naar beneden en de eindletters van beneden naar boven de naam van een oud-Nederlandse schilder. Onder de goede oplossers verloot ik twee aardige prijzen. Inzendingen vóór Zaterdag 17 A- pril aan OOM ROB, POSTBUS S. te SCHAGEN. Een lustig danste Gouden zonnestraaltjes komen overal Op de hoogste bergen, In het diepste dal; In de schoonste huizen, Waar de weelde troont; In de kleinste hutjes. Waar veel armoe woont. En die zonnestraaltjes. Vriend'lijk, warm en zacht, Roepen: „Komt naar bui'.-, n! Danst en zingt en lacht' Hoor, de mussen tjilpen, Lustig en in koor! 'n Vrolijk orgelwgsje Klinkt er tussendoor!" Danst maar lieve kinderen, In de zonneschijn, Keetje springt met Truitje Jansje met Katrijn! Wim draait met zgn Keesje Dapper op de maat! Flink zo. beste kinderen, "t Doet je heus geen kwaad! Ingezonden door Tiny Koning. UITSLAG TEKENWEDSTRIJD Een massa tekeningen heb ik ont vangen voor de tekenwedstrijd. Het was dan ook heel moeilijk voor mij om uit te maken, wie oj de mooiste tekening had. Toch ben ik er tenslotte na lang wikken en wegen in geslaagd en hier volgen dan de na men van de prijswinnaars: Fletje Jofriet, Molenweg S 24. Ur- sern en Pietje Zeeman, Scliager Wiel J 31, Schagen. De prijs zal jullie ieder worden toe gezonden. UITSLAG PAASPl ZZLE De Paashaaspuzzle, die in onze Paas- Kinderkoerier stond, was moeilijk. Toch had ik niet gedacht, dat de puzzle zo moeilijk zou zgn dat slechts iéén der vele inzenders hem helemaal goed had! fk kon dus ook maar één pjgs beschikbaar stellen. Jammer, dat 'He geen plaats heb om alle gevraagde woorden hie» af te drukken. Maar jullie geloven wel, dat dat goed is, hè? - De prijs werd zodoende gewonnen -door Jan v. d. Brink, Kanaalstraat 7 Schagen. ONZE POSTZEGELACTIE Ook deze week ontving ik weer heel wat postzegels van jullie, al wa ren de hoeveelheden niet zo groot als verleden week. Toch gaat het goed en ik hoop de volgende week ook weer grota.partijen te ontvangen. Dat kan! Als jullie allemaal meesparen! De namen van de inzenders zijn Schoolclub Oude NIedorp 1223; Trien Stammes, W'waard 400; Jan Koeman N. Niedorp 800; Jan van Scheyen, Callantsoog 200; Ineke Meijer, Scha- gerbrug 123; Bert Covers, Alkmaar 100; Keeltje en Gerrie van Dop, Wle- ringerwaard 76; G. v. Breest, Smal- lenburg, Alkmaar 76; Nel Smlnk, Alkmaar 73. Wie volgt? Iedereen spaart toch mee. Verzamel zoveel mogelijk gebruikte, onbeschadigde postzegels voor de t-b.c.-bestrijding en stuur ze op aan OOM ROB. POSTBUS 3. SCHAGEN! KOERIKRTJES naseizoen nog niet voledig bezet, ter wijl men met de drukte in het volle seizoen verlegen is. Daar is b.v. het vraagstuk van de vacantie van de bouwvakarbeiders, die voor het hele land op een vaste week gesteld is. De bouwvakarbeiders kunnen geen week pension krijgen, daar de verhuurders liever voor een maand verhuren of voor veertien da gen. Bovendien valt deze algemene va cantie in het allerdrukste van het sei zoen. Hoe weinig overleg de vacantie wel wordt verleend, demonstreerde de hr. Medendorp ons trouwens nog aan de hand van de extra week vacantie, die de diamantbewerkers vorig jaar kregen. Precie» in de week van de bouwvakvacantie. Er was voor deze mensen nergens meer plaats te krij gen. Hoewel het reeds merkbaar is, dat er een bepaald streven bij verschil lende categoriën is, de vacantie reeds in de maand Juni op te nemen, er moet hier nog wel iets veranderd worden. Inmiddels vliëen we ons niet met de hoop, dat we dit probleem met el- kander zullen oplossen. Ten slotte willen we nog vei-melden dat er voor eigenaars van boten nog gelegenheid is in de Hargevaart een plaats verkrijgen. Maar ook hier is een spoedige aanvrage gewenst. Want ook hier. evenals elders is reeds veel geboekt. En nu zijn we maar in de maand April. Groet en omgeving staan echter ge reed! VANDAAG GEEN DAM- RUBRIEK. Door bijzondere omstan digheden kunnen wij van daag niet de om de drie we ken in onze krant verschij nende damrubriek plaatsen. Deze zal roor deze keer in de loop der volgende week worden gepubliceerd. Weekend-puzzle Corry Zwart, Julianadorp 29, Ho tel Duin en Dal, Egmond aan Zee, vraagt een meisje om briefwisseling moe te houden. Corry is 14 jaar oud. Wie wil een vriendje of vriendin netje om er mee te corresponderen? Wie wil vreemde postzegels of al bumplaatjes ruilen? Dat kan in deze rubriek! Iedereen die meedoet met de Kinderkoerier, mag een „Koeriertje" plaatsen! Citroenen - handel Zes kooplieden stonden op de Za terdagavond markt te Alkmaar met citroenen. Hun namen waren resp. Bram, Klaas, Gerrit, Dirk, Piet en Toon. De le had 100 citroenen, de 2e 90, de derde 80, de vierde 70, de vijf de 60 en Toon had er slechts 50. Toen ze naar de markt trokken hadden ze met elkander afgesproken, de citroenen zo te verkopen, dat zij elkaar niet benadeelden. Zij zouden dezelfde prijs vragen voor hun waar. Toon, die erg leep was, kwam met dit plannetje naai' voren en de ande ren lieten zich door hem ompraten. Hij bepaalde de prijs en wat bleek nu aan het einde van de markt? Dat ieder van deze* zes kooplieden even veel geld voor de citroenen had ge beurd als ieder ander. Hoe kon het. dat ieder maar twee gulden in totaal voor zijn citroenen ving, terwyi de een toch meer had dan de ander? De vraag is nu: Welke prys had slimme Toon bepaald? Inzendingen voor 17 April a.s. aan* de puzzle-redacteur van dit blad on der het motto: „citroenen". Boycot van adverteerders De Rooms-Katholieke Middca» _S.tandsvereniging te Someren (N-Ü-) heeft op haar vergadering v. 5 April besloten geen artikelen te kopen van of te verkopen aan firma's of zaken, die na 15 April aanstaande adver tenties plaatsen in het dagblad „Da Waarheid". De vereniging, heeft de Diocesana Bond te 's Hertogenbosch op de hoog te gesteld van dit besluit en verzocht er bg alle plaatselijke middenstands verenigingen op aan te dringen een zelfde standpunt in te nemen. Uitslag Paaspuzzle Het kruiswoordraadsel, verwerkt in een Paasei, heeft een groot aantal van onze lezeressen en lezers zeer aangenaam beziggehouden. Verschil lenden schreven ons dat tenminste. Na loting vielen de prijs n ten deel aan: G. Schouten. Schagerwaard C lil te Dirkshorn en Mej. Jonkers, Ripptngstraat 32, te Alkmaar. Horizontaal: 2. staking; 6. lea; 7. ali; 9. vensterbank; 11. au; 12. ma; 14. Eylau; 16. Niwin; 19. rekel: 23. den; 24. A.N.P.; 26. den; 28. af; 29. grondader; 30. te; 33. Sara; 36. leest: 38. duit; 40. er; 41. lear; 43. bode; 45. re; 46. lommen-ijk; 48. geloei; 50. Ato; 51. kerker; 54. or; 55 P.S.; 56. Jason; 58. n.e.; 59. la: 60. mede; 62 geleden; 63. tred: 65. Nora: 66. loon. 67. pa; 68. Lea; 70. Ozo; 72. U.S.; 74. invasie; 77. Grieks; 79. graten: 81. er; 82. d.j. 83. stamboekvee: 88. arena; Verticaal; 1. akkerland; 3. tasten; 4. nabuur; 5. gld; 6. leukweg; 8. in- maker; 10. ka; 13. in; 15. el; i.cL; 18. i.n.r.i.; 20. edgn; 21. en; 22. paas eieren; 24. andermaal; 25. paasbrood; 27. lenteleven; 31. d.r.; 32. nu; 34. ar; 35. alles; 36. lam; 37. tor; 38. de ken; 39. i.r.; 42. oei; 44. dijk; 47. et sen; 48. gom; 49. operaties; 52. re tourtjes: 52. rad; 56. jegens; 57. neu- zig; 61. dop; 64. ros; 69. a.v.; 70. os; 71. oer; 73. eg; 75. afvoer; 76. en: 78. erts; 80. ader; 81. ma: 85. br: 86. en; 87. ka* ZONDAG 11 APRIL 1948 Hilversum I 301 m. 8.00 Nieuws; 8.30 Voor het platteland; 8.40 Ensem ble Barcarolle; 9.15 Men vraagt en wij draaien; 9.45 Geestelijk leven; 10.00 Zondagshalfuur vooor de kin deren; 10.30 Remonstrantse kerk- dienst; 10.45 Tussen kerk en wereld; 12.00 Queen's Hall Light Orchestra: •12.30 Zondagshalfuur; 12.40 Span gons gemengd koor; 13.00 Nieuws: 1315 The Avrolians; 13.50 De Spoorwegen spreken; 14.05 Boekenhalfuur: 1430 Zo geniet U meer van muziek: 14.45 Filmpraatje; 16.00 Fanfare-corps; 16.30 Sport: 17.00 Gesprekken met luiste raars; 17.30 Ome Keesje; 17.50 Sport; 18.00 Nieuws; 18.30 Ned .Strydkrach- ten; 19.00 Radiolympus; 19.30 Stra- diva-sextet; 20.00 Nieuws; 20.15 En semble Pro Musica; 20.45 „Johan Au gust Suter", hoorspel: 21.30 Kamer- Nieuws. Hilversum II 415 m. 8,00 Nieuws: 830 Gereformeerde kerkdienst: 9.30 Nieuws: 955 KRO-trio; 10.30 Plech tige hoogmis. gecelebreerd door Henri de Greeve; 12.03 Tinn Rossi zingt; 12.15 Apologie; 12.30 en 13.20 Lunchconcert door het Metropole orkest; 13.00 Nieuws; 13.45 Gram.mu- riek; 14.00 De Gooise -kring; 15.50 Muzikale tombola: 16.10 Sport; 16.26 Vespers; 17.00 Ned. Herv. studio- dienst; 18.30 Orgelspel dodr Will »m Weyland; 19.00 De psalmer. v. Swee- linck; 19.15 Kent fU Uw bijbel?; 19 30 Nieuws; 19.50 In 't Boeckhuys; 20.12 Orkest Victor Sylvester; 20.45 Opera „Bastien et Bastienne" vr Mozart; 21.40 „Iwan de rechtvaardige", hoor spel naar Tolstoi; 22.15 Weense mu ziek. FEUILLETON Avontuur in Venezuela Naar het Engels door JOHN STUDLEY 21). Ze had te veel van haar Amerikaanse moeder; ook in haar type, niet zoals die nu was'na dertig jaar in een Venezolaanse huis houding te hebben geleefd, maar zo als ze geweest was .toen ze het uni versiteitsstadje in Nieuw-Engeland had verlaten. Inez Kon niet. zoals hgar zuster, tevreden zijn met het al te rustige bestaan van de jonge meisjes in Spaans-Amerika. Toen haar vader ge zant was in Pargs, had ze een kloos terschool in Neuilly bezocht; maar toen hg naar Londen overgeplaatst Werd, was zij oud genoeg geweest om volop te genieten van haar vrijheid van beweging. Ze had mogen paard rgden in Hyd'e Park, mogen tennis sen, mogen wandelen, zelfs 'op open bare wegen, zelfs alshet regende, zelfs ongeschaperoneerd. Ze had om gang gehad met mannen, die haar vrienden en makkers en niet altijd haar aanbidders waren. In Venezuela zoü dit allemaal een schandaal zijn geweest! Ze had een heerlijke tijd doorge bracht in iaat- moeders geboorteland er bij haar moeders familieleden en ze had een hele zomer lang genoten vap het gezellige, vrije buitenleven van een badplaats in Massaehusetts. Ze had zwemmen geleerd, ze had een auto leren besturen, dansen geleerd. zc!fs op rubberzolen, en ze had op het balkon van het Casino gezeten en jonge mannen horen vragen of er in Zuid-Amerika nog meer zulke meisjes waren als zij. Toen kwam de terugkeer naar haar eigen land. Hier reed ze vaak met haar vader tussen het wilde vee op zijn landgoederen, maar vaker zat ze met haar moederen zuster in de „pa tio" en las romannetjes of zag slape rig de schaduwen voortkruipen over de gele muren. En toen werd dit vre dige leven opeens tot herinnering, va ge herinnering als aan een vorig en onwerkelijk bestaan. Er kwam een nacht, een nacht van schrik, die haar nog maanden later vervolgde in ang stige dromen, een nacht, toen plotse ling haar bed omringd was door sol daten, een nacht, toen op de binnen plaats het snikken van haar moeder er. de kreten van de bedienden werden gehoord en ze haar vader naaf een gesloten rgtuig zag brengen en weg voeren, bewaakt door de geheime po litie en zonder dat ze een enkel woord tegen hem had mogen zeggen. Zo waren de jaren in Willemstad gekomen, twee sniartelgke jaren van onrustige, onophoudelijke bezorgd heid over de man, die geestelgke mar telingen en kleinzielige beledigin gen, lichamelijke kwellingen en ver nederingen moest verdragen, die zijn ziel vermoorden en zijn geestkracht breken zouden. Voor de drie vrouwen was Rojas meer dan een gewoon echtgenoot en vader geweest. Hij was haar ridder, haar afgod, haar onuitputtelijke bron van geluk. De gedachte was haar bijna onverdrageiyk, dat zij konden eten, slapen, werken en spelen, ter wijl hij werd gestraft als een misdadi ger, levend begraven in een duffe kerker en niet in staat Kfet werk voort te zetten dat hij zo koninklijk ver richten kon. Zrj ontvingen alleen de consul, die zijn vriend was geweest en hen die ook bannelingen waren en in wier haat tegen Alvarez hun enige hoop lag om hun dierbare ooit weer terug te zien. Maar de bevrijdings plannen waren keer op keer mislukt en ze waren langzamerhand heel moe deloos geworden. Doch in de laatste drie maanden was weer 'n nieuwe hoop In haar hart opgekomen en voor de jongste dochter tegelijkertijd een nieuw ver driet. Er werd géfluisterd dat er een re volutie werd voorbereid, die in de buurt van Valencia zou uitbreken; een revolutiepoging waar veel geld achter zat en die haar wyding ont ving door de gebeden van het volk. De leider der beweging zou Pino de Vega zgn, die in verscheidene veld tochten aide-decamp van generaal Rojas was geweest, die vele gunsten van zgn chef Jiad ontvangen en zeer aan hen gehecht was. Als deze op stand tegen Alvaraz slaagde, zou Ve ga opperbevelhebber van het leger worden en zij zouden Rojas bevryden en hem tot president uitroepen. De vrouwen vonden de gedachte, dat Ro jas president zou worden verschrik- kelgk. Zyn leed was begonnen, door dat hy een candidatuur voor het pre sidentschap had aangenomen. Alleen al de gedachte aan die positie en aan de wreedheden, die door de man die haar nu bekleedde, werden bedreven, maakte het ambt voor de drie dames Rojas tot een gruwel. Het enige dat zij begeerden was hem bij zich te hebben; zij voelden, dat haar daar voor geen offer te groot zou zgn. En van het jongste meisje werd een offer gevraagd. Er was haar een weg gewezen, waardoor zë de zaak die naar haar vaders vrijheid moest voeren, zou kunnen dienen. Van Pa rgs uit had Vino Vega haar moeder toestemming verzocht om Inez te mogen vragen zgn vrouw te worden. Van alle mannen, die zij in Venezu ela kende, vond het meisje Vega wel de aantrekkeiykste. Ze hadden beiden jaren buiten hun vaderland geleefd en hadden daardoor verschillend® punten van overeenkomst. Hij was zeven-en-dertig, veertien jaar ouder dan zy. maar zowel in zijn uiterlijk als in zgn manieren leek hy veel jon ger. Men zou niets tot zijn nadeel hebben kunnen zeggen dat men ookv niet van andere jonge mannen uit zyn land had kunnen zeggen. Maar het meisje hield niet van hem... ze hield ook niet van haar land' (Wordt -•

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 3