Hat tachtig jarig bestaan van de R.H B.S. OPENING „Bloed en Liefde" van Bomans een succes „BIced en Liefde" een zeer coe- paf.K lijke naam voor het indei daad bloedige en kostelijk onzinnige drama van Godfried Bomans, dat gisteravond do^r ct leerlingen van de juoilexende ftHKS ten tonele werd gevoerd. Deze fcoiieHjke parodie op de mid'.'e.Joeu- x i doorspekt met anachronismen *tl zo vol geestigheden, dat het Pu' bliek, dat deze eerste avond bestond Uit uerlingen en hun leraren, bet 8^mf? rauwelijks kon verwerken. De heer Schepens. die de regie Voerde, heeft eer van zijn werk ge had. Feu woord' van hulde voor hem en ou* voor de heer Hut, dm z:ch evenals hij veel moeite getroost heeft ©ni deze uitvoeringen te doen slagen. Maar ook de jonge acteurs er. ac trices verdienen alle lof. Zij brach ten bet door zijn vele geestigheden vaak moeilijk te spelen stuk. mët een enthousiasme, dat aanstekelijk op het publiek werkte. Men kon hen aanzien de- xe er zin in hadden. Kr was een grote reeks medespelen doh Van de damesrollen noemen we Ja. i,a van Beieren, gespeeld door B-n van Gorcum. Amalia van Solms. gespeld door Ingrid Möller er Louige de Colignv gespeeld door Tiny En gel. Van deze drie was Bcp van Gor cum ongetwijfeld de sterkste. Ingrid Molïer speelde met overtuiging en doorleefde haar rol wel, maar haar Btem was vaak te zacht, hiertegen over stond Adrij Boomgaard als Phi lips van Bourgondië in een grote rol Hij speelde enthousiast, maar wist ©M altijd te overtuigen Anders was dit weer bij Peter Boodt en Pum Ku- penis resp. als Iwan de Verschrikke- lüke en Maxlmiliaan van Oostenrijk, die vrijwel aan elkaar gewaagd wa ren en met veel zwier hun figuren ui^b^etden. Ook Wim Verstegen als Charles van Artois had aardige mo menten. Maar bovenal werd de rol van Boudewijn door de kleine Aart Kaarsemakers met haast kinderlijke fu-. gevoeligheid en humor gespeeld. Vm Schroevers was wat onwennig in zi'n proloog, maar zijn voordracht en gpbaar waren goed. Karei de Vijfde, die door de heer Schepens zelf werd gespeeld, was in één woord meester lijk. Wat verder te zeggen van de vele geestige momenten als het schaken van de beide jonkvrouwen in het le bedrijf, het onderbroken feestgezang In h°t 2e bedrijf en de dubbele moord, die in het 3e bedrijf, „niet met opzet", d^"r Boudewijn werd gepleegd? kerkdiensten ALKMAAR Ned. Mevr. Gem. Groote Kerk 10 uur ds. van Wijk, H. Doop. Gruo.e Kerk 5 uur ds. den Oudsten Kapeikerfc 10 uur ds. Wesseldijk. In alle diensten schaalcoüecte voor het menbileringsfonds Grooote Kerk 7 uur ds. van Santen, Jeugddienst. Bern. Geref. Gem: 10.30 uur ds. Rap- poid Doopsgez. Gemeente: 10 uur ds. A. J. v. d-. Sluis tCollecte Bouwfonds) Baptisten Gem.: Nieuwe Doelen: 10 u. Evang. f. Hofhuis. Evang. Luth. Gem: 10 uur ds. P. C. Roodenburg. Ned. Chr. 'Gemeenschapsbond: Waakt en Bidt: Zondag 3 uur Jeugdsa„ menkomst Dinsdag 7.30 uur Bijbelbespreking Houtweg 8 Donderdag 7.30 uur De heer Van Oostveen. Rozekrutsers Genootschap: Oudegracht 114 Tempeldienst om 10.30 uur Spreker de heer M. Hos over „Religieuse Reclame". Leger des Heils Limmerhoek 40: 10 uur heiligingsdienst 12 uur Zon dagsschool; 8 uur verlossingsbij- eenkomst Nederlands Hervormde Gemeenten: Akesloot: 10 uur ds. A van Santen Br-gen: 1 uur n.m. ds. Bierman. Egmond aan Zee: 10 uur ds. Roobol Heer Hugowaard: 7 uur ds. Van Wijk van Alkmaar Heiloo: 10 uur ds. Bierman Koedijk; 10 uur de heer A. Slager Limmen: 9 uur ds. Plug Oudorp: 10 uur ds. H. W. Bosch Stompetoren: 10 uur ds. N. den Oud sten van Alkmaar medewerking kerkkoor. Veenhuizen geen dienst Egmond Binnen: 10 30 uur ds. Plug Ned. Herv. Evangelisaties: Stompetoren: 10 uur de heer Dekker Oud-Katholieke Kerken: Egmond aan Zee: 8 uur vroegdienst. 10 uur laatdienst, 4 uur vesper Spiritistenver. Harmonia Morgenwijding ABB gebouw, Konings weg 10.30 uur o.J.v. de heer P" Klapwijk van Rotterdam Zondagsdienst Apothekers Zondag 9 Mei: Apotheek Schouten. Emmastraat. Deze apotheek neemt in de daaropvolgende week de nacht dienst waar. Uitstekend verzorgd was alles. Wat een prachtige costumes en décors! Hoe goed ook was de tafelversiering,, de meubels en kleinere attributen in één woord af! Wanneer vanavond, op de réunie van de oud-leerlingen de stemming zo zal zyn als gisteravond, dan belooft ook deze feestelijke bijeenkomst er een te worden die de deelnemers nog lang in herinnering zal blijven. Laat het zo zijn, dat de oud-leerlin gen deze avond onbezorgd feest vie ren in dankbare herinnering aan hun HBS-tijd die voor de meesten hunner de beste jeugdjaren zijn geweest. BENOEMING LID GEMEENTERAAD De voorzitter van het Centraal stem. bureau brengt ter algemene kennis dat het besluit, waarbij hü de heer C. TorenvJied te Alkmaar heeft benoemd verklaard tot lid van de Gemeente raad in plaats van de heer J. A. M. Mulder, voor een ieder ter inzage is neergelegd. CONCERT 23-JARIG BESTAAN MUZIEKTUIN Donderdagmiddag gaf de accorde. onvereniging .Crescendo" een concert in de Muziektuin ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de tuin. Het weer werkte uitstekend mee en de helaas weinige bezoekers hebben in de zonnige tuin van een aardig concert kunnen genieten. Er werd goed ge. speeld onder leiding van dirigent A. v. d. Wolff en de musici hadden een dankbaar applaus in ontvangst te ne men. Na gelukwensen aan het gemeem tebestuur en de exploitant de heer Ed. Jager, opende 't gezelschap met de pittige Accordeonistenmars, waarna het afwisselen^ programma vlot werd afgewerkt. De eerste helft werd ver zorgd door het B,_orkest. dat uitslui tend uit jeugdige accordeonisten be staat. Vooral „Lovely gril", een ver. plicht concoursnummer werd geappre cieerd. Het B_orkest bracht o.m. „Mond nacht auf der Alster" en de bekende feestmars van V. D. Glas. Het was een prettige middag, waarvoor wel wat meer belangstelling had mogen be-„ staan. JIU-JITSU DEMONSTRATIE Langzamerhand wordt de Oosterse verdedigingssport, het Jiü-Jitsu, ook in ons land populair. Velen hebben echter een geheel ver keerde voorstelling van deze sport gekregen. Jiu-Jitsu is een sport die in de eer ste plaats ten doel heeft ztfn beoefe naars in een goede lichamelijke con ditie e engen. In de tweede plaats is Jiu-Jitsu de by uitstek geschikte verdedigingssport. Om nu verschillende verkeerde idee ën uit de weg te ruimen heeft de heer Tadema, Jiu-Jitsu instructeur, beslo ten een demonstratie avond te geven. In de grote zaal van Café Centraal zal Maandagavond deze demonstratie plaats vinden. Wij kunnen ieder aanraden Maan dagavond eens naar café Centraal te wandelen, te meer daar deze demon stratie gratis toegankelijk is. Ingezonden Mededeling Hedenmiddag ZOMERBAD SPORTPARK Tel. 3701 Abonnementen aan beide kassa's: Overdekte Tel. 3500. Uit het dagboekvan de politie DE BAL BEGRAVEN.—.. Deze week vermiste men op het Gem. Sportpark een leren bal. Door forcering van een deur van de berg* plaats had men zich toegang verschaft tot de plaats waar de bal opgeborgen was. Later bleek, dat enige jongens zich aan deze diefstal had schuldig gemaakt. In de buurt van de Zander;, sloot was de bal begraven. De politie heeft hem weer aan de beheerder van het Sportpark ter hand gesteld. NOG EEN VOETBAL Een leerling van een der Alkmaarse scholen verscheen dezer dagen met 'n gpinternieuwe leren voetbal op school. De knaap hield vol, de bal gevonden te hebben. De onderwijzer vond de zaak verdacht en waarschuwde de po litie, die na onderzoek vaststelde, dat de bal voor f 22.50 in een winkel ge kocht was. De jongeman had betaald met een bankbiljet van f 25.—, dat hij uif de portemonnaie van zijn moeder had gestolen GELUKKIG TERECHT Woensdag bracht een chauffeur een drie-jarig jongetje aan het bureau van politie. Hij had het kind van een voor hem Uit rijdende vrachtauto af zien vallen. De politie slaagde er niet in, de indentiteit van het Kind, dat een flinke buil op het hoofd had opgelp„ pen en aan zijn handje gewond was vast te stellen. Men vervoerde liet knaapje ter observatie naar het Cen traal Ziekenhuis. Later op de dag meldde zich een angstige vader aan het bureau. Hij verklaarde, dat het kind geregeld van huis wegloopt. In het Centraal Ziekenhuis kon hij ?ijn kind weer afhalen. - ONWEL Op de Kennemerstraatweg werd Woensdag een man onwel. De politie constateerde, dat het een verpleegde uit de Willibrordusstichting was éh bracht de man terug naar Heiloo. GEEN RIJBEWIJS —De politie nam Woensdagavond een motorrijwiel in beslag, dat beredem werd door een 18-jarige jongeman, geen rijbewijs bezat. Bovendien was de motor niet voorzien van een ge luiddemper. GEEN VERGUNNING Bij een caféhouder werd cp Hemel* vaartsdag een hoeveelheid jenever door de politie in beslag genomen. De man bezit dus geen vergunning om jenever te verkopen. Hij kreeg een proces-verbaal. KEMPHANEN —Twee surveillerende agenten troffen in de nacht van Donderdag op Vrijdag op de Kanaaldijk een hevig vechten de man en vrouw aan. De vrouw die een geopend mes in de hand hiel<i. had reeds een blauw oog opgelopen. Beiden verkeerden onder invloed vaji sterke drank.... De H. Hermandad geleidde ieder naar hun woning terug. Geslaagde Stertocht naar en van Alkmaar Ongeveer 1100 wandelaars namen deel aan de stertocht, die op Hemel vaartsdag door de Noord Hollandse Bond was uitgeschreven. Tussen 10 en 12 uur des morgens startten de verschillende wandelver enigingen uit o.a. Schagen, Pürmer- .end, Castricum, Zaandam, Hoorn, Den Helder en Beverwijk. Van de Alkmaarse verenigingen za- ffen we „de Jeep", „de Kaaskoppen", „Het versleten zooltje", II.V.Z. en R.A.S.A., die het dertig kilometer lange parcours moesten uitlopen via Bergen, Schoor! en Koedyk. Het was ongeveer drie uur toen de eerste groepen bij de finish versche nen en om vijf uur waren de laatste binnen. Een pluim verdient de bekende Hoornse tippelaar, de 78 jarige P. M. van Wijk, die deze tocht tot een goed einde heeft gebracht. In het Gulden Vlies werd de mooie dag besloten met de wandelsportre vue „Naar Pedestanië", geschreven door mevrouw van Tongeren uit Hoorn Op veelvuldig verzoek werd deze mooie revue, die tien jaar geleden jvoor het eerst was opgevoerd, voor de 'i tweede maal voor het voetlicht ge bracht. Wij vernemen nader, dat van 16 tot en met 19 Jur.i as. te Alkmaar de avond-vierdaagse zal worden gehou den; deze wordt evenals op voorgaan, de jaren gehouden over een parcours van driemaal 15 kilometer. Inschrijvingen worden liefst tot een week voor de marsen, o.a. bij de heer G. Dilling, Fnidscn 50 A ingewacht, Eeisfe prijs voor poliiie-iippelaars Een detachement van de Rijkspoli tie te Alkmaar heeft op Hemelvaarts dag de eerste prijs behaald op een wandeltocht van dertig kilometer, die door het Nationaal Jongeren Verbond In den Haag was uitgeschreven. Deze kranige groep van twaalf man, 'die onder leiding stond van de opper wachtmeester J. L. Breetvelt, heeft het lange parcours zonder rusten uitge lopen en de Alkmaarders kregen bo yendien een groepsprijs, omdat er bij hen geen uitvallers waren, i De zilveren medaille, die zij voor Juin keurige prestatie kregen, was be schikbaar gesteld door de burgemees ter van den Haag. De jury gaf punten voor het aan snelden. afmelden, tenue of kleding, Jmarsvaardigheid. discipline en stem ming. Het detachement zal deelnemen aan |de Vierdaagse, die over enige tijd weer gehouden zal worden. EEN GROOTS GEBAAR Ons werd medegedeeld, dat het per soneel van de Ringers-fabriekcn heeft besloten, het loon van èèn uur be schikbaar te stellen voor de Stichting 19401945. Ook de directie zal eenzelfde bedrag als door het gezamenlijke personeel wordt opgebracht, aan de Stichting overdragen. Wij vernemen voorts, dat andere be drijven en instellingen in Alkmaar van plan zijn, dit goede voorbeeld te volgen. Zanguitvoering Strafgevangenis Op Bevrijdingsdag had in de gevan genis een zanguitvoering plaats. Dat gebeurt gelukkig wel eens meer. Maar het bizondere was, dat het koortj' ditmaal bestond uit 'n twintigtal vrou welijke gevangenen. Onder leiding van het Hoofd der vrouwelijke ge vangenen, Mevrouw v. d. Mije, had deze een Hental nummertjes ingestu deerd. In hun burgerkleren mochten allen in de hal beneden komen en schaarden ze zich om het orgel. De kleine luikjes, waardoor den gevan genen het eten wordt aangereikt, moch ten ditmaal open, zodat een paar hon derd gevangenen konden meeluisteren en door hun applaus bewezen, dat ze de uitvoering zéér op prijs stelden. Na afloop nam een Bestuurslid van het Nederlands Genootschap tot re classering afdeling Alkmaar, het woord en richtte zich in de eerste plaats tot de Directeur, de Heer Lassche, die met vrouw en dochter en enige geno digden, de uitvoering bijwoonden. Hij bracht hem dank voor alles wat door zijn bemiddeling was aangeboden Daarna kreeg mevr. v. d. Mije een welverdiend compliment en richtte de spreker zich tot de vrouwelijke ge vangenen. bestaande uit jonge meisjes, maar ook uit huismoeders met gezin nen, waarvan sommigen tot twee jaar zijn veroordeeld. Spreker dankte voor de mooie uitvoering. Vooral nummer vier, 't lied -v. Guido Gezelle: „Heer mijn hert is boos en schuldig" en vooral de laatste regels: ,.'k Heb ge zondigd, ik beklage 't, help mij God! Vergeef het mij", Spreker hoopte dat al de gevangenen en ook al de toe hoorders, nog dikwijls dit lied in hun hart zullen herhalen'. Hierna bood Mevrouw Haytema/ namens de afdeling' Alkmaar van bo vengenoemd genootschap een envelop met inhoud aan, aan Mevrouw v. d. Mije. De beide andere Alkmaarse re- classeringsinstellingen hadden reeds eerder een bijdrage gegeven om mo gelijk te maken, dat men wat lapjes stof e.d. kon aankopen, waarvan de vrouwen in hun vrije tijd kleding stukjes vervaardigen, die later weer aan de Alkmaarse armen van alle ge zindten, gratis worden uitgereikt Gy lezeressen, mocht ge eens een textielpunt je over hebben, zendt dit dan aan Mevrouw v .d. Mije, per adres Comanstraat 32 alhier. Ge kunt dit doen per post, maar ookper dichtst bijwonende Padvinder (ster), die onge twijfeld gaarne voor doorgifte zullen zorgen. Wilt ge nog iets er bij insluiten, van harte welkom. Men kan niel alleen van textielpunten iets kopen. Zonder twij fel kunt ge nog een zonnestraaltje brengen in veler harten. schoencreme wrijfwas poetsextract „Beter dan ooit'' HARMONIE THEATER „ONDER HYPNOSE" In het Harmonie Theater draait de ze week een circusdrama, dat waar. dering verdient door de uitstekend verfilmde staaltjes van circuskunst. Hei-bert Lom zien wij hier in een rol van hypnotiseur in optima forma. Als bedelaar komt hij bij een nog klein en onbeduidend circusgezelschap dat groeit, naam maakt en verandert in een alom bekend en groot circus. Deze hypnotiseur verkrijgt, omdat hij weet, dat hét circus zonder hem niet veel waard is, een grote macht, die hij weet uit te buiten. Was hij in de aanvang van de film slechts een on derdeeltje, later ziet men hem als de compagnon van de directeur, maar. „hoogmoed kom't voor de val" en zo gaat het ook met deze man, die door het onder hypnose brengen van een vrouwelijke collega, niet meer ver trouwd wordt en tenslotte de dood vindt. Voor hen, die oog hebben voor de romantiek van het circusleven, ver dient deze rolprent zeer zeker een aanbeveling. CINEMA AMERICAÏN „DE GROTE ILLUSIE" „Alle democraten in de wereld moe ten deze film zien", was de uitspraak van Roosevelt, gedaan in minder be wogen tijden dan waarin wij thans leven. Deze film is dan ook ingesteld, meer op wat de mensheid bindt dan wat haar scheidt. Het gegeven handelt over het leven der' „betere" krijgsgevangenen (offi cieren) in de Duitse kampen der vo rige wereldoorlog. Het doet voor ons mensen uit de 2e wereldoorlog ietwat vreemd aan (e moeten aanschouwen op welke char mante wijze de Duitsers met hun krijgsgevangen gemaakte geallieerde officieren omspringen. De sportieve wijze waarop een Duits genei-aal' (Erich von Stroheim) de tot 4 triaal' toe ondernomen ontvluchtingspoging der geallieerde officieren opvat, is niet meer naar „onze" werkelijkheid. Aan individueel sterk 3pel van Erich von Stroheim en Jean Gab^n, doch vooral ook van Pierre Fresney, als Frans adellijk officier, die zijn le ven geeft om dat van zijn medelot genoten te kunnen redden, valt veel te genieten. Aan het einde van de film zien twee Fransen de Zwitserse grens over trekken. Vrij, maar als soldaat vpr- plicht wederom de wapens op te ne^ men. A.B.T. „DAGERAAD" „Dageraad" is een spannende film, die ons verhaalt van de harde strijd van de zogenaamde Commando's van de Première Armee Francaise, de éli te-troepen van Franse vrijwilligers, die vanuit Afrika- stoutmoedige ovër. vallen plegen op Duitse verdedigings centra aan de kust van hun vaderland In deze film wordt op uitmuntende wijze een beeld gegeven van moeilij ke training en van snelle acties. En dan is er de geschiedenis Claude, de moedige luitenant en van Serge, een nieuwe recruut, die in het bezette Frankrijk een grote rol in het verzet heeft gespeeld. Door enige misver standen verdenkt Serge de luitenant, zijn vroegere makker van. verraad en tussen hen ontstaat een gespannen verhouding. In de -zware strijd, waarin zij el kaar steeds moeten bijstaan weet Clau de zijn landgenoot van zijn goede hou ding tijdens de bezetting te overtuigen Als zij aan een Duitse vuurdood zijn overgeleverd, verzoenen zij zich met elkaar. VICTORIA THEATER „GILDA" „Gilda" is misschien een film, die wat vreemd aandoet, maar die de toe schouwer gevangen houdt. Een film waarin het spel van haat en liefde de boventoon voert en die een moge lijk toch wat al te emotioneel beeld geeft van het mondaine leven in het Casino. Tussen de eigenaar van dit luxueuze speelhol en zijn vriend, die hij eens voor de ondergang behoedde, komt de vrouw te staan, in de be koorlijke en gevaarlijke gedaante van Gilda. Dat in deze film uitstekend spel is te bewonderen, behoeft geen nader betoog, wanneer men spelers als Ttita Hayworth, Glenn Ford, Geo Macready en Joseph Calleia op het witte doek ziet verschijnen. Het ge heel is een aaneenschakeling van spannende momenten en de vlotheid van de film, met haar altijd emotio nele ondertoon, geeft een zekere be. koring ook wanneer men het ge geven en de uitwerking minder zou mogen appreciëren. In het voorpro gramma uitgebreid binnen- en buiten- lande 'nieuws. „DE TWEE ZUSTERS KLEH" BERGEN Dit weekend draait in de Rus de Franse film „De twee zusters Kleh" met Annie Ducaux, naar de ro man van Gina Kaus. Deze zeer boei ende film geeft het leven van een jonge moeder ,die haar kind afstaat aan haar getrouwde zuster. Hierdoor ontstaan aangrijpende momenten. De strijd tussen liefde van een moeder en liefde voor een zuster worden boei end door de rolprent weergegeven. Van Maandag af draait de boeiende film „Meisjes achter tralies", die he't leven in een particuliere tuchtschool voor meisjes weergeeft. Een diep menselijk verhaal, dat het oude sy steem van „opvoeden" fel hekelt en dat aantoont, dat betere methoden, be rustend op liefde en recht, slechts kan worden ingevoerd ten koste van .veel strijd. cinema holland ia „SINDBAD DE ZEEMAN" HEILOO Tot nog toe draaide Cine ma Hollandia slechts met één film apparaat, wat tot oorzaak had dat nog velen elders voorstellingeh bijwoon den omdat het afbreken tussen ver schillende delen hen te hinderlijk was. Vanaf de komende week gaat de exploitant met 2 toestellen draaien, wat zeker het genot van de filmvoor stelling zal verhogen en ook het be zoek, dat over het algemeen nog steeds matig was, omhoog zal brengen De film van Woensdag en Donderdag is „Sindbad de Zeeman" met in de hoofdrollen Douglas Fairbanks Jr Maureen O Hara en Walter Slezak. 'n Film die zich afspeelt in Oos terse sferen. ALGEMENE LEDENVERGADERING BOTERCONTROLESTATION „NOORD-HOLLAND" Vrijdagmiddag hield het Botercou- trolestation „Noord Holland" iD het Landbouwhuis 'a algemene ledenver gadering, die zeer slecht door de leden werd bezocht. Geopend werd door de voorzitter de heer E. Dzn. Govers. Door de secretaris Ir. D. C. de Waal werden de notulen der vorige ver gadering voorgelezen, zij werden door de vergadering goedgekeurd. Aangezien er geen ingekomen stuk. ken waren, kon men direct overgaan tot het volgende punt der agenda: het voorstel der statutenwijziging door het bestuur. Deze statutenwijziging -zal worden aangegaan voor de tijd va* 29 jaren, eindigende op 8 Mei 1977. Met algemene stemmen werd deze wijziging aangenomen, waarvoor toe stemming gevraagd zal moeten wor den bij de regering en de minister van Visserij en Landbouw. De exploitatierekening over 1947. de begroting voor 1948 met rapporten der financiële commissie en de vaststelling van de bijdrage der leden ber 100 kg over 1948 werden goedgekeurd en aan genomen. Na de rondvraag bracht de voor zitter dank aan de leden voor de pret tige wijze waarop deze vergadering gehouden kon worden. de zomerbaden geopend Vandaag kunnen de zwemliefheb- bers weer in de open lucht van hun mooie sport genieten. Hedenmorgen om zeven uur werd Pesie's Natuurbad weer geopend. Tot 's avonds negen uur zal men daar weer in het heldere water kunnen duiken. Ook het Zomerbad in het Sportpark ot>°nde vandaag zijn poorten. Het is te hopen, dat de eerste Zon- ig in het zomer-zwemseizoen begun stigd wordt door mooi en warm weer. Proaramma PeJrüfsvnp&al De secretaris- van de Alkmaarse Bedrijfsvoetbal Verenigingen deelt ons mede, dat hgt programma voor de komende week als volgt is gewijzigd: Maandag 10 Mei: Afd: A: S.OV.A.Hoge Hu.,.. 3.:orL park C. Ringers I—B.H.CSportpark Afd: B: Slagers—A.P.S.V. II. Alkmaar; Afd.: C: Fordboys—Chevroletboys. Kolpingsboys. Dinsdag II Mei Afd.: B: Stabilitas—Pó.-t.l!. n, I'eilpo; Afd. C: V.I.V.O. boys—Perzigo, Sport park C; Ringers II—B.B.C. II* Kol- pingboys. Woensdag 12 Mei Afd. A: Lichtbe'drijvonMelkboeren, Sportpark C. Vrijdag 14 Mei Afd: B: PapierduivelsMelkbo,. Sportpark C; Afd: C: Reiniging—Land bouwhuis II. Alkmaar. HERVORMDE JEUGDRAAD Mocht in de Jeugddienst van Zon- ig 25 April een der Ouderen voor gaan met het onderwerp: „Gods Le vensplan met ons mislukt", a.s. Zon dag 9 Mei des n.m. 7 uur In de Grote Kerk za! een der Jongeren in de Jeugddienst voorgaan en wel ds. A. van Santen van Akersloot met als onderwerp: „Hoe ontzagwekkend is deze plaats" (Gen. 28:17-6) Ds.. van Santen als Provinciaal ad viseur van N. H. voor de Herv. Jeugd, raad is we! zeer nauw betrokken bil het werken onder de Jeugd. Jongeren en vooral ook Gy buiten kerkelijken het zal U zeker interes seren wat nog jonge Predikant UT te brengen heeft. Verzuim daarom deze Jeugddienst niet en komt allen agenda BIOSCOPEN HARMONIE THEATER „Onder hypnose" met Ann Crawford en Her- bert Lom. Voorstellingen dagelijks 6 uur. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 430, 7 en 9.30 uur. Woensdag 2.30 uur. 18 jaar. VICTORIA T3EATER: „Gilda" mei Rita Hayworth en Glenn Ford. Voor stellingen dagelijks 8 uur. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.80 uur. Woensdag 2.30 uur. 18 jaar CINEMA AMERICAÏN: „De grolt illusie" met Jean Gabin en Erich voi Stroheim. Voorstellingen dagelijks f uur. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondas 2, 4.30, 7 en 930 uur. Woensdag 2.8( uur. 14 jaar. A.B.T.: „Dageraad" met George MarchaL Voorstellingen dagelijks l uur. Zondag 2. 5 en 8 uur. 14 jaar. Zaterdag STADHUIS: 12 uur. Officiële ont vangst RHBS. Oud-leerlingendag. GULDEN VLIES: 8 uur: Tachtig-jarig bestaan R.H.B.S. Ouc leerlingendag. BERGEN Zaterdag en Zondag DE RUSTENDE JAGER: „De twe zuster Kleh" met Annie Ducaux e Roland Rouleau Maandag en Dinsdag DE RUSTENDE JAGER: „Meisj- ach'ter tralies" met Corina Luchatr en Annie Ducaux

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2