Brug gaat weg en sloot gaat dicht Debat over de vestiging van een Landbouwhuishoudschool /7? f^ci t/ju±r Voeibalfeesi in Alkmaar: ruim 2000 voetbaliers spelen op 10 velden 25 jaar dierenarts Raad Warmenhui; e t Raad Langedijk Katholieke en Prot. Chr. fracties stemden tegen 23 Juni is de terein Batavia Bandoeng 3 K.M. ten Oosten van Tjikam- pek gederailleerd als gevolg van sabotage. Onmiddellijk na de onsporing werd de trein beschoten door een bende, die van vuurwapenen was voorzien ten gevolge waarvan enige doden en gewonden zyn te betreuren. schoencreme wrijf was poetsextract „Beier dan ooii" Heer Hugowaard DE GROTE PLAS OVER Onze plaatsgenoot, de heer A. Glos, is ter bespreking van de "belangen der kippenfokkerij, een dezer dagen naar Noord Amerika gevlogen. Na de heer Beers. die eveneens een reis naar Uncle Sam heeft gemaakt, is de heer Glas dus de tweede per soon uit deze gemeente die de Grote Plas is overgestoken. OPBRENGST COLLECTE f>e alhier door het Rode Kruis ge houden collecte bracht f 117.38 op. Een mooi resultaat voor de collectrices tweede prijs voor hugo I De plaatselijke muziekvereniging „Hu go" behaalde op het concours te Santpoort in de afdeling „Uitmun tend" een tweede prijs met 373 pun- ten, Langedijk ADVENDO KOMT VOOR DE RADIO Het fanfarecorps Advendo, komt 1 September a.s. voor de radio. Het corps zal een concert te Alkmaar geven, dat van daar telefonisch naar Hilversum door wordt gegeven. VEEL ANIMO Naar wij vernemen hebben zich voor de betrekking van keurmeester bij de Langedijker Groente Centrale 38 solli citanten aangemeld. Vervolgens- adviseerde de raad op de B en W voorstellen in te stemmen met twee voorstellen van Ged. Sta ten, betrekking hebbende op het uit betalen van 2/2van de pensioens grondslag aan secretarissen en op een t'euwe bezoldigingsregeling voor amb tenaren van de burgelijke stand. Nadat enkele mededelingen van Ge deputeerde Staten voor kennisgeving waren aangenomen werd nog een wij- ging in de „salarisverordening amb telijk personeel" aangenomen, zo ook een wijziging in dp bouwverordening. EEN BRUG OF DAM? B en W stelden vervolgens voor tot demping van de sloot over te gaan, die ligt tussen de percelen, kadastraal bekend als B no. 1125 en B no. 1185; tot verwijdering van de brug ln de Stationsstraat en het gedeelte sloot onder de brug te dempen en het Col lege te machtigen tot aankoop van de benodigde grond voor de omlegging van een gedeelte van de Statlonsstr. van P. J. Pronk. Burgemeester Nolet zeide, dat men voor de keuze stond: óf een nieuwe brug óf de sloot dempen en de weg doortrekken. De heer Nannis heeft bezwaren tegen dempen. Hij gelooft, dat er te veel grond moet worden gekocht. Burgemeester Nolet zeide hierop, dat er volgens de gemeente- opzichter slechts een tekort van 90 m3 grond is, want de weg zal worden ver laagd. Nannis geloofde dit echter niet. Wethouder Dekker wilde wijziging in het plan brengen. Naar zijn mening was de schoeiing te licht. Dat is ook bij de nieuwe brug bij het Station het geval. Deze brug Is nog niet overge dragen, maar de schoeiing vertoond reeds scheuren. Tenslotte werd het voorstel van B en W goedgekeurd en werd de mach tiging tot aankoop van grond ver leend. AANKOOP VAN GROND Wijzigingen in de gemeentebegroting dienst 1947 en 1948 werden goedge keurd, waarna de raad besloot ten behoeve van vier te bouwen wonin gen van het Burgelijk Armbestuur een perceel grond te kopen, groot 0.28.40 ha., kosten f 1 per tn2. IN DE RONDVRAAG vroeg mevr. Vogelaar (linkse KV) het woord. Zij had klachten over de vuil- De gemeenteraad kwam Woensdag avond in openbare vergadering bijeen. Besloten werd, afwijzend te beschik ken op het verzoek van de vereniging van sigarenwinkeliers om het slui tingsuur van 7 uur op 3 uur te bepa len. omdat de motieven daarvoor niet voldoende steek hielden. Er werd een nieuwe verordening op de hondenbelasting vastgesteld. SUBSIDIE VOOR „EIGEN KRACHT" Het voorstel van B en W om aan de zwemvereniging „Eigen Kracht' te Oudkarspel een subsidie van f 534,78 te verlenen om het deze vereniging mogelijk te maken, dit bad weer in gebruik te nemen, ontmoette bezwaar van de zijde der kvp-fractie. Er was ■wel rekening gehouden met het geven van gelegenheid tot gescheiden zwem men (drie avonden voor de dames en ook -oor de heren) mhar de kvp- fracUe wenste geen subsidie te verle nen omdat er ook gelegenheid werd gegeven om gemengd te zwemmen. Ook de heer Heeringa (prpt. chr.) had bezwaar tegen subsidie, al had hij geen bezwaar tegen gemengd zwem men. Tenslotte werd met 8 tegen vijf stemmen besloten, wel subsidie te ver lenen. In de bouwverorden. «gen van Zuid- ■charwoude. Noordscharwoude en Oudkarspel werd de bepaling opge komen. dat een bestaand privaat bo ven een sloot dat wegens louwvallig- neid is afgekeurd, niet mag worden vernieuwd. DE LANDBOUWHUIS HOUDSCHOOL Breedvoerig werd van gedachten gewisseld over het verzoek van de Hollandse Maatschappij v. Landbouw om een verklaring, dat een landbouw- ituishoudsc ooi in deze gemeente no dig wordt geoordeeld. B en W adviseren, deze verklaring te geven, de meerderheid wilde Heiloo Vocaal concert „Nieuw Leven" Het laatste concert, gegeven tot besluit van de serie concerten, aan geboden t®r gelegenheid van het 50- jarig jubileum van „Eensgezindheid", Werd verzorgd door de R.K. Gemeng de Zangver. „Nieuw Leven", haar onderafdeling „meisjes" en het R. K. Kerkkoor. Varietas delectat. Het was een prettige afwisseling, na de vele instru mentale muziek au ook eens een vo caal concert te beluisteren. Het is een goede avond geworden, ondanks het slechte weer: er werd geconcerteerd in „De Rustende Ja ger". Alle koren stonden o.l.v. Piet Groot. Behalve enige Gregoriaans gezette werkjes zong het 'kerkkoor Benedictus van Ph. Loots, Veni Creator van Alph. Dlepenbroek en Magnificat van J. Nieland. Al deze nummers wer den op stijlvolle wijze uitgevoerd. Het meisjeskoor zong o.m. 'n aan tal éénstemmige liedjes uit „Het Ne derlandse Volkslied". Hoewel wij graag rekening houden met het korte bestaan van deze afdeling, mogen we toch wel constateren dat in de meeste van deze werkjes te weinig pit zat Maar hét koor kan beter: het liedje „Zomer in Holland" van Th. v. d. Bijl was een lust om te horen. Ook verscheidene canons waren goed. Het gemengd koor hoe kon dat anders maakte zijn optreden tot een succes. Heel goed en prachtig van Uitvoering was het Ave Maria van Arcadeld. Na de pauze hoorden we „Alleluia" van G. F. Handel, impo nerend door brede opzet, indrukwek kende voordracht en zuivere uitvoe ring. Het.aardige werkje „Den Uil" van Alph. Diepenbeek werd een waardig besluit van deze avond. „Nieuw Leven" en „Eensgezindheid" mogen zeer tevreden zijn over dit concert, dat zeker de band tussen de plaatselijke culturele verenigingen ten goede kwam Agenda jübileumconceri Zaterdag 3 Juli '239 uur Concert- wedstrijd in de muzieknis plm. 6 uur Tambours e>n marswedstrijd op de Herenweg. 8 uur Ere-wedstrijd. Zondag 4 Juli 1 uur Tambours- en marswedstrijd op de Herenweg. 1.30 uur Concert-wedstrijd in de muzieknis. 8 uur Eer* wedstrQd- Zaterdag en Zondag zal er veel echoons te genieten zijn. Er komen «i.l. verschillende bekende en zeer goede orkesten, o.m. „West-Frisia" uit Twisk, „Aalsmeers Harmonie", „Ons Genoegen" uit Wijden es", „Kunst na {Arbeid" uit Zutd-Scharwoude en ^Harmonie" van Assendelft in de dtrijd, alle spelende in de superieure afdeling (hoogste afd.). Een bezoek •an het muziekpark is, zo ooit, dan nu de moeite waard. daaraan toevoegen, dat wanneer slechts één school zou zijn toegestaan, aan een prot. chr., die reeds eerder was aangevraagd, de voorkeur werd gege ven want in deze omgeving bestaat geen school voor prof. chr. landbouw- huishoudonderwijs. De minderheid wilde de verklaring zonder meer af geven. De heren Oyevaar, Balder en Hee ringa (prot. chr.) bestreden het voor stel van B en W, omdat reeds vast staat, dat geen twee scholen zullen worden gegeven. De voorzitter, burgemeester Schel haas, wees er echter op, dat men deze zaak zo moet zien, dat er ook voor een school voor de H.M.V.L. voldoende be langstelling is. Van de 99 ouders die hebben getekend, zuilen ongeveer de helft reeds hun kinderen naar het lste leerjaar sturen. Er is dus wel behoefte. De heer KalVerdijk (P.v.d.A.) kwam er tegenop, dat het grootste deel der kinderen die landbouwhuishoudonder wijs willen volgen (die van de HMvL) gedwongen zouden worden naar Alk maar en Schagen te gaan, terwijl het voor de instandhouding van de Chris telijke school noodzakelijk is, kinde ren uit omliggende gemeenten naar bier te laten komen. Uit Langedijk v/aren slechts 23 kinderen opgegeven. De heer Volkers (cpn) betreurde dat de stichting van dergelijke scholen aan de vakorganisaties is overgelaten. Hij achtte het beter, wanneer dit van de gemeente zou uitgaan. Hij is het eens met de minderheid, nl. om een nodig-verklaring zonder meer af te geven. De heer Duyves (kvp) gevoelde in dit geval het meest voor de christe lijke school. Die is het meest nodig. De heer Van Dijk (p.v.d.a.) meen de, dat wanneer een centrale school gesticht moest worden voor de prot. chr dit beter kon geschieden in een gemeente waar het chr. volksdeel tal- tij ker was. WAAROM GEEN SAMEN WERKING. Weth. Kuiper, de minderheid in B en W betreurde het dat deze zaak op deze manier behandeld moest worden omdat de organisaties niet tot over eenstemming waren gekomen, zoals door de minister was gevraagd. Wan neer de standsorganisaties onderling tot een redelijke verdeling van de scholen in een bepaald gebied zouden zijn gekomen, zou jtot niet telkens in de gemeenteraden een kwestie van strijd worden. Samenwerking op dit gebi.-d is, gezien de resultaten in an dere gemeenten, zoals Texel en Wie- ringf-meer, zeer zeker mogelijk. Weth. Weel, die blijkens het voor stel vóór het verlenen vaneen ver klaring was, zij het met het uitspre ken van een voorkeur vroeg aan de 'voo:zitter de pertinente verklaring dat minister rekening zou worden gehou den, hetgeen de voorzitter natuurlijk moeilijk kon bevestigen. Tenslotte werd met zeven tegen 6 stemmen besloten geen verklaring af te geven. Voor een verklaring stemden Rv.dA. en C.P N., tegen K.V.jg. en Prot. Chr. Een perceeltje grond vrijkomend door het slopen van het brandspuit huisje te Broek op Langendijk werd verkocht aan mej. J. Kruk Cd. Met de Coöp. Boerenleen' ank H te Zuidscharwoude werd een geldlening aangegaan ten behoeve van de gem. gasfabriek tot een bedrag van f 25000 tegen een rente van 2pet. Tot ambtenaar van de burgerlijke stand werd in de plaats van de heer P. Keppel benoemd de heer J. A. Zie-ftra te Hendrik Ido Ambacht, de nieuwbenoemde ambtenaar ter secre tarie. SALARIS GEMEENTE AMBTENAREN. Mét de nieuwe salarisregeling voor de gt meenteambtenaren kon de raad zich verenigen. Ook ging men accoord met het voorstel tot tegemoetkoming in de studiekosten voor de gemeente- amfcteraren. Nagegaan zal worden, of dit ook wenselijk is voor de werklie den. De heer Volkers bracht nog ter sprake het overplakken van biljetten van de CPN door de KVP op het ge meentelijk aanplakbord te Scharwou- de. Hij vroeg toezicht en herstel van de gemaakte fout. De voorzitter antwoordde, dat hier over reeds met de betrokken partij in contact was getreden. De zaak za! weer in orde worden gebracht. Ook de lange duur van de sluiting van de gemeentesluis te Noordschar woude was een punt van bespreking. Het werd betreurd, dat .dit juist in een drukke tijd moest gebeuren. Het werk is reeds aangevangen voor de aanvang van het aardappelseizoen, maar door verschillende omstandighe den duurt het werk langer dan ver wacht is. Aan het einde van de vergadering herdacht de burgemeester de onlangs overleden leider der distributledlenst de heer Th. Duyves. Eert gesprek met de heer "Rempt We zitten in de gezellige huiska mer aan de Rippingstraat 56 in Alk maar tegenover de heer D. Rempt, die heden de 3de Juli de dag hoopt te herdenken, waarop het 25 jaar gele den is dat hij zijn loopbaan als die renarts begon. We hadden reeds eerder getracht om de heer Rempt te bereiken, maar dit was naar hij ons mededeelde on mogelijk geweest omdat hij pas van een reis uit Denemarken was terug gekomen. Met zijn collega's uit ande re provincies was hij daar enkele da gen heen geweest. Wanneer wij zeggen zijn collega's uit andere provincies, bedoelen we daarmee niet dat alle dierenartsen naar Denemarken zijn geweest. De heer Rempt is echter sinds 1946 hoofd van de Provinciale Gezond heidsdienst voor dieren in Noord Hol land. Met de hoofden van dienst uit de andere provincies is nu een ge zamenlijke studiereis gemaakt, waar tegenover dan weer dierenartsen uit Denemarken ons land bezoeken. Deze uitwisseling is buitengewoon prettig en voor het werk vruchtbaar. Onze dierenartsen hebben een be zoek gebracht aan verschillende ver- edelingsbedrijven en aan de veeartse- nijkundigc Hogeschool te Kopenhagen terwijl onderling met de Deense col lega's de verschillende problemen be treffende de bij het vee voorkomende ziekten en de bestrijding daarvan werden besproken. Hoewel we dit nieuwtje natuur lijk graag meenamen daarvoor wa ren we niet gekpmen. Het ging ons om het feit dat de heer Rempt 25 jaar dierenarts is. Inderdaad, Zater dag 3 Juli is de dag, waarop hij zijn loopbaan aanving en de 16de Augus tus vestigde hij zich in Nieuwe Nie- dorp. Talloze vrienden heeft de heer Rempt zich daar gemaakt. Niet al leen in Nieuwe Niedorp, maar in de wijde omtrek. De kroon op zijn arbeid was echter de benoeming tot Hoofd van de Pro vinciale Gezondheidsdienst voor die ren, een arbeidsterrein dat de heer Rempt natuurlijk sterk interesseerde en waardoor hij met tal van mensen in onze provincie in contact komt. We vroegen de heer Rempt wat nu wel precies de bedoeling was van de ze dienst. „Het grote doel is het georganiseerd bestrijden van besmettelijke veeziek ten. Tbc, abortus, uierziekten, steri liteit, kortom alle ziekten die in ge organiseerd verband kunnen worden bestreden. Vooral sinds de tbc bestrijding ver plichtend is gesteld, Is -het werk van de dienst nog weer aanzienlijk uit gebreid. 166000 dieren werden in het afgelopen seizoen onderzocht. Trou wens, voordien leefde de tbc bestrij ding reeds sterk bij onze veehouders; toen het nog vrijwillig gebeurde was het aantal onderzochte dieren 130000. Er worden nu pogingen in het werk gesteld om laboratorium en admini stratie in één gebouw onder te bren gen. Het laboratorium is nu gevestigd in het gebouw van de Keuringsdienst voor waren en de administratie in het Landbouwhuis te Alkmaar. De .dienst breid.' zich echter nog steeds uit en reeds thans werken veertig veeartsen met haar samen en sturen preparaten ter onderzoek op". Zo zaten we genoeglijk te praten over alle mogelijke dingen, die ver band houden met de gezondheid van onze dieren, maar ook met de volks gezondheid. De heer Rempt wees ons o.m. op het grote besmettingsgevaar, dat niet- tbc vrij vee voor üe mens oplevert. Kinderen van boeren zijn b.v. per centsgewijze veel vatbaarder dan stadskinderen. Monstertournooi, dat alle records breekt Zes-en-veertig maai vier maakt lion- derd-vier-en-tachtig en wanneer U dit getal nog eens met elf vermenig vuldigt, dan komt U tot een uitkomst die iets boven de tweeduizend ligt. Die tweeduizend zjjn jeugdige voetbaL Iers, die morgen het grote voetbalfeest in Alkmaar gaan meemaken: de Ad- spirantendag van de afdeling Noord- holland van de KNVB! Die Adspirantendag is een begrip géwordén in de loop der tijd. Wanneer men voetballers uit de eerste elftallen vraagt en het mogen knapen zijn, die de drie kruisjes achter de rug hebben! dan zullen zij óók mee kun. nen praten over hun Adspirantendag, nu een goeie twintig jaar geleden. Dat was in de tijd, dat er zo'n veer tig elftallen het Allcmaarse Sportpark Dë heer Rempt kan er trouwens uit ervaring over meepraten. Enkele jaren geleden liep hij zelf ten gevolge van besmetting de gevrees de ziekte op en moest geruime tijd rust houden. Gelukkig is hy thans volledig her steld. Wij wensen de directeur van de Provinciale Dienst van harte geluk. Aan belangstelling zal het hem van daag zeker niet ontbreken. Kermisslüitingsuur wordt vervroegd De raad van de gemeente Warmen- huizen kwam onder leiding van bur gemeester Nolet Woensdagavond in een openbare vergadering bijeen. We gens ziekte van de heer Ruiter trad de heer Burger als waarnemend se cretaris op. Na opening en notulen werd besloten aan de heer Beukers te Schoorldam volledige vergoeding te verlenen voor de vervoerskosten van zijn kinderen naar de RKLS te War- menhuizen. Een verzoek van de Fede ratie van WV's om een jaarlijkse subsidie werd afgewezen. Wel werd de mechanisatie-commissie „Nrd. Hol land" een subsidie verleend (f 50) in verband met de kosten van proef nemingen met- en bevordering van doelmatige mechanisering van de Nrd. Hollandse tuinbouw-bedrijven. VAN HOGER HAND bezetten. Die veertig elftallen zijn er geleidelijk honderd geworden, honderd dertig en nu 184. Elk jaar wordt het record gebroken en wanneer men alle inschrijvingen had geaccepteerd, dan was men nu tot 235 elftallen gekomen, bijna 2600 voetballers! Noordholland heeft altijd één van de grootste bonden gehad en al twintig jaar geleden was dit tournooi unicum in ons land. We moeten ons sterk ver gissen. wanneer er ln heel Europa nog een land is, dat een dergelijke monstertournooi op één dag weet af te werken. Want we behoeven wel tiet te vertellen welk een organisa tie noodzakelijk is om alles binnen de vastgestelde tijd af te werken! Denkt U eens even in: wanneer die 2000 kna pen in de loop van de morgen per trein, per bus, per fiet3 Alkmaar bin nenkomen, dan moeten ze allemaal di rect naar hun voetbalveld gedirigeerd worden, ze moeten een kleedkamer vinden, een 'scheidsrechter. Over tien velden (vijf op 't Sportpark, twee van Alkm. Boys en één van RKAFC, Randers en Alkmaar) zullen ze ver spreid worden, hetgeen de organisatie zeker niet gemakkelijker maakt. Er komt een heleboel kijken, maar we zijn er van overtuigd, dat de Af deling het zaakje voor elkander krijgt. Net zoals andere jaren." Hon- derci en vier en tachtig elftallen be tekent even zovele wedstrijden en van half negen 's morgen$ tot half zeven 's avonds zal de voetbal rollen. Moge het bovenal morgen eindelijk zomer zijn! De rest komt wel voor elkander! nisophaaldienst. De dienstdoende vuil nisman laat veel rommel staan, wat, aldus de heer Nannis, dan in de sloot wordt geworpen. Burgemeester Nolét zeide toe de zaak te zullen onderzoeken. De heer de Groot (KVP) wilde de sluitingsuren der kennis vervroegd hebben; Zondags en Dinsdags op l uur en Maandags 12 uu- bijvoorbeeld, De heer Mink (PvdA) zeide, dat er Maandags bij Slikker altijd een uit voering- is en dat dan 12 uur veel te vroeg is. „We weten nu eenmaal, dat kermis geen evangelisatie is", zo voeg de hij er aan toe. We moeten gemoedelijk zijn en niet op een half uur kijken, zo zeide hij. De heer Mos (KVP) was voor een vervroegd sluitingsuur; mevr. Voge laar wenste niet voor 1 uur te slui ten en Mink was het hiermede eens. Voorzitter voelde er ook voor het keurslijf wat aan te halen en er werd besloten het vervroegde sluitingsuur in te voeren, hoewel verschillende le den er 'tegen waren. ZONDAG 4 JULI 1948 Hilversum I 301 m. - - 8.00 Nieuws 8.30 Morgenwijding; 930 Nieuws; 10.00 Hoogmis; 11.30 KRO-trio^.12.15 Apolo gie; 12.35 en 13.20 Het orkest zonder naam; 13.00 Nieuws; 13.40 De avon turen van Spineuza; 14.00 Omroepka- merorkest (Bach, Mozart, Weber); 15.10 RK Harmoniekorps; 15.40 Mu zikale tombola; 16.10 Sport; 16.25 Ves pers; 17.00 Studiodienst; 18.30 Ned. Strijdkrachten; 19.15 Kent gij Uw bij bel?; 1930 Nieuws; 19.50 In 't Boeck- huys; 20.12 Muzikaal Programma; 20.30 Grote verwachtingen, hoorspel; 21.20 Klein orkest; 22.05 Gemengd koor. Hilversum II 415 m. 8.00 Nieuws; 8.40 De stem des Volks; 9.15 Men vraagt en wij draaien; 9.45 Geestelijk leven; 10.00 Voor de kinderen; 10.30 Kerkdienst; 12.05 Nederlandse wal sen; 12.30 De Zondagsclub: 12.40 Da meskoor; 13.00 Nieuws; 1315 Avro-mu- setteorkest; 14.00 Omroeporkest; 14.30 Boekenhalfuur: 14.45 Omroeporkest: 16.00 Gevarieerd progr.; 16.45 Sport flitsen; 17.30 Muziekvereniging; 17.45 Ome Keesje; 18.00 Nieuws; 18.30 Me- tropole-orkest; 19.00 Radiolympus; 19.30 Stradiva-sextet; 20.00 Nieuws; 20.15 Concertgebouw-orkes!21.05 Voordracht; 22.15 Van horen en zien, rondleiding door de studio. MAANDAG 5 JULI 1948 Hilversum I 301 m. 7.00 en 8.00 Nieuws; 7.30 en 8.15 Gram.muziek; 7.45 Een woord voor de dag; 9.15 Voor de zieken: 9.30 Vragen aan voorbij gangers; 10.00 Werken van Bach; 10.00 Morgendienst; 11.15 Van oude en nieu we schrijvers; 12.00 Zigeunerorkest Nador Bela; 12.33 Populaire orgelbe speling; 13 00 Nieuws; 1315 Mandoli- nata; 14.00 Radio-uitz. voor de scho len; 14.35 Middagconcert; 15.05 Cello recital; 15.30 Oude Nederlandse mu ziek ;18 00 Bijbellezing; 17.00 Voor de kleuters; 17.15 NCRV-koor; 18.00 De vijf Zakapara's; 18.15 Sport; 18.30 Ned Strijdkrachten; 19.00 Nieuws; 19.15 On der de leeslamp; 1930 Verkiezingsre de AR; 20 00 Nieuws; 20.15 Collegium Musicum Amstelodamense; 2130 En semble De Varianten; 21.45 Rondom het clavecymbel: 22.15 Gram.muziek; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nieuws Hilversum n 415 m. 7.00 en 8.00 Nieuws; 7.15 en 8.15 Gram.muziek; 8.45 Werken van Mendelssohn; 9.15 Morgenwijding; 9.35 Arbeidsvitaminen 10.35 Gram.muziek; 11.00 Op de uit kijk; 11.15 Zangrecital; 12.00 Boston- promenédeorkest; 12.38 Gerard van Krevelen, piano; 13.00 Nieuws; 13.15 Vaudeville-strijkorkest; 14.00 Wat gaat erom in deze wereld?; 14.20 {Solirten- concert; 15.00 Bonbonniëre; 16.00 Voor dracht; 16.15 Musicalender; 17.00 Rhyth mlsche klanken; 1800 Nieuws; 18.15 Melodieën uit de Karpathen; 18.45 Ra- dio-muziekjournaal; 19.15 Orkest Mu- sicorda; 19.46 Verkiezingsrede P. v. d. A.; 20.00 Nieuws; 20.15 Utrechts ste delijk orkest; 21.00 Op het vinketouw, radio-fantasie; 21.45 The twillight Sfc- renaders; 22.20 Musica Antiqua. veiling arkten ALKMAAR 2 JULI 1948 Andijvie 5.50II, spinazie 2232, postelein 2032, worteltjes 15—26, to maten 5890, spitskool 1315, rabar ber 5.5015, rode kool 811, aardbei en 2.103.70, bos uien 718, bos ble ten 11—17, bos druiven 4090, spercie- bonen 1.601.81, stoksnijbonen 133— 1*78, bloemkool Ia 50—72, I 25—40, H 15—20, komkommers 5—19, worteltjes 11—20, selderie 6—9, selie 24, sla 2— 6, nieuwe aardappelen: grote 9—18, kleine 58. BROEK OP L'DIJK 13.600 kg. vroege aardappelen: Blauwe eigenheimers 14.6015.50; Ro de eerstelingen 13.10—13.80; Eerstelin gen 10.60—12.90; Drielingen 9.3010.80; Kriel 5.50—7; 30.000 kg. rode kool 4.70—9.40; 800 kg. gele kool 1330— 15.90; 200 kg. bospeen 14; 1700 kg bloemkool Ia 56; Bloemkool I 87—52;

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 5