Abonneert U op dit blad f f^H4rUU| Oom Rob antwoordt Jeruzalem 19 Maart 1948 Beste Ru» In mfln vorige brief schreef ik je, dat tussen de Joodse en Arabische bevolking van Palestina zelf geen vijandschap bestaat. Ik geloof dat 't goed is, je hier iets meer over te schrijven. Beide bevolkingsgroepen zijn vre delievend en- kunnen zonder ernstige botsingen samenleven, zoals ook in Zwitserland en België met de ver schillende groepen het geval is. Het bewijs zijn de werkelijk vriend schappelijke betrekkingen tussen de Arabische dorpen en de Joodse ne derzettingen in de omgeving. Misschien is er een element van ia- louzie in de houding van de Arabi sche boer ten opzichte van de Joodse kolonist, omdat de eerste in armoede leeft terwijl de laatste een zekere welstand bereikt. Maar de jalouzie van de armere tegenover de rijkere is internationaal, is het niet? HierbQ komt, dat, tot aan de komst van de Joden in Palestina* de Ara bieren geleefd hebben onder verouder de sociale omstandigheden. De grote massa was werktuig in handen van de groot-grondbezitters, die volko men oppermachtig waren. Een dergelijk systeem is uitermate welkom aan landen met imperialisti sche bedoelingen, omdat het voldoen de is met de leidende klasse bepaal de regelingen te treffen. De Arabi sche groot-grondbezitters hebben hierbfy dezelfde rol vervuld als des tijds de Raja's in Brits-Indië. De Joodse immigratie en de nieu we sociale structuur brachten een door Engeland niet gewild element in het Midden-Oosten, het Midden-Oos ten, dat om zijn oliepijpleiding en voor de veiligheid van het Suezkanaal voor Engeland belangrijk is. Deze factoren verklaren Engc-land's houding van vandaag. Als je een kaart van het Midden-Oosten bekijkt dan zie je welk een klein stukje Pa lestina is te midden van de omrin gende Arabische staten, die over het algemeen dun bevolkt zijn. Een optocht voor hongerende jeugd In het kader" van de oproep van de Verenigde Volken tot hulp aan de noodlijdende jeugd heeft de „Ameri can Overseas Aid" onlangs in de voor naamste straten van New-York een optocht georganiseerd, waarin meer dan 25.000 schoolkinderen meeliepen. In horizontaal gedragen vlaggen, die zo breed waren als de straat, werden gaven in geld opgevangen. Het ging hier slechts om een symbolische geld inzameling De-initiatiefnemers heb ben zich voorgenomen 6 000 000 dollar bijeen te brengen ten behoeve van de 230 millioen noodlijdende kinderen in de wereld Bossche bruqge-leed weldra qeleden Het „bruggeleed", waaronder Bra bants hoofdstad drie en een half jaar gebukt ging (in October 1944 immers werden bijna alle- bruggen door de Duitsers opgeblazen* is thans bijna ge_ heel geleden, dank zij de tot stand koming van een der laatste belangrij ke verkeersbrugger. over de Zuid- Willemsvaart. Den Bosch, doorsneden door Dom mel, Dieze en Zuid-Willemsvaart telt' talrijke bruggen en brugg tjes. In 1947 kwamen de twee belangrijkste brug gen in de verbinding Noord-Zuid ge reed (over de Dieze en de ~'ommel in de weg naar Vught), Maar ook de kleinere bruggen over Dommel en Zuid-Willemsvaart (in totaal werden tien stuks opgeblazen of gedeelte- FBUILLkTON Avontuur in Venezuela Naar hel Engels door JOHN STUDLEY ik ben het volkomen met je eens. In zal mijn waarde vriend Vicente, de gevangenisdokter, vragen of hy je morgen het fort wil laten zien. En dar zullen we een manier uitdenken om Roias te waarschuwen. i dadelijk naar café „Dos waar de vrolijke jonge lingschap van Porto Cabello gewoon was samen te komen en waar ze, zo als ze hadden verwacht, ook de dok ter vonden. Hij had die avond veel geluk gehad by het spel cn nu zyn Winst omgezet in champagne. Hy was dientengevolge in een ouitenge- woon goede stemming. Hy zou de vrierd van senor Rodoy heel graag Palestina, dat dertig jaar geleden nog practisch veriaten was, is door hard werken zó rijk geworden, dat duizenden Arabieren het land zijn binnengedrongen. Ze hebben zich vaak verenigd tot benden, die het land doortrekken van het ene einde naar het andere. Zij overvallen voertuigen en reizi gers en beroven ze. Zy vallen eenza me nederzettingen aan en terrorise ren zowel de Joodse als de Arabische bevolking, die ze vaak tot hulp dwin gen. Het zou niet moeilijk geweest zfln aan dit bedrijf een einde te ma ken. als de Engelsen dit hadden toe gestaan. Hoe die zaak zit heb jk je de vorige keer geschreven. Ter illustratie is het volgende voor val verhelderend. Kort geleden werd een machine-geweer veroverd op A- rabische aanvallers. Het onderzoek naar de herkomst wees uit dat dit machinegeweer enige dagen tevoren door de politie in beslag was geno men by een Joodse verzetsgroep. Bovendien gebruikten de Engelsen tor handhaving van de orde het z.g Arabische Legioen uit Transjordanië, waarvan je niet direct kunt zeggen dat het bij de handhaving van die or de strikt eerlijk te werk ging. Veel hebben we verwacht van de U.N.O.-commissie maar tot nu toe is er weinig van terecht gekomen. Het minste wat wij verwachten was, dat de waarheid bekend zou worden ge maakt en dat wij het recht krygen ons openlijk te verdedigën. De toe stand ontwikkelt zich echter snel in ongunstige zin. De verbindingen worden moeilyker en ook de postverbinding met het bui tenland. Ik zal je daarom wat meer schryven nu het nog mogelijk is. In deze brief ben ik wel wat ?waar op de hand geweest, geloof ik, maar af en toe is 't voor ons ook wel ple zierig de dingen nog eens juist te formuleren. Met hartelijke groeten van ons gezin (dat het uitstekend maakt) voor alle bekenden en voor jullie in het byzonder Je Lex. Kippenhouders bollenmeevaller van een paar millioen! De kippenhouders boffen: Destijds werd in Verband met de verhoogde eierprys goed gevonden dat hun een na-betaling mocht geschieden over de eieren, geleverd in 1947. Verschillende handelaren en coöpe raties zyn nu begonnen met het uit betalen hiervan; In Overryssel en Gelderland is dat ongeveer 40 ct. per 100 eieren. Voor het Zuiden en het Noorden van het land moet nog vast gesteld worden hoeveel de kippenhouders te rug krygen, maar het totale bedrag is ongeveer 2% 3 millioen gulden. lijk verwoest) zijn van grote beteke nis voor het locale verkeer en de scheepvaart Op het ogenblik wordt nog van een drietal provisorische bruggetjes gebruik gemaakt, maar het laat z'ch aanzien ,dat het Bosschie bruggeleed definitief geleden zal zijn. door het fort rondleiden, of hem naar een van de andere historische gebou wen, die de roem van Porto Cabello waren, begeleiden. De plaats, waar Alvarez de ver raders straft, riep Roddy hardop, wil len wc het allerliefste zien. En, voeg de hy er by, terwijl hij schamper het rokerige café rondkeek, als we een paar heren, die nu nog vry rondlo pen, daar óók konden zien, zouden we nog veel liever gaan. Hoewel de opmerking tot niemand In het bijzonder gericht was, veroor zaakte zy toch een geweldige con sternatie en had tot uitwerking dat verscheidene teruggekeerde bannelin gen haastig hun ijs lepelden en stil letjes naar huis afdropen. Ze maakten met dokter Vincente een afspraak voor de volgende dag en toen ze veilig en wel in hun eigen huis zaten, kwam er een serie pro testen van Peter aan Roddy*s adres. Je .toewijding voor Alvarez, zei hij, i3 roerend, maar veel te plotseling. Je overdrijft. Bovendien wordt je er een volleerde leugenaar door. Dat is 90. Daarom gromde hij maar een paar maal heel diepzinnig en was biy dat een paar E.H.B.O.-mannen zich van hem meester maakten. De jour nalisten op hun beurt snelden weer weg om met de tongen uit hun mond de interviews uit te werken. Véél had de winnaar niet gezegd, maar dat slecht voor je karakter. Als zoon van de man, die Alvarez tracht te vernietigen, verklaarde Rod dy, is myn positie hier uiterst deli caat. En volgende week zal zy dat nog in sterker mate zyn. Mc. Kil- drick kreeg vanmorgen een telegram, dat Sam Coldwell hier met de volgen de boot zal komen. Dat hy naar Por to Cabello vertrekt op hetzelfde ogen blik dat Vega hier arriveert, bete kent complicaties voor Alvarez en ook dat die complicaties gauw zul len komen. Want waar Sam Cold well opdunkt daar vind je ook sa menzweringen en omkopery cn aller lei andere praktylcen, die het dag licht niet mogen zien. En als lk Ro- jas uit de gevangenis wil helpen, moet ik niet verdacht worden met Sam in relatie te staan. Voor Alvarez bestaat geen neutraliteit De man, die niet vóór hem is, ls tegen hem. Dus moet ik aanhanger zyn van Al varez en zyn bende. En ik moet zo veel mogelyk tonen, dat ik de F.C.C, tegenwerk en Vega en vooral Sam Codwell, omdat iedex-een weet dat hy ging hun lezers tenslotte niets aan. Jimmy werd naar de E.H.B.O.-kamer gebracht, waar zyn schaatsen werden afgebonden, waar zyn voeten in een kommetje met lauw water werden ge stopt en waar een der E.H.B.O.-man nen zyn hoofd met zachte vingers be gon te masseren. Hy kreeg een ge- de persoonlijke vertegenwoordiger van myn vader is. Vega's vrienden weten nu dat vader me behandelt als of hy me niet vertrouwt Dat moet die kliek van Alvarez ook weten. Ze denken dat mijn werk hier een soort straf is. Geen een van die kerels heeft ooit in zyn leven een klap uitgevoerd en dat de zoon van een ryk man met een ploeg negers by een baggerma chine staat te zweten, kan voor hen alleen maar betekenen, dat ilc het met myn vader aan de stok heb ge had. Myn politiek is nu ze in die waan te laten en te versterken. Als ik een beetje moet toneelspelen of liegen, wat betekenen een paar leu gens tegenover de vrjjheid van een man als Rojas? Dus als we morgen boffen en Rojas te zien krygen, wees dan niet verbaasd als ik hem op een beledigende manier behandel. Als lk dat doe zullen ze het binnen een uur in de café's cn op alle plaza's weten en Alvarez zal me een jongmens vin den waar hy wat aan heeft. En een hele hoop dingen die ik zal dienen te doen, zullen omgekeerd maken, dat klutst eitje met-een scheutje cognac en drie warme worstjes met mosterd. Deze vriendelyke vertroeteling liet hy zich goedmoedig en vriendeiyk gon zend welgevallen, tot hij zich bewust werd, dat Sietske nog steeds niet op het toneel was verschenen. Vega's party me een ondankbare zoon en bovendien een schurk gaat vin den. Het zou best kunnen dat zy, op hun beurt, my beledigen en nog meer duels zullen uitlokken. Maar dat hoort er allemaal by. Myn enig doel is om die oude man te redden. Het kan me niets schelen hoeveel re voluties ik intussen in de war stuur. Ik zou alles en iedereen willen offe ren voor hèm. Na deze voor zyn doen ongewoon- lange redevoering haalde Roddy diep adem en keek Peter uitdagend aan, alsof hy verwachtte dat die hem zou tegenspreken. Peter glimlachte alleen maar cynisch en liep naar de slaap kamer, die uitkwam op het binnen plaatsje. By de deur draaide hy zich om. En het meisje, citeerde hy, was heel lief! De volgende morgen troffen de twee Amerikanen dokter Vicente in het wachtlokaal van het fort en begonnen onder zyn leiding hun tocht door de vesting. Ze deden net alsof ze buitengewoon veel belang ctelden in de patiënten Kranten verliezen hun naam De commissie voor de perszuivering heeft bepaald, dat met ingang van S Mei geen persorganen zullen mogen verschijnen onder de volgende namen Amersfoorsche Courant (gedurende 5 jaar), Nieuwe Venlosche Courant (8 jaar) en de Westlandsche Post (15 jaar). Het advies van de deskundige was .in alle drie gevallen 20 Jaar naamsverbod. Tenslotte bepaalde de commissie dat gedurende tien jaar te Lisse en in een omtrek van 25 kilometer rond» om Lisse geen persorgaan mag ver schijnen onder de naam „Ons Week blad". Ook in dit geval had de dgs„ kundige 20 jaar geadviseerd. MAANDAG 3 MEI 1948. Hilversum I 301 DL 7.00 ea 8.00 Nieuws; 7.30 Orkest Louis Levy 8.15 Lichte morgenKanken; 9.15 Brahms-concert; 10.00 Morgenwydlng 10.30 Voor de vrouw; 10.45 De re genboog; 11.20 Kamermuziek; 11.40 Voordracht ;12.00 Virtuoso-trio; 12.38 The Kilima Hawaiians; 13.00 Nieuws; 13.20 The Ramblers; 14.00 Pianorecital; 14.30 De schoolarts geeft raad; 14.45 Concertgebouwor kest; 15.40 „De wereld ia een draai toneel", 16.45 Filmland pre senteert; 17.00 Voor de jeugd; 18.00 Nieuws; 18.30 Ned. Strydkrachten; 19.00 „Wat moet er van die kinde ren terecht komen", klankbeeld; 19.25 Zangrecital; 20.00 Nieuws* 20.15 P.S.-cabaret; 20.45 Radio-de bat; 21.05 Metropole-orkest; 22.0G Gram. muziek; 22.30 Vioolrecital; 23 Nieuws. Hilversum II 415 M. 7.00 en 8.00 Nieuws; 7.15 Réveille;; 7.45 Een woord voor de dag; 8.15 Gewyde mu ziek; 9.15 Voor de zieken; 9.35 Op gewekte klanken; 10.15 Beethoven- programma; 10.30 Morgendienst; 11.15 van oude en nieuwe, schryvers; 11.35 Zangrecital: 12.00 Werken va Massenet en Delius; 12.33 De Vari anten; 13.00 Nieuws; 13.30 Ensemble Donaukl anken14.00 Radio-uitzen ding voor de scholen; 14.35 Amati- trio; 15.00 Pianorecital; 15.30 Swee- linck-kwartet; 16.00 Bijbellezing; 17.00 Voor de kleutérs; 17.15 Orgel spel 17.45 Koorzang; 18.30 Gram. platen verzoekprogramma; 19.00 Nieuws; 19.30 Het actueel geluid; 20.00 Nieuws; 20.15 Omroeporkest; 22.05 Requiem van Fauré; 22.45 Avondoverdenking: 23.00 Nieuws. DINSDAG 4 MEI 1948 Hilversum I 301 m. 7.00 en 8.00 Nieuws; 7.30 en 8.15 Gram. muziek; 7.50 Dagopening; 8.45 Pianoconcert van Schumann; 9.15 Morgenwyding; 9.45 Arbeidsvitaminen; 10.35 Zang recital; 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Orgelconcert; 11.45 Voordracht: 12.00 Zuid-Amerikaanse dansen; 12.43 Vi oolspel: 13.00 Nieuws; 13.15 The A- vrolians; 14.00 Met naald en schaar; 14.30 Pianorecital; 15.00 „La Giocon- da". opera van Ponchielli; 16.40 Voor de jeugd; 17.00 Dat kun jy ook; 17.30 Tom Erich. piano; 17.45 Nieuws; Van 18.00 tot 20.15 Nationaal program ma; 18.05 Reportage herdenkingssa menkomst in de Ridderzaal; 18.50 Omroepkamerorkest; 19.25 Valerius- liederen; 19.30 Reportages van de herdenking der gevallenen; 20.15 Nieuws; 20.20 Kamerkoor; 21.00 Strykorkest Musicorda; 21.30 Be roemde liederenreeksen; 22.15 Bui tenlands overzicht; 22.30 De Kwin tetspelers; 23.00 Nieuws; Hilversum II 415 m. 7.00 en 8.00 Nieuws; 7.15 Gram. muz. 7.45 Mor gengebed; 8.15 Pluk de dag; 9.00 Lichtbaken; 9.35 Ochtendconcert; 10.00 Voor de kleuters; 10.30 School radio; 11.00 Werken van Beethoven; 11.30 Als de ziele luistert; 11.40 Du etten; 12.03 Pianorecital; 12.33 en 13.20'Vaudeville-orkest; 13.00 Nieuws 13.45 Uit het boek der boeken; 14.00 Kamermuziek; 14.30 Onder ons; 15.00 Schoolradio; 15.30 Gram.muziek 1600 De Zonnebloem; 16.30 Ziekenlof; 1700 Na Schooltyd; 17.30 Voor de jeugd; 18.00 Nationaal programma, zie Hil versum I; 20.30 „Het lied van Ber- nadette",radio-roman naar de ro man van Franz Werfel; 23.00 Nieuws. van de dokter en in de andere ge vangenen om niet te laten biyken dat het hun eigenlyk alleen om generaa* Rojas te doen was. Na ieder bezoek aan een cel, vroegen ze aan Vicente hun de geschiedenis van de bewoner te vertellen. Vicente voelde zich door hun ongeveinsde belangstelling ge vleid, zodat de verhalen geleidelijk aan steeds langer waren geworden en ten slotte was de jonge dokte: 'i- tengewoon mededeelzaam geworden. Toen ze eindelijk waren afgedaald naar de laagste ry cellen, atond Vi cente even stil en wees ncar een ge traliede dubbele deur. Daarin, fluisterde hy tegen Peter, is onze voornaamste politieke gevan gene, generaal Rojas. Er ia niemand, die Alvarez zo graag dood zou zien. En als hy fccm hitr nog een m&tr.d houdt, zal hy zijn zin hebben. Maar ze zeggen dat di» man csn verrader is, tracht Rody in hot mid* den. De dokter haalde de schouders op. In myn land is iedereen, die nifct voor de regering is een verrader. Ons correspondenliehoekie Beste allemaal! Nu ik een tydje geen briefjes van jullie beantwoord heb, is de stapel brieven van mijn neefjes en nichtjes steeds groter geworden. Het wordt daarom hoog tijd, dat jullie brieven beantwoord worden. Kinderen, die vandaag hun naam niet in ons cor respondentieboek je vinden, moeten maar niet ongeduldig worden. Ook zy komen aan de beurt, al wordt het dan wellicht ook de volgende week. Allemaal tegelijk gaat nu eenmaal niet'. Annie Nagtegaal schreef my, dat ze het lettergrepenraadsel erg leuk vond. Zy wil graag weer eens zo'n raadsel in de Kinderkoerier zien. Annie, het komt voorelkaar, hoorlj Jasmijn. Kun je al aardig handballen, Jasmyn? Ik ben geen lid van een voetbalclub, hoor! Jullie hebben een flinke boerdery, is 't niet? Komen je bloemen alop Hennie Groet felici teer ik met de sehoolprys, die zy ge wonnen heeft! Dat was op het nip pertje zeg! Wat had je een massa punten. Daag! Meinoutje van Stip- riaan. Ik geloof ook wel, dat Jimmy Brown de elfstedentocht zal winnen. Hy rydt tenminste vreseiyk vlug! Pop krygt met de grote vacantie een vriendinnetje uit Rotterdam te loge ren. Dat zal leuk voor je zyn Pop! Tot schrijfs, hoor! Mar ten de Vries is van harte welkom in onze club. Natuuriyk doe je nu steeds met onze wedstrijden mee, hé? Maart Je Mere- boer heeft haar prys nu wel ontvan gen, is 't niet? Nu kim je voorlopig raak schryven, he? Orchidee heeft heeft haar zus geholpen en is heer- lyk uit geweest. Dat is nou wat je noemt: het nuttige met het aangena me verenigd. Hoe Is het nu met je zus? Vergeetmynietje. Wat plakken jullie in die schriften? Ik heb niet goed begrepen, wat je bedoelde. Spaar je misschien plaatjes uit kran ten en tydschriften op? Nel Smink. Leuk, dat jy je zo met Je vriendin nétjes vermaken kunt Ik hoop, dat het op je verjaardag gezellig wordt kind! Daag! Sneeuwprinses. Die post- .zegels, die je hebt, kun je gewoon als brief aan mij zenden. De postzegels zijn voor de t.bc.-patientjes. Voor zil verpapier heb ik geen plaats, jammer genoeg. Strandschelp Je mag natuur iyk ook met de Kinderkocrier mee doen. Schryf maar gerust, hoor! Montbretia. Dat zal een fyn school reisje worden, zeg! Als het dan maar mooi weer is! Alkle Romar en haar broertje zyn ook welkom in onze kring! Schryf maar dikke brieven, hoor! Sueemvklokje. Ik zal in deze Kinderkoerier nog eens een corres- pondentievriendinnetje voor je vra gen, hoor! Misschien, dat het dan wel lukt. Daag! Astertje. Ben jy al eens in Rotterdam geweest? Wat is daar KEESJE HAD HONGER! Eens zei klein Keesje: „Moeder! 'k Heb honger als een paard! Mag ik alstublieft een stukje Van die leklc're kersen taart?" „Die is voor vanmiddag, jongen!" Sprak toen Moeder en ey nam Voor het hongerige Keesje Een gesmeerde boterham! Maar klein Keesje ging nu pruilen! Riep: „Die boterham eet ik niet!" Keesje had dus V ls duidelijk Wat men „lekker-honger" hlot! Ingezonden door RINKIE MEIJER. een massa door de oorlog vernield, he? Edelweis en haar vriendinnen hebben een hele reis door de duinen gemaakt. Jammer, dat het toen zo fris was, luldjes! Jannie Wit heeft haar prijs nu ook wel ontvangen, is 't niet? Ik had geen boek voor je, maar ik hoop, dat je met de doos postpa pier ook bly bent. Tot schryfs! Roodborstje en Vlinder worden har telijk bedankt voor hun briefjes. Ge lukkig, dat je nu eindelyk een tent heöt gekregen, he? Ik hoop, dat je maar gauw mag groeien. Neen, ik heb nog lang geen postzegels genoeg hoor! Daag! Joop Stubenistky. Fyn, dat dat alles nu weer achter de rug is en dat je nu weer helemaal beter bent Je bent we erg groots op je vulpen, denk ik! Het beste hoor! Ziezo, voor vandaag was dit het laat ste briefje weer. Tot de volgende week jongelui, en de harteiyke groeten van OOM ROB Deze week heb ik van de volgende kinderen de volgende hoeveelheden postzegels ontvangen: Elly Bart, Alkmaar 130 Annie Bakker, Schagerbrug 100. Harteiyk dank, meisjes! Wie volgt er? Peter Adrlani, Papiermolenstraat 7, Alkmaar, zoekt een vriendje van on geveer 10 jaar om briefwisseling mee te houden. Peter is een verwoed post zegelverzamelaar en hy wli graag, dat de toekomstige' brlefschryver, dat ook is. Wie dus graag een vriendje hebben willen, die postzegels verza meld, die kan aan Peter schryven. Emmy Brouwer, Barak M 9, Pet ten, vraagt een meisje van ongeveer 12 jaar, die met haar een briefwisse ling wil houden. Schryf haar eens, misschien ga je met de grote vacan tie dan wel naar Petten te logeren! Zou dat niet fijn zyn? DE NIEUWE WEDSTRIJD Hallo, jongens en meisjes! Veertien dagen geleden hebben wy geen raadsels in de Kinderkoerier ge had en zodoende is er vandaag na tuuriyk geen uitslag van een wed- stiijd en staan er dus ook geen prys- winnaars in ons jeugdhoekje. Vanzelf hebben we vandaag wel een nieuwe wedstrijd! Lang heb ik gepiekerd, wat voor een wedstryd het nu eens moest zyn, maar ik wist het echt niet! Totdat ik enkele van jul lie briefjes voorlas! Enkele kinderen vroegen daarin of er weer eens een opstelwedstrijd kwam. Welnu, hier is die dan! We houden dus een opstelwedstryd! Alle kinderen mogen meedoen en je mag zelf weten, waarover je een opstel maakt Niet overschryven uit een boekje, hoor! Maak het over het voorjaar, de voorbije Paasvacantie, de komende zomer of iets anders! Zoek zelf maar uit Schryf het met inkt op een aardig stukje papier. Doe het vooral netjes en zet er geen taal fouten in. Daar let ik óók op, hoor! Twee pryzen stel ik beschikbaar: een doos postpapier en een boek. De opstellen van de pryswinnaars komen in de Kinderkoerier te staan! Pak dus pen en papier en ga aan de slag. Vergeet niet je naam en adres In je brief te vermelden en zet er ook by of je een jongen of meisje bent en hoe oud je bent. Ik reken op een massa opstellen en bij ieder opstel een aardig briefje. Dat vind ik zo leuk! Jullie briefjes zal ik ook weer in de Kinderkoerier beant woorden. Veel succes! Tot slot: de prys, die sommige kin deren nog van my moeten hebben, is deze week verzonden. Hebben jullie hem al ontvangen? Allemaal tevreden? Ik hoop het. Tot schryfs! OOM ROB Zilliacus' mening over een oorlog „Voorkom hem, werk hem tegen" „Welke zou Uw houding zyn, wan neer tussen de Sovjet-Unie en de Verenigde Staten een oorlog zou uit breken?" Aldus vroeg men de bekende Britse dissident Labourafgevaardlgde ZIL liacus. Hij antwoordde: „Als een oor log tussen deze beide landen uitbrak, zouden landen van de gehele wereld. Groot-Brittannië inbegrepen, er aan moeten deelnemen. Wat ik vóór alles verlang is, dat wij al oqze invloed aanwenden om een dergelijk^ oorlog te voorkomen. Mocht hij ooit uitbreken, dan zal ik mij er uit alle macht tegen verzetten en al mijn krachten inspannen om hem zo spoedig mogelijk te doen op houden. Groot-Brittannië zal een Ame rikaans vliegdekschip worden, terwijl ik een pacifist zal zijn, die tegen deze oorlog strijd zal voeren".

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 3