Vandaag begint de Avondvierdaagse Alkmaar krijgt wellicht een gezinsverzorgster Proces tegen pachter van hoeve „Oostwijk" De vacaniies komen aan! Prima Overalls LEO PRINZ Schagen Ruim 300 mensen tippelen in Alkmaar mee De Avondvierdaagse gaat beginnen! Eigenlijk is ze reeds begonnen. We hooiden het in een gezellig gesprek met de heer en mevr. Dilling, beiden wandelaars eerste klas! Vandaag, morgen, Vrijdag en Zater dag zullen ruim drie honderd tippe laars uit Alkmaar en omgeving er de pas goed inzetten eu eens laten zien dat ze Hollands bloed in de aderen hebben. En onder de laatste etappe Zaterdagmiddag wordt afgelegd zijn de wandellustigcn, die deze middag niet mee kunnen doen, gisteravond vast begonnen. Het zijn er een dertig- U.1 en ze hebben flink getippeld. De afstanden zijn resp. 15. 15. 15, en 20 km. per dag. De tochten worden ditmaal voor de vijfde maal gehou den en georganiseerd door de Neder landse Wandelsport Bond. Uit Alkjnaar en omgeving tippelen leden van „De Jeep", de RASA, Adola (Eckmann's korsettenfabriek) de VCJB uit Heer Hugowaard. de Alkmaarse Padvinders (de Geuzen) en Het versie ten zooltje". Veder bevinden zich onder de deel nemers mensen, die bij geen vereni ging aangesloten zijn, maar toch het genot van vier dagen wandelen niet willen missen. Voor de wandelaars staat het be kende N.W.B. Avond Vierdadgse Mooie dag voor de hengelaars De K.R.O. - prijs De leden van de Alkmaarse Hengel sport Vereniging „Luctor et Emergo" hebben Zondag j.i. prettige dag ge had. Zij hielden hun eerste viswed strijd in de Wieringermeer en op deze warme dag vingen zij 220 baarzen. De spanning duurde tot het einde van de wedstrijd. De heer A. Miechels behaalde met 20 stuks de eerste prijs. De tweede prijs was voor de heer B. Jansen jr. met 19 stuks en de derde voor de heer P. Erich met even eens 19 stuks. Er waren in het totaal 19 prijzen en de verdere uitslag is bekend ge maakt bij de secretaris, de heer F. Meelis, Klein Nieuwland 16. De kopgroep voor de lauwertak, uitgeloofd door het Hengelsporthuis Daatselaar Achterstraat luidt: C. P. Erich, 50 punten, J. Groot 48 punten en Mieldijk 44 punten. Binnenkort wordt de tweede wed-- strijd gehouden en dan wordt tévens ge vist om de Meelis-beker. Zij, die een zware vis vangen, kun nen deze laten wegen, bij de secreta ris, de heer F. Meelis. Men kan dan meedingen om de gro te KRO-prijs, die bestaat uit een hen- geluitrusting van 300 gulden. Omtrent dezé KRO-prijs vernemen wij nog het volgende: In de uitzendingen van het Orkest Zonder Naam van 5 en 6 Juni wordt iedere hengelaar, die naar zijn me ning een zware zoetwatervis gevangen heeft, uitgenodigd, dit aan de KRO- Stadio te berichten. Degene, wiens vangst het hoogste gewicht heeft, staat die week dan aan de top. Zijn naam, adres en verdere gege vens zullen in <fe wekelijkse uitzen ding van het orkest worden omge roepen. Elke mededinger, die aan de kop komt te staan, ontvangt tevens een prettige aandenken, in de vorm van een mooi bengelsportartikel. De uiteindelijke prijswinnaar is diegene die vanaf heden tot 1 October a s. de zwaarste zoetwatervis met de werp hengel gevangen heeft. De hoofdprijs zal bestaan uit een comp'cte hengeluitrustlng ter waarde van f 3*.— Deze we?k zome zegels He? comité Alkmaar en omstreken voor de verkoop van Zomerzegels begint deze week zijn actie. Vanaf Donderdag 17 Juni begint de verkoop in de hal van het Postkan toor. Tevens zal aan verschillende adres sen een bestel kaart worden toege zonden. waarop men naar believen kan invullen welke soorten zegels nten verlangt De opbrengst zal ook dit jaar weer ten goede komen aan medisch en culturele doeleinden, zoals tb.c. be strijding, het Prinses Irene Fonds en noodlijdende kunstenaar. Moge weer velen van .hun belang stelling voor deze doeleinden doen bly'ken door een bezoek aan "het Post kantoor en een flinke bestelling van zegels bij het Comité. De stand in de hal van het Post kantoor is geopend van Donderdag 17 t.e.m. Zaterdag 26 Juni e.k. en wel *s voormiddags van 912 en n.m. van 13.301 uur. GESLAAGD Voor het doctorale examen, genees kunde. dat Zaterdag j.L gehouden werd slaagde onze plaatsgenoot, de heer ÏI. Hoek, cum laude. Wij bieden hem onze hartelijke gelukwensen aan. kruisje in het vooruitzicht, dat, aan een ieder, die de tocht volbrengt, uit gereikt wordt. Zij. die het kruisje reeds in de voorafgaande jaren ontvingen, krijgen er nu een nummer op, dat aangeeft hoeveel' tochten zij' reeds volbrachten. Voorts zal op de tochten een colonne van het Rode Kruis meegaan voor de eventuële gewonde voeten en wat dies meer zij. Muziek kan er ditmaal niet bij zijn. Jammer genoeg. De finan ciën laten dat niet toe. Desondanks zal het >or de liefhebbers een pret tige tocht worden, wanneer het weer tenminst-- mee wil werken. BEKNELD Maandagmiddag omstreeks twaalf uur werd de 30 jarige H.. die op een vrachtwagen stond, om de opgeladen platen kunststeen tegen te, houden, door deze platen getroffen. Toen de auto achteruit reed, vielen de platen om en de heer H. werd getroffen. Omstanders hebben hem met moeite uit zijn benarde positie bevrijd. Het slachtoffer werd dadelijk naar het Sint Elisabeth-ziekenhuis overge bracht en daar werd geconstateerd, dat hij ernstige kneuzingen had opge lopen*. Vermoedelijk brak hij ook een rib. agenda A. B. T.Raffles (De Gentleman- inbreker) met David Niven en Olivia de Havilland. Dagelijks 8 uur Zondag 2, 5 en 8 uur .Toegang 14 jaar. CINEMA AMERICAIN: De Cobra, afgod, met Sabu. Maria Montez en John Hall. Dagelijks 8 uur. Zaterdags 7 en 9.30 uur Zondag 2, 4.30. 7 en 9.30 uur. Woendag 2.30 uur matinee. Toe. gang boven 14 jaar HARMONIEMademoiselle amu seert zich. met Giselle Pascal. Geor_ ges Lannes en Ray Ventura. Aanvangs uren als bij Cinema Americain. Toe. gang 18 jaar VICTORIADe Kopermijn, met Margaret Lockwood, Dennis Price en Cecil Parker naar de roman van Dap'nne du Maurier. Aanvangsuren als bij Cinema Americain. Toegang 14 jaar. DONDERDAG GULDEN VLIES 8 uur Charlotte Kohier. VERKIEZINGSVERGADERING VVD Op Vrijdagavond as. zal door de VVD afdeling Alkmaar in het Wapen van Heemskerk een verkiezingsverga dering worden belegd waarin als spre kers zullen optreden Mevr. A. Port»- nier^de Wit, Lid van de Tweede Ka- pier. bekend deskundige in onderwijs zaken en sociale aangelegenheden en Mr. W. C. Wendelaar oud-burgemees ter van Alkmaar, bij velen van onze lezers geen onbekende. Agenda Gemeenteraad Reeds lang waren er plannen, een gezinsverzorgster in dienst te nemen b« het gemeentelijk bureau voor so ciale zaken. De beperkte opleidings mogelijkheden tot gezinsverzorgster waren oorzaak, dat tot nog toe aan die plannen geen .uitvoering kon worden gegeven. Het college van burgemeester en wethouders zal op de raadsvergade ring van Donderdagavond a.s. de leden voorstellen tot de benoeming van een gezinsverzorgster over te gaan Voor deze betrekking hebben zich reeds twee geschikte candidaten ge meld. Van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland is het bericht ontvan gen, dat de voorgenomen uitbreiding van de personeelsformatie van het bureau voor sociale zaken geen be zwaren ontmoet. Het college van B. en W. zou thans één van beide per sonen zo spoedig mogelijk in functie willen laten treden. AANKOOP EN VERKOOP VAN GROND Ter verbreding van het Kwakelpad is het gewénst, dat de gemeente daar het eigendom verkrijgt van een strook Met bijna alle eigenaren hebben de onderhandelingen tot een gunstig resul taat geleid en daar zij de grond voor een billijke prijs (f 1.per perceel) willen overdoen, stelt B. en W. voor tot de aankoop van deze grond oVer te gaan. Voor een volledige uitvoering van de plannen tot het aanleggen van het industrieterrein in het uitbreidings plan „Noord", kan het bezit van een perceel grond in de Huiswaarder- en Oosterwezenpolder, ter oppervlakte van ongeveer 0.55.00 ha. niet gemis: worden. De eigenaar, de heer J. J. Eecen te Oudkarspel, is bereid'deze grond voor de prijs van f 4125 aan de gemeente te verkopen. B. en W. stellen voor, tot deze aankoop over te gaan. De heer E. K. Dusbaba te Alk maar heeft verzocht van de gemeente een stuk weiland te mogen kopen aan de 'Ielderseweg in de gemeente Bergen voor een prijs van f 675. Het colleg van B. en W. heeft te gen deze aankoop geen bezwaar. De heer S. Vlaming te 's Gravenhage heeft de gemeente verzocht, een per ceel bouwterrein te mogen kopen aan de Ruysdaelkade, tussen de Frans Halsstraat en de Gerard Doustraat. voor een bedrag van f 17.778.75. De aanvrager wil op dit perceel 7 woningen laten bouwen. Het college van B. en W. wil over gaan tot deze verkoop. IN STRIJD MET OVEREENKOMST Het is gebleken, dat de pachter van de hoeve „Oostwijk", de heer H. Roffëveel te Alkmaar, omstreeks 1 Mei jl. de hoevo heeft verlaten en in strijd met de pachtovereenkomst zon der toestemming van de gemeente een bedrijfsleider op „Oostwijk" heeft aan gesteld. Aangezien het in het voornemen !igt, binnen niet te lange tijd de hoe ve een bestemming te geven voor handel, industrie en woningbouw heb ben B. en W. gemeend, met deze han delwijze niet accoord te gaan. In afwachting van de beslissing van de Raad, hebben B. en W. de stads advocaat mr. G. A. de Lange verzocht bij kort geding -ontbinding van de pachtovereenkomst met H. Rotteveel aan te vragen. B. en W. stellen de Raad voor, dit alsnog goed te keuren. VERHOGING BRUGGELDEN In verband met de stijging van de onderhoudskosten van de bruggen en de verhoging van de bezoldiging der brugwachters is er aanleiding om de b' Uggelden, waarvan het tarief reeds dateert van 1906, te verdubbelen. Met deze verhoging wordt de op brengst van deze belasting op f 400 jaar meer geschat. B. en W. stellen de Raad voor, dit besluit te nemen. PREMIëN VAN OVERHEIDSWEGE De Minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting heeft maatregelen bekend gemaakt, teneinde de moge lijkheden, welke de bestaande woning voorraad biedt, zoveel mogelijk te benutten. ,is Deze maatregelen bestaan uit he* toekennen van premiën van over heidswege, ten behoeve van het ver- bceren of splitsen van bestaande wo- ningen. De premie kan worden toegekend om- woningen, die leeg staan en onbewoon baar zijn geworden, weer bewoonbaar te maken, om woningen, die bewoond zijn, doch onbewoonbaar dreigen te worden, voor onbewoonbaarheid te behoeden. En verder voor woningen, die voor bewoning door meer dan één gezin geschikt gemaakt kunnen woeden door verbouwing in twee of meer vol waardige woningen te splitsen. B. en W. stellen de Raad voor, de begroting der inkomsten en uitgaven van de gemeente, voor het dienstjaar 1948 t? wijzigen. Tunnel Bergerweg Het zal wellicht velen bekend zijn. dat reeds vanaf 1921 onderhandelingen zijn gevoerd met de Nederlandse Spoor wegen, om te komen tot de bouw van een tunnel ter vervanging van de spoorwegovergang in de Bergerweg. Het laatste plan dateert van 1931. De inzichten betreffende de con structie en de afmetingen zijn echter inmiddels gewijzigd. De directie van de Nederlandse Spoorwegen, die te zijner tijd het werk zelf zal uitvoeren, is bereid opnieuw een schetsontwerp met globale be groting te maken. De kosten hiervan zullen ongeveer f 3000 bedragen, welk bedrag te zijner tijd wanneer tot de bouw van de tunnel wordt overge gaan, in mindering komt van de kos ten voor administratie en toezicht van 10 pCt van de bouwsom, inclusief omzetbelasting. Deze kosten komen, évenals de bouwsom, ten laste van de gemeente. B. en W. stellen de Raad voor hun college te machtigen, aan de direc teur der Nederlandse Spoorwegen te verzoeken, een schetsontwerp voor een tunnel met kostenbegroting te doen opmaken en het college daarvoor een crediet toe te staan van -ten hoogste 3000. nader te regelen bij supple- toire begroting. Lo pende vuurtjes Zo loopt U in Uw zomerjurk, zo gaat Uw man in zijn overhemd de" deur uit, zo vertel ik U, dat *le hele stad om ijs schreewt en zo regent het. Een heerlijk zacht regentje, dat was heus wel nodig, want de straten wa ren wit van het stof. Ja, we hebben een goed klimaat, o, ja, dat houd ik vol. Toch moet ik U nog iets vertellen van die warmte. Weet U, toen U Za terdagmiddag met de kinderen onder de schaduw van de bomen in het Victoriepark zat te puffen, marcheer den veertien man van het detachement Rijkspolitie, onder leiding van de op perwachtmeester J. L. Breetveld door Utrecht. In die grote hitte liepen zij een mars van 30 kilometer, die uitge schreven was door de sportvereniging van de Nederlandse Spoorwegen SS. VU. De kranige mannen behaalden het hoogste aantal punten in hun afde ling en zij kwamen naar Alkmaar met een prachtige beker, uitgeloofd door de directie van de Nederlandse Spoor wegen. Zij wonnen de ere-orijs! Toen hebben ze hem maar een tijdje opgesloten en de stoker kréég weer een proces-verbaal. Tja. Mijnheer D. de Vries uit de Dahlia* straat, is ei*g blij. Hij heeft een goed bericht gehad van zijn zoon, de heer J. de Vries, een vroegere Alkmaar der, die nu in Scheveningen woont. Met ingang van 1 Januari 1948 (van terugwerkende kracht) is zijn zoon, die hier de ambachtsschool heeft be zocht. benoemd tot technisch hoofd ambtenaar bij de kustverlichting te -Scheveningen. Nou, ik kan mij best voorstellen, dat mijnheer de Vries erg blij is. Zijn ze bij U al aan de deur ge weest voor de huis-aan-huis collecte van het Rode Kruis. Nog niet? Nu, dan zullen ze wel gauw komen, want de actie is Maandagavond ingezet. Het was een lange stoet, die op de ze avond langs ons gebouw in de Ridderstraat trok. Het muziekcorps Sint Caecilia liej^voorop. Wat spelen die lui en wat loopt die tamboer- maitre er kwiek bij, he? Daarachter volgden de mannen en Door Straten en Buurtjes Laat Uw kinderen spelen in onze Diverse maten Vanaf f 6.40 (10 punten) Zaadmarkt 94 Alkmaar Landwachter veroordeeld De Amsterdamse Landwachter W. Schoemaker, die in het laatste oorlogs jaar commandant van de landwacht in Alkmaar was, is tot elf jaar gevan genisstraf met aftrek van voorar rest veroordeeld. De procureur-fiscaal had twee weken geleden, toen hy voor het Bijzonder Gerechtshof te Amster dam terecht stond, veertien jaar tegen hem geëist. De landwachter W. Mijnareuds uit Amsterdam, die onder Schoemaker enige tyd in Alkmaar „werkte" heeft conform de eis zes jaar gevangenis straf met aftrek van voorarrest ge kregen. Zyn collega P. v. d. Meer, eveneens uit Amsterdam is tot twaalf jaar met aftrek Veroordeeld. Tegen hem was vijftien jaar geëist. COLLECTE RECLASSERING De op Zaterdag 5 Juni gehouden collecte, ten bate der Nat. Reclasse ring heeft f 1.773.03 opgebracht. Aan alle medewerkers en gevers onze 'nar telijke dank. Successen voor A.V.A. Qnze AVA medewerker schrijft ons: Bij de Zondag jl. gehouden athle- tiekwedstrijden, die door „Doves" wa ren georganiseerd, heeft AVA met eer. kleine ploeg dames- en heren athleten enige fraaie successen weten te boe ken. Vooral bij dames zijn de Ie plaats op de 100 meter van C. Woelders (13.8 sec.) en de 4e plaats bij het hoogspringen van N. Berkhout met dezelfde hoogte als de winnares (1.30 m) bijzonder fraai. Deze dames zijn eerst kort in training en namen vi or de eerste maal aan wedstrijden deel. In de toekomst zullen wij dan ook v/el meer van deze jonge krachten hc ren. Jammer was het, dat de AVA-trai- ner S. Noom, die als oudste aan de wedstrijden deelnam door een valse start op de 100 m. moest worden ge diskwalificeerd. V Dat hij desondanks buiten mededin ging nog le werd in zijn serie, .be wijst wel, dat hij nog niet heeft afge daan. Ook in de estafette 4x100 m., waarS. Noom als laatste loper het tegen de fA-klaser N. Akkerman van Doves «moest opnemen ontbrak het niet aan spanning. Een uitstekende wissel gaf AVA een kleine voorsprong die eerst in de laat ste meters door Doves teniet gedaan kon worden. De verdere uitslagen waren: Heren 100 m. C 2e A. Meyer 12.2 sec. Hoogspr. C. 3e R. Talsma 158. m. Verspringen D. 2e R. Talsma 5.93 m. Dames 100 m. D. le C. Woelders 13 8 s Kogelstoten B. 2e E. Feyeri 9.52 mv Kogelstoten D 2e Gre Hoed 8.08 m. Hoogspr. D. 4e N. Berkhout 1.30 m. Estafette 4x 100 m Heren 2e AVA in 47.9 sec. Relm* r>—-■ 3e AVA in 105 sec. Egmond HET SECRETARIE PERSONEEL ALS BRANDWEER Vrijdagmiddag werd het gemeente huis gealarmeerd, dat aan de overkant in de zaak van de heer Palsma brand was uitgebroken. De brand bleek te woeden in een aanbouw, achter de zaak waar de vlammen uitsloegen, ter wijl dikke rookwolken opstegen. Het gehele secretarie-personeel snelde te hulp met de brandblusapparaten uit het Gemeentehuis, waar toevallig ook dc brandweer commandant van Pel aanwezig was. Dank zij het kordaat eptreden was men de brand spoedig meester en werd erger voorkomen. TENTOONSTELLING „DE NEDER LANDSE VROUW" De inzameling voor de tentoonstel ling „De Nederlandse Vrouw 1398— 1948. ter ere van het Regeringsjubi leum van H. M. de Koningin, heeft in de Egmonden het mooie bedrag van f 488.50 opgeleverd. ZE PIEPEN ALS KREKELS In de duinen bij Egmond aan Zee in de omgeving van het Sportpark zijn millioenen insecten ontdekt, die pie pen als krekels en springen als sprink hanen. De Gemeente heeft thans de hulp ingeroepen van de Plantenziekte - kundige dienst te Wagsnlngen om de ze dreigende plaag te bestrijden. HET ORGEL GAAT ER. AAN HEER HUGOWAARD Het orgel der Ned.Hervormde kerk heeft in de oorlogsjaren zeer geleden. Bij een con tróle bleek dat van de 450 membra men een groot gedeelte door de voch„ tige atmosfeer aan getast en door de worm aangevreten was. De lekkage in de westelijke zijbeuk, die- het vorige jaar niet kon worden gerepareerd daar ondanks 'n dringend verzoek geen zink voor de goten, be schikbaar kon worden gesteld, is wel niet vreemd aan dit euvel. Ja, en eigenlijk vinden ze z *n tip pel nog niet genoeg. Ze beschouwen het als een training voor de komen de Vierdaagse. Ik zeg het nogmaals: kranig! „Zo heet is het nog nooit bij m'n vuren geweest", zei Zondagmiddag een 50 jarige stoker, die in een lo gement aan de Voormeer verbleef. Maar nou moet ik er eerst nog bij vertellen, dat hij een stuk of wat glaasjes op had. Of-ie daarvan nog warmer werd. weet ik niet, maar warm was hij en op een gegeven ogenblik rende hij de straat over en dook in het Noord Hollands kanaal. Hij kwam aan de overkant, maar terug kon hij niet meer. Hij ging lopend terug over de Eilandswal naar de Vlotbrug en bij Luttik Oudorp kwam hij een agent tegen. En die agent wreef z'n ogen uit..., de man zwalkte lustig in zijn onderbroekje over straat. ,,Dat mag niet" zei de agent en hij gaf de sto ker een proces-verbaai. Ze zeggen, dat-hij toen ontnuchterd was, maar afgekoeld,nee, dat denk ik niet, want even later „pik te" hij er weer een paar. Een paar uur later ontmoette een andere agent hem in de Langestraat, goed gekleed, maar erg dronken vrouwen (in keurige uniformen) van de transport-colonne van het Rode Kruis en we zagen ook de leden van de gymnastiekvereniging de Halter. Zij maakten ook een keurige indruk. Het brandweercorps „Kwiek" kwam ook goed in de stoet voor de dag en er reden ook twee auto's van het Ro de Kruis mee. En wat ik zeggen woudenkt U om die collecte? Het ziet er de laatste tijd weer aar dig uit op 't station. Overal zijn mooie reclame-borden aangebracht, hier en daar is de verfkwast erbij gehaald, er komt een nieuwe krantenkiosk, de wachtkamers zijn voorzien van nieuwe gordijntjeswerkelijk, bij de spoorwegen spreken ze duidelijke taal. Toch is er iets, wat ik niet zo prettig vind. "Iet ziet er naar uit, dat er op het perron iets wordt bij gebouwd. O ja, het zal beslist nodig 'zijn, daar twijfelt niemand aan. Maar lieve help, wat zal het een .poppekast worden, als er nog meer ruimte van het perron wordt afgeno men Op drukke dagen is het er toch al zo'n feest. Nou, tot kijk. de' rest vertel ik op een andere keer. Gemeenteraadsvergadering Schoorl De gemeenteraad van Schoorlkwam dezer dagen onder presidium van. bur gemeester mr. C. Jochems bijeen. Na dat een 6-tal ingekomen stukken van financiële aard voor kennisgeving wa ren aangenomen, werden enkele me dedelingen gedaan, o.a. betreffende de ontwerpen (van aroh. Roggeveen) van 9 kleine woningen die, naar wij hopen, wat meer in overeenstemming met het landschap zullen zijn dan doorgaans met de nieuwe „moderne'' huisjes het geval is: de nieuwe school te Groet, die in 49 op de urgentie- lijst zal staan, en waarvan de bouw plannen zullen worden opgestuurd naar Den Haag: èn de coloradokever, die. in de eerste aanval althans, ver slagen kan worden genoemd. De heer Blankenstein vindt, dat Groet, Hargen en Kamperduin recht hebben op eert modern „permanent", schoolgebouw (na '52 zal men pas niet- meer semi- permanent behoeven te bouwen). Het antwoord luidde, dat de tekeningen voor "49 afgemaakt worden, maar dat dan nog altijd kan worden gekozen. Het 3e punt van de agenda behelsde de vaststelling van een wijziging der Alg. Politieverordening, die over het kamperen gaat. Leden der uit de raad gevormde kampeer-commissie zifllen voortaan controlerend kunnen optre den op d« kampeerterreinen. Ook het volgende agendapunt werd goedge keurd. Het handelde over een wijzi ging van de verordening betreffende de kermisvermakelijkheden-belasting. Het tarief is nu weer teruggebracht op het oude peil van 20 et per m2. Voorts werd besloten om het voor malige hoofdonderwijzershuis te Sch. voor de duur van 1 jaar aan de bloe mist H. van de Kamer te verburen. Punt 8 hield in het prae-advies van B en W inzake de aanbrenging van luidklokken en uurwerken in de to rens der N.H. kerken te Schoorl en te Groet. De wederaanbrengingskosten der door 4e Duitsers gestolen en ge smolten Wokken bedragen f 2350 te Schoorl en f 1050 te Groet (Rijks bijdrage is plm. 50 pet.). Bij de rondvraag ontvingen mevr. JansenBreevaart, de heer Duin en de heer Blankenstein inlichtingen over het aan te leggen parkeerterrein, de nieuw te benoemen gemeente-arbeider (die tevens straatmaker moet zijn) en over de straatverlichting, die te wen sen over laat ondanks de onlangs aan gebrachte verbetering. Medewerking van de inwoners is zeer gewenst. DE VERMISTE TERUG! De heer J. P., die sinds Vrijdag morgen werd vermist, is gistermor gen te Overveen bij Bloemendaal dor- de Overveense gemeente-politie aangehouden. P. was in een enigzins overspannen toestand. Gisteravon. zou de heer F in Sci.a. gen arriveren. gezinsgebeuren ALKMAAR Geboren Jan G., zv. M. Bult en M. Louter; Anna A., dv. N. C. van de Giesen en A. H. Smit; Jacobus P., zv. N. C. den Dubbelden en B. H. Ron.ijn; Ferdinar.d L.. zv. J. B. Pluijmers en E. M. Wie se. Gehuwd: Nicolaas Lussing en Geer tje de Moor. Overleden: Hendricus J. Feldberg. oud 74 jaar, weduwnr. v. A. de Groes Arie Overtoom oud 70 weduwnr v. M. Zonneveld. LANGEDIJK Geboren: Cornelis, zv H Middel beek en M C van der Puij; Petrus Johannes, zv P Beemsterboer en A M Kraakman; Antonius, zv J de Jong en C Hof; Maria Rieken, dv J Klant en M van Dok; Johannes Gerardus Mattheus, zv G M Spanjaart en G Wokke; Didi Monique, dv H Selders en D Greveüng; Johanna Cornelia, dv G Bekker en A Frukacz. Getrouwd: C Ruisen. 24 jr en M Reinders. 23 jr; H Hoven, 21 jr en J Leegwater, 21 jr; P Hessing, 42 jr en M Maats. 30 jr. Overleden: J Bijvoet, 3 weken. BR. OP LANGENDIJK 15 JUNI 136.000 kg aardappelen- bl. Eigenh. 22.50—22.70; Rode Eerstelingen 22 60— 23.70; aardappelen 16.5018.70; drie lingen 15.10—17; kriel 11.60—12.70; 1000 bos peen 13.6016.60; 370 st. bloem kool I 15. IA 20.20. N.-SCH/-RJVOUDE 66000 kg aardappels 20.10, grote 13.20— ÏTÏfl; drieling** 13.60—16 10; kl ine 7.80—10.3f Rode vroege aardapp. eerste 21.8023.50; drielingen 10.9014.20; kleine 5; 700 stuks bloemkool 17.4020.10.

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2