Alkmaarse brandweer rukte uit voor „koude brand Fa. Gebr. KAAL Op het land zal men weer handen tekort komen Nationaal Huldeblijk Grootscheepse oefening in, op en om het Landbouwhuis De Tier corpsen v»n de Alkmaarse vrijwillige brandweer stonde»* gister avond •m acht nar aangetreden voor han kacornc, toen de commandant, de heer J. van Maarleveld zeide: „Er is brand uitgebroken. Een felle uitslaan de brand woedt in een boven verdie. ping van het Landbouwhuis". De brandmeesters namen kennis van de opgave en niet lang daarna rukten de ladderwagen, de twee autospuiten Mk motorspuit met de manschappen- wagen uit naar het terrein van de camp, het Landbouwhuis, dat „geteis terd" werd door een zogenaamde „koude" brand. Ongeveer één uur heeft deze groot scheepse oefening geduurd en dat was lang genoeg om de mannen van onze brandweer nog eens vertrouwd tema ken met de werkzaamheden in zo'n gi-oot gebouw, lang genoeg om hun weer eens een goede training te ge ven met al het materieel, met de lad der, met de slangen, de slangenbrug. met het klimmen en lopen in de go ten. met de lijnen, kortom, met alles, wat nodig is om zo'n vuurzee doel matig te kunnen bestrijden. Want een vuurzee had het allicht kunnen zijn in het Landbouwhuis. Stelt u voor: een felle, uitslaande brand op de eerste étage, daarbinnen heeft alles reeds vlam gevat, zij loeien <k>or de ramen naar buiten, aange wakkerd door een harde Westenwind. En deze wind han er de oorzaak van zijn, dat het vuur spoedig over slaat op de huizen, aan de overkant van ée nauwe straat. In stelling De brandmeesters hebben de situa tie gauw opgenomen, de commandant geeft zo nu en dan zijn orders en aan_ wijz'ugen, meestal ziet hij nauwlet tend toe, welke maatregelen de brand meesters nemen en welke opdrachten zij hun manschappen geven. Vior de hoofdingang staat de lad derwagen, het laddercorps maakt kalm snelheid is vanavond niet vertist de spullen in orde, van de Paardenmarkt, aan de zijkant van het «ebt uw, van de Molenbuurt en van Zevenhuizen, rechts en links achter het grote perceel, worden de andere slangen van de brandkranen aange rold De aanval Van vier kanten, met vier spuiten wordt het vuur bestreden, tien stralen worden dadelijk op het vuur en ot> de belendende percelen gericht. Beven op de ladder heeft een der mannen nu het waterkanon gericht vao twee kanten wordt de vuurhaard op het dak genaderd, over de trappen In het gebouw lopen de slangen naar boven, alles is in actie gekomen, de maarregelen zijn goed genomen. De commandant kan alles contro leren de brandmeesters melden, „dat zij klaar zijn voor water" Op het Kerkplein zijn enige hon deden Alkmaarders te hoop gelogen en bü het horen van het woord „wi- ter" z en zij vol verwachting toe Distributiekring Beverwijk - De uitreiking van bonkaarten KA, KE 819, LA. LC 810, OA, OC 810, PA, PC 810 en teeslagkaarten voor de a.s. en jonge moeders vindt in de distri- bntiekring Beverwijk plaats in het tijdvak van 5 Juli tot en met 9 Au- gustus 1948. Ieder lette op de datnm op de achterzijde van de inwinse- ltngsbon no. 808. Deze bonnen dienen afgeknipt te worden aangeboden. De na-uitreiking vindt plaats uit sluitend te Beverwijk en wel op: Vrij dag 27 Augustus voor niet-zelfver- zorgers van 912 en van 24 uur en voor zelfverzorgers op Zaterdag 28 Augustus van 9—11.30 uur. De kantoren zijn geopend te Bever wijk van 9—12 en van 2—4 uur en in de overige gemeenten, alsmede in Wijk aan Zee van 9.3012.30 en 'van 1.30 tot 3.30 uur. De na-uitreiking van toeslagkaar- ten voor bijzondere arbeid voor de 8e en 9e periode 1948 vindt plaats te Beverwijk op Donderdag 15 Juli 1948. ZOMEBTENTOONSTELLING De grote zomertentoonstelling, die, zoals jaarlijks, ook ditmaal weer te Amsterdam m het Stedelijk Museum wordt gehouden, geeft werken van Vin oect van Gogh en zijn Nederlandse tijdgenoten te zien. Zoals men weet is de Van Gogh-exposuie, die onlangs te Londen werd gehouden, een over weldigend succes geworden. Ook de Amsterdamse tentoonstelling belooft •en succes te worden: er zijn reeds Vele bezoekers geweest. BENELUX IN DE BIJENKORF De Bijenkorf te Amsterdam heeft grote aandacht besteed aan het werk dor Benelux. Behalve een tentoonstel ling, die voortreffelijk is ingericht, vindt men in alle afdelingen produc ten uit de broederlanden uitgestald.. Eet is een fleurig vertoon, al deze j Vlaggen en goedverzorgde etalages Koud en na< Het mag dan een „koude" brand zün, maai water komt er toch eigen lijk wel bij. Welnu, zij worden niet teleurge- steil. De commandant heeft al op zijn hoorn geblazen en met het waterka non boven op de ladder en van drie zijden op het dak wordt water gege ven. De motorspuiten staan driftig te draaien, duizenden liters water wor den over het dak uitgestort en de goten kunnen het nauwelijks verzwel gen. Leng duurt dit waterballet niet. de oefening heeft z'n nut al gehad de werk: aamheden worden gestaakt en de manschappen bergen het mate riaal weer op de wagens. Om neg.-'i uur staat alles weer keurig in de ka zerne en daar liep de commandant alweer plannen te maken voor ;ei volger.de, nog grotere oefening. Sneeuwwitje Chris Hofland^ Kinder Operette Gezelschap presenteerde Woensdag middag in het Gulden Vlies de aller aardigste kinderoperette „Sneeuwwit je en de zeven dwergen", bewerkt door Chris Hofland. Enige maanden geleden kon de Alkmaarse jeugd van dezelfde kinderoperette genieten en ook ditmaal heeft een tamelijk goed bezette zaal van het aardige sprookje, in zo frisse sprankelende verm gego ten door Chris Hofland, gesmuld. In zeven taferelen konden de kinderen het veelbewogen leven van het raven- zwartharige Sneeuwwitje, alleraar digst gespeeld door Miesje van der Schoft, volgen. Met grote angstogen zagen zij toe, hoe de boze koningin de kleine Sneeuwwitje aan de jager overleverde om gedood te worden. Maar groot was de opluchting, toen de jager haar leven spaarde en Sneeuwwitje door de grappige dwer gen gevonden werd. De "treurende dwergen om Sneeuwwitjes glazen dood kist deden de zaal stil worden en met angstig kloppende hartjes zagen de kinders toe, hoe Sneeuwwitje daar levenloos neerlag. Maar de knappe prins voerdo tot aller vreugd een springlevend, gelukkig Sneeuwwitje naar zijn paleis, waar zij ver van de boze stiefmoeder een gelukkig leven begonnen is. Jammer genoeg was een groot deel van de kinderschaar nog wat jong om het gebodene op zijn vol le waarde te schatten. Voor velen was het moeilijk om stil tc zijn cn dc draad van het verhaal vast te houden Desondanks waren alleen de fraaie, felgekleurde costumes en niet te ver geten de balletten de moeite van het zien al ruimschoots waard. Chris Hof land geniet met zijn gezelschap een welverdiende uitstekende reputatie. Aan die kinder-operettes is zorg be steed, een operette voor volwassenen waard. Tarief voor taxi's De Commissaris van Politie te Alk maar maakt bekend, dat het tarief voor het gebruik van een taxi (onder taxi is te verstaan een statio'nnerende huurauto) dient berekend te worden volgens een in de taxi aanwezige taxameter. Voor taxi's is geen minimum tarief vastgesteld zoals dat b.v. voor huur auto's ">(1,50) is bepaald. Het taxi-tarief bedraagt: Binnen de bebouwde kom: Eerste aanslag f 0.75 voor 1000 beladen afge legde meters of gedeelte daarvan, te vermeerderen met f 0.10 voor iedere boven deze 1000 meters beladen afgelegde of aangevangen 300 meters. Buitenritten: Eerste aanslag f 0.75 voor 1000 meters. Verder f 0.10 per 400 meters van garage tot garage. Wachten: f 0.10 per 2,5 minuut (f 2.40 per uur). Van 0—7 uur 50 pet toeslag) Bagage: Meer dan 10 kg: f 0,20 per collo (met uitzondering van lichte handbagage). Enkele richtprijzen zyn: (berekend naar het aantal km. vermeld achter dè' prijs): Akersloot f 6.75 25 ktn; Bergen f 3.50 12 km; Bergen aan Zee f 5.75 21 km; Castricum f 6.50 24 km; Egmond aan Zee f 5.50 20 km; Heiloo f 3.25 11 km; Oudorp f 3 10 km; Schermerhorn f 6.25 23 km; Schoorl 6.25 23 km; Uitgeest f 8 30 km; Am sterdam f 20.50 80 km; Den Helder f 20.50 80 km. Het bedingen van fooien is verbo den. Men wordt aangeraden de taxa meter te controleren. R.H.B.S. TE ALKMAAR Geslaagd vo einddiploma B (laag ste groep): P J Schroevers, M F Sm'.d R J Swantnbuir de Veije, J via Til en M de Vri*>* allen te Alkmaar; Ma Da Schrooder te Oude Niedorp; J S Te vel te Bergen; Ca Ha Zwaan en C L Zwaan -e Beiden aan Zee; J C Vila* agenda ALKMAARS BIOSCOOP THEATER „Klokken van Capistrano" met Gêné Autry, Virginia Grey en Smiley Bur nette. Aanvang dagelijks 8 uur, Zon dag 2. 5 en 8 uur. Toegang Jke lee*4 CINEMA AMERICAIN- „De «.wart»» Zwaan" met Tyrone Power en Mau- reen O'Hara in technicolor. Voorstel lingen dagelijks 8 uur. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Woensdag 2.30 uur. Toegang 18 jaatj. VICTORIA THEATER: „De vrouw van Mijnheer" met Claudette Colbert, Don Araeche en Richard Foran Aan- vangsuren als bij Cinema Americain, Toegang 14 jaar. HARMONIE THEATER: „Springt*, me in the Rockies" met Betty Grable John Payne, Carmen Miranda en Harry James en zijn band. Aanvangs- uren als bij Cinema Americain. Toe gang 14 jaar. BERGEN Hedenavond: HERMAN RINKETS Variété „Met een beetje liefde" Lou Bandy, Frans Dumee. Berend Blokzijl sprak voor de C.P.N. Felle critiek op Regeringspartijen De zaal van Het Wapen van Heems kerk was gisteravond voor deze ver kiezingsvergadering vrij goed hezet. Slechts kort stond de spreker, de heer B. Blokzijl, stil bij het lage loonpeil en het hoog gestegen prijzenpeil, waardoor het thans voor de Neder landse arbeidersklasse niet mogelijk is de armoede van de deur te hou den. Spr. baseerde dit gedeelte van zijn betoog met gegevens van helt Bureau voor Statistiek. Wanneer er gezegd wordt van de zijde der Regeringspartijen „de com munisten kunnen de helft niet inlos sen van de belofte, welke zij thans aan de kiezers doen", dan is dit vol gens spreker wel het geval, want het zijn niet de communisten ge weest, die op 20 Juni 1947 een oorlog hebben ontketend tegen het Indone sische volk. „Het is de P. v. d. A.- minister van Overzeese Gebieds delen (hilariteit), die mede verant woordelijk is en de kanonnen laat spreken tegen zijn socialistische col lega Sjarifoedin", aldus spr. Dit mili taire avontuur kost Nederland 5 mll- lioen gulden per dag. Deze te zware last, welke op het Nederlandse volk rust, verlamt de daadkracht van d<£ Nederlandse Regering inzake Ket woningvraagstuk en oplossing van alle andere problemen, waarvoor wij ons in het na-oorlogse Nederland gesteld zien. Volgens spreker zou de K.VP.-lei- ding in geheime zitting reeds hebben besloten om tot een hernieuwde actie in Indonesië over te gaan, doch om tactische redenen niet vóór de ver kiezingen, anders zou haar coalitie genoot de P. v. d. A. wel eens een te grote klap kunnen krijgen. Het is de P. v. d. A., aldus spreker, welke zich steeds meer tegenover de arbeidersklasse plaatst eri de zijde van het kapitaal kiest. Het kapitalisme echter heeft de wereld niets meer te brengen dan opeenvolgende crises en massa-werkloosheid, geruchten van oorlog en de oorlog zelve. Tsjecho-Slowakye. Na de pauze sprak de heer Blokzijl over Tsjecho-Slowakije. Natuurlijk juichen wij, zo zeide spr., indien een volk de definitieve weg inslaat van het socialisme, dus ook in de Febru- ari-dagen van het Tsjechische volk. In Mei 1945 ontstond er een Regering in Praag uit Socialisten, Communisten, Kath. en Nat. volkspartij op basis van 'n Nationaal prograrm. Er ontstonden spanningen in de Regering, hetgeen ook wel eens in Nederland gebeurt, zodat een aantal Ministers ontslag indienden. Benesj droeg Gottwaldop opnieuw een Regering samen te stel len, volkomen grondwettelijk dus en er werd een nieuwe Regering samen gesteld, wederom bestaande uit pro gressieve figuren der 4 partijen. De Regering in Praag heeft ech'ter maat regelen genomen, die het de vijanden van het volk onmogelijk maakten be sluiten van de Regering ongedaan te maken. Sprekende over vermeende contac ten met het buitenland, zei de heer Blokzijl, dat de C.P.N. haar poli'tiek bepaalt, aangepast en op grondslag van Nederlandse verhoudingen. Wij zijn Nederlandse communisten, aldus spreker. EEN PRIMEUR OP DE VEILING DER N.M.B. Dinsdagmorgen werden op de .vei ling der Noordermarktbond de eerste tuinbonen aangevoerd. De hoeveelheid was 180 kg, en de prijs f 22.60 f 23.50. KONINGSWEG AFGESLOTEN Tot nader aankondiging is de Ko ningsweg wegens werkzaamheden aan het wegdek voor alle verkeer afge sloten. Melk van de bon Met ingang vain 1 Juli is als voor lopige maatregel de melk buiten de distributie gebracht. Wy hebben ons op dit bericht on middellijk in verbinding gesteld mot enkele melkfabrieken en melkslijcers. Een der fabrieksdirecteuren antwoord de ons, op onze vraag hoe hy dacht dat het slijten in het vervolg zou ver lopen, dat hij meende, op de thans gebruikelijke basis voort te kunnen gaan. Er was, althans in Alkmaar, een soepele bediening van de klan-.cn Ve len gaven meer bonnen dan zij aan melk gebruikten en zo kon het gebeu ren, dat een der door ons ondervraag de melkslijters bij een bepaalde fa briek nog een tegoed van 10.000 üter had staan. Op de fabrieken was men over het algemeen zeer verlicht: de mening was, dat de afschaffing der distribu- tiemaa'tregelen anderhalve dag werk per week zou schelen. Er zijn echter andere problemen, waar de melkboeren mee te kampen hebben, en dat zijn die der wflkver- deling. Door de wljkverdeling zullen sommigen in omzet omhoog gaan, en wel zij, die de meer „gegoede" wijken bewerken. Maar zij die in de arbei dersbuurten werken? Voor een arbei dersgezin is 21 cent voor een liter melk en 18 cent voor een half flesje yoghurt wel heel erg veel. Onze zegs man meende, dat nu de idee van „nemen wat je °P Je bonnen krijgen kunt" voorbij is. INGEZONDEN MEDEDELING AUTOMATISCH door elkaar kunt U grote efi kleine platen laten spelen met de nieuwe Philips platenwisselaar Prijs in cassette ƒ275. Alkmaar HouUil 52 Tel. 4374. OOGSTHULP 1948 Gebrek aan seizoenarbeiders zal met schooljeugd worden aangevuld Bolbloemen-tentoonstelling De komende winter zal het nieuwe „Bollengebouw" te Broek op Lan- gendijk 3 dagen in het teken staan van een grootse gebeurtenis, niet al leen voor Langedyk en omstreken doch voor het gehele land. Ter gele genheid van het 40 jarig bestaan der Afdeling Langedijk van „Bloembol len-Cultuur" wordt er van 16 tot 19 Februari een „Bolbloemententoonstel- ling georganiseerd. De Langedijker Groenten Centrale heeft zijn volle medewerking toegezegd. Natuurlijk belooft deze tentoonstelling iets bij zonders te worden, van alle landen zijn reeds toezeggingen gedaan. Het „Bollengebouw" zal deze win ter veranderen in een Sprookjes tuin. Seriewedstrijden Alkm. Boys De stand in de serie wedstrijden in de afd. adspir anten luidt nu als volgt: Alkm. Boys 5 5 0 0 23—2 10 Alcmaria 5 4 0 1 23—3 8 AFC 5 4 0 1 14—4 8 Kolp. Boys 5 3 0 2 11—10 6 J. Holland 5 2 1 2 8—9 5 Foresters 6 1 1 4 320 3 Randers 5 2 0 3 3—14 4 HSV 6 1 0 5 8—22 2 Bergen 4 0 0 4 2—11 0 In deze afdeling vindt Donderdag avond om 7 uur op het Alkmaarter rein de belangrijke wedstrijd Alkm. Boys a—Alcmaria a plaats. Wint Alkm Boys dan is de strijd beslist. Bij ver lies echter staan AFC en Alcmaria gelijk. De entree is slechts 10 ct., wel ke opbrengst i3 voor het Jeugdvoet bal in Alkmaar. Verder wordt hier Donderdag gespeeld Foresters—AFC, tarr. St. Willebrordusst., Vrijdag Kolp, Boys—J. Holland, Donderdag Bergen —Randers. Afdeling Junioren In de afdeling Junioren vond j.L Donderdag de belangrijke wedstrijd AlcmariaAFC Jun. plaats. Een halve minuut voor tijd wist Alcmaria de stand op 2—1 te brengen en slechts een overwinning van J. Holland op Alcmaria a.s. Zaterdag op het Sport park brengt Alcmaria, J. Holland en AFC op gelijke voet. Bij de wedstrijd Alcmaria—AFC waren c.a. 1000 be langstellenden. Dat de jeugdwedstrij den dus in de belangstelling staan, is hiermede wel aangetoond. Dat er Don derdag en Zaterdag ook weer veel be langstelling zal bestaan, daaraan zal niet worden getwijfeld. Tevens wordt hier nog gespeeld Vrijdag 2 Juli Alkm. Boys Jun.—Ber gen Jun. De stand in deze afdeling luidt: AFC 6 5 0 1 16—5 10 Alcmaria 4 4 0 0 171 8 Jong Holland 4 3 0 1 166 6 HSV 5 2 0 3 5—14 4 Alkm. Boys 4 1 0 3 5—8 2 Bergen 5 0 14 118 1 Alkmaar 4 0 1 3 3—10 1 Op de velden staat de oogst te rij pen. Boeren en landbouwers zullen binnenkort weer handen tekort komen en vooral by het rooien van poot- aardappelen zal het gebrek aan sei zoenarbeiders zich in grote mate doen gevoelen. Evenals verleden jaar zal er ook nu weer hulp worden geboden. Het Gewestelijk Arbeidsbureau te Alk maar kUkt uit naar arbeidskrachten en indien mocht biyken, dat het aan tal beschikbare seizoenarbeiders niet groot genoeg is, zal een beroep wor den gedaan op vrijwilligers en op- de schooljeugd. VERLEDEN JAAR EEN SUCCES Het inschakelen van de schooljeugd bij het binnenhalen van de oogst is verleden jaar een succes geworden. Concert van de Postharmonie Op Zondag 4 Juli a.s. geeft Alk- maars populaire Postharmonie een eert in de Muziektuin. Aan dit concert zal teven3 het Haarlems Postaal Man nenkoor haar medewerking verlenen Wij behoeven over de prestaties van de mannen van Tante Pos wel niet veel meer te zeggen. Het zal een ge not zijn in de fraaie Muziektuin dit concert te beluisteren en het is dan ook te verwachten dat er veel be langstelling zal bestaan. Het concert begint om 7.30 uur. De toegangsprijs is op 50 cent gesteld. Het programma ziet er uitstekend uit. Zo zal de Post harmonie o.m. een selectie uit de ope rette De Vogelkoopman van C. Zei ler uitvoeren. Het postaal Mannen koor zingt „Piet Hein" van Fred Roes- ke. „Oogst" van G. H. Boedijn en en kele andere liederen. Voorts zullen de Postharmonie en het mannen koor gezamenlijk optreden met ,,Texels Ju bellied" van P. Germes en Fantasie over motieven uit Faust van A Nie- man. H. L. O. wandelproef De wandelproef voor het te behalen H.L.O. diploma voor de jeugdgroepen wordt gehouden op 3 Juli a.s. De start voor deze proeven vindt plaats vanaf de de Overdekte Zwem inrichting te Alkmaar, Canadaplein en wel voor degenen die resp. 30 en 25 km. moeten wandelen om 13.30 uur en voor de overigen die resp. 15 en 10 km. moeten wandelen om 1480 uur. Verzocht wordt uiterlijk 15 minu ten voor het starten aanwezig te zyn en zich in het restaurant van de Over dekte te melden bij de officials. Iedere deelnemer moet in het bezit zijn van de voorgeschreven stamkaart die bij de leraren L.O. verkrijgbaar zijn. De routes zijn weer zodanig uit gestippeld dat zij door de plaatsen Bergen en Schoorl lopen. Teven$ wordt bekend gemaakt, dat de examens voor de overige groepen worden afgenomen op 11 September voor wandelen, 18 September voor athletiek en wielrijden en op 28 Sep tember voor zwemmen. Dienaangaan de volgen nog nadere berichten. Het werkcomité is samengesteld Het werkcomité is aangevuld en thans als volgt samengesteld. Het bestaat uit de heren C. W. Keysper (voorzitter), mr. J. <A. Driessen (se cretaris), J. H. Nijhuis (penning meester) en de leden J. Dreeuws, J. van Maarleveld, A. B. A. Koster, L. J. van Jaarsveld en mr. D. J. Roos. Het gironummer is 17410 ten name van de Nederlandsche Mid- denstandsbank, kantoor Alkmaar. Men gelieve bij zijn gift te vermel den „Ten gunste van hét comité- Alkmaar van het Nationaal Hulde- blyk". Zoals bekend, is het de bedoeling, dat de speldjes tot eind Auguïtus gedragen zullen worden. Warmenhuizen BRIDGE CLUB HAD SUCCES Dat de plaatselijke jonge bridge club in kwaliteit op een hoog peil staat is Zondag j.L gebleken op de grote aardbeien-drive te Beverwijk, waar 416 deelnemers aanwezig waren. Een mooie beker had de club in ontvangst te nemen voor de grootste deelname, n-1- 28 paren! Tevens wist men, in 22 groepen uit komend, 8 eerste en 3 tweede prijzen te verwerven.. Voor de club van Pronk is dit een felicitatie waard. Op een vraag aan de heer Pronk of ook een systeem gevolgd werd, ant woordde deze: Neen! Ik zeg altyd maar tegen de jongens, als ze je vra gen: „Welk systeem volg je?" dan zeg je maar:: „G.A.S.!" Wij vroegen hem wat deze afkorting betekent, waarop hij antwoordde „geen afspraakjes". Uit A kmaar gingen meer dan honder/ jongens gedurende enige weken op het land werken en de landbouwer» waren over het algemeen zeer tevre den over hun prestaties. De jong* aardappelduikers is het zelf ook zo gced bevallen, dat zy nu alweer in formeren naar de mogelijkheden voor dit jaar. En voor hen zal het prettig zyn, te vernemen, dat er binnenkort een be roep op hun medewerking zal worden gedaan. Het Gewestelyk Arbeidsbui cu echter in samenwerking met het Bu reau Oogstvoorziening, eerst de inge schreven seizoenarbeiders voor do landbouw te werk stellen. Terecht is men daar van mening, dat eerst zy, die in hun onderhoud moeten voor zien, de DUW-arbeiders byvoorbc. 'H voor de oogsthulp moeten worden aan getrokken. De kans bestaat, dat dit aantal voor deze werkzaamheden te gering is en eerst dan zullen de vry. willigers en de schooljeugd aan da beurt komen Degenen, die zich beschikbaar willen stellen, kpnnen zich tot 10 Juli a.s. bij het Gewestelijk Ar- beidsbureau te Alkmaar, of op het bijkantoor te Den Helder aanmel den. De periode voor het binnenhalen van de oogst, het zoeken van aard appelen achter de lichter, het trekken van uien en het behulp zaam zijn b(j de graanoogst, loopt van 15 Juli tot 15 Augustus. Voor dit werk zijn tarieven van f 1,20 tot f 1,50 vastgesteld, waar mede door ongeschoolden by nor male staties zeker f 5. a f 6. per dag kan worden verdiend. Het ligt in de bedoeling, de ar beiders zoveel mogelijk in de om geving te plaatsen, zodat zij 's avonds hun woonplaats weer kun nen bereiken. Ook voor de Oogsthulp 1948 verwacht men grote belangstel ling. gezinsgebeuren LANGEDIJK Geboren: Geertruida Maria Francisca dv J Beentjes en G M Schermer;' Neeltje, dv P Swager en T de Boer; Alberta Nelly, dv J Jong en A Schoon Christina Maria, dv J Quax en C Krom Yvonne, dv P Danklof en I Jonker; Simon Peter, zv P van 't Riet en A A lïoekstra; Cornelis Aart, zv A Balder en J Troost. Ondertrouwd: G C Biersteker, 27 jr. en C E Hand, 20 jr. Getrouwd: T L Pauëlsen, 27 jr en J A Leegwater. 25 jr. Overleden: S M Smet, 4 mnd.; J E Kuilman, 81 jr.; D Jongbloed, 74 jr.; A op 't Landt, 84 jr. BERGEN Ondertrouwd: K. P. Plaatsman en M. J. Bijwaard. Gehuwd: P. M. v. d. Lans en J. C. Smit; A. G. v. Rijn en J. L. Gerdes; D. H. Helsdingen en D H v. d. Bergh. veiling arkten NOORD SCHARWOUDE 1 JULI 153.000 kg aardappelen; Eerstelingen 9.80—11.50.. Drielingen 9.80— 10 80; Kleine 67; Rode Eerstelingen 1280 14.20; Eigenheimers 13.3014; Blauws eigenheimers 13.7014.10; Geelblom 8.20; 100 kg tuinbonen' 19.9021.70. BROEK OP L'DIJK 30 JUNI 170000 kg aardappelen Blauwe Eigen heimers 14.70—14 90; Rode Eerstelin gen 12.7014.70; Eerstelingen 9.60 13.00; drielingen 9.70-10.60; kriel 520 —7.00; 120 kg tomaten 72.00; 10000 kg rode kool 13.40—15.40; 1000 st bloem kool I A 46.00; I 37.00—39.00. PURMEREND 29 JUNI Veemarkt: Runderen, totaal 475 st. 118 Vette koeien levering; 235 Gelde- koeien 280575, goed; 95 Melkkoeien 425800 beter handel; 15 Stieren 450 —750 stil; 12 Graskalveren 210—285, kalm; 334 Nuchtere kalveren voor de slacht, levering voor de fokkerij 30 42 heel stug; 17 Vette varkens voor de slacht, levering; 547 Biggen 30—75, kalm; 279 Schapen 5585 goed; 448 Lammeren 2640 vlug; 51 Bokken en geiten 1080 stug; 34 Paarden 275—73» stug; Totaal 2185 dieren Pluimveemarkt 600 Oude kippen en hennen (witte en rode) 2.25—2.75; 250 Oude kippen en hennen (blauwe) 3.10325; 600 hen nen 57; 2800 Jonge hanen (blauwe) 2.90—3.35; 12600 Jonge hanen (witte en rode) 2—2.25; 500 Jonge en oude eenden 1.503.50; 400 Konii" 1lv; 30 Ganzen 55.50. WARMENHUIZEN 3» JUNI 81.800 kg. aardappelen: Schotten 10.4012.30; Drielingen 8—11; Kriel 5.60; Rode Schotten 11.5013.10; Rode drielingen 5.60—5.70; Blauwe Eigent heimers 13.30; Witte Eigenheimer! 13.30—13.90;

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2