In Noord-Zeeland verbergen prachtige oude gevels mensonwaardige woningtoestanden wonnen wedloop met de dood Abonneert U op dit blad Degelijke, jaarlijkse controle zou heel veel leed kunnen voorkomen Avonlujr in Venezuela Schouwen en Duiveland herleeft, maar.... Een eiland vol natuurschoon en een schat van oude monumenten „Het vergeten eiland". Zó noemen de bewoners van Schouwen en Dui veland hun eiland. Wanneer wij aan oorlogsschade denken, dan zien we Petten voor ons, het oude zeedorpje aan de Hondsbossezeewering, dat in het jaar der barbaren voor de vierde maal van de kaart verdween. Maar onze gehele kust heeft z'n portie gehad. Scheveningen, IJmuiden, Walche ren. In Petten wordt weer gebouwd. We hebben e. veel over kunnen lezen in de kranten. Ook op Schouwen en Duiveland wordt hard gewerkt: „Luctor et Sin ergo" Is het oude devies. Nog is het eiland kaal, op sommige plaat- oen tloods. Er is nog veel. dat te wensen overlaat, maar overeind komen ga! men. En omdat we zelf maar al te zeer geneigd zijn slechts onze ei gen moeilijkheden te zien, vertellen we hieronder van „Het vergeten tÜnnd" Klachten en vreugde Toen de. geëvacueerde bevolking In Juli 1945 terugkeerde vond zij alle buomgroei op de lager gelegen delen van het etland gedood, 17.000 ha. gruud verwoest, terwijl bloeiende dor pen, ais b.v. het dorp Kerkwerve, Eren toL noodlijdende gemeenten zagen geuegradeerd. Men zette de schouders •r oo>ier en herstelde de woningen, cue «torr de bombardementen in 1943 eu 1V44 waren beschadigd, zodat nu 90fo van de lichtbeschadigde en 60% van de zwaarbeschadigde woningen weer bewoonbaar zijn, terwijl 10 V. d. verwoeste huizen is herbouwd. Boen begon de grond, die met een «iikke zoutlaag was bedekt, weer te bewerken, coch ook nog verleden jaar kon deze slechts 10% van de nor- inaie .oogst opbrengen. Er zijn nog vele klachten, klachten, dat drie jaar n de bevrijdin0 de schadevergoedin gen nog maar druppelgewijs binnen komst, en dap nog in geblokkeerd geid; dat de boeren de verliezen, ge- lödan door de erbarmelijke oogst tot nu toe alleen moeten dragen; dat men bet fti'and zijn bomen niet teruggeeft da men Noord-Zeeland, wat be treft rfe huizenvoorrraad. niet als »oodg-bied aanmerkt. De 11.000 wo- ninget zijn we! voldoende om de be volk* q te herbergen, maar de vele prach'ige oude gevels verbergen woningtoestanden, die mensonwaardig rijn Ma ar-er is ook reden tot vreugde. Cvn ha, eiland van de overlast van wa'er te bevrijden is het zgn. ^^trie-m'Ilioen plan" ontworpen, waar in net rijk voor 2/3 v*o de kosten ral bijdragen. Reeds nu is men druk bezig watergangen en bruggen te ver breden nieuwe duikers te leggen, tab'ds van sloten en bochten te ver- foeterer». terwijl in de toekomst nieuwe gemalen zullen worden gebouwd. 7n Aupustug hoont men zover te zij a. dat rae> de aanleg ven het vliegveld Haamstede ^an worden begonnen en In herbegin van bet volgend jaar ver wacht men dan de openstelling. Met voldoening heeft men vernomen, dat bet vliegveld Sehleveen werkelijkheid ral Worden, daar men hier uiteraard xneer oo Rotterdam dan op Amster dam o* omgeving Is georiënteerd. In het waterschap Schouwen is men ook begonnen met de aanleg van twee pompp'oHans, daar door het verlies BELGIë ZIT DIK IN DE VROEGE AARDAPPELEN _De Ougsi van vroege aardappelen be- in België dit jaar zeer overvloe dig te zijn. Een oppervlakte van 12.000 ha. w«rd beplant en de opbrengst .worat op 20.000 kg per ha. geschat. Aangezien voor binnenlands verbruik Sou.ouj ton nodig is, zou 40.000 ton yrjj Romen voor export. bna rhandelingen zijn gaande om- Itrem ue uitvoer van deze aardappelen ftaag de bezettingszones van Duits land. De kleinhandelsprijs van deze aarda^pelen_ zal fr 2.60 bedragen, ter wijl de producent fr 2 zal ontvangen. In iuü zullen deze prijzen waarschijn lijk dalen tot resp. fr. 180 en fr. 1.50. aan watertorens, ten gevolge van bombardementen, Duiveland op Zon dag en Maandagmorgen heel vaak zonder water zit. Waj betreft de middelen van be staan: buiten de landbouw, de fruit teelt (die vorig jaar een oogst van vier millioen kg. noteerde) is er de garnalenvisserij te Brouwersha ven, die elke dag gemiddeld 33500 kg verwerkt en verzendt naar bin nen en buitenland, de bekende-mos sel- en oestercultuur te Zierikzee en Bruinisse en de fabriek van „Zeelanl dia" te Zierikzee, die dagelijks 10.000 bakkers hier en buiten de grenzen van grondstoffen voorziet. Tourisme Hat 15 kun. lange st.and, de bossen, de duinen, het natuurreservaat, (waar talloze vogels van allerlei soort hun broedplaats hebben) en de kroondo meinen bij Burgh Haamstede trekken niet alleen vele landgeno'ca, maar ook Belgen en Zwitsers aan. De aan vraag voor logies voor de a s. zomer maanden overtreft dan ook vele ma len hetgeen de huidige pension- en h >telaccomodatie kan aanbieden. Plan nen voor nieuwe hotels en pensions, verwerkt in het grote streekplan voor de Westhoek, zijn in wording, 'doch ook hier kampt men met de moeilijk heden, die het gehele land op dit ge- bieondervindt. Een jeugdherberg zal echter zeer binnenkort verrijzen en ook Butlin interesseert zich voor dit gedeelte van Nederland. Het is niet alleen natuurschoon, dat de vacantieganger hier kan aantreffen De vele oude stadjes en dorpen, waar van velen reeds lang voor het einde van de eerste eeuw bestonden, bergen naar de mening van deskundigen, een schat van cultuur- en kunsthistorische monumenten. De stad Zierikzee, die zich nimmer buiten haar wallen uit breidde, telt nog drie middeleeuwse poortgebouwen, terwijl in de nauwe, bochtige straatjes de merkwaardigste gevels, sommigen nog daterend uit 't begin van de veertiende eeuw, te be wonderen zijn. In de apotheek van Zierikzee ig ieder voorwerp, dat men aanvat antiek en zo fraai onderhou den, dat het er uitziet als werd het eerst gisteren vervaardigd. Men ver telde ons, dat vele woningen de merk waardigste oude zaken bevatten. Volgend jaar viert Zierikzee zijn 1100-jarig bestaan en ongetwijfeld zul len velen deze stad, die men graag in zijn geheel onder de hoede van „Monumentenzorg" gesteld zou willen zien, eerst dan ontdekken. Het „dode" stadje Brouwershaven, dat zich alle ontwikkeling de pas zag afsnijden door het openen van de Nieuwe Waterweg, is de geboorteplaats van Vader Cats. De markt, omsloten met oude huizen, waartussen geen mo dern huis te ontdekken valt, sluit on middellijk op de haven aan, waarin de garnalenvissers elke dag weer met hun vangst binnen komen, terwijl de netten aan de masten te drogen han gen. Noemen wij tenslotte nog het plaats je Dreischor, dat van oorlogshandelin gen en inundatie geheel gespaard bleef, het dorp Renesse, waarbij het veertig jaar geleden gerestaureerde van 1661 daterende slot Moermond ligt, de vele boomgaarden tn de Westhoek, die in het voorjaar het land in één bloementuin herscheppen en ook de bloembollenvelden, waarbij speciaal de blauwe velden met Wedgewood- irissen de aandacht trekken. „Het Dagblad" opgeheven De abonné's van „Het Dagblad" ont vingen dezer dagen een door de heren Koot, directeur en H. A. Lunshof, hoofdredacteur, uitgegeven circulaire, waarin zij mededeelden, dat zij op grond van financiële overwegingen zijn genoodzaakt de uitgave van „Het Dagblad" te staken. Dit besluit is ons, aldus de circulaire, zeer hard gevallen temeer daar „Het Dagblad" geen zui ver commerciële onderneming was, doch naar een ideaal streefde, verbon den aan een politieke doelstelling. (Ghr. Hist. Unie red.). „Het stelde ons teleur", zo werd ver der gezegd, „uit de kringen voor wier idealen wij in het strijdperk zijn ge trdeen, niet die steun te hebben ont vangen, waarop wij gemeend hadden te mogen rekenen". MAGNETISCH OPNAME-APPARAAT BIEDT MUZIEK ONGEKENDE MOGELIJKHEDEN Op het internationaal muziekcon cours, dat van 19 tot 29 Mei a.s. te Scheveningen wordt gehouden zal voor het eerst een magnetisch opname apparaat van Philips in het openbaar worden gedemonstreerd en toegepast. Bij dit apparaat wordt het geluid vastgelegd op een 6 millimeter brede magnetisch gevoelige band, die dui zend meter lang is. Daardoor is een ononderbroken opname en speelduur van 20 minuten mogelijk. Het opgeno men geluld kan onmiddellijk na de opname weergegeven worden. Dezelt- de geluidsband kan een ontelbaar aan. tal malen opnieuw worden gebruikt, doordat men het opgenomen geluid als het ware kan „uitvegen". XeieqAaaft en u£i&gtuig£n Streptomycine in 4 dagen van Schiphol naar Sorong op Nieuw-Guinea Doordat men in ons land op snelle wijze kon voldoen aan het verzoek van een medicus uit Sorong (Nieuw Guinee), om een hoeveelheid strep- tomycin te zenden, heeft men een gunstige wending kunnen bereiken in de ziekte van een patiënt, die in le vensgevaar verkeerde. De patiënt vertoefde in het zieken- kenhuis te Sorong. De behandelende geneesheer wilde streptomycin probe. ren, daar de patiënt op de andere ge bruikte middelen niet reageerde. De medicus vroeg daarom telegr. aan de B.P.M. te 's Gravenhage, hem drin gend een hoeveelheid streptimycin te zenden. Nu is dit Amerikaanse geneesmiddel in ons land slechts schaars verkrijg baar. Wil men het uitvoeren, dan is er een speciale vergunning voor nodig Met medewerking van dr. Banning, de geneeskundig hoofdinspecteur van de Volksgezondheid te 's Gravenhage en de firma Brocades en Stheeman, slaagde men er in een hoeveelheid aan te kopen. Reed3 daags na ont vangst van het telegram was de zen ding op Schiphol. Hier ondervond men medewerking van de sectiechef van de douane, zodat het geneesmiddel met een KLM-toestel naar Batavia koh worden verzonden. I [ImBatavia werd de hoeveelheid strep tomycin overgeladen in het vliegtuig voor Nieuw-Guinee en vier dagen na het vertrek van het toestel van Schip hol kreeg de medicus hét geneesmid del in handen, waarna da patiënt on middellijk een behandeling kon on dergaan. Weer vier dagen jater seinde de me dicus naar 's Gravenhage, dat de pa tiënt aan de beterende hand was! »Hier komt de vlieghaven Rotterdam"Op deze plek hees minister mr. J. in 't Veld Dinsdag de vlag. Het is het terrein van Schieveen, waar Rot terdam haar nieuwe luchthaven gaat bouwen. 200.Jaar geleden werd Pompeï opgegraven Dit jaar is het twee eeuwen geleden, dat met de opgravingen te Pompei begonnen werd: de eerste officiële ge gevens over opgravingen dateren n.1. uit 1748. Vooraanstaande Italiaanse zowel als buitenlandse geleerden maken deel uit. van en comité dat zibh belast heeft met de herdenking. Het museum van Pompei, dat herbouwd en uitgebreid is na de beschadigingen waaraan het gedurende de oorlog blootgestaan heeft zal heropend worden. Het comité zal klassieke voorstel lingen organiseren in het theater van Pompei en athletiekwedstrijden in het Amphitheater. De strijd tegen de witte pest Opmerkelijk lage t.b.c.-cijfers bij personeel van Philips daar heeft men geldmiddelen In het onderhoud, dat wU onlangs mochten hebben met dokter Groenhart te Dlrkshorn, kwam wel heel duidelijk vast te staan, dat de t.b.c„ de zozeer gevreesde volksziekte, niet alleen voortkomt uit de slechte voeding»- en levensomstandigheden, waar de mens mee heeft te kampen, maar dat het ook en misschien wel vooral is een besmettingsziekte. Het onderzoek van dokter Groenhart was er dan ook voor al op gebaseerd om de besmettings haarden op te sporen. Wil men verder gaan, en dit "1 na tuurlijk moeten gebeuren, dan is het niet aleen voldoende om de besmet tingshaarden op te sporen, men moet ze ook bestrijden en zo mogelijk ver wijderen. Voor een wetenschappelijke bestrij ding van de tuberculose is een goede statistiek onontbeerlijk. Pas als men de resultaten van de verschillende proeven, methoden en onderzoekingen heeft gepublittrerd en de verkregen resultaten aan een nauwgezet onder zoek onderwerpt, kan men over het verrichte werk oordelen. We zijn nu In het bezit gekomen van statistische gegevens over de ja ren 1938 tot en met 1947, die een over zicht geven van de sterfte door tuber culose. Wij geven dit staatje hier on verkort weer. De cijfers zijn té inte ressant, dan dat we ze onze lezers zouden mogen onthouden. Philips be tekent Philipsbevolking. Tuberculosesterfte per 100.000 van de bevolking: 1938/39: Philips 23, Eindhoven 44. N.-Brabant 48, Rijk 43. Deze cijfers waren over de volgende jaren resp.: 1940/41: 15. 57. 58, 52; 1942/43: 15. 64. 68, 68; 1944/45: 34. 69. .82. 81: 1946'47: 12. 30. 41. 41. Wie de cijfers ziet, stelt zichzelf di rect een vraag: vanwaar dit enorme verschil? Is het mogelijk, dat de ge zondheidstoestand in het overige deel van Noord-Brabant, met name het platteland, zoveel sleohter is? Neen! Want ook ten opzichte van het Rijk slaat de Philipsbevolking, in de sta tistiek kortweg aangeduid met Philips, een méér dan voortreffelijk figuur. Ten overvloede geven wij u nog de cijfers van onze grootste steden, waar toch ook wel een en ander is gedaan op het gebied van de gezondheids dienst. En dan zult u met verwonde ring opmarken, dat Eindhoven ten op zichte van de andere grote steden een buitengewoon laag sterftecijfer ver toont: Sterfte aan t.b.c. per 100.000 inwo ners in 1946: Amsterdam 50.46; Rot terdam 45.58; Den Haag 47.04; Utrecht 53.04; Haarlem 58,86; Groningen 51.39: Eindhoven 23.58. Nee, de lucht in Eincöioven is niet gezonder dan ^e lucht in Haarlem. De mensen zijn er ook niet van ander ras. De reden moet ongetwijfeld gezocht worden in het feit, dat door de Phi- lipsfabrieken reeds sedert 1932 voor haar gehele personeel de doorlichting verplichtend is gesteld. Eerst geschied de dit om de twee jaar, maar na ver loop van tijd werd deze doorlichting door middel van Röntgenstralen elk jaar herhaald. Niet alleen, dat men de ziekte dan *in een zeer vroeg stadium op het s'P°or komt: men weet tevens waar het besmettingsgevaar aanwezig is en men kan alle mogelijke maatre gelen nemen, om de ziekte te bestrij den, maar tevens om de oorzaken van de besmetting weg te nemen Baanbrekend werk We hebben aan de cijfers en de re sultaten van periodieke doorlichting niets meer toe te voegen. We keren terug naar het uitgangspunt van ons artikel, het onderhoud, dat we met dokter Groenhart hebben gehad. Het werk bij de Fhilipsfabrieken wordt verricht in opdracht van een groot concern, waarbij een millioen geen rol speelt. Het werk van dokter Groenhart is slechtg ingegeven door de wil de mensheid zo mogelijk te ver lossen van één der ellendigste ziekten, die haar nog teisteren en waaraan jaarlijks duizenden ten onder gaan, dikwijl^ op zeer jeugdige leeftijd. Dit werk wordt gedaan met de een voudigste hulpmiddelen. Het is ons echter bekend, dat ook dokter Groen hart en met hem ongetwijfeld talloze andere medici het doorlichten en foto graferen van de gehele bevolking uitermate urgent achten en geen moei te hen te groot zou zijn, om dit zegen rijke werk te verrichten. Het zit natuurlijk ook hier weer vast op geld. De doktoren kunnen dit niet uit eigen zak betalen. Daarvoor zijn de methoden veel te kostbaar, De staat zit ook met alle mogelijke finan ciële zorgen. We zullen de laatste zijn om het te ontkennen. En toch moet hier in zeer nabije toekomst geld voor komen. In naam van de menselijkheid en de beschaving! Om nogmaals, zfl het dan zeer vrij, de woorden van mr. In het Veld, onze nieuwe minister van Wederopbouw, aan te halen: „De mens kan zeer veel. We zijn nu al zo ver gevorderd, dat we atomen kunnen splitsen En wij zouden er aan toe willen voe gen, dat voor het splitsen van atomen talloze millioenen worden besteed. Be horen we ons dan eigenlijk niet ta schaipen. voor de strijd tegen de witte pest geer. geld genoeg aanwezig zou zijn? 1 r&toprozramrma VRIJDAG 21 MEI 1948 Hilversum I 301 m. 7.00 en 8.00 Nieuws; 7.30 en 8.15 Gram.muz.; 8.50 Voor de huisvrouw; 9.00 Lichte mor genklanken: 9.30 Werken v. Mendels- sohn; 10.00 Morgenwijding: 10.30 Voor de vrouw; 10.45 Zangrecital; 11.00 Voordracht; 11.20 Licht orkestconcert; 12.00 Piano en orgel; 12.38 Vioolrecital 13.00 Nieuws; 13.15 Vaudeville-orkest; 14.00 Kookpraatje; 14.20 Kamerorkest; 15.00 Ons volk in zijn dichters; 15 20 Kamerorkest (vervolg); 16.00 Johan Jong. orgel; 16.30 Tussen twaalf en zestien: 17.20 Wij en de muziek; 18.09 Nieuws; 18.30 Ned. Strijdkrachten;' 19.00 Denk om de bocht; 19.15 Jan Corduwener; 19.30 Cursus „Waar is uw God?"; 20.00 Nieuws; 20.05 Viool sonate van Brahms; 20.30 Cursus ..Het gezin in de wereld"; 21.00 Men vraagt en wij draaien; 21.35 Buitenlands week overzicht; 21.50 Jubileumconcert Con certgebouworkest; 23.00 Nieuws. Hilversum II, 415 m. 7 00 en 8.00 Nieuws; 7.15 en 8.13 Gram.platen; 7.45 Een woord voor de dag; 8.30 Opge- wekte klanken; 9.15 Voor de zieken; 9.35 Morgenconcert; 10.30 Morgen dienst; 11.00 Pianorecital; 11.30 Har monie-orkesten; 12.00 Ancora-trio; 12.33 Ensemble Laohmann; 13.00 Nieuws; 13.15 Vrij en Blij; 14.00 Don Kozakken-koor; 14.40 Geestelijke mu ziek uit de Baroktijd; 15.10 Orkesj Morton Gould; 15.30 Holland-sexfw 16.00 Voordracht; 16.40 Omroepork et 17.30 Nederlands kamerkoor; 18.09 Sans Soucci; 18.45 Kerkkoor: 19 00 Nieuws; 19.30 Reportages 20,00 Nieuws 20.13 Orgelconcert; 20.45 Stanley, hoorspel; 21.30 De Varianten: 22.00 Vragen aan voorbijgangers; 22 30 *r«- gro-spirituals. FEUiLLElON Naar het Engeis door JOHN STUDLEY 63 Voor dat je antwoord geeft, moet er goed rexenschap van geven dat het bootakwartier op 't ogenblik alles benalye over e ie sP^ki-i is- Toen je vader hoorde dat jij ruzie gemaakt had met Vega om Alvc ez, die ons bestolen heeft, te verJed.gen, was hij razend. Voor zover ik weet ben je .van hem afhankelijk en al heb ik ei niets mee te maken geef ik je toen du raad.... Zoals je met je gewone beschei denheid opmerkt, viel Roddy hem in de rede, heb je ei inderdaad nie-s mee te maken. Maar het is natuurlijk jiust dat ik geen geld van de maat- ■chapp:i kan aannemen en haar tege lijk tegenwerken, al was wat je mijn tegenwerking noemt, al begonnen, voordat ik wist, dat het op de één of andere manier niet met de belangen van de maatschappij strookte. Roddy begon peinzend zijn natte, bemodderde mouwen naar beneden te stropen. Ik geloof dat ik dan nou maar meteen de dienst opzeg, zei hij. Dat was helemaal niet wat Coldwell verwacht of begeerd had. Róddy was niet van belang als employé van de maatschappij, maar wat hij persoon lijk uitvoerde en waar Vega zo ge weldig opgewonden ovc was, scheen dat wel te zijn. Sam Coldwell was buitengewoon verlangend om te weten wat het was. Hij had genoeg genoten van zijn triomf en vond nu het ogen blik gekomen om een meer verzoe nenden toon aan te slaan. Het hoeft niet zo hals over de kop, zei hij animerend. Denk er nog eens over. Roddy maakte aanstalten om het sfuurhuisje te verlaten. Ik heb er voldoende over nage dacht! Coldwell was overtuigd dat Roddy niet geloofde dat het zijn vader ernst was. Maar Coldwell had opdracht om aan Roddy uitdrukkelijk mee te de len.' dat als hij doorging met zijn vader opzettelijk te dwarsbomen, hij niet moest verwachten dat hij nog ■een rode duit van Mr. Forrester zou krijgen. Toen Roddy hardnekkig bleef zwij gen verklaarde Sam' dat er dan niets anders opzat dan dat htf hem een maand salaris gaf en zijn passage biljet naar New-York. Ik ben niet van plan naar huis te gaan. antwoordde Roddy, en ik wil geen geld hebben waar ik niet voor gewerkt heb. Je moet niet denken dat de maatschappij mij ontslaat, voegde hij er grinnekend bij, of Ik een keukenmeid ben. Ik ontsla da maatschappij. Wil je daar alsjeblieft nota van nemen? Denk er goed om, dat je op geen cent van je vader hoeft te rekenen, waarschuwde Sam. Roddy kwam terug en zei op ern stige toon, terwijl hij met zijn uitge strekte wijsvinger zijn woorden kracht bijzette: Sam, ik verzeker ;e dat vader het mis heeft. En jij ook, al ben ja duizendmaal de politieke slimmeling van de affaire. Jullie wedden allebei op het verkeerde paard. Als die op stand van jullie uitbreekt kon het zaakje nog wel eens anders uitpakken dan jij vermoedt! Bedoel je Rojas?, informeerde ColdwelL Ik bedoel Rojas. En als jy en vader me in jullie vertrouwen had den genomen, had ik jullie dat al drie maanden geleden kunnen vertellen. Dat zou jullie een hoop geld uitge spaard hebben. Het is nü zelfs nog niet te laat. Luister naar mij! Coldwell lachte vergenoegd. Rojas heeft zijn tijd gehad. Bo vendien, vervolgde Coldwell, zy'n woorden zorgvuldig wikkend een we gend, gaar Vega met zijn dochter trouwen en dus snijdt het mes aan twee kanten. Ik wil je een voorstel doen. zei Coldwell opeens vriendelijk. Jij zou je vader een reuzendienst kun ne bewijzen als je wilde. Als je me vertelt wat de partij van Rojas voor plannen heeft, zal ik het'tussen je vader en jou weer in orde maken. Wat zeg je daarvan? Dat je een gemeene, intrigeren de schurk bent. Als ik zeker wist dat je niet kon zwemmen, gooide ik je in de haven. Je moet niet denken, Sam, dat alle mensen zulke fielten zijn als jij, besloot Roddy en ging kalm het stuurhuisje uit. Toen Roddy op diezelfde middag om vijf uur tegenover Inez zat in een keurige salon, onder de hoede van een keurige chaperonne en met een kopje thee in zijn hand, vond hij de situatie niet alleen verrukklijk maar ook grappig. Hij dacht met inwendig vermaak aan hun vorige ontmoetin gen, vooral de laatste, waarbij Inez had gezegd dat 't voor de laatste keer was dat hij haar zag! Hij zag aan een glimlach in haar ogen dat ze ook de humoristische kant van de ont moeting ontdekt had. Nadat Roddy zijn plicht had gedaan als de aange nomen oom van de kinderen Brough- ton, tegenóver zijn gastvrouw, tegen over haar thee en tegenover Peter, door hem tien minuten met Inez tt laten praten, oordeelde hij dat het nu welletjes was geweest. Mis Rojas, zei hij plotseling, U hebt mrs. Broughtons tuin in geen twee jaar gezien. Er kunnen in tw-e« jaar zo'n boel dingen groeien. Mag ik U die eens laten zien? En Roddy liep met grote stappen de openslaande deuren uit en liet haar geen tijd tot tegenstribbelen. Of xe wilde of niet (maar ze wilde wèl) moest Inez hem volgen en ze deed het met een verontschuldigend knik je tegen de anderen. Peter ging ver trouwelijk in een stoel naast mrs. Broughton zitten. (Wordt vervolgd)

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 3