ALBERT HEIJN Brandweerwedstrijden te Langedijk H.H. waard krijgt tweede gezinsverzorgster WOONHUIS OPENBARE VERGADERING pi RADIO BUISMAM Rechtbank Verkeer, vis en een inbraak tot slot Gist ""borgen stond voor de recht bank de heer Pieter B. uit Berkhout terecht aan wie dood door schuld ten laste was gelegd. Op Zaterdag 20 Maart had hij in de gemeente Zwaag met zijn vrachtauto «en motorrijwiel aangereden. Pieter B. had voorrang moeten verlenen, de mo torrijder had getracht uit te wijken, doch de botsing was niet te vermijden geweest. De bestuurder van de motor, d^ heer Buisman, is zes dagen later aan zijn verwondingen overleden. De officier, mr. Holste3'n, noemde het een ernstig feit en hij was van mening dat de chauffeur een grote verkeersfout had gemaakt. De wet laat een maximum straf toe van ne gen maanden hechtenis, doch de offi cier beperkte zich tot een eis van 1 maand. De verdediger, mr. de Lange, zeide. dat Pieter B. geen onbesuisde rijder is. Hij wenste de zaak aan te houden of een geldboete voor zijn cliënt. Inderdaad werd besloten de zaak aan te houden, om de heer Koeman, de duopassagier die gewond werd, over het gebeurde te kunnen horen. Zo nu en dan komt er een Urker visser voor de rechtbank, wegens over treding van het visserij-reglement. Pieter B. had bij de vuurtoren de Ven. gevist, zonder in het bezit te zijn van een vergunning. Twee wachtmeesters uit Enkhuizen traden als getuigen op. De beklaagde was in hoger beroep gekomen van het vonnis van de kantonrechter. De officier eiste een boete van f 100 of 25 dagen De "erdediger mr. Buiskool, drong aan op een lage boete. Twee andere Urker vissers, Corne lis 1' en Juriaan R. hadden zich voor hetzelfde feit te verantwoorden Te gen beiden eiste de offcier f 300 of 30 dagen. Ook voor deze beklaagden dronj tor. Buiskool aan op clemen tie. Marinus H. een schilder uit den Hel der S'ond terecht wegens het plegen van enkele diefstallen. Hij had inge- broKtn en geld en distributiebeschei den weggenomen. Het rapport, dat over hem was uïtge' bracht, luidde niet bepaald gunstig. Meermalen maakte hij misbruik van sterke drank. De officier noemde Ma rinus een listig persoon en hij requi- reerde twee jaar gevangenisstraf De verdediger mr. Lesterhuis. wees erop, dat de beklaagde door veel geld en café-bezoek op het slechte pad was geraakt. Hij drong aan op een gecom bineerde straf. UITSPRAKEN MEERVOUDIGE KAMER Simon H. (ged) Alkmaar, diefstal meermalen gepleegd. 2 j. met aftrek Arend van der H. (ged) Amsterdam heling, 8 maanden met aftrek. Johannes J. S. den Helder, misdrijf 1-100 of 30 dagen. Marinus E.. Hilversum, vrijspraak Wilhelmus J. K., Alkmaar, heling, 1 jaar voorw. Cornelis S., Hoorn, bedriegelijke ver koop, 2 maanden voorw. en f 40 of 25 dagen. MIDDENSTANDSVRAAGSTUKKEN Een van de beste kenners van de middenstandsvraagstukken het lid van de Tweede Kamer (PvdA) de heer J. Schilthuis, zal hedenavond om 8 u. in het Wapen van Heemskerk spreken over „Middenstandsvraagstukken"'. Nieuwe aanwinsten openbare leeszaal Kunstgeschiedenis 700 S84 Schoonheid. De. van ons land. dl 1 1946; 709 K59 Knipping. Inleiding tot de Eng. kunst 1947. geïll. Stedebouw, streek, bouw kunde Til B 16 2 Bakker Schut. Nationaal plan en streekplan. 1943. 711 B 16 2r Bakker Schut. Regeling der bebou wing buiten de kernen. 1944 Geïll. 711 K53 Kloos. De stedebouwkundige ontwikkeling in Nederland. '47. Geïll Tekenkunst 740 H50 Henriet. Werk 1946. Geïll 740 S79p Spier. Pennevruchten. 1947 740 V56n Veth. Nelly Bodenhcim. 1946. Geïll. Schilderkunst, grafische kunst 750 C38 Couleurs des maitres; 1900 1940 750 G25 Gelder, van. Honderd jaar Haagse schilderkunst in Pulchri Studio. 1947. Geïll. 750 H36h Have- ïaar. Hoogtepunten der Oud-Hollanrt- ?che landschapskunst. 1946. Geïll. 750 K52 Klomp. In en om de Bergen- sche school. (1943). Geïll. 810.4 P30 Pen en penseel. 760 L76 Loon. Maud van. Jeanne Bieruma Oosting als gra fisch kunstenares. 1946 Geïll. Fotografie, film 770 C35 Coppens. De mensch in de fo tografie. 770 J10 Jaarboek. Neder- landsch, voor fotokunst; 1944'46 770 K27 Keizer, de. Journalistieke fo tografie. 1947. Geïll. 778 V32 Ven. van de. Film. Stedelijk Museum geopend De vorige week heeft het Stedelijk Museum voor stadgenoot en vreemde, ling weer zijn deuren geopend. Be zoek is welkom op werkdagen van 10 12 en van 24 uur, op Vrijdagen blijft het geopend van 104 uur en is "toegankelijk door ingang aan de Langestraat naast de stadhuistoren. Zaterdagmiddags en Zondags is het Museum gesloten .Onder de belangrij ke aanwinsten welke zijn geëxposeerd moeten in t bijzonder worden ge noemd een aantal schilderijen, eigen dom van het Burger Weeshuis, w.o. een reeks van 5 schilderijen op pa neel, gevende taferelen uit hét leven der wezen. Het eerste stelt voor een begrafenis stoet in de Langestraat op weg naar de Grote Kerk, het tweede de beste ding der kinderen in het Weeshuis, het derde het verschijnen der wezen in de kamer van Heren Regenten, het vierde het onderrichten en het vijfde het vertrek der wezen. Deze schilde rijen van 1618 zijn voor Alkmaar van zeer groot belang en buitengewoon in teressant Men verzuime niet deze zomer het Museum 'te bezoeken. Bergen Tweede zomertentoonstelling kunstenaarscentrum Bergen De tweede Zomertentoonstelling van de K.C.B. geeft een interessanter beeld van het Bergens kunstenaarsschap dan de eerste. Nog steeds blijft Hubers' ceramiek (die permanent blijft uitge stald) het boeiendst, en valt ook Ma rijke Visser weer op, ditmaal o.a. met een opmerkelijk albasten beeldje, dat verwachtingen schept aangaande de ontplooiing van dit talent. (Blijkens 'n in zilver gedreven inscriptie is deze kunstenares tevens uitnemend psycho loge: „De liefde is broos als libelle- vlpugels", heet het binnen in 'n smaak vol uitgevoerde poederdoos). In een hoekje gedrongen, sleoht be licht, bescheiden van formaat, hangt het schilderij dat wij niet aarzelen, 't beste te noemen: „Kruik met Papa vers'' van F. Kamstra (nr. 7). Het is volmaakt van eenvoud, wars van alle diepzinnigheid en vals pathos. Het is een juweeltje van kleurencompositie, waarbij vergeleken de kleurenuitwaai- eringen op de doeken van Jan de Leeuw opeens weinigzeggend worden, en waarvoor Rousseau le Douanier hem ongetwijfeld de hand zou hebben geschud. Men voelt hierachter de zui vere liefde voor de dingen en hun stilte, en tevens voelt men, dat het moeilijk anders kan, of een zo aan dachtig en liefdevol schilderen ont vangt op zekere- dag z'n beloning in een dergelijk hoogtepunt. Tekenend voor Kamstra is, dat hij het liefst zich een hele dag laat opsluiten in een kerk, mèt zijn schildersgerêi vanzelf sprekend. Dat uiteindelijk een „Kruik met Papavers" met de eer gaat strij ken, en de kerk zelf in de poging blijft steken, is toch n i e-t 'paradoxaal Maar ook dit is psychologie.... Van W. A. Huygens hangen doeken, di aan persoonlijkheidssplitsing doen denken: men vindt er twee schilders in. een van het "stilleven (de sterkste) en een van het landschap (de preten tieuze). Voor Huygens is het zaak. zich te centreren, en het, voor hem abso luut enige, schildersprincipe te vinden. „Mooi" of „lelijk" zijn dan niet eens meer criteria. Een nr- 14 bijv., heeft kwaliteiten (de bloemen), maar het „mooie", toegevoegde, potje brengt veer tweeslachtigheid teweeg. On- j der de fors geschilderde doeken van mevr. Rutgers van der Loeff is nr. 11 (..Boer op O.-Kapelle") markant te noemen om de artistieke draagkracht, die echter te zeer op Ch. Toorop duidt. Om de manier waarop het vlak- gevuld is, moet nr. 6 van C. Boender- maker genoemd worden. Het penant is echter niet Yielemaal fijn v»n smaak. Het ..abstracte" nr. 8 van Jan de Leeuw houdt het bij hernieuwde kennisma king niet uit. het is te bestudeerd daarvoor. Zijn andere werken zijn rr' i-ier pre:en;iëus en wel aangenaam voor het oog. Erg nieuwe gezichts punten worden echter ook hier niet geopend. De 17-jarige talentvolle Jan na Koeman debuteert hier met bovduurwerk. dat uitermate sympa thiek aan doet. Van haar zal men nog wel horen! OUDEN VAN DAGEN Het comité voor ontspanning van Ouden van aagen heeft grootse plan nen. mits de Bergebaren het dit co- rrite zal mogelijk maken om deze plan nen te doen slagen. Het is op 't ogen blik bezig bij alle inwoners lijsten aan te bieden voor een bijdrage. Dus Bor- gei aren, tast diep in uw zak opdat ook dit jaar de oudjes weer een p'-achtige dag mogen hebben. Als bij een van U de lijsten niet v-orden gepresenteerd wil dan svp uw uw bijdrage aan de heer P Hop man. Kunsthandel, zenden. DE CHR. SCHOOL GAAT EEN DAGJE UIT BROEK OP LANGENDIJK Tijdens de gehouden bestuursvergadering der Chr. Nat. School is besloten, om met de 5e. 6e en 7e klas een reisje le ma ken naar Den Haag en Scheveningen met NACO-bussen. VACANTIEKAMPEN MIDDELBARE MEISJESSCHOOL TE BERGEN De leerlingen van de M.M.S. zullen in het begin van de zomervacantie on der leiding van leraressen en leraren verschillende vacantiekampen betrek ken. De eerste klassers gaan van 24—31 Juli naar Texel en Vierhouten, de tweede klassers naar Vierhouten, de derde klassers naar Slenaken in Lim burg en de vierde klassers naar Me- ridon bij Parijs. -WW Heiloo AMBTENAREN EN POLITIE DEEL DEN DE PUNTEN 5—5) Het was een aardige, spannende wed strijd, welke Maandagavond gespeeld werd tussen een ploeg van ambtenaren en één van de rijkspolitie. Er was talrijk bezoek, dat minder last had van de warmte dan de spelers. Goed samenspel bracht de ambtena ren met de rust een 3—1 voorsprong en na de rust werd het zelfs 41 via hoofdcommies Peeman. Dit ambtelijke doelpunt bracht de politie in verzet en spoedig werd de stand 44, zodat alles weer mogelijk was. Kort voor het einde kwamen er nog .wee doelpunten, die eerlijk gedeeld werden. W. BRUUL TOURNOOI Zondag j.1. had de loting plaats voor het „Willem Bruul tournooi, dat op 22 en 29 Aug. a.s. op het veld van Foresters gespeeld zal worden. Hier is de uitslag van de loting A. ForestersAlkmaar B. SVA—Randers C. HSV—Kaagvogels D UitgeestMeervogels Op 29 Aug. spelen de winnaars te gen elkander. A tegen B en C tegen D. Uiteindelijk zullen de winnaars van de halve finale 's middags om de be ker kampen. Warmenhuizen Het Nut hoopt iets goeds te brengen Onder voorzitterschap van de heer A. Kroon werd Zaterdagavond een al. gemene vergadering van 't Nutsdepar. temen't gehouden in café Slikker te Warmenhuizen. Voorzitter heette de aanwezigen hartelijk welkom en verzochrde se cretaris, de heer P. Rempt, de notu len te willen lezen. Deze werden on veranderd goedgekeurd. r< Enkele ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Re kening en verantwoording: saldo 1 Juni '47 294.58, ontvangsten 85.85, totaal 380.43, uitgaven 296.86, ba tig saldo 1 Juni '48 83.57. Begroting 1948—'49, deze sloot in activa en passiva op 482.82. Na controle door de heren Middel burg en Vogelaar, verklaarden deze alles in orde te hebben bevonden. Voorzitter dankte de penningmees ter voor zijn gehouden beheer. De rekening was niet ongunstig en ge hoopt wordt a.s. winter iets goeds voor de leden te kunnen brengen. Daarna volgde bestuursverkiezing wegens pe riodiek aftreden van de heer W. Gut- ker. De heer Gutker had bericht ge zonden, dat hij wegens ongesteldheid niét aanwezig kon zijn en voor een herbenoeming niet meer in aanmer king wenste te komen. In deze vaca ture werd gekozen de heer Jn. Mid delburg. De heer Middelburg nam de benoeming aan. Voorzitter sprak woorden van dank aan de heer Gutker, die ongeveer 60 jaar de belangen van het Nutsdepar- temen't heeft gediend. St. Pain tas ANJERDAG SINT-PANCRAS Op 29 Juni a.s. op de verjaardag van Z.K H. Prins Bernhard. zal de jaarlijkse anjerdag gehouden worden. Het ligt in de bedoeling om in ver schillende' winkels collectebussen te plaatsen. Er zal niet, zoals vorige ja ren, langs de straten gecollecteerd worden. Op 21 en 22 Juni zullen de PTTers papieren anjers verspreiden. In de winkels zal men dan zoals men weet, tegen vrije gift een vrijheidswimpeltje kunnen krijgen, welke samen met de anjer gedragen moet worden. Zodoen de kan nóch door slecht weer. nóch door gebrek aan collectanten de col lecte mislukken. Voor inlichtingen kan men zich vervoegen ten gemeentehuize O— SCHOOLFEEST OUDKARSPEI. Op de laatst gehou den schoolfeastvergadering alhier werd besloten het jaarlijkse schoolfeest weer te houden. Er werd besloten, om met de hoogste klassen een reisje te ma ken en met lagere klassen naar Kam perduin. De reis zal geschieden per autobussen. Gezien dat de kosten nog al hoog zijn, sprak de voorzitter de wens uit, dat er ook dez« keer met milde hand op de lijsten zal worden getekend. De reisjes vinden plaats resp. op 25 Juni naar 't Gooi en op 1 Juli naar Kamperduin. Waterballet aan de Prins Hendrikkade Limmen nummer eén; N. Niedorp tweede! LANGEDIJK Zaterdagmiddag wer den te Broek op Langendijk aan de Prins Hendrikkade brandweerwed strijden van de Kring gehouden. De ze kringwedstrijden worden ter voor bereiding van de provinciale wed strijden gehouden, waarna uiteinde lijk om het landelijke kampioenschap zal worden gespoten. De publieke belangstelling was niet massaal, maar dat de gebeurtenis toch van enig be lang was, bleek wel uit het feit, dat zes burgemeesters aanwezig waren. Het betrof hier wedstrijden in de C-klasse. In deze afdeling spelen pardon: spuiten! bratidweércorp- sen, welke niet zoveel materiaal heb ben, dat zij met een gedeelte daar van ook in een andere gemeente kunnen' demonstreren. Aan de wedstrijden werd deelge nomen door de corpsen uit: Limmen, Oudkarspel, Br. op Langendijk, Ou de Niedorp, Nieuwe Niedorp, Heiloo, Spanbroek, Sint Pancras, Heemskerk, Beets en Noord-Scharwoude. Dit laat ste corps buiten mededinging. Een felle brand De corpsen moesten een felle, uit slaande brand blussen, waarbij met drie stralen moest worden gewerkt. Een bepaalde tijd voor het uitleggen en opbergen van het materiaal werd gegeven en voor gemaakte fouten werden strafseconden gegeven. De technische leiding berustte bij de heer J. de Jong van Broek op Langendijk, terwijl de hr. van Maar- leveld de algemene leiding oP zich genomen had. Beide heren verdienen een woord van waardering voor de wijze, waarop zij zich /an hun taak hebben gekweten. Bij de wedstrijden waren aanwezig de burgemeersters van Limmen, Spanbroek, Sint Pan cras, Beets, Heiloo en Langedijk. De jury moest ter elfder ure nog worden aangevuld, daar twee van de leden, uit Enkhuizen afkomstig, met hun au to in 'n sloot verzeild waren geraakt. De jury bestond nu uit de heren: Noé, Den Helder; Doets, Anna Pau- lowna; De Kommer, Heiloo en Koning Hoorn. Drie burgemeesters fungeer den a!s tijdopnemers, terwijl de heren Van de Idsert en Ringers de uitsla gen berekenden. De politie zorgde voor de goede orde. Nrd.-Scharwoude demonstreerde de wedstrijd-taak, waarna de ploegen zich in het zweet werkten. De uit slagen luidden: 1. Limmen 18.2 min 2. Nwe Niedorp 20.3 min.; 3. Beets 20.4 min.; 4. Spanbroek; 5, Broek op Langendijk; 6. Oudkarspel; 7. Heems kerk 8. Heiloo, 9. Sint Pancras; Nrd- Scharwoude buiten med dingin^ maakte de tijd van20.2 min. In Hotel „Welgelegen" vertfen de prijzen uitgereikt, waarbij rwee me dailles. Hierbij werd gesproken door burgemeester Schelhaas en de heer van Maarlevek"'. NAAR HET PROV. CENTRUM HEER HUGOWAARD De zustej kring 0£ith- maakte met een leden tal van 21 Donderdag een tocht naa het provinciaal Centrum te Bergen Van de schitterende, omgeving xo wel ab van het huis en de inleidinj van mevr. Oosterbaan werd ten zeer, ste genoten. De sluiting geschieddl door ds. van Santen- Om 9 uur keerden de dames wedei in de gemeente terug. Door een onverwacht optredend* ongesteldheid was de voorzitster me. vrouw Hartog-Flens verhinderd d* tocht mee te maken. OVERGEPLAATST HENSBROEK - Onze plaatselijke ma^ echausee, de heer Jac. de Graaf ontl ving overplaatsing naar Bergen. Het is .log niet bekend door wie de vaca ture zal worden vervuld. Vergadering Het Witte Kruis Consultatie-bureau GRATIE VERLEEND. Bij Koninklijk Besluit is gratie ver. leend aan Branca Simons en W. J. H. Houthuys uit Amsterdam, beiden tot de doodstraf veroordeeld door het Bijzonder Gerechtshof te Amsterdam. werd druk bezocht HEERHUGOWAARD Na opening deelde de voorzitter, de heer J. Bier steker, mede, dat de in deze gemeente gehouden Emmabloem-collecte, die "ten bate komt der plaatselijke Kruis verenigingen f 360 heeft opgebracht. Bovendien is aan het Witte Kruis 'n bijdrage van f 200 verstrekt wegens de liquidatie der plaatselijke afd. N.V.H., terwijl tevens een oplossing werd gevonden tot besteding van het bedrag ad. f 800 aan beide plaatselijke verenigingen gezamenlijk toegekend. Na toelichting werd vastgesteld, dat in verband met verhoogde subsidie, de jaarlijkse contributie, aanvangende dit jaar, werd vastgesteld op f 6. In ning van het aldus over het tweede halfjaar in te vorderen bedrag zal in twee termijnen plaats vinden, terwijl digenen, die het bedrag ad f 3.60 in eens wensen te betalen daarvoor in de gelegenheid zullen worden gesteld. De zustervereniging was reeds eer der hiertoe besloten. De candidatuur Looijenga voor de opengevallen plaats in het hoofdbestuur zal gesteund wor den, mede in verband met de zeer ac_ tieve werkzaamheden van de heer Looijenga op het gebied der volksge zondheid. Van de gemeente zal gedurende drie jaar een extra subsidie ontvangen worden wegens verbouwing van het Witte Kruis-magazijn. Aangezien velen het nut van een babyweegschaal inzien, zal de aankoop van enkele nieuwe exemplaren ter hand worden genomen. Financiën en ina« :»al Jaarverslag en rekening en fL woording, de laatste twee nagezien en in orde bevonden door de heren Gootjes en Krijgsman, werden op de bekende keurige wijze door de secre taris, de heer Eppinga medegedeeld en toegelicht. Hét ledenaantal bedroeg begf- 1947 in totaal 347 aan het einde van dat jaar 345. Contributie f 1668. 601 maal werden magazijnartikelen uitgegeven. Vier ligtenten waren het gehele jaar in gebruik geweest. De vijfde was tij delijk in reparatie, doch thans weder beschikbaar. De zuster legde 1965 zie- kenbezoeken af, terwijl 77 maal t.b.d.- patienten werden bezocht. Het zuigelingenconsultatiebureau, in Zuid gehouden in lokaal Rus, in Noord in lokaal Groenland, mocht zich in 'n steeds stijgende belangstelling verheu_ gen. Bij de rondvraag bleek, dat de boete voor personen, die geen lid waren, dit echter wel hadden kunnen zijn, bij gebruik van artikelen f 10 bedroeg. De vraag werd geopperd of dit in ver band met de huidige contributie niet hoger dient te worden gesteld. Het bestuur zal hierin te rade gaan met de plaatselijke afdeling van het Wit Gele Kruis. Met een opwekkend woord sloot de voorzitter, memorerende het vele nut_ tige, dat door de kruisverenigingen was verricht, daarbij tevens ter spra ke brengende de pogingen, die in het werk worden gesteld thans ook voor het Protestantse deel der bevolking tot benoeming van ccn gczinsverzorg_ ster te komen. Heden overleed, na een langdurig doch gedul dig gedragen lijden, on ze lieve Vrouw, Moeder, Zuster, Behuwdzuster en Tante, Mevr. MINA ZALM geb. van de Nes in de ouderdom van 56 jaar. Uit aller naam H. P. Zalm Alkmaar, 15 Juni 1948 Tuinstraat 24 De teraardebestelling zal plaats hebben Vrij dag 18 Juni a'.s., des nam. 2.30 uur op de Algemene Begraafplaats te Alk maar. Vertrek vanaf het sterf huis 2 uur. GEDIPLOMEERDE KRAAMVERZORGSTER is door omst. van 8 Aug. 8 Sopt. vrijgekomen Br. onder no. VA 424 bur. v. d. blad GEVRAAGD vlot Frans Handelscorrespondent (e) om in vrije tüd af en toe enkele Franse zakenbrie. ven te schrijven. Brieven aan VA no 422 WONINGRUIL Cumpl. huis op goede stand f 8 p.w. in Zaan dam ruilen voor huis met eventueel kl. opslag, plaats in Alkmaar of om. geving Te bevr. J.'BURGER Leliestraat 13 Tel. 2339 WINKELZAAK vraagt'voor indiensttre ding per half Juli of la ter AANKOMENDE KANTOORJUFFROUW Vlot en foutlops typen vereiste; sceno strekt tot aanbeveling. Brieven met opgave van ver_ langd salaris onder nr. 423 bur. v. d. blad ATTENTIE Gelegenheid aangeboden om met luxe auto van uit Noordholland naar Friesland te reizen, en weeks daarna retour met prima wagen Tijdstip nader te bepa len. Zend U even een kaartje naar G. STAPEL Tel K 2262 263, Dorpsstraat 31 Oude Niedorp. Net meisje 23 j, biedt zich aan als hulp in de huis- houding voor dag en nacht in Alkmaar. Br. onder no. 425 bur. v. d. blad Te koop aangeboden z.g.a.n. KINDERWAGEN Br. onder no. 1053 bur. v. d. blad. Te koop eer nieuwe „Massey Harris" maaimachine te bevragen bij Van Zooner's Smederij, Julianadorp. TE KOOP: met erf gelegen Benedenweg 133 St Pancras. Te bevragen bij: P. KEPPEL Klieverweg E 79 Wieringer- meer Tel. 105 (Slootdorp) na 6 uur. BART HAAN, Bloemisterij, Schagerbrug, Tel. 206 K 2247 Uw adres voor aanleg en onderhoud van tuinen. VULPEN RE PA RATIES Wij stellen ons verantwoor delijk voor ELKE vul penreparatie door ons ge. maakt. Desgewenst in enige uren klaar B'll'ik" n t;zen. Volkspartij voor Vrijheid en Democratie Afdeling Alkmaar (V.V.D.) op VRIJDAG 18 JUNI a.s. des avonds 8 uur in het Wapen van Heemskerk, Breedstraat Sprekers: MEVR. A. FORTANIER.DE WIT Lid van de Tweede Kamer Mr. W. C. WENDELAAR Oud-lid van de Tweede Kamer Coöp. Vee Afzet Vereniging vraagt aanbiedingen van prima vaarzen en koeien kalftijd JuliAugustus. TB.C._ en abortusvrij. Gespoten tegen mond en klauwzeer. Aanbiedingen voor 20 Juni bij D. G L IJ N I 8 ALBERT HEYN vraagt: Een aankomende kruideniersbediende 18 jaar) Een leerling kruideniersbediende (16—17 jaar) Persoonlijk aanmelden in het filiaal te Heiloo Rijksstraatweg A 276 ww u I Bierkade 2 Alkmaar ontvangen Hieuw Schema voor Kampeer-onlvangers f STEEDS ALLE RADIO-ONDERDELEN VOORRADIG DIVERSE HANDLEIDINGEN VOOR AMATEURS HEKELSTRAAT 15 TEL. 3180 ALKMAAR

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 4