Alkmaar Pel's Wijnen De regering brengt geen welvaart! Hengelwedstrijd Voorzitter won de eerste prijs Het bestuur van de afd. „Alkmaar" van het Centraal Ned. Hengelaars Ver bond en de heren controleurs van de pp 13 Juni gehouden grote viswed- itrijd, hielden verleden Zondag 'n vis- «oncours te Julianadorp. Begunstigd door uitstekend „vis- weer" en in opgeruimde geest werden de voorgeschreven 6 halfuren gevist, liep het sommigen niet er mee, ande ren waren gelukkiger en het eind resultaat bevredigde alle deelnemers. Het aantal gevangen maatbaars was niet groot te noemen, toch kon een 80-tal worden verschalkt, waaronder van 30 cm. Buiten aller verwachting wist de. voorzitter het grootste aantal maat baars op zijn naam te brengen waar door hij de eerste prijs verwierf, het geen hij aan zijn positie ook enigszins Verplicht is. De uitslag prijswinnaars was als Volgt: 1 H. Schuit Sr. 2 P. Moeijes, 3 P. Nieman, 4 J. Ottenbros, 5 Jb. Hartland, 6 M. Termaat en 7 P. Rusch. Nadat één uur na de wedstrijd" de zeer goede prijzen te Julianadorp wa ren uitgereikt, keerde het gezelschap zeer voldaan over het verloop van de wedstrijd, huiswaarts. BELANGRIJKE MEDEDELING Hengelaars, leden van de afd. Alk maar van het Centraal Ned. Henge laars Verbond, die wensen mede té dingen in de KRO-competitie, kunnen hun vangst laten controleren door de heer Jb. Hartland, penningmeester on zer afdeling, die daartoe iedere werk dag gelegenheid zal geven in de zaak van de firma GéPé, aan de Voordam alhier. JONGE ZANGERS UIT ASSEN Reedg vorig jaa rzouden plm. 120 Jonge zangers van het kinderkoor „De Kleine Stem" uit Assen, met hun ge leiders, een week van hun vacantie in Alkmaar komen doorbrengen. Door omstandigheden kon toen aan dat plan geen uitvoering worden gegeven. Thans evenwel staat het vast, dat zij hun bezoek zullen brengen in de week van 17—24Juli as. Voor een deel van de kinderen is echter nog geen on derdak gevonden, zodat de plannen weer in duigen dreigen te vallen. Wij doen een dringend beroep op de kin dervrienden om zich alsnog voor huis vesting van een of meer kinderen of een geleider aan te melden by de se- eretarewe van de commissie, Mej. G. Kansen, Laat 11. Alkmaar ZANGUITVOERING Het was voor de patiënten van het Centraal Ziekenhuis j.L Vrijdagavond een genotvolle avond, toen de hoogste klas: e van Nico Akkerman'g koorklas- een aldaar een zanguitvoering gaven. Het programma bestond hoofdzake lijk uit één- en tweestemmige liede ren van Hendrika van Tussenbroek, Ramshorst en van Oort. Verder wer den ter afwisseling enkele zangduet ten ^en gehore gebracht door de da mes Bep en Han Gorcum, welke even als op zangnummers zeer in de smaak Vielen, terwijl als attractie de heer M van Ammers met zijn accordeon enige nummers ten beste gaf. De zuivere zang der kinderen werd door de patiënten ten zeerste gewaar deerd, hetgeen ook met de andere nummers het geval was. Als dank voor hun medewerking werden de uitvoerenden in de pauze tot bun verrassing door de directrice van het Ziekenhuis onthaald op een tractatie inde vorm van thee met •prits. UITSTAPJE VAN „ONS GENOEGEN" De Pleziervereniging „Onl Genoe gen" heeft Zondag 4 Juli haar jaar lijkse uitstapje gehouden. Na een be zoek aan Scheveningen en een geza menlijke broodmaaltijd in den Haag. werd naar Rotterdam gereden, waar de Maastunnel werd bezichtigd en be wonderd. Op de terugtocht werd Am- sterc.am bezocht en na het gebruiken van een diner werd de mooie dag be sloten met het bijwonen van een voor- ste'ling in Carré, 's Nachts om half één keerde het gezelschap voldaan terug in Alkmaar. „Ons Genoegen" kar terugzien op een zeer geslaagde dag. DAM-KAMPIOENSCHAPPEN VAN ALKMAAR EN OMSTREKEN FINALES Hoofdklasse: In de le ronde is de strijd reeds in alle hevigheid ontbrand en fel werd er om de punten gestre den. Ravensteyn begon uitstekend en gaf Verver geen kans, in het middenspel forceerde hij schijf- en later partij- winst Oud, de reserve-kampioen 1947 kreeg door een onnauwkeurigheidje van Schuit die een zeer goede stand had. groot voordeeL Deze moest offeren en kreeg toen geen kans meer op her stel. Hemels—Kruider was een prachtige partij, beiden speelden op de „kerk hof-ruiten" keurige combinatie-drei gingen volgden en na afruil van de steunschijven was remise het juiste resultaat. De Bree kreeg tegen Mooyboer 'n tempostand, overzag een zetje en kroeg enig nadeel, waarna hij nog juist remise kon forceren. Eerste klasse: PcerdemanGeuzebroek HelderWoonijk Star-de Haas OttoToepoel SrrolenaarsJorna agenda Bioscopen: A.B.T; „Op hoop van zegen" met Mevr. de Boer-van Rijk, Frits van Dongen, Cissy van Benne- kom en Jan van Ees. Voorstellingen dagelijks om 8 uur. Zondag 2, 5 .en 8 uur. Toegang 14 jaar. CINEMA AMERICAIN: „Dark Com- mand" met Walter Pidgeon, John Wayne en Roy Rogers. Voorstellin gen dagelijks om 8 uur. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Toegang 18 jaar. „HARMONIE": „Miranda" met Goo- gie Withers, Griffith Jones, Yvonne Orven en Jonia Holm. Voorstellin gen als bij Cinema Americain. Toe gang 18 jaar. VICTORIA: „Spionnage in New- York" met Georg Brent, Ilone Massey en Basil Rathbone. Voorstellingen als bij Cinema Americain. Toegang 14 j. 0—2 2—0 1—1 0—2 uitgeste Een zeer goede prestatie leverde Stam, die de sterke Damlust-crack een punt wist te ontfutselen. Bravo Tweëde klas: MiedemaVeenstra 2—0 Langras Sr.Bijwaard 0—2 Langras Jr.—Veen 20 Derde klas: Klinkhamer—Smolenaars Jr. 1—1 Spaans—Helderman 2—0 In verband met de vacantie werden hier enige partijen uitgesteld. Juni-overzicht Nutsspaarbank In de loop der maand Juni werd op de spaarbankboekjes ingel. f268.151.42 (vj. f 250.134.92) en terugbetaald f 293.525.63 (v.j. f 250.045.39), alzo min der ingelegd dan terugbec. f 25.374.21 (v.j. meer ingelegd dan terugbetaald f 89.53). Het aan de inleggers verschuldigde kapitaal, bij de aanvang Van het jaar f 10.396.293.63. bedr. thans f 10.546.676.41 (v.j. f 10197 215.20) Het aantal in de loop van Juni nieuw uitgegeven boek jes bedraagt 105 (vj. 132). Ingetrok ken werden 94 boekjes (v.j. 104). Het aantal in omloop zijnde boekjes, bij de aanvang van het jaar 25.606 be draagt thans 25.798 (v.j. 24.950). Van dit aantal behoren 17.000 (v.j. 16.569) aan personen of instellingen te Alk maar gevestigd, 5942 (v.j. 5535) aan personen of instellingen elders woon achtig en 2858 (v.j. 2846) aan school- spaarders. Onder de in Juni nieuw uitgegeven boekjes zijn begrepen 12 (v.j. 25) voor jonggeborenen (op deze boekjes plaatst de Spaarbank een ee¥- ste inleg van f 1. In Juni bedroeg het aantal posten van inleg 3201 (v.j. 2784) dat van te rugbetaling 1892 (v.j. 1794), tesamen 5093 (v.j. 4578). De lediging in de loop der maand Juni van 327 (v.j 362) spaarbusjes leverde een bedrag van f 5388.(v.j. 5457.41) aan kleine besparingen op. j Het aantal in omloop zijnde busjes, bij de aanvang van het jaar 3663, be draagt thans 3969 (v.j. 3714). (INGEZONDEN MEDEDELING. Q De harteiyke glimlach om de lippen van de gastvrouw, in het flonkerend kristalgast vrijheid in de beste zin Alkmaar Tel. 2585 Tijdelijk leverbaar: Franse Brandewijn 7.33 per fles Langedijk Mej. de Bruin 25 jaar onderwijzeres (Ongeveer 1000 leerlingen leerde zij lezen en schrijven) Vrolijk wapperde- de driekleur van de Chr. School Donderdagmorgen, ter ere van het zilveren jubileum van mej. de Bruin. Temidden van de schoolkinderen, het schoolbestuur en personeel werd het feit, dat zy 25 jaar aan de Chr. School te Broek op Langendijlc ver bonden was, op feesteiyke wijze her dacht! Om half 10 's morgens werd de ju- bilaresse door een onderwijzeres en twee kinderen van huis gehaald. Op het schoolplein aangekomen, werd zij door de 250 schoolkinderen met het zingen van een welkomstlied begroet, terwijl 2 kinderen uit de eerste klas haar een prachtige bos bloemen aan boden. Hierna werd In de mooi versierde schoolhal een feestprogramma afge werkt, dat grotendeels werd verzorgd door de kinderen zelf. Voorts werd er enige keren toepasselijk gespeecht en tenslotte de jubilaresse verschillende cadeaux aangeboden o.m. -van het schoolbestuur, personeel en de school kinderen. Tractaties gingen rond en besloten werd deze morgen met het zingen van „Halleluja, eeuwige dank en ere" en een dankgebed. Receptie Tijdens de avonduren werd door het schoolbestuur een receptie aangebo den, welke de oud-leerlingen en be langstellenden in de gelegenheid stel den om te feliciteren. Niet minder dan 400 personen hebben daarvan ge bruik gemaakt Namens de oud-leerlingen werd door de heer J. Bak een kort woor^ gesproken. Hij bood de jubilaresse ge schenken aan. Na deze drukbezochte receptie bleef het schoolbestuur met zijn da mes, het personeel en mej de Bruin nog enige tijd genoeglijk bijeen. Min. Mansholt verdedig! regeringsbeleid Die wordi verkregen door arbeid JOHAN KAART IN •N HUIS VOL HERRIE Na een uitverkochte zaal met Heintje Davids komt Zondag 11 Juli 8 uur De Hollandse Koning van de Lach JO HAN KAART met zijn gezelschap in 't Gulden Vlies met de grootste klucht «lier tüden ,,'n Huis vol herrie". Daar mede is Johan Kaart tot zijn oude liefde „De Klucht" teruggekeerd. Bij Johan Kaart wil men brullen van het lachen en bij deze klucht is daar vol op gelegenheid. Niet alleen is Johan Kaart een prima artist, maar in zijn komische rollen is hij uniek in Ne derland. Om zich heen heeft hy uit sluitend eerste krachten verzameld o.a. Magda Janssens. Johan Valk, Het- ty Berger, Wilem Faassen. Joh. Bouwmeester-Kluun, Piet Urban etc. Men zal niet alleen uitbundig kun nen lachen, maar bovendien kunnen genieten van het uitstékende spel de zer artisten. Reserveert dus kaarten voor 'n Huis vol herrie en zorgt er voor Donderdag om 11 uur bij de kaartenverkoop aanwezig te zyn. StPancras LICHTING 1950 Voor de lichting 1950 zijn uit onze gemeente 14 personen ingeschreven. Deze zijn van bet geboortejaar 1930. Betrokkenen zullen vermoedelijk Sep tember—October voor de keuring Worden opgeroepen. Volle Concordia-zaal te Nrd. Scharwoude Het doel van d© verkiezingen wordt wel eens uit het oog verlo ren, aldus minister Mansholt. Het gaat om de Grondwetswijziging, die nodig is om de nieuwe status ln In donesië te bekrachtigen. Naast de Grondwetswijziging kan men echter ook oordelen over het Re geringsbeleid. Gebeurt dit? Slechts zeer gedeel telijk: Verschillende partyen gaan zich te buiten aan beloften. Als maar de helft van die beloften zonden wor den vervuld, leefden we na de ver kiezingen in een Paradys. Deze beloften kunnen niet ver vuld worden. De minister gaat dan uitvoerig in op het regeringsbeleid. Geen ernsti ge mens zal kunnen volhouden, dat dit beleid heeft gefaald. Het is dui delijk, dat de schuld die door de oorlog is ontstaan, gedelgd moet worden. Is het dan billijk om minis ter Lieftinck te verwijten, dat hy zware belastingen moet heffen? Is het niet misdadig om, zoals de heer Oud doet, te zeggen, dat de poli tiek van Lieftinck het land ruï neert?, aldus spr. Het Nederlandse volk moet besef fen, dat het een zegen is geweest, dat door de politiek van de regering inflatie is voorkomen. En het getuigt van een diep inzicht, dat de Vakbe weging een loon- en prysstop heeft durven aanvaarden. De regering had toen echter de plicht om te zorgen, dat het natio nale inkomen en de nationale goe deren zo goed mogelijk verdeeld wer den. Is de regering daar in gesiaagd? Spreker beantwoordde deze vraag volmondig met „ja". Als de rege ring alles vry had gelaten was er een chaos ontstaan. Ziet orn U heen in de andire lan den van Europa. Arbeidsonrust, ar moede heersen alom. RUST VERZEKERT WELVAART Welvaart kan niet door de rege ring worden gebracht. Die kan slechts worden verkregen door ar beid: En arbeid kan alleen tot stand komen als er rust heerst. Toch ko men van alle kanten klachten los. Dat is niet te verwonderen. Want al zijn de lonen en prijzen met el kaar in evenwicht gekomen^ de be hoeften van de mensen is enorm groot. Hebben de boeren nu reden tot klagen? Vergeleken met 1939 zyn de in komsten van de veehouders geste gen met 185%, die van de tuin- en landbouwers met 250%. Hun inkomsten zyn dan ook meer gestegen dan die van de arbeiders. Kan men dan in ernst volhouden, dat het regeringsbeleid de landbouw ten achter heeft gesteld? Laat men toch eerlijk en nuchter tegenover de zaken staan en de-ver kiezingen niet misbruiken door valse voorlichting. Dan belaagt men de democratie. GELEIDE ECONOMIE Men bestrydt de geleide economie met een veroordeling van de maat regelen der regering. Deze hebben met geleide econo mie niets te maken. Maar zyn al leen een uitvloeisel van de noodtoe stand na de oorlog. Zie echter naar de toestand van 19301938. Toen was er de vry held. En het gevolg was een noodlijdende boerenstand, een middenstand, die failliet ging en 400.000 werklozen. Wilt ge naar die vrijheid van Co- lijn-Oud terug? Er moet orde komen in de pro ductie; Niet door maatregelen van boven af, maar door nieuwe orga nen, waarin de mensen uit de be drijven zelf wat te zeggen hebben. De vakgroepen en bedryfsschap- pen, die ln de Duitse tUd zyn ont staan, deugen voor ons niet. Laat de boeren- en tuinderstand goed be grijpen, dat dan de grootst moge lijke waarborg wordt geboden voor een gezond bedryf, waarin ze zo groot mogelijke vrijheid zullen heb ben. DISTRIBUTIEVRAAGSTUKKEN Het verwyt, dat wel deviezen be schikbaar zouden zyn voor oorlogs materiaal. maar niet voor levensmid delen is een grove onwaarheid. Er waren niet meer levensmidde len op de internationale markt te koop. Dé Minister heeft nog nooit aan Lieftinck om dollars gevraagd voor levensmiddelen, die geweigerd wer den. Hetzelfde geldt voor de mate rialen voor de wederopbouw. Lopende vuurtjes Het is toch jammer, dat er zo eier en daar nog jongens zijn, die geen oog hebben voor de mooie parken, perken en plantsoenen in onze stad. Zij storen zich niet aan bord en ver bod en vernielen soms de mooiste en kostbaarste planten en bomen. Laten we hopen, „dat ze allemaal leren, het natuurschoon te sparen. Nu ik het toch over die planten en bloemen heb, wou ik U vragen, of U er al op gelet heeft, dat onze tuiniersop sommige punten in de stad perken met rood-wit-blauwe bioemen hebben aangelegd. Een goed ic'ee, zo'n natuurlijke vlag met de Jubileum -feesten. Ja. de tuiniers en hoven'ers m on ze stad doen niet zo maar wat. Hoeft U de rozen al zien bloeien? Ze d-jen het goed dit jaar. Maar zal er hier een plekje zijn. waar ze zo pracht'g groeien, als in het Rosarium, bij de Nassaulaan? Ik zou haast verlangen, dat er ook op andere punter, in de stad dergelijke rozen-plantsoenen wer den aangelegd. Dat grote loeder ging er met z'n vier poten boven staan, hield hot kleintje met blaffen en bijten onder zich en snauwde alle honden van dé buurt, die verontwaardigd kwamen toegerend, op een afstand. Overal bleven groepjes voorbijgan gers staan, er was niemand, die een hand durfde uit te stekenhet kleine hondje slikbekte en Jankte van anSstOpeens kwam een oude man naar voren stappen, in de ene hand zijn wandelstok, in de andere een steen. Opa heeft de grote, gele hond verdreven, een luid hoera was zijn beloning. Honden ik vind ze lief hoor honden kunnen lastig zijn op de weg, Ze kunnen vervelend voor Je fiets dartelen en ik denk, cfitt het wel hun schuld geweest is, dat Zondagmiddag de 9-jarige A. de H. (Arie of Albert zal-ie heten) met zyn fiets in het water van de Lindengracht plonsde. Gelukkig had een voorbijganger, de heer van G. de tegenwoordigheid van geest, om de drenkeling met de red- Door Straten en Buurtjes Pas over twee jaar zal, als de we reldproductie zich zo blijft ontwik kelen, de rantsoenering tot het ver leden behoren. Te vroege opheffing betekent, dat de armsten groter gebrek lijden. Het gaat er niet om een leger van ambtenaren ln stand te houden. Wie dit zegt maakt zich schuldig aan misleiding. Het gaat er om de voeding van het gehele volk zq goed mogelyk te verzorgen. Dit belang weegt by de Party van de Arbeid het zwaarst. INDONESI6 Uitvoerig betoogde de Minister hierna, dat inzake de Indonesische kwestie slechts overleg tot resultaat kan leiden. Laten wy goed besef- feh, dat de gespannen toestand in de wereld door een verkeerde ont wikkeling van de gang van zaken in Indonesië tot een derde wereld oorlog zou kunnen voeren. Er rust op de schouders van het Nederlandse volk een grote verant woordelijkheid, zo zeide de minister Wy vormen een lichtpunt in 'n duis tere wereld, wy gaan vooraan op het gebied van internationale samen werking. aldus Mansholt. De sociale politiek van Dreea is 'n zegen voor ons volk. Er kan echter nog veel verbeterd worden. De gro te winsten van de industrie mogen niet onaangetast biy'ven. Daartoe moet de Party versterkt worden. DE TUINBOUW Het kernvraagstuk is hier een be- hooriyUe beloning voor allen, die in land- en tuinbouw werken. Hierop richt zich het programma van de Party van de Arbeid. Er moeten gezonde levenskrachtige be- dryven komen. Daar kan de herver kaveling toe meewerken. Van de te grote bedrijven zal afgenomen moe ten worden om de kleine rendabel te maken. Er zal ln sommige gevallen inge grepen worden ln de particuliere eigendommen. Niet door de Staat, maar door de boerenorganlsatles zelf. Dat eist het algemeen belang. In Zwitserland, in Denemarken Is men al veel verder. Als men zelfa voor de kleine be- dryven een redelyk inkomen eist, komt men er niet: Dan worden de producten te duur. De bedryven moeten groot genoeg zyn om er een stuk brood op te •verdienen. Ook de landarbeiders moeten geschoold worden. De nieuwe organen ln de land en tuinbouw zullen in de toekomst Die spoorweg-afsluiting op de Ber- gerweg doet de laatste dagen van zich spreken. Verleden week Vrijdag maak te een jochie daar een luchtreis, een dag later kreeg een 18-jarige jongen een der bomen op z'n hoofd. „Daar kan ik nog net onderdoor", dacht hij, toen de weg werd afgeslotenhet was echter mis. De klap kwam tamelijk ernstig aan. Op het politiebureau kreeg hij een snelverband op zijn hoofdwond en voor verdere behandeling moest hij naar het Centraal Ziekenhuis. Het is verboden de overgang te passeren als de bomen naar beneden gaan. Daarop werd een 41-jarige da me door de politie attent gemaakt, toen zij een der spoorbomen van de Bergerweg tegen haar kin kreeg en daarna op het politiebureau een klacht indiende. Wat zouden er een klachten komen, als er geen spoorbomen waren Ook de honden kunnen tegen el kaar zo onaardig doen. Had U dat laatst moeten zien bij de Westerweg.^. wat een herrie van honden, Een grote gele hond had een klein zwartje te pakken genomen en deze op de rug op het asfalt gekeerd. dingshaak en met behulp van ande ren op het droge te brengen. Zo zie je maar weer, hoe onmisbaar die rèd- dingshaken zijn. Het gebeurt maar al te vaak, dat de haken nodeloos van hun plaats worden gehaald en in het water worden gesméten Het rijwiel van de onfortuinlijke fietser is later opgevist. Over rijwielen gesproken. De zwijntjesjagers worden weer erg bru- taaL Zaterdag werd op de Laat een fiéts gestolen, die op slot was gezet Nog geen uur later wist de politie echter de dief en de fiets te achter halen. De dief was een oude bekende van de politie en hij bleek in het bezit te zijn van een klein werktuig, waarmee de ringslolen geopend kun nen worden. Het is te hopen, dat het „fabrieksgeheim" ook achter slot en grendel gaat. De politie heeft nog een oneerlij individu gegrepen. Het was een 17- jarige kruideniersbediende, de in drie maanden twee duizend bonnen voor boter, suiker koffie, thee. olie ea kaas van zijn patroon had gestolen en had verkochtHij en de opljooer zijn naar het Huis van Bewaring o-er- gebracht. zelf regelend moeten optreden, zo wel wat betreft de hoeveelheid van te telen producten als de fondsvor ming om niet af te zetten produc ten te vergoeden. De tuinders zullen zelf de hand aan de ploeg moeten slaan. Zij zul len daarby op de steun van de Over heid kunnen rekenen. De Party van de Arbeid wil geen star staatssocialisme, waarbij alle bedrijven zouden zyn betrokken Maar de grote concerns zullen in 't belang van het Nederlandse volk ge socialiseerd moeten worden. Het Nederlandse volk kan twee wegen inslaan. Het kan de weg op van de orde en toenemende welvaart, gepaard gaande met een bepaalde ordening het kan ook de weg van de vrijheid opgaan, die naar chaos voert. Wie het wel meent met ons volk, verster- ke de Partij van de Arbeid, aldus be sloot de heer Mansholt zyn betoog, waarop de heer Kuiper na debat van A.R.-zijde deze vergadering sloot. De heer De Kadt, gaf een duide lijke uiteenzetting van het regerings beleid, de internationale en binnen landse politiek en de politieke ver houdingen in binnen- en buitenland. Hy was zeer te spreken over het werk van de huidige regering, welke strijdt voor sociale gerechtigheid en algemene welvaart. De eerste rege ring na de bevrijding, die van Scher- merhorn, had hoofdzakelijk tot taak, om het puin te ruimen, zy heeft dit Inderdaad gedaan en op dé blootge legde en nieuwgebouwde fundamen ten heeft het kabinet-Beel verder kunnen bouwen. HET COMMUNISME Hy wees op de politiek van Rus land en kon moeilijk anders doen, dan deze erhstig afkeuren. Wat in Tsjecho-Slowakye is gebeurd en wat er in Joego-Slavië 3taat te gebeuren, moet een iederrnet afgryzen vervul len en de ogen openen. De Russische politiek zuigt de landen leeg en vèr- moordt ze economisch, waardoor ze automatisch ryp worden gemaakt voor het communisme, j De communisten immers, het blykt uit alles, zijn er op uit het volk zo arm mogelyk te houden. Vandaar ook dat zy tegen het Marshall-plan zyn, het plan, dat beoogt de economische toestand van de landen van Europa te verbeteren. Na de rede van de heer De Kadt, waarin hij o.m. de Indonesische kwes tie besprak en Koos Vorrink verde digde, werd nog een op gramafoon- platen propagandistisch woord van Minister Drees, alsmede een korte rede van Voskuil, ten gehore ge bracht. Uier leek UITSTAPJE OUDEN VAN DAGEN Vrijdag j.L kwam het comité bijeen om de uitgaansdag voor de ouden van dagen vast te stellen. Men besloot dit te clcen op Donderdag 22 Juli. Dezelf de reis als 9 jaar geleden werd vast gespeld, n.L 9.30 uur start van Oter- leek naar Volendam en Marken. 12 u. vertrek naar Amsterdam, waar gedi neerd zal worden en daarna bezoek aan Artis Als de tijd het toelaat door Haarltms dreven naar Velzerend voor de koffietafel. Inwoners van de ge meente Oterleek, U krijgt zometeen bezrek van een comite-lid voor in zameling van de nodige gelden, bon nen of suiker, boter, snoep en rook artikelen, of bonnen daarvoor. Helpt allen mee, om de ouden van dagen een prettige dag te bezorgen. Ook. op de autobezitters wordt een beroep gedaan. VEEMARKT Op de Alkmaarse veemarkt van Maandag 5 Juli, werden 9 vette koeien en 53 nuchtere kalveren aangevoerd, die allen bestemd waren voor de Centrale. ALKMAAR, 5 JULI. Andijvie 5.50—12 p. 100 k.g., Spina zie 26—41, Postelein 5-26, Worteltjes 15—22; Tomaten 52—72, Groene kool -79, Spitskool 13.30—17.60, Rode kool 6—12, Tuinbonen 16—22, Aardbeien 2,60—380 p. slof, Uien 7—18 per 100 bos. Bieten 7—19 p. 100 boi, Bessen 50—100 p. 100 kg., Sperclebonen 180 178, Snybónen (stok) 130—170, Bloemkool 1 A 40-80 p. 100 stuk*. Bloemkool I 25—38, Bloemkool n II —22. Peulen 32—122. Dopper» 81—80, Worteltje» 11—23, Selderie 4—10, Selie 2—4, Sla 2—Nieuwe Aug. grote 813, Nieuw» Aug kleine 57,

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2