$0 Het is en blijft een heerlijk plekje in onze Hout WAS De huwelijksbootjes van het bureau „Contact'' waren lek Plaatselijke voetbalverenigingen wijzen huidige „bedrijfsvoetbal" af! Op 6 Mei is de Muziektuin 25 jaar Geschiedenis uit een oude album Toen enkele jareu geleden de te genwoordige pacüter van de Stedciy- ke Muziektuin, de lieer Ed. Jager, zün werkzaamheden <iaar begon, vond h\j tussen de rommel, die er was achter gebleven, een album met foto's, waar- Tan het opschrift luidde: „Ter herinnering aan de opening van Alkmaar» Stedelijke Muziektuin „De Vereniging" op 6 Mei 1923". Was dit boekje niet tn zyn handen gevallen, dan zou vermoedelijk nie mand op de gedachte zijn gekomen, dat hier sprake was van een zilveren Jubileum en zou de dag van de zesde Mei vergeten zyn voorbijgegaan. Was muziek én zang er niet Het lijkt ons aardig de inleiding uit het album in haar geheel aan te ha len, ze brengt personen en dingen in herinnering van 25 jaar geleden. Een kwart eeuw is geen lange tijd en tochhoeveel is sedertdien veran derd! Onder het devies „Was muziek en zang er niet, het leven had geen waar de", lezen we dan: „Het Stadsbestuur, onder voorzitter schap van den Edelachtbaren Heer Burgemeester Mr. W. C. Wendelaar, heef: op Voordracht van den Welede.1- gesti'engen Heer Mr. A. J. M. Lees berg, Wethouder van Publieke Wer ken. het besluit genomen tot stichting van een Stedelijken Muziektuin Ge sterkt door het succes van het voor afgaande Concours van het Stedelijk Muziekcorps mocht de heer A. Ohlen. Voorzitter van de Commissie van Toezicht Stedelijke Muziek, in zijne openingsrede den wensch uitspreken tot stichting van een Muziektuin. Zijn wensch is in vervulling ge gaan. Aan den ontwerper, de heer S Directeur van de Hout en Plantsoenen, een woord van Hulde voor zijn met meesterlijken spoed aanleggen en afwerken van dezen ^ïin. Zeer zeker de mooiste uibpns land. Den heet P. Margadant. Directeur der Gemeentewerken, een woord van lof voor het ontwerpen der Muziektuin en de uitvoering daar van. **et behulp van den Ingenieur, pracht Nis~fOt statT3 gesötnen:'voof-= HANDBAL A.V.A. - nieuws Promotiewedstrijd O.SS. I-A.V.A. I 3-2 Het is de AVA-öames niet gelukt Zondag hun promotiewedstrijd tegen OSS I uit Zandvoort, gespeeld te Krommenie, te winnen. Met 3—2 ver loren zij deze zware wedstrijd. Wanneer we echter nagaan, dat dit zelfde elftal van OSS vorige week Zondag de districtskiasser HAV I uit Den Helder nog met 52 had ver slagen. dan kunnen we dit van onze Alkmaarse dames toch een prachtig resultaat noemen! Teren de als zeer productief en bui tengewoon snel bekend staande voor hoede van OSS hebben de AVA-speel- sters in deze wedstrijd een z.g. ..muur verdediging" toegepast, waarbij de belde backs en de halflinie als het ware als een muur, naast glkaar, de aanvallen opvangen en waarbij het dan de taak fs van de halfspeelsters om de voorhoede evengoed aan het werk te houden. We kunnen niet an ders zeggen, of dit experiment is vol komen geslaagd te noemen, wat ook wel blijkt uit het kleine aantal doel punten van de OSS-voorhoede. Al direct na 5 min spelen nam AVA geheel onverwacht de leiding. Al spoe dig bleek echter de technische meer derheid van OSS en al gauw werd 't 11. AVA hield echter dapper vol en nam zelfs voor de tweede maal de leiding. Jammer was het dat even voor de rust door een fout van de AVA- keepster, die overigens uitstekend werk heeft verricht, de stand weer gelijk werd. Uit een snelle aanval van OSS na de rust werd de stand 32. De AVA- keepster wist de bal nog duikend te «toppen, doch de bal stuitte uit het veld weer terug in het lege doel. Het laatste gedeelte van deze schitterende wedstrijd zagen we een veldmeerder- beid van OSS. doch door het formi dabele werk der AVA-ach*erhoede kon er niet meer gescoord worden. In deze Verdediging blonken vooral uit mej Mak. mej. Admiraal en mej. Dekker. Met 32 kwam het einde en OSS pro moveerde naar de districtsklasse. Inderdaad een prachtig resultaat. De beide Alkmaarse goals werden ge scoord door mej. Hoed. Rest ons nog te zeggen, dat AVA op het ogenblik over een uitstekend elftal beschikt en de volgende com petitie stellig hoopvol tegemoet kan «ion. En nu maar trainen, dames! zeker de mooiste Muziektempel, ge wijd aan de schoonste kunst. Het is de Exploitatie-Commissie aangenaam de namen in herinne ring te brengen van hen, die mede gewerkt hebben tot het totstand ko men van blezen Tuin. DANK AAN WERKGEVERS EN WERKNEMERS Zij brengt een woord van dank aan de werkgevers en werknemers voor hunnen krachtigen arbeid en voor de voltooiing daarvan". Ontwerper van den Muziektuin, de heer B. Hoek, Directeur van den Hout en Plantsoenen. Ontwerper van den Muzieknis, de heer D. Margadant, Di recteur der Gemeentewerken. De heer A. M. v.an Deventer, Directeur der Lichtbedrijven. Uitvoerder-Teekenaat van den Muziektuin. de heer R. G Veenenbos, Ingenieur. De heer K. C. Rietema, Ingenieur der Lichtbedrij ven. De heer D. Tauber, Opzichter der Gemeentewerken. De heer K. Pij per, 'Opzichter der Plantsoenen. Da heer G. v. d. Vegt, Chef-Monteur der Lichtbedrijven. De aannemers: H. J. Landman, Timmerman. J. v. Dijk, Metselaar. S. Koster en Zn., Schilders. N. Landman en P. de Boer. Stuca- doors. N. Balder. aannemer der wa randa's. De Exploitatiecommissie: H. J. Landman. Voorzitter. A. Vader, le Secretaris-Penningmeester; J. Moes kops, 2e Secretaris; N. Masee, Com missaris; P. Borjeson, Commissaris; C. de Frenne, Commissaris. ZAL DE ZESDE MEI IN STILTE VOORBIJ GAAN? Op enkele foto's, die in het boekja voorkomen, zien we de toenmalige burgemeester, mr. Wendelaar, in het spreekgestoelte van de Ontzet-vereni ging dat nu nog in gebruik is een rede houden, vermoedelijk de openingsrede. We weten niet of de hoop, die hij daarbij stellig tot uit drukking heeft gebracht, in elk op zicht werd verwezenlijkt. Hoe het ech ter ook zij. Alkmaar werd een prach tige tuin rijker, waarvan de schoon heid echter steeds meer d°or vreem delingen dan door de eigen burgers werd gewaardeerd. We meenden dit jubileum even in feft*i',in&ruie.te-XUQg§rt.krengenJ ook al denking niet veel zal komen. En toch een beetje jammer is dat wel. Want, het aanzien van de tuin mo ge in Alkmaar merkwaardigerwijs te wensen overlaten, het is en blijft «en heerlijk plekje in onze Hout. „Zeer zeker de mooiste uit ons land" schreven de heren van de exploitatie commissie in hun 4nleidingswoord, Dat is wel wat veel gezegd, maar de tuin mag er zijn. Zal de zesde Mei in stilte voorbij gaan? Onze Muziektuin verdient beter. Feestavond op Julianadag De Chr. Oranjevereniging belegt aanstaande Vrijdag een feestavond in het Gulden VLies ter herdenking van de geboortedag van HKH prinses Ju- liana. Na behandeling van enige huis houdelijke aangelegenheden, spreekt de voorzitter een korte herdenkings rede uit, waarna een rijk gevarieerd programma volgt. Medewerkenden zijn: een dubbelkwartet onder leiding van mevr. Hardijzer—van Gijn en de ontspanningsclub „De Zeepbel". Toegang uitsluitend voor leden en huisgenoten op vertoon "van lidmaat schapskaart 1948. Nieuwe leden kun nen zich aanmelden by boekhandel K. ter Burg of 's avohds aan de zaal. JONGEN AANGEREDEN Maandagavond was een negenjarige jongen CP. Kraakman) bij de stalling Vin Albers aan de Stationsweg be hulpzaam by het overbrengen van rij- wielen naar de overkant. Even keek hy niet goed uit en werd door een auto aangereden. Een gloednieuwe fiets van een dame uit Stompetoren werd volkomen vernield, de auto werd beschadigd en de knaap brak z'n been. Hij werd door de GGD naar het St. Elisabéthziekenhuis vervoerd. De politie stelde door middel van proeven vast, dat de remmen van de auto goed werkten. De chauffeur treft geen schuld. EEN AVONTUURTJE Drie avontuurlijke Alkmaarse jon gens reden Maandag stiekum achter op een vrachtauto mee in de richting Haarlem. Zij presteerden het, hele maal in Leiden te belanden. Daar „na men" zij de eerstvolgende auto terug naar Alkmaar. Ze hadden echter pech, want de chauffeur merkte de knapen op en leverde hen aan het hoofdbu reau van politie in Amsterdam af. Ze werden daar tot Dinsdagmorgen inge sloten en keerden toen onder politie- geleide Mar Alkmaar terug. INGEZONDEN MEDEDELING Schoonmaaktijd In 't land bij de hand „BETER DAK OOIT ZOMERSEIZOEN ZOMERBAD Het zomerseizoen van het Zomerbad begint op 10 Mei a.s. Op werkdagen is het bad geopend van 7.3010 uur en van 12-21 uur (gem.) en v. 10-12 uur (dames). Voorts is er op de Woens dagen van 1921 uur uitsluitend toe gang voor dames. Des Zondags is er weer gemengd zwemmen van 918 uur. Het seizoen loopt tot 11 Septem ber, zodat er deze zomer ruimschoots gelegenheid is, om van het bad te profiteren. NIET OP DE SPOORBAAN SPELEN! Nog dagelijks komt het voor, dat de politie een groepje kinderen op de spoorLaan by de Leliestraat aantreft. Zij zoeken juist deze gevaarlijke plaats uit om te spelen. Maandag moest de politie een twintigtal kin deren --an de baan verwijderen. De ouders worden nogmaals nadrukkelijk verzocht, hun kinderen het spelen op de spoorbaan te verbieden! Laat er niet eerst een ongeluk gebeuren. Voor-oorlogse busverbindingen EGMOND Maandag 10 Mei zal er by de Naco een nieuwe dienstregeling in werking treden, waaruit zal blij ken, dai voor Egmond aan Zee de diensten een belangrijke uitbreiding zullen ondergaan. In de eerste plaats zal de dienst Alkmaar—Egmond aan Zee inplaats van met een, dan met twee wagens worden onderhouden en wel zo, dat er tweemaal In het uur een bus ver trekt uit beide richtingen, waarvan er een gaat via de Egmondermeer en een via Heiloo. Het gevolg hiervan is. dat Heiloo een uurverbinding met het strand krijgt. Vervolgens wordt de verbinding BergenEgmondCastricum hersteld. Deze dienst zal tydens de maanden Juli en Augustus ieder uur aanslui ting geven op de treinen naar en van Amsterdam en Haarlem. Voor en na het badseizoen rijdt deze dienst om de twee uur. Hiermede wordt de oud ste verbinding van Egmond aan Zee weer in ere hersteld. De dienst Egmond aan ZeeIJmui- den zal worden uitgebreid tot een dienst om de 2 uur, te beginnen des morgens om 8 uur tot en met *s avonds 8 uur. Tot nog toe werden slechts 3 ritten per dag gereden. HET A.S. REGERINGSJUBILEUM OUDKARSPEL Het plaatselyk Oranjecomité zal 30 April ten huize van Liempt een vergadering beleggen met de buurtverenigingcommissies, teneinde de voorbereidende werk zaamheden voor de viering van het a.s. regeringsjubileum ter hand te ne men. Meervoudige Kamer Tegen ex-direcieur werd 21/2 jaar gevangenisstraf geëist Dinsdagmorgen stond Daniël Antoon F. uit Alkmaar, voormalig directeur van het huwelijksbureau „Contact" te recht wegens bedrog en oplichtery. Hij had zijn cliënten eerst de helft van het tarief laten betalen en liet hen daarna op een partner wachten. De president der Meervoudige Ka- er Mr. A. D. van Regteren Altena verweet verdachte dat hy misbruik had gemaakt van de domheid van zyi* klanten. Zes getuigen verschenen in deze zaak, waaronder de hoofd-in-j bw-ta- At zaak had geleid. Deze verklaarde, dat een vertegenwoordiger van het adver tentiebureau Van Maanen hem had verteld, dat verdachte een schuld van f 20.000 aan advertenties heeft ge maakt. Tegen Daniël F. werd twee en een half jaar gevangenisstraf met *f" trek geëist. Klacht na klacht kwam binnen De eerste getuige, de hoofd-inspecteur van politie merkte op, dat er 30 klach ten over deze zwendel op het poli tiebureau waren binnengekomen. Ook van het advertentie-bureau wist hij het vertrouwen te winnen. Hy betaal de de eerste advertentiekosten en liet daarna rustig het bedrag oplopend Van een echtpaar had de verdachte f 1000 geleend (voor een vriend, had hy toen gezegd). Dit bedrag was door hem echter nimmer terugbetaalcP Getuige C. G. had aan Daniël F.' eed bedrag van f 21 vooruit betaald voor een door haar gewenste betrekking als huishoudster. Hij gaf voor, ook voor baantjes in de huishouding te kunnen zorgen. Van deze betrekking is volgens ge tuige niets terecht gekomen en het geld was zij kwijt.... Getuige F. L. verklaarde dat hy te goeder trouw bij verd. in dienst was getreden. Later zou hy gemeukt hebben dat er „onzuivere dingen" ge beurden. Hij zeide, alles te hebben doorzien en hy wist ook dat verd. de geleende f-1000 nooit zou terug be talen. De officier, mr. Meischke, hield een uitvoerig requisitoir, waarin hij het ten laste gelegde bewezen achtte. Hij meende, dat verd. goed wist te pra ten en met al die mooie praatjes veel gedaan kon krijgen. „Ik begrijp niet, UITSPRAKEN MEERV. KAMER Jacobus Cornelis van D., Alkmaar: vrijgesproken. Jacobus T.: drie maanden gevangenis straf met aftrek. Laurens N. M. S., Alkmaar: f 40 boete subs. 20 dagen hechtenis. Johannes Hendrikus H., Alkmaar: drie maanden voorw. met een proef tijd van 3 jaar. Johannes Cornelis Castricum, Alk maar: f 100 boete subs. 40 dagen hech tenis. Cornelis A. T. K., Alkmaar: vier maanden gevangenisstraf. Petrus S. V., Bergen: 8 maanden gevangenisstraf met aftrek. Meinardus V., Bergen 4 maanden voorw. met een proeftijd van 2 jaren. Johannes H.: 4 maanden voorw. m. een proeftijd en onmiddellijke in vrij heidstelling. dat er nog zo veel mensen waren die zich door zo'n mannetje in de luren lieten leggen", aldus de officier. De officier wees er op. dat deze verdachte twee jaren van de de mis daad heeft geleefd. Hij wilde erg „groot" doen. goed gekleed gaan en de „meneer" zyn. De eis luidde twee jaar en 6 maanden gevangenisstraf met aftrek van preventieve hechtenis. De verdediger Mr. D. Thijs besprak uitvoerig de moeilykheden, waarin verdachte in 1947 geraakte, toen zijn finantiële positie zeer veel te wensen Hij drong aan op vrijspraak. Toen de verdediger uitgesproken was, brak verd. in snikken uit. „Ik zal het nooit meer doen. daar kunt U van op aan", zo zeide hij. De president zal uitspraak doen over 14 dagen. DIEFSTAL VAN KANTOOR, MACHINES. Cornelis K uit Zuid_Scharwoude pleegde diefstal en heling van een aantal kantoormachines. Hij weigerde namen van medeplichtigen te noemen. De off. merkte op. dat verd. een zeer slechte naam in Zd. Scharwoude heeft en reeds enige malen werd veroor deeld. De eis was 3 maanden gevan genisstraf met aftrek. Na een kort pleidooi van Mr. D. Thijs bepaalde Mr. van Regteren Al tena de uitspraak over 14 dagen. BOND v. STAATSPENSIONNERING EGMOND a. ZEE De vorige week had in de zaal van het O.K.-vereni- gingsgebouw een openbare propagan- da-avond plaats van de Bond voor Staatspensionnering. De heer P. de Graaff opende de bijéénkomst met 'n woord van welkom en deelde mede, dat er reeds in Egmond een voorlopig bestuur is gevormd, dat de mening is toegedaan, dat Egmond aan Zee niet buiten de Bond kan blijven. Hierna gaf spreker het woord aan de heer Greeuw uit Heiloo. De heer Greeuw ging in het kort de geschiedenis van de strijd om do rechten van de ouderdom na. Onze bond, aldus spreker, heeft een onderhoud gehad met minister Drees. De heer Drees zeide: „Een premievrij staatspensioen kan ik er bij deze volksvertegenwoordiging niet door krijgen, maar de tegenstanders zijn er van overtuigd, dat het meer dan tijd wordt, da't er iets gaat gebeuren". De le October 1947 was er feest voor een kleine 500.000 mensen, door het in werking treden van de Noodwet. Maar in 1950 loopt die Noodwet af. Wanneer wij dan als Bond met een millioen leden op het Departement komen, dan weet de regering, dat Staatspensionnering een wil van het volk is. Ook hier in Egmond aan Zee dient een grote afdeling te komen van de federatie Alkmaar. Het lidmaat schap kan voor niemand een bezwaar zUn. De minimum-contributie is ge steld op een gulden per jaar. Tijdens de pauze gaven zich bijna leden op. Het voorlopig bestuur van de afdeling is als volgt samen gesteld: P. G. de Graaff, voorzitter; D. Visser, secretaris, adres Waaigat 1, waar nieuwe leden zich gunnen opge ven. Penningmeester C. Wijn. Is de K.N.V.B. van het oorspronkelijke standpunt afgeweken In ons blad van Maandag 26 April deelden wy mede, dat de plaatselyke voetbalverenigingen, Alcmaria Vic- trix, Alkmaarse Boys, de Randers. RKAFC', Alkmaar, Jong Holland en Koiping Boys te Oudorp, in een ver gadering hadden besloten hun leden geen toestemming te verlenen aan 't deelnemen van de zomeravondwed- stryden van het zogenaamde „be drijfsvoetbal". Naar aanleiding van deze beslissing stelden wij ons in verbinding met een der bestuursleden van een Alkmaarse voetbalvereniging. „Wy hebben ons te houden aan de bepalingen van de KNVB. Deze bond heeft de bij hem aangesloten vereni gingen verboden, velden voor wed strijden van bedrijfsvoetbal beschik baar te stellen. De leden van deze verenigingen is het op straffe van boe te. niet toegestaan aan deze wedstrij den mee te doen. Ook de scheidsrech ters. die bij de KNVB zyn aangeslo ten, mogen hun bemiddeling niet ver lenen", aldus dit bestuurslid. „öns is hiervan nieis bekend!" Hij vertelde ons verder, dat de voet balverenigingen niets bekend is van een veranderd standpunt v. d. KNVB. De deputatie uit hun midden, die binnenkort met vertegenwoordigers van de KNVB (afdeling Noordholland) een onderhoud heeft, zal bezwaren maken, tegen „de principiële front verandering" van de bond en zal vra gen, waarom deze bond van haar eer ste standpunt is afgeweken. Boven dien vinden deze voetbalverenigingen het onaangenaam, dat zij van de nieu we besluiten van de KNVB niets heb ben geweten en hun houding moesten bepalen op grond van de mededelin gen, die de secretaris van het Alk maarse Bedrijfsvoetbal in de pers deed (in ons blad van Donderdag 22 April) Principiële en praciische bezwaren „In de krant hebben wij gelezen, dat de bedrijfsvoetbalverenigingen bij de KNVB zijn aangesloten. In dat ge val gelden voor hen de normale be palingen: de spelers mogen slechts -~x uivivunicn rtucWc uti- ze zegsman. Hij gaf als zijn mening te kennen, dat het bedrijfsvoetbal niet langer meer als „vermakelijkheids- voetbal" mag worden gezien en hij deelde mede, dat de besturen van alle plaatselijke voetbalverenigingen de huidige vorm van het bedrijfsvoetbal, in een zwaar competitieverband, be slist afwijzen. „Of er actieve spelers aan deze zo meravondwedstrijden meedoen? Aan vankelijk was het de opzet niet, doch op dit ogenblik"" telt onze vereniging er al meer dan dertig. Ook wy zul len hun geen toestemming verlenen. Weet u, wij hebben niet alleen prin cipiële, maar ook practische bezwaren. Het bedrijfsvoetbal, dat maar al te gauw in reclame-voetbal zal ontaar- N. J. Punt ten grave gedragen BERGEN In verband met het over lijden van de heer N. J. Punt, in le ven ontvanger der gemeente Bergen, werd een buitengewone raadszitting gehouden, die door nagenoeg alle le den werd bijgewoond. Ook het gehele personeel van de secretarie was aan- ezig om de nagedachtenis van de nestor van het ambtenarencorps te eren. In zijn toespraak memoreerde de voorzitter, dr. W. Huygens, dat in be trekkelijk korte tijd twee maal door de raad een rouwbij eenkomst werd gehouden. „Voor alles van deze plaats aan mevr. Punt en haar kinderen har telijke deelneming in dit smartelijke verlies", aldus spreker. ,Wij eren in de heer Punt onze trouwe ontvanger. maar ook onze oudste gemeenteambtenaar, de nestor van het corps. Hij was de grondslag van ons tegenwoordig secretarie en ons gemeentelijk apparaat. Op veertienjarige leeftijd werd hy de eerste en enige ambtenaar van de oud-burgemeester, de heer J. van Ree- nen. jaar heeft hij de gemeente trouw gediend/ Hoe gaarne had ik hem ge gund, de 50 vol te maken. Wij heb ben alles gedaan om het hem moge- lyk te maken zyn 50 jaren vol te ma ken zonder al te grote zorgen. Na zyn ziekteverlof was alle achterstand, die was ontstaan, weggewerkt en, ge assisteerd door een goed functionne- rende afdeling financiën kon hy na zyn ziekte zijn taak met een schone lei beginnen. Midden in zyn werk is hij echter heengegaan. Namens de gemeente Bergen dank ik hem voor de goede arbeid, die hy voor haar verrichtte". Hierna werd de overledene geëerd en herdacht door het in acht nemen van enige ogenblikken stilte. den, zal zich niet aan het gesloten sei- zoen, dat door de KNVB werd voor geschreven, hebben te houden. Voor vele spelers zal dus, na een afmatten de en vaak moeilijke competitie, een tyd van vele wedstrijden aanbreken. Een dergelijke gang van zaken zal zich ook wreken op de training van onze verenigingen. Nee.... het bedrijfsvoetbal heeft te grote vormen aangenomen, van een genoegelijk, onderling partijtje Is geen sprake meerwij mogen onze le den aan deze wedstrijden niet laten deelnemen!". Verkeer sobstakel„Oe Otter,, verdwijnt ÜTERLEEK Het bekende oude dorpscafé „De Otter", van geslacht op geslacct geëxploiteerd door de familie v. Ham. zal met de grond gelyk ge maakt worden. De grond is aange kocht door de Provinciale Waterstaat met de br doeling, deze onbebouwd te laten. De voor het verkeer gevaarlijke hoek in.de weg AlkmaarHoorn konV hierdoor te vervallen. ALGEMENE VERGADERING HSV HEILOO Donderdagavond hield de Heilooër sportvereniging HSV haar jaarlijkse algemene vergadering In café Admiraal te Heiloo. De voorzit ter de heer C. Bakker opende de ver gadering met een hartelyk welkomst woord. Het verslag van de penning meester luidde niet gunstig, want de ontvangsten der afgelopen wedstryden waren niet groot. Met een fiinir na. delig saldo moet men dan ook de boe ken afsluiten. De diverse werkzaam heden zullen door eigen krachten ver richt moeten worden en er gaven zich verschillende leden vrijwillig voor dit werk op. De verkiezing van een nieu we voorzitter, nodig door het aftre den van de heer Bakker, kwam niet tot een oplossing, daar er geen ge schikte candidaten gevonden konden worden. Besloten werd. dat de secr. het voorzitterschap tijdelijk zal waar nemen. Nadat de geestelijke adviseur dank had gebracht aan de heer Bak ker voor door hem verrichte werk zaamheden en de leden had opgeroe pen tot het verlenen van hun volle URaewertlng; werd deze vergadering gesloten. gezinsgebeuren LANGED1JK Geboren: Cornelis J M zv C. Korver en W. Schermer; Hillegonda C. dv A. Floris en M. Bekker; Nelly dv J. v. d. Molen en T Ploeg; Ondertrouwd: H van Zoenen 23 jaar en S. Hemke 21 jaar te Langedijk. Getrouwd: W Witte en H S Bijl; J. Wijn en M J C Strous; P Vink en C de Wit. Overleden: Elisabhte Eecen 66 jaar geli. met J. Eecen; Willemijntje Brak 79 jaar wed. van J. Mosk. Gescheiden: A. Rake te Barsinger- horn, en M. Muld-r. agenda HARMONIE THEATER: „Zigeuner bloed" met Murgaret Loekwood en Patricia Roe. Voostelling dagelyks 8 uur. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Woensdag 2.30 uur Technicolor 18 -aar. VICTORIA THEATER: Aian Ladd in „Calcutta". Voorstelling dagelyks 8 uur. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Woensdag 2.30 uur. 14 jaar. CINEMA AMERICAIN: „De Zeewolf" met Edward G. Robinson en John Gar- field. Voorstellingen dagelyks 8 uur. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Woensdag 2.30 uur. 18 jaar. A.B.T.: „Tarzan, de onoverwinnelyke" Voorstelling dagelyks 8 uur. Zondag 2, 5 en 8 uur. Toegang 14 jaar. Heden VICTORY HOTEL: 2 uur. Vergade ring Kamer van Koophandel. WAPEN v. HEEMSKERK: 8 uur, Naco. BERGEN Maandag, Dinsdag en Woensdag RUSTENDE JAGER: „Zwevende gratie", met Sonja Henie. EGMOND AAN ZEE DE VERGULDE VALK. 7.30 uur: Bridgeclub „De Egmonden". Donderdag GULDEN VLIES: 8 uur. „Drie do- zyn rode rozen", met Cor van der Lugt Melsert. WAAKT EN BIDT: 2.30 uur, Toog- dag CHU. WAPEN v. HEEMSKERK: 7.30 uur Toogdag CHU. EGMOND AAN ZEE DE VERGULDE VALK: 4—1030 tt, Gymn.vereniging „Achilles". j

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2