Klooster Kiebert Bell bevestigde in de zwaarste klasse Norton-zege van het vorig jaar Eén dode, zes gewonden bij vele valpartijen in zwaarste klassen Winkels ouden van dagen op reis Ambachtsschool riT* Gramofoonplaten SCIHlIPIMMilfl Assens T.T. weer achter de rug Renooy in fraaie siijl winnaar in 125 cc.-klasse: Italianen geklopt Artie Bell, de eerste fabrieksryder van de Norton Motor Ltd. en fvinnaar in de halve literklasse der T.T. 1947, heeft Zaterdag in dezelfde klasse opnieuw een magistrale zege behaald. Hy won de W'edstryd, die ditmaal over 20 ronden ging (vorig jaar over 18 ron den) met grote voorsprong op al zyn tegenstanders. Van de ruim 40 renners die gestart waren, viel meer dan de helft uit en van de •verigen slaagden er slechts 4 in niet een volle ronde van 16|/2 km. door Bell te worden ingelopen. Van een grote stryd tussen de 8 Italianen op de Gilera's en Guzzi's eh de Engelse fabrieksmerken is niet veel gekomen omdat de nieuwe 4 cy- linder Gilera, waarop Masserini reed, jia een val van deze rijder in de twee de ronde niet meer op toeren kon ko men en doordat Lorenzetti op Guzzi, die vervolgens Bell het vuur na aan de schenen legde in de 7e ronde door motorpech moest opgeven. Bell lag toen onbedreigd aan de kop en liep steeds verder op zijn andere tegen standers uit. Het circuit, dat tot op dat moment droog was gebleven, werd vrjj glad door een aantal regen buien, die nadien vielen. Dientenge volge zakte de gemiddelde snelheid van 138 km. tot 132 km. per uur en dat laatste werd dan nog uitsluitend door Bell genoteerd. VeloceUe baas in 350 cc.-klasse Het had eigenlijk Frith, de win naar van de TT op het eiland Man, moeten zijn, die de stryd in de 350 cc- klasse in zijn voordeel had moeten be slissen. Hij lag gedurende de gehele race b|jna 20 sec. op zijn Velocette- eollega Bills voor. 'ïïjdens de laatste ronde verminderde hij echter aanzien lijk z'n snelheid: Bills liep zijn ach terstand in, waarna de twee rijders de laatste 5 km. van het circuit naast elkaar aflegden. Het was tenslotte Bills, die in een spannende eindstrijd Frith met precies een lengte sloeg. Van het duel met de Nortons is weinig terecht gekomen. Constructor Jack Craig had op het laatste mo ment besloten de sterkste Norton-rij- der Bell ook in deze klasse te laten meerijden. Bell kon echter bij de start zijn machine niet opgang brengen, viel en boekte dientengevolge een ach terstand van 3% minuut. De eerste twee ronden lag hij geheel achteraan. Uitslag en: 500 cc-kiasse over 20 ronden (330. 72 km. 1. Bell (Engeland) Norton 2 uur 29 min. 52.2 sec., gem. snelheid 132.4 km per uur. 2. Nello Pagani (Italië) Gilera 130.3 3. West (Engeland) AJS 128.7 km. 4. Whitworth (Engeland) Triumph 127.8 km. 5. Weddel (Engeland) Norton. Op één ronde: 6. Piet Knijnenburg (Ned.) op BMW 10 Pelikaan (Ned BMW Op drie ronden: 13. Poel (Ned.) op Velocette. 14. Van Schijndel (Ned.) op Norton. De snelste ronde werd gemaakt door Bell in de tweede ronde in 7 min. 0.4 sec. met de gem. snelheid van 140.4 km. per uur. 350 cc-klasse: 1. Kenneth Bills (Engeland) op Ve locette 165.30 km. in 1 uur 15 min 14.7 sec. (gemiddelde 131.8 km. 2 Freddie Frith (Engeland) op Ve locette 1.15.15.2 (131.7 km.) 3. E. Briggs (Engeland) op Norton (131.3 km.) 4. Juhan (Tsjecho Slowakije) op Ve locette (130.8 km.) C. Van Rijswijk (Nederland) op Ve locette (130.7 km.) 6. Withworth (Engeland) op Velo cette. 7. Poel (Nederland) op Velocette 8. Bell (Engeland) op Norton 15. Sanne3 (Nederland) op Velocette 17. Knijnenburg (Ned.) op Velocette 18. Burik (Ned.) op Velocette 125 cc-klasse: 1. Renooy (Nederland) op Eysink de 99, 190 km. in 1 uur 0 min. 43.1 sec. (gemiddelde snelheid 98.05 km.) 2. Nello Pagani (Italië) op Morini (gemidd. 96.7 km.) 3. Heineman (Nederland) op Eysink (gemidd. 96.09 km. 4. Alberti (Italië) op Morini 5. Llobet (Spanje) op Montesa 6. Dupont (Nederland op JLO 7. De Rijk (Nederland) op Eysink 9. Mila (Spanje) op Montesa 10. Luybregts op CZ 11. Rietveld op Eysink 12. Langwerden op DKW 13. 't Veer op Eysink 14. Jansema op van Es 15. A. Mila op Montesa 16. Hoster op Eysink 17. Van Exel op Tilex 18. Breeman op DKW maar gedurende de resterende acht wist hij per ronde 4 tot 5 tegenstan- dei's te passeren en op deze wyze nog als achtste te eindigen. De andere fa brieksryder van Norton, Lockett, moest de strijd in de tweede ronde staken wegens een gescheurde olie tank en de derde Engelsman op Nor ton, Beevers, gaf eveneens wegens 'n machine-defect op. Zo was het alleen Briggs, die de strijd voortzette, maar tegen de snelle Velocettes geen kans maakte. Briggs eindigde als derde na dat de Engelsman Frend op AJS, met wie hij een hevig duel uitvocht, in de laatste bocht voor de finish ten val was gekomen. Een bewonderenswaardig goede ra ce reed onze landgenoot Lou van Rijs wijk, die in de 5e ronde zelfs op de derde plaats lag en tenslotte als zes de eindigde. Zijn prestatie is des te groter, wanneer men bedenkt, dat hij op zijn 10 jaar oude Velocette dit goede resultaat wist te bereiken te midden van een internationaal veld, dat uit de snelste motorrijders ter wereld bestond. Dick Renooy: in grootse vorm eerste Onze landgenoot Dick Renooy, de fabrieksryder van Eysink, heeft de wedstrijd in de 125 cc-klasse voor de Italiaan Pagani op Morini gewonnen. In schitterende stijl won Renooy de ze race: met de regelmaat van een klok liep hij iedere ronde een tiental seconden op Pagani uit en vooral z|jn bochtenwerk was bewonderenswaar dig zuiver. Zijn overwinning was de eerste Nederlandse overwinning In 'n internationale race in de Grote Prys van Nederland. De twee Italianen Clemencich en Leoni, die op MV'8 zouden rijden en van wie grote te genstand werd verwacht, waren niet gestart, daar hun motoren niet In Ne derland waren aangekomen. (INGEZONDEN MEDEDELING) Mooi succes voor Alkmaarder! De bekende motorrijder hard-gaat-ie Verklaarde na z'n prachtige prestatie: Jan de Pol's brood blijft toch altijd Onbetwist No 1 in kwaliteit!! Zwarte noot bij T.T. Lokte de omroeper Piet Nortier, het noodlot uit, toen hij aan het be gin van de TT-races zeide, dat het circuit niet alleen het fraaiste van Europa, doch ook het veiligst was? Nauwelijks waren zijn woorden ver storven of bij de start van de 350 cc. (het waren er meer dan ooit te vo ren) deed zich een lelijke valpartij voor.De Nederlander Ben Maltha kwam lelijk terecht en kneusde zijn heiligbeen. Enkele minuten later, tydens dc tweede ronde, vloog de Fin Goesla Loennfors by het Jodenkerkhof uit 'n scherpe bocht en viel van het stroo in de baan terug. De achter hem ko mende Fransman Perrin kon hem niet ontwjjken, met het noodlottig ge- olg, dat de Fin t|jdens het transport naar het ziekenhuis overleed. Ook de Fransman kwam ten val en hij liep een lichte hersenschudding op. Om de kalmte onder het publiek en de rijders zoveel mogelijk te bewaren had men deze ongelukkige afloop door de luidspreker niet bekend gemaakt. De Engelse AJS-fabrieksrijder Frend sloeg bij de finish dwars door de stroo-muur heen en mocht zich ge lukkig prijzen, dat slechts zijn duim ontwricht was. Veel valpartijen in de 500 cc.-klasse In de 500 cc. kwam het eveneens tot ernstige valpartijen. Het leek er op alsof de renners té zeer op gnede resultaten waren verbeten, dan dat zij nog de nodige voorzichtighe'd be trachten. Het was op zichzelf een wonder, dat de massastart der 40 zware mo toren zonder stoornis verliep, binnen vijf ronden kwamen verscheidene ren ners ten val, doch het .merendeel kreeg geen letsel. De Triumph-rijder Major H. J. Watts kwam echter met de Italiaan Quido Leoni zo onzacht met het wegdek in aanraking, dat beiden op een brancard naar de zie kenwagens werden gebracht. Ook zrj werden naar het Asser ziekenhuis vervoerd, beiden in shocktoestand. Leoni had voorts zijn rug bezet.rJ, maar verliet het hospitaal, tegen het protest van de doktoren in, later op de avond op eigen benen. Watts (;ea lid van het Engelse bezettingsleger in Duitsland) had een hersenscnud- ding en een gebroken enkel opgelo pen. Zijn toestand wordt ernstig ge noemd, zonder dat men echter voor zijn leven vreest. Tenslotte wist in de zevende ron de de op dat moment vlak acnter Bell op de tweede plaats liggende Ita liaan Lorenzetti, die koste wat wil de leiding van de Engelsman w' de overnemen, z'n motor niet in bedwang te houden. Hij liep *en érnstige hoofd wonde en een hersenschudding op, zo dat ook hij naar het ziekenhuis werd vervoerd. De balans van de vele valpartijen was dus: 1 dode en 6 gewonden, waar van er 2, Watts en Lorenzetti, voor lopig ter verpleging in het zieken huis moeten bleven. BILJARTWEDSTRIJD Zondagmorgen werd in café Nieu- wendijk te Bergen een biljartwed strijd gespeeld tussen de heren v. d Laan, Amsterdam, en Feld Bergen. (500 tegen 125 caramboles cadre 35/2) welke door de heer Feld werd gewon nen. De heer van der Laan had toen 479 caramboles, hoogste serie 113. De hoogste serie van de heer Feld was 15. car. Na afloop maakte de heer v. d Laan nog een serie kunststoten, die bij de toeschouwers zeer in de smaak vielen. Aan de pits en op het circuit te Assen heerst© Vrijdag tl grote bedrijvigheid om alles tot in de puntjes verzorgd te hebben. No. 69, G. H. v. d. Laan met 350 cc Velocette, slaat de ver richtingen gade van één der deelne mers, die zijn trainingsronden rijwt. Dick Renooy Op Eysink werd als eni ge Nederlander eerste en wel in de 125 cc klasse SPORT IN BINNEN- EN BUITENLAND Onze nationale dames B-athletiek- ploeg heeft te Brussel België met 52 tegen 32 punten geklopt. Alle per soonlijke nummers werden door onze dames gewonnen. Hans Lubbers, in 1946 hockey-in* ternationaal in een wedstrijd tegen de Belgen, is in het hockeyteam van de Ver. Staten gekozen, dat te Lon den tegen Nederland zal uitkomen, Onze officials wisten niet, dat Lub bers Amerikaan was Het wereldrecord op de 80 m. hor den van Mevr. Blankers (11 sec., U weet wel, van de Olymp. Dag) zal alsnog voor erkenning worden voor gedragen. Sterke wind, zelfs b|j voor deel, schijnt b|j hordenlopen een ge vaar voor de balans te zyn. Herbert Mac Kenley uit Jamaica heeft voor de 2e maal in 3 weken z|Jn wereldrecord 440 yards verbeterd. HU liep er 46.2 sec. over. Gezellige slotavond in zaal Jonkman Het was een lange stoet auto's, die Woensdagmorgen uit Winkel vertrok, teneinde de ouden van dagen uit de gemeente weer een genoeglijke uit gaansdag te bezorgen, zoals deze ieder jaar wordt georganiseerd door de af_ deling Winkel van de Bond v. Staats. pensionnering. En dat de afdeling hiermee goed werk doet, wordt bewe_ zen door de enorme belangstelling van de zijde der ouden van dagen. Ditmaal ging de reis via Hoorn en de Beemster naar Purmerend, waar werd opgestoken. Daarna ging men naar Velserend. Hier werd een warme maaltijd gebruikt en wat rondgewan deld. Vervolgens ging men weer terug doch nog niet naar huis, want eigen_ lijk was het feest pas begonnen Nee eerst werd Bergen met een bezoek ver eerd. Van de speeltuin werd een druk gebruik gemaakt en door menig paar tje werd een lustig dansje gemaakt op de muziek die mevrouw Baken uit de piano haalde. Aanvankelijk bestond het plan op de terugreis een bezoek aan de kermis in Schagen t brengen, doch "daar men door enkele strubbelingen wat verlaat was, moest hiervan worden afgezien, omdat men op tijd in Lutjewinkel moest aankomen. Om acht uur stond Winkels Harmo_ nie in het dorp opgesteld en toen twintig minuten later de stoet was ge arriveerd, wera voorafgegaan door de harmonie, die een vrolijke mars blies de tocht naar café Jonkman aangevan gen. Het avondfeest Daar weru gesproken door re voor zitter der afdeling, de heer P. Dekker die vervolgens het woord aan burge meester Baken gaf. De burgemeester maakte de afdeling een compliment voor de wijze, waarop deze dag was georganiseerd. Het is een rustige. kaL me dag geworden en door de lange auto_rit hebben de mensen veel gezien zonder zich bijzonder te vermoeien. Onder het rijden werden hier en daar bekende plekjes gezien, waaraan velen heringeringen bewaren. Zo had de burgemeester, naar hij vertelde, een oud echtpaar in zijn auto, en. komend door een plaats, maakte de oude heer tot zij), ega de opmerking: „Hier woont nog een ouwe vrjjer van je". Of hij er nog jaloers op was, werd niet verteld De heer van der Klooster sprak na mens de ouden van dagen, op een wij. ze, die. bewondering afdwong. Nie. mand werd vergeten in zijn dankbe tuiging: organisatoren, heren chauf feurs, zuster van Duyvenbode, de da. mes die met de lijsten gelopen hebben en de ingezetenen van Winkel, die veel voor het mooie doel Lebben ge offerd, alsmede Winkels. Harmonie, die telkens voor de vrolijke noot zorgt De heer P. Dekker, voorzitter der af deling bracht dank aan het gemeente bestuur, de dames Modder, van Vegten en van er Meer voor de ondervonden medewerking. Tot slot sprak notaris van Leersum heer van Leersum betoogde, dat de eerlijkheid 1 em gebood te zeggen, dat de chauffeurs toch eigenlijk niet al leen meededen om de ouden een ple zierige dag te bezorgen, doch dat zij zelf ook van de tochten genoten. ..Wees maar eerlijk, 't zijn ook vooi ons heerlijke dagen", riep hij uit," en als ik er over twintig jaar nog ben, kunt U er van opaan, dat ik nog al tijd als chauffeur met de ouden van dagen er op uit trek". Met grote vreugde geven wij kennis van de geboorte van ons dochtertje HENDR1NA H. Cuypers Wit J. P. Cuype s Voorstraat 23 Egmond aan Zee. 25 Juni 1948. Ondertrouwd: JAN VAN SON en MARIE DEKKER Huwelijksvoltrekking zal plaats vinden op Dins dag 6 Juli 1948 te half elf ten Stadhuize. Huwelijksinzegening door door de WelEerw. heer Ds. A. G. van Wijk te 11 uur in de Groote Kerk Alkmaar, 26 Juni 1948 Stationsstraat 40 Kinheimstraat 33 Receptie op de trouwdag van 3 30—5.30 uur in het Vrijz. Verenigingsgebouw Heul 3 Toek. adres: Koorstx-aat 4 NET MEISJE gevraagd voor halve of hele dagen. MEVR. DEKKER Kennenier- straatweg A 486 a De Heer en Mevr. CARRIèRE KROON betuigen mede namens we derzijdse ouders langs deze weg hartelijk dank voor de zeer vele blijken van belang stelling bij hun huwelijk ondervonden Schiedam 28 Juni 1948 Fr. Haversehmid'tlaan 48. H. Beukenhorst Chimxrg AFWEZIG van 26 Juni tot 19 Juli Bij particulier gezocht door medewei'ker van deze cour. een zit slaapkamer, event. met warme maaltijd. Br. onder no. VA 452 bur. v. d. blad. Ter overname aangeboden nieuwe em. B.K. keukenuit- zet, reseda 21 dl. Rozenstr 2 boven. Gevraagd v. part. lichte auto no.d. 1938 desk. onder zoek gewenst. Br. onder nr. VA 447 bur. v. d. blad H. H. Kappers Civraagd lr, 2e of aaixko mende be liefde. KAPPER ZINGER Ridder straat 12 Alkmaar Dame, verpleegser (uitsf. naaien huish. en administra tief werk) zoekt woonruimte 2 k. in ruil voor arbeid of tegen betaling. Br. onder No. VA 451 bur. v. d. blad. Twee personen b.b.h.h. een kl bovenhuis bewonend, vra gen fl. betrouwbaar meisje om zelfst. hun huish. te ver zorgen. Br. onder No VA 450 bur. v. d. blad. voor ALKMAAR en OMSTREKEN Inschrijving van leerlingen Ingevolge zo juist vex-sche- nen nieuwe bepalingen van he.t Ministerie van O. K. en W kunnen leerlingen, die de zesde klasse der lagere school hebben doorlopen, on geacht hun leeftijd, onmid dellijk tot de Ambachts school worden toegelaten. In verband hiermede zal er op DINSDAG 29 Juni a s. wederom een INSCHRIJ VING worden gehouden in bet gebouw der Ambachts school van 911 en van 2 4 uur. Zij, die zich reeds eerder lieten inschrijven behoeven zich nu niet a*n te melden. De directeur. J. ARNOLDUS Te koop driekwart getaill. damesjasje maat 42 z.g.an. f 16.50 desgewenst ook tegen punten. J. v. Scorelkade 53. BEDSTELLEN Extra voordelige aanbieding VLOKMATRAS: 1 persoons. 3 delig. 1 kussen, pracht witte vulling 79.00 f VLOKMATRAS: 2 persoons 2 kussens prima tijk vanaf 84.50 KAPOKMATRASSEN 2 persoons 3 delig 2 kussens vanaf 119.00 0 BINNENVERING MATRAS: 3 delig 2 kussens gebloemd tijk 132.00 Grote sortering wollen dekens MANUFACTURENHANDEL Fnidsen 107 Alkmaar nieuwe zending: Kilima Haw., Zang- en Daxjspl., Gitaren - Mandolines - Banjo's - Blokfluiten. WEENSE OCCARINO'S (prima kwaliteit) Zie speciale etalage bij MIENT22 ALKMAAR Reparatie-inrichting voor alle instrumenten. Specialiteit: accordeon-stemmen. Tamera Troubadour Cherita Appelwijn Meiwijn Bessenwijn Kersenwijn Zoete Griekse 2.15 2.13 2.20 1.54 2.25 1.80 1.95 wxjn 4.50 Vermouth 2.10 2.95 4.50 Cinzano 7.80 Curacao-Likeur 2.45 Schilletje 2.95 4.75 Voorburg 2.95 4.75 Douro Port Witte Port Rode Port Grares Apératif-Paris Mistelle Samos Muskaat Cocktail Cultura Muscator Witte muskaat Champmesles 4.95 6.50 6.50 6.50 3.50 3.50 4.50 4.95 4.50 2.65 2.20 4.50 6.50 4.50 Alle dagen verse aanvoer van: Perziken Kersen Aardbeien Meloenen Tegen Druiven Bessen Pruimen dagprijs Zondags geopend 2-6 uur Telefoon 3330 Spoorstraat 62 j

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 4