Hongaars economisch herstel vordert langzaam maar doeltreffend ALLERLEI Folklore in Brabant HET GEHEIM VAN DE GELE NARCISSEN Banden mei Wesien worden geleidelijk nauwer aangehaald, doch buurlanden blijven hoofdzaak VAN EEN A.NJVCORRESPONDENT De Iyiieu der industriële reconstructie van Hongarije zijn vastgelegd in een op SI December 1949 aflopende driejarenplan, dat beoogt de voor oorlogse productie in de verschillende branches met 52 tot 65 procent te overtreffen. De bedoeling de in de oorlog begonnen versnelde industriali satie van het land voort te zetten komt in deze cyfers duidelijk tot uit drukking. Voor een land, dat op eigen bronnen aangewezen Is en van bui tenlandse credieten zo goed als afgesneden is, lykt een dergelijke snelle herleving van het Industriële leven een zeer zware taak. Niettemin heerst er onder de economische leiders in Hongarije een grote mate van opti misme, dat in hoofdzaak gebaseerd is op de snelle resultaten, die sedert de geldstabilisering bereikt zijn. Nationalisatiesuccessen en tegenvallers Inderdaad zijn de plancijfers en ook do cijfers der vooroorlogse productie tn de afgelopen maanden in de mees te belangrijke industrietakken over troffen. In het bijzonder de mijnen, de zware industrie, de fietsenproduc- tle en de schoenenindustrie hebben Zich tot vér boven het niveau van 1938 opgewerkt. De katoen- en wol- hvdustrie zijn wat achtergebleven als gevolg van importmoeilijkheden, doch de opening van een grote staatsspin nerij zal, naar men verwacht, ook de textielproductie spoedig doen stijgen. De nationalisatie der industrie heeft eerst in Maart van dit jaar haar be slag gekregen. Slechts de kolenmij nen en de zware industrie werden reeds in 1946 onder staatsbeheer ge steld alleen in deze bedryven is het dus mogelijk de invloed van de na tionalisatie over een enigszins langer tijdperk na te gaan. De Hongaarse autoriteiten zijn over de bereikte re sultaten zeer tevreden en betogen, dat het in de zware industrie is ge lukt de verliezen weg te werken en zelfs met enige winst te produceren- De nationalisatie heeft aan het par ticuliere initiatief de nodige armslag gelaten door zich te beperken tot be drijven boven honderd man personeel en door de handel vry te laten. Inflatiekansen Het feit, dat na de geldstabilisatie en in het bijzonder in het laatste Y ve jaar de prijzen van levensmiddelen en gebruiksartikelen (byna alle bon loos in de winkels te verkrijgen) met 44 procent gestegen zyn, doet de vraag ryzen of er nieuwe iriflatie- tendenzen te bespeuren zijn. Da, Hon gaarse minister van financiën ont kende dit ten stelligste en achtte het yooruitzicht van een goede oogst de beste waarborg voor de stabiliteit van de nieuwe munteenheid. Ondanks de zware lasten is het gelukt het staats budget in evenwicht te houden en in het lopende jaar heeft men inplaats Van het voorziene overschot van 22 millioen reeds het zesvoudige van dit bedrag bespaard. De staatshuishou ding is zuinig en de ambtenaren zijn de laagste bezoldigde groep in het land. Het evenwicht is bereikt nadat grote bedragen aan Investeringen in landbouw en industrie zijn gestoken en ondanks het feit, dat het derde deel der begroting wordt opgeslokt door de reparatieverplichtingen en de buitenlandse schulden. Van de maan delijkse staatsinkomsten van 550 mil- Uoen moeten 120 millioen worden op gebracht voor deze schulden ofwel al les wat de bevolking aan directe be lastingen betaalt. De belastingen drukken dan ook zwaar op de in ver houding tto de prijzen toch. al veel te lage lonen en salarissen, doch de Hongaren waren ook reeds voor de oorlog ijverige belastingbetalers, eea niet onaanzienlijke verplichting is er ln de zorgen voor het staatsbudget gekomen sedert de Sovjet-Unie voor de derde maal een royaal gebaar maakte ten aanzien van zyn herstel- Vorderingen en deze tot de helft terug bracht. Voordien waren reeds graan- leveringen opgeschort en hadden de Russen volstaan met een gedeeltelij ke betaling in forint, die zij gebruik ten voor investeringen in de Hongaar se Sovjet-bedrijven, die vijf procent der productie-capaciteit omvatten. Nu onder deze drukkende lasten het bud get van de staat in evenwicht is ge bleven meent de minister van finan ciën het gevaar voor een inflatie vol komen'te kunnen opheffen. De bank- biljettenomloop is sedert December j.1. gestabiliseerd op 2 milliard bij 'n nationaal inkomen van 20 milliard en volgend jaar hoopt men dit tot 25 milliard te kunnen opvoeren. Belangrijke verschuivingen Dat het proces der* opvoering der productie met de hulp van het Mar shall-plan aanzienlijk had kunnen worden versneld, wordt ook door de communistische economen van het land grif toegegeven, zij het met de toevoeging, dat deze voordelen niet opwegen tegen de politieke voorwaar den, die zij aan het plan verbonden achten. De buitenlandse handel van het land begint zich geleidelijk aan te herstellen. Ook in dit opzicht hebben belangrijke verschuivingen plaats: in de eerste plaats gedicteerd door het uitvallen van de belangrijkste weste lijke exportmarkten Duitsland en Oostenrijk. Daarnaast evenwel onder gaan zij ook de invloed van de plan doctrine, die in de economie van Oost- Europa overheerst. De leider van de buitenlandse handel met de landen, die een plan-economie hebben „ten einde daardoor bevrijd te zijn van de invloed van conjunctuurwisselingen". Men wenst minstens vijftig tot zestig procent van zijn handel op deze lan den te concentreren. Men wenst ech ter ook de deur voor de handel met het Westen volkomen open te hou den. Met Groot-Briltannië Is zo Juist een overeenkomst gesloten tot ver drievoudiging van de wederzijdse le veringen. Engeland was reeds de 2e handelspartner van Hongarije en het werd iu belangrijkheid a.ken over troffen c.oor de Sovje.-Utïie, die in Aptl» j.u 'j. vierde ceel »«vn c'.'r im porten en «-en zesrl» deel van alle «j-.rten *'or haux rcrcnin? nam J-^go-SIasu en Tsjee .-S j^ akije zijn verder de grote handels»-ar*-.ers van Ho- xv r.« worden. Met i' .lec beert het land pas een liandclscontract voor vijf jaren gesloten en onderhan delingen met Sovjet-Unie zijn even eens gaande. Contact met Westen herstelt zich Doet Hongarije reeds 52 procent van zyn importen en 54 procent van zijnexporten met zyn nabuurlanden af. Voor de afzet van zijn industriepro duct/n ziet het land naar zyn naaste omgeving, aangezien het zijn valuta op een zodanig peil heeft gestabili seerd, dat zijn productiekosten verre boven de Westelijke markt liggen. Voor zijn groeiende aanbod van agra rische producten evenwel tracht het de handelswegen naar het Westen open te houden. In de loop van maand zullen handelsbesprekingen met Nederland beginnen en voorts worden de relaties met Zwitserland, Zweden, Noorwegen, Frankrijk en met Zuid-Amerika gaandeweg her nieuwd. Met aanzienlijke mogelijkheden tot het opvoeren van zijn agrarische pro ductie en tot het meer intensief ex ploiteren van zijn delfstoffen (bauxiet olie, kolen) is er voor de huidige lei ders van de Hongaarse republiek re den te over om de economische toe komst met optimisme te bezien. Maar zrj zyn realist genoeg om te beseffen, dat het pas uit de chaos herrezen land nog een moeilijke weg naar de toekomst te begaan heeft. (De Hoop Dit jaar heeft de Académie Frangaise, voor de eerste maal, haar .JPrix du Roman' niet uit- gereiktNa deze blfanco stem- ming werd een der candidaten omringd door een aantal vrienr den, die hem moed trachten in te spreken, door hem te verzekeren, dat hij het volgende jaar onge twijfeld de academische lauwer krans zou verwerven. Hij verge noegde zich, op zacht stamelende toon. met het volgende antwoord: .Ach. Hoop! enige troost voor de teleurstellingen, die wij zonder Jou niet gekend zouden hebben!" Stichting vraagt attentie I wy kregen van het bestuur van de Stichting een mapje met verschil lende gegevens toegestuurd. In de eerste plaats willen- wij on der de aandacht v&n onze lezers brengen, dat de slachtoffers van het verzet en de nabestaanden dier slachtoffers voor zover zulks nog niet is geschied, hun pensioenrech ten vóór 29 September moeten doen gelden. Aanvragen die na die tyd binnen komen, worden niet in behandeling genomen. Nadere inlichtingen worden ver strekt door de verschillende Districts- bureaux. Ten overvloede wyzen wjj belanghebbenden er nog op, dat het Hoofdbureau van de Stichting is ge vestigd te Amsterdam, Postbus 140. De resultaten van de inzameling, die in de maand Mei is gehouden, lopen soms ontzaglijk uiteen. Voor ons Gewest wijzen wy b;V. op de resultaten in twee plaatsen, Den Helder en Medemblik, Beiden brachten ƒ1.100 op, terwijl Den Hel der zeker 6 maal zo veel inwoners heeft Een zelfde beeld biedt het aan tal der vaste contribuanten. De pro vincie Drente staat hier boven aan. Stellen wjj bet cyfer per 1000 inwo ners voor Drente op 35, dan slaat onze provincie met slechts 15 een zeer onvoldoende figuur. Een opwekking om alsnog deze schade in te halen lijkt ons van deze plaats af niet overbodig. cWetenswaardig Het tuberculose-onderzoek van de veestapel zal ook in Engeland met kracht ter hand worden genomen. Men heeft daar nog wel een en ander in te halen I We hebben voor ons lig gen de cijfers, die betrekking hebben op het jongste onderzoek (Maart 1948). Daar blykt uit. dat op dat ogen blik nog geen 9% van de rundvee stapel in Engeland onderzocht was. In- Schotland is men verder Daar is byna 34 in onderzoek; Wat dat betreft staan we er in Nederland toch wel wat beter voor. Vrijdagavond heeft m het Ministerie de ondertekening plaats gehad van het Staten in verband met de Amerikaan De Minister van Buitenlandse Zaken, ondertekent het verdrag voor Nederla Hirschfeld, de Amerikaanse ambassad Minister van Boetzelaer van Oosterh van Buitenlandse Zaken te Den Haag bilateraal verdrag met de Verenigde se leveranties volgens 't Marshall-plan Baron van Boetzelaer van Oosterhont nd. Van links naar rechts: Dr. eur Dr. Herman B. Baruch, Z. Exe. out en Minister Lleftinck. Yluuuwi uit de, i&zeMJuwJfcet We wazze verlede week allegaar verlegen bloid. We zatte allegaar met meukele gezichte in de skeer- winkel; Want ja, je moete rekene, de melk was van de bon kommen! No en das een feist. Want ja, we hewwe mekaar niks te zeggen, maar dat gesjouw met die melkpotjes, nou ja, je dede ut van armoed, maar gezellig vonde we ut gien van allen. En die lui uit de stad, deer was ut hillegaar gien harden voor. En deer wazze we vezelf ut bloidst om. Want ja, wai hewwe niet graag, dat een aar in de armoed en beroer- digoid zit. Maar er was er ien tussen, die had nag z'n gewone zure gezicht. Er kon geen lachie of. Dat was Kees. Die ken verlegen nurks we ze. Persies zo'n onaangenaam mens uil- de Haarlemmerhout. Of leite we den zegge uit de Westfriese skeerwinkel. „Jullie benne ok bloid met een dooie mosk", zoid-ie op ut lest en hai spoog een bruine straal pruime- sop in de emmer van de barrebier. En die moppere. „Weer moet je nou zo bloid om weze", gong Kees veerder. „As nou morgen de melkboer komt, denk jul lie den, dat de vrouw nag meer melk konpt? Je hewwe er niet over te prakkezeren; Dus meer melk kroig je niet en meer pap ok. niet en a3 je soms nag een bordje pap kroige, den is ut pap zonder suiker, want die is altoid nag op de bon en deer kenne wai lang niet mee toe. Dus non benne jullie zo maar bloid en je kroige niks meer. Nou Ik moet zegge, jullie handjes benne gauw vol. Maar. moine niet". Uit. Punt. Klaas begon er van te snuiven. Teugen Kees in vezelf. Dat- ie een kankeraar was en zo. Afoin, dat had-le niet te zeggen. Dat wiste we zelf wel. Maar wai wazze vezelf nag zo stom, dat we viele Klaas bal, dat je begroipe, toe raakte Kees hil legaar op de non. En hai gaf ons lik op stik. „Jullie benne je verstand kwoit of jullie moete ut nag kroige", snauw- de-ie. ,^Vant jullie benne glad abuis, as je nou prakkezere, dat ut ge sjouw niet die melkpotjes ofloupen weze zei. Want van die gestanderi- seerde melk kenne de mense nag niet rome en den komme ze an butter maken niet toe.- Weet je wanneer ik pas bloid we ze zei? As de melk weer melk is, met zo'n vier of meer persent vet er in. Den begin ik te lachen. Eer der niet. Maar nou? Nei manne ik ken er nag wel om huile. Want nou moet die melk eerst nei ut fabriek en den wordt deer een zoodje room of- haalt en wat er overskiet magge wal hewwe. Ik heb van m'n woif hoort, hewwe. Ik heb van m'n woif hoort, dat ut nag wel derus anbrande wul ok. Das nag niet ut ergste. Ze hew we die room er ofhaalt. Den gane ze deer butter van make. Butter die we wel kwolt komme kenne in ut buitenland, maar teugen een proisie dat je er van huile zouwe. En deer moete wai nou van die magere melk voor gebruike. Nei man, as er weer volop volle melk te kroigen is, den hoor je Kees lachen". Om jullie de waarheid te zeggen, we wazze er meist stil van- Want ja er zit wat in. En nou bei je niet altoid te kankeren, maar je hewwe je toch ok niet altoid stil te hou wen. Op ut lest begon de barrebier; „Ja Kee3, er zit wat in jo, maar die devieze...." Maar toe was de bok hillegaar vet. „Jullie met je devieze", skreeuwde Kees, „jullie met je devieze, wat hew ik an die barrele. Leite ze voor moin part wat minder van die dure rommel koupe, zoas parfums en bontmantels en weet ik wat alle gaar meer Ut rooide er vezelf niks op wat" Kees zoi ei, dat wete we allegaar wel. Want ja, je moete die barrele er soms bai neme as je met een aar land handele wulle. Maar dat wazze we toch allegaar met um iens, dat we liever volle melk hadde as olleklonje. FIG-v.RO Revolutie in de film? De Fransman Armand Roux heeft een nieuwe lens uitgevonden voor het vervaardigen van kleu renfilms, hetgeen, volgens het Franse blad Paris Presse", „de grootste revolutie op filmgebied na de uitvinding van de geluids film" kan worden genoemd- Men beweert, dat met deze lens films in geheel natuurlijke kleuren kun nen worden vervaardigd. Holly wood schijnt er veel geld voor over te hebben. Explosie vernielde Carnegie-fabrieken Tengevolge van een ontploffing die brand veroorzaakte, is meer dan 40 pCt van de Carnegiefabrieken in Hli- noig (VS) verwoest. Meer dan 27 per sonen zijn gewond, onder wie 4 zeer ernstig. Volgens een schatting van de directie van het bedrijf beloopt de schade meer dan 1 millioen dollar. De ramp zou veroorzaakt zijn door 'n te grote hoeveelheid gas in de elec- trische centrale. Van een onzer lezers, die vanuit West-Friesland naar het plaatsje As- selt is vertrokken, ontvingen wy een beschryving van de jaarlijkse Sacra mentsprocessie, welke daar 13 Juni gehouden is. Deze processie wordt zo luisterrijk gevierd, als op niet vele plaatsen het geval is. Er waren 3.000 toe schouwers in het kleine plaatsje, die overal vandaan kwamen. Reeds dagen van te voren begin nen de schoolkinderen en oudere meisjes met het plukken van bloe men, waarvan bloemtapijten worden vervaardigd in velerlei symbolische voorstellingen; De patronen der tapijten worden afgebakend met verschillende kleu ren zand, als wit, zwart, rood, geel. In het midden komt een wit vak van 12 meter lang en een meter breed en daar naast aan beide kan ten een halve meter rood zand aan beide kanten. Daarna ter weerszyden weer een twee meter brede strook wit zanc^ waarop de figuren getekend wordenj die dan met bloemen van verschil lende kleuren worden Ingelegd. Daar na wordt alles weer met zanc om zoomd. Zo worden door de jeugd van Aa- selt 10 van die tapijten vervaardigd met grote toewijding en enorm ge duld. Drie dagen lang wordt er aan ge werkt tot de duisternis valt Tijdens de processie mag alleen de priester met het Allerheiligste daar over heen lopen, terwijl de mensen zorgvuldig aan de kant blijven. Dit jaar Is het geheel op kleuren film opgenomen, zodat er wellicht ln de bioscopen van te genieten valt. Het bewijs De bekende dichter, roman-, to neel- en scenarioschrijver Jean Cocteau gaf onlangs de volgen de vertrouwe/gkehem door een „big businessman' gedane mede deling, als volgt weer Het is maar al te waar, dat geld nog geen geluk brengt. Neem mij bijv. Ik heb vorig jaar vijftig millioen francs verdiend. Welnu, ik voel me geen greintje gelukkiger dan in 1946, toen ik slechts veertig millioen verdiend hadir l WOENSDAG 1 JULI 1948 Hilversum I 301 m. 7.00 en 8.00 Nieuws; 7.30 en 8.15 Gram.muziek{ 7.45 Een woord voor de dag; 9.00 Voor sohn; 10.30 Morgendienst; 11.00 Piano ssohn; 10.30 Morgendienst; 11.00 Piano recital; 11.30 Gram.muziek; 12.00 An- cora-trio; 12.33 Mandolineorkest; 13.00 Nieuws; 13.15 Cello en orgel; 14.00 Werken van v. d. Sigtenhorst-Meyer; 14.30 Ensemble „Bagatelle"; 15.00 Gr. muziek; 15.30 Metropole-orkest; 166.00 Voor de postzegelverzamelaars; 16.15 Voor de jeugd; 17.53 Sweelinck-kwar- tet; 18.00 Harmoniecorps; 18.30 Ned. Strijdkrachten; 19.30 Het actueel ge luid; 20.00 Nieuws; 20.0-524.00 Ver- kiezings uitslagen Hilversum H 415 m. 7.00 en 8.00 Nieuws; 7.15 en 8.15 Gram.muziek; 8.50 Voor de huisvrouw; 9.00 Klassieke gr. platen; 10.00 Morgenwijding; 10.20 Kookpraatje; 10.30 Voor de vrouw; 11.00 Populair non-stop! 12.00 Or kest Frans Wouters; 12.83 Zwitserse Jodelchib; 13.00 Nieuws! 13.20 Vaude villeorkest; 14.00 Gesproken portret ten; 14.15 Omroepkamerorkest; 15.00 Jane Eyre, hoorspel; 15.30 Voor de zieken; 16.00 Kinderkoor; 16.15 Het stond in de krant; 18.45 Vragen staat vrij; 17.15 Studio-orkest Beromünster; 18.00 Nieuws; 18.30 RVU-uitzending; 19.00 Verkiezingsuitslagen; 19.30 Voor de jeugd; 19.45 Lezen in de bijbel; 20.00 Nteuws; 120.0524.00 Verkiezingsuit slagen. FEUILLETON Spannend verhaal van EDGAR WALLACE - De detective keek naar zijn assistent en zijn gezicht had een harde trek aangenomen. „Whiteside," zei hij kalm, „vaardigs een bevel uit" tot arrestatie van Odette Rider, op de beschuldiging van moord met voorbedachte rade, Telegrafeer naar alle •tations om dit meisje aan te houden en laat mij de uitslag weten." Zonder verder een woord te spreken, ging hij de kamer uit en wandelde terug naar zijn kamers. HOOFDSTUK VOL Hoe Sam Stay tot zwijgen werd gebracht. w.r was één misdadiger in Londen, wiens gangen dag en nacht nagegaan werden. Het was volstrekt geen nieuwe gewaarwording voor Sam Stay om steeds een onverschillig-rondkijkende detective achter zich aan te hebben; maar voor de eerste maal in zijn leven was deze inbreker niet uit het veld geslagen of in het nauw gebracht door deze bewaking. De dood van Thornton Lyne was de vreselijkste slag, dié hem ooit had getroffen. En het had hem niets kun nen schelen, wanneer ze hem gearresteerd hadden. Want deze galgebrok met het lange droefgeestige ge laat, zo vol groeven, naden en plooien, dat hij een oude man geleek, had Thornton Lyne liefgeh^i, zoals hy nimmer iets had bemind in zijn woest en onvruchtbaar leven. Lyne was in zijn oog het een of andere goddelijk wezen, begaafd met hoedanigheden, die geen ander in hem opgemerkt zou hebben. In Sain's ogen kon Lyne geen kwaad doen. Volgens het oordeel van Sam Stay bezat hij alles wat mooi is in het menselijk karakter. Thornton Lyne was dood Dood, dood, dood. Iedère voetstap herhaalde dit ontzettende, ongelofe lijke woord. De man voelde niet meer alle andere pijn was overgegaan in deze vreselijke smart, die zijn deel was. En. wie was de oorzaak van dit alles? Wiens verraad had een einde gemaakt aan dit heerlijke leven? Deze gedachte deed hem knarsetanden. Odette Rider! Hy herinnerde zich de naam. Hij herinnerde zich al de be ledigingen, die zij deze man, haar weldoener, had aan- gegedaan. Hy herinnerde zich het lange gesprek, dat Lyne en hij gehad hadden op de morgen van Sam's vrijkomen uit de gevangenis en de plannen, die het gevolg daarvan waren. Hij kon niet weten, dat zijn held loog en dat-hij in zijn gekwetste ydelheid grieven verzon, die ongegrond en beledigingen, die nooit begaan waren. Hij wist alleen, dat de haat, die leefde in Thornton Lyne's hart, in Sam's oog een gerechtvaardigde haat, de oorzaak was van de dood van deze grote man. Hij liep doelloos naar het Westen, onbewust en zon der zich iets aan te trekken van zijn volger, en had het einde van Piccadilly bereikt, toen iemand hem zacht bij de arm nam. Hy keerde zich om en toen hij een goede bekende zag. trokken zijn dikke lippen zich op in een lelijke grijns. ,,'t Is in orde Sam," zei de geheime agent van politie grinnekend. „Er staat je niets onaangenaams te wach ten. Ik wil je enkel maar een paar vragen doen." „Jelui hebt dag en nacht niets anders gedaan dan vragen, sedert sedert dat gebeurde," snauwde Sam. Maar toch liet hy zich bepraten en meevoeren naar een bank in het Park. „Nu wil ik ronduit mét je spreken, Sam," zei de de tective. „Wij hebben niets tot je nadeel gehoord op Scotland Yard, maar wij denken, dat jij in staat bent om ons te helpen. Je kende Mr. Lyne; hij was erg aardig voor je." „Hou je mond,"-riep Sam woest. „Ik wil er niet over spreken. Ik wil er niet over denken! Hoor je! Hij was de beste kerel, die er ooit was, dat was Mr. Lyne, God zegene hem! O, mijn Godl Mijn God!" kermde hij, en tot verbazing van de detective begroef de verstokte misdadiger zijn gelaat in zijn handen. „Dat is zo, Sam. Ik weet, dat hij een goede kerel was. Had hij soms vijanden het kon zijn, dat hij tegen iemand als jij verteld had, wat hjj voor zijn vrien den verzweeg." Sam keek, met rode ogen, argwanend op. „Zou ik niet in moeilijkheden komen,wanneer ik sprak?" zei hij. „Volstrekt niet Sam," zei de politieman snéL „Kom, wees nu een goede kerel en doe wat je kunt, om ons te helpen en misschien, wanneer jij weer eens in moeilijk, heden komt, dat we dan ook eens een goed woordje voor je doen. Begrijp je? Was er iemand, die hem haatte?" Sam knikt$. „Was het een vrouw?" vroeg de detective, opzettelijk onverschillig. „Ja, dat was ze," antwoordde de ander met een vloek. „Vervloekte meid! Hij behandelde haar goed, dat deed hij, Mr. Lyne. Zij was niets, half dood van da honger, hij raapte haar van straat op en gaf haar een goede betrekking, en zij ging hem van alles beschuldigen!" Hierop volgde een reeks scheldwoorden, zo grof als de detective nog nooit had gehoord. „Zo'n meid was ze, Slade," vervolgde hij, volgens de gewoonte der misdadigers, de detective familiaar b|j| de naam noemende. „Zij is niet waard om op aarde rond te lopen." Zyn stem begaf hem. „Mag ik haar naam weten?" vroeg Slade. Weer keek Sam argwanend rond. „Kijk eens," zei hjj, „laat haar aan mij over. Ik zal met haar afrekenen en bemoei je er niet mee!" „Dat zou jou alleen in moeilijkhehden brengen Sam," merkte Slade op. „Noem ons liever haar naam. Begon die met een R?"

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 3