Jubileumfeesten worden geen kermis B. en W.- voorstel ving bot Wasserij „De Valk" Noorderkade 68 enige nette MEISJES Raadsvergadering Warmenhuizen Vier raadsleden vonden juisle houding WARMENHUIZEN Vrijdagavond vergaderde de raad van Warmenhui zen onder voorzitterschap van burge meester Nolet. De heer Nannes was wegens ziekte afwezig. Ingekomen stukken Bij de ingekomen stukken was een verzoek van het bestuur van de Rijks. 9 tuinbouwschool te Hoorn om een sub sidie in de kosten van exploitatie van de proeftuin „Westfriesland" aldaar. B en W waren van oordeel, dat het instandhouden dezer instelling door subsidieverlening niet op de weg der gemeente lag, doch diende te geschie. den door de tuinbouworganisaties. De Raad wees het verzoek af. Daarna volgde een verzoek van de wed. J. Ligthart, te Schoorldam om verhoging van de kosten van vervoer voor haar kinderen naar de RK school te War menhuizen. Tot nu toe werd vergoed 75 pCt. van de werkelijke kosten van vervoer pér autobus. In verband met de verandering van de financiële om. standigheden van het êez>n werd door B en W voorgesteld de tegemoetko ming te bepalen op 100 pCt.. Dit voorstel werd door de raad goed. gekeurd. Ook het verzoek van het fanfare corps „Door Samenwerking Verkre gen" ora een jaarlijkse subsidie als mede een bijdrage in de oprichtings kosten, werd gunstig ontvangen. On grond van overlegde financiële ge gevens stelden B en W. voor een sub sidie te verlenen voor 1948 van f 200 onder nadere door B. en W. te bepa len voorwaarden. Aldus werd beslo- ten. Ingekomen was een dankbetuiging van de vissersvereniging „Geestmer- ambacht" voor de verleende kwijt schelding van de pachtsom voor het gemeente viswater. Daarna werd be handeld een verzoek van ..de bewo ners van Nova Zcmbla". In verband met de onhygiënische toestand ten gevolge van het ledigen van de beer. putten der woningen werd gevraagd verbetering te brengen in het vaarwa ter ter plaatse, waardoor de inhoud dier putten voortaan naar een andere plaats kan worden gebracht. Door B en W. werd voorgesteld dit adres in handen van de Banne Warmenhui zen te stellen als onderhoudsplichtige van deze stoot. De heer De Groot ver klaarde, dat de bewoners aansprake lijk zijn en de Banne hierop bet toe zicht heeft. Mededelingen Bij Koninklijk besluit Is goedkeuring verleend aan de verordening van 10 Maart 1948 tot wijziging van de ver. ordening op de heffing van een belas ting op vermakelijkheden. Door Ged. Stateri is goedgekeurd de gemeentebegroting voor de dienst 1948 met de daarbij behorende aanvulling, tevens het raadsbesluit tot le wijzi ging van de gemeentebegroting 1948. De heer Dekkker zou in de kermis gemeentebegroting voor de dienst 1948 met de daarbij behorende aanvulling tevens het raadsbesluit tot de wijzi ging van de gemeentebegroting 1948. Een mededeling van Ged Staten, dat er hunnerzijds geen bezwaar bestaat tegen de in de vergadering van 10 Maart j.1." vastgestelde salaris regelin gen voor ambtelijk en met ambtelijk gemeente-personeej en de verplaat- si ngskostenregelin g Alle mededelingen werden voor ken nisgeving aangenomen. Verkoop gemeente-eigendommen B. en W. stelden voor de gemeente eigendommen, kadastraal bekend als. gem. Warmenhuizen, sectie D 507-huis 2 schuren en erf (0.19.00 H.A.), D 508 grasland (0.60-70 HA) en D 425-gras. land (2.48 30 H.A genaamd „Huiske. buurt" onderhands te verkopen aan de tegenwoordige pachters gebr. Bak ker voor de som van f 9 250.De heer Mink vroeg of de prijsbeheer- sing hierin gekend is en of ze met deze prijs accoord gaat. De voorzitter zeide, dat de prijs re delijk is. Verwacht wordt, dat er geen aanmerkingen op zullen komen. Met algemene stemmen werd beslo ten tot verkoop over te gaan. Kermis-jublileum of jubileum-kermis In verband met een ingekomen ver zoek van het comité voor de viering van de jubileumfeesten 1943 .stelden B. en W. voor de kermis te Warmen-: huizen dit jaar gelijktijdig te houden met de jubileumfeesten op nader te bepalen dagen tussen 28 Augustus en 11 September 1948. De heer Roozendaal betreurt het, dat het Oranje Comité dit verzoek heeft ingestuurd. Spr. was van oor deel, dat het ntot juist is deze fees ten gelijktijdig te vieren. Tevens wordt de middenstand, spe ciaal de kasteleins, belangrijke schade berokkend. De heer Mosch was het daarmee niet eens zou het toejuichen de feesten gelijktijdig te houden. Mevr. Vogelaar verklaarde, hoewel geen voorstandster van dergelijke feesten te zijn, het een blamage tegen. over de Koningin te vinden om ker mis en jubileum gelijk te vieren. De feesten moeten gescheiden blijven. Het voorstel von<j zij een grofheid, ja een lompheid. De heer De Groot *nerkte op, dat de schoolgaande jeugd er met de ker mis slecht aan toe is. Wel gaf hij toe geen tegenstander van kermis te zyn, maar hij zou het toch liever willen omzetten in een ander feest. Voorzitter zeide ontstemd te zijn over de uitlating van mevr. Vogelaar over de „minder goede smaak" van B. en W. Mevr. Vogelaar begreep niet, dat voorzitter het zo aanvoelde hier werd B. en W. niet mede bedoeld, maar het Oranje Comité. De heer Roosendaal zou het voor stel Dekker willen steunen on voor Maandag en Dinsdag een tapverbod in willen voeren; na :s middags 12 uur bijvoorbeeld. De heer Mink was voor kermis zonder tapverbod. Hij verwachtte, dat de excessen minder zouden zijn als vorig jaar. Laten vooral de ouders hun kinderen er op wijzen, dat zij op gepaste wyzen kermis moeten vieren. De beer De Groot is er .niet zeker van, cja^ excessen uitblijven; als vrou wen en meisjes drank^ gebruiken wordt het verschrikkelijk! Toen De Groot vernam, dat met dc jubileumfeesten c'e Zondag eigenlijk kwam te vervallen als feestdag kon dit toch ook zijn goedkeuring niet wegdragen. Voorzitter was van oordeel, dat met het uitstellen van de kermis en het vieren van de jubileumfeesten door het houden van volksfeesten een geheel andere sfeer zou komen. Hierna volgde stemming. Tegen het voorstel van B. en W. stemden: Mevr. Vogelaar, Roozenburg, Dekker en Mink. De kermis gaat dus door, zelfstan dig, de jubileumfeesten zullen dus ook apart gevierd worden. Rondvraag De heer Mink informeerde naar het bouwen van woningen. Voorzitter zei de. dat voor het bouwen van "wonin gen voor grote gezinnen gpen toestem ming meer w.ordt verleend. Daardoor moeten" de plannen weer omgewerkt worden. Mevr. Vogelaar maakte nog een op. merking over de ergerlijke toestand van de vuilnisopslagplaats bij he' „Bosje". De kinderen spelen er maar in! Dat is toch zeer onhygiënisch! Voorzitter antwoordde, dat evenals met andere dingen, ook de ouders hierin wat meer hun taak als opvoe der moeten begrijpen. Een andere plaats voor vuilnis is tot nu toe nog niet door B. en W. gevonden. Inmid dels wordt naar een andere plaats ge zocht maar eerst moet de put ge dempt worden. Mevr. Vogelaar vroeg hoe het mo gelijk was dat voor dat de raad bij eenkwam, buitenstaanders met de agenda bekend waren en wisten hoe er gestemd zou worden over kermis «n oranjefeesten. Br moet op deze manier toch een lek zitten? Voorzitter oordeelde, dat als men Ie agenda in huis heeft, men gerust mag weten hoe men stemt. De heer Dekker klaagde nogmaals over loslopende honden. Hij zou de belasting hierop nog meer willen ver hogen. Verder /roeg spreker hoe het staat met het sportterrein van de athletiekclub. Pronk heeft het con tract in huis gekregen. De prijs viel mee, maar hij heeft overigens niet op het feit gelet dat veel kleiner terrein was toegewezen als vorig jaar. Hierover is thans een onaangename kwestie ontstaan en deze moet opge lost worden. De raad vond het het beste dat beide partijen een onder houd hebben met B. en W. Alzo be sloten. voorzitter beantwoordt alle vragen naar genoegen. Het voorstel van de heer F. Riekwel om de „wik" langs Oostwijk te dempen om hygiënische pedanen, kon geen ingang vinden. Wel werd besloten, de bedoelde sloot grondig te reinigen en uit te diepen. Voorts zal men er streng op toezien dat er geen huisvuil in gedeponeerd wordt Hierna werd de bijeenkomst gesloten. ACTIE VAN NOORDSCHARWOUDE Binnen het kader der landelijke EHBO-week houdt de plaatselijke afdeling van 23 29 Mei a.s. speldjes verkoop. Om grotere bekendheid te geven aan het streven van de EHBO zal in de garage van Mol en Blom een EHBO etalage worden ingericht. schrijvende lezers DS. RAPPOLD OVER GANDHI Hedenavond spreekt in de Remön- s'tantse kerk, Fnidsen, om 8 uur Ds. Rappold over Gandhi, zijn leven en zijn strijd. Jaarvergadering „Koophandel' HET JAAR 1947 WAS NIET ONBEVREDIGEND NIWIN-JUBILEUMPAKKETTEN LANGEDIJK Ter gelegenheid van het 5" jarig regeringsjubileum van H. M. r Koningin zal de NIWIN 200.000 pav;:etten met sigaretten, versnape ringen en toiletartikelen naar militai ren en burgerpioniers in Indonesië ver zenden Deze pakketten hebben een waarde van circa vier gulden, doch dank zij de spontane medewerking van het ge hele Nederlandse bedrijfsleven dat de inhoud tegen kostprijs of geheel gratis ter beschikking stelde, zijn de kosten beduidend lager dan normaal. Ook de bevolking van Langedijk zal niet achter willen blijven en een steentje willen bijdragen voor deze zo sympathieke actie. De gelegenheid hiertoe wordt dezer dagen geboden wanneer U een etiket voor slechts f 1-50 aangeboden wordt, een etiket, dat met het jubileumpak ket, voorzien van uw naam en adres, naar Indonesië wordt verzonden. Voor f 1.50 ''>mt u dus zorgen, dat een mi litair iks een pakket wordt aange boden Hoeveel vreugde u daarmede brengt op vaak afgelegen posten, laat zich ge makkelijke denken! Het plaatselijk NIWIN-comité doet daarom een beroep op de burgerij ook deze actie weer tot een succes te maken. Met dankbaarheid mag wor. den opgemerkt, dat Langedijk bij de ze acties voor de jongens overzee, steeds op uitstekende wijze van mede leven. heeft blijk gegeven. Moge zulks ook ditmaal weer het geval zijn! DOOR HOND AANGEVALLEN BROEK OP L'DLJK Vrijdagmiddag werd Mevr. Dinner dermate gebeten door de hond van de heer Glas, ter wijl ze langs de Spieringbuurt fietste, dat ze zich onder medische behande ling moest stellen. Naar wij vernemen is de hond door de politie dégemaakt. LANGEDIJK Tijdens de jaarverga dering van „Koophandel" bleek, dat het afgelopen jaar ook voor de han del niet ongunstig is geweest. Door de heej- Stennenberg werd in het ope ningswoord gewezen op de factoren, die op deze ontwikkeling invloed heb ben gehad. Er werd een verzoek van de Tran sportarbeiders verenigingen tot ver hoging der 'tarieven aan de orde ge steld. Deze verhoging zal 5 cent per 100 kg voor in fust verpakte aardappe len bedragen, terwijl ook voor het ver laden va" groene kool eenzelfde ver hoging werd verzocht. De vergadering besloot het verzoek in 'te willigen. Uit het jaarverslag waarin o a. het overlijden van de heer Keem<tn werd herdacht bleek, dat 1947 grote prijsschommelingen heeft gekend De ze waren zodanig, dat de prijzen vqor sommige producten binnen enkele da gen met meer dan dn helft teru^jig'- pen. Niettemin mag 1947 niet.onjfug- stïg genoemd worden, wat hopelijk ook van het lopende jaar gezegd, ^al - »vn worden. Door ernstige ziekte was de heer J. Kramer verhinderd de rekening over te leggen. Door de heer J. Wage naar Mz. werd verslag uitgebracht ov?r de sociale verzekeringen, waar na de looncontracten met de vereni ging der Transportarbeiders nader werd bezien. Als bestuurslid werd 'de heer Stennenberg herkozen, "terwijl de heer A Volkers voor de eerste, maal in het bestuur zitting zal he men. Nadat nog enkele interne kwesties waren b^snroken volgde sluiting. „Goetl wonen" vergaderde KOEDIJK De Woningbouwvereni ging „Goed Wonen" hield de vorige week haar jaarvergadering in café Butter. Bij de opening sprak de voor zitter zijn voldoening uit over de goe de opkomst van de leden. Na goed keuring van de notulen werd mede gedeeld, dat de vier nieuwe woningen in het zuidelijke deel van de gemeen te de vorige week in gebruik zijn ge nomen. Opnieuw is bouwterrein aangekocht Aan de Gebr. Min te Bergen is de gunning verleend voor het aanleggen van een nieuwe klinkerweg op Oost- wijk. Ook de brug op Oostwijk 'zal van een nieuw dek worden vóórzien Na het uitbrengen van het jaarverslag en het financieel verslag, welk laat ste een batig saldo uitwees werd de heer D. Raat aangewezen als kascon- troleur. Bij de bestuursverkiezing wer den de heren P. Hart, J. NièuWen- burg en P. de Mayer, allen aftredend, met grote meerderheid van steromen herkozen. Vervolgens werd medege deeld, dat dertien kamers van nieüw behang voorzien zijn. Het bestuur stelde voor, bij loting zes kamers te vergoeden a f 10, ter wijl de andere kamers het volgend jaar vergoed zullen worden. Na enige discussie kon de vergadering zich hiermede verenigen. De voorzitter deelde mede, dat de nieuwe woningen op Oostwijkover enige wken woonklaar zullen zijn. De huurprijs zal f 5.40 bedragen met inbegrip van de kosten voor water leiding. Vier leden willen graag een nieuwe woning betrekken, terwijl vier andere en oud woning willen bewo nen. Aan de afwezige aanvragers zal nog gevraagd worden, of zij hun aan vraag handhaven. Over de toewijzing der nieuwe woningen zal het bestuur op korte termijn overleg plegen met B. en W. Bij de rondvraag is het on derhoud der huizen hoofdschotel. De Vrolijk bezoek Vrijdagmorgen stopte een auto voor onze deur. Dat gebeurt wél eens va ker, maar deze keer was het eens geen vrachtauto met papier, maar een met een levende last. De schooljeugd van de hoogste klassen der O.L.S. te Üirkshorn bracht een bezoek aan ons dagbladbedrijf. Zij boften, want we za ten midden in de drukte van de „Vrije Alkmaarder", waar juist de laatste hand aan werd gelegd. In het begin waren ze voorbeeldig stil, die hele schare jongens en meis jes, maar weldra kwamen de tongen los, toen ze de. zetmachines in bedrijf zagen. Eerst drongen ze nog in een groepje om „meester" heen, maar al lengs zochten de moedigen een ande re zetmachine opj'waar zij het geval beter konden bekijken. Kenmerkend was het, dat de meisjes liefst maar om „meesier", bleven staan, terwijl de jongens vrijwel allen de „vrijheid" op zochten. Het naadje van de kous moest de bedrijfsleider, die de honneurs waarnam, ze laten weten. Als souve nir kregen ze een briefje mee van de zetter «met de bekendmaking, dat zij leerlingen waren van de O.L.S te Dirkshorn en een bezoek brachten aan Sprekend Papier. Het was grappig te zien, hoe zorgvuldig de leergierige jeugd dit papiertje in de dichtgekne. pen vuist bewaarde en rij. die het eer. ste een oude matrijs wisten te verove ren, waren helemaal zo trots als een pauw. De telex-machine, de grote schrijf machine die-vanzelf gaat werd zo mo gelijk met nog meer bewondering dan de zetmachines bekeken. Het redac tiekantoor vertoonde enige gelijkenis met de woelige baren der zee op een stormachtige dag, zoals gewoonlijk op zulke drukke ochtenden. Veel was er aan die schrijvende en tikkende men sen niet te bewonderen, de telex was „veel echter". Het grootste succes was echter, be grijpelijk, de rotatiepers-afdeling. Met starre verwondering werd de razende, 12.000 exemplaren per uur spuwende kranten-produceer machine, die met brullend geweld de papierstroom door de cylinders perste, aangestaard. Ook het gieten en klaarmaken der stypes werd met de grootste bewondering gevolgd. Na afloop stelden wij vijf jongens de vraag „Wat vonden jullie nu het mooiste?" Vier van de vijf antwoord den „De rotatiepers", maar één hield het bij de telex. Voldaan klommen de jongens en meisjes na afloop weer op de wagen, ofschoon de meesten nog we^ een tijdje hadden willen blijven, dunkt ons. En straks nog het onvermijde lijke opstel tot slot! Geen vacantie? Mijnheer de Redacteur Naar aanleiding van uw artikel „Vacantie" in het No. van 14 Mei in „de Nieuwe Schager" verzoek ik beleefd om plaatsruimte voor onder staande. U schryft hier over het pro bleem van huisvesting van vacantie- genietende arbeiders. Dit punt zou inderdaad urgent kunnen zijn indien het feit, dat de arbeidende bevolking van een vacantie 2ou genieten, wer kelijkheid zou zijn. Het is voor het grootste deel der werkers evenwel helaas nog een illussie die nog nim mer in vervulling is gegaan. Ik wil u hier trachten duidelijk te maken hoe de zaken in werkelijkheid zijn. In de bouwvakken geld als regel dat iedere week een yacantiebon wordt verstrek! welke voor de vacantie worden inge leverd en waarvoor dus een week loon wordt ontvangen. Helaas wordt dit weekloon in de meeste gevallen niet gebruikt voor vacantie, maar wel om de geweldige achterstand welke in de meeste gezinnen heerst een beet je in te halen. Het is in de meeste ge vallen zo dat de bouwvakarbeider rijn vacantieweek doorbrengt bij een boer op het land, waardoor hij een week extra loon verdient hetwelk een welkome aanvulling is waarvoor Moe der de vrouw nog eens een stukje kleren of een paar schoenen voor de kinderen kan kopen. Zijn loon is van dien aard dat dergelijke uitgaven er anders moeten overschieten. Met de landarbeiders is het helaas nog droeviger gesteld aangezien deze groep van arbeiders in heel veel ge vallen geen vacantiebonnen wordt gegeven. Zijn deze arbeiders georgani- seeid dan worden ze in vele gevallen re't' verkregen door bemiddeling van d Bureaux voor Rechtsbijstand. Zijn ie betrokken arbeiders evenwel ge organiseerd dan hebben ze tachtig procent kans geen bonnen te ontvan gen en zijn dus hierdoor reeds van vacantie verstoken. Ook de arbeiders welke de bonnen wel krijgen zullen evenmin van de vacantiegenoegens ge- nie'en, aangezien de vacantiemaanden net de tijd zijn dat er misschien nog een extraatje te verdienen is hetwelk in de meeste gevallen niet gemist kan worden. Het probleem geldt mijns in ziens dan ook niet de huisvesting maar wel het vraagstuk. Hoe krijgen wy het zover dat de arbeidende bevolking werkelijk eens vacantie krijgt. In dien hier voor een oplossing aan de hand zoudt kunnen doen, kunt u verzekerd zijn van dankbaarheid van duizenden arbeiders, mannen en vrou wen voor wie het woord vacantie iets onbereikbaars is. Een ding staat hier bij onwrikbaar vast. Indien de huidige loon- en prijspolitiek gehandhaafd blijft behoeven wij ons over de huis vesting van vacantie-genietende-ar- beiders nog geen zorgen te maken. E. v. d. BERG Het Wad. Naschrift redactie Men kan de zaken door een ver schillende bril bekijken. De heer Van der Berg gebruikt o.i. een erg don kere bril. Ons toch zijn tal van ge vallen bekend van bouwvak- en land arbeiders, dto hun vacantie wel genie ten. Wij hopen dat binnenkort alle arbeiders in die omstandigheid zul len verkeren. Dat ontheft ons echter niet van de plidht om reeds thans voor vacantie- verblijven te zorgen, waar de arbei ders op de goedkoopst mogelijke en prettigst mogelijke wijze hun vacantie zullen kunnen genieten. Daarover ging ons artikel. Een po lemiek over andere zaken valt daar buiten. Hij gaf twee kamelen voor één stewardess Het gebeurde d.2», digea, dat reiziger aan boord van mi KLM. vliegtuig op weg van Amsterdam naar Batavia zó getroffen werd door de goede zorgen, waarmede de stewardess haar passagiert om gaf, dat hy haar zonder zich een ogenblik te bedenken bij 't eerst volgende tussenstation wilde me*. nemen als zijn rechtmatige «ebt. genote. De verliefde passagier was een eerbiedwaardige She'V, die de stewardess als laatste y winst voor rijn harem best ul had Zo gedacht, zo gedaan, alth ns geprobeerd. Hy tra? onmiddel) i. k in onderhandeling met de gez; g- voerder van het vliegtuig, die h;j als heer en meester over leven en dood van de gehele beman, ning beschouwde. Direct bood hy twee byzonder fraaie kamelen aan als koopsom. De gezagvoer der was zo beduusd dat hy geen woord kon uitbrengen. De Sheik legde dit stilzwijgen echter als ontevredenheid uit en deed er nog een vetgemest varken by. Om begrijpelijke redenen ech ter kon de koop toch niet door gaan en startte het vliegtuig zon der kamelen en met de stewar dess. Op het vliegveld oleef een man in een witte burnoes achter, ont hutst zijn hoofd schuddend over zo weinig zakenbegrip en gevoel voor realiteit. Candidatenlijst KVP Het partybestuur der K.V.P. heeft de volgende officiële candidatenlyst vastgesteld voor onze kieskring „Den Helder". J. Groen Azn. W. Steinmetz. T. S. J. Hooij. Mr. J. H. van Maarscvrca Dr. L. G. Kortenhorst Mej. A. H. Holte M. P. van der Weyden. Mr. P. J. M. Aalberse. Mej. mr. W. H. W. van Lanschof. C. J. v. dc Ploeg. P. van Leeuwen. A. J. M. Angenent. E. P. Clynk. N. J. Hooyschuur Dr. W. J. Dysselbloem. M. P. A. Meissen. W. L. M. Groffen. J. M. A. van Dongen. Men komt met dezelfde lijst uit in de kringen Middelburg, Dordrecht, Leiden en Haarlem. Tegen zwarte" bouw Minister In 't Veld op oorlogspad Minister In 't Veld heeft besloten maatregelen te treffen tegen gemeen tebesturen, die niet voldoende mede werken tegen „zwarte" bouw. Wan neer in het vervolg blykt, dat in een gemeente enig bouwwerk zonder goed keuring tot stand wordt gebracht, ter wijl het gemeentebestuur hiertegen geen maatregelen heeft genomen zal het aan deze gemeente toegewezen bouwvolume met het dubbele van het bedrag, dat besteed is aan het be trokken „zwarte" bouwwerk, worden verminderd. HUISHOUDSTER gevraagd in middenstands- gezin m. docht. v. 10 jaar. Ongehuwde moeder of jonge wed. met 1 kind geen bezw. Brm. uitv. inlicht, o. nr. 373 bur. van dit blad. MEISJE GEVRAAGD v. d. of d. en n. Mevr. Van Wijk, Paul Krugerstr. 9, Alkmaar. VACANTIE WONINGRUIL Aangeb. voor Aug. ruime woning m. tuin (ambten, ge zin) voor woning aan zee. H. BRUGMAN Koningstraat 72 Hilversum Tel. 6660. WONINGRUIL in buurt sta tion, f 5 per week. Voor gro tere f 7 tot f 10 per week. Ook buurt station of Wester- weg. F. J. M. Rodenburg, Aannemer, le Tuindwarsstr. 16 Alkmaar. WONINGRUIL LEEUWARDEN-ALKMAAR Aangeboden modern huis, kamer en suite, keuken, drie slaapkamers, polder, aan zeer brede hoofdverkeersweg te Leeuwarden in ruil tegen huis te Alkmaar of omgeving Brieven aan K. v. d. Berg, Groningerstraat 140 Leeuwarden, tel. 6531. Verloren: M O TO R T A S inhoud: hoeftang en overall. Gaande van Hoeverpad Alk maar naar Westerweg Heiloo Tegen beloning terug 'te be zorgen C. Adrichem, Veever. loskundige en castreur, Lim. 'men. Gevraagd door echtpaar z.k. ongem. ZIT- SLAAPKAMER met gebruik van keuken. Br. onder nr. V.A. 374 bur. v. d. blad. GRAMMENWEGERS met schaaltje zeer geschikt voor diëet pa Ianten FRANKENBERG N.V. Langestraat 28 Alkmaar Tel. 2394 Gevraagd door echtpaar, bei den bh.h.h„ GESTOFF. KAMER of ged. v. woning Alkmaar of omg. Br. letter 375, bur. v. d. blad. Te koop z.g.a.n. kinderte. dikant f 25, wandelwagentje f 10. Vermeerstr. i0, Alkm. VRAAGT AANMELDEN VAN 8-5 UUR Heer zoekt GEMEUB. ZIT. SLAAPKAMER of zit- en slaapkamer m. pension op goede stand. Br. ond. nr. V.A. 377 bur. v. d. blad. Mevrouw Markus, Dr. Schaepmanplein 19, vraagt in haar gezin met S kinderen een flink dagmeisje Hulp voor ruw werk aanw. Aanmelden 's avonds 78. Gevr.: vanaf Juli en volgen de maanden, gemeub. gedeel. te van étage, of zomerhuis, of kamers (minstens 3), Alk. maar of omg. Br. m. prijs opgaaf onder nr. 376 bur. v. d. blad. Te koop: ameublementen, schuif- en salontafels, bureau café- en keukenstoelen, dres soirs, 1- en 2-per8. ledikan ten 3 delige bedden, petro leumstellen, wasstellen en I café-kapstokken. St, Anna_ straat 22 - Alkmaar. Te koop 1 regenjas lft. 13—14 jaar, zonder punten. Burg. Palingstraat 13 Alk maar

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 4