Pokter Groenhart onderzocht bevolking van Harenkarspel op i.b.c. en malarai Ontzaglijke arbeid omvat bijna 4000 mensen Abe Lenstra scoorde 4 maal, Haarlem was wanhopig JU „Ik heb altijd veel aandacht besteen aan de strijd tegen de tuberculose" j vertelde dokter Groenhart, toen we hem in Dirkshorn opzochten, om eens een onderhond te hebben over wat er onder *ijn leiding in de gemeente Harenkarspel geschiedt. „Ik voel me altijd ongerust als het de t.b.c. betreft en teneinde de diag- nose zo spoedig mogelijk te konnen stellen heb k zelf een töntgen appa- mat aangeschaft, ten einde de patiënten te kunnen doorlichten. Toen bleek me, dat ook de ®ensen belangstelling hadden voor de bestrij ding van deze volkcziekte. Vooral na de oorlog is de t.bx. sterk toegeno men. De slechte voedselpositie deed ook op het olatteland zijn invloed gelden. Geestelijke zorgen verminderden de weerstand var de mensen, maa r wat nog erger was: het besmet-tingsgevaar nam in sterk3 mate toe. Tal van onderduikers waren naar het plai eland gekomen; tijdens de hongerwinter ©vernachtten tallozen onder de meest primitieve omstandig- heden. En reeds zijn de resultaten merkbaar De bevolking gaat steeds meer belang stellen in de strijd van dokter Groen hart en zijn helpets, gaat op de aan wijzingen letten en ruimt de besmet tingshaarden zo nodig op. Vooral voor de niet t.b.c. vrije koei en is dit belangrijk. Gevaarlijk vee Bijzonder gevaarlijk voor de be smetting is ook het vee. Wel wordt er op het ogenblik door de Provinciale Gezondheidsdienst voor Dieren voor treffelijk werk verricht, maar helaas staan alle koeien nog niet onder con trole. terwijl de reactie-dieren niet direct worden opgeruimd. Dikwijls worden dan de kleine opzettertjes daar slachtoffer van, vooral ook om dat meermalen ingespoten koeien niet reageren Werd nu de melk altijd gekookt dan was de kanj op besmetting nie' zó groot. Maar dat is nog steeds niet het geval. wordt de karnemelk, de eigen genaakte kaas en boter gebruikt zonder controle Is dan ook tekenend dat we aan ie hand van het onderzoek, dat ik heb ingesteld. konden constateren, dat de mensen die melk gebruikten van z.g. open lijders allen of bijna allen posi- t8"f reageerden. Het onderzoek We willen daar echter niet op voor tilt lopen, maar geven eerst een over zicht van het onderzoek, dat door dok- r ter Groenhart is verricht. Het is ge- j heel anders geweest dan in de Bra bantse gemeente Boekei, waar alle I mensen werden doorgelicht. Het ging 1 dokter Groenhart er in de eerste plaats I om, te weten hoeveel rpensen er me' I t.b.c. bacillen besmet zijn geweest. Hij is begonnen met de scholen. Alle leerlingen van Lagere Scholen en kleuterscholen werden onderzocht en ingeënt. Niet minder dan 625 kinderen warer. hierbij betrokken. De resulta ten ware- dat 25 pGt. van de kinderen van de Lagere scholen en ongeveer i pCt van de kleuterscholen positief reageerden. Ter geruststelling moeten we er aan toevoegen, dat dit niet betekent, dat 25 pCt. van de inderen lijdende is zen t.b.c. Gelukkig niet. Maar wel houdt het dft* ecn vierde deel van de schoolbevolking een keer met t.b.c. bacillen besmet is geweest, d«ch de ziekte uit zich zelve beeft overwon nen. Deze cijfers demonstreren echter duidelijk het grote besmettings ge vaar. Aan de hand van de uitkomsten van dit onderzoek zullen nu de oorzaken van de besmetting moeten worden op gespoord en zullen er maatregelen te gen moetenworden genomen. Ontzaglijke arbeid Reeds dit onderzoek vergde van Dokter Groenhart veel arbeid, maat nog wel groter werd het, toen bij hem het plan rijpte om de gehele bevolkine van Harenkarspel bij het onderzoek te betrekken. Aan alle inwoners moesten glaasjes worden verstrekt, voorzien van eti ketten. Want naast het t-b.c. onderzoek betrok dokter Groenhart ook het mala ria onderzoek er bij. Gelukkig ondervond hij alle mede werking van verschil ende gemeente ambtenaren. onderwijzend personeel zijn assistente, hulp de practyk en de wijkverpleegsters Dagen lang was men in de weer met de organisatie, te regelen wat er maar te regelen viel om ten slotte in het Waarland, in Tuitjenhorn en Dirkshorn zitdage te houden, waar de mensen konden worden geholpen Dagen van acht uur 's morgens tof acht uur 's avonds waren heel ge woon. En om acht uur waren de werk zaamheden nog niet afgelopen Dan kwam 't registeren en uitzoeken en dikwijls was het laat in de nacht voor men in bed kon -tappen. Bevolking hielp De gehele bevolking i.eeft over hei algemeen prachtig meegewerkt Bijna 80 pCt. is opgekomen. Dat betekent, dat dokter Groenhart in enkele weken tijds 3000 mensen op t.b.c. en malaria Onderzocht heeft Fotograferen en jjgoriicnïe n Natuurlijk is dit uitermate belang rijk; de besmettingshaarden op te zoe ken en zo mogelijk te verwijderen. Er komt echter meer kijken Want als men eenmaal weet wie positief reageert, moet onderzocht worden wie werke lijk aan t.b.c. lijdende is. Daarvoor is weer- een geheel ander onderzoek nodig, ni. het doorlichten en fotograferen van de mensen die positief reageren. Dat is een voordeel van het onder zoek zoals dokter Groenhart het heeft uitgevoerd: De mensen, die niet posi tief reageren behoeven niet te worden gefotografeerd of doorgelicht. Het komj humers maar sporadisch voor. dat mensen, besmet met tb.c. bacillen, niet reageren. Deze vallen dus uit Van degenen, die positief reageren wordt, voor zover het de schoolkinde ren betreft, bericht gezonden aan de schoolartsenaienst, die dan maatrege len kan nemen. Niet-patiënten van Dokter Groen hart zullen aan zijn collega's worden doorgegeven, want het gaat immers niet aan om patiënten van anderen te behandelen. Het ligt in het plar. van Dokter Groenhart om allen, die tot zijn pa tiënten behoren, te gaan fotograferen. Daarvoor moeten echter weer appara ten worden aangeschaft en die kosten zeer veel geld. En waar Dokter Groenhart deze om vangrijke arbeid geheel gratis doet, gaat dat maar niét zo een, twee. drie. Vaste vormen hebben deze plannen dan ook nog niet aangenomen. Het doorlichten vergt ontzaglijk ▼ee! tijd, zodat ook hier aogf moeilijk, heden schuilen. Resultaten nog niet volledig bekend De resultaten van het onderzoek betreffende de volwassenen zijn nog niet geheel bekend. Wel kan echter reeds gezegd wor den, dat er zich merkwaardige din gen voordoen, waarvan wij reeds de besmetting door vee memoreerden. Voor dit omvangrijk werk van Dok ter Groenhart hebben we grote waar. dering en we bevelen het in de aan dacht van het publiek ten zeerste aan We hopen tevens, dat het voorbeeld navolging zal vinden. Zaandijk heeft promotie voor grijpen! De Boys hebben het in Castricum laten zitten. Die 11 immers was niet genoeg, want Zaandijk klopte in de hoofdstad het uitgeschakelde Méte oor met 3—1 en zo staan de Zaankan- ters nu twee punten voor. Mochten zij hun protest inzake de wedstrijd tegen de Boys toegewezen krijgen, dan zijn ze reeds binnen. In de resterende wedstrijd tegen Vitesse dat nu ook van de kaart is behoeven zij slechts gelijk te spelen. Hier is de stand: Zaandijk Alkm. Boys Vitesse Meteoor 3 2 0 14 0 12 2 10 4 0—5 6 7—11 4 7—ld 2 AANGEWEZEN ALS GECOMMITEERDEN Als gecommiteerden bij de in 1948 af te nemen eind-examens der Rijks-, gemeentelijke, en bijzondere kweek scholen voor onderwijzers en onder wijzeressen zijn de volgende heren aangewezen: G. C. Dun, oudinspecteur van het L.O. in de inspectie Alkmaar voorzitter; J. van Drunen, consulent bij de Rijksinspectie voor de licha- menlijke opvoeding te Alkmaar (uit sluitend voor lich. oefening) en de heer J. J. Feringa, inspecteur van het L. O. in de inspectie Den Helder, te Alkmaar, voorzitter. De Raad bijeen Ook hier over de houding van de C.P.N. Ook in de Langedjjker gemeente raad, die Maandagmiddag bijeenkwam ter vaststelling van de begroting 1948 kwam de houding van de CPN ter sprake. Nadat in de algemene beschouwingen de heer Volkers (CPN) het een en ander had gezegd over dollar-penetraties, werd hem en zijn collega Beers door de heren Heerin- ga (pret. chr.) en Van Dijk (arb) de vraag gesteld, hoe zij in de toe komst souden handelen. Of zjj vol- -i - spel der par lementaire democratie zouden te werk gaan. of «net geweld de macht zouden -willen veroveren. Het antwoord was dat wanneer in deze dynamische tijd het ogenblik ge komen zou zijn, dat de meerderheid andere wetten en staatsregelingen wil de, zU de verkiezingen, die zouden Kunnen uitmaken of deze meerderheid ei- ook werkelijk was, niet willen af wachten. Tevoren hadden de heren Baider (prot chr.) en Duyves namens de XVP fractie -reeds van hun afwijzend stand punt doen blijken, zodat er van be noeming van de leden van de CPN in vertrouwensposities en commissies in de toekomst geen sprake meer zal zijn. Het beleid van B. en W. vond in de alg. beschouwingen over 't alge meen waardering. De heer Van Dijk (arb) vestigde de aandacht op het zeer urgente woningvraagstuk, waar voor het aanleggen van bouwterrein zeer noodzakelijk is. Ook de bouw van een nieuw ULO-school en de wen selijkheid van de stichting van een tehuis voor ouden van dagen werd door hem bepleit Aan industrieter rein is behoefte. De heer Duyves (KVP) zou gaarne zien dat bij een komende vacature voor een hoofdambtenaar een katho liek werd benoemd. Ook zou hij graag willen, dat de subsidering van de kleu terscholen eens werd bezien, omdat z.i. de RK, kleuterschool in ongun stige positie is. De heer Volkers (CPN) had be halve enige opm: ingen, critiek op de noodvoorziening gemeentefinan- ciën. zou gaarne zien, dat B en W bij de verdeling en splitsing van woon ruimte desnoods» zonder aanzien des persoons zouden „vorderen". Er wa ren klachten over de DUW te Egmond Is hier in de gemeente niets te doen? De heer Balder (prot. chr.) die be rekende. dat er eigenlijk een nadelig saldo is van f 17000 drong aan op een zuinig beheer. De heer Oyevaar (prot. chr.) meende dat niet de nodige so berheid werd betracht. Na de beantwoording door de voor zitter. die o.m. mededeelde, dat ta.v. het Tehuis voor Ouden van Dagen reeds overleg gepleegd wordt, wer den het afdelingsverslag en de beant woording van B en W behandeld, waarbij op verschillende zaken nog nader werd ingegaan. Besloten werd f 500 beschikbaar te stellen voor de plaatselijke afd. van de Stichting 1940'45 om de nagela ten betrekking van tijdens oorlog en bezetting gevallenen een kleine tege moetkoming te geven. Een post voor bevordering van het culturele jeugdleven werd met 7 te gen 8 stemmen, die van P.v.dA.. en CPN van de begroting afgevoerd. Tegen de post voor de sociale werk ster stemden de heren Volkers. Beers (cpn) Heeringa, Balder en Oyevaar (prot chr.). Een aantal sportverenigingen kreeg subsidie, met uitzondering van dam- en schaakverenigingen. B en W kregen een crediet van f 10.000 ter bevordering van woning verbetering en woningsplitsing De heer J. Schoen te N. Niedorp werd met alg. stemmen benoemd tot opzichter-tekenaar gemeentewerken. Aan het Witte Kruis, afd. Langedijk werd een subsidie van f 750 verleend voor de huisverzorging. 25 JAAR DIRECTEUR HEER HUGOWAARD De heer J Biersteker herdenkt 10 Mei a-S. de dag waarop hij 25 jaar als directèur van de Coöp. Aanköopvereniging en Ma lerij ,.De Goede Verwachting" in functie zal zijn. Het zal deze sympathieke jubilaris, die met zijn grote werkkracht en goed zakeninzicht wel zeer veel tot de bloei en huidige omvang der ver. heeft bijgedragen, op de Jubileumdag ongetwijfeld niet aan belangstelling ontbreken. Nog eens wolvoorziening en middenstem Ook de Leïdse Wolspinnerij UW, heeft er de nodige aandacht aan be steed. Met onze opvattingen is de directie der N.V. het volkomen eens. Ze doet ons echter mededeling, dat door haar nooit geen Nevedawol rechtstreeks aan de Bond wordt verstrekt ea ver zocht ons dit ter kennis vaa oaze le*er5 te brengen. Het spreekt van zelf, dat we dit gaarne doen. Omdat de ons verstrekte gegevens echter zeer positief waren hebben wij nog eens een onderzoek ingesteld, waaruit opnieuw bleek, dat d® leden van de bond Neveda-wol konden be trekken. Echter niet rechtstreeks van de Leidse Wolspinnerij. Hier waren onze inlichtingen dus in eerste instantie onjuist. Er is n.1. nog weer een tussenschakel. De bemidde ling wordt verleend door Woltex. Huizen, N.H. voorlopig adres postbus 390 in 's Gravenhage. Deze instantie is dus de leverancier van de Nevedawol, met uitschakeling van grossiers en middenstand. In een onderhoud dat wij over deze zaak met het hoofdbestuurslid van de Bond van Plattelandsvrouwen, mevr. Visser hadden, bleek ons duidelijk, dat men in deze zaak actief is en naar een oplos sing streeft, die de leden van de bond en de Middenstand bevredigt. Dit doet ons bijzonder genoegen, wam dat is tenslotte de bedoeling ge weest van ons artikeL Wellicht dat deze nadere inlichtin gen ook nog waarde hebben voor de Leidse Wolspinnerij, omdat het haar producten betreft. Heiloo vierde op waardige wijze feest Goed werk van comité van voorbereiding Zoals wij reeds in ons blad van Woensdagavond schreven is de her denking van de gevallenen op indruk wekkende wijze geschied. In het Witte Kerkje en in het Evang Gebouw aan Kerklaan werden spe ciale diensten gehouden. Evenzo Woensdagmorgen in de RE. kerk, waar een H. Mis werd opgedra gen. De feestdag Een 1300-tal kinderen heeft mee- gedaaq aan Kindersportwedstrijden welke jefen zeer vlot verloop hadden dank öj de goede voorbereiding door é- héét v. Riet met zijn medewerkers (sters)y Rijkelijk werden de kinderen ge- tracteefd en de winnaars, meestal een 10-tal van elke groep kregen prach tige cadeaux. Ook de kleuters werden niet vergeten. Zij hebben genoten van de poppenkast van Martin Vroom en zij werden verwend met allerlei lek kernijen. Het loslaten van 350 duiven was een aardig gezicht. Dit programmapunt viel wel buitengewoon in de smaak. 's Avonds werd een voetbalwed strijd gehouden tussen bewonerg van de Kennemerstraatweg (29 Blok 7) en 'n H.S.V.-combinatie. De eerste wonnen met 2—1. Tot slot was er dan nog de gecos- tumeerde fakkeloptocht, waarvoor de verwachtingen hoog gespannen waren. Maar helaas door de geringe deelname is zij een mislukking geworden. De praalwagen van de U.L.O. school- ver. verdiende de eerste prijs in zijn afdeling, welke hij dan ook kreeg. Ook de Esperantisten maakten een goede beurt: zij ontvingen een 2de prijs. Padvinders zorgden voor fakkellicht en de fanfarecorpsen ..Eensgezind heid" én ..St. Cecilia" voor de vrolijke klanken. Er was veel volk op de been. dank zij het schitterend weer. Het feest als geheel is' uitmuntend geslaagd dank zij ook het goede voor bereidende werk. Onze Rijkspolitie komt een extra woordje van lof toe voor haar assistentie bij het overste ken van de Kennemerstraatweg naar het Sportterrein voor 'n 200 kinderen en ouderen. DE MIDDENSTANDERS VERGADEREN HEILOO Voor de vergadering van de Hemi bestond j.l. Maandag slechts geringe belangstelling. Terecht sprak de voorzitter, Jac. v. d. Kommer daar over zijn teleurstelling uit. Herdacht werd de heer W. Bruul, die als administrateur van de Gemidza krant optrad. In zijn plaats werd oud burgemeester Vennik benoemd. De penningmeester bracht zijn fl. nancieel verslag uit. Het bleek, dat er een behoorlijk bedrag in kas was, n.1. f 1289.36. Bij verkiezing van het bestuur wer den in de vacatures van J. J. Kor- stanje en P. Zeeman benoemd A. Greeuw en Folkers de Jong. De af tredende bestuursleden A. de Groot en P. Spaans werden herkozen. Besproken werd het eventueel hou den van een driedaagse tentoonstel ling in September bij hét regerings. Haarlem van de kaari BWGo Ahead S2 Een uitslag, die misschien niet verrast maar die lang niet werd verwacht Drie minu ten voor de rust leidde Go Ahead te gen een schotloos BW met 1—2. Van Overbeek gaf BW de leiding, maar door Kolkman en Bloemendaal werd het 2—1. Van Overbeek zorgde voor de gelijkmaker en toen was Go Ahead van de kook, zo erg. dat Van Beek er 3—2 van maakte. Na de rust wij zigde Go Ahead z'n tactiek, waardoor BW veel sterker werd. Van de Lan. genberg .scoorde in de 15de en 20e minuut twee maal. waarmee BW niets teveel kreeg. HeerenveenHaarlem 43 En 't was weer Abe! Boeree gaf Haarlem de leiding. Nog voor de rust strafte Lenstra een fout van Verkaayk af en schoot hij een penalty in (2—1). Na de rust scoorde hij nog eens, maar toen begon Haarlem zo uit te pakken, dat het door Smit en Laan gelijk werd Er was toen nog 20 minuten te spelen en Heerenveen leek geslagen. Haar lem veel sterker en technisch de baas Zes minuten voor het einde echter kreeg Abe de bal te pakken, lanceer de een vuurwerk van schijnbewegin gen en een felle kogel. Neg was Hee renveen niet binnen, want Haarlem kwam fel terug. Maar Abe ging zwer ven en binnen zes minuten redde hij enkele malen op fantastische wiize. Daar schudde zelfs Kick Smit z'n (al wat oudere) hoofd bij. EDOPSV 00 We misten hier van het verslag. Van doelpunten viel niets te vertéllen.... Maar juist om- schrijvende lezers L-campagne Geachte Redactie. Sinds 4 April mojen artsen ten plattelande zich met hun auto op Zondag niet verder van huis bege ven dan 25 km. Dit wil zeggen: ze mogen op Zondag niet met hun auto verder afwonende familie bezoeken, ze mogen er niet eens voor hun ge noegen op uittrekken met hun ge zin. Ze mogen zelfs niet eens op Zon dag hun patiënten in een ziekenhuis bezoeken en evenmin mogen ze zelf met hun auto in een spoedgeval een patiënt of een kraamvrouw naar een ziekenhuis brengen of naar een zie kenhuis gaan om een spoedoperatie of een bezondere bevalling bij te wonen, indien dit ziekenuhis is gele gen op een afstand van meer dan 25 km. Artsen ten platteland© hebben in het algemeen hoogstens 26 vrfle Zon dagen, welke echter lang niet alle kunnen worden benut, daar weers- en praktijkomstandigheden dit niet altijd toelaten. In de winter komt er van uitgaan op Zondag gewoonlijk weinig; er resten dus slechts een klein aantal Zondagen om eens op familiebezoek te gaan of eens voor genoegen en ontspanning elders te vertoeven. Het heet echter, dat dit alles voor benzi nebesparing nodig is, maar was>" is er dan wel benzine voor autobus- ritten en motorvaarten op Zondag, waarom is er wel benzine beschikbaar voor een demonstratievlucht met alle in gebruik zijnde vliegtuigtypen in verband met het 35-jaar bestaan van de militaire luchtvaart Waarom mag er op Zondag wel voor genoe gen worden gereden met een huur auto? Kan onze deviezenpositie alleen ge red worden door de artsen te bero ven van het beetje benzine, dat zjj nodig hebben voor ontspanning en familiebezoek op hun vrije Zondagen. Wanneer ieder Nederlander eens evenveel uren per week ging werken als de artsen dan zou de deviezenpo sitie zeker spoedie aanmerkelijk kun nen verbeteren. A. L. van der SLUIS, Arts dat er niet gescoord werd, staat Haar- lem nu onderaan, kansloos. BW 5 4 1 11—3 i Heerenveen 6 4 1 1 18—13 0 Go Ahead 6 8 1 2 11—12 T EDO 5 1 2 2 5-10 4 PSV 6 1 1 4 8-12 3 Haarlem 6 1 - 5 18-18 t Naschrift redactie. U hebt gelijk, dokter! Al was het alleen maar daarom, dat autobezit ters met méér tijd. Zaterdags op reis gaan en Maandags terugkomen Overigens is het misschien beter, dat de organisatie der artsen de grieven elders kenbaar maakt Wij plaatsen Uw artikel graag, want tenslotte mag iedereen weten, dat de Z-cam pagne op deze wijze z'n waarde ver liestMaar resultaat, een wijzi ging van de bestaande voorschriften, zal het zeker niet opleveren. ALKMAAR 5 MEI 1948 Rabarber 1114; Spinazie 926; Postelein 58—62; Prei 32—48; Bieten 6; Bloemkool IA 75116; Bloemkool I 50—70; Bloemkool II 25-45; Wortel tjeg 40; Radijs 59; Selderie 811.50. Davts Cup Nederland leidt met 2-0 tegen Portugal Voor een verrassend groot aantal toeschouwers (ruim 2400) heeft Neder land op de eerste dag van de Davis- cup wedstrijd tegen Portugal een 2—8 voorsprong genomen. Van Swol won de eerste partij, r sprekende cijfers van Roquette ^-3, 8—2. cijfers die een juist beeld geven van het over. wicht van de Nederlander. Hfj speel de rustig en solide. Ook tweede partij bracht een snelle overwinning. Met'68—1, 61 had van Meegeren een goed debuut in Davis-Cup tennis. Hij had het slechts zelden moeilijk. Nu en dan toonde Ricciardi zich een moedig netspeler en daardoor had deze partij een leven diger karakter dan de vorige. KNVB-uitslagen Kampioenschap van Nederland BW—Go Ahead EDO—PSV Heerenveen—Haarlem District V GVAVEmraen 22 District VI BleyerheideNAC Promotie 2e klasse Meteoor—Zaandijk ViresseAlkmaarse Boys Vierde klasse B RandersVrone Bekercompetltle Groep 7: RKAFCOudesluis Tweede ronde: VSV—Volewijckers Always ForwardVelsen Purmerend—CSV Baarn—ZFC Promotie Res. 2e klasse: Watergraafsm. 2 —Alkm. Boys 2 1—0 5—2 0-8 4—3 1—3 1—1 4—3 0—4 3—2 2—3 8-7 jubileum van H.M. de Koningin. Een comité, uit de beide plaatselijke middenstandsorganisatie gevormd, zal zich mot de voorbereiding beltsten. Tot besluit van deze vergadering draaide de heer van Walbeek enige aardige films. Uitslagen Afdeling N. Holland le klasse C BergenSVW 1—2 Res. 2e klasse C USVU 2—Vitesse 2 1-1 Adspiranten L Alkmaarse Boys cCSV b 8-2 Adspiranten X Vitesse a- **erdos a 4-0 Beker Afdeling Noord-Holland Schagen—HCSV 3-4) Gouden Kntis SRCVZV 5-2 Nacomne*'*''* BKC 2 -Ceel Zw&tt 2 1—2 Geel Zwart 3—BKC 4 2—1 De kinderen wogen het niet vergeten BERGEN De geschiedenisleraar van d« ULO-school te Bergen had op zijn lessen ervaren, dat zijn leerlingen niet voldoende op de hoogte waren van de situatie in Nederland tijdens de af gelopen bezettingsjaren; velen toon den maar weinig begrip voor de moei lijkheden en de strijd van de verzets lieden, de meesten wisten maar wei- nie van de ellende van de hongerwin ter in Amsterdam. Het wa3 een goede gedachte van de ze geschiedenisleraar van allerlei ge bruiksvoorwerpen uit de oorlogstijd van hulpmiddelen en illegale bladen van verzetsorganisaties in de ULO- school een tentoonstelling samen te stellen. Boekhandel Romeny had hiervoor een aantal boeken in bruikleen afge staan. De kinderen mogen nooit ver geten. wat in ons land gedurende die vijf jaar is gebeurd en daarom is het te hopen, dat deze tentoonstelling, die alleen Dinsdag j.l. was geopend, ook het volgend jaar zal -worden gehouden ONVERHOEDSE AANVAL De heer Holst, de kapper van de Laagzijde. was druk bezig. Naarstig maaide hij de stoppels van het baar dige gelaat van een klant Toen ont stond er plotseling een geweldige con- sterantie Een flinke baksteen kwam met donderend geweld door het gla zen dak vallen en plofte op de gron". neer. Ge kunt u de ontsteltenis ongetw ij feld voorstellen. Opgewonden werd 'n onderzoek naar de dader ingesteld. Wat was het geval? De heer K wa« hezig de schoorsteen te repareren, een steen was hem ontsnapt en zijn tocht naar lagere sferen begonnen. Ceh kkig bleef de schado- tot bfÊ glas beperkt. Het had ook ergp: 'ntff- nen zijn.

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 5