Bijna twee duizend kinderen werden volledig onderzocht „Hei Witte Kruis" beraadslaagde over een pensioenregeling voor wijkverpleegsters WAS Waf de schoolarfsendienst presteerde Hier en daar weinig begrip en waardering voor hei werk „Het wa« te bemerken, dat de tij den weer normaler worden. Het ge neeskundig schooltoezicht kon al- thans geregelder dan in voriger Jaren worden uitgeoefend, waardoor de ont stane achterstand gedeeltelijk kon wor den ingehaald". Dit lezen v/ij in het verslag van de werkzaamheden van de schoolartsen- dienst Alkmaar, Heiloo en Limmen over het Jaar 1947. De heer prof. mr. A. Koelma was door ongesteldheid reeds in het begin Tan 1947 verhinderd zij» krachten aan de schoolartsendienst te geven en in lyn plaats trad de heer G. van Slin gerland, loco-burgemeester van Alk maar als voorzitter van de commissie van beheer op. Schoolzwemmen een succes In het verslag van deze commisie lezen we verder: „Geheel de achterstand inlopen was niet mogelijk omdat de schoolartsen- dienst medewerking verleende aan het Malaria-onderzoek bij leerlingen der Verschillende onderwijsinrichtingen te Alkmaar". De commissie hoopt, dat spoedig kan .worden overgegaan tot het verstrek ken van schoolbaden aan de leerlingen der openbare en bijzondere lagere Bcholen in Heiloo en Limmen. Het schoolzwemmen in Alkmaar is Oen succes geworden. De commissie ftcht het wenselijk, dat ook in Alkmaar «hooibaden worden gegeven aan de leerlingen van de eerste tot en met de vierde klas, die nog niet aan school zwemmen deelnemen. I Vervolgens wordt in het jaarver slag medegedeeld, dat de commissie nog niet met vast omlijnde plannen voor de schoolt andverzorging kan ko men, omdat de wettelijke regeling nog steeds op zich laat wachten. Verslag van de schoolarts De schoolarts, de heer G. D. Swa- ïenburg de Veye, brengt eveneens ver Slag uit over zijn werkzaamheden in hef vorig jaar. „In totaal werden dit-jaar 1937 leer lingen van verschillende tot de S aan gesloten gemeenten behorende scho len volledig onderzocht en wel 587 lier kleuterscholen, 800 uit de le klas en 481 uit de 3e klas der gewone la gere scholen. En verder nog 89 van een school voor U-L-O." i BH 1850 kinderen werd, zoals gebrui kelijk de tuberculine-huidproef van Pirquet uitgevoerd, Zty, die hierop positief reageerden - het waren er 71 - werden op het Con sultatiebureau voor t.b.c."-bestrüding doorgelicht Een geringe afwijking werd b|j 9 kinderen gevonden. Opname in de Hg- hallea werd voor 4 kinderen wenselijk geacht Gevallen van actieve tbc wer den gelukkig niet geconstateerd. Vooruitgang op hygiënisch gebied „Diphterie en roodvonk bleven tot «énkele sporadische gevallen beperkt terwijl over verdere ernstige Ziekten Of afwijkingen bij de schooljeugd geen berichten werden vernomen. Ook de besmettelijke huidziekten deden zich dit jaar weinig voor. De frequentie van schurft b.v. nam ge lukkig belangrijk af, terwijl ook de impetigo con>.giosa („kinderzeer") betrekkelijk weinig voorkwam en nergens aanleiding gaf tot een klasse- of schoolepidemle". Optimistische geluiden laat de school arts horen over de vooruitgang op hygiënisch gebied, vooral wat betreft de controle op de hoofden en haren van de schooljeugd en het geven van adviezen, die ter bestrijding van het ,!ioofdonrein aan de betreffende moe ders door de schoolverpleegster mor den verstrekt. Alle vaders en moeders tonen zich voor dit belangrijke werk niet even THE RAMBLERS KOMEN Zondag 25 April des avonds 8 uur komen de Ramblers weer eens in 't Gulden Vlies. Een onnoemlijk aantal personen is reeds getuige geweest van het optreden van dit populiare radio orkest en zoals de ln dit nummer ge- iflaatste advertentie -meldt is het mil- lloea toeschouwers binnen kort in 't «icht. Het belooft dan Zondag weer een daverende avond te worden met tal van verrassingen. The Ramblers rullen hun laatste populaire nummers roals „Je bent te dik voor mij"; „Klamboe", „Zeg kleine schooljuf- (frouw"; Sensantion No 1"; „Chante"; „encora", „Hij wel", „Open de deur Richard" etc. ten gehore brengen en dan bovendien nog „The Ramblers Boogie Woogie'. De kaarten verkoop en j plaatsbespreking begint Donderdag smorgen om 1 u. terwijl eerst na half 1 «gelegenheid om telefonisch plaats be- spreken. dankbaar en het is helaas een feit, „dat ondanks alles de hygiënische ver zorging yen de kinderen van enkele scholen, vooral in verband met de aard van haar bevolking nog vrij veel te wensen overlaat". In het vorig jaar werd ook in Alk maar een onderzoek ingesteld, naai de malaria-mug werd met kracht de malariaziekte; de bestrijding van ter hand genomen. Lichamelijke opvoeding is belangrijk Door bemiddeling van de 3 ver enigingen, welke het uitzenden van het zwakke schoolkind naar buiten verzorgen, konden dit jaar weer een, helaas nog beperkt aantal kinderen in een der koloniehuizen geplaatst Worden. Moge ^ok deze waardevolle preven tieve zorg voor het schoolkind lang zamerhand weer in ruimere mate te verwezenlijken zijn", aldus de heer Swanenburg de Veye. Lichamelijke opvoeding acht de schoolarts zó belangrijk, dat hij alle ouders en het onderwijzend perso neel verzoekt ervoor te willen waken dat de kinderen zich niet dan b|J ui terste noodzaak aan de lichamelijke ©e feniflgen onttrekken. In Alkmaar hebben talrijke kinderen de gelegenheid,zich in schoolverband aan de nuttige zwemsport te kunnen wijden. „Ook voor de schooljeugd, in ge meenten, waar dit schooL-zwemmen wegens te grote afstand van een in richting onmogelijk is, moest die ge legenheid bestaan", vindt de school arts. Aanmerking op devèntilatie De schoolverpleegster, mej. F. C. Marks heeft in Alkmaar vele huis bezoeken afgelegd, voornamelijk om' de möeders de noodzaak van hygiene bij te brengen. „Niet altijd wordt door de moeders voldoende begrepen, waarvoor een on derzoek op school goed is", meent de schoolverpleegster en o,ver de school bezoeken, die zij aflegde, rapporteert .zij het volgende: „Wat betreft de ventilatie in de schoollokalen is het nodig, dat hier nogal eens aanmerking op wordt ge maakt. Door het zeer jjrote 'aantal leerlingen is de atmosfeer in een lokaal sneller bedorven. Ongewassen kinderen en kleren maken de atmos feer ook niet beter. De ventilatie in de noodschool «s zeer Onvoldoende voor hefc aan fel leerlingen. M.i. is er aan de ramen nog - wel iets te veranderen" toontje heeft de 100.090 gewonnen Voor een stampvolle zaal trad de Arb. Ton. „Ontwaakt"Zaterdag avond voor de tweede maal op met het blijspel „Toontje heeft de 100.000 gewonnen", in het Gulden Vlies. Deze avond is voor de speelsters en de spelers een succes geworden. Stuk Vöor stuk waren zij er in en de lachsalvo's waren niet van de lucht. We geloven niet dat „Ontwaakt" een slechte keus heeft gedadn om ditmaal met een blijspel voor het voetlicht te treden. Een gezellig bal waar het wel wat te druk voor was besloot deze uitstekende geslaagde avond. Met nieuwe moed gaat „Ontwaakt weer aan het werk voor de volgende Donateursavonden vóór het a.s. sei- soen. de lantaarnpaal moest het ontgelden Op de hoek van de Paternoster- straat bij de puddingfabriek „Victrix" werd gistermiddag om ongeveer kwart over vier een met een paard bespan nen wagen door een luxe auto aan gereden. De wagen wilde bij deze hoek juist de Kanaalkade oprijden, toen de auto komende van de richting den Hel der, juist dezelfde straat zou ingaan De chauffeur was niet in staat de bocht naar behoren te .nemen, raakte de wagen tegen een der wielen en vloog vervolgens tegen een lantaarn paal, die omboog en zijn glas door de schok in stukken op de keien liet val len. Die lantaarnpaal.heeft wel het meest geleden, want de auto en de kar, van de aardappel handel Beentjes waren licht beschadigd. deserteur gegrepen De Alkmaarse politie heeft een de serteur aangehouden. De man is ter beschikking gesteld van de brigade commandant der Koninklijke mare- chaussée. Nationale Windhondenrennen in Alkmaar- Zondagmiddag 25 April zullen op het Gem. Sportpark te Alkmaar gro te Nationale Windhondencourses worden gehouden georganiseerd door de Alk. Windhonden Ren-vereniging Het belooft een interessante sportmid dag te worden, daar de snelste bons den uit Nederland^ o.a. de Kampioen van 1947, in de baan zullen verschij nen. Reeds -zijn inschrijvingen bin- nengekpmen uit A'dam. Den Haag. Leeuwarden en vele andere plaatsen Onnodig te zeggen dat het aan uiterst spannende ritten niet zal ontbreken. Op de laatst gehouden 8 October- feesten zijn we in w de gelegenheid geweest kennis te malcen met deze reeds zo populaire sport en we heb ben verbaasd gestaan o:;er de feno menale snelheden (55 a 60 KM p. uur) welke sommige greïjhounds kunnen bereiken. A.s. Zondag zullen de beste Neder. Iai.dse Windhonden voortsnellen over de grasbaan, waarvoor het Alkm. Sportpark zich bij uitstek leent. Er kan' een ronde baan van de vereiste lengte (350 M) worden uitgezet, zo dat dus een ieder de wedstrijden mak kelijk zal kunnen volgen. We zijn be nieuwd hoe de Alkmaarse viervoeters zich tegen al de grootheden uit de hondenwereld zullen houden. We twijfelen niet aan enige succes sen. gezien de vele prijzen welke reeds door de A.W.R.V. in verschil-:, lende plaatsen van ons land werden behaald, zowel op de vlakke als" op de hindernisbaan. Op het terrein zal worden gezorgd voor een prima geluidsinstallatie zo dat het publiek van iedere rónde en de gemaakte- tijden, vólkomen op de hoogte zal worden gehouden. We ver wachten dan ook voor deze bijzondere sportmiddag-een record aantal bezoe kers. Ongeval bij Breezand berecht Drie maanden voor de bus-chauffeur De rechtbank te Alkmaar deed gisteren uitspraak in de zaak tegen de buschauffeur J. Doorn, die op 2 Jan. j.l. een autobus van de NAOD be stuurde, welke met 17 inzittenden op de onbewaakte overweg van Bree zand werd gegrepen door de trein uit Den Helder, waarbij drie personen werden gedood en -8 anderen zwaar of ernstiggewond werden. De uit spraak tegen de chauffeur, die zélf snij wonden had opgelopen, luidde 3 maanden hechtenis met ontzetting uit de rijbevoegdheid voor de tijd van 1 jaar. LEDENVERGADERING P. v. d. A. Gisteravond hield de afd. Alkmaar van de P.v.d.A. een algemene leden vergadering in het Wapen van Heems kerk. De voorzitter kon een groot aantal leden het welkom toeroepen. Hij her_ dacht het overleden lid, de heer v. ïngen eii wekte op tot activiteit nu de verkiezingen aanstaande zijn. De stembiljetten voor de groslijst voor de Tweede Kamer-verkiezingen worden ingeleverd, terwijl de secre taris kan meedelen, dat zich de laat ste weken 27 nieuwe leden hebben aangemeld. Door de heer Eriks werdverslag uitgebracht over het te Utrecht ge. houden middenstands-congres. IJeze uiterst belangrijke materie zal weldra in een speciale voor middenstanders te organiseren vergadering aan de or de worden gesteld. Behandeld wordt vervolgens de be schrijvingsbrief van de gewestelijke j aar verga d er ing. Aan de vorming van een hulppoli. tiecorps zal de P.v.d^A. haar mede werking verlenen en zal haar leden opwekken er aan deel te nemen. Heideheuvel" wordt weer herstellingsoord Opnieuw is de afdeling Noord-Hol land van „Het' Witte Krnic" bijoen- geweest, om zich te beraden over een! tweetal ponten, die voor Noord Hol land van bijzondere betekenis zijn, n.!.i de bestemming van Heideheuvel en! de pensioenregeling van de in dienst; jler vereniging zijnde wijkverpleeg sters. Bij de opening herdacht de voorzit ter notaris 'Van Leersum, het overle den lid van het Hoofdbestuur, de~heer Meindersma. die gedurende 18 jaar in die functie de belangen van het Witte Kruis heeft gediend. De heer Vermeulen aan het woord Het H.B.-]jd van de provinciale afd. Gelderland houdt dan een inleiding, waaruit blijkt dat dit onderwerp in Gelderland reeds zijn beslag heeft ge kregen. Voorheen werd aan een pensioen regeling nieb gedacht en daardoor zitten we nu met tal van zusters, wier oude dag niet verzekerd is. In Gelderland waar de omstandig heden nog ongunstiger waren dan in Noord Holland, heeft men de hand aan de ploeg geslagen. Contact met de verschillende ver zekeringsmaatschappijen leverde niet het gewenste resultaat op en na langdurige besprekingen kwam men zo ver,dat de afdelingsbesturen vol ledig overtuigd waren dat er iets ge daan moest worden. Er is in Gelderland nu een regeling gf troffen, waarbij op- vrijwilige basis de gedachten van het Ministerie van Sociale Zaken in (je practijk wordt aanvaard. De premies voor de pensioenverze kering worden nu in Gelderland per lid omgeslagen en bedragen ongeveer f 1.25 per lid. Uit dit bedrag krijgen reeds gepen- slonncerde zusters een toeslag. Het doet spreker genoegen dat het ideaal „voor allen', -door allen" in Gel derland is bereikt. Burgemeester Breebaart van Zijpe heeft bezwaren. De wijkverpleeg sters zijn in dienst der gemeente en hebben pensioen. Een. algemene hef fing is voor Zijpe dus onbillijk. De gemeentenaren zouden dus - dubbel moeten betalen. De leden van het Witte Kruis be talen belangrijk mee om het de zus ters .prettig te maken. Zijpe zal zich er buiten moeten houden, al juicht ze verbeteringen toe- De heer Vermeulen zegt dat als de wijkverpleging niet de zusters be taalt, men niet in het pensioenfonds behoeft deel te nemen. De kosten vo<>r Noord-Holland zullen komen op een gulden per lid. Bestaande polissen zullen worden overgenomen. Binnen kort zullen ook regelingen worden getroffen voor kraam- en gezinsver- zorgsters. Amsterdam is bezorgd, dat. waar#ie verzekeringsmaatschappijen de risico niet kunnen dragen, het ook voor de verenigingen te bezwaarlijk zal zyn. Contributieverhoging zal groot ledern- verloop ten gevolge hebben. -IfiEeu locaIe regeling zou wellicht .voor Amsterdam gunstiger zijn. Dokter Ten Fa3 zegt dat de voor waarden van de verzekeringsmaat schappijen voor de oudere zusters te zwaar zijn. De eerste jaren zullen het duurst zijn: Daarom moeten we het over en kele jaren verdelen. Fondsvorming zal noodzakelijk zijn. Dan zijn we door de zure appel heen. Er moet óp het ogenblik geld op tafel komen. Sociale zaken eist een pensi oenregeling. Alkmaar vraagt of de limiet van f 1200 ook geldt voo^ de invaliditeits pensioenen en of alle zusters ongeacht haar lichamelijke" toestand er onder vallen. Dr. Ten Pos antwoord beves tigend. Alle zusters worden opgeno men. De bestaande pensioenpremies zullen komen te vervallen. Nieuwendam heeft bezwaren van financiële aard, al acht men een 'pen sioen regeling noodzakelijk. Contribu tieverhoging geeft ledenverloop. Hun afdeling kan' goedkoper terechf bij een verzekeringsmaatschappij.. Is er overleg gepleegd niet Sociale Zaken? Doktèr Ten Pas zegt dat er een al gemene ouderdomsvoorziening op sta pel staat, b.v. de Bedrijfspensioen fondsen waar b.v. het Witte Kruis onder zou kunnen vallen. Zekerheid dienaangaande bestaai echter nog niet. Wij kunnen en moe ten nu een vrijwillige regeling treffen. •Pluk de dag voor het avond is. De heer Zeelenberg (HB) oordeelt dat de heer Van Dongen uit Nieuwen dam stokpaardjes berijdt. Het pensi oen van Nieuwendam is te laag. Laat men de financiën toch niet te, zwaar nemen. Voor dit werk is da contributie niet te hoog. Laat de ge meentebesturen meer bijdragen. Inmiddels is de Commissaris, baron De Vos van Steenwijk ter vergadering gekomen en wordt door de heer Van Leersum hartelijk welkom geheten. Nieuwer Amstel ziet geen kans om van de gemeentebesturen meer te plukken. Met de contributie zijn we aan. het plafond. De heer Vermeulen richt zich tot de afdelingen Nieuwendam en Nieuwer Amstel. De bevolking moet mfcr door drongen worden van het belang van wijkverpleging De zusters hebber, recht op een behoorlijk verzorgde oude dag. Amsterdam vraagt of het niet mo gelijk is dat de NoordHollandse ver eniging gelden beschikbaar stelt. De ze beschikt toch nog over een fonds van f 70.000. Het Witie Kruis heft in Amsterdam reeds hogere contributie dan de andere Kruisverenigingen. A.V.A. 1 weer kampioen Onze AVA-medewerker schrijft ons Zondag werd te OudesluL de zeer belangrijke beslissingswedstrijd tussen Olympia I (Wieringerwaard) en de dames van A.V.A. I (Alkmaar) ge speeld. De wedstrijd was van begin tot het einde buitengewoon spannend Vier minuten voor het einde bracht het enige doelpunt van de* wedstrijd de kranige AVA-ploeg het kampioen, schap. Een goed resultaat, wanneer men bedenkt, dat dit elftal nog maar twee jaar bestaat en het vorig jaar reeds .kampioen werd rn gelijk pro moveerde! Doordat, het weer uiterma te geschikt was voor handbal, konden de ploegen hun spel volledig ontplooi, en. In het begin ging de strijd gelijk op en, hadden de beide sterke verde digingen er goed kijk op. Na ongeveer tien minuten spelen had Olympia de leiding kunnen nemen door een 13-meter-worp (penalty) Dc AVA-keepster wist het schot te stop pen. Hierna volgde een fel .AVA-of- fensief, doch iedere aanval liep dood op de taaie verdediging van Olympia. Na de rust Sm2 ae strijd weer ge lijk op. We zagen pracntige scaaiijej van samenspel aan beiden kanten. Vooral de W-formatie bij AVA rn de voorhoede voldeed goed. Langzamer hand verzwakte de O-voorhoede wat. waarschijnlijk als gevolg van het zee/ hoge tempo en AVA kwam weer in de meerderheid. Een keihard schot van Gré Hoed, precies onder de lat kon nog net door de O-keepster weg- ;ewerkc worden. In die periode no teerden we nog enkele aardige scno- ten van Ina Bijl, (jie de hele wedstriju fel werd afgedekt en weinig vrijheid kreeg. Ongeveer 4 minuten voor het einde kwam Gré Hoed los, zij storm- de op het doel tos en scoorde met een hard onhoudbaar schot het enige doel punt in deze wedstrijd. Een zucht van verlichting ontsnapte de vele Aïk- maarse supporters. De laatste minuten waren hoofdzakelijk voor AVA. A.s. Zondag speelt AVA liaar pro motiewedstrijd tegen OSS uit Zand- voort, om een plaats in de distficts- klasse. Wij. wensen onze Alkmaarse dames veel succes toe voor deze be langrijke ontmoeting. DISTRIBUTIEKRING BEVERWIJK In het tijdvak van- 16 tot en met 30 April 1948 besiaa.; gelegenheid tot. het indienen van collectieve zowel als in dividuele aanvragen om werkkleding voor hen, dia in het tijdvak van 5 tot en met 24 Januari 1948, respectieve lijk 2 tot en met 14 Februari 1948 in de gelegenheid zijn geweest een' aan vraag hiertoe in te diepen, doch hiervan geen gebruik hebben gemaakt Dit geldt niet voor arbeiders werk zaam in een zelfstandig beroep of in een bedrijf met minder dan 5 arbei ders, voor zover deze na 30 Septem ber 1947 reedswerkklèdingbonnen hebben ontvangen. Formulieren afha len en indienen onder overlegging van (je T.D.S. op da voor de diverse gemeenten vastgestelde dagen en" uren. Arbeiders werkzaam bij de Ned. Heide M|j, D.U.W., Grond Mij. en N.O. Polder dienen individueel aan te vragen. Verschillende afdelingen voeren nog het woord, zonder nieuwe gezichts punten te openen, waarna de voorzit ter de discussie sluit. Het voorstel zal nogmaals onder ogen worden gezien door een 3-tal leden van het H.B. mej afgevaardigden van de afdelingen Alkmaar, Heemstede, Hilversum, Krommenie. Nieuwendam en Langedijk, waarna in de najaars vergadering een beslissing zal worden genomen. De algemene indruk was Wel. dat het financiële problepm niet gemakkelijk zal zijn op te lossen. Het tweede punt van de agenda, orb Heideheuvel voor een jaar weer aan zijn oude bestemming terug te ge ven en weer in gebruik te nemen ais herstellingsoord voor vrouwen en meisjes, had de instemming van het overgrote deelder vergadering. Algemeen was men van oordeel, dat de N.H. vereniging voor een jaar het risico van een exploitatitekort moet nemen, hoewel een paar afdelingen ..Heideheuvel" wilden verhuren als sanatoria. De medewerking van de Raijen vdn Arbeid is verzocht en zal worden ver kregen. &o groot mogelijkebekend heid zal er aan worden gegeven. Het voorstel van hèt H.B. wordt met 3 afdelingen tegen aangenomen. Bij eventueel niet sluitende exploi tatie, zal Heideheuvel woyden open gesteld voor Ouden van Dagen, ter wijl de mogelijkheid om naast her stellenden Ouden van Dagen op te nemen in studie zal worden gomen.. Hiermee kwam het einde van deze voor het Witte Kruis zo belangrijke vergadering, met woorden van dank aan de autoriteiten op pensionne- ringsgebied, die hebben meegewerkt. I ar -wmmmÈrmam ingezonden mededeling Schoonmaaktijd In 't landl bij de hand „BETER DAN OOIT „Waarom lezen we' LEZING voor DE Nfcü. VER. VAN HUISVROUWEN Voor de leden van de Ned. Ver. van Huisvrouweö afdeling "Alkmaar hield mej. dr. A. van der Torre uit Bakke- veen gistermiddag in een zaai v?n de Muziekcuin een, lezing over "het on derwerp „Waarom lezen wij?" Mevr. Swanenburg de Veyje open de de middag met een hartelijk woord van welkom, in het bijzonder gericht tot het erelid mej. van der Eerg. Hierna begon mej. dr. van der Torre haar lezing die ieder der aanwezigen een zeer duidelijk beeld heeft gege ven van het doel van het lezen van goede lectuur. De vraag „Waarom lezen we? werd door spr. beantwoord met .Het schept in het leven dat zoveel grijze kanten heeft, een stukje geluk". Het is bij het lezen van boeken zeer belangrijk niet klakkeloos te geloven - wat er in staat en U niet le laten, me deslepen door sentimentele gedeelten uit de een of andere roman. Voorts ging spr. over tot het be spreken en voorlezen van enkele pas sages van „Het verjaagde water" van de schrijver A. den Doolaard. H?er- bij kwam tot uiting hoe verschillende mensen reageren op één gebeurtenis en deze gebeurtenis was de in de'ro man voorkomende overstroming van* het eiland Walcheren. Een karakteris tieke figuur uit ..Het verjaagde wa- ter" is de West-Cappeller boer, die zeer gelovig is. doch gaat" twijfelen omdat andere boeren vólkomen ge spaard zijn gebleven door het afschrik wekkende water, terwijl hij zoveel te genslagen heeft gehad. Aan het slot van haar interessante lezing las mej. vin der Torre nog en kele stukken voor uit het boek „Ko- beko' van Ernst Claes, Mevr. Swanenburg de Veije dankte de spreekster voor haar boeiende cau serie. EEN STROPERIG ZAAKJE Voorbijgangers, die langs een aan tde kan aalkr.de staande spoorwegwa gon liepen, merkten dat er stroop naai- buiten vloeide. Vermoedelijk zijn bij het rangeren v enige vaten omgevallen met het ge volg, <lat een -flinke hoeveelheid stroop verleren ging. gezinsgabeuren ALKMAAR Geboren: Johanna T. dv K. de Jong en A. Ippen; Theodorus J. zv T. J. v. Baden en J. Visser; Hendrik L. zv. D. M. Zevenhek en C. M. Jonker. Arianne K. dv S. Allijn en N. -C. Vo gelaar; Jan J. v J. J. Ooyevaar en G. Wéiling; Sebna H .tiv H. C. Boskamp en E. Wiggers. Gefduwd: A van hen Houten en C. W. J. Smit Overleden: Marijtje Mulder- oud 54. jaar; Gustaaf K. van Wanrooij 4 mnd. dgendo HARMONIE THEATER: „De Ha rem" met Bud Abbott en.Lou Costello Voorstellingen dagelijks 8 uur. Zater dag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30, 7 cn 9.30 uur. Woensdag, 2.30 uur. 14 jaar VICTORIA THEATER: .Het doorni ge pad" met Dolores Del Rio.' Voor-^ stellingen dagelijks 8. uur. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2. 4.30, 7 en 9.30 uur. Woensdag 2.30 uur. 18 iaar CINEMA AMERICAIN: Noël-Noël in „De kleine man". Voorstellingen dagelijks 8 uur. Zaterdag 7 en 9.30 uur Zondag 2. 4.30, 7 en 9.30 uur Woens dag 2.30 uur. 14 jaar. A. B. T.: „Kermisklanten" met Adol- pfae Menjou. Voorstellingen dagelijks uur. Zondag 2. 5. en 8. uur. Toegang 14 jaar. HEDEN: GULDEN VLIES 8 uur: Jaarverga dering Brandweer. GULDEN VLIES 8 uur: Lezing Ned. Reisvereniging. VICTORY HOTEL: Feestavond Kath. Middenstandsjeugd. Donderdag GULDEN VLIES 7.30 uur: Kinder operette Nico Akkerman, WAPEN VAN HEEMSKERK 8 uur: Vrouwengroep Partij van de Arbeid .De vrouw en de verkiezingen". VICTORY HOTEL: 5—11 uur Kap persdemonstratie. KOEDIJK Woensdag CAFE BUTTER: 7.30 uur Bojid va» Plattelandsvrouwen, Lezing.

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2