M9 waS Ook in Alkmaar worden maatschappelijke werkers opgeleid RKAFC nam nu revanche! Op 23 April Centrale Stierenkeuring in Alkmaar Onlangs werden de diploma's uitgereikt Vóór ie examens, die op 28 Febr. J.L ea van 5 tot 10 April j.1. in den Raag gehouden werden voor de Stichting tot Opleiding van Maart- schappelijke Werkers, slaagden de heren: M F A van Engelen, ambtenaar van het bureau Stichting Toezicht Politieke Delinquenten. district Alkmaar. S. C. de Jong, ambtenaar van het Gewestelijk Arbeidsbureau. V. Krafcmah. ambtenaar van het Centraal Ziekenhuis. J. G M. de Bock, ambtenaar van Sociale Zaken te Langedijk. J. van Rijn, ambtenaar van Sociale Zaken te Alkmaar. G. Feitsma. ambtenaar van het DB VO. te Alkmaar en K de Wilde, hoofd van de stichting Toezicht Politieke Delinquenten, district Alkmaar. Hun werd het diploma „Maatschap- - pel ijk Werker" uitgereikt. THEORETISCHE KENNIS NAAST PRACTISCHE ERVARING ..Het is ongeveer tien jaar geleden, dat in Haarlem de Stichting tot Op leid ng van Maatschappelijke Werkers tn het leven werd geroepen. De direc- teu is de heer Haas van Dorsse. zeer be »d pn bekwaam op het gebied van Randers met 7-0 geklopt De plaatselijke bekerwedstrijd, gis te _.nd tusseu Randers en RKAFC. is ui een verdiende zege voor AFC geëindigd. A1 was de overwinning maar klein (l0» en Werd deze in de. laatste minuten bevochten, de zege kwam AFC toe. Het was geen mooie %'easirijd. i aar wel een spannende. Hachelijke momenten deden zich voor beide doelen voor. maar steeds bracht de -en of de ander in laatste instantie redding. Het spel was zeer hard. waar tegen de scheidsrechter o.i. niet vol- 4. =de op trad. Overigens was het 'n sportieve strijd. AFC was het meest in de aanval, waarbij linksbuiten, de junior, de Nijs. uitblonk. Deze speler zal zeker van zich laten horen. Bij Rar.ders was linkshalf Bakker de bes- te. Over de wedstrijd kunnen we kort cijn. Na de afcrap golfde de strijd op en fteci\ maar beide verdedigingen blij ven meester van het terrein. Midvoor Heynis van AFC krijgt een kans ais hij doorbreekt, maar z'n schot gaat voor het doel langs. Spil Schot van Randers probeert het mn een ver •chot maar dit gaat meters hoog over Bij een R aanval over rechts wordt de ba! hoog voor gezet, de keeper mist. de bal wordt twee. driemaal ingescho ten. maar Stam brengt opluchting dooi Weg te werken. Even later krijgt de 'AFC rechtsbinnen een kans cm de bal In het lege doel te schieten, maar z'o •chot gaat naasf. Na de rust pakt AFC de zaak direct goed aan. maar de R verdediging Temming-Klepper staan hun mannetje en geven niet veel kar.s. Toch den ken we AFC te zien doelpunten als Blom reeds gepasseerd is maar er Ontstaat nu zo'n verwarde situatie voor het R doel. dat het een wonder mocht heten, dat Blom de bal. nadat deze tot twee keer wordt ingeschoten op vangt en wegwerkt .AFC is nu ster- .fcer. doch de Randers aanvallen zijn öok niet van gevaar ontbloot. Toch. 8 nvnuten voor het einde doelpunt de Nijs uit een schermutseling voor het R doel. Randers probeert in de re sterende minuten nog gelijk te ma ken. maar AFC geeft niet thuis. WIELRENNEN Alcmaria Victrix verloor van Kennemerland Onder flinke belangstelling heeft de Wielrenvereniging ..Alcmaria Victrix" tn Beverwijk een wedstrijd gereden met de rennersclub „Kennemerland'' De rit ging over 75 km. Arie Vooren Ham meteen het initiatief in handen en gamen met de amateurs Wagtmans en De Bruijn liep hij van de anderen weg. De Bruijn viel spoedig terug, maar de beide Beverwijkers behielden hun voorsprong. Van de Alkmaarders wer den v. d. Wetering. Ottenbros en Ton In de eerste ronde door een valpartij gehandicapt Totaaluitslag: 1 A Vooren (K> 75 km in 2.12. 2 Wagtmans (K). 8 N. Henneman (K), 4 J v d Wetering (AV). 5 J Pool (AV) 6 P de Groot (A ,V> 7 J HoflandL (K)8H Ton (AV) 9 lï Ottenbros (AV). S'.roomer van „Kennemerland" won fob de beginnelingen, 30 km in 50.52; 2 Cjubbers (K). 3 J de Boer (AV). 4 v. Bosch (K) 6 J Bloemen (AV). i A.s. Zondag komt „Kennemerlqnd" ftaar Alkmaar voor de return wedstrijd c® stand voor de verenigingsprijs is thans: K 31 pt. A.V. 15 pt. Kinderbescherming en Armenzorg", vertelt ons de heer B. Fels, directeur van het Districtsbureau Verzorging Oorlogsslachtoffers, die in den Haag deel uitmaakte van de examencom missie „Dit Instituut geeft les aan vrouwen en mannen, die overdag maatschappe lijk werk verrichten, want het is de bedoeling, dat .zij naast hun practische ervaringen ook enige theoretische kennis verkrijgen". De heer Fels zegt ons verder, dat alleen het diploma „Maatschappelijk Werk" kan worden uitgereikt aan de genen .die minstens twee jaar practi- sche ervaring op maatschappelijk ge bied hebben opgedaan. „Nog niet zo lang geleden zijn wij in Alkmaar, in een der lokalen van het Arbeidsbureau begonnen met een nieu we cursus. De leerlingen het zijn er ongeveer vijf en twintig worden twee uur per week onderwezen in o.a. Maatschappelijk Steunwezen, zij wor den enigszins vertrouwd gemaakt met de wetten voor Kinderbescherming, zij leren het een en ander over Maat schappelijke Verhoudingen, Staatsin richting .Arbeidsbemiddeling en Ar- beisrecht. Of dergelijke cursussen voldoen? Ja zeker, heel goed", vindt de heer Fels want hij weet uit ervaring, dat op deze wijze grote belangstelling voor sociale vraagstukken wordt ge wekt en dat vele cursisten nu begrip en gevoel krijgen voor de vormen van maatschappelijk werk, waarmee zij anders in de praktijk niet gemakkelijk n.ee in aanraking zouden zijn geko men. EEN' BRIEVENBUS IN HET REMBRANDT KWARTIER Hij staat er! Uitdagend en fris rood geschilderd, precies op de hoek van de Bergerweg en de Nicolaas Beetska- de. als blijk van de meegaandheid van tante Pos. We bedoelen de nieuwe brievenbus van de Posterijen. Tante Pos hoildt niet van jaloerse mensen. Toén de Heldercebuurt met een gloed nieuwe bus werd verrast, kwam de Rembrandtstraat in rep en roer. We schreyen in ons blad enkele beschei den regels ten bate. van de schilders- buurt ende PTT streek de hand over het hart. Bravo, Posterijen! Zo kunnen we verder praten! Maar nog één ding. De bus is ons inziens niet erg efficiënt geplaatst. Ze staat te dicht bij haar zuster in de Van der Lijnstraat. Zou het verbrede trottoir in de Rembrandtstraat, hoek Vermeer straat, niet een betere plaats zijn? De blije buurt zou nóg blijer zijn! Kinderoperette en balletten in het Wapen van Heemskerk „Kabouters opkomen! Bloempjes blijven zitten!" En met grazieuza pas jes sluipen de kleintjes tussen de sla pende bloempjes door. Af en toe wil er één bloempje wakker worden, maar een enkel woord van Mevr. Pranger- Schuitemaker is voldoende om het weer in te doen slapen En dat is maar goed ook. want er hangt heel wat van deze repetitie af. Vanavond zal de grote opvoering plaats hebben in het Wapen van Heemskerk. De hoofd schotel vormt de kinderoperette „As- schepoester" door het meisjeskoortje van de heer G. Pranger. Voor de pau ze dansen de balletgroepjes van Mevr. Pranger en daarvan hebben we dan Dinsdagmiddag een voorproefje gezien Het belooft zeker een alleraardigste avond te worden. We zien het Bloe- mensprookje. gedanst door de aller kleinsten van vijf jaar af. De heer Pranger componeerde de muziek hiervan en het is een aardig gezieht zoals de kleintjes het ballet dansen .Het gaat op de repetitie nog wat lastig, zo op je sokken in de ach terkamer van Mevr. Pranger, maar op de grote uitvoering zal het beter gaan. Marianne Couvée is de kleine, witte fee, die met haar toverstokje de bloe men in slaap brengt. Ze danst uitste kend. deze kleine, en Nettie Tabois, die een solodans van Pizzicati uitvoert doet waarlijk niet voor haar onder- Mevrouw Pranger heeft heel wat te stellen met de kleine dansers en dan seressen en de resultaten, die ze met haar groepjes bereikt heeft, dwingen bewondering af. „Stil jij. Jópie! An neke moet natuurlijk weer school blijven!" Het is een geroezemoes en een drukte van belang; het kroontje van de kleine fee zakt af; een Tirolcr meiske wil persé een '„hoedje met een kwast" hebben en een kleine, blonde krullebol. die voor bloempje speelt, vergeet zowaar wakker te worden! Maar onvermoeid geeft Mevr. Pran ger haar aanwijzigingen en instruc ties en ze belcoft de kinderen alle maal een ijsje, wanneer het goed gaat. En natuurlijk gaat het vanavond goed. INGEZONDEN MEDEDELING Schoonmaaktijd in 't land ÓV. $le hand BETER DAIS OOIT" Selskip „Friso" Op Wacnsdei de 7de April hat it selskip Friso syn 6te en léste bijien- komst halden yn dit winterhealjier. yn it „Gulden VliéS". En it moat sein wurde dat it yn alle opsjoch in slagge joun wurden is. Under lieding fan de hear Kuperus hawwe eigen krêften „De Kening Skaek". in earnstich toa- nielstik yn trije bidriuwen fan Abe Brouwer opfierd Dy opfiering is by ütstek bést slagge. De headrollen. ma.- ek de byrollen wearden sa spyle dat men it hast net better winskje koe. Der wier spanning yn 'e seaL Men libbe mei. 't Spul. it meiinoar spyljen, de oanklaeying fan it toaniel en de spyldëïs. der wier neat as goeds fan to sizzen. Ek it wurk fan de kapper wier bêsc. De Grinzer buorlju en in stik of hwat leden fan „Gysbert Japix" üt Haerlem wiemen op bisite en hja hawwe al. tige min skiede kinnen hwant it dounsjen wier sa gesellich. It wier ien en al libbeb en fleur. Nei it wolkom fan 'e foarsitter diel- cle dy mei dat „It Nije L'n' yn 'e Wie- ringermar, it selskip 'dat wy mei op- rjuchte hawwe. dy deis krekt it twade lustrum fiert Om 't it bistjür der net hinnen koe is der in skriftelike lok- winsk stjürd. Yn it skoft waerd de hear J. K. de Boer troch de foarsitter hertlik bitanke as lesjouwer fan de Skotse Trye-kursus. Dy kursus is in sukses wurden. Fan 'e kursisten krige de hear de Boer in Frysk boek. mei alle hantekeningen fan> harren der foar yn. De femylje P. Dokter krige in bitankje foar har gastfrijens. Alle rip- tysjes fan it toaniel en de Fryske tael-kursus waerden en wurde dêrre oan hüs halden. Hja krigen in oan- tirtken as biwiïs fan wurdearring. De ifroulju Brouwer en Greijdanus krigen by in wurd fan tank in boskje blom men as wurdearring foar de bigelie- ding fan 'e Mienslrip'like sang op hast al üs gearkomsten. Frou Brouwer stie dizze joun by. it sjongen op it toaniel en dirigearde de hiele seal. Dat foldie bést! It eksperiment is slagge! D'oare kear hwer! It bistjür hie soarge foar sjongboek- jes. hwer't gans sleet in wier. De ber- 'ne-ütwikseling waerd noch efkes yn bitinken brocht. De hear Postma die noch war om nije leden en biginstigers fan 'e keatsklub to krijen. De foarsit ter frege in man of tsien fbar it sjong- koar. Minlju's stimmen binnen der tig« nedich. Alle minsken dy "t yn it bilang fan ..Frise" arbeide hawwe waerden troch de foarsitter tige bi tanken en alle leden waerden forsocht (om harren meiwurking to jaen. dy 't i bistjür sa tige nedich hat. Hy fitere harren oan om op 'e jiergearkomste to kommen en it opsetten fan it wurk net oan it bistjür oer te litten. It bi stjür heart jerne de miening fan 'e leden. It giet nou sa goed. mar lit dat ek fierder sa bliuwe. Allegearre de „Ik weet het niet, meneer" Dat ambtenaren van de burgelijke stand soms rare gevallen krijgen te behandelen ondervond jeen dier amb tenaren een dezer dagen. Personen: Ambtenaar det- burgelijke stand en een trouwlustige jongedame. Goeden morgen juffrouw, waarmede kan ik u van dienst zijn? Ik wou graag ..aantekenen, meneer Dat kan juffrmiw, ik zal even de nodige paperassen halen. Hoe is uw naam? A. B. Prachtig en de naam van uw aan staande? Gerrit, meneer Achternaam? Weet ik niet meneer Weet U die niet? Dat moet ik toch weten om de nodige formulieren in te vullen. Enfin, wat voor beroep beoe fent uw aanstaande? Dat weet ik niet. meneer Weet u dat ook niet? En waar werkt hy op ogenblik? Hij werkt hier nier meneer, hij zit in Indië. O, dus u wilde met de handschoen trouwen? Ja. meneer Waar is dan zijn oorspronkelijke woonplaats? Dat weet ik niet. meneer Ja maar. wat weet u dan wel? Dat ik trouwen wil. meneer Weet u wat u doen moet juffrouw? Gaat u eerst maar rustig naar huls en probeert u dan de nodige gegevens bij elkaar te zoeken. Komt u dan nog maar eens terug. Kees Pruis avond Zondagavond om 8 uur wordt er in het Gulden Vlies een avond van vro lijke kleinkunst gegeven .De bekende Hollandse humorist en conferencier Kees Pruis zal die avond^het middel punt der belangstelling vormen, 't Is alweer enkele jaren geleden, dat deze artist in Alkmaar optrad en Zondag zal men kunnen constateren, dat Kees Pruis nog altijd tot onze goede artis- ten behoort. Dan komt er nog de sen satie van Radio-Hilversum Mr. Doodle in zijn repertoire, Ook Pascal, het be roemde rekenwonder is van de part'J en hij zal u verbaasd doen staan over zijn rekenkundige knapheid, 't Is on begrijpelijk. wat Pascal op dit gebied presteert. Muzikale begeleiding is in handen van Hansje Kerckhof. zowel op de vleugel als op de accordeon Het wordt een echt gezel lige-ouder- wetse ontspanningsavond, waar U met plezier aan terug z*.i!t denken. skouders der ündei! „Oan 't takomme, hjerst" sei de foarsitter. Dit heal'jier is dus it „Friso"-wirk hwer ofroun! Voor inzending 127 stieren aangewezen De gewoonte getrouw willen wij de aandacht van belanghebbenden en be langstellenden vestigen op de a.s. Cen trale Stierenkeuring die.op 23 April te ^Alkmaar gehouden wordt. Het is een der belangrijkste gebeurtenissen voor de NoordiioHandse rundveefokkers, welke wederom in de Bergerhout zal worden gehouden. ~De Centrale keuring is het sluitstuk van de plaatselijke voorkeuringen, welke kortelings zijn beëindigd en on geveer 4 weken in beslag hebben ge nomen. Op deze plaatselijke keurin gen zijn dit jaar 1006 stieren beoor deeld, waarvan in het Ned. Rundvee Stamboek (NRSj zijn ingeschreven 155 eenjarigen en 112 tweejarigen); in het N.H. register 407. Onmisbaar voor de fokkers Voor inzending naar de Centrale keuring zijn 127 stieren aangewezen, te weten 73 éénjar., 31 tweejar., 15 driejar. en 8 oudere. Dit zijn van elke leeftijdsrubriek de beste exemplaren. Deze jaarlijkse expositie is onmisbaar voor de fokkers alsmede voor de lei ding van dé fokkerij. Het peil toch van de fokkerij in een bepaald gebied is voor een niet onbelangrijk deel af hankelijk van de kwaliteit der ge bruikte stieren, alsmede van de kwa liteit der stiermoeders. Het aantal 'stieren dat dit jaar ter keuring is aangeboden, is geringer ge weest dan het vorig jaar. De oorzaak hiervan is. dat in de herfst van het vorig jaar een vrij groot hantal goed- soortige stierkalveren naar Polen is verkocht, terwijl in de loop van de winter nogal wat dieren naar andere provincies zijn verhuisd. De behoefte aan srleren in N.H. loopt ook enigszins terug, door de uit breiding van de K.I. Thans zijn in N.H. 9 verenigingen voor K.I Meer dere van deze verenigingen bezitten stieren, die voor inzending op de CSK in aanmerking zijn gekomen. Dé organisatie van de stierenkeu- ringen. zowel voorkeuringen als cen trale keuring, behoort tot de taak van de Prov. Commissie tot bevordering van de ruhdveefokkerij. De stieren worden per leeftijdsrubriek gekeurd. Er zijn 4 rubrieken éénjar. stieren. n.1. geboren 1 April 1947 ep later (13 st.) geboren vanaf 1 tot en met 3L Maart 1947 (31 st.) geboren 1 Jan. 1947 tot en met 28 Februari 1947 (24 st.) en geboren vóór 1 Jan. 1947 (6 stuks». Voorts de rubriek 2-jar. (31 st) 1-5 3-jar. en 8 4-jar. en' oudere. Voor de beste exemplaren per rubriek zijn prijzen en aanhoudingspremies be schikbaar. Het spreekt vanzelf, dat de Centrale keuring" tegelijkertijd wordt benut als koop- en verkoop-aangelegenheid. Ten behoeve hiervan verschaft de Prov. Commissie in de catalogus zo veel mogelijk gegevens bij elke stier, t.w. naam en stamboekno. van de stier, geboortedatum, naam en adres van de fokker en de eigenaar, de af stamming tot in drie generaties, alle bekende melklljsten van de moeders en de belde grootmoeders, aanwijzin gen omtrent keurstanjboek bij de koeien, preferent, rijkspremie bij de stieren. Aan de hand van deze gegevens zijn deskundige kopers in staat zich enigs zins een oordeel te vormen omtrent de vermoedelijke fokwaarde. Wij schrijven „enigszins" omdat er voor een zo goed mogelijke beoorde ling der vermoedelijke fokwaarde meer4 is dan enkel de stier zelf en zijn gegevens in de catalogus. De behan deling hiervan leent zich niet voor "n kort artikeltje. Van de keuze van de stier hangt uitermate veel af. de prac- tijk weet dat uit ervaring. Deze er varing heeft wel geleerd, dat het niet zo moeilijk is een veebeslag. dat in veel opzichten nog te wensen over laat. te verbeteren, maar veel moei lijker is het een in kwaliteit (produc tie en exterieur) goed tot zeer goed veebeslag op peil te houden en zo mogelijk nog te verbeteren. Melkcontrc' is belangrijk Bij alle middelen die we bezitten om de kwaliteit van onze veestapel te ver beteren. dienen we "aan de melkcon- tröle en de uitkomsten daarvan wel S-ieren trekken weer de aandacht. Een zeer Iraai exemplaar toont dc*e foto, een zeer hoge waarde toe t kennen. Voor het grootste deel der N.H. vee houders vormt het melkgeld de voor naamste bron van inkomsten. In vele streken en in zeer vele bedrijven is het mogelijk en noodzakelijk de pro ductiviteit nog belangrijk te verhogen. In vele landen is belangstelling voor ons zwartbont fokvee. Over het alge*- meen worden zeer hoge eisen gesteld aan de melkrijpheid. Dc N.H. fokkers hebben geprobeerd de melkrijkheid zoveel mogelijk vast te houden al hoe wel moet worden toegegeven, dat zo wel aan de vetgehalte-verhoging en het iets meer gesloten type een offer is gebracht ten koste der melkrijkheid. Dat neemt niet jpeg, dat desondanks het N.H. zwartbont stamboekvee nog tot het melkrijkste van de zwartbon ten in Nederland behoort. Prof. Reimers. hoogleraar te Stel- lenbosch (Z. Afr.) heeft in gezelschap van de secretaris van de Friesland Cattle Breeders Assosiation in 1947 'n studiereis gemaakt en naar aanleiding daarvan in een rapport omtrent N.- Holland o.m. medegedeeld: „Terug denkend aan de dagen dat R. in Alk maar als jurylid optrad, is het bijna wat verwonderlijk, dat deze eigenlijk wat verfijnde stieren die er toen ook waren, toch voortdurend uitstekende dochters voortbrengen met veel melk. goede bouw, die iets aan de fijne kant is "en goed melktype. terwijl de zoons van zulke stieren vaak tot de middel maat behoren"de melkproductie van veel koeien van de goede Noord- Hollandse fokkers was zeker hoger dan in Friesland, al was in verschil lende stapels het vetgehalte wat la ger" Het aantal R(ijks) P(remle)stieren dat op de CSK te Alkmaar komt be draagt 59. Wat de afstamming vla vaderszijde betreft, treedf de nafok van de pref. Old. Adema sterk op de voorgrond. Van Old Adema zelf komen 27 zoons op de keuring, waarvan 11 eenjarige. 5 tweejarige. G driejarige en 5 oudere. Van zijn zoons komt Dina Lindberg Adema me! 22 stuks, Adema 7 van de Woudhoeve met eenjarige zoons. Trui's Adema 7 met 3, Adema's Ver wachting met 4 en Martinus Adema met 5 stuks. De Fransstam Is sterk in de minderheid gedrukt en bepaalde op de voorgrond tredende vaderdie- ren zijn er niet bü- Het Friese Adema 197 6loed is via zeer verschillende va- derdieren ongeveer even sterk verte genwoordigd ais Frans-bloed. Ieder die belang stelt in de Noord hollandse rundveefokkcrij verzuimc niet "23 April a.s. naar Alkmaar te ko men. Jaarvergadering „Humanitw Er werd reeds veel werk verricht Dr. Katner moest gisteravond in «v openingswoord helaas constateren, d de opkomst voor wat de leden betre- op de jaarvergadering van de Stic' ting voor Maatsch. Werk op huma nistische grondslag niet bijster groc was. Betere geluiden hebben wij kunne beluisteren t.a.v. de in dit. afge'ope jaar aan de dag gelegde ac'h'iteii. Tot stand is gekomen, dat mevt - Smink-Houwer als vertegen woevdif ster der Stichting zitting nc- >t i de Commissie voor Maatschappeli- Hulpbetoon. Verder is de Stichting vc. tegci woordigd en doet haar "vr jchtdvogen werk bij .toezicht ex .p-viti *ke delir quenten Gezinsvoogd": :.x\ ita» Gezinszorg Distr aad O - ,:<o tencrediet. Zij heeft in een enkel g> val haar bemoeienissen w. 'e 1 voo uitzending van overspannen linie vrouwen naar Bentv.-ld Vorig jaar November wv, eet. collecte gehouden, welke o^ 1 tn tekorö» aan collectan'.-n her uil zonderlijk' slechte weer c-: b dra heeft opgeleverd van «29 /I Het jaarverslag van de sccre'aress was een waar jouraói van dn acli viteit. (De verzorging van misdeeld Oostenrijkse kinderen %'alt wel huite het jaarverslag, maar mag hier al voorbeeld wel even gememoreerd worden). Tehuis Ouden van Dagen »f» niet-Kerkeiijke grondslag. Een interessante discussie ontspo zich over het reeds geruime ti> geleden aan B. ei) W. gerichte ve: zoek tot bestudering van de moge lijkheid tot totstandkoming van eer- Tehuis voor Ouden van Dagen on niet-kerkelijke grondslag. Indien een dergelijke instelling ge vestigd werd. zou in een grote leemte, worden voorzien. Adhaesie hiervoo werd ontvangen van diverse instan ties. De fractie-voorzitters van P v. d.A V.V.D. en C.P.N. werden hierover ge raadpleegd: zij betuigden instemmïnr met het streven. Resultaat tot nu toe ..Voe. p;-a advies aan B en W." Bij de rondvraag drong d* hee- v. d. Vall er met klem op aan. da bij d-° benoeming van een regent voo het Gevangeniswezen rekening zor worden gehouden met de Hum-mix tisch denkenden. Het* ledental der Stichting AM Alkmaar bestaat thans uit 94. Voor inlichtingen omtrent „Hirma- nitas" kan men zich wenden tot: Hr Kelner (Voorzi»er>. de heer B Fel (Penningmeester) en d^> leden van h'et bestuur, de heren V7. v. d. Vall. J. W du Ponten, G. J. de Nijs. Adres #e- cretariaat is: mAr. Smink-Holuvev. Corfstr. 15. Alkmaar. D UAL-ME ET OP TURNGEBIFD HEILOO As. Zondag heeft in he' Sportgebouw aan de Holleweg ee»= dual-mect plaats tussen zes dame:- var Be Quïck (Bergen» en zes dames var Doves veiling arkten BROEK OP L' DIJK 13 APRIL 2300 leg. rode kool 54.20—57.20, 49.000 kg gele kool 20 70—25.80; 9000 kg wit lof 51—59. 25 kg. uien 75. agenda BIOSCOPEN: HARMONIE THEATER: „De man zonder geheugen" met John Mills en Joan Greenwood Voorstellingen da gelijks 8 uur Zaterdag 7 en 930 uur Zohdag 2, 4.30. 7 en 9 30 uur. Woens dag 2.30 uur. 18 jaar VICTORIA THEATER: „The dolly sisters" met John Payne en Betty Grable. Voorstellingen dagelijks 8 uur Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur Woensdag 2.30 uur. Technicolor. 18 jaar. CINEMA AMERICAIN: „De engel der duisternis" met Jean Louis Bar- rault. Voorstellingen dagelijks 8 uur. Zaterdag 7 en 930 uur. Zondag 2, 4,30 7 en 9.30 uur. Woensdag'2.30 uur. 14 J. A-B.T.: „Het rode teken" met Char„ lie Chan de Chinese speurder. Voor stellingen dagelijks 8 uur. Zondag 2, 5 en 8 uur. HEDENAVOND: GULDEN VLIES 8 uur. Toneelcl. Kajotters met „Hans Worst" WAPEN VAN HEEMSKERK: 7.30 u Uitvoering Zang- en bailetklas i r. :Ir en' Mevr. Pranger DONDERDAG: WAPEN VAN HEEMSKERK: 8 uur Filmavond ..Oost en West" GULDEN VLIES: 8 uur Toneelg oep BERGEN DE RUSTENDE JAGER: 8 uur De Maskerspelers met „De eerste me vrouw Fraser".

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2