Illegale werker werd H.S.B.er voor spionnagewerk Distributie Flinke straften aan clandestiene slachters uitgedeeld De „Cüb", een tractor als een ras-paard TRiBUNAAL Langedijker'veehouder staat terecht wegens verraad Negea aaaaadeu lidmaatschap van dc NSB in de ten Usteleggingen toch „rr^Hwaak" overkomt niet iedereen en het was dan ook wel een keel bUaonder geval, de »ak tegen de leraar P. Bodcnstoff, te Egmond aan Zee. die Woensdag voor het tribunaal diende. Bodenstoff maakte tij dens de oorlog namelijk deel uk vair de illegale OD groep in Utrecht ea het was in overleg met de serg.majoor Pennings. dat hij zich enke le maanden btj de NSB aansloot om de ..oppositie" ie bespionneren. Bodenstoff «fond jreeds eerder terecht en natuurlijk kon het tribunaal niet sonder meer deze argumenten voor waar aannemen. Het was geen gemakkelijke taak. bewijzen te vinden. Serg.majoor Pennings. die als enige van het lidmaatschap afwist, kwam in de oorlog om het leven. Het tribunaal won echter bij vele personen uit de illegaliteit o.m. ..Oom Jan. oom Tinus en Oom Théo" informaties in. Het resultaat was een reeks verklaringen over bet» voortreffelijke illegale werk. dat besch. enkele jaren lang heeft verricht. Mr. Schenkeveld deed onmiddel lijk uitspraak en verklaarde de beschuldiging geheel vervallen, in we«f- wil van het helaas karige bewijsmateriaal. Het was een opgeluchte ex- beschuldigdc. die Woensdag uiteindelijk de zittingszaal verliet. „Hij pleegt meineed, edelacblbare Gerrit Janssen, veehouder te Broek sp Langendijk. stond er lelijker voor Hij zou bij een razzia van September 1944 in Zuid-Scharwoude de aandacht der uitvoerende Duitsers op onderge doken Langedijker jongens geves tigd hebben. De procureur-fiscaal ver- oordeelde Janssen tot een boete van f 750 en omdat hij die niet betaalde, diende de zaak thans voor het tribu naal. Janssen ontkende het verraad pertinent. Toen hij zijn gearresteerde zoon wat brood ging brengen en daar toe in Zuid Scbarwoude bij de Witte Roos de overvalwagen bereikte, vroe gen enkele Duitsers hem daar. waar hun kameraden waren. „Verstaat V dan Duits?*" vraagt de president. „Nee, edelachtbare, maar dat kon ik er wet ttit opmaken, ik wees hun toen op een schuitje met Duitsers, dat door een sloot aan kwam varen en verder is er niks gebeurd, niks. niks en helemaal n»ks. Zo is het en niet •nders" „De getuige Jansen verklaart het heel anders" merkt Mr. Schenkeveld op. ..Hij maakte aanmerkingen op Uw gesprek met de Duitsers" „Ja. edelachtbare. Hij stond er bij en zei ..Janssen, hoe kon je d*t n°u doen" en toe anfwoordde ik: .Ja. ik had het niet moeten zeggen" Dat laatste vindt het tribunaal wel heel vreemd en ook de beschuldigde kan niet verklaren, waarom hij het aanwijzen van de Duitsen» zelf ver keerd vond. De getuige Comelis Jansen uit Zd Scharwoude verklaart onder ede. dat beschuldigde tot de Duitsers gezegd fieeft „Daar moet je wezen" en ver volgens op de achterzijde van enkele huizen, waar onderduikers verborgen raten. wees. Hij zou dit ongevraagd gedaan hebben Ben schuitje «net Duit3er3 heeft de getuige helemaal niet gezien! Pres: „Wat hebt If daar op te zeg gen?" Besch: „Hij staat te liegen" Pres ..Dus tay pleegt meneed?" Besch: „Absoluut! Het is zoals ik het verteld heb en niet anders!" Het tribunaal komt niet veel ver der. Pertinent blijven de beide heren bij hun afgelegde verklaringen .Zelfs enige vragen van Mr. Dr. C. Berk houwer de verdediger, aan de getul- Buitenlanders kunnen een kaasje kopen Na besprekingen, die de secretaris van de Kamer van Koophandel, de heer D. J. Schoffel gevoerd heeft met met Ministerie van Économische Za ken. is een regeling getroffen, waar door het 't komende seizoen qjogelük «al zijn om aan Buitenlandse vreemde Hngen tijdens de kaasmarkt Edammer kaasjes te verkopen. RECLAME EN DEVIEZENWINST De vreemdelingen dienen hiervoor hun paspoort te tonen en kunnen dan een kaasje kopen tegen de verschul digde kostprijs, welke zij in de valuta van hun land kunnen voldoen. Dit be- tekc- niet alleen een aardige reclame voor ons nationale product, doch te vens een deviezen-aanwinst voor ons land. Het spreekt vanzelf, dat deze kaasverkoop met de nodige zorg dient .te geschieden, reden waarom het bu reau van Alcmaria W' hierbij wordt ingeschakeld; een bankinstelling ter plaatse zal zich belasten-met de ver rekening der geiden. Wij vernamen, dat voorlopig 10000 kg kaas door E"on. Zaken voor dit doel werd vrij gegeven. Deze gelegenheid wordt reeds met Ingang van de eerste kaasmarkt, wel ke op 7 Mei gehouden wordt, open gesteld; tevens zal dan evenals op de volgende Vrijdaven voor Nederlandse toeristen weer de gelegenheid open gesteld worden, om in het Waagge bouw een beschuitje met kaas te ge bruiken. waarvoor, op kaasdagen var. het vorig jaar grote belangstelling bleek te bestaan. ge brengen deze niet tot het herroe pen van zijn verklaring. Uiteindelijk besluit men de zaak aan te houden om nog enige getuigen te horen. .Toestemming van Londen" De bouwkundige Teunis Breevaart. than< wonende te Maassluis, was tij dens de oorlog transportcontroleur voor de fa. H. T. de Groot te Vianen. La ter werd hij uitvoerder van Duitse mi litaire werken in Noord Holland, eveneens voor deze firma. De ten las te legging vermeldde voorts, dat be schuldigde aan personeelsleden, die niet op het werk verschenen, brieven met SD bedreigingen zond. De pro cureur-fiscaal legde Breevaart een boete van f 1500 op. die besch echter niet betalen kan. Besch. verklaarde, de gevechtsbunkers met toestemming van Londen gemaakt te hebben. Toen het tribunaal hierover zijn verwonde ring te kennen gaf. legde besch. ver der uit. dat zekere „Joop" en „Piet", beide illegale werkers .voor deze toe stemming gezorgd hadden. Verschil lende tekeningen van je Duitse mili taire stellingen, die besch. maakte, zou den voorts voor spionnagedoeleinden in Londen terecht zijn gekomen. Ten slotte verklaarde besch.. de personeels leden uitsluitend gewaarschuwd te hebben omdat de Sicherheitsdienst hun aanwezigheid controleerde. De brie ven zouden nimmer een bedreiging bevat hebben. Integendeel, hij hielp gearresteerd personeel om weer vrij te komen en zorgde, indien gewenst, voor een officieel ontslag voor hen. die hun betrekking op wilden zeggen. Het tribunaal besloot ook deze zaak aan te houden voor een nader onder zoek. ALWEER DE BRIEVENBUS De bewoners van de Rembrandtstr. en omgeving vroegen ons hun dank voor 'de nieuwe brievenbus aan de Posterijen over te brengen. Ze zijn na tuurlijk erg in hun nopjes, temeer daar de Van der Lijnstraat zo goed is geweest haar bus voor het goede doel af te staan. De bus aan de Nicolaas Beetskade en haar zuster in de Van der Lijnstraat zijn namelijk een: en dezelfde. We schreven het reeds; Tan te Pos houdt niet van jaloerse men- sen en daarom heeft ze de beide Ber gerkwartieren eerlijk laten delen. Niet prettig voor de Van" der Lijnstraat maarer bestaat altijd nog zo iets als naastenliefde en wiet weet. wordt de PTT in de naaste toekomst zo rijk, dat elke wijk haar eigen bus kan krijgen. Intussen is de zaak nu echter tot een goede oplossing .gekomen en op hun wens. om je bus in de Rera- brandtstraat geplaatst te zien. komen dc Bembraudtbewoners nu natuurlijk gaarne terug. DIERENBESCHERMING Sinds enige dagen zwerft te Alk- maai' een jong hondje, kentekenen: zwart-wit borstje, ruige kop, reu. Aan gereden een zwarte gladhajige hond. reu. lange oren, dit dier wordt thans verpleegt bij de inspecteur. Ter be schikking een witte poes plm. 7 maan den oud. De laatste tijd bereiken ons berichten dat niet minder dan 5 hon den te St. Pancras zijn vergiftigd. Bij nadere informatie en onderzoek bleek ons dat deze berichten niet geheel van waarheid zijn ontbloot. De honden mo gen te St. Pancras niet loslopen dit is bepaald bij gemeente verordening, indien dit wel gebeurd is. kan de ei genaar een proces-verbaal'oplopen en de rechter zal dan^e rest*wel uitma ken. Nimmer mogen we zelf-rechter spe len. Bovendien is het zeer gevaarlijk, men bedenke daar waar honden kun nen komen kunnen ook kinderen ko men. Zij wiens hond verschijnselen van vergiftiging vertonen worden ver zocht dit direct le berichten aan de inspecteur, O. Verwer, Baanstraat. Alkmaar. Voor de periode Van 18 April tj*. 1 IVIel geeft elk dfr volgende bonnen recht op het kopen van. BONKAARTEN KA. KB rn KC 804 323 alg. 1600 gr. brood 315 res. 800 gr. brood 318 res. 400 gr. brood 324 aig. 200 gr. brood of 400 gr. roggebrood 325 alg. 400 gr. brood of 1 rantsoen gebak enz. 326 alg. 100 gr. bloem enz. 327 alg. 750 gr. suiker enz, 328 alg. 1 ei 329 alg. 375 gr. zachte aeep plus 125 gr. soda BONKAARTEN KD en KE 804 813 res. 400 gr. brood 823 alg. 400 gr. brood 824 alg. 200 gr. brood of 400 gr. roggebrood 825 alg. 400 gr. brood of 1 rantsoen gebak enz. 826 alg. 100 gr. bloem enz. 818 res. 500 gr. bloem enz. 827 alg. 750 gr. suiker enz. enz. 828 alg. 1 ei 829 alg. 750 gr. zachte zeep plus 250 gr. soda TABAK EN VERSNAPERINGEN 37, 38 en 41 tabak 2 rants. tabak of kerftabak 39 versn.,200 gr. versnaperingen 42 versa. 100 gr. versnaperingen De in deze bonnenlyst genoemde broodbonnen zijn geldig tot en met 24 April, m.u.v. de keuzebonnen brood gebak. welke geldig zijn tot m met l Mei. Niet aangewezen zijn en vernietigd kunnen worden de volgende bonnen: 272, 274, 275. 774 en 775 melk; 280 281. 282. 287. 784. 786 en 787 reserve; 798 en 791 algemeen. DISTRIBUTIEKRING ALKMAAR WERKKLEDING (nauitreikingi Zij. die op de daartoe indertijd vast gestelde data hebben verzuimd een aanvraag voor werkkleding in te die nen, worden hiertoe alsnog in de gele genheid gesteld. A. Individuele aanvragen. Aan arbeiders, werkzaam in een zelf-, standig beroep of in een bedrijf met minder dan 5 arbeiders, die na 30 September 1947 geen bon voor werk kleding hebben ontvangen, zal bij in diening van een formulier (MD 333^ 06». waarop de achterzijde de werk] geversverklaring moer zijn ingevuld en ondertekend, alsnog een bon wor den verstrekt De distributiestamkaart dient te worden medegebracht. Afhalen van formulieren van 15 t.m 23 April te Alkmaar en in de buiten gemeenten. Indienen der formulieren, onder overlegging der stamkaart, van 23 t.m. 30 April 1948 te Alkmaar, loket 2 en 3 (uitgezonderd Dinsdags en Donder dags» en in de aangesloten gemeen ten op de bekende zitdagen. B Aanvragen door bedryven Uitsluitend werkgevers van bedryven met 5 of meer werkkleding dragende arbeiders, die ln Januari J.L in het geheel geen aanvraag voor hun toen In dienst zijde personeel hebben Inge diend, kunnen alsnog formulieren MD 333-26 en MD 333-27 bij de dlstri- butiedienst Alkmaar indienen. Voor nieuw personeel, dat na Janu ari 1948 in dienst is getreden kan dus niet worden aangevraagd. Afhalen van formulieren van 16 t.m. 23 April te Alkmaar en in de buiten gemeenten. Indienen (onder overlegging der stamkaarten» uitsluitend op 't hoofd kantoor te Alkmaar. Oudegracht 168 (loket 2 en 3) van 23 t.m. 30 April 1948. uitgezonderd Dinsdags en Don derdags. N. B. De wvrkkledingbonnen worden ter stond bij het Indienen der formulie ren uitgereikt. Per post gezonden for mulieren worden zonder meer ter zij de gelegd. BOTSING Dinsdagmiddag vond er een aan rijding plaats op de Kennemerstraat- weg. Een bestuurder van een perso nenwagen ging in de richting .van Hei- loo en wilde linksaf de Emmastraat inrijden, waartoe zij een teken gaf met de richtingaanwijzer. Alvorens de straat in te slaan, liet zij echter eerst nog enige wagens passeren en merkte toen een motorrijder niet op. die rechtdoor reed. Het gevolg wa* dat de man tegen de auto botste, over de kop vloog en voor de wielen van de auto terecht kwam. De man liep schaafwonden aan gelaat en linker been op en is naar het Centraal Zie kenhuis vervoerd. De beide motorrij tuigen werden zwaar beschadigd en van het ongeval is procesverbaal opgemaakt. VOORJAARSMARKTEN Woensdag 7 April zal in Alkmaar de traditionele voorjaars-koemark» worden gehouden. De voorjaars-paardenmarkt volgt 'n week later, op Woensdag 28 April. Bijzondere Politierechter Petrus V uit Bergen, die al verschil, lende malen wegens het «even van gelegenheid tot clandestien slachten van vee voor de rechtbank Is ge weest, werd Woensdagmiddag door de bijzondere politierechter mr. Stof fels veroordeeld tot een gevangenis straf van 8 maanden, waarvan 5 maan den voorwaardelijk en onder toezicht stelling. De off. mr. Vellinga eiste 17 maanden gevangenisstraf. Clandestiene slachters Vervolgens stond een rijtje clandes. tiene slachters terecht waarvan de eer ste Petrus S. uit Koedijk was. die door een bonnenachterstand genood- 'zaakt was om zwart vlees te verko pen. Verd. was vroeger tuinbouwer en de Politierechter oordeelde het be ter, dat verd. niet in het slagersvak zou zijn gegaan. Politierechter: ..Is het waar .dat Uw handen trillen, als U een kat zou moeten villen?" Verdachte: „Dat is zwaar overdre ven!" De off. eiste 6 maanden gevange nisstraf. waarvan 2 maanden voorw. met een proeftijd van 3 jaar. De po; litierechter beoordeelde deze man milder en deed de volgende uitsptaak 6 maanden gevangenisstraf, wa-vvan 4 maanden voorwaardelijk, met aftrek De broer van Petrus S.. Klaas, die 4 schapen slachtte werd veroordeeld tot een maand voorw. gevangeni -t'ra' met een proeftijd van 2 jaar. Jo'han van der M. uit Schagevbrug slachtte twee kalveren en 2 schapen Eis 3 maanden gevangenisstraf met aftrek en verb. verklaring van het in- beslag genomen vlees. De verdediger Mr. Buers wees op de omstandighe den van verd, die gehandicapt wa? door een zich in de buurt van zijn slagerij vestigende noodslagèr". die meer vlees op de bonnen mocht ver kopen. aangezien dit vlees van nood- slachtingen afkomstig was. De uitspraak werd 6 weken gev. straf met aftrek plus verb. verklaring „Ik vind het best" zei Pieter N.. eveneens uit Schager- brug toen mefi hem verzocht voor het hekje te komen staan. Pieter verkocht het vlees van 2 schapen en 2 kalveren. Conform de eis werd hy veroor deeld tot een boete van f 300.subs. 3. maanden, hechtenis en 1 maand j8*>orwr»ardelük met een proeftijd van i jaren. Zielig geval Maartje de B. en Johannes B. een echtpaar uit Alkmaar, die het beroep van scharenslijpers uitoef enen maak ten zich schuldig aan het verkopen van 2 bonkaarten. De politierechter betitelde hen als „een zielig stel" en veroordeelde ieder van hen conform de eis. tot een voor waardelijke gevangenisstraf van 1 maand met een proeftijd van 2 jaren De laatste slachtoffers? Frans Z. uit Rijswijk kocht van Albertus H: uit Alkmaar een pak zonder de daarvoor benodigde punten direct af te geven. Toen de tenlaste legging voorgelezen was zei verd. het er niet mee eens te zijn: „Ik heb de punten wel gegeven!" merkte hij schuchter op. Politierechter „Wanneer?"' Verdachte: „Vandaag". Uitspraak f 200boete subs. 2 maanden hechtenis. Ook Herman Julius M uit Amster dam kocht een pak van H. en kreeg een boete van f 150. subs. 6 weken hechtenis. HOOG BEZOEK Onlangs heeft de minister van Bui tenlandse Zaken van Portugal .die enige dagen in ons land verbleef. Alk maar „op doorreis" bezocht. De minister overnachtte in het „Vic- tory Hotel". De heer F. Cartufels, secretaris van de Benelux, uit Brussel was dezer da gen eveneens een nacht in „Victory Hotel". CONTROLE REDDIXGSMATERIAAL Dezér dagen is er door de Alkmaar- se Politie controle uitgeoefend op het rèddingsmateriaal dat op vele punten in de stad.is aangebracht. De aanvan kelijke gekoesterde hoop. dat er neg wel wat van over zou zijn gebleven, bleek niet geheel juist te zijn. aan gezien de jeugd het materiaal hier en daar weghaalde en vernielde. Nog maals wordt er een beroep op de jongens gedaan, om in het vervolg difl zo nodige rèddingsmateriaal te sparen. VRACHTWAGEN VERLOOR DE STRIJD HE1LOO Een vrachtauto van de expediteur P. B. uit Bergen had gis teravond met wederopbouwproblemen te kampen. Zij vorloor de strijd: haar wielen zakten weg in het te zachte wègdek van de Schuine Hondsbosse- laan. dat opgebroken en afgesloten is voor het verkeer, 't Was schemer er de rode lampen ter waarschuwing brandden nog niet. Van de zware ba len cement moest het voertuig eerst verlast worden, voor het weer ..vlot" koa' worden gesleept. Het begint druk te worden op net Waagpicin. Veewagens rijden af en aan. hier en daar staan mannen in groepjes bijeen en daar ja. wat is ^aar aan de hand? Een postbode komt haastig aanstappen, een paar jongens springen van hun fiets .de chauffeur van een vracht auto verlaat zijn cabine en nu voegen zij zich allemaal bij de kring, die steeds maar "groter wordt. Aandachtig kijken zij toe, sommigen wijzen iets aan, weer anderen praten luid over, ja en daarom is het hier zo druk, zij praten over de nieuwe, kleine tractor, die in hun midden staat te zoemen en te puffen. „Een ras-tractor, mijnheer, voor de prijs van een ras-paard", zegt de man, die naast de rode machine loopt om alle vernuftige vindingen te demonstreren. VOOR ALLE TAKKEN VAN DE LANDBOUW Of er genoeg te koop zijn? „Oh, nee. de Amerikaanse fabriek International Harvester Compagnie heeft er slechts enkelen afgeleverd aan de Koninklij ke Handelmaatschappij v.h. Boeke en Huidekoper, maar wij willen alvast enige bekendheid aan deze tractor ge ven. Dit is de Mc. Cormick „Cub" kijkt U eens hier, nu hebben we een maaibalk aangebracht. Zo voorelkaar Prachtig werkt het!" De cub inder daad een practische tractor. Voor de akkerbouw, voor de veeteelt, fruit teelt. grove tuinderij, groentekwekerij, voor wel alle takken van de land bouw. ook voor bedrijven, waar men het gebruik tot nu toe niet voor mo gelijk hield, kan deze tractor inge schakeld worden, zo kondigt een pros pectus van Bieke en Huidekoper aan. De „Cub" heeft hier en daar in ons land zijn nut in dfe praktijk al be wezen; met een aftakas en via een riemschijf kunnen werktuigen worden aangebracht, die het zaaien van groen te. erwten, bonen, bieten en mais. het schoffelen en cultiveren, het eggen met o.a. een zigzag of sleepeg en het ploegen mogelijk maken.- Verder is de-,.Cub" een onvermoei baar trekpaard", zo schrijft men en wij werden opmerkzaam op de ge makkelijke houding en het vrije zicht, dat de bestuurder op zijn werk heeft. En zo stond de „Cub" op het waag pleïn van Alkmaar alleen maaryom zich «e laten bewonderen; je mocht er naai wijzen, aankomen ook wel, maar kopen nee. dat zal nog niet zo makkelijk gaan! Pranger's uitvoering De ballet- en zanguitvoering vap d - leerlingen van de heer <u; mmw. Pranger, die gisteravond ir. net WU pen van Heemskerk plaats vond, I- een succes geworden. De zaal tra- goed bezet en de „schattig" 's «i „snoezig" 's van de enthousiaste sehaa» van ouders en kennissen waren nie: van de lucht. Enkele malen moest nummer zelfs gebisseerd worden. Vóór He pauze zagen we een ballei van de allerkleinsten „Bloemensprook- je", gecomponeerd door de heer G Pranger. Het was een van de aardig ste nummers. Vooral de kabouters speelden grappig en Marianne Couvee was een lieve kleine elf, dis bevallig danste. Netty Tabois bracht een uit stekende solodans van Pizzicati er» grappig was ook de Tirolerdans va* de 10—12 jarige vmeisjes. Mevrouw .Pranger kan met recht trots zijn op de prestaties van de kleinen. Hei meisjeszangkoor hadden we graag wat levendiger gezien. De sopranen zongen beter dan de altpartij! Ook de balletten van de dames oogstten suc ces; je Geschichten aus dem Wiener Wald" zo mogelijk meer dan ..De fiets tocht". Bij 'c laatste nummer „deden" de costumes het niet zo aardig, wat natuurlijk niet te vermijden was Het gemis aan balletkleding liet zich hier wel voelen. Na de pauze werd de kinderoperette -.Assepoester" uitge voerd: een prachtig staaltje van kin- deropvoeringen. De aardige décors eti de goedgekozen costumes van dc fa Ridderikhoff droegen veel tot hst succes bij. Tiny Bloothoofd gaf 'een prima vertolking van de hoofdrol De Prins werd heel aardig gespeeld door Anny Bijlsma. die deze heren- partij waarlijk voortreffelijk zong! Nel van de Wardt en Teddy Wijn voldeden uitstekend als de boze stief zusters. De kinderoperette was on getwijfeld een groot succes De bloemenhulde die de hc.r et, mevr.» Pranger in ontvangst hadden te nemen, was zeker verdiend. DISTRICTSWEDSTRIJDEN EHBO. ZUID SCHARWOUDE Zaterdag middag werden in café Kfamer te Zuid-Scharwoude districtswedstrijden E H B O. gehouden, dit zijn z g vopr- wedstrijden voor de landelijke wed strijden. die in Mei te *s Gravonhage zullen worden gehouden. Aanwezig waren de afdelingen 1-an.. ledijk. Wijden es. Wognunp. Sehoorl- dam. en Bovenkarspel. De uitslagen luidden: le prijs. Lan- gedijk I:2e pri.is Wljdenes Iï; 3e prij*s Wijden es I. ALKMAAR 14 APRIL Andijvie 68—"9; Spinazie 4972; Rabarber 191C: Gele kool 12—29; Prei 2842; Uien 78; Bieten 69; Wit lof 38—64; Bloemkool IA 60; I 40; H 1525; Radijs 1821; Selderie 7—12: Selie 12—14; Sla 5—20. BROEK OP L-DIJK 14 APRIL 2600 kg -rode kool 54.70-58.40; 20009 kg gele kool 18.20—20; 5800 kg witlof 50—62. agenda BIOSCOPEN: HARMONIE THEATER: „De man zonder geheugen" met John Mills en Joan Greenwood. Voorstellingen da gelijks 8 uur Zaterdag 7 en 9.30 uur Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Woens dag 2.30 uur. 18. jaar VICTORIA THEATER: „The dolly sisters" met John Payne en Betty Grable. Voorstellingen dagelijks 6 uur Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur Woensdag 2 30 uur. Technicolor. 18 jaar. CINEMA AMERICAIN: „De engel der duisternis" met Jean Louis Bar- rault. Voorstellingen dagelijks 8 uur. Zaterdag 7 en 930 uur. Zondag 2, 4.30 7 en 9.30 uur. Woensdag 2.30 uur. 14 j. A.B.T.: „Het rode teken" met Char- lie Chan de Chinese speurder. Voor stellingen dagelijks 8 uuit Zondag 2. 5 en 8 uur. HEDEN: GULDEN VLIES: 8 uur Toneelclub De Kajotters. WAPEN VAN HEÉMSKERK: 6 uur Indische filmavond door Ver. Oost en West. VRIJDAG: GULDEN VLIES: 8 uur Comedia WAPEN VAN HEEMSKERK: 8 uur AGENDA HEILOO Donderdag 15 April CINEMA HOLLANDÏA: „Het spook van de opera" Zaterdag 17 April DE RUSTENDE JAGER: 8 uur Ope ra-concert Amsterdams Opera-ensem ble en voordracht door Jannv vatt Oogen.

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2