„We willen en mogen de 5e Hei niet vergeten" FNIDSEN 111 OOK ZONDER POORTERS VOORJAAR... VROOM DREESMANN Alkmaarse Jeugd Gemeenschap herdenki de bevrijding Nog enkele weken scheiden ons va n de 5e Mei dan steken wü weer de vlaggen uit om de bevrijding van Nederland te herdenken. Comité's en verenigingen in wel alle steden en dorpen van ons land, zijn bezig met het uitwerken van plannen om deze Nationale Feestdag op waardige wij- •c te kunnen viereny Wat zal er in Alkmaar gebeuren? „Evenals* verle den jaar zullen wy ook nu deze dag niet onopgemerkt voorbij laten gaan" zei ons de heer K. de Wilde, voorzit ter van de Alkmaarse Jeugdgemeen schap. De negen jongerenorganisaties, die aangesloten zijn bij de Alkmaarse Jeugdgemeenschap, zullen in de Kor enbeurs een feestavond houden en ge zamenlijk zullen zij een programma brengen met zang, volksdans, leken spel en declamatie. En als het donker Is. zullen ongeveer achthonderd jon gens en meisjes met fakkels en lam pions door de stad trekken. Samenwerking van Jeugdorganisaties De Alkmaarse Jeugdgemeenschap is eigenlijk gegroeid uit het contact, dat reeds in dé bezettingstijd tussen jon geren van verschillende richtingen bestond. Vlak na de bevrijding kwam hier een Organisatie, die zich de Alkmaar se Jeugd Federatie noemde. ..Wij kwa men toen in aanraking met de Neder landse Jeugd Gemeenschap en na hel voeren van vele besprekingen, beslo ten wijons daarbij aan te sluiten' vertelt de heer de Wilde. De Alkmaarse Jeugdgemeenschao handelt in overeenstemming met de „lijst van activiteiten", die door de Raad van Afgevaardigden van de NJG is samengesteld. H-»t doel van deze landelijke orga nisatie? ,TDe NJG is een overkoepelend li chaam. dat de samenwerking van de jeugdorganisaties wil bevorderen en de belangen van. de bij haar aange sloten verenigingen wil behartigen Er wordt een werkschema opgesteld, ge mecnschappelijk beraden wij ons welke wegen ingeslagen moeten wor den. envele problemen worden ge zamenlijk bekeken. Ieder blijft^na- tuurlijk op zijn eigen terrein werk zaam" Zegt de heer de Wilde. VeWeFgeëft de Nederlandse Jeugd- gsmeenicfiap richtlijnen voor de geza menlijke viering van Nationale Hoog- tijdaeen en 'van plaatselijke fessten. En zo zullen op de 5e Mei de AJC. de VCJC. hef Nederlandse Padvind- sters Gilde, de Nederlandse Padvin ders Verenigipg. de Katholieke Gid sen P^weging, de RK Verkenners, de RK Arbeiders Jeugd, het Leger des lfeils en de Christelijke Jongemannen Vereniging in de Korenbeurs samen komen op met elkaar de bevrijding van ons vaderend te herdenken. Iedere vereniging neemt ongeveer en kwartier van het programma voor haar rekening, zij zijn reeds druk be zig om dadelijk zo goed mogelijk, voor de dag te kunnen komen met liederen volksdansen, declamaties en leken spelen DE RAAD KOMT BUEEN HEERHUGOVMARD Donderdag middag a.s. om 3 uur zal de Raad in openbare zitting bijeen komen. Het eerste belangrijke agendapunt is de begroting, die in de vergadering van Maart j.1. door B. en W. reeds was aangeboden. Het volgende punt is dr straatbe- lasting. B. en- W. stellen voor de heffing op dgebouwde eigendom men te verhogen van 4 op 57c en de extra-heffing der verordening te ver lagen van 3 op 2%, zodat het totaal percentage op 7 blijft gehandhaafd. Benoeming ambtenaar burgelijke stand In de vaca*ure-K. Komen wordt door B. en W. aanbevolen de heer J. P. Straathof, commies ter secre tarie. De minister van Wederopbouw heeft een nieuwe regeling ontwor pen. volgens welke voor bepaalde Verbeteringen aan woningen en split sing van bestaande woningen van het Rijk 60*2 subsidie, kan worden verkregen. Van deze 60% zal 75% weden gedragen door iet Rijk mits de gemeente de overige 25% bijiegt- B. i i W. stellen de Raad voor, dien overeenkomstig te besluiten. Bouwplan B en W. zullen een voorstel aan bieden betreffende de aanbesteding van achttien nieuwe woningen. De Vporbereiding daartoe is nog niet beëindigt.. Tn de acature-K. Komen als lid van de commissie woonruimtevor dering bevelen B. en W. san te be- tncemen de heer J. Th. M. Koeken, •dj. commies 2e klasse ter secreta rie De agenda, telt in totaal 15 punten. „Het vorig jaar hielden wij een feestmiddag in het Sportpark met o.a. samenzang, volksdansen en een ge- costumeerde voetbalwedstrijd. Die dag is uitstekend geslaagd. De Alkmaarse Jeugd Gemeenschap heeft dan ook 'ft traditie hoog-te houden. We willen en mogen die 5e Mei niet vergeten. Ja, we hebben nog meer plannen in voorbereiding. Over enige maan den is het Regeringsjubileum van HM de Koningin en ook in die feestweek latert» wij van ons horen. In de volgende wintermaanden zullen wij weer lezingen organise ren over interessante onderwerpen, die natuurlijk in de lijn van het Jeugdwerk moeten liggen. Maarlaat ik niet vooruit lo pen. Eerst de 5e Mei. want die dag moet slagen". z^> besluit de heer de Wilde. En wij wensen de Alkmaarse .Jeugd Gemeenschap veel succes met haar mooie taak: het bevorderen van de samenwerking! STRENG TOEZICHT OP TUNNEL AAN BERGEROVERWEG HHet ligt in de bedoeling van de Alkmaarse Politie om zeer streng toe zicht te gaan houden op het verkeer dat onder de tunnel van de Berger- overweg gaat. Er zijn reeds verschil lende personen bekeurd, die onder dit ifiaduct doorfietsten. Eén der over treders gaf een valse naam op en^ kreeg* een extra bonnetje! „GULLIVERS REIZEN IN CINEMA HOLLAND1A HEILOO Komende week draait in Cinema Hollandia de kleuren-teken- film „Gulliver's Reizen", een Para- mountwerk. dat het zeker zal „doen" Wie kent n*et het gelijknamige boek van Jonathan Swift? AMSTERDAMS OPERA ENSEMBLE HEILOO Gaarne herinneren we even aan het opera-concert van mor gen, Zaterdag, in de Rustende Jager. O.a. zingt Bep Ogterop en is er voor dracht van Janny van Oogen. Het In stituut organiseert deze avond. ..DE EERSTE MEVROUW FRASER" BERGEN De laatste uitvoering van de Maskerspelers is een succes gewor den! Ten tonele werd gebracht de Engelse comedie van John Ervine1 „De eerste Mèvrouw Fraser", onder regie van Gerrit Kooijman. Dit stul£ met zijn lange dialogen en handelingloze samenspraken, gaf de spelers de moeilijke taak de toe schouwers te blijven boeien. Hierin zijn de Maskerspelers volkomen ge slaagd en dat is een compliment waard Gerard Meijes was zeer goed als James Fras'er. Zijn vrouw, waarvan hij gescheiden was, werd door Gree? Beeldman-Rensink op voorbeeldige wijze gespeeld. Elsie Fraser. door Hans .van Gulik goed voor het voet licht gebracht, was de tweede vrouw van James, waarvan hij ook weer wil de scheiden. De rollen van Ninian en Murdo Fra ser, de twee zoons, uit James eerste huwelijk, waren in goede handen bij Jaap Carpentier en Jaap Beeldman. Alice Fraser de vrouw van Murdo. was een echt modern jong vrouwtje en werd leuk gespeeld door Mw. Rie Koster-Ruis. De huisvriend van Ja mes. Philips Logan. werd op kostelij ke wijze voorgesteld door Chris MeV- er en tenslotte Mahel het dienstmeis je. werd goed gebracht dobr de debu tant. Het decor zag er buitengewoon goed verzorgd uit en. zo was het een waar dig besluit van dit toneelseizoen! OUDERAVOND BF.RC.EN Vrijdagavond 8 uur zal er een ouderavond van de OL school worden gehouden in het schoolgebouw Dr. J. L Sikkema zal een lezing houden over ..Het 'school-gcneeskun d:g onderzoek". HANDLICHTING BROEK OP L'DIJK Bij beschik- k;n® van d" kan'nn* vï* •er te Alk maar zijn aan Klaas Rcvpr ten Brus- get cate. geboren 11 Febr. 192b en wo nende te Broek op Langendük. de vechten van meerderjarigheid ver leend tot het uitoefenen en drijven van handel in oliën, vetten en scheeps benodigdheden lesamen met zijn va der Alb. ten Brj.iggencate. DE LIEVE JEUGD IN ACTIE WARMENHUIZEN Dinsdagmorgen oen juffr. Nannes. de verloskundige op" bezoek was bij een van haar pa tiënten. was de jeugd zo' aardig haar Fiatje. dat aan de weg geparkeerd stond, vooruit te duwen. Het wagen tje kwam in een vuile moddersloot terecht. Spoedig wist garagehouder de Goede het vervoermiddel op de bega ne grond te krijgen. Juffr. Nannes zal haar drukke werk zaamheden voorlopig weer per rijwiel moeten verrichtenVoor wie de on kosten van dit gevalletje? Competitie-uitslagen Schaakmat W. Kaan verliest onverwacht van A. Slink NOORDSCHARWOUDE A. Slink heeft in klasse I het groots kunst stuk uit kunnen leveren door W Kaan onverwachts in 't eindspel tot over-, •gave ta dwingen Er is overigens zw^ar gestreden: van de 5 partijen werden er 4 afgebroken. C. P. Witsmeer sloeg remiseaanbod af tegen Jn. Krijgsman. C. Krijgsman bezit grote winstkansen tegen. D. Ko nijn. G. Keppel zal de afgebroken stelling tegen P. Semeins ih winst om kunnen- zetten. K. Bierman bereikte dank zij grote fortuinlijkheid een gunstige stelling tegen W P. Groot Klasse II: Jn. Klinkert kan de winst tegen Jn. Leegwater bijna niet meer ontgaan. D. Koorn voelde zich nog niets op zijn gemak in .zijn oude omgeving, waar-, doór hij een nederlaag moet incasse ren van Dr. Jn. de Wit E. H. A. WarndersC. J. Glas werd na zwa re strijd afgebroken in 't voordeel van C. J. Glas. Klasse III G. van Loenen weerde zich weer eens uitstekend door P. Glas met lege hadden naar huis te-sturen. Jn. Moeij- es deed goed werk door te winnen van S. J. Wagenaar. Jn. Bouwens kreeg het lang niet gemakelijk tegen P. Kloosterboer Dzn. de partij werd af gebroken. Klasse IV C. Goemans bleef op h«t goede pad vcortgaan door C. Pool aan zijn zege kar te binden. E. H. Koolaard won van Jn. de Jager. Jn. Stoop won van C. Kliffen, maar stelde teleur tegen Jo Koorn. C. Kliffen won tenslotte van H. Witsmeer. VOETBAL N. NIEDORP Over de 20 min.- wedstrijd N. NiedorpGrasshoppers vernemen wij nog het yolgende. Beide clubs moeten met 10 man spelen. Grasshoppers moet het zonder de eminente linksbuiten Jonker stellen, terwijl N. Niedorp een 10-tal moet op stellen. Het oorspronkelijke plan om na de 20 minuten de strijd verder vriendschappelijk uit te spelen, kan niet doorgaan in verband met de „big- match* HollandBelgië. „WITTE KRUIS" VERGADERING SCHOORL Op Donderdag 8 April vergaderde de afd. Schoorl van hét Witte Kruis ten huize van de heer G Klop te Hargen, onder voorzitterschap van Dr. Heringa.'Nadat de notulen W®- ren goed gekeurd, informeerde voorzitter naar de Huisverzorging, waarop mevr. Roos Breed mededeelde, hier helaas niets over te weten. Uit het jaarverslag van de secretaris, dat werd goedgekeurd, bleek dat ar in het afgelopen jaar een Moedercursus is gegeven met 26 deelneemsters, 't Ma gazijn had 769 maal artikelen uitge leend. Hierop vond de goedkeuring plaats van het Jaarverslag van de penningmeester. Er bleek uitgegeven te zijn een bedrag van f 1036.80, te gen een bedrag van f 2744.19 aan ont vangsten. Het batig saldo was derhal- ve f 1707.39. Uit het jaarverslag van de huisver zorging bleek dat er voor 78 hulpda- gen finantiële steun was verleend. Een vaste huisverzorgster was nog steeds niet gevonden. Er was nog al enige discussie over het punt verhoging pension van de wijkverpleegsters. Voor de Schoorlsa afdeling zal dit een gretere uitgave betekenen van f 840.De heer R. de Das werd aan gesteld voor de ophaling van de con tributie welke voortaan in tweeën zou mogen worden betaald. Echter zou de laatste inning verhoogd worden met 15 cent incasso-kosten. Verder werd een bedrag van f 1.per visite vast gesteld voor niët-leden in betaling aan de verplegende zuster. ter dek king van de onkosten. Dit jaar be staat de afdeling 40 jaar. Het bestuur werd opgedragen om plannen te ma ken om dit feest te vieren. Voorts werd nog besloten om aan het gemeen tebestuur te vragen, de douche-cellen in de OL school te Schoorl open te stellen voor het publiek. Tot slot kwam men overeen, dit jaar weer een Emma-bloem collecte te organiseren. BELEDIGING KOSTTE JOURNALIST f 4009 BOETE De hoofdredacteur van het in Hil versum verschijnende blad ..Gooise Klanken" had over mr. J. S. Bijl. hoofd van het bureau opsporing van oorlogsmisdadigers, in zijn blad ver klaard dat deze uit anti-semietische overwegingen de berechting der Duit se bevelhebbers in Nederland zou hebben gesaboteerd. Mr. Bijl bracht de zaak voor de Amsterdamse arron dissementsrechtbank. Deze veroor deelde de journalist tot 4000 gulden boete en betaling van het proces. WEER STAKINGEN De meeste arbeiders van de Peugot- autofabrieken hebben zich aangeslo ten bij de stakingsbeweging, welke in her begin dezer week in de genatio naliseerde Renault-fabricken begon Er wordt gestaakt voor hogere lonen Van de laatste fabrieken zijn thans 750 arbeiders in staking. Niet Engeland meer, Amerika heerst over de golven Wereldoorlog bracht eenommekeer Opmerkelijk zijn de verschuivingen, door de tweede wereldoorlog veroor zaakt in de verhoudingen de? scheeps- tonnages van de verschillende landen. Uit een onlangs door Lloyd te Lon- den gepubliceerd rapport blijkt, dat de Ver. Staten uit de oorlog te voor schijn zijn gekomen als het grootste scheepvaartland ter wereld, dat meer dan één derde van de wereldtonnage bezit. Tussen Jujii 1939 en Juni 1947 hebben de Amerikanen hun bruto- tonnage aan stoom- en motorschepen met 21.256.077 ton uitgebreid. De toeneming van de totale wereld tonnage bedroeg in dezelfde periode 15.004.340 ton. De verliezen, die door Engeland en de Britse dominions tij dens de oorlog zijn geleden, worden echter opgevangen door enorme scheepsbouwprogramma's. Sedert 1901 is het percentage van de wereld-tonnage aan stoom- en mo torschepen. dat eigendom is van de V. S., gestegen van 4.2 tot 36.1 Het percentage voor Groot-Brittannië en Noord_Ierland daalde van 50.2 tot 21.4 De bruto-wereldtonnage aan stoom- en motorschepen is geste gen van 45.403.877 ton in 1.914 tot 83.513.772 ton in 1947. Behalve de V. S. behoorden ook de volgende landen tot die, welke netto toeneming van hun bruto.tonnages te zien gaven: Panama (989.333). Sovjet- Unie (848.701). Agentinië (278 140). Zweden (249.073), Spanje (226.137). en Honduras (193.739). De grootste verliezen, hoofdzakelijk door de oorlog, kwamen voor bij Duitsland (3.894.456), Italië (2.131.298) Noorwegen (1.073.131). Griekenland (753.565), Frankrijk (626.111) en Ne derland (531.512). Inventarisatie" van Amerikaanse communisten De commissie tegen on-Araerikaan- se activiteit heeft besloten alle leden der communistische partij te bevelen zich te laten registreren 1 .j het mi nisterie van Justitie. Tot nog toe wa ren alleen functionarissert hiertoe ver plicht. Zouden zij een sikkel en ha mer krijgen op hun persoonsbewijs? Ver kiezingsconster natie in Hilversum Een fa. in Amsterdam, dit de recla me op de gemeentelijke aanplakbor den verzorgt, had haar agent in Hil- Versum in varband met de papier schaarste een aantal oude affiches toegestuurd om daarmede, met de wit te kant naar boven de borden geheel „schoon" te plakken. De man had echter de affiches, die der R.K. Staats partij van de laatste verkiezngen voor de oorlog, met de gedrukte kant naar boven geplakt. De Hilversummers lazen tot hun verwondering: „Trouw aan kerk en staat, stemt de R.K. Staatspartij". Zou de Staatspartij weer zijn opgericht? Weldra kwam de oplossing en heel Hilversum heeft de gehele dag nog schik gehad om de geslaagde „verkiezingsstunt". Er zijn besprekingen gaande tussen Nederlandse. Britse en Amerikaanse autoriteiten in Duitsland over de uit voer van 200.000 ton Nederlandse groenten naar West-Duitsland. in scheervlucht De plaatselijke Arbeidskamer in de provincie Mantua in Noord-Italië heeft een algemene staking uitgeroepen na de arrestatie van de communistische burgemeester van Serraville .in wiens huis een grote hoeveelheid wapens zou zijn gevonden. Politieversterkingen zijn naar Man tua gestuurd/ daar de aanhangers van de burgemeester zouden pogen hem te bevrijden. Op het baanvak Deventer-Almelo is gister ter hoogte van het plaatsje Holten tegen middernacht het danig verminkte lijk gevonden van een man die geen papieren bij zich had eri hedenmorgen nog niet was geïdenti ficeerd. De rijkspolititie vermoed*, daar op de man een spoorkaartje Amsterdam-Oldenzaal werd gevonden dat hij uit de trein Amersfoort-En- schede is gevallen en door een uit Al melo komende goederentrein is ge grepen. Een onderzoek wordt inge steld. Kinderuitzendnig ZIJPE Docr de afdeling „Zuid- Zijpe" van het Centraal Genootschap voor Kinderherstellings- en vacantie- kolonies werd een ledenvergadering gehouden. Slechts weinig leden waren aanwe zig. Na opening door c'.o voorzitter, de heer-J. Leeuwen volgde lezing en goedkeuring van -de notulen van de vorige vergadering. Enkele medede lingen en ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Hier na vaststelling van het jaarverslag van de secretaresse, mevr De Boer- Otter. Aan dit verslag ontlenen wij het volgende: Het aantal leden be droeg op 1 Januari 1947 262 en vermin derde in 1947 met 8. zodat I.et aantal op 31 December 1947 254 bedroeg, t.w. te Schagerbrug 89, te >int Maar tensbrug 91. te Burgerbrug 48 en te Petten 26. In 1947 werden 6 kinderen uitgevonden. De rekening over 1947 sluit met een voordelig slot van f ^6.40. waar van f 212.50 geblokkeerd De rekening zal door een commissie worden nage zien. In het bestuur werden herkozen Zr T. Houter en de heer J. Leeuwen, beiden voor St. Maartenbrug. geko zen werd de heer A. Boll (in de va cature, ontstaan door het vertrek van de heer Xaptein) voor Burgerbrug Tot leden der commissie, belast met het nazien den rekening van penning- meesteresse werden benoemd de heren J. A. de Boer, P. J, R^pooij en C». van der Sluijs. De contributie, af te dragen aan het Centraal Genootschap, werd bepaald op f 5.—. Aid. van de H. M.van Landbouw ontevreden over de regering N. NIEDORP De afd. Winkel. N' - Niedorp en omstreken van de Holl. Mij. van Landbouw vergaderde in de Prins Maurits. Naar aanleiding van de notulen werd meegedeeld, dat de filmavond in samenwerking met de rijvereniging een groot succes is ge worden. De beide lezingen van de heren R. de Vries en N. Maandag werden slechts clooy een kwart der leden bezocht, wat, gezien de belang rijkheid der onderwerpen, te gering was. Een extra-agendapunt volgde De heer J. Kaay werd een getuig schrift van 25-jarige trouwe dienst bij de fam. Boekei in de Winkeler Weere uitgereikt. Voorzitter wees er op,- dat een dergelijk jubileum helaas weinig meer voorkomt, spe ciaal op de veebedrijven is de mobi liteit groot. De rekening van de penningmees ter. de heer Van der Stok, werd als altijd in de beste orde bevonden. De afdeling-kas is het afgelopen jaar goed vooruitgegaan en wel met twee honderd gulden, een verheugend ver schijnsel. Hierna stelde de secretaris, de hr. H. Kriller de vraag, of het nog wel zin heeft mede te werken aan het rapport Van het Landbouwkundig Economisch Instituut, nu de regering zich niet houdt aan de gegevens. Er is een massa werk aan verbonden"en- als er voor de resultaten niet meer waardering is, dan kan men er net zo goed mee ophouden. Bij de uit voerige discussie hierover bleek wel, van hoe grote waarde men 't L.E.I. vindt. Het is de enige mogelijkheid om met feiten en cijfers te komen en er is toch altijd nog de kans. dat de regering zich er achter zal stellen. De tweede vraag van de secreta ris was. ..Wat moeten wij doen. als we verplicht blijven beneden dc kost prijs te blijven produceren?'. Ge noemd werd een protestvergadering in Den Haag. Dit is echter een ge vaarlijk experiment, daar een groot aantal boeren genoegen neemt met de huidige melkprijs. En een niet ge"- slr.agde vergadering werkt in omge keerde zin. Dat boeren met Se melk prijs tevreden zijn is niet het gevolg van het feit, dat de prijs hoog is, doch een gevolg van de onvoldoende berekening. Besloten wer dat de secretaris een schrijven zal richten to het hoofdbestuur ovar de stem ming op deze vei'gadering en door aanschrijving van alle. afdelingen de aandacht op deze punten te vestigen. Besloten weid zo mogelijk een be zoek te brengen aan de Schathorst, het proefbedrijf van het Centraal Bu reau. In overweging werd genomen ee' kijkje te nemen op het NAK- proefbedrijf en de Prof. van Bemme- len-hoeve. Hierna volgde sluiting. Raad Nieuwe Niedoip Reorganisatie Vuilnisophaaldienst Geschiedde het ophalen vnn huis vuil steeds door de gemeente-werk - man per vlet. er beginnen zich thans', moeilijkheden voor te doen. waardoor een andere regeling noodzakelijk wordt. De stortplaats wordt te klein, met de vlet duurt het te lang. bij ijs gang moet per wagen opgehaald wor den. terwijl als laatste argument naar voren kwam het eventueel dempen van de sluis. Dit laatste zal n.1. on danks de bezwaren van B. en W. wel doorgang vinden. Voorgesteld werd het vuil te doen ophalen per auto. welke het dan naar Aartswoud zal brengen. Met een expediteur wordt nog onderhandeld: de voorkeur wordt aan een dorpeling gegeven. Naar ra ming zullen de kosten 320 guldon ho ger zijn. doch er behoeven geen kosten te worden gemaakt voor uitbreiding der stortplaats, welke vol is. Tevens is dan de werkman anderhalve dag per week voor ander werk beschik- baar. Een verplichte -aansluiting bij de ophaal.dienst zal onder ogen wor den gezien, waarbij dan een belasting zal worden geheven. Voorlopig zal het vrijwillig blijven, al zou het voor velen wel wenselijk zijn. dat het plicht ware. Het voorstel vond geen tegenwerking, want de raad w- er „glad voor". WET grote blijdschap ge- ven wij kennis van dc gc-boorte van ons dochtertje ANNELIE5JF. A, Cevat-Makelaar J. H. Cevat Alkmaar 13 April 1948 Stationsweg 96. QOÖOOOQOCIOOD 8 De 30ste April hopen 9 onze geliefde ouders X PIETER DEKKER MAARTJTE DEKKER. BOMMER Q hun 40-jarige echtver- 8eniging te herdenken. Q Hun liefhebbende kin.w 8 deren en kleinkinde- Q ren 0 Q Aldert en Jean Q 0 Trien en Tinus S Annie en Dick 9 n Plet 5 Q Kees en Alie 9 Rietje, Robby en 9 Ivonne g 8 Receptie van 35 uur q Heiligeland 24 a Q OiOOÖOÖOIOOOOêO H. SCHOONHOVEN VERLOVINGSRINGEN 14 krts gewaarborgd goud inlevering van oud goud Ï>IJ mijn vertrek naar Ned Indië wens ik familie, vrienden en. bekenden, een aangenaam verblijf in Ne derland toe. a.b. s.s. Johan de Witt J. H. van Scharenborg EXTRA AANBIED1ENG Spons en Zeemleder te za. men voor 7.19 YV.C. trechters 0.75 3.90 Huishoudtrappeu'per tree 1.67 1.25 1 Pits gasstellen zwaar geëmailleerd 5.75 HCISHOUDCENTRALE Payglop 13 Tel 2901 dus week-end schoenen! Heren-Rexibleschoenen een heerlijke en soepele dracht, de schoen na vermoeiende dagtaak en een 48^^30 weldaad voor de voeten. Alle maten 16.20 - 15.50 - Dames-voorjaarsschoenen met open teen en hakband, vlot rood-wit dessin. Alle maten Dames-wandelschoenen in licht bruin, geheel leder, bonvrij88^ De verkoop begint Zaterdagmorgen 9 uur. Zo lang de voorraad strekt I Profiteert hiervan! Alkmaar Hoorn

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 5