Van Wadden tot IJ klaar voor 't seizoen Herbouw Petten - wederopbouw Wieringermeer toonbeelden van ongebroken kracht Inbraak in R.K. kerk en -school te Heiloo berecht V.V.V.'s vergaderden in Pellen IV De Federatie vaa VVV's in Noord- tiolland boven het Noordzeekanaal kwam. Diasdag te Petten in haar 26 •te algemene vergadering bijeen. Er werd een terugblik geworpen op het voorbije jaar, dat tot tevreden- hei^ stemde, hoewel dit niet van de Federatiekas kan worden gezegd. Men Wierp ook -ja, juist dat! - een blik vooruit. Moeilijkheden en mogelijkhe den voor het aanstaande seizoen werden onder rar. D. Breebaarts be. proefde leiding in Vriesmans nood- cafe besproken en de vooruitzichten zijn gunstig! Klein, maar goed De heer Vriesman, voorzitter van de VW Petten, was de eerste die het woord kreeg. Hij zeide het een genoe gen te vinden, dat er zovelen aanwe zig waren, zij het dan dat de vergader ruimte niet dat was, wat men voor een dergelijke vergadering nodig heeft. Hij hoopte echter, dat 'h volgende ver gadering van de Federatie in het te bouwen hotel zou kunnen plaats heb ben. Wie er waren Burgemeester Breebaart, voorzitter van de Federatie, heette daarop de aanwezigen welkom, o.a. het gemeen tebestuur van Zijpe en Wieringermeer de heer v. d. Gronde, directeur bin nenland v. h. ANW; de hr. Six van Hillegom, voorz. van de VW A'dam; de heer Niekerk, voorzitter van de Provinciale VW en anderen Burge meester Breebaart heette ook de nieuwe verenigingen hartelijk welkom te weten Schagen, Akersloot en Cas- tricum. Petten groeit weer! Htf voegde er nog aan toe, dat de heer Vriesman de excursie door het nieuwe Petten «ai leiden. Van de 140 te bouwen woningen zijn er nu 16 ge reed. Het is slechts een begin, maar wanneer men weet, dat Petten na de eorlog niet meer bestond, mag dit be gin wel gememoreerd worden. Voorzitter Breebaart verklaarde daarna de vergadering geopend en deed na de notulen enkele medede lingen. De belangrijkste daarvan was wel, dat de Provinciale VW inplaats van f 12000 dit jaar f 15000 subsidie schonk aan de Federatie van VWs in Noord holland boven het Noordzeekanaal (voor éénmaal!) Jaarverslagen van de secretaris en penningmeester werden goedge keurd. Er was een nadelig saldo van f 1071.44 Geen vette kas Daar verschillende posten volgend jaar verhoogd moeten worden, zal dit nadelig saldo a»g groter worden. De woordvoerder van de' verificatie-com missie wees er op, dat dit een ongezon de toestand is. Er zullen meer vlotten de middelen moeten komen! Inderdaad zit de Federatie niet zó ruim bij kas, maar door een misverstand over ver- ■ohillende cijfers kreeg men een enigs zins scheve voorstelling van de finan ciën. Enkele bestuursleden gaven de no dige opheldering i en men werd het eens. De penningmeester, de heer Schneiders werd dank gebracht voor zijn beheer. „Vau Wadden tot IJ" Over de juist verschenen Federatie gids viel n°8 he* e®11 en ander zeg gen, nL over het groeperen der adver tenties, het vertalen in de drie mo derne talen, Engels, Frans en Duits en over andere zaken. Dit jaar zal wel een gids in het Engels verschijnen, maar aan Frans en Duits is men nog niet toe. Een vraag om de hotelmenu's in meerdere talen te doen verschijnen, zal aan het ANW worden voorge legd, daar dit een landelijke zaak is De heer Dinkelberg, directeur gaf enige toelichting op verschillende vra gen en feiten. Propaganda op het witte doek De Federatie wenst dit jaar een pro pagandafilm te laten maken, die in België op 600 verschillende plaatsen zal kunnen worden gedraaid. De heer Bosma, Enkhuizen wees er op, da< deze film niet het n.. af Werpen wat men er van verwacht. Het is een soort lantaarnplaatje, dat «it de tUd is. Dc heer Niekerk zeide dat juist de stilstaande film een grote toekomst heeft. Men was het er over eens dat foto's niet in verkeerde handen mogen komen en dat de propaganda-film, die men in België zal vervaardigen en vertonen daar ook wel zijn nut zal hebben. Verkeerscourant De Federatie zal deze zomer een Stempeltocht organiseren, waarvoor WV Heiloo extra prijzen zal geven. De directeur, de heer Dinkelberg, ga 1 een definitie van een stempeltocht, doel en methode. Hij antwoordde ook op vragen over de Verkeerscourant welke reeds verschenen is. De heer de Boer, voorzitter van VW Schagen stelde enige vragen over de financiering van de krant. Uit de vergadering werd de heer Dinkelberg dank gebracht voor de wjjze waarop de Verkeerscourant is samengesteld. Vacantieverspreiding Mr. Zeiler, secretaris, wees er op, dat het met de vacantiespreiding niet is orde is. Augustus is overbelast. Hü achtte het noodzakelijk, dat de bedryfs vacanties naar Juni of Juli worden verschoven. De lieer Medendorp, Camperduin, zeide, dat nicn er daar geen last van heeft. De heer Mooij Callantsoog sloot zich hierbij aan. Texels afgevaardigde gaf de schuld aan Lieftinck. Velen verminderen hun vacantie tot één week, vooral wanneer zij een belastingaans'ag heb- ben thuis gekregen Al met al bleek, dat de vacantie spreiding een moeilijke kwestie is, ja een nationaal probleem! Quo Vadis? Voorgesteld werd de najaarsverga dering te houden in Langedijk. De Helderse afgevaardigde beval Nieuwe- diep aan, dat zich nu zichtbaar van de oorlog herstelt. De heer Lap vroeg de gunst voor Texel, de heer van Garderen pleitte voor Schoorl, waar de VW volgend jaar haar 40 jarig bestaan zal vieren. In principe werd besloten de najaars vergadering in Langedijk te houden en een volgende najaarsvergadering in Den Helder. De volgende twee voorjaarsverga deringen zulen worden verdeeld over Texel en Schoorl. Rondvraag-varia In de rondvraag werden nog waar derende woorden gesproken door de heren van de Gronde, Six van Hille gom, Niekerk en anderen. Burgemeester Ritmeester die juist arriveerde, wees op de weinige plaats ruimte, die men in N-Holland heeft, vooral in het geteisterde Den Helder - en hij gaf de suggestie drijvende ho tels te bouwen! De marine doet dat ook! Bovendien kan de marinë nog een attractie apart vormen. De heer Timmerman, wethouder van Zijpe, zeide het prettig te vinden, dat deze Federatie-vergadering in Zijpe plaats vond. Mr. Zeiler, secretaris, zeide nog, dat de kop van Noord Holland er in het rapport v. d. wederopbouw van plaat sen langs de Noordzee bekaaid af komt. Dat moet een volgende maal voorkomen worden! De heer Breebaart, Wieringermeer, achtte het dubbel werk, wanneer het Historisch 'Genootschap „Westfries land" ook een folder over ons gewest gaat uitgeven. Men zal hierover met deze vereni ging spreken. De heer Mooij, Callantsoog zeide, dat het gebeurt, dat gasten in Janu ari toezeggen tfe zullen komen en in April afschrijven. Wat moet men hier aan doen? Aangeraden werd contrac ten te nemen, die de mensen binden. De heer Bouma, Enkhuizen bevreem de het, dat weinig reclame is gemaakt voor Noord Holland als centrum voor watertoerisme. Hieraan zal aandacht wordenbesteed. De heer de Boer, Schagen bracht dank voor de vriendelijke woorden van de voorzitter. „Ook Schagen is een uitnemende plaats om te verga derenvoegde hij er aan toe!! De heer Swart, Schagen gaf nog en kele tips over propaganda-flims, waar na de voorzitter, mr. D. Breebaart, het slotwoord sprak. Hij gaf toelichting op de excursie, die na de vergadering zou worden gehouden en vertelde daarbij iets over het vierde dorp Petten, dat nu wordt gebouwd. Daarna werd de vergadering gesloten. Nieuw Petten De aanwezigen gingen vervolgens naar het nieuwe Petten, dat noordelij. ker bezig is te verrijzen. Enkele van de 16 nieuw gebouwde woningen wer den bezocht. Deze huizen zijn zo ge bouwd, dat het mogelijk zal zjjn ook pensiongasten te houden. Gezegd moet worden, dat alleen, die een bovenwoning of kamers hebben, er van zullen watertanden! Burgemeester Breebaart leidde de bezoekers naar het centrum van het nieuwe dorp, waar een eenvoudig mo nument is gebouwd, opgetrokken uit stenen van Pettens vroegere kerk. Het nieuwe land Middags werd een bezoek aan de Wieringermeer gebracht. In hotel Smit te Middenmeer werd de lunch gebruikt. Aan tafel werd gesproken o.a. door de heren Schenk, voorzitter VVV Wieringermeer; Loggers, burge- meester van Wieringermeer; Six van Hillegom, voorzitter VVV van Amster dam; Ritmeester, burgemeester van Den Helder; Ir. Ovinge, Rentmeester- en Dijkgraaf van W'meer en de heer van Gronde, dir. binnenland ANW, Zij allen roemden Hollands polder- derland in het algemeen en de Wie ringermeer in het bijzondei'. Burgemeester Lreebaart sloot in zijn kwaliteit als voorzitter van de Federa tie deze bijeenkomst De genodigden maakten daarna een rit door de Meer, waarbij de stand van de wederopbouw in ogenschouw werd genomen en de plaats werd be zocht waar de Duitsers de dijk lieten springen. De Federatie van VW's mag op een geslaagde dag terugzien, een dag die ieder jaar weer het begin is van de zomeractiviteit der VW's De VVV'S welke zo'n grote taak hebben bij het stimuleren van het toe risme in onze provincie. Wjj hopen, dat hun werk ook deze zomer met succes zal worden bekroond. disti Donderdag zijn de letters P.Q en II aan de beurt om nieuwe bonkaarten, af te halen aan het distributiekantoor aan de Ridderstraat van 9 tot 12 en van 2 tot 4 uur. De 1 2e ronde van Alkmaar Op Zondag 30 Mei a.s. wordt de twaalfde ronde van Alkmaar georga niseerd en dan zullen de liefhebbers van wielrennen kunnen genieten van een boeiende strijd: een zeventig ama teurs zullen starten over een afstand, van 100 km. Bij de binnengekomen inschrijvingen bevinden zich de sterk ste amateurs van Nederland, o.a. Krer ver, winnaar van de ronde van Noord Holland, Peters en Neeft uit Haarlem Koeman uit Krommenie en de favo rieten van Alkmaar: Hennink de Booij en Ottenbros, Het belooft een span nende strijd te worden, waarbij ge vochten zal worden om de beste plaats te bemachtigen. Voor het amateurs programma is er eerst een nieuwe lingen wedstrijd. Ook hier zijn de beste krachten vertegenwoordigd. De ze veertig nieuwelingen zullen een wedstrijd rijden over 40 km;. Het par cours is als volgt: Jan van Scorel- kade, Endeleijnstraat, Van der Lijn- straat en Nicolaas Beetskade. Brahms Concert Muzikaal goed geslaagde avond De R.K. Oratorium Vereniging weet met zorg een programma samen te stellen, getuige de ia haar kort be staan opgevoerde Requiem van Ver- üi, Stabat Mater van Dvorak, Te peum van Anton Brückner en nu iw-eer dit Brahms concert hetgeen tnuzikaal goed geslaagd kan worden genoemd. Jammer, dat, naar het ons voor komt, zo weinig mensen dit kunnen 'waarderen. Het Gulden Vlies was gisteravond klechts matig bezet, j Het koor zong onder da nauwkeu rige leiding van haar dirigent Leo jPielage, Liebeslieder Walzer op. 52 van Joh. Brahms, bestaande uit 18 liederen. Dit inmiddels kleine koor heeft goed stemraenmateriaal, waarvan vooral de alten zeer muzikaal zingen. Teno ren zijn er te weinig, om een goed harmonisch geheel te verkrijgen. Als geheel worden de aanwijzingen van de dirigent stipt opgevolgd. In 4 en 18 bereikte dhr. Pielage met zijn koor wel hoogtepunten. „Es be- bet das Cestrauche" werd voortreffe lijk staccato gezongen. Zeer volgzaam begeleidden Mevr. Frederikse en dhr, Cóuvée de liederen 4-<handig. De sopraan Maartje Kliffen heeft ons veel doen genieten van haar aan deel in dit Brahms programma. Fa belachtige techniek en boeiende voor dracht, alhoewel voor de pauze iets ie ingetogen. Na afloop bloemen. Het krachtige t kpplaus deelde zij terecht met Jan Cóuvée voor zijn goed aangevoelde bescheiden gehouden, begeleiding. 1 Jan Couvée speelde voor de pauze 2 intermezzi en Ballade op. 118 no. 3. Wederom kwamen wij onder de in druk van zijn buitengewone voor dracht en imponeerde ons zijn krach tige aanslag. Tenslotte. Brahms' 5 Hongaarse dansen, 4-handig door Mevr. Frede rikse en dihr. Couvée. Aan bet einde hiervan een welverdiend ovationeel applaus voor een brillante vertol» king. Wij wensen de Oratorium-Vereni ging sterkte in de door de voorzitter geschetste moeilijkheden t.a.v. de noodzakelijke uitbreiding van het he ren ledental. Slechts met een ge mengd-koor kunnen grootse werken jvorden uitgevoerd en behoeft men -niet te vervallen In het ltedertafel- genre. Meervoudige Kamer BACCHUS IN T SPEL Maandagavond omstreeks kwart voor elf botste een militaire auto op een aan het Verdronkenoord gepar keerd staande auto. De bestuurder bleek onder invloed van alcoholhou dende drank te zijn en was niet meer in staat een voertuig te besturen. De militair is door de Koninklijke Ma rechaussee aangehouden. De luxe auto werd aan de achterzijde bescha digd. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Gevonden voorwerpen over het tydvak van 1 tot en met 15 Mei 1948. 1. Gedeponeerd aan het Bureau yan Politie te Alkmaar en aldaar te be vragen op Maandag, Woensdag en Vrijdag van 11.30 tot 12.30 uur. Diverse portemonnaies met en zon der inhoud; damesvulpen; pakjes rook tabak; schroefdop; leren damestas; kinderwant, duimstok, distributiebon, nen, dameshandschoen, hanger, hoef ijzer, sleutels aan ring, ceintuur, muts, hondenhalsband met riem,'huissleutel kluwen breikatoen, 2 rijwielsleuteltjes; sleuteltjes, leren handschoen, para- pluie, jeugdkaart ObdamAlkmaar, kinderschoen; dames glacéhandschoen geblokt meisjesmutsje, jongensjasje, huissleutel, lederen riem, zilveren ver lovingsring, herenhoed, dames hand schoen, huissleutel, 3chaakstuk, kinder mouwtje. 2. Als gevonden aan het Bureau van Politie aangegeven, alwaar op boven genoemde tijdstip het adres van de vinder is te bekomen. 3 muntbiljetten; schoudermantel; jongenspet; glacé damcslhandschoen; hoofddoek, huis of autosleutel; munt biljet, kindermuts; vulpen, zilveren armband, bos sleutels, vulpen, porte- monnaie, ring met sleutels, kinderlaars armbandhorloge, huissleutel, étui met inhoud, portemonnaie, mantelceintuur, muntbiljet, gouden oorbel, gevlamde vulpenhouder en vulpotlood, diverse muntbiljetten, schoudertas. Yale—sleu tel, gummibal, bankbiljet, binnenband, sleuteltje, zakdoek met sleutel, achter bord van auto, diamanten oorknopje, vulpenhouder, damestas, jongensbroek, hoofddoek, jongensjasje, koffer, ro zenkrans, muntstuk, bedelarmbandje, ring met steentje, armbandje, dames hoed, autobuitenbanden, gekleurde hoofddoek, dameshandschoen, koffer tje, ceintuur, gymschoen, portemon naie m. inh., kindervest, jongenjas, vul pen in étui, zilveren broche, muntbil jet, ketting, pak jutezakken, zijtassen. Stoomwasserij Visscherslaan 11 - ALKMAAR Telefoon 3712 Alkmaarse V.C.J.C.ers op de Pico 1948 fe Ommen Onze VCJC medewerker schrijft ons: Het woord Pico doet de buitenstaan der misschien wat vreemd aan, maar voor de leden der VCJC heeft het een onvergetelijke klank gekregen. Alk maar trok dit jaar met 35 leden naar de conferentie. De 4000 jongeren, die uit alle delen van het land ter gele genheid van deze Pinksterconferentie o'p de Besthemenerberg samengeko men waren, hebben weer heel sterk hun „verbondenheid met allen, die van goede wille zijn", gevoeld. Zij leerden weer vertrouwen te hebben, in de toe komst en in de mens. Ook hun taak in deze donkere wereld werd hun weer duidelijk voor ogen gesteld. De ze Pinksterdagen waren vervuld van vrolijkheid en ernst. Vrolijkheid onder zang en volksdans, wandeltocht en handbalwedstrijd. Diepe ernst tijdens het prachtige luchtspel „De terugkeer van de verloren Zoon", een spel, dat geschreven door Jef Last en uitstekend geregisseerd door Abraham v. d. Vries tot het hoogtepunt van deze dagen werd. Ernst ook om het hoogoplaai- end Pinkstervuur, het vuur dat allen een' lichtend hart heeft meegegeven. Maar ook aan deze dagen kwam een einde en zo trok ieder, na de groot se sluiting van dit Pinksterkamp op stad of dorp terug bezield met het voornemen al het mooie en goed van deze Pico aan een iéder door te geven. EERLIJKE BLOEMENVERKOPER Gisteren kocht een onbekende dama vier geraniums van een bloemenver koper bij d« Steenenbrug. Zij betaal de de planten met een bankbiljet van tien gulden. Later bemerkte de koop man, dat hij twee in elkaar gevouwen biljetten, elk van. f 10 ontvangen had. Hij deed hiervan onmiddellijk aangif te aan het Bureau van politie, waar die mevrouw haar geld nu terug kan halen. Hulde voor deze eerlijkheid! De destijds gerucht makend? zaak te Heiloo waarbü de R.K. Kerk en School was ingebroken tverd gis ter voor de rechtbank te Alkmaar behandeld, 't Was Metske S. een me taalbewerker uit A'dam die als inbre. ker rekening en verantwoording moest afleggen. Hij bekende 't feit volledig Tot de kerk had liij zich toegang ver schaft door 't verbreken van een ruit. Eenmaal binnen eigende h(j zich een zilveren deksel en wat geld toe. Op dezelfde wijze wist hij in de school geld uit een lessenaar en enige pot loden te bemachtigen. De president vroeg, waarom hu dat gedaan had. Be klaagde gaf te kennen, dat men hem steeds alle steun onthouden had. Met het oog op de ernst van het feit en het zwarte strafregister van beklaagde eiste de officier 2 jaar en 6 maanden gevangenisstraf. De verdediger Mr. Thysen vond het een droevig geval en verzocht plaat sing in een rijks werkinrichting. Ontspoorde jeugd Een verpleegde van de St. Willi- brordusstichting te Heiloo de 19 jarige Jacques P. moest op zekere dag f 48 betalen bij een firma te Alkmaar, sprong op de fiets, reed naar de stad en men zag noch man noch fiets terug. Dit laatste voertuig had hij in een stalling achter gelaten. Tussen president en beklaagde ont stond een gesprek over de bedoeling van de fiets. Volgens P. wilde hij de fiets terug zenden, 't Was echter niet gebeurd. Het geld had hij gebruikt om naar Roermond te komen. Beklaagde was al 2x weggelopen en meermalen veroordeeld. Het uitge brachte rapport achtte hem vermin derd toerekeningsvatbaar. De officier vond een strenge straf noodzakelijk en eiste 6 maanden ge vangenis, daarna ter beschikking stelling van de regering. De verdediger, Mr. Leesberg Sr. achtte verduistering van 't geld bewe. zen, niet van de fiets, bovendien vroeg de raadsman zich af: Ig de gevangenis wel goed voor hem?" Op die leeftijd is er een sterke drang naar vrijheid. Hjj gaf in overweging het nog eens met hem te proberen. BEELD DES TIJDS Een zielig geval was dat van Jo hanna V. een jonge vrouw uit Alk maar. In dienstbetrekking bij mevrouw S. had zij in de loop van '47'48 ver schillende voorwerpen o.a. een porte feuille en 2 dollarbiljetten weggeno men. Ook beddelakens, slopen enz. waren van haar gading. Zij verklaarde er toe gekomen te zijn door armoede. De president stelde haar verschillende vragen, waarop Johanna in tranen uit Een oproep van het P.I.T. Van de zijde van het Protestants In terkerkelijk Thuisfront schrijft men ons: „Onze nieuw opgerichte afdeling Alkmaar hield Vrijdagavond een goe de vergadering. Voorai het agendapunt „werkplan" gaf een zeer levendige bespreking voor de talrijke aanwezige comitéleden. De geestelijke nood onder onze mili tairen is, volgens onze inlichtingen zeer groot. Onze leger, en vlootpredi kanten roepen dringend om steun, die wij hen niet kunnen weigeren. Denkt U zich maar eens in, hoe onze jongens daar op hun eenzame posten zitten en hoe goed het hun zal doen, als zij merken, dat „thuis" met hen wordt meegeleefd en dat zij niet worden ver geten. Het is ons doel, dit medeleven bij U aan te wakkeren en in juiste banen te leiden, zodat Uw hulp werkelijk nuttig effect heeft. Maar er is meer en dan denken we aan degenen, die weer thuis komen en weer in de burgermaatschappij die nen te worden opgenomen, Het P.I.T. wil hen helpen met raad en daad. Wij kunnen als vertegenwoordigers voor alle Protestante kerken en organi saties via deze organisaties en via het grote Protestants Interkerkelijk Thuisfront zoveel voor hen doen. Daarvoor hebben wij gegevens no dig voor alle jongens (niet katholiek) die in militaire dienst zijn. Wij stel len een kaartregister samen met alle namen, adressen en nodige gegevens. Zo kunnen we een vruchtbaar contact maken. Wil ieder van wie een zoon, broer of man in militaire dienst is, deze gegevens verstrekken? Wij geven hiervoor hedenavond gelegenheid voor de beginletters AK van 78; begin letters K t/m Z van 8—9 uur. Onze comité leden houden zitting in: 1 Nieuwspoortslaan 1; 2 Baangracht 1 consistoriekamer der Luth. gem. 3 Limmerhoek 40, Leger des Heils; 4 Consistoriekamer Grote Kerk. U kunt er op rekenen, dat U snel en sympathiek zult worden geholpen au c'at Uw opgaven direct verwerkt worden". bastte. Het over haar uitgebrachte rap port was niet gunstig De reclassering had geen kans. ge- zien haar onder toezicht te nemen, 't Was inderdaad een treurige geschie denis. Het O.M. wist er ook geen oplossing voor, achtte de diefstal bewezen en vorderde 6 maanden met aftrek. Mr. Berkhouwer sprak een goed woord voor haai-, lichtte verschillende zaken nog eens toe, schetste de huiselijk® omstandigheden van beklaagde en riep de clementie van de rechtbank in. Johanna die het laatste woord kreeg, vroeg met aandrang 't nog eens met haar te proberen. Onbezonnen daad Een 18 jarige jongeman uit A'dam Arnoldus A. heeft op 10 April 1948 te Castricum bepaald een vreemd ogen blik gehad. In de jeugdherbsre .daar ging hij met een kamer. w ,jwie«- bergplaats in en ontvreemdde van een motorfiets de dynamo. Zijn vriend lichtte hem bij dit karweitje met een lantaarn bij. De president ondervroeg hem over de motieven van zijn daad- Waarbij kwam vast te staan, dat hij de ernst van 't feit niet voldoende had inge zien. Beklaagde in voorarrest maakte geen ongunstige indruk, wat voor de officier reden was zijn voorlopige in- vrijheidsstelling te vorderen in af wachting van het uit te brengen rap port. Mr .Berkhouwer ondersteunde dit ver zoek, waarop de rechtbank de beklaag de invrijheid stelde, Oneerlijke (rekker Corn. M. electr. lasser te A'dam, die de vorige beklaagde met een lantaarn behulpzaam was geweest en nu op zijn beurt voor de rechtbank ver scheen zou een portefeuille ontvreemd hebben in of bij de jeugdherberg op 11 April 1948. Cora beweerde haar gevonden te hebben, wat de president niet aannam. Evenmin als de officier, die in het ongunstig strafregister van beklaagde aanleiding vond wegens diefstal 4 maanden te eisen. Mr. Lesterhuis, zei de overtuiging te hebben dat de portefeuille wel ge vonden was. Pleiter drong sterk aan op een voorlopige in vrijheidsstelling. Na raadkamer besliste de rechtbank in die zin waarop Corn werd wegge leid om de 14 dagen uit te zitten, welke hij nog te goed had. DIERENMISHANDELING Wat Albert S. ia Januari in t' Hei. loërbos had gedaan kon niet door de beugel. Een hond die daar op hem af kwam werd door hem met een mes gestoken en verwondde het dier zoda nig, dat het stierf. De officier eiste f 100 boete en toe wijzing van de civiele vordering van f 150 UITSPRAKEN Frederik I. onderzoek niet volledig, stukken in handen van de R.C.; Joh. Gustaaf R. n.v. diefstal 3 maanden; Gerrit v. B. (ged) verduistering 6 m. met aftrek voorw. ter beschikking v. de Regering.; Adrianus van E. (ged) onz. handelingen 9 mnd. met aftrek.; Joh. van der V. n.v. verduistering 8 maanden.; Derkienus IJ. (ged.) onder zoek niet volledig stukken n. d. R.C.; Zebus M. n.v. onz, handelingen 6 m. voorw. met 3 proefjaren. BR. OP LANGENDIJK 25 MEI 25.600 kg. vroege aardappelen 40—46; kleine 36.20—37.70; 34.000 kg. rabarber 6; 12 kg. tomaten 155; agenda BIOSCOPEN: A.B.T.: „Het boek der Wildernis" met Sabu, Joseph Calleia en Ralph Bird. Dagelijks 8 uur. Zondag 2. 5 en 8 uur. Toegang 14 jaar CINEMA AMERICAIN: „Because of him" (Kim Wil op de planken) mat Deanne Durbin, Charles Laugthon en Franchot Tone. Dagelijks 8 uur. Za terdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Woensdag 2.30 uur Toe gang tot 14 jaar onder geleide HARMONIE THEATER „Sensatie om Tosca" met Anna Magani, Gino Sinimbergh en Edda Albertini. Degel. 8 uur Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Woensdag 230 uur Toegang 14 jaar VICTORIA THEATER „De Zwarta Spiegel" met Olivia de Havilland, Lew Ayres en Thomas Mitchell. Dagelijks 8 uur, Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Woensdag 2.30 uur. Toegang 18 jaar. WOENSDAG GULDEN VLIES 8 uur Alkm. afd „De Nederlandse Padvinders" 30 jarig bestaan. Donderdag WAPEN VAN HEEMSKERK 8 uur Openbare vergadering PvdA.

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2