In Hongarije, land van zon, is regen.... goud! Wereldverbond van vakverenigingen had een hele serie grieven! HET GEHEIM VAN DE GELE NARCISSEN - I Poeita'i zullen slechts in dromerige herinnering voortleven: zij brengen nu rijst in alle winkels van Boedapest De rijstcultuur is in de laatste ja- sterk toegenomen en zij is de redding geworden van menige ver armde Hongaarse boer: Zij gedijt uit stekend op de oude poesta's, waar- Tan de bodemstructuur vooreerst geen andere cultuur toelaat. In alle restaurants en winkels van Boeda pest is rijst verkrijgbaar en de oog sten zijn reeds zodanig geweest, dat het product aan de export-capaci teit van het land bijdraagt. De poe- sta beslaat nog slechts zes procent ran het land. Overwegend zijn de kleine kavels met golvende koren velden en snel opschietende maïs- planten. De regen gutste er over dadig neer en de boeren, die barre voets door de modder wroetten, zei den: „Dat ia het goud, dat van de hemel valt". De politici in de bureaux van Boe dapest hadden ons gezegd: „Dat zijn ónze Marshall-dollars" en de minis ter van financiën had door het ven ster van zijn bureau naar de grijze lucht gewezen en de regen de beste stabilisator van de Hongaarse forint genoemd. Drie droge en magere jaren heb ben het experiment van de verdeling van het bodembezit aanmerkelijk verzwaard en het is dus geen wonder, dat de goede oogstvooruitzichten van dit jaar een aanzienlijke mate van optimisme hebben gebracht. Politiek en economie De betekenis van de agrarische hervorming voor het land blijkt reeds uit het feit, dat de helft der bevol king van landbouw leeft. Twee-derde daarvan had tot voor enkele jaren 'n karig bestaan als arbeider op de gro te bezittingen, die het vierde deel van de grond omvatten. .Het feit al leen, dat anderhalf millioen boeren naar Amerika emigreerden, bewijst, dat er op deze landgoederen niet vol doende emplooi voor de dichte lan delijke bevolking bestond. De onder de Russische bezetting doorgevoer de verdeling van het grote bezit werd in de eerste plaats ingegeven door de politieke overwegingen, die de macht van de landadel, beschouwd als de kern van het oude regiem, eens en voorgoed wilden breken. De economische noodzaak wees evenwel fca dezelfde richting. De onmacht van Hongarije om op de wereldmarkt te gen de grote graan-producenten te concurreren, had de graanexport reeds lang tot een weinig lucratieve handel gemaakt. Om alle boeren handen werk te geven, moest men de landbouw intensiever gaan beoe fenen. gaan omzetten en de export richten op dierlijke producten, fruit en wijnen. Het kleine boerenbedrijf werd daartoe In de nieuwe structuur het meest - geschikt geacht. De nieuwe grondbezitters kregen kavels van gemiddeld 4 hectaren en de helft van de bebouwde grond is thans in het bezit van boeren, die hoogstens 11.5 hectaren bezitten; Vóór de her vorming was de helft in handen van bezitters boven 57 hectaren. De cate gorie der grote boeren, waaronder verstaan wordt de eigenaren van boerderijen tussen 57 en 570 hecta ren (het maximum), heeft nog een kwart van de bebouwde grond in handen. maar economie hoofdzaak De regering ziet met grote reali teitszin op het probleem van de land bouw. Zy spreekt over de hervor mingen niet als over een voldongen feit. In politieke zin moge het dat inderdaad zijn, in economisch opzicht geenszins. Men is er zich van be wust. dat „de operatie van een won de, die reeds honderd jaren geleden geheeld had moeten worden" de woorden zijn van een landbouwspe dallst alle gebreken van een noodoplossing gehad heeft. Men re aliseert zich, dat het grote werk van de omzetting op nieuwe productie nog pas aan het begin van zijn ver wezenlijking staat, en dat daarbij inplaats van politieke leuzen gereed schappen, kennis, credieten en land bouwscholen nodig zgn. Men weet ook, dat de mogelijkheden afhanke lijk zijn van de internationale markt situatie. Het wegvallen van Duits land en Oostenrijk als afnemers stelt de Hongaarse landbouw voor 'n on zekerheid, die hier als de grootste hindernis wordt beschouwd voor de ontwikkeling. De oplossing der tech nische moeilijkheden en het afvloei en van de nieuwe eigenaars, die niet voor hun taak geschikt blijken, wor den beschouwd als hindernissen, die veel gemakkelijker te overkomen zijn. De regering propageert sterk de coöperatie als middel om de met ui terst bescheiden hulpmiddelen wer kende boeren te steunen. De coöpera tie is in Hongarije, en uiteraard vooral in het gebied der oude land goederen, nooit sterk doorgedron gen. Op het ogenblik aarzelen vele boeren nog mede te werken aan de ze vorm van samenwerking aange zien zij daarin een stap zien naar de oplossing van hun nieuwe bezit in gemeenschappelijke bedrijven. Onder vele boeren heerst de vrees, dat er op de duur kolchos-bedrijven zullen ontstaan en herhaaldelijk moet er door de regering op gewezen wor den, dat een dergelijke ontwikkeling niet in de bedoeling ligt; Er is een wet uitgevaardigd, die het coöpera tieve gebruik van de werktuigen van de vroegere landgoederen ver plicht stelt. Dit alles kan de nieu we boeren langzaam op de weg om hoog brengen. Vooreerst leven zij in uiterst moeilijke omstandigheden en zgn zij nauwelgks in staat hun be drijfjes van gemiddeld 4 hectaren rendabel te maken. Lange weg van herstel De regering wil nieuwe tractor- stations inrichten en 7500 tractoren toevoegen aan de 10.000, die men thans bezit. Ofschoon het aantal zware landbouwwerktuigen op het ogenblik reeds gelijk aan dat van voor de oorlog, zgn grote uitbrei dingen van het werktuigpark in uit zicht gesteld. De grote achterstanden die tijdens de oorlog in de veestapel van het land zgn gekomen, zullen lange tijd van herstel eisen. In 1950 zullen zij nog niet geheel zijn inge haald. Ook het herstel van de ge middelde bodemopbrengst naar het vroegere peil zal, volgens de schat ting van het vierjarenplan, eerst volgend jaar bereikt kunnen worden. Het Hongaarse platteland verkeert zodoende midden in een omwente ling, die nog lange ttyd zal vergen. Inmiddels hoopt het, dat zfl de gun stige weersgesteldheid van dit jaar, voldoende te producerrn om aan de herstelverpllchtlngen te kunnen vol doen en daarnaast een redeljjke le- vcnsmitidelenraorziening in het el- gen land mogelijk te maken. Bij het welslagen der plannen van de rege ring lijken de agrarische mogelijk heden van het land drie maal groter dan Nederland b(J gelijke bevolking. Voldoende om een aanziénlgke ver hoging van de levenstandaard mo gelijk te maken. VERBANDKAST BIJ BERUCHT WEGGEDEELTE NAEU APELDOORN Op de rijksweg AmersfoortApel doorn, op plm. 10 km. afstand vóór Apeldoorn, 13 een betonnen wegge deelte, dat berucht is om de vele verkeersongevallen, welke daar ge beuren, vooral ln de herfst en de winter, wanneer het wegdek glad is De E.H.B.O. heeft hier nu een complete verbandkast geplaatst, waarvan het bijzondere ia, dat zij door iedere weggebruiker geopend kan worden. Men behoeft slechts 'n loodje te verbreken en heeft dan let terlijk alles, wat bg een verkeers ongeluk aan verbandmateriaal e.-d. te pas kan komen, ter beschikking. Dit is voor ons land een eerste proefneming. Veel zal afhangen van het fatsoen van het publiek. Wetenswaardig Zoals reeds bericht, heeft het We reldverbond van Vakverenigingen 'n ontwerp-resolutie ingediend by de Economische en Sociale Raad der V.N., waarin Argentinië, Brazilië, Birma, Chili, Egypte, Griekenland, India, Iran, Portugal, Spanje en de Unie van Zuid-Afrika beschuldigd worden van inbreuk op de door de V.N. vastgestelde rechten der vak verenigingen. Alle betrokken landen, met uitzondering van Portugal en Spanje, zijn lid der V.N. Aan het rapport, dat bg het ont werp-resolutie gevoegd is, wordt het volgende ontleend: de Argentijnse regering heeft stakingen verboden en acties voor verbetering der ar beidsvoorwaarden verhinderd. In Brazilië worden de vakbonden door de regering gecontroleerd. In Bir ma leggen aanvallen op het staken en massa-arrestaties de activiteit der vakverenigingen lam. In Chili Staatsdrukkers werken over voor UNAC Door personeelsleden van het staatsdrukkerij- en uitgeversbedrijf werd onlangs aan de directie het voorstel gedaan om gedurende zes dagen elke dag één uur over te wer ken en 't door dit extra werk verkre gen geld af te staan aan de U;N.A.C. De 75 tot 80% van het personeel, dat aan deze oproep spontaan ge volg heeft gegeven, zal een half uur vroeger beginnen en een half uur later uitscheiden. Het bijeenge- gebrachte geld zal vrijwel geheel in eigen land worden besteed. 55% is voor het tijdelijk opnemen van nood lijdende kinderen uit het buitenland en het verlenen van diensten, zoals b.v. verschepingen, opleiding van jonge artsen voor internationale kin derhulp. e.d. De resterende 45% blijft in eigen beheer en wel zo, dat 1/3 wordt be steed aan kinderhulp in eigen laud en 2/3 ter beschikking wordt ge steld van Nederlandse verenigingen, die zich bezig houden met hulp aan noodlijdende kinderen buiten Neder land. Hierbg wordt in het bgzonder gedacht aan Indonesië. heeft men met behulp van het leger en geweldmethoden stakingen onder drukt: In Egypte staan de vakbon den onder voortdurende contróle van de politie. In Griekenland is het sta kingsrecht opgeheven en worden le den van vakverenigingen in con centratiekampen opgesloten. In In dia hebben de centrale en provinci ale regeringen duizend leden van vakverenigingen gearresteerd. In Iran zgn vele vakbondsleden naar concentratiekampen op de eilanden in de Perzische golf gedeporteerd. In Portugal heeft de regering alle gekozen vakbondsfunctionarissen, die oppositie voerden tegen de regerings- politiek, vervangen. De Spaanse re gering heeft stakers gearresteerd en doodgeschoten. In Zuid-Afrika on derdrukt de regering stakingen en verhindert de organisatie der arbei ders. WAT BELGIë DE OORLOG KOSTTE Volgens het senaatsverslag over uitgaven, voortvloeiende uit de oor- de begToting van ontvangsten en log, heeft de laatste oorlog België 38.847.000.000 francs gekost. ALLERLEI In het kader van het Marshall plan zullen ten behoeve van de Fran se, Engelse en Amerikaanse bezet- tingszónes in Duitsland grote hoe veelheden groenten en fruit worden aangekocht. In totaal voor 3 millioen dollar. De aankopen zullen uitsluitend geschie den ia Italië. We hebben er reeds eerder op gewezen: De Nederlandse tuinbouw moet er by z£n! Er dreigt een afzetgebied verloren te gaan! Een gedeelte van de wereldsuiker productie zal dit jaar onverkocht biyven. Niet omdat er teveel suiker Britten vorderen snel op pad van nuttige aanwending van atoomenergie ,jn Groot Brittannië ztfn ketels gebouwd, die met atoomenergie ge stookt worden", aldus is Ln Bristol verklaard. „Vermoedelijk", zo voegde men er aan toe, „zullen ever tien jaar ln Groot Brittannië electriciteitscen- trales werken, waarvan uranium de voornaamste energiebron is". Ook is een nieuw apparaat gecon- trueerd, dat X-stralen met een ii% spanning van dertig millioen volt voortbrengt, die het waarschijnlijk mogelijk maken kwaadaardige ge zwellen diep in het menselijk lichaam te bestrijden. Het nieuwe apparaat, „synchro tron" genaamd, voert de snelheid van electronen zodanig op, dat hun massa 60 maal vergroot wordt. De 30 millioen volt spanning van die versnelde electronen kan een vonk van 45 meter lengte teweeg brengen, hoewel er in het apparaat zelf geen voltage wordt gebruikt, dat groter is, dan dat van een normale accu. Dit resultaat wordt verkregen door het kleine voltage meer dan twee millioen keren te gebruiken op de 1600 km. lange weg der electronen door de machine. De machine op zichzelf is slechts klefci. zou zyn, want het verbruik ligt nog steeds 11 pet. onder datvan vóór de oorlog: De oorzaak is te vinden in het tekort aan dollars. Ten opzichte van de ordening in de wereld-economie valt er nog wel één en ander te doen! De werkloosheid in Nederland is, in vergelijking met de maand April, in Mei, met bgna 8000 gedaald. Het aantal bedraagt nog ongeveer 30.000, waarvan er 10.000 in de D.U.W. zijn ondergebracht. Ieder jaar worden over de gehele wereld tal van uitvindingen gedaan en het spreekt wel van zelf, dat daar weer een en ander over geschreven wordt. Jaarlgks worden over uitvin dingen 250.000 boeken geschreven. In de pers verschenen er een millioen artikelen over. Het aantal uitvin dingen bedraagt elk jaar meer dan 100.000 en het is nu zo erg gewor den, dat de technische wereld zich als in een doolhof voelt; We kunnen het ons voorstellen! In tegenstelling met ons land, waar de teelt van paddestoelen nog onbe langrijk Is, legt men zich ln Dene marken steeds meer op deze teelt toe. De jaarlijkse oogst varieert van de 600.000 tot 700.000 kg. en vertegen woordigt een waarde van 4 millioen gulden. Niet gek! het kan niet anders of natuurlijk in Amerika, (waar zou zoiets anders mogeiyk zijn?) heeft men een methode uitgevonden om eieren volgens de diepvries-methode te bewaren, zonder de schaal te bre ken: De eieren worden eerst tot een bepaalde graad uitgedroogd en dan bevroren. Zelfs als deze diepvries-eieren lan ge tijd in bevroren toestand hebben verkeerd, kunnen ze later nog weer worden uitgebroed. Zy behouden hun vruchtbaarheid. Het konden toch wel eens kouwe lijke kuikens worden. De wetenschap staat niet stil. Zo heeft ze zich nu bemoeid met het vraagstuk wat men met de wei Een vijf en zestiger met een jong hart Heel dikwijls gaat het met vereni gingen 8ls met personen: als ze een dagje ouder worden, zakt de vitali teit. Ze rekken hun bestaan, omdat er nu eenmaal nog een oude garde is, die zich niet wil overgeven. Maar de fut is er uit. En dan kom je plotseling van die uitzonderingen tegen. Verenigingen, waar de tijd geen vat op schijnt te hebben, maar die integendeel naar mate ze in ouderdom toenemen, steeds meer van zich doen horen. Zo'n vereniging is de Koninklijke Toeristenbond A.N.WrB., die de eer ste Juli van dit jaar het vyf en zes tig jarig bestaan viert. Klein begonnen met enkele pio niers is de bond nu gegroeid tot 'n organisatie, die meer dan 220.000 leden telt! Automobilisten, motorrijders, wiel rijders, watersportbeoefenaars, kam peerders, z(j allen ztfn 'n de A.N.W.B. ondergebracht. Wy maken ons sterk, dat de A. N.W.B. nog lang niet aan het einde van haar groei is. Wie, die op reis gaat, profiteert niet van de A;N.W.B. en wie gaat er in Nederland niet op reis? En het is toch zo. tenminste, het behoort zo te zjjn, dat een ieder, die van het werk van de Bond profiteert, het werk in ieder geval moet steunen. Ter gelegenheid van de verjaar dag heeft de Bond een jubileumnum mer van de „Kampioen" het licht doen zien, dat de leden ongetwijfeld met genoegen zullen lezen. Het ziet er keurig verzorgd uit en bevat een schat van artikelen, die allerwegen belangstelling zullen trekken. W(j wekken onze lazers van harte op, het werk van de A.N.W.B. te steunen door als lid toe te treden. Een grote toevloed van nieuwe le den zal voor de Bond ongetwijfeld het mooiste verjaarsgeschenk zgn! En men doet er uiteindelijk zich zelf ook nog een pleizier mee, want des te sterker de A.N.W.B., des te meer zy weer kan doen ln het belang van het toerisme. Wy denken hierbg o.m: aan het voortreffelgke werk, dat de eerst na de oorlog opgerichte wegenwacht in het belang van de pech hebbende automobilisten reeds heeft gedaan en die haar werk bekroond riet door 'n ledental van meer dan 50.000. De A.N.W.B. ls een uniek voor beeld, van wat organisatie wel ver mag tot stand te brengen, als ze zich gerugsteund weet door honderddui zenden. moet beginnen. Vroeger werd dit product aan de varkens gevoerd, maar sedert er te kort varkens wa ren, werd de wei veelal weggegooid. In totaal werd zo vorig jaar 70 mil lioen kilogram wei weggeworpen. Na lang zoeken is men er na '*i geslaagd een procédé toe te passen, waardoor de wei wordt gedroogd. Volgens de jongste berichten moet dit gedroogde product, onder toevoe ging van speciale vitaminen, dan ia- ter worden aangemengd met water Voegt men, als men een hoeveel heid van 100 L vloeistof wil heobe aan de aangemengde wel 24 li tor volle melk en 2.8 kg. vet toe, dfx zou een melksoort ontstaan, die doo. haar speciale eigenschappen in som mige gevallen boven koemelk te pre fereren la. Wy zien de komst van deze me'.J> met belangstelling tegemoet: A's r. de melk binnenkort niet van de b gaat, weten wij het niet meer. ZATERDAG 26 JUNI 19-18 Hilversum I 301 m. 7.00 en l Nieuws; 7:30 en 8.40 Gram.muzi. 8.15 Johan Jong, orgel; 9.15 Engels symphonische muziek; 10.00 Morgen wtjding; 10.20 Radio-feuilleton; 10.3C» Pianorecital; 10.50 Negende sympho- nie van Beethoven; 12.15 Marsen en Walsen; 12.33 Kwartet Jan Cordu- wener; 13.00 Ned. Strydkrachten; 13.30 Vaudeville-orkest; 14.15 Geva rieerd programma; 15.00 N.V.V.- uitzending; 15.15 Radio-Philharmo- nisch orkest; 16.14 Amateurs zetten hun beste beentje voor; 17.00 Nieuw® van de platenmarkt; 17.30 Om en na- b(| de twintig; 18.00 Nieuws; 18.15 Nabeschouwing TT-races; 18.30 Ned. Strgdkrachten; 19:00 Artistieke staalkaart; 19.15 Verkiezingsrede V.V.D.; 20.00 Nieuws; 20.15 Alle daagse mensen, luchtig programma; 21.15 Socialistisch commentaar; 21.30 Vindobona schranimel'n; 22.00 „De bronzen fles", hoorspel; 22.30 The Ramblers; 23.00 Nieuws. Hilversum H 415 ni. 7.00 en 8:00 Nieuws; 7.15 en 8.15 Gram. mu ziek; 7.45 Morgengebed; 9.05 Piano recital; 9.35 Gram. platen; 101»1 Voor de kleuters; 10.15 Reportag* TT-races te Assen; 11.00 De Zonne- bloem; 11.45 Schoolradio; 12.15 Fe portage TT-races; 14.00 Gevarieer. programma; 14.20 Reportage TT-;-a ces; 14.40 R. K. Mannenkoor; 15-lf. Jonge kunstenaars stellen zich vo«r; 15.55 Accordeon-muziek; 16.15 De schoonheid van het Gregoriaans; 16.45 Reportage TT-races: 17.1* Voor de jeugd; 18.15 Journalistiek v* :k- overzicht; 18.40 Avonturen van Spi- neuza; 19.00 Nieuws; 19.15 Oude me lodieën met nieuwe harmonieën; 20.00 Nieuws; 20.20 lichtbaken; 20.50 Klein Orkest; 21:15 Pluvier knapt het op, radio-feuilleton; 22.00 Dans muziek; 22.46 Avondgebed; 23.00 Nieuws. FEUILLETON Spannend verhaal van EDGAR WALLACE - 11.) „Het is een huis„ waar vele mensen wonen," zei Ling Chu. ,Jk' ging er, in Uw dienst, zelf heen, en zag voordurend mensen in- en uitgaan en geen enkele maal zag ik dezelfde mensen tweemaal". „Dat is, wat ze ia Engeland een flatwoning" noemen Ling," zei Tarling, met een glimlachje. „Wat zei de Man met het Sluwe Gelaat van mijn brief?" „Meester, hij zei niets. Hij las en las maar en toen trok hij zo'n gezicht". Ling imiteerde Mr. Milburgh's glimlach. „En toen schreef hij, zoals u ziet". Tnrling knikte. Hij staarde een ogenblik doelloos voor zich uit. keerde zich toen op zijn elleboog om en nam de kop thee, die zijn bediende hem gebracht had. „En hoe staat het met de Bieek- en Zwak-Gezicht Jdan, Ling?" vroeg hij volgens Chinese spreekwijze. „Heb je hem gezien?" „Ik zag hem, meester," sprak de Chinees ernstig. „Hij is een man zonder hemel". Weer knikte Tarling. De Chinezen gebruiken het woord „hemel" in de plaats van „God" en hij voelde, dat Ling zeer juist Mr. Thornton's gemis aan geestelijke hoeda nigheden had opgemerkt. Hij dronk zijn kopje thee leeg en zwaaide zijn benen over de rand van het bed. „Ling", zei hij, „deze plaats is zeer somber en droef. Ik geloof niet, dat ik hier zal blijven" „Wil de meester naar Shanghai terugkeren?" vroeg de ander, zonder enig spoor van aandoening. „Ik denk het wel", bevestigde Tarling. „Deze plaats is me, in elk geval te somber. Niets dan ellendige zaakjes van gemakkelijk geld verdienen en van vrou wen, echtgenoten, minnaars en dat maakt mij ziek." „Dit zijn maar kleine zaakjes", zei Ling philosofisch. „Maar de Meester," ditmaal bedoelde hij de grote Meester, Confusius „heeft gezegd, dat al het grote voortkomt uit het kleine en misschien zal een kleine- zaakman wel een grote-zaakman het hoofd afsnijden en dan zullen ze u roepen om de moordenaar op te sporen'V Tarling lachte. „Je bent een optimist, Ling", zei hij. „Neen ik ge loof niet, dat ze mijn hulp zullen inroepen voor een moord. In dit land roepen ze geen hulp ln van parti culiere detectives". Ling schudde het hoofd, „Maar de meester moet moordenaars opsporen, anders is hij niet langer Lieh Jen, de „Mensenjager". „Je bent een bloeddorstig mens. Ling" zei Tarling. ditmaal in het Engels, wat Ling heel slecht verstond ondanks de hardnekkige pogingen van uitstekende zen dingsscholen. „Nu ga ik uit", zei hij. plotseling besloten. „Ik ga de kleine-zaak vrouw bezoeken, die Bleek-Gericht begeert". „Mag ik meegaan?" vroeg Ling. Tarling aarzelde. „Ja, je mag meegaan", zei hij, „maar je moet mijn spoor volgen". Carrymore Mansions is een groot blok woningen, gelegen tussen twee aristocratischer en duurdere flat woningen in Edgware Road. De benedenverdieping werd in beslag genomen door winkels, waardoor de woningen misschien goedkoper werden, maar toch was het zeker nog, zoals Tarling vermoedde, een woning, die beslist te duur was voor een winkelbediende, tenzij ze bij haar familie inwoonde De oplossing hiervan was, zoals hij zou zien, dat er beneden enkele niet-gezoch'te flatwoningen waren, die tegen lagere huur te krijgen waren. Hij stond voor de gepolitoerde mahoniehouten deur van een dezer flats, zich verwonderd afvragende, welk excuus hij het meisje zou geven voor zijn laat bezoek. En dat zij enige opheldering nodig had, verried haar gelaat, toen ze de deur voor hem opende. „Ja, ik ben Miss Rider," zei ze. „Kan ik u een ogenblikje spreken?" „Het spijt mij, zei ze, haar hoofd schuddende, maar ik ben alleen thuis, dus kan ik u niet vragen om binnen te komen." Dit was een slecht begin. „Kunt u dan niet met mij meegaan?" vroeg hij be zorgd en nu moest ze, ondanks alles toch lachen. Ik vrees, dat het helemaal onmogelijk voor mij is, om mee te gaan met iemand, die ik nooit tevoren heb ontmoet," zei ze. terwijl er een ondeugend lichtje in haar ogen blonk. „Ik erken, dat het een lastig geval is", lachte Tar ling. „Hier is mijn kaartje. Ik vrees, dat ik niet zeer bekend ben ln dit land, u zuTt mijn naam dus wel n:e' kennen.". Zij nam het kaartje aan en las. „Een particulier detective?" zei ze ontsteld. „Wie heeft u gezonden? Toch niet Mr „Mr. Lyne niet," zei hg. Zij aarzelde een ogenblik en maakte toen de deur verder open. „U moet binnenkomen. We kunnen hier in de hall verder praten. Als ik goed begrijp, heeft Mr. Lyne u niet gezonden?" „Mr. Lyne was erg bang, dat ik naar u toe zou gaan," zei hlj- (Wordt vervolgd

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 3