De verfkwast moet er nog een keer bij komen 1 Distributie 1 Nog een oproep aan sportieve auto-bezitters Landwachters Bier en Kaay voor het Bijzonder Gerechtshof Onze stadhuis-prijsvraag Wij hadden lang niei alles gezien In ons blad van Zaterdag jL schre ven wij, dat aan het stadhuis - hoe mooi het ook was opgeknapt toch Iets vergeten werd. We waren nieuwsgierig, of onze le ners net *o opmerkzaam als wij door de Alkmaarse straten liepen en we loofden een boek uit voor degene, die •ns wist t« vertellen, wat er bfj die grote schoonmaak van het stadhuis geen beurt gekregen had. Een aantal van onze lezers heeft ▼oor het gebouw de ogen uit gekeken en uit de brieven, die wfj ontvingen, blijkt dat «U opmerkzamer zijn dan Wtf. Want. wü hadden alleen maar gezien, dat de uiteinden van de zwarte ■pijlen over de ruiten van het tweede raam, links van de deur op het bor des, in tegenstelling tot de andere, ■iet zwart geverfd waren Daar hebben onze briefschrijvers ■let naar gekeken, doch zij vertellen ons - en wü geven deze tips hierbij aan de betrokkenen door dat er eigenlijk nog meer aan het stadhuis is op te knappen. DE SCHOORSTEEN MOET OOK NOG EEN LIKJE HEBBEN Bijna allen was het opgevallen, dat de bovenste, houten lijst van de schoor ■teen aan de kant van de Schouten- strgat niet was schoongemaakt en geen gtreekje gele verf had gekregen. Het is inderdaad een vreemd gezicht (mis schien was de verfpot op dat ogen blik net leeg) en we hopen nu maar, dat ook de schoorsteen dadelijk een beurt krijgt. ,,'t Stadhuis is geweldig opgeknapt «lleen hebben ze een paar ruitjes vergeten in te zetten" aldus een onzer schoonmaak-speurders en evenals eni ge andere briefschrijvers bedoelde hij het ontbreken van enige glas in lood ruitjes in de dakkapelletjes. We geven nog meer tips van onze opmerkzame lezers: „de sponningen tussen en onder de rode luikjes langs de voorgevel heeft men geen kwastje verf gegeven, de deur van de ingang van de secretarie is prachtig gelakt, en ter bescherming tegen de fietsen Is aan de onderkant een lederen plaat bevestigd. In het niet mogelijk om deze plaat ook wat op te knappen o£^ door een nieuwe te vervangen, even tueel door een koperen of ander me taal? HAN HAASBROEK PRIJSWINNAAR Verder wil ik wijzen op de stof laag, welke zich nu al weer op de mooie vensterbanken afzet. Als hier niet op gelet wordt, moet de schilder over een half jaar weer beginnen. De brievenbus is mooi, met „gouden" letters er boven, maar de letters boven het wapen zijn lang zo mooi niet e/i haast onleesbaar". De 10-jarige Marianne de Gier wordt later vast een goede huisvrouw. Ze OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK ALKMAAR Nieuwe aanwinsten 1948 De Rougemont: Denken met de han den. 1946. Gide et Riat: Histoire des doctrines économiques depuis les physiocrates jusqu' k nos jours. 5e éd. 1929. Miermeyer: De wording van onze volkshuishouding. 1946. De Nutsspaarbank te Alkmaar gedu rende een eeuw. 1947. GeïU. Kravchenko: Ik verkoos de vrijheid. Johnson: Socialisme in het zesde deel der wereld. 1946. Herzberg: Amor FatL 1946. Pompe: Het nieuwe tijdperk en het recht. 1945. Knopflé. In naam der mensheid. Ge ïllustreerd. 1947. De Lange: De geschiedenis van de broederschap der notarissen in Ne derland. 1946. Boisot (ps. van De Geus): De weder geboorte van het koninkrijk. 1945 Petherstonhaugh: De politie der wil dernis. Verslag van de Commissie tot bestu dering van Staatsrechterlijke her vormingen (in Ned. Indië) 1941'42 2 delen (2e druk). Veertig jaren, onderzeedienst. 1947. geïllustreerd. Cloeck: Adoptie als vraagstuk van kinderbescherming. 1946. Schouwink: De geestelijke waarde van de vrijmetselarij. 1939. Stellwag: Reorganisatie der middelba_ re school. De Vries Reilingh: De Volkshoge school. 1945. Hellemans: Het gewijde moederschap 1938. Hallema en Van der Weide. Kinder spelen voorheen en thans. 1943. Ge ïllustreerd. Fahrenfort en v. d. Graft: Dodenbe zorging en cultuur. 1947. 2 dln Geïll. Meyer's Een moderne vrouw van for maat. 1946. Schuurman. Er was eens.... en er ls nog. 1946. Sinnighe: Drents Sagenboek. 1944. Geïllustreerd. heeft bepaald een hekel aan stof en zij schreef ons: „De lampjes in de lantaarn voor de hoofdingang van het stadhuis zijn niet schoongemaakt. Er ligt een laag stof op". We zullen vragen of de stofdoek er. over gehaald wordt, Marianne! Hans Stuy, 14 jaar oud, wees ons op de schoorsteen en wij hebben hem en Marianne laten loten om een kinder boekje. Deze prijs viel op Hans. Ge. feliciteerd hoor! En nu de oudere deelnemers aan onze prijsvraag. We hebben natuurlijk alle inzenders - die toch allemaal zo goed hebben opgelet - om de beloofde roman laten loten. Winnaar van deze prijsvraag werd: Han Haasbroek, Luttik Oudorp 84. Woensdagmiddag kan deze gelukki ge op ons kantoor de pr(js in ont vangst nemen. Misschien is er ook wel iemand van het gemeentebestuur die in zijn per soon al onze Ijverige tipgevers wil belonen DISTRIBUTIE N IEL' WS Woensdag zijn de letters M en O aan de beurt voor het afhalen van nieuwe bonkaarten in het kantoor Ridder straat van 9 tot 12 en van 2 tot 4 u STAMBOEKKEURINGEN VOOR MERRIES Op Donderdag 3 Juni zullen te Seha- gen, Anna Paulowna, Middenmeer en Heerhugowaard stamboekkeuringen voor merries worden gehouden. Deze keuringen worden georgani seerd door de vereniging tot Bevor dering van de Landbouwtuigpaard- fokkerij. Zij vangen in de genoemde plaatsen respectievelijk aan om half negen, twaalf, twee en vijf uur. De 'aangifte is niet verplicht. Wel wordt het op prijs gesteld, dat eigenaren van merries naam, leeftijd en stamboeknummer .en plaats der keuring van het dier worden opge geven. Woensdag 8 Juni dv. zullen te S'cha- gen officiële premiekeuringen voor hengstveulens worden gehouden, ter wijl dit 9 Juni te Middenmeer zal geschieden en 10 Juni te Alkmaar. De secretaris de Vereniging tot BêW- dering van de Landbouwtuigpaard fpk kerij, de heer L. W. Biesheuvel, Ter- rasweg 34, Santpoort geeft gaarne verdere inlichtingen. Alkmaar—Baih Zoals wij reeds in ons blad van Woensdag 9 Mei j.L schreven, zijn door het sportcomité Alkmaar ver schillende commissies ingesteld, die ten doel hebben, de plannen zo goed mogelijk uit te werken en de Engel- Se gasten in Alkmaar een pretti ge 5 dagen te bezorgen. Verschillen de personen naast de bestuursle den de heer de Rie van het sportco mité zelf zijn in deze commissies opgenomen o.a. 2 bestuursleden van de drie Alkmaarse gymnastiekvereni gingen als^ commissie voor de Turn- avond op Vrijdag 11 Juni: de heren F. Boxem, J. Amoureus en Mr. A. V. Mr. Leesberg in de voeding en reis commissie, die zich tot taak gesteld zien de verzorging der voeding van de gasten, indien zij niet bij de gast heren eten en de verzorging der reis gelegenheid. Verder zijn nog een drietal commis. sies in gesteld t.w. een commissie voor het garantiefonds waarin hoofdzake lijk zitting hebben naast de heep Boxem, bestuursleden van onze plaat, selijke sportverenigingen. Het garantiefonds moet minstens f 1000.bedragen. Een Pers- en Pro. paganda-commissie waarin naast de bestuursleden van het Sportcomité zitting hebben enkele medewerkers van de plaatselijke bladen. Tenslotte i3 er de commissie van huisvesting, waarvan de heer H. W. Groot, Zeglis 171, Telef. 2334 voorzit ter is en de vice-voorz. de heer G. Kusters, Kennemerstraatweg A 31, Heiloo. Verder hebben ook hier zit ting verschillende bestuursleden van de plaatselijke sportverenigingen en als toegevoegd lid de heer G. A. M. Snijders, als voorz. van de ver. Neder, landEngeland. De taak van deze commissies is het onderbrengen van de gasten bij voor keur daar, waar één of meer der ge zinsleden voldoende Engels spreekt om met hun te kunnen converseren. De gastvrijheid komt geheel voor rekening van de gastheren en/of dames. Deze zullen als blijk van waardering van het comité 2 uitnodl. gingen ontvangen voor de Turnuit- voering op 11 Juni in het Gulden Vlies, voor de zwemwedstrijden op 12 Juni in de overdekte en voor de 2 voetbalwedstrijden op het Sport park op resp. 12 en 13 Juni. De distributiebescheiden zullen wor den aangevraagd. Gids over de St, Laurenskerk Het bestuur van het Meubilerings. fonds van de Grote of St. Laurens kerk heeft een fraai uitgevoerd boek. werkje het licht doen zien, waarin een duidelijke en interessante beschrijving wordt gegeven van deze prachtige kerk, haar bezienswaardigheden en haar meubilair. De artikelen zijn in een vlotte stijl geschreven en bevatten aardigen anec dotes uit de geschiedenis van dit his torische bouwwerk. De Gids is op fraai papier gedrukt en verlucht met talrijke foto's. De om. slag is versierd met een tekening van M. Ruygh. Achterin het boekje is de beschrijving beknopt in het Engels afgedrukt. Het boekje zal voor de prijs van 30 cents aan de kosterij van de Grote Kerk verkrijgbaar zijn en bovendien Vrijdag3 aan de kerk zelf. Ongetwijfeld zullen vele toeristen er bij de bezichtiging een dankbaar ge bruik van maken. Zou het bovendien ook voor ons, Alkmaarders, geen aan. beveling verdienen, ons middels dit boekje op de hoogte te stellen van al les, wat er in de Grote Kerk te zien is?- Zoals men ziet, lijkt het niet een voudig om deze taken van de ver schillende commissies te verlichten. Toch kan iedereen hieraan mede. werken. Laat iedere Allernaarder zich gedurende deze vijf dagen van hun sportieve zijde zien en maak het onze gasten naar de zin. Draagt ook een steente bij om dit doel te bereiken. De eerste daad? Stort een bedrag op postrekening 176803 t.n.v. A. Boxem, of op. diens rekening bij de Rotterdamse Bank. Thans nogmaals een woordje tot de Alkmaarse, of uit de naaste omgeving: autobezitters. Tot pp heden heeft niemand zioh: nog aangemeld, dat hij /of zij zich be. schikbaar stelt met auto voor de twee autotochten op 13 en 14 Juni Stelt Uw aangifte niet uit tot de laat.' ste dag, doch doe het heden. Opgave bij de heer G. de Rie, Stuartstraat 12 Alkmaar, Telef. 3680. Nogmaals, stelt het ganse Alkmaar se sportleven niet te leur, maar toont U van de sportieve zijde enriiktft U aan. Succes voor zangeres Maartje Kliffen Maartje Kliffen, de bekende sopraan zangeres uit Oudkarspel, is een der favorieten van het grote Scheveningse muziekfestival geworden. Van de inter nationale groep van 158 deelnemers werd zij n.L een van de een en twintig, die uitverkoren zijn om straks om de prijzen te wedijveren. Een prestatie, die wel het volle licht werpt op haar grote talenten, Alkmaar zal vanavond de gelegenheid kunnen aangrijpen naar deze begaafde zangeres te luiste, ren. Moge het Bralunsconcert in het Gulden Vlies zich in een gepaste be langstelling verheugen! BUURVERENIGING VIERSTATEN Zaterdagmiddag zijn de kinderen van leden der Buurtvereniging Vier- staten weer eens uit geweest. Zij maakten per paard en wagen, met vlaggen versiex-d, een reisje naar Hei. loo, Egmond en het Wouw, waar zij in een speeltuin naar hartelust kon den spelen en getracteerd werden. Via Bergen ging de tocht weer naar Alkmaar, waar de kinderen, zeventig in getal, om zeven uur moe, maar voldaan aankwamen. De organisatie was perfect in orde en de kinderschaar heeft volop genoten. VOORBIJ EN NIET VOORBIJ HEERHUGOWAARD We vernemen dat de voorstanders van verlaagd peil ofschoon dit in de poldervergadering hoofdzakelijk om de kosten, die naar men meende op de schouders van de eigenaars zou komen te drukken, ls afgestemd, het e* niet btf te laten zitten. Onverminderd zal de actie tot het doel te komen, worden voortge zet. We hoorden o.a. de vraag stellen de slo- "i»e millioentjes bij de boe renleenbanken niet beter waren ge ïnvesteerd in dit plan van een klei ne millioen gulden, dan wanneer zij zoals t' -ns door ,van bovenaf" wor den beheerd en zo goed als geen ren te doen. Tevens beweert men, dat het polder bestuur niet ad rem was, toen het be weerde, dat eerst het plan moest wor den aangenomen en dan pas subsidie kon worden aangevraagd, terwijl els geen o> te lage subsidie zou wor den verxeend men ren uitvoering gebonden was. RECTIFICATIE In het interview dat we hadden met de logee van de heer Sneekes ls een kleine onjuistheid geslopen. De dame in kwestie was een vluchtelinge uit Stetttn en woont tegenwoordig in Goslar. De havenstad Stettin is op ogenblik Pools gebied. Kaay werd overmeesierd door zijn arresianien Zijn iaak „Het noemen van Uw naam heeft in Uw woonplaats soms dezelfde uit werking als een rode lap op een stier Is U dat bekend?" aldus de president van het Bijzonder Gerechtshof te Am sterdam, Mr. F. v. d. Goot, Maandag morgen tot de tuinder Teunis C. Bier te Zuid-Oost Beemster. Bier mompelt iets onverstaanbaar en haalt onwillig de schouders op. Hij ziet zijn eigen zaak niet zo donker in, hoewel hij beweert, het allemaal vreselijk te v4*. den. BEFEHL IS BEFEHL Weliswaar hielp hij als Landwach- ter mee aan verschillende arrestaties maar daar had hij vei-schillende excu. ses voor. Tenslotte was ..Befehl, Befehl „bij de meeste acties speelde hij maar een ondergeschikte rol en zwart han del was in de. oorlog een bedxujf dat hij zeer verafschuwde. Bier gebruikte echter deze zwarte handel ajs dek. mantel voor wat al te veel qcties, maar meestal vloeide de oorzaak van arrestatie toch uit zwarte handel voort. LEVEND BEGRAVEN. Een onwijze jongeman die hij op de Veluwe, waar besch. na Dolle Dinsdag zijn onderkomen zocht, ontmoette werd onverwijld door Bier en zijn kornuit Visser gearresteerd De jongen bevond zich namelijk te dicht bij de spoorlijn en het speruur was bijna aangebroken. Kort. na de ar restatie wei'd de man door dë groep van Bier vermoord na ernstig mishan deld te zijn. Bier hoorde schoten en ver nain dat de arrestant „weg" was en dat over zijn geval niet gerept mocht worden. Hij vemioedde toen, zo verklaart hij nu, dat de jongen vrijgelaten was. Mr. van da Goot kon zich dit heel moeilijk voorstellen, temeer daar de collega van Bier, Vissar, wel van de moord op de hoogte was. Het slacht offer werd begraven voor de levens geesten geweken waren. In Augustus '44 werkte Bier mee aan de arrestatie van J. A. van Viersen in de Beemster. Deze arx-estant was verdacht van zwarte handel in koeien en belandde mede door toedoen van Bier iii de Euterpestraat. Voorts nam besch. aan verschillende arrestaties, te Edam deel. SLECHTS EEN. BLOEMLEZING Mr. .A Keune, requisitoir nemende, verklaart dat de feiten in de ten laste ligging slechts een bloemlezing uit Biers oorlogsverdiensten zijn. De rol die Bier in de bezettingstijd speelde was niet onbelangrijk. De procureur fiscaal requireert acht jaar met af trek en ontzetting uit de jrechten. Mr. A. V. M. Leesberg dringt in zijn pleidooi op een aanzienlijk lichtere straf aan. Wanneer besch. gelegenheid krijgt het laatste woord te voeren spreekt hij zijn spijt uit over hetgeen hij misdeed. Het is verkeerd geweest, maar ik wil het graag goedmaken, al dus Bier. Mr. v. d. Goot bepaalt de uitspraak op 7 Juni a.s, De 37 jarige Alkmaarder Jan Kaay van beroep machinist ter koopvaardij belandde na dat hij enkele jaren als leerling kok in Huize Westerlicht te Alkmaar en bij de distributiedienst gewerkt, haj in Sept. '44 in Wester- borg, waar men hem voorhield, dat de taak van elke Nederlander voortaan bij de Landwacht zou liggen. Hij sloot zich bij dat legioen aan en bewaakte in Amsterdam enkele weermachts ge bouwen, opdat „onbevoegden" zich er geen toegang zouden verschaffen. Dat deze „onbevoegden" uit goede Nederlanders zouden bestaan, was besch niet met de president eens. Bij de grote slag tegen de illegali teit te Obdam In Maart '45 bewaakte Kaay een tiental gearresteerde illegale werkers. Zijn arrestanten overmeesterden hem echter en wegens z'n onoordeelkundig optreden werd Kaay door zijn com mandant ernstig berispt en „laf en ongeschikt voor de Landwacht ge noemd. De procureur-fiscaal noemde het feit dat Kaay eens een illegaal pam flet aan Van Maarleveld doorgaf, ken. merkend voor zijn mentaliteit. Hoewel hij geen grote rol speelde, was hy' zeer fanatiek. De eis luidde vijf jaar met aftrek. Uitspraak 7 Juni a.s. PolHierechier STREMMING SCHEEPVAARTVER KEER LANGEDLIK Het scheepvaartver keer door de Noorderbrug te Broek op Langendijk zal vanaf 26 Mei 1948 voor onbepaalde tijd gesloten zijn. Diefstallen en mishandelingen Jantje K. uit Hoorn was de eerste die voor de politierechter verscheen Reeds eerder had zij wegen3 diefstal terecht gestaan en haar zaak was aan. gehouden voor het uitbrengen van een rappoi't. Dat luidde niet erg gun stig. Verdachte ontkende de diefstal en wees een kind als dader aan. De officier achtte de zaak bewezen en persiteerde bij 1 maand gevange nis. De politierechter wilde haar nog een kans geven en vonniste f 40 of 20 dagen benevens 2 maanden voorw. met 2 proefjaren VERDUISTERING Ook Willem L. uit Spierdijk die een postpakket verduisterde kwam voor de tweede keer om te horen hoe het rapport luidde. Beklaagde had geen bezwaar tegen onder toezicht stelling van 't Genootschap. De officier achtte verduistering van 't postpakket bewezen en eiste met het oog op het grote gezin 3 m. voorw. met 3 proefjaren en f 50.boete. Verdediger Mr. Huis hield een sym pathiek pleidooi. Hij zeide dat de diefstal uit armoede bedreven was en zag liefst de boete vervallen. De uit spraak luidde: 3 m. voorw. met 3 proefjaren en f 25 boete. GELD GEEFT ZORGEN Dat geld veel zorgen geeft bleek uit de zaak van Corn. S, uit Wax*men- huizen. Het ging over een bankbiljet van f 25. hetwelk niet deugde, maar als echt wa3 uitgegeven. Eeq drietal getuigen traden in 't geweer om het bewijs te leveren, doch de beklaagde bleef hardnekkig ont kennen. Ondanlc3 die ontkenning vroeg de officier f 25 of 10 dagen, waartoe Corn, S. werd veroordeeld. EEN ERNSTIGE ZAAK Wat Corn. B. uit Heer Hugowaard had uitgehaald was zeer gevaarlijk Hij was zo vrij geweest verschillende goederen, waarop beslag was gelegd aan anderen te verkopen. Een over treding dus van art. 198 W. v. S.. 't Kwam volgens verdachte eigenlijk, omdat de afwikkeling van de zaak zo lang duurde. Een ernstige zaak noemde de offi cier het, vandaar een eis van 1 mnd. onvoorw. gevangenis. Mr. Schuurman lichtte de zaak uitvoerig toe, waarop besloten werd een voorlichtingsrap port in te^ winnen. De zaak werd voor onbepaalde tijd geschorst. EEN LASTIG HEERSCHAP Wij geloven wel, dat Klaas de L. uit Medemblik geen gemakkelijk per. soon is, vooral niet als hU gebruik dat hij robust var. natuur is. Hij had al enige malen ruzie gehad met de wachtmeester L. totdat Klaas genoem de politieman uitschold op 12 Maart. Nu was de maat vol en stond hij te. recht wegens belediging. Het O.M. eiste f 40 of 20 dagen, wat door de rechter gereduceerd _werd tot f 30 of 10 dagen. EN EEN RARA SNAAK Een rare snaak schijnt Joh. J. uit Hoorn te zijn, beschuldigd van 't we- derrechterlijk binnendringen in een andei'mans woning. Getuige B. kwam in de nacht van 16 Maart thuis, werd aangesproken door J. en gevraagd of hij een logies kon aanwijzen. Plotseling greep hij de ge'uige beet en achtervolgde hem tot in r.ijn woning 't Geval speelde zich af in de Veenen. laan. Drankmisbruik was niet vreemd in deze enigszins rare geschiedenis. De officier eiste 1 maand voorw. en f 75 of 40 dagen. Uitspraak conform. DRIFTIG 't Is voor G. K. uit Andijk wenselijk om zijn drift wat te beteugelen. Op 13 Maart 1948 kreeg hij woorden met zekere K. over een zaaimachine. K. wilde deze machine gebruiken, ter wijl d. beklaagde haar nog nodig had. G. K. deelde toen een stomp uit wel. ke nogal aankwam. Voor die mishan deling vroeg de officier f 50 of 30 da. gen. De politierechter maakte er f 30 of 15 dagen van. HEREN GEZOCHT LANGED1JK Er heerst aan de Lan_ gedijk gebrek aan 'heren. Wel te verstaan dan aan heren, die animo koesteren voor de door het Centraal Oranjecomité oo stapel ge zétte volksdansen. Leeftijd noch dansvaardigheid spe len een rol, de goede wil is voldoen de om van dit programmapunt der as. feestlijkheden een succes te maken. Waar de dames zich vol enthousiasme aan dit werk gegeven hebben kunnen de heren niet achter blijven. Metx mel_ de zich met grote getale bij de heer Dullemond, Hoofd der MULO school te Noord-Scharwoude. NA 5 JAAR WEER THUIS NOORDSCHARWOUDE Onder de repatriërenden van het m.s. Johan v. Oldenbarneveld, arriveerde ook serge, -mt W. Vonkeman weer in Holland. Van 1943 tot 1945 nam de heer Vonke_ man een werkzaam aandeel in het verzet in Gelderland, waarbij hij op 't nippertje aan zijn executie wist te ontkomen. Na de ooi-log vertrok hij als vrijwilliger naar Indonesië. BONNEN HALEN! HEILOO De letters A t.m. F op Woensdag 26 Mei. De letters G t-m. K op Donderdag 27 Mei. De letters L t-m. R. op Vrijdag 28 Mei. De letters S t.m. Z op Maandag 31 Mei. Plaats van uitreiking „De Rustende Jager" van 9.30—12 en van 1 tot 3 uur, DE SLEUTEL ZAT IN DE DEUR HEILOO Terugkomende van een afwezigheid van enkele dagen, kwam de fam. B. aan de Kerklaan tot rtc onaangename ontdekking dat een vankleed ontvreemd was. Verder bleekdat men de sleu tel in de deur had laten zitten, alzo, adspirant dieven uitnodigend op vi site te komen. Aangifte volgde bij de politie. ZE HADDEN TE VEEL OP HEILOO Zondagavond vond een plaatselijk caféhouder het gewenst om enkele gasten welke wel wat lastig werden, z'n zaak uit te zetten. Dat leverde nogal verzet op en dreige menten. Politie-assistentie werd in geroepen. Zelfs handtastelijkheden volgde met de heilige Hex-mandad en dus gingen ze het waren Zaankanters op de bon. EEN VOLGENDE MAAL BETER BROEK OP L'DIJK De Chr. Mu ziekvereniging „Advendo" behaalde óp het een dezer dagen gehouden Muziek concours te Enkhulzen een tweede prijs. Deze uitslag is nog zo veel te meer teleurstellend aangezien Advendo tot dusver steeds met eeneerste prijs thuis kwam. Wij twijfelen niet of het zal de vol gende keer weer be'ter gelukken. gezinsgebeurer ALKMAAR Geboren: Anna M, dv. A. Oudijk en J. Fijnheer; Francisca C. M. dv. D. de Vries en I. H. van der Geest; Co r nel ia M., dv. R. Schouten en T. M. Heesbeen Tinke, dv. J. H. Ooijevaar en J. Oo^t- wouder; Peter J. M zv. P. J. Ignatius en M. C. Noë; Gerarda F, dv. J. B ..x. Pureveen en J. Slenters: Maria H., dv. A. L. de Kuijer en H. van Kessel. Overleden: Petronella M. van Ber- kum, oud 7 jaar. LANGED1JK Geboren: Aagtje dv J de Groot en A Dekker; Johanes N zv H Schuit en M Groot; Jacob zv K Kaas. en J kos telijk; Aafje dv J Bakker en L da Jong; Willem Hendrik zv C. Hopman en A S de Vries. Getrouwd: J T Vleugel 32 jaar en C Bekker 30 jaar; C den Engelse 25 jaar te Anna Paulowna en H Visser 22 jaar alhier. Overleden: Matthijs Hart 69 jaar conservenfabrikant gehuwd met G Kroon. veilingi VEEMARKTEN Op de Maandag gehouden veemarkt te Alkmaar werden aangevoerd 10 vette koeien en 83 nuchtere kalveren alle bestemd voor de centrale. ALKMAAR 24 MEI 1948 Andijvie 3038; Spinazie 928; Pos. telein 5—14; Asperges 1878; Tomaten 152—178; Rabarber 7—13; Rode kool 26—28; Raapstelen 28; Uien 12—28;j Bloemkool IA 5060; Bloemkool I 35 45 Bloemkool II 1830; Worteltjes 3859; Radijs 1420; Selderie 4— 10.50;- Selie 5—8; Sla 350—650; Nieuwe Aai-dp. 4855; Oude Aardp. 13012.60 Aarbeien 4666 per doos BR. OP LANGEDIJK 24 MEI 14.500 kg. aardappelen grove 47.60— 53.80; kleine 36.10—40.50; 2000 kg. ra. barber 6; 125 kg. tomaten 145—154. agenda BIOSCOPEN: A.B.T.: „Het boek der Wildernis" met Sabu, Joseph Calleia en Ralph Bird. Dagelijks 8 uur. Zondag 2. 5 en uur. Toegang 14 jaar CINEMA AMERICAIN: „Beeause of him" (Kim wil op de planken) mot Deanne Durbin, Charles Laugthon eti Franchot Tone. Dagelijks 8 uur. Za terdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30, 7 9.30 uur. Woensdag 2.30 uur Toe gang tot 14 jaar onder geleide HARMONIE THÉATER „Sensatie om Tosca" met Anna Magani, Gino Sinimbergh en Edda Albertini. Degel. uur Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Woensdag £80 uur Toegang 14 jaar VICTORIA THEATER „De Zwarte Spiegel" met Olivia de Havilland. Lew Ayres en Thomas Mitchell. Dagelijk» 8 uur, Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Woensdag 2 30 uur. Toegang 18 jaar. Dinsdag GULDEN VLIES: R.K. Oratorium- vereniging. 8 uur. WOENSDAG GULDEN VLIES 8 uur Alkm. afd „De Nederlandse Padvinders" 30 jarig bestaan. j

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2