Officier: Sara Verplanke hield van een genotvol leven' Z.B.B.H.H. in 't G V. I0H. v. d. STOK MEISJE H.H. KAPPERS TRIO ><K5rV> Lava Loten 60 cent Snelle i.otenl DAVERENDE AVOND „DE LICHTE TOETS" Verdachte viel flauw, toen zij de uitspraak hoorde (Vervolg van pag 1) Dan volgt het requisitoir, dat ruim een half uur duurt. De officier van justitie, Mr. Hol- steyn, gaat in'Let kort <fe feiten nog eens na. Hij legt er de nadruk op, dat beide verdachten .gehuwd waren en kinderen hadden op het tijdstip van de moord. Reeds in Juni, dus enkele maanden voor de dood van Heida. hadden zij reeds plannen om Heida van het leven te beroven. Zij werden in hun plannen gesterkt, toen Sara haar stofzuiger defect (hond. De Gr. vermoedde, dat Heida dit gedaan had om zijn vrouw door middel van stroom te doden. Sara heeft dit echter nooit geloofd, zoals zij ter zitting bevestigt. Het staat trouwens vast, dat Heida Veel van zijn vrouw liield. De woor den op zijn sterfbed bevestigen dit. De officier is van - mening, dat beide verdachten tevergeefs geprobeerd heb ben het huis onder stroom te zetten. „Electrische stroom is toch de se- cuurste weg, zou De Gr. gezegd heb ben. Met enkele voorbeelden maakt de officier duidelijk, dat de moord gedachte beiden voortdurend be heerste. „Geraffineerd, lui en egoïstisch" Hun poging om Heida de echtelijke trouw te doen breken is wel kenmer kend voor hun mentaliteit. De metho de van de vrouwelijke verdachte, om het vergiftigde broodje zo neer te leggen, dat het leek .alsof de kinde ren het. hadden laten liggen, noemt Mr. Holsteyn uiterst geraffineerd Doodkalm namen de beide verdach ten proeven met verschillende aan geschafte vergiften om te zien, welke het beste voldeed, Dat verdachte Sara V. tomatensoep koos om de lievopasta aan Heida toe te dirtien. acht Mr Wolsteyn geen toevalligheid. Immers, de kleur van tomatensoep komt over- met die van lievopasta. Komende tot de -personen van ver- dacb'en, beschrijft Mr. Holsteyn ver dachte Sara V. als iemand," die een genotvol leven zeer apprecieerde en haar man „te saai" vond. Een echt scheiding verkoos zij niet, omdat zij dan de kinderen .niet behouden kon „Ze heeft echler ly erbij vergeten, dat zij met deze moord niet alleen zichzelf van haar echtgenootberoof de, maar tevens de kinderen van hun vader, die zielsveel van hen'hield". In de beginne is de Groot de stuwen de kracljt geweest, later was Sara minstens even actief als haar mede verdachte. De overledene stond uitstekend be- kand, maar de vrouw als lui en ego ïstisch. De Groo*, losbandig leven De antecedenten van De Groot zijn zeer slecht; hij neemt "het heel wei nig nauw met de huwelijkstrouw en had voortdurend onwettige verhou dingen. Zijn argument, als, zou hij dit alles uit liefde voor Sara gedaan hebben gaat niet op. Immers, tijdens zijn omgang met Sara had hij nog verschillende andere verhoudingen. Bij de begrafenis heeft Sara volko men comedie gespeeld. Ook de zin snede „zijn diepbedroefde echtgenote" op de rouwkaart is ergerlijk. Geen van beiden hebben ook maar een mo ment de bedoeling gehad de uitvoe ring van hun plannen te staken. Tenslotte merkt de officier op, dat handelingen als deze altijd uitkomen; hopelijk zal men uit deze zaak lering trekken. In beide verdachten mist de officier het berouw; slechts zelf beklag en eigenliefde spelen hier een rol. De Gr. schildert de officier als hard en koud; het zou niet verwon derlijk zijn geweest, wanneer hij'ook zijn eigen vrouw om het leven ge bracht zou hebben, wanneer hij na dit feit de kans gehad zou hebben. Mr. Holsteyn acht de verantwoor delijkheid van beide verdachten ge- lyk. derhalve reqnireeri de officier tegen beiden een gevangenisstraf van twintig jaar. Een schok gaat door de zaal. Verdachte De Groöt blijft onbe wogen; Sara Verplanke valt flauw. Sar a's moeder gaf het slechte voorbeeld De - verdediger van Sara Verplanke. Mr. Dr. C. Berkhouwer wijdt aller eerst een woord van deelneming aan de bloedverwanten van het slachtof fer, '"een wobrd van lof aan het re quisitoir en waarderende woorden aan bakker W. uit Hoogwoud, die in deze affaire een scherpere reuk hai dan de heren medici. Door de ver moedens van deze getuige is het on derzoek in de zaak bespoedigd. Mr. Berkhouwer is er van overtuigd, dat de rechtbank de moord zonder enige, risico bewezen kan achten. Échter is voor een juiste indruk van zijn cliën te een beeld van haar opvoeding en het millieu, waaruit zij voortkomt, gewenst. Pleiter schildert de verdach te als iemand met een slap karakter, die reeds in haar prille jeugd de na delige gevolgen heeft ondervonden van het slechte huwelijk van haar ouders. De moeder van verd. trachtte evenens haar man door vergiftiging om het leven te brengen, haar invloed op verd. was zeker niet gering, hoe wel juridisch van uitlokking niet ge sproken kan worden. Verd. huwde toen zij 21 jaar oud was. Toen-zij De. Groot leerde kennen, is het fatum een draaikolk, waaruit zij niet meer over haar gekomen, zij geraakte in los kon komen. Zij gaf toe aan eeo passie, die achteraf op voze gronden gevest bleek te zijn. Alleen het feii al, dat zij vermoedelijk haar kinde ren niet zal mogen behouden en hun genegenheid gedeeltelijk verloren heeft, is al een zware straf voor haar, „Is het wel gerechtvaardigd om de ze vrouw een straf van twintig jaar op te leggen?" aldus mr. Berkhouwer „Ik meen van niet, temeer daar zij pas 25 jaar is ,en aan het begin van haar leven staat. Haar enige hoop is goed te maken, wat zij aan haar kin deren heeft misdaan". „Ik hoop", zo besloot mr. Berkhouwer, dat U de ze vrouw niet langer van die taak te rug zult houden, dan U 'noodzakelijk acht". Mr. G. van Hilten, de raadsman van verdachte de Groot, betuigt even eens zijn deelneming aan de familie. Hij betreurt het, er op te moeten wij zen, dat zijns* inziens het grootste initiatief is uitgegaan van de cliënte Van zijn confrère Berkhouwer. Voorts wijst mr. van Hilten op de naoorlogse zedelijke verwildering, die ook op zijn cliënt invloed heeft gehad. Tenslotte zal een gevangenisstraf van twintig jaar ten gevolge hebben, dat De Groot bij zijn terugkeer in de maatschappij zo niet geheel, maar dan toch ge deeltelijk gebroken zal zijn en moei lijk weer in het goede spoor zal kun nen komen, zo meent de verdediger. ..Ik vind de eis buitengewoon hoog", aldus mr; van Hilten „en ik verzoek U de uiterste clementie te betrachten, opdat mijn cliënt kans krijgt zijn be- rouw te tonen".. Zware straf uit oogpunt algemene preventie Mr. Holsteyn repliceert o.m., dat hy de verantwoording der beide verdach ten gelyk acht en dus een lichtere straf voor De Groot geenszins op zijn plaats acht. *En zware straf is zeker gerechtvaardigd, vooral met het oog op algemene preventie. In Nederland zijn in korte tijd reeds vier vergifti- gingsgevallen berecht. Het is zaak, dat een ieder goed begrijpt, dat deze af schuwelijke misdaden zwaar gestraft worden. De term „crime passionelle" die mr. Berkhouwer in zijn pleidooi bezigde, acht de oficier yiet op zyn plaats. Zijn inziens heeft de vrouwe lijke verdachte geenszins uit liefde gehandeld, maar uit eigenbelang. Ook bij de Groot stond de liefde niet voor op/ immers tijdens zifn omgang met Sara had hij nog verhoudingen met andere vrouwen. Mr. Holstcijn per sisteert tenslotte bij zijn eis van twin tig jaar voor elk. De verdachten krijgen het laatste woord: „Voor mijn kinderen wil ik verder leven; voor de rest is mijn leven ribroken", zijn óe woorden van Sara Verplanke. Dan wordt de uit- spr- k op 4 Mei bepaald en tussen d parketwachten in verlaten de ver dachten de rechtszaal. UITSPRAKEN MEERV. KAMER Willem H. te Alkmaar: Bevestiging vonnis kantonrechter. Boete ver hoogd 'tot f100 of 30 dagen. Martinus J. te Aartswoud: schuldhe- ling, vrijspraak. Joseph C. te Aartswoud: schuldheling f 500 boete of 60 dagen. Alex d'O Amsterdam: dipfstal, vrij spraak. Johan K. B. Texel, diefstal 1 mnd. voorw. en f 150 boete. Nicolaas J. Hoogkarspel: lich. letsel toebrengen door schuld 14 dagen hechtenis en half jaar onttrekking rijbewijs. DAMWEDSTRIJD IN ALKMAAR Op Zaterdag 24 April zaJ in Alk maar een wedstrijd gespeeld worden tussen een tiental van district (oud* West-Friesland tegen een tiental van Zaanstreek. De inzet tot deze kamp is de door de combinatie Zaanstreek— (oud) West-Friesland van district Ken- nemerland gewonnen beker. De wedstrijd wordt gespeeld in he' lokaal van de heer Haring, Oude grachl. Alkmaar en vangt aan om 3 u WARMENHUIZEN. 20 APRIL. 28.200 kg. gele kool 20.60—24; 4000 kg. prei 50.—; 6000 kg. biet 6.250 kg. rabarbar 12.20;. 1450 kg. witlof I 47—53. II 37—44. BROEK OP LANGENDIJK 20 APR. 5000 kg. rode kool 26.90 42.60; 40.000 kg. gele kool 17.90 23,50, 10.000 kg. witlof 35 48; 2700kg. ra barber 6 12; U.L.V.A.D.E.R.O. bracht Voor iemand die van puzzlen h<*udt cm van te watertanden. Doch wij zul len U direct uit de droom helpen. De uit leden van -cle Nederlandse Reisvereniging - ontstane toneelgroep welke in het verleden zoveel succes oogstte, bracht gisteravond in Het Gulden Vlies een door Archibald Laafs geschreven blijspel „Zijn bezig heden buitenhuis hebbende" yoor het voetlicht. Dit was wel een blijspel met een ernstige strekking. Zeker- niet zolder inhoud. De heer en Mevr. van Vroonhoven zijn n.1. moderne mensen voor wié belangrijker dingen bestaan dan een prettig gezinsleven en huiselijke gezel ligheid. De kinderen moesten wel ge woon vinden, dat hun vaderaltijd weer een belangrijke vergadering had en hun moeder zitting nam in het een of ander comité erï het-is zijn oude vriend Ir. Frapk Houwing, die zich het lot van deze kinderen aantreki en van -Wie zij'de zo nodige hartelijk heid en genegenheid ontvangen. Maar uiteindelijk komen deze ego- istisehe ouders, omringd door even egoistische vrienden toch tot de ont dekking, dat dit de weg naar het ge luk niet kan zijn. Dit" alles dank zij de invloed van de levenswijze, mar kante figuur Frank Houwing. Na vele verwikkelingen komt men terug tot een normaal gezinsleven. De heer Dick Haasbroek speelde de in het stuk dominerende figuur van vriend voortreffelijk. Gebaar, stem en mimiek waren bewonderenswaardig. De heer Piet Lely als de rustloze naar carrière hakende mr. van Vroon hoven .was zeer goed, evenals Margot, zijn vrouw (mej. A. Blaauw),tdie zich volkomen in haar rol had ingeleefd. De, twee kinderrollen gespeeld door Mevr. Akkerman en de heer v. d. Pol werden alleraardigst gebracht, waar bij wij het iets te grote enthousias me de laatste gaarne vergeven. Mej. Nel Bus als verpleegster en verloof de van' Frank Houwing konden wij ons niet beter wensen. Maar over goed spel gesproken - wat te zeggen van de type-rol van Theo van Engelen, ge speeld door dhr. Jacques Vlaanderen? Het open doekje voor zijn spel heeft hij zeker verdiend. Mej. Loes Meijroos speelde een lief en beschaafd dienstmeisje. De toneel aankleding van de Fa. N. Masée én Zn. was zeer gedistingeerd kapwerk en grime was bij de heer Steenman in goede handen. Wij zouden gaarne de regisseur de eer geven die hem toekomst doch h^ bleef deze keer zo uiterst bescheiden op de achtergrond. Tenslotte nog egn enkel opmerking, dit speciaal tot de. geliefde in dit stuk: voortaan niet meer- op het oor kussen, iet-: neer realisme zou het be ter hebben gedaan. Resumerende: Een avond van U.L.V.A.D.E.Il.O. blijkt een hoogtepunt te zijn in het seizoen. Een geanimeerd bal besloot de uit voering. FEDERATIE VERGADERING BOND VOOR STAATSPENSIONNERING Zaterdag hield de Bond v. Staals- pepsionnering in Paviljoen Kinheim een federatievergadering, die geopend werd door de voorzitter de heer Greeuw, die de aanwezigen hartelijk welkom heette en zijn voldoening uitsprak over de goede opkomst. De notulen werden onveranderd goedgekeurd. Vastgespeld werd 'een concept-reglement van de federatie Alkmaar van de Bond voor Staats- pensionnering. Het boekjaar en het verenigings-» jaar werden vastgesteld van 1 Januari tot 31 December. In verband met drukke werkzaam heden was de secretaris de heer Den Das gedwongen af te treden en in zijn plaats werd bij acclamatie gekozen de: heer J. Beintema uit Qastrictrm, die de benoeming aanvaardde. Voorts werd de rooster van aftreding vast gesteld, terwijl de contributie werd bepaald op 10 cent per lid. Tevens werd bepaald, dat opzegging van het lidmaatschap schriftelijk moet ge schieden. De voorzitter lichtte toe welke ver gaderingen er binnenkort gehouden zullen worden, terwijl spr. er de aan dacht op vestigde, dat er 1 Juni a.s. een Bondsvergadering te Zwolle ge houden zal worden. De voorzitter sprak de hoop uit. dat er door elke afd. minstens 2 afgevaardigden ge zonden zouden worden. De federatie zal een verzoek indienen om ook haar stem door de aether te doen -klinken, hetgeen een zeer goede propaganda •zal zijn. O— DROEVIG ONGEVAL EG MOND AAN ZEE Het 6-jarig zoontje van de heer De W. alhier speelde Zondagmiddag met een ge vonden projectiel, met het gevolg dat dit uit elkaar sprong en de jongen 'ernstig aan de linkerhand werd ge wond. Waarschijnlijk zal hij 2 vin gers moeten missen. Dokter Belonje verleende de eerste hulp waarna hét ventje naar het Ziekenhuis te Alk- anaar werd vervoerd. „Het geld dat stom is" EG MOND AAN ZEE Had de be kende Arbeiders toneelvereniging ,De Flierefluiters" tot nu toe met veel succes stukken met sterk dramatische inhoud opgevoerd', - ons ligt nog vers de voortreffelijke vertolking van „als de poorten opengaan" in het geheugen - thans was het een stuk van geheel andere aard dat door haar voor hef voetlicht gebracht werd, n.1. het be kende blijspel van Henri van Daels, geteeld: „Het geld, dat stom is". De betekenis van deze enigszins vreemde titel werd ons in de loop van het spel volkomen duidelijk ge maakt. Toon, een straatarme, ,enigszins be jaarde knecht, die meer de schaduw dan de zonzijde van het leven kent en hopeloos verliefd is op zijn bazige werkgeefster Mina, de Weduwe Har- debol, wint f 400.uit de Staatslo terij. De- postbode Putters, die gedeel telijk getuige is van Toon's geluk, meent echter dat Toon de hoofdprijs gewonnen Ijeeft. Putters haast zich dit geweldige nieuws in het dorp rond te bazuinen. Het gevolg is dat Toon's ster tot duizelingwekkende hoogte stijgt. Van nu af wordt hij met veel achting behandeld, iedereen dingt naar zijn gunst, de leveranciers, die hem voorheen hooghartig heben. dringen zich bij hem op en zelfs Mina verandert als een blad aan de boom. Tal van kostelijke komische verwik kelingen vloeien hieruit voort. Toon echter laat de mensen in deze waan hij doorziet hun arglistigheid, maar weet intussen een voordelige handels actie af te Sluiten. Dit blijkt zijn red ding" te zijn, als ontknoping en da-ar meen de ontnuchtering komt. Deze laat niet lang op zich wachten. Juist op het moment,, dat Toon zich met Mina wil verloven, komt men achter de waarheid en Toontje valt in onge nade. De leveranciers laten huir mas ker van gehuichelde vriendschap val len en eisen betaling, terwijl Mina hem voor oplichter uitmaakt. Het stuk heeft echter een gelukkig slot als Toon mededeelt, dat hij door de gesloten handelsactie 'een zeer gro te som verdiend heeft De rol van Mina werd zeer goed vertolkt door Mevr. G. de Graaff- de Jong. Zij beheerste het spel vol komen en veroorzaakte vooral in het derde bedrijf het ene lachsalvo na het andere. Hetzelfde kan gezegd worden vanMj.C. Scholder, als de aan drank verslaafde juffrouw Boontjes. Vooral haar mimiek was uitstekend. De heer J. de Vries als „Toon" liet zeer ver dienstelijk spel te zien, terwijl Mej. A. Hartog als Roosje de dochter van Mina als geknipt yoor deze rol was De rollen van de heren M. Visser als Jan Jn. Stam als Putters, de klets grage postbode, C. Groen als Slik- - VOS, de kleermaker, W. Visse.r Hakke- ken, het schoenmakertje, R. Zwem mer als de. arrogante koffiereiziger en H. Everts als de eeuwig vragende kok, konden stuk voor. stuk de toets der critiek doorstaan. Na afloop ontvingen de spelers een welverdiende ovatie, waarna de Bur gemeester van Egmond aan Zee het gezelschap dankte voor het culturele werk, ^at zij voor Egmond verrichtten. Tijdens «de pauze "werd de traditionele verloting gehouden. Een gezellig bal onder leiding van „The Rhythme. Brothers" sloot deze zeer geslaagde avond. JN BERGEN IS NOG NIET ALLES VOLGEBOEKT De voorzitter van de VVV-Bergen, ce heer J H Roggeveen deelde ons mede, dat het verslag ever de aan- sraandi* seizoendrukte in BeVgen. dat wij D.nsdag j.1. plaatsten, op één punt zijn bedoelingen, niet geheel juist weergaf. „Weliswaar", zo zegt hij, „is het aantal aanvragen dit jaar 50 pCt ho ger dan in 1947, doch het 'is er nog verre van, dat alles binnenkort zóu zijn volgeboekt". Bv\ gen kan ook in de drukste 'ijd nog tal van gasten opnemen Trouwens, ook het aantal beschikba re/ Jngeerbedden is groter, dan dat in 'iil& Wel is het te verwachten, dat de' drukte in het begin van Augustus zijn hooggepunt zal bereiken, zodat dege nen die vrij zijn in het kiezen van hun vacantie, er goed aan doen, de maarden Juni of Juli voor hun ver blijf jn Bergen te reserveren" Algemene Vergadering Schoolverband KOEDIJK In café Buttej: werd Donderdagavond een algemene verga dering van het Schoolverbond gehou den. Bij de opening sprak de voorzit ter zijn misnoegen uit over de slechte opkomst van het grote* aantal leden, dat deze vereniging telt. Terloops me moreerde de voorzitter het uitstekend geslaagde schoolfeest van het vorig jaar. Medegedeeld werd, -dat het schpolverzuim niet ernstig is en dat var. de 98 leerlingen'slechts zeer wei nigen verziiimd hebben. De voorgelezen notulen werden on veranderd goedgekeurd. Het verslag van de penningmeester toonde als in- komstencljfers het bedrag van f 885.901 uitgaven f 606.03, zodat het saldo f 279.77 was. De kascommissie advi seerde tot goedkeuring der, rekening. Bij de verkiezing der commissarissen werd de heer Dissel, die herkiesbaar was, herkozen met algemene stemmen De aftredende heer Vingerling werd met meerderheid van stemmen ver vangen door de heer D. Vries. De operette welke dit jaar op de 14e Mei zal plaats vinden en door de school gaande jeugd wordt opgevoerd heet „Zigeunerleven". Bij de rondvraag werd na enige dis cussie besloten evenals vorig jaar een lijstcollecte te houden om het school feest weer te doen slagen. Teven» werd besloten een verzoek te richten tot het bestuur der voetbalvereniging om de adspirantleden van KSV niet de gehele avond op de' a.s. voetbal* fuif te hoyden. Een commissie werd benoemd om voor 1948 de kas te con troleren. Hierna volgde sluiting. BIJEENKOMST SCHERMER GEMEENSCHAP STOMPETOREN Vrijdagavond hield de Scheamer Gemeenschap een bijeenkomst in zaal Zwart. Voor deze avond was de heer J. P. Strijbos uit Haarlem uitgenodigd om eëh lezing te houden over de walvisvaart met de Willem Barendsz. De heer J. Blaauw opende met een woord van welkom, speciaal gericht tot de heer Strijbos. Spr. moest helaas een niet geheel gevulde zaal consta teren. Vervolgens was het woord aan de heer Strijbos, die in zeer duidelijke be woordingen het leven aan boord van de Willem Barendsz schetste. "Na de pauze werden een tweetal films ver toond, die eeif heel mooi beeld gaven van het werk op een dergelijk schip. Aan het slot van de avond sprak de heer B'laauw een woord van dank tot de heer Strijbos. - 4 OPMERKELIJKE KOLFPRESTATIES N. NIEDÓRP Het behoort nog steeds tot de zeldzaamheden in de Niedorper baan 60 punten in één par tij te slaan: de baan in de Prins Mau- rits geêft nl- niets toe. Op de laatste „soos"-avond gplukte het Jn. Hart in één partij 60 p. bij elkaar te lelaopen. Dit ds al de tweede maal dat Hart dit presteert. N Bakkum en C. Groet sloegen üj dezelfde partij 57 en 56 p. Eveneens 60 punten sloegen G.Keukc-v cu 0. Molenaar, doch dit geschiedde Vns het zogenaamde „streepjesko'verr De kolvers waren deze avond dus wel èetrouwd: PRINS en JO. C. MULDER die mede namens de fa milie hartelijk dank zeg gen voor de bij hun hu welijk ondervonden be langstelling. Alkmaar, 20 April 1948. verzorgt üw Bruiloft of Feestavond als Pianist of Accordeon. nist. v.d. Woudestr. 23 - Alkmaar TE KOOP: Wit geëmaill. badkuip grote maat, merk ,fDru", 1 pr. voetbalsch. mt 38-39 Willibrordusweg' H 125 Heiloo. gevraagd Liefst voor hal ve dagen. ROGGEVEEN, Curtiuslaan E 55 (Bloclthove-Park) Heiloo Nette wedr, 35 jr. met vast inkomen, wenst serieuze kennismaking met jonge vrouw of wed. Kind. geen bezwaar. Br. met foto, die op ere woord retour worden gezon den onder nr. 250 v. agent v.d. blad te Heiloo SPOED! SPOED. Woningruil AMSTERDAM - ALKMAAR Aangeb. te A'dam: le étage bev. kamer, slaapk., zijkamer keuken, waranda en zolder Huurprijs f 6.50 p. wk. Gévr. te Alkmaar of omg.: woning gesch. voor 2 pers. met tuin. Huurprijs f 4 tot f 5 p wk. Br. onder nr. VA310 bur v.d. blad. PLEEGOUDERS gevraagd in Alkmaar of omgéving voor 2 meisjes 9 en 11 jaar Brieven secretaresse Voog dijvereniging „Kinderzorg", Nassaulaan 28, Alkmaar Woningruil BEVERWIJK ALKMAAR Beschikbaar te Beverwijk geheel huis, bevattende 2 kamers en suite, keuken, twee flinke en een kleinere slaapkamer, badkamer met ingebouwd bad, waranda voor- en achtertuin, ruim uitzicht. Huis is ook zeer billijk te 1 koop. Gevraagd wordt te Alkmaar Heiloo of Bergen: Midden standswoning op nette stand voor flink gezin. Eventueel genegen tegen billijke prijs te 'kopeh. Brieven bnder no. 311 Bur. van dit blad. le bediende gevraagd tevens een leerling H. A. MOLDE. Burg. de Wildtlaan, Heiloo. Anthony van Kampen KAPITEIN JAN VAN LEEUWEN zal binnenkort verschynen Ieder die „Ketelbinkie" en „Ketelbinkie's Stuurmans tij d" las, zal Tok dit derde en laatste deel willên bezit ten. Vermoedelijk zal dan ook de vraag het beschikbare a tal ver overtreffen en het is daarom dat wij onze cliën ten- verzoeken hun aanvrage spoedig in te zerlden De af levering geschiedt in volgor de van ontvangst der bestel lingen. De prijs wordt: gebonden fl 4.50. Boekhandel Firma Zwaan Zoon ALKMAAR Tel. 3686 Nieuwesloofc 77 v.d. Boschstr. UW KINDEREN WETEN HET OOK BIJ op 't Verdronkenoord IS HET LEKKER SMULLEN Te huur gevraagd; 1 1H.A. koolland. Wed. .Jn. Vos, Benedenweg 47, St. Pancras. Te koop wegens vertrek: woonark 2 a 3 personen. Leeg te aanvaarden. Klij- boer Dubbele Ruil 16 Hoorn don» school. „PP1 M<v 51^ \-iijr Muziekschool Zwaag: on derricht op elk instrument. Instrum. in bruiléleen op condities. Inschr. da". Em- mastr. 3. Tel. 442", Alkmaar. Te koop: groen ::iol planten met 10-14 dagen plukklaar. J Bniit, ven- weg 52, St. p~*»" - 14 Mei SNELLE TREKKING 's-Hage. le Pi-y» w. t 6000- 16 Hoofdprijzen. Ziet schitterende prezen op de raambiljetten Koopt b/d KL M'passage, Kiosken, Lissone,Giro241 .OOO K. N. V.v. Lucht- •Mrt.jurtKi.^7 jjsïtHK W/K H Éki,*rt LUVA-LOTEN 60 cent te; ALKMAAR: sig mag. de Grand Hagenaar, Oud-Bruin, Prins, coiffeurs Schrassen, Smit, lotagent Coby. GULDEN VLIES AANKOMEND BOUWMATERIALEN VERKOPER GEVRAAGD een TIMMERMAN of jong aannemer met commer ciële aanleg, om voor gevestigde bouw- materialenzaak het gebied in de kop van Noord-Hol land te bewerken. Sollicitaties met opgave leef tijd, opleiding, diploma's waar gewerkt, godsdienst, re- ferenties, gewenst salaris, on dér 'No. 214 bureau van dit blad. ZONDAG 25 APRIL 8 uur Honderd duizenden zijn reeds in extasse ge bracht. Het millioen is spoedig in zicht voor Neerlands populairste dansórkest THE RAMBLERS Geweldig is het succes voor: Je bent te dik voor mij Klamboe Zeg kleu n& Schooljuffrouw Sensation no. 1 Chan- tage encore Hij wel Open de deur, Richard RAMBLERS* BOOGIE WOOGIE Entree f 2.50 en f 3.—; Plaatsbespr. v.a. Donderdag 22 April, dag. v .11—1 uur. teL na half één Schrijfmachines, Tel- en Rekenmachines Cyclostyles v/eer als nieuw na een revisie bij Kantoormacht ne Reparatie-Inrichting J. C. v. d. VEER, Regulierslaan 20, Alkmaar Tel.: 4551 (K 2200)

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 4