U Acht en twintig agendapunten in één uur afgehandeld Vaderdag Dassen - bar Gerard Worm In Alkmaar is de actie tegen de malariamug ingezet Alkmaars Raad Burgemeester Wytema bracht dank aan de loco-burgemeester Da raadsvergadering, die gisteravond in Alkmaar werd gehouden, de eerste die onder voorzitterschap van burgemeester, mr. dr. H. J. Wytema plaats vond, nam slechts één uur in beslag. Acht en twintig agendapunten werden van half acht tot half negen be handeld en hiervan waren er maar drie, die enige kleine discussies uit. lokten, of waarop enkele aanmerkingen werden gemaakt; de overige pun- en gingen vliegensvlug onder de hamer van de voorzitter door. Burgemeester Wytema richtte zich in zijn openingswoord in het bijzonder tot de loco-burgemeester, de heer G. van Slingerland, aan wie hg dank bracht voor het voortreffelijke werk dat deze in het burgemeesterloze tijdperk voor de gemeente Alkmaar had verricht. Onlangs is overleden, de heer van Deventer, oud-directeur van de ge meentelijke Lichtbedrijven. In deze raadsvergadering schetste de heer Wytema met enkele woorden de verdiensten van de vroegere directeur, die gedurende vijftien jaar zijn beste krachten aan deze instelling had ge geven. Staande werd deze korte toespraakdoor de vergadering aangehoord en Tervolgens werden enige ogenblikken stilte te zijner nagedachtenis in acht genomen. BENOEMINGEN VAN ONDER WIJZEND PERSONEEL. De heer Wytema deelde mede, dat er bericht van verhindering was inge_ komen van het raadslid van Beekum. Onmiddellijk hierna ging het eerste punt er, zoals meestal het geval is, „door". De notulen werden onveran derd goedgekeurd. Bij de benoemingen werden alle voorgedragenen met algemene stem men gekozen. De heer A. J. H. Bach_ rach te Bloemendaal werd benoemd tot tijdelijk leraar Engels aan het Murmellius-Gymnasium. Aan dezelfde school werd de heer dr. G. van Kleef te Winschoten als leraar in natuur, en scheikunde en de heer dr. M. J. Adriani, leraar aan de R-H.B.S. te Alkmaar, tot leraar ln de natuurkunde, scheikunde en na tuurlijke historie benoemd. De raad ging over tot de benoeming van mevr. de wed. A. H. de Ruyter. van der Veen te Gorinchem, als on derwijzeres aan de school voor Bui tengewoon Lager Onderwijs. De heer 5. Akkerman, gewezen hoofd der Opleidingsschool werd met ingang van 1 September tot onderwijzer van de U.L. school benoemd en mej. G. Oosterlee te Sint Maarten en mej. A. I. Singer te Venhuizen komen als on derwijzeres aan de Lindenschool. MEDEWERKING AAN SCHOLEN. Het voorstel van B. en W., mede werking te verlenen aan betalingen, ten behoeve van enige katholieke scholen, die tijdens de bezetting scha- kerkdiensten ZONDAG St JUNI ALKMAAR Ned. Herv. Gemeente: Groote Kerk 10 uur ds Dikboom. Groote Kerk 5 uur ds Wesseldijk. Kapelkerk 10 uur ds Den Oudsten (H. Avondmaal). Evang. Luth. Gem: 10 uur Ds P. C. Roodenburg Rem. Geref. Gem 10.30 uur ds Haentjes uit Baarn. Ned. Chr. Gemcenschapsbond: Zaterdag 19 Juni bidstond 3.30 uur. Oudegracht 208. Maandag 21 Juni Bijbelbespreking, 7.30 uur Houtweg 8. Donderdag 24 Juni Evangelisatie samenkomst in Waakt en Bidt om 7.30 uur. Doopsges. Gem: 10 uur ds A J. v. d. Sluis Extra collecte. Leger des Heils: Limmerhoek 10 uur heiligingsdienst 12 uur Zondagsschool, 8 uur verlos- singsdienst Rozckruisers Genootschap: Oudegracht 114. Tempeldienst om 10.30 uur olv. de heer Dekker. On derwerp „Het mysterie van de roe ping van Hiram Abiff, de Meester- Bouwer". Baptisten Gem: Nieuwe Doelen: 10 uur evang. Hof huis, 7.30 u. Jongeliedensamenkomst NED. HERV. GEMEENTEN Akersloot 10 uur ds A van Santen Bergen 10 uur ds Bierman Egmond aan Zee: 10 uur ds Roobol Egmond aan de Hoef: 10 uur ds Plug Heer Hugowaa.rd 9.30 uur ds Bloem- hoff Heiloo: 10.45 uur ds Bloemhoff Koedijk 10 uur ds Bierman Doopsbe- diening. Aangifte aan de pastorie te Koedijk op Zaterdag 19 Juni 's avonds van 7 tot 8 uur. lammen: 10 uur ds Wesseldijk Oudorp: 10 uur ds H. W. Bosch Oterleek: 10 uur de heer Albertz Veenhuisen: geen dienst Nrd-Scharwoude: 10 uur ds Schmidt Groet: 10 uur ds C. M. de Jong Warmenhuizen: 10 uur ds C. M. de Jong Zuid Scharwoude: 10 uur ds Ten Bruggenkate OUD KATHOLIEKE KERKEN: Egmond aan Zee: 8 uur, 10 uur en 19 uur diensten. ZONDAGSDIENST APOTHEKERS Zondag 20 Juni Apotheek Hartong pan Ark, Langestraat 1. de hadden geleden, werd aangenomen. De Mariaschool en de Sint Agnes_ school hadden de medewerking van het gemeentebestuur gevraagd voor de aanschaffing van schoolmeubelen en schoolboeken. De Raad besloot die medewerking te verlenen. Wijlen mej. M. M. Stikkel van Dam heeft aan de gemeente Alk maar, ten behoeve van het ge meente-museum, vrij van het recht van successie twee grote vazen, een Japans sieradenkistje, een Ja pans naaidoosje en een oud kerk boek met gouden slot gelegateerd. Dit legaat werd onder dank aan vaard. AANKOOP EN VERKOOP VAN GROND. Ter verbreding van het Kwakelpad wordt door de gemeente een strook grond aangekocht van verscheidene eigenaren, die mét uitzondering van één, hun percelen voor de prijs van 1.— willen overdragen. Ten behoeve van het toekomstige industrieterrein „Noord" besloot de Raad van de heer J. J. Eecen te Oud karspel een stuk grond van ongeveer 0.55.00 h.a. aan te kopen voor een be drag van 4125. Enige percelen grond en water zui len, zo werd eveneens besloten, van de polder „Overdie en Achtermeer" worden overgenomen. Het betreft hier een gezamenlijke grootte van 1.58.75 h.a. De heer J. E. K. Dusbaba te Alk maar wilde voOf een prijs van 675 een perceel weiland (0.29.80 h.a.) aan de Helderseweg van de gemeente ko pen. Dit verzoek werd door B. en W. aangehouden. Een perceel bouwterrein (1292 vier. kante meter) aan de Ruysdaelkade zal voor een bedrag van 17.778.75 in handen van de heer S. Vlaming te 's-Gravenhage overgaan. Deze is van plan op deze grond 7 woningen te laten bouwen. Aan de Frieseweg werden in 1942 enige percelen bouwterrein door de gemeente aan particulieren verkocht De bebouwingstermijn is inmiddels verstreken en de Raad besloot de be trokken eigenaren verlenging van deze termijn toe te staan. B. en W. kunnen deze termijn acht maal met ten boog- se één jaar verlengen. Er is een uibreidingsplan in voor bereiding voor een groot deel van de gemeente. Tevens is een herziening in voorbereiding voor een gedeelte van het uitbreidingsplan „Overdie en Ach. termeer". Deze plannen werden dooi de Raad nader bepaald. TUNNEL IN DE BERGER WEG Burgemeester en wethouders wer den gemachtigd, aan de directeur van de Nederlandse Spoorwegen te ver zoeken een schetsontwerp voor een tunnel in de Bergerweg met koscen- begroting te doen opmaken. Om de kosten hiervan te kunnen dragen, werd het college een crediet toege staan van ten hoogste 3000.—. De heer Venneker vroeg zich .af. of het wel juist was de Nederlandse Spoorwegen met dit ontwerp te be lasten. Hij was van mening, dat de bouw van een dergelijke tunnel al lang genoeg geduurd had en wees in dit verband op het grote belang van de tunnel, niet alleen voor Alkmaar maar ook voor de Spoorwegen. Hij zag de tunnel in de Bergerweg ook als een groot belang voor enige omliggende gemeenten. Wethouder Coerts zeide hierop, dat het niet mo gelijk was dit plan door Openba-e Werken te laten voorbereiden en hg deelde tevens mede, dat de gemeente Bergen reeds blyk had gegeven, in samenwerking met Alkmaar, de be staande plannen in uitvoering te krij gen. De pachter van de hoeve „Oost. wijk", de hefr H. Rotteveel, hee/i de pachtovereenkomst met gemeente geschonden ,zo meent men en B en W. werden gemachtigd bij de pacht, kamer van het kantongerecht ontbin ding van deze overeenkomst te. doen vragen. Ten behoeve van het verbeteren en splitsen van bestaande woningen zul len van overheidswege premiën wor den toegekend, die voor y4 gedeeld door het Rijk en voor y4 gedeelte agenda A.B.T.: „Gevaarlijke vrienden" met Joan Bennet, Adolphe Menjou, John Hubbart en Victor Matura. Voorstellia gen dagelijks om 8 uur. Zondags 2, 8 en 8 uur. Toegang 14 jaar. CINEMA AMERICAIN: „Matto re geert". Voorstellingen dagelijks om 8 uur. Zaterdagavond 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9 30 uur Woens dag 2.30 uur matinee. Toegang boven 18 jaar. HARMONIE: „Blanche Fury" met Stewart Granger en Valerfe Hobson. Aanvangsuren als bU Cinema Amerl- cain. Toegang 18 jaar. VICTORIE: ..Boomerang" met Dana Andrews en Jane Wyatt. Voorstellin gen als bij Cinema Americain. Toe gang 14 jaar. HEDENAVOND WAPEN VAN HEEMSKERK: 8 uur Openbare vergadering WD ZATERDAG MUZIEKTUIN230 uur: vergade ring AJt. ZONDAGSDIENST DOKTOREN J. Maats, arts, Steynstraat 1, Tel. 2387 H. ten Kley, arts, Egmonderstraat 10, Tel. 4282. HEILOO Maandag RUSTENDE JAGER: 20 uur, Verg. PvdA. met spr. J. S. Suurhof „Waar het om gaat". door de gemeente zullen worden ge dragen. Het voorstel om in verband hierme de, de begroting der inkomsten en uitgaven voor het dienstjaar 1948 te wijzigen, werd aangenomen. Ook 't voorstel tot opschorting van de aflossing van bouwvoorschotteu voor Woningwetwoningen voor een termijn van twee jaar, ingaande 7 Januari 1949 op te schorten, werd aan. genomen. Zo verging het ook met de zestien de, de zeventiende en de aeoMlcnde begrotingswijzigingen over het dienst, jaar 1946. (Zie vervolg pag. 4, kol. 1'). moet Vader eens echt verwennen op met dassen uit onze in de HouUil Herenmodes- Herenhoeden Herenkleding ChaHotte Kohier was in Alkmaar „Waan en werkelijkheid" Het wonderlijk boeiende verhaal van Henry James „Waan en Werkelijk heid" werd in de bewerking van Kris- tien d' Haen Donderdagavond door Charlotte Kohier in „Het Gulden Vlies" voorgedragen. Weer toonde d^ze grote kunstenares- se haar veelzijdig kunnen in deze on gelooflijk knappe en diep doorvoelde voordracht vol van de fijnste nuances. Als in de geheel donker gemaakte zaal de gordijnen openritselen en ge deelte voor gedeelte de toneelverlich ting aanflitst, zien we een eenzame fi guur in de wijde ruimte. Charlotte Kohier, gezeten op een laag tafeltje het hoofd als in herinnerend nadenken schuin geheven begint haar vertelling. Met een enkel sober gebaar, een bij zondere stembuiging, een veelzeggen de blik der ogen, neemt zij ons mede in de rijke wereld der verbeelding. Wij gaan er in op en weten niet meer wat waan en wat werkelijkheid is. Zjj is de gouvernante, die op een groot landgoed een paar ouderloze kinderen moet opvoeden, kinderen van engelachtige lieftalligheid en uitzon derlijke begaafdheid. De geheimzinni ge sfeer van het oude huis 'deelt zich echter aan haar mede: zij ziet ver schijningen van een gestorven huis knecht en een gouvernante, die een verhouding met elkaar hadden en grote invloed op de kinderen hebben uitgeoefend. Over het graf heen ziet zij die verderfelijke invloed besten digd en versterkt tot een poging om de kinderen geheel ten verderve te voeren. Al haar persoonlijke kracht zet zij in om die demonen te verjagen en de kinderen te beschermen. Het gevolg is, dat na een scène ten overstaan van een van haar verschijningen hét meisje ziek wordt. De jongen wordt door haar dwingende wil tot spreken De „Jan Steen" in Alkmaar terug NA ZORGVULDIGE RESTAURATIE HU haagt sinds gisteren, geheel ge restaureerd, in de hulskamer van de beëdigd makelaar en taxateur J. van Dok aan de Nieuwpoortsl tan: de echte Jan Steen. Enige maanden geleden schreven w|| reeds over het oude pa neeltje, dat door de heer Van Dok particulier werd gekocht en waarvan mevrouw Van Dok als eerste vermoe dens kreeg, dat het een werk van Jan Steen kon zijn. Aanvankelijk twijfelde men. de ondertekening was kennelijk vals, het stuk verkeerde in een miu of meer verwaarloosde staat. Maar het Is heus een Jan Steen. Vele deskundigen hebben het stuk bestudeerd; een bekend Amsterdams restaurateur werkte gedurende enige maanden aan de restauratie en de kans op vergissing is nu practisch uitge sloten. Het wachten Is nog op prof. Vogelenzang, een deskundig man, die momenteel in het buitenland vertoefd. De heer Van Dok verwacht, dat deze expert wel een definitieve expertise zal geven. FRAAI SCHILDERSTUK Hoewel het natuurlijk niet een van de grootste werken van Jan Steen is, is het paneeltje toch buitengewoon moot Het stelt een overspelige vrouw voor, die een dronkaard een glas wijn inschenkt. De dronkenschap van de man is bijzonder goed tot uitdrukking gebracht en het interieur doet aan an„ dere werken van Steen denken. In de benedenhoek kan men vaag de originele handtekening van Steen onderscheiden. Juist wanneer we het stuk aandachtig bekijken, glijdt een bundel zonnestralen langs de muur en plotseling lijken de figuren te leven. Details worden duidelijker zichtbaar de kleuren worden helder en warm en we kunnen niet anders dan vol be_ wondering zijn voor dit stuk van de oude. zeventiende eeuwse meester. GEEN DRANK Door het Alkmaars Drankweer Co mité is een dezer dagen een adres aan den Burgemeester onzer Gemeen te verzonden, waarin dit cemité ver zoekt, om gedurende de Jubileumfees ten, een geheel of gedeeltelijk tapver- bod uit te vaardigen, voor de verkoop van sterke drank -of zwak-alc.-dran ken. Dit tapverbod te doen gelden voor de gehele dag of gedurende nader te bepalen avond-uren. Genoemd Comité verzoekt de hier- 1 gevestigde culturele en andere vereni gingen adhesie met dit adres te willen betuigen. Het Comité is er van over tuigd, dat een tapverbod het peil, waarop d® feestelijkheden gevierd wor den, zal doen stijgen. EXAMEN HULPKEURMEESTER VEE EN VLEES Voor het in 1948 gehouden eindexa men van de cursussen ter opleiding van hulpkeurmeester van vee en vlees is o.m. geslaagd onze plaatsgenoot de heer R. van der Vliet. EINDEXAMEN MIDDELBARE HANDELSSCHOOL, ALKMAAR Geslaagd: 1 Baayens J. M., te Scha- gerbrug; 2 Blom J. W. te Heiloo; 3 Van Gulik G. te Oudkarspel; 4 Hovis M. J. F. te Alkmaar; 5 Keyzer J. te Bergen; 6 Kool M.. te Wijdenes; 7 Leêring B. J. te Bergen: 8 Leysen F. J. te Bergen; 9 Oly C. te Heiloo; 10 Stenneberg C. te Oudorp; 11 Swier J. N. te Alkmaar; 12 Tijdeman H. te Alkmaar; 13 Vooren H. P. te Limmen 14 Wardenaar P. tp Schagen. Afgewezen: 6 candldaten. GESLAAGD Voor het examen Moderne Bedrijfs_ administratie van de Maatschappij voor Handel en Nijverheid te Rotter dam slaagde onze stadgenoot de heer W. Roos. Geslaagd aan de Rijkskweekschool te Alkmaar voor onderwijzer: Evert Wilhelm. Hij is als onderwijzer be noemd aan de O.L.S. te Heiloo. Onze gelukwensen! VISAKTEN Op de gemeente-secretarie zijn ver krijgbaar voor het visseizoen 1 Juli 1948 t.m. 30 Juni 1949: grote visakten a f 8.50; Kleine visak- ten a f 2.—; hengelakten a f 1-—. de bijdrage ter verbetering van de vis stand inbegrepen. Voor deze akten moet een aanvraag formulier worden ingevuld. Voor per. sonen boven de 15-jarige leeftijd zijn bovendien verkrijgbaar bewijzen voor het vissen met één hengel, waarvoor de bovenbedoelde bijdrage ia vastge steld op f 0.50. Binnen drie weken zal in 2800 huizen worden gespoten gebracht In een geweldige climax voert de vertelster ons naar het slot, waar ze meent de demon verjaagd te hebben, maar een levenloos lichaam pje in haar armen houdt. De waan werd tot zo'n levende wer kelijkheid, dat het publiek in een soms bijna ondraaglijke spanning me deleefde en aan het slot zijn bewonde ring in een ware ovatie uitte, terwijl een prachtige bouquet anjers werd aangeboden. De malariakoorts (s in Alkmaar en omgeving in hevigheid toegenomen; de mug waait rond en verbreidt de gevreesde ziekte in vele huizen. De Malaria bestrgdingscommissie in Noord Holand, die reeds in vele andere plaatsen in onze provincie stappen heeft ondernomen om het schadelijke insect te verdelgen, gelukkig deze week ook in onze stad begonnen met een spuitcampagne.- Met de technische leiding is de ontsmettingsdienst van het Witte Kruis belast en in de komende drie weken zullen enige ploegen, ieder on der aanvoering van een deskundige in 3800 huizen in Alkmaar de strijd tegen de malaria mug aanbinden. De leiding van de actie berust in Alkmaar bij de directeur van de ge meentelijke G.GD., dr. W. J. Loj en- ga en toen wij hem gistermiddag een bezoek brachten, ontmoetten wij op zijn bureau ook de bacterioloog, dr J. W. Wolff. Deze is de plaatsvervanger van professor, dr. N. H. Swellengrebel, Stukje Rotterdam in Alkmaar Het meisje heeft een kaarten- stok genomen en zij zal ons een uiteenzetting gaan geven. ..Hier zijn we in Alkmaar, met een extra trein gaan we naar Uitgeest. Wij hoeven niet over te stappen. Onze trein brengt ons verder naar Haar lem. Maar daar zijn we nog niet., daar ziet U slot Assemburgh, we gaan door Beverwijk, daar, bij Umuiden, ligen de sluizen in het Noordzeekanaal De stok wijst langs alle plaatsen a?« de spoorlijn, al verder en ver- dt steeds meer bijzonderheden -«rtelt het meisje, totdat...... "en nu zijn we in Rotterdam en daar stappen we uit'. In Rotterdam, ja, daar zullen de kin deren van het Voortgezet Lager On derwijs, van de school in de Brille- steeg op 6 Juli uit stappen. Hun jaar lijks schoolreisje zal hen naar de Maas stad vceren en het is een goede ge dachte geweest van de onderwijzers van de school, om de kinderen meer bijzendtrheden te geven, de geschie denis en de bezienswaardigheden van deze grote stad. De geschiedenis- en de aardrijks kundelessen over Rotterdam zijn een tentoonstelling geworden, waaraan de kinderen maanden lang met grote ijver hebbei* gewerkt en het prachtige re sultaat van deze ingespannen arbeid hebbe5 wij dezer dagen kunnen be wonderen in een der lokalen van de school. Een meisje heeft ons reeds meege nomen op de lange treinreis en nu s»aan wij bij d® tweede gids. een jon gen. die ons aan de hand van kaarien en zelfgemaakte (het meeste is door de lee.-Jjngen vervaardigd) modellen iets vrrtelt over de vroegere ligging van de s'ad. En als we hier zijn uitgekeken, komt er weer een leerling, met een kaarcenstok en al deze „deskundigen" geven een duidelijk uiteenzetting van het tentoongestelde. Op een lange tafel, in het midden van het lokaal hebben de jongens va?, ie (arrbachtsschool) klas van de hi?r Oudes, een prachtige maquette ge maakt naar een kleine luchtfoto van o.a. de havenwerken van Rotterdam, een duidelijke weergave van de boten de dokken en de gebouwen. Een enorm stuk werk. „Het hoofdmoment van de tentoonstelling", zoals het hoofd der school, de heer K. Bos te recht opmerkte. Men heeft voor het organiseren van deze toonstelling de medewerking ge had van alle mogelijke instanties in Rotterdam, en deze hebben ook enig materiaal ingestuurd. Een eervolle vermelding verdie nen tenslotte de prachtige scheeps modellen van de heren Elfring en Landman. En de heer Bos kan met een ge rust hart het schoolreisje van 8 Juli tegemoet zien, de leerlingen van zijn school zullen meer dai* 00*t ^Un °2en uitkijken en alles met andere ogen zien. Dat was toch de bedoeling? Helpt mee de plantsoenen mooi te houden De dienst der plantsoenen die on ze stad op zo voortreffelijke wijze door nieuwe aanplantingen etc. heeft verfraaid, doet een dringend beroep op hen, die ln de nabijheid van parken en plantsoenen wonen om mee te helpen, de schoonheid te bewaren. Kinderen en honden ravotten nog dagelijks in de parken en bederven er veel. Politie en dienst der plant soenen hebben de handen vol om te zorgen dat de mensen van de plant soenendienst niet voor niets gewerkt hebben. Wanneer een ieder meehelpt kan de stad het fraaie aanzien dat zij nu heeft behouden. directeur van het Instituut voor tro* pische Hygiëne te Amsterdam, d*® met' de algemene wetenschappelijke lei ding van het gehele onderzoek ia Noord Holland is- belast. Beide doktoren vertelden ons van het omvangrijke werk van de bestrij ding. In Alkmaar (en i:i vele andera plaatsen, in de Zaanstreek en op Mar ken bijvoorbeeld) heerst de ziekt* in heviger mate dan voorheen en dit is misschien wel toe te schrijven aaa de droge zomer van verleden jaar, waardoor het aantal muggen zich snel kon vermenigvuldigen. Voordat de organisatoren tot de ac tie konden overgaan, moesten zij be schikken over de nodige gegevens en opgaven. Het hoeft wel geen betoog, dat ook deze voorbereidingen veel werk hebben gekost. Tenslotte was men zover, dat da spuitgasten eerst in een proefge- bouw konden oefenen en Dinsdag jl. trokken zij met hun apparaten de eerste huizen binnen. Om misverstanden te voorkomen, kunnen wij mededelen, dat niet al leen de woningen worden bezocht van malaria patiënten (van nu of vroeger) maar dat ook de huizen onderhanden genomen worden van kinderen, bif wie de doktoren destijds een vergn^- te milt hebben geconstateerd. Dh ver. schijnsel wijst namelijk in vele geval len op een doorgestane of op een chronische malaria. BESLIST GEEN VLEKKEN De deskundigen en hun ploegen zullen de muggen zeker dodelijk we ten te treffen, zij zullen met grote nauwkeurigheid iedere plaats van huis of gebouw met een oplossing van DD.T. poeder in zuivere petro leum bespuiten. Zo nu en dan blijkt, dat de huis moeders tegen deze bespuiting ernsti ge bezwaren hebben. Zi} vrezen, dat kleren, behang en meubels door de vloeistof zullen worden aangetast. Dr. Lojenga en dr. Wolff verzeker den ons met stelligheid, dat het he- spuitingsmiddel absoluut geen vlekken maakt en dat na de verdamping op de bespoten plaatsen geen spoor meer wordt achter geiaten. Het DDT poeder werkt eveneen» afdoende tegen ander ongedierte: niet allen de malaria-mug wordt verdelgd maar ook insecten worden onschade lijk gemaakt. Practisch zal het niet uitvoerbaar ziin. de broedplaatsen van de mug gen, het water in de stad en in de omgeving, te desinfecteren. Deze actie tegen de malaria-mug, die dezer dagen in Alkmaar is begonnen, is zeer belangrijk en dr. Lojenga roept dan ook de mede werking in, van alle betrokkenen Als men weet, dat in drie weken tijds in Alkmaar in 2800 huizen moeten worden gespoten en als men daarbij tevens bedenkt, dat dit omvangrijke werk wordt ver richt in het belang van de Volks gezondheid, wel, dan durven wij met zekerheid te zeggen dat de organisatoren overal die medewer king zullen ontvangen. Binnenkort zullen op de scholen aan de leerlingen formulieren wor den meegegeven, waarin de com missie voor de malariabestrijding gegevens vraagt, die voor het vol voeren van haar taak onmisbaar zijn. En ook hierbij geldt: „Werkt al len mee"!. NOORDSCHARWOUDE 17 JUNI 130.000 kg vr. aardappelen: eerste- lingen 1315.90; grove 1414.70; drie lingen 8 40—13; kleine 4.30—7.80; rode eerstelingen 15,9017.70; drielingen 9 12.20; kleine 5.30—5.60. 1200 stuks bloemkool IA 21.90,1 11.90—15, II 10.50 gezinsgebeuren ALKMAAR Geboren: Catharina. dv. J. Schnei- der en J. van Wanrooi]. Gehuwd: Pieter Ket en Petronella Tesselaar; Gerrit S. Blokker en Maar tje Balder; Jan J. Smit en Grietj* G. Ruiter; Ruurd van der Zee en An na M. Oudhoff. HEILOO Geboren: Maria Anna dv. H. Maas land en Cath. van Lent; Frederika Anna Maria dv. A. M. Dullaart en A. M. Oud; Jacobus Maria zv. Joh. P. Zoon en W. Swart; Johannes Ys- brand zv. Joh. Y. Baltus en H. de Vries Overleden: W. de Lange 83 Jaar; F. Baas, 31 jaar. Ondertrouwd: J. de Groot en M. H. C. Taman; W. J. Tiebie en E. M. Bak ker; C. Bood en W. Greeuw. Getrouwd: W. Heessels E. Siemer; P. Sneek en C. A. van Westerop; J. Keijzer en M. W. Bruin; A. G. Schok ker en C. D. Huijzer. n

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2