„We vergaten even, dat we ver van Holland zijnl" Abonneert U op dit blad Esperantonieuws Vitamine Dji langs synthetische weg bereid HET GEHEIM VAN DE GELE NARCISSEN Artisten zwerven door de Archipel Zwoegend worstel! de jeep door droge rivieren en langs diepe ravijnen wegen verloren lopen ln de omstrengeling van de Indische plan- tenweelde, begint het rijk van de Jeep. Over smalle, nauw begaanbare paden «oor droge rivierbeddingen, langs onverwachte ravijnen zwoegt de joep met de nest en het pakje, de rantsoenen en het tijdschrift. Op wg naar de buitenpost, waar de kompie voortdurend overhoop ligt met de eenzaamheid m de verveling. En als de jeep met stomende motor tot stilstand komt, omstuwd door half-geklede, bruinverbrande soldaten, ls de sleur van alle- d»ir voor enige uren verbroken. De facteur deelt brieven uit en de gelukki gen verdwijnen stilletjes met hun post vol nieuwtjes uit buurt en straat mtar een onvindbaar hoekje. Maar soms brengt de jeep méér. Al een paar dagen tevoren had het door het kampement geklonken: „Jongens. De artisten komen!" En er werd gezwoegd en geploeterd aan een toneeltje van bamboe en matten, de gammele plano werd wat minder vals gemaakt, kortom: het ganse kamp stond op zijn kop. De bruine Indische kindertjes, trouwe gasten van de Nederlandse soldaat, snappen er niets van. Hoog schalt de lach in de rimboe En dan komen daar de jeeps. De ar tisten verbergen hun vermoeidheid van het reizen en trekken in vrachtvliegtui gen en hotsebotsende legertrucks achter ten zonnige lach en juichend wordt het troepje naar de commandant gebracht. Ben uur later begint de voorstelling., Br klinken Hollandse liedjes, er is Hol landse humor en de daverende solda-, tenlach schalt hoog op. En 's avonds, Kfhcijft de soldatenkrant „Zij hebben ons gedurende enige uren doen vergeten, dat we ver van Nederland zijn. waar men rode wangen heeft van de kou en thuis kan komen mei regendroppels als parels op je jas en in je haar". Dat is een wezenskenmerk van de artistenuitzending. het even contact hebben met thuis, even praten met men sen. kersvers uit de kou! Na de voorstelling wringen de ar tisten hun doorgetranspireerde kle ren uit, maken hier en daar nog een praatje met een nieuwsgierig groep je soldaten, dat hen de oren van het hoofd vraagt over Holland, en dan komen weer de jeeps. Naar de vol gende voorpost, een uur of meer hot- sebotsen verder, waar wéér een pri mitief toneeltje la geprutst en waar wéér een troep jongens met bonzen de harten van verwachting naar hen Uitziet En de -aanvoerder van het artistengezelschap schrijft naar huis: ï,De ontvangst is werkelijk enorm. Het werken hier is bui tengewoon dankbaar en men spaart geen moeite om alles zo aangenaam mogelijk te maken". Maar als hy en zyn troepje weer op Schiphol uit het KLM-toestel stappen, zijn de gezichten mager en vermoeid. Maar dankbaar, dank baar Drie concerten op één dag En daar op Schiphol stonden wij, de fotograaf en de verslaggever, wachtend op Jan Keessen en Gerard Hengeveld, leden van het Concert gebouwtrio, die twee maanden door de Archipel zwierven om de militai ren te laten gemeten van hun klas sieke kunst. Aanvankelijk waren ztj gedrieën geweest, maar de cellist Henk van Weezei kreeg eensklaps een telegram: „Vrouw overleden, overkomst noodzakelijk". En in aller- 01 vertrok htf van Batavia naar huis, een gebroken man; Maar de anderen bleven, want het werk moest ge daan. En zo trok het Concert-duo door Java, Sumatra, Borneo en Ce lebes. Zestig dagen en zy gaven daar in 85 concerten. Dat betekende vaak twee, soms drie uitvoeringen op één dag. Dat ging dan zo: 's morgens voor radio of gramofoon (zodat iedereen kon genieten), des middags voor de jeugd en verkwikkend was de belangstelling van de Indi sche jeugd voor de Westerse muziek! en dan des avonds voor de mili tairen. Dat vele optreden, gevoegd by duizenden kilometers lange rei zen in rammelende jeeps en nauw® vracht-Dakota's, maakt het wel be grijpelijk, dat de beide musici dood- en-dood vermoeid waren. Maar toch wat zeiden beiden? „We hadden deze tournée niet willen missen". Vooral ook in de hospitalen was de dankbaarheid zó groot, dat men van geen ophouden wilde weten. En toch was het programma gelyk aan een gemiddeld klasiek (dus „zwaar" programma in Nederland, ook al moest vaak worden gespeeld op een piano van een halve toon te laag en ook al moest de heer Keessen bijna voortdurend op een geleende viool spelen, omdat de zijne het al gauw begeven had. Toen was het de beurt aan de dou ane, die, nauwkeurig als douaniers nu eenmaal zijn, dozen en koffers open pakte en argwanend sarongs en Zippers bekeek. Daar komt de Fionttroep! En daarnit kwamen „De Spelbrekers". Een zg. fronttrocpje. Drie jonge men sen, die met hun gitaar een half jaar lang van post naar post waren getrok ken. Waarom zij fronttroepheten? Och, dat heeft niets met oorlogszucht te maken. Maar na de beëindiging van de politiële actie waren de troepen zo danig verspreid, dat het niet wel doen lijk bleek, om hen allemaal, althans voor een groot deel, te doen bezoeken. Tenzij door kleine, gemakkelijk ver plaatsbare troepjes, die geen décors no dig hadden en niet veel toneel. En om dat zij zich zouden bewegen aan de petipherie van het Nederlandse gebied, ontsondal gauw de naam Fronttroepjes En de Spelbrekersbehoorden tot' de spccesvolsten! Truusje Koopmans zong, dat het een aard had, staande op jeeps en tanks, en Huug Kok en Theo Rek kers droegen met de guitaar, het hunne bij tot het enthousiasme, dat de militairen na ieder optreden weer beving. Behalve hun radio-optreden gaven zy niet minder dan 297 voor stellingen op de buitenposten en dat betekent een record. Soms waren het er vijf per dag! Java, Madoera en Bali waren het terrein van hun zwerftochtenzwérf toch ten, want ook moeilijke marsen van kilome ters lang, wanneer zelfs de jeep het had opgegeven, zyn hun niet be spaard. Zij kwamen zo zelfs op pos ten, die vanuit de lucht moesten worden geravitailleerd, omdat er voor vervoer langs de begane grond geen mogelijkheid bestond. „Is dat echt 1" En dan vertelt Truus ineens, met radde tong: „We kwamen op een post, waar de bevolking nog nooit een blanke vrouw had gezien, zelfs niet vóór de oorlog! De kinderen kwamen aan m'n benen voelen.- „Is dat echt?" vroegen ze toen aan de wedana, het dorpshoofd. Je maakte soms de raarste dingen mee! De jongens waren allemaal bijzonder at tent voor me. Er werd soms een aparte badkamer voor me gebouwd!" Ook haar beide collega's vonden nauwelijks woorden om hun enthou siasme voldoende tot uiting te kun nen brengen. Maar wat hun verhalen ook wa ren zU kwamen steeds weer uit op dat ene, dat allerbelangrijkste de dankbaarheid en de blijdschap van de militairen, dat zy voor een ogenblik uit de sleur van alledag wa ren weggehaald met een vlotte ca baretsvoorstelling, een uur goede mu ziek of een boelend toneelstuk. Want ook het vaderlandse toneel zendt* zijn vertegenwoordigers naar de tropen! Verschillende gezelschap pen hebben al een tournée door het Indische eilandenrijk achter de rug en als een van de laatste vertrok onlangs het Nederlands Volkstoneel van Herman en Aaf Bouber. Geen jonge mensen meer, deze beiden, maar bezeten van een gloeiende lief de voor het volkstoneel en vol geest drift voor de taak, die hun in de ver re tropen wacht: het spelen voor de jongens, hün jongens. Met hen ma ken de tournée mee: Ans Koppen, Annie Langenaken, Diny de Neef, Hans Tlemeijer, Wim Kouwenhoven en Piet van der Meulen, en gezamen lijk zullen zij tot ln het hart van de rimboe goede toneelstukken gaan brengen. En terwijl de fotograaf het troepje op een rij voor de Constella- tion opstelt om het onvermijdelijke plaatje te maken, roepen de achter- blijvenden van over het dek nog een laatste vaarwel. Machtige motoren trekken het toestel ln steeds snellere vaart over het vlakke veldnog evenen sierlijk als een wonder lijke, grauwe vogel versmelt in de verte het silhouet van de „Connie" met het grijze wolkendeken, dat aan de einder de Haarlemmermeer af sluit. Een grote reis is begonnen Hollandse artisten jagen hoog door de lucht naar het warme land aan de evenaar, waar Hollandse jongens in spann'ng uitzien naar hun komst. De fotograaf en de verslaggever ke ren terug naar het roezemoezige res taurant. waar monotoon de stem van de omroepster weerklinkt „Passengers r London New York Batavia Over drie maanden, zes maanden misschien, staan zij weer hieri in de douaneloods vragen, schrijven „Hoe was het? Succes!" En zij twijfe len er niet aan, of het antwoord zal zijn, zoals het steeds was „Het was zó. meneer'. Je kreeg het bijna te kwaad, als je zag. hoe de jongens zich hadden uitgesloofd om een toneeltje te bouwen om de piano op te kalefaterenr om een vierdoek te vlechten van mat ten en bamboeEn als u ons weer nodig hebt. dan zegt u het maar! Bek af z\jn we, allemaal, maar het werken voor de jongens is een plezier. En ze hebben het nodig! Ze moeten uit de sleur. Ze moeten eens van harte kun nen lachen. Of stil genietenEn men sen zien uit Hollandwaar hun ge dachten dag en nacht vertoeven waar ze mee opstoan en naar bed gaan. Omdat ze zo door en door Hóllands zijn!" Gevallen voor het vaderland En dan ga je naar Den Haag. Met de overtuiging, dat het góéd is: al die moeite en al die zorg. En je krijgt een diep respect voor 't door zettingsvermogen van de Nederland se kunstenaar. En met eerbied denk je aan hen, die het hoogste gaven, dat zij bezaten: hun leven. Gevallen voor hun vaderland; omdat z0 niet opzagen tegen de gevaren van de reis. Hans Snel Elisabeth Evers die anderennamen, die de NI WIN niet vergeten zal. Omdat zij zijn een symbool van het offer, dat w0 allen moéten brengen, zolang er nog één militair ls waar ook ter we reld, die de zorg behoeft van het Ne derlandse volkz y n volk Hand over hand neemt de invloed, die het esperanto op het onderwijs uitoefent, toe. Steeds meer scholen nemen de taal in haar onderwijs-pro- gramma op. Zo heeft de minister van onderwijs op IJsland verklaard, tot invoering van Esperanto op de scho len over te zullen gaan, mits ook andere, omliggende landen dit zullen doen. Aan twee Universiteiten te Santiago (Chili) werd gedurende de zomercursus het onderwijs ln Espe ranto ingevoerd. De Uruquese Federatie van Onder wijzers nam in haar te Montevideo gehouden congres met algemene stem men een resolutie aan, waarin de wens werd uitgedrukt, dat Esperanto door de UNO en de UNESCO zal wor den aangenomen als neutrale interna tionale hulptaal, met het doel de internationale verbindingen te ver gemakkelijken en te verbeteren. De resolutie zegt verder, dat, indien deze wens niet kan worden verwezenlijkt, de beide instituten de Spaanse taal, die in 20 landen wordt gesproken, of ficieel moeten invoeren. Ook in Japan komt het Esperanto meer en meer in gebruik. Op 20 scholen wordt mo menteel het Esperanto onderwezen. ESPERANTO-STRAATNAMEN. Een ander feit, dat op de uitbrei ding van de invloed van Esperanto wijst, i3 het stijgende aantal straat namen, dat aan het Esperanto ge wijd is. Zo heeft nu ook Rotterdam een straatnaambord onthuld, gewijd aan de schepper van het Esperanto. De straat heet „Zamenhofstraat" met toe voeging van de volgende verklaring: „Naar de Poolse geneesheer Dr. L. L. Zamenhof, 18591917, schepper van de internationale hulptaal „Espe ranto". In Brazilië heeft men een der stra ten van de hoofdstad St. Paulo de naam „Straat Esperanto" gegeven. De Braziliaanse stad Rio de Janeiro kreeg een straat „Rua Couto Fernandes" als blijk van verdienste voor wat de in 1946 overleden ingenieur A. Couto Fernandes voor de Esperan'tobewe ging in Brazilië heeft gedaan. In München, Duitsland, werd een plein omgedoopt in „Zamenhof Placo" en voorts heben drie Hongaarse steden een Esperantonaam aan een harer straten gegeven. VRIJDAG 2 JULI 1048 Hilversum I 301 m7.00 en 8.00 Nieuws; 7.30 en 8.15 Gram.muziek; 7.45 Morgengebed; 9.15 Voor de zie ken; 9.30 Opgewekt programma; 10.30 Morgendienst; 11.20 Pianort- cital; 12.05 Orkest Magyari Imre; 12.33 Metropole-orkest; 13.00 Nieuw* 13.15 Jan van Weelden, orgel; 14.20 Van oude en nieuwe schrijvers; 14.40 Vioolrecital; 15.10 Franse operamu ziek; 16.00 Declamatie; 16.20 Kin derkoor; 16.50 Ensemble Euphonia; 17.20 Omroeporkest; 18:00 Wimble- don-reportage; 18.30 Ned. Strijdt- krachten; 19.00 Nieuws; 19.3Q Ver kiezingsrede Nat. Onafh. Groep; 20.00 Nieuws; 20.15 Koninklijke mi litaire kapel; 21.00 Cellorecital; 21.39 Rede J. Schouten, voorz. A. R.-par ty; 22:00 Vragen aan voorbijgangers; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nieuws. Hilversum 415 m. 7.00 en 8.00 Nieuws; 7.15 en 8.15 Gram. muziek; 8.50 Voor de huisvrouw; 9.00 Lichte morgenklanken; 9.35 Kamermuziek; 10.00 Morgenwijding; 10.30 Het socialisme en de vrouw; 11.00 Zangrecital; 11:20 Voordracht; 11.35 Licht orkestconcert; 12.00 Zuid-Amerikaanse muziek; 12.38 Pi ano-recital; 13.00 Nieuws; 13.15 Vau deville-orkest; 14.00 Kookpraatje; 14.20 Kamerorkest; 15.00 Ons volk in zyn dichters; 15.20 Vervolg ka merorkest; 16.00 Johan Jong, or gel; 16.30 Voor de jeugd; 17.00 Film land; 17.20 Wij en de muziek; 18.00 Nieuws; 18:15 Orkest Jan Vogel; 18.4 Kwartet Jan Corduwener; 19.00 Denk om de bocht; 19.30 Cursus „Vrijheid en Vroomheid"; 10.45 Ver kiezingsrede Oude S.D.A.P.; 20.00 Reportage V.P.R.O.-landdag; 21.00 Men vraagt en wy draaien; 21,30 De Ducdalf; 22.00 Buitenlands week overzicht; 22:15 Swing and Sweet; 22.45 Avondwijding. ISoordscharivoude TH. DUYVES t Na een langdurig ziekbed is in de ouderdom van 44 jaar overleden de heer Th- Duyves, in leven kassier van de Coöp. Boerenleenbank II Ie Noord-Scharwoude en Directeur vaa de distributiedienst kring Langedijk. Nederlands succes op viéaminefront THANS REEDS GROTE PRODUCTIE Opnieuw ls een uitvinding van in ternationale betekenis van Neder landse geleerden met succes be kroond door het verlenen van oc trooien In Nederland, verschillende andere Europese landen en de U.S.A. Het betreft hier de fabricage van synthetische vitamine D3, door dr. J. v. d. Vliet en dr. W. Stevem. Deze uitvinding, die van groot be lang is voor de voeding van mens en dier, is Indirect voortgevloeid uit de oorlogsomstandigheden. Immers, tot circa 1942 werd vitamine D3 gefa briceerd door middel van bestraling van het zgn. provitamine, dat ge wonnen werd uit Zeeuwse mosselen, die tot die tijd ln overvloed ïn goed koop voor de Industrie beschikbaar waren. Toen het zich liet aanzien, dat deze grondstoffenbron dreigde op te drogen, hebben de wetenschappe lijke medewerkers van de N.V. Phl- lips-Van Houten zich met kracht ge worpen op het probleem, om tot syn thetische bereiding van het belang rijke vitamine D3 te komen. De grote betekenis van vitamine D3 werden reeds jaren lang geïm porteerd in de vorm van levertraan ter voorkoming van Engelse ziekte bij kinderen en de zo gevreesde been zwakte by kuikens. Het Is de grote verdienste van een twee-tal jonge chemici, verbonden aan het chemisch laboratorium van Philips-Vaa Houten N.V., t.w. dr/ J. van der Vliet en dr. W. Stevens, dat zjj op de gedachte kwamen een bepaalde waterstof-atoom te vervan gen door een broom-atoom ln een vetachtige stof, cholesterol genaamd, door broomwaterstof-splltslng weg te bereiden, waarna door bestraling uit deze grondstof het vitamine D3 te voorschyn kwam. Weliswaar is het cholesterol, waar van men by deze synthese uitgaat, een tameiyk kostbare stof, doch toen het procédé eenmaal uitgewerkt was, bleken de voordelen t.o.v. de vroe gere zgn. mosselmethode, vooral op het gebied van ruimte- en arbeiders besparing, zo groot te zyn, dat de prys van het eindproduct thans aan zienlek lager ls dan de tegenwoor dige prys van levertraan: Hierdoor wordt het dus mogelijk een belang- ryke deviezenbesparing te verkrygen, aangezien de import van vitamine D3 in welke vorm ook totaal over bodig ls. Immers, de productie vaa Philips-Van Houten n.v. is van dien aard, dat niet alleen ln de Neder landse behoefte ruimschoots wordt voorzien, doch dat grote hoeveelh* den vitamine D3 geëxporteerd kun nen worden naar verschillende lan den. hetgeen wederom een belang rijke devléeenopbrengst oplevert. Twee jonge Nederlandse chemici, dr. J. van der Vliet" Bit Weesp en dr. W. Stevens uit Groningen, zijn er ln geslaagd op het laboratorium van dc N.V. Philips van Houten te Weesp het provitamine van vitamine dl te be reiden. Dr. W. Stevens (links) en Dr. J. van der Vliet in het laboratorium. fEUILLETON Spannend verhaal van EDGAR WALLACE - 18) „Het ontbreken van wasmerken bewijst, dat zij haar tijden kledingstukken zelf t huis wast en waarschijnlijk haar zakdoeken ook, wat haar rangschikt onder de meisjes, die niet al te rijk gezegend zijn met aardse goederen. Het feit, dat het zijde is en goede zijde ook en dat de zakdoeken van goed linnen zijn, doet denken aan een vrouw, die geen moeite ontziet, maar die men toch niet mag verwachten al te rijk gekleed te zien. Heb je nog meer gegevens?" „Geen enkele," zei de Commissaris. „Wij hebben ont dekt, dat Mr. Lyne een heftige twist heeft gehad met •en van zijn bedienden, een juffrouw Odette Rider." Tarling hijgde naar adem. Hij zei bij zich zelf. dat het dwaasheid was. om zo levendig belang te stellen in iemand, die hij niet langer dan tien minuten had gezien en die een week geleden hem nog volslagen Vreemd was geweest. Maar het meisje had meer indruk Op hem gemaakt, dan hij dacht. Deze man, die zijn gehele leven besteed had aan opsporen van misdaden Cn het .bestuderen van misdadigers, had niet veel tijd gehad om zich voor vrouwen te interesseren en Odette Rider was een openbaring voor hem geweest. „Toevallig weet ik, dat zij twist gehad hebben. Ik weet ook de reden", zei hij en verhaalde in het kort de omstandigheden waaronder hy Thornton Lyne had ont moet. „Wat heb je tegen haar in te brengen," zei hij, met een zorgeloosheid, die niet echt was. „Niets bepaalds", zei de Commissaris. „Haar voor naamste beschuldiger is die Stay. Hij beschuldigde haar zelfs niet direct, maar hij doelde er op, dat zij, op welke wijze verklaarde hij niet nader, aansprakelijk was voor Thornton Lyne's dood. Ik vond het vreemd, dat hij iets omtrent dit meisje zou weten, maar ik ben geneigd te geloven, dat Thorthon Lyne deze man tot zijn ver trouwde maakte." „En hoe staat het met die man?" vroeg Tarling. „Kan hij zeggen, waar hij gisteravond en deze morgen vroeg is geweest?" „Zijn getuigenis," antwoordde de Commissaris, luidt dat hij om negen uur Mr. Lyne in zijn woning opzocht en dat Mr. Lyne hem, in tegenwoordigheid van Lyne's butler, vijf pond gaf. Hij zegt, dat hij de flatwoning verliet en zich naar zijn kamer in Lambeth begaf, waar - hij zeer vroeg naar bed ging. Al de bewijzen, die wij konden verzamelen, bevestigen zijn verklaring. Wij heb ben Lyne's butler ondervraagd en zijn verhaal klopt met dat van Stay. Stay vertrok om vijf minuten over negen en om vijf minuten over half tien precies een half uur later verliet Lyne het huis, zelf zijn twee persoons auto besturend. Hij was alleen en zei tegen de butler, dat hij naar zijn club ging. „Hoe was hij gekleed?" vroeg Tarling. „Dat is van tamelijk veel belang," bevestigde de Com missaris. „Want hij was tot negen uur in avondtoilet dat is zeker, maar nadat Stay vertrokken was kleedde hij zich in het pak, dat hij aan had toen men hem vond." Tarling trok zijn lippen samen. „Het is toch niet aan te nemen, dat hy zijn avond toilet verwisseld voor een daags pak om naar de club te gaan," zei hy. Enige tijd later verliét hij Scotland Yard, als een man, die zich omringd ziet door raadselen. Zijn eerste bezoek was aan de flatwoning in Edgware Road, waar Odette Rider woonde. Zij was niet thuis en de portier vertelde hem, dat zij al sedert gistermiddag weg was. Haar brieven moesten opgezonden worden naar Hert ford. Hij had het adres, omdat het zijn werk was om de postbode op te wachten en de brieven door te zenden. „Hillington Grove, Hertford." Tarling maakte zich ongerust. Er was in werkelijkheid geen enkele reden, waarom hij dit doen zou, hield hij zich voor, maar hij was werkelijk ongerust. En hij was teleurgesteld ook. Hij had het gevoel dat, wanneer hij het meisje gezien en haar slechts een paar minuten ge-- sproken had, hij haar geheel zou kunnen bevrijden van elke verdenking, die op haar mocht vallen. In werke lijkheid was, zoals hij wist, het feit, dat zij weg was, dat zij uit haar woning „verdwenen" was in de voor avond van de moord, voldoende om de officiële politie beambten op haar spoor te zetten. „Weet je ook, of Miss Rider vrienden heeft in Hert ford?" vroeg hij aan de portier. „O ja, mijnheer," zei dé man bevestigend. „Miss Rider's moeder woont daar." Tarling ging reeds weg, toen de man hem terughield met een opmerking, die zijn gedachten wéér terug voerden tot de moord en hem een ogenblik een gevoel van hopeloze angst gaven. „Ik ben werkelijk blij, dat Miss Rider gisteravond niet thuis was, mijnheer," zei hij. „Enkele der boven bewoners hebben geklaagd." „Geklaagd, waarover?" vroeg Tarling en de mam aarzelde. „Ik veronderstel, dat u een vriend is van de jonge dame, is het niet?" en Tarling knikte. „Wel, u kunt er alleen aan zien," zei de portier ver trouwelijk, „hde men dikwijls beschuldigd wordt van iets, wat men niet gedaan heeft. De bewoner ran de flat ernaast, is een beetje grillig; hij is musicus en tameiyk doof. Wanneer hij niet doof was, zou hij ge zegd hebben, dat Miss Rider hem wakker gemaakt had. Ik denk, dat er buiten iets gebeurd Is." „Wat hoorde hij dan?" vroeg Tarling snel en de portier lachte. „Wel, mijnheer, hij dacht dat hij een schot hoorde en een gil, die van een vrouw leek te zijn. Dit maakt# hem wakker. Ik zou gedacht hebben, dat hij gedroomd had. maar een andere huurder, die ook in de beneden verdieping woont, had hetzelfde gehoord en het eigen aardige is, dat ze allebei dachten, dat het in Miss Ridert woning was." „Hoe laat gebeurde dit?" .„Zij zeggen omstreeks middernacht, mijnheer," zei d« portier, „maar natuurlijk kan het niet waar zijn. omdat Miss Rider niet ttaUs »n (Wordt vervolgd)*

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 3