JIMMY BROWN ALS WIELRENNER Aan het strand stil en verlaten..*.1 DE INDUSTRIE KAN NOG MEER FRUIT OPNEMEN! auto besturen HET GEHEIM VAN DE GELE NARCISSEN VACANTIE ZOMER 1948 Een kaartjeleggen, midden op de dag, snauwen op de kinderen Onze werkzaamheden leidden ons naar een der vacantieplaatsen in Noord-Holland, die vorig jaar zulk een geweldige aantrekkelijkheid vormden. Toen overal en elke dag duizenden mensen aan het strand vertoefden en de straten van de bad plaatsen een Kalverstraat in het klein leken. Gebruinde mannen en vrouwen in luchtige costumes, elke dag genietend van de kostelijke zo mer, 'lle niet moe scheen te worden. We herinneren ons nog, dat er in verschillende bladen artikelen ver schenen, die er op wezen, dat we in ons lage landje ook een vaste- landsklimaat kregen, met warme zomers en koude winters. De koude winter is uitgebleven. We hebben het met de tegenwoor dige stand yan de brandstoffenvoor- zlenlng niet betreurd. Dat de zomer ons tot dusverre echter zo gruwelijk In de steek heeft gelaten, is minder mooi. Toen we dan op de zesde Juli van dit onhebbelijk jaar het bewuste dorp binnenkwamen, we noemen de naam niet (want het verschijnsel is niet plaatselijk maar landelijk) was de lucht weer grauw als gewoonlijk, de Noordwestenwind huilde als een No vemberstorm en een vieze motregen maakte het verblgf buiten niet aan genaam. De kraag omnoog liepen we de dorpsstraat door en hadden enkele ogenblikken later de zee voor ons. Baldadig en overmoedig zetten we ons neer op het open terras van een - hotel," dat op de zee uitkêek: Voor de ramen verscheen het hoofd van een uiteraard verwonderde ober. Aan zijn gelaatsuitdrukking was te mer ken, dat hij kennelijk aan onze geest Vermogens twijfelde. We kregen echter de koffie en maakten een praatje. Slecht was het voor de zakenmensen, die het van de vacantie moesten hebben, bat- slecht. Wel waren er veel mensen In de pensions, maar wie had er nu zin in een uitstapje? Je bleef liever in de huiskamer met ao mogelijk een electrisch kacheltje er bij. Er viel zo niets te verdienen. Haastig slobberden we de koffie op. Het begon nog een weinig har der te waaien en de witgekopte gol ven zagen er barbaars uit. Er was geen sterveling op het strand te be kennen. Een lege cassa We naderden de plaats, waar an ders duizenden zijn om zich voor het bad te metamorfoseren. Het cassa- hokje was leeg. De juffrouw had er de brul aan gegeven. Twee mensen, die voor de goede gang van zaken moeten zorgen, kleumden bijeen in een vertrekje en keken onthutst toen we manmoedig binnenstapten. We hebben ze direct gerustgesteld en verklaard, dat we geen pcging tot, zelfmoord in-de zin hadden en ook geen longontsteking wilden op lopen. We kwamen maar eens even praten: Och, wat viel er te praten! Niets immers. Je kunt toch niet eeuwig doorzagen over het slechte weer Dus gingen we maar weer en lieten de mannen in de eenzaamheid van de zomerdag achter. We geloven niet, dat er een vacantieganger is geweest, die zich in het zilte nat heeft gewaagd. Toen hebben we het stuivende strand verlaten. Want zó krachtig was de wind, dat het zand, ondanks de regen, nog stoof en hebben het dorp opgezocht om ons daar op de hoogte te stellen van de toestand. Het was een droeve parade. Er was maar weinig bloots te zien. Het verzoek en het verbod om zich niet in een al te luchtige kleding op straat te wagen, ten einde aanstoot te voorkomen, had ongeschreven kunnen blijven. Wat we tegenkwa men, waren dames", gekleed in dege lijke lange pantalons, ween warme trui aan, daarover een winterjas en als opperkleed een plastic. PlastiC3 in de meest bizarre kleuren. Wit, rood, paars, geel, groen, oranje, lila, mauve beige, kortom te veel om op te noe men. Slechts een enkel bloot been» en 'n half ontblote arm, welke lichaams delen rijkelijk waren voorzien van kippevel. U weet wel, een zeer be sliste aanduiding, dat de tempera tuur onaangenaam is. Zó liepen de vacantiegangers het dorp op en fleer te drentelen, gin gen hier een winkel binnen, stonden even met elkaar te praten, betreur den het dat ze het zo slecht trof fen, want de vacantie is voor velen niet zo erg lang. Hollands binnenhuisje Met een onbeschaamdheid, alleen aan een bepaalde mensensöort eigen, slenterden we tie dorpsestraat door, die stiller werd naarmate de regen nijdiger neerkletterde en keken de huiskamers binnen. In tal van ka mers zaten pensiongasten, dronken mismoedig hun koffie, snauwden nij dig op de kinderen (alsof die het konden helpen), waren reeds om elf uur in de morgen bezig elkaar het leven te vergallen door een partijtje bridge, waarbij vermeende fouten vanwege het sjagrijnige weer op sjagrijnige wijze werden uitgeplozen, tot stichting van degenen, die de blunders niet hadden gemaakt. Degenen, die wat beter met aard se goederen gezegend waren, veroor loofden zich de weelde om een extra gebakje te nemen, ook al ter ge legenheid van de zomer, terwijl in de hotels de gasten een wedstrgd hielden met de kelners in het. ver veeld kijken naar de tegen de ruiten kletterende regen.1 Mensen op leeftijd stonden voor raampjes van bovenkamertjes, waren blijkbaar pas uit hun bed gekomen, drukten hun néus tegen de ramen, trokken de wenkbrouwen op, haal den de hand door hun schamele haar dos en werden onzichtbaar. Naar alle waarschijnlijkheid werd een protest motie ingediend en in afwachting van de resultaten het bed weer op gezocht. Zomerdag 1948 in één der Holland se badplaatsen. Vastelandklim^at, stgging der ge middelde temperatuur, 's avonds een grocje om de opgedane kou te ver drijven! Het is om te huilen. Vooral voor de mensen, die er een boterham aan moeten verdiénen. Toen we weer in de bus stapten, die ons naar Alkmaar zou vervoe ren hoorden we een ijl stemmetje "'n lied aanheffen: „Aan het strand, stil en verlaten" Mogelijkheden voor de iruiiieelt De belangstelling van ons publiek voor het Nederlandse fruit, is in de oorlogsjaren en daarna sterk toege nomen. Sinaasappelen, bananen en andere Zuidvruchten waren niet te krijgen, de import van appelen uit overzeese gebieden, met name Ame rika en Zuid-Afrika, stond stil. Het is dus geen wonder, dat een gou den tijd aanbrak voor de fruittelers. Voor een groot deel hebben de kwekers hun taak verstaan. Ze heb ben deze jaren benut om een inten sieve propaganda vbor het Hollandse fruit te maken, terwijl tevens het besef onder hen levendig werd, dat wilde men een behoorlijke positie be houden op de binnenlandse markt, men aan de kwaliteit van het fruit en de verpakking er van de grootst mogelijke aandacht moest -besteden. Ons fruii is prima Wij behoeven toch de concurrentie van het buitenlandse fruit niet te vrezen. Wij kunnen zelf een prima product afleveren, maar dan moet er veel zorg aan besteed worden. Er moet veel gespoten worden, aan de bemesting zal men de nodige aan dacht moeten besteden, terwijl de rassenkeuze een voorwerp van aan houdende studie moet zijn. In dit verband wijzen wij op het prachtige werk, dat de Nederlandse Pomologische vereniging heeft ge daan. Ook* in ons gewest zijn tal van afdelingen gesticht en het aantal fruitkwekers neemt dan ook hand over hand toe. Juist dit toenemen van het aantal fruitkwekers baart in de telerskrin gen enige zorg, want' zolang er iri het buitenland geen afzetgebied is te vinden, zal het Hollandse fruit uit sluitend in het binnenland moeten worden geconsumeerd. Volgens mededelingen, gedaan op het Landhuishoudkundig congres te Maastricht, is er in ons land 56.000 H:A. beplant met vruchtbomen. Het merendeel daarvan bevindt zich in de Betuwe en Limburg. De oogst zal groter worde Zelfs al zouden er in de naaste toe komst geen jonge boomgaarden meer worden aangeplant, dan nog zouden de oogsten de 'eerste jaren groter worden. Een belangrijk deel is im mers nog jonge aanplant, die eerst langzaam aan op volle productie komt. Daar staat echter tegenover dat het binnenlands gebruik in Ne derland nog sterk kan worden opge voerd. In verschillende landen wordt per hoofd veel meer fruit gebruikt dan in Nederland. De welstand van ons volk houdt daar echter ten nauwste verband mee. Daalt het le venspeil, dan komt het gebruik van fruit in de knel. Geen wonder, dat de fruittelers dan ook zoeken naar andere afzetmoge lijkheden, waardoor ze niet zo vol komen afhankelijk zijn. Ze menen dit gevonden te hebben, door meer hard fruit door de indus trie te laten verwerken. Tot dusverre hield de industrie zich in hoofdzaak bezig met het verwerken van zacht fruit, als bessen, aardbeien, fram bozen enz. De vruchtenverwerkende industrie zal zich nu moeten richten op het vervaardigen van alcoholvrije dran ken, verkregen uit appels, appelwij nen, waardoor import van druiven- wjjn zou kunnen worden voorkomen. Ook het drogen van verschillende vruchten zal sterker dan tot dus verre ter hand moeten worden ge nomen. Voor de oorlog werden nul- li oenen kilogrammen .ingevoerd: Al leen reeds de vruchtenverwerkende industrie zal door grotere intensive ring vjjftig millioen kilogram fruit uit de markt kunnen nemen, waar door in het prijsverloop regelend zou kunnen worden ingegrepen. In streken, waar veel fruit wordt gekweekt* zou men tot het stichten van coöperatieve drogerijen kunnen overgaan, in samenwerking met de coöperatieve veilingen, waardoor de coöperatie zou kunnen optreden als koper op het moment, dat er een teveèl is. Ook hier kan door orde ning wel een en ander bereikt wor den! i De Italiaanse invaliden hebben aan de regering een ultimatum gesteld waarin zij een verhoging van de hun toegekende steun eisen. Zo de rege ring voor Maandag niet cp het ver zoek zou ingaan, zouden zij „zich aan de Italiaanse bevolking 'tonen zoals zij zijn". 5. Maar hoe populair Jimmy bij de voe'tbalmenigte mocht zijn, mevrouw Trapman had een verschrikkelijke hekel aan de aap. „Een brutale op vreter is hij", zei ze „en hij mag erg mooi voetballen, maar hij eet mij arm". Nu was het waar, dat Jimmy Brown waarlijk fameus kon eten. Soep bijvoorbeeld at hij niet per bord, maar per hele soepterrine. Ook de inhoud van de aardappel- en groente» schaal werkte hij in een minimum van tijd naar binnen. MOOGT GE EEN I ii In het eerst® geval, reed een za kenman uit Cleveland, die reeds 20 jaar chauffeerde, in een stadsstraat met 50 km. snelheid. Hij achtte dit een veilige gang, hoewel het motre gende, zodat hij het geoorloofd dacht, met zijn inzittende te discussiëren. Hij was omstreeks 50 voet van een kruispunt verwijderd en het verkeers licht stond op groen, toen een aan het trottoir geparkeerd staande auto plotseling voor hem begon te rijden. Deze manoeuvre pas op het laatste moment ontdekkende, week hg plot-* seling naar links, de andere automo bilist over zijn schouder heen ver vloekende. Een seconde later reed hij 2 voet gangers aan, die van de linkerzijde kwamen oversteken, doodde er één van en verwondde de andere. In het tweede geval bestuurde een aardige jonge dame een zware roadster op de linker rijbaan van een 4-banige- hoofdweg, (2 op iedere weghelft), in de nabijheid van Virginia Beach. Op een kruispunt aangekomen herinner de zij zich plotseling, dat zij hier -wenste af te slaan. Op de claxon drukkend met haar elleboog, fladder de zij vaag met haar linkerhand en op hetzelfde ogenblik draaide zij zelf naar rechts. Een dienst-auto op de rechtse rijbaan verbrijzelde haar auto: Een onderdeel van een secon de later ploegde een grote Sedan een vore in de dienstauto. Binnen 2 seconden hadden 7 auto's'zich opeen gehoopt. Gevolg: 2 doden en 6 ge- jvonden. - De Clevelandse zakenman maakte minstens 8 vergissingen, en was ten hoogste verbaasd en verontwaardigd, toen hij gearresteerd was. „Sinds wan neer is 50 km. per uur te snel?", vroeg hg. Hg wist niet, dat het rij den met te grote snelheid in verband met de omstandigheden, een straf baar feit is in de meeste plaatsen, zelfs als er geen limiet is voorge schreven en dat 50 km. op een natte stadsstraat te snel is. Hg wist niet, dat hg niet binnen 50 voet voor het kruispunt had kunnen stoppen, zelfs als hg het geprobeerd had. De Inge nieur Donald Berry, verkeersinge- nieur van de Nationale Safety Ber ry, heeft bepaald, dat een gemiddel de persoon van 40 jaar yA sec. nodig heeft om bij het eerste begin van een gevaar* te reageren en zijn voet op de rempedaal te plaatsen. In die tussentijd heeft de auto b$j die snel heid 33 voet afgelegd, en daarbjj komt nog 47 voet, zelfs met goede remmen, om de wagen tot stilstaan te krijgen. Bij dragelijke remmen wordt 100 voet de remweg. Bg een snelheid van 50 mgl per uur is er 186243 voet nodig om te stoppen. Hg sprong bij na uit elkaar, toen men hem beschul digde van roekeloos chaufferen: „Maar deze lieden staken over tegen de verkeerslichten in, en ik moest uitwijken, om die andere auto niet aan te rijden!" v De andere automobilist had even eens gearresteerd moeten worden, omdat hij niet in zijn achteruitkijk spiegel had gekeken om te zien of er iets naderde, omdat hg geen sig naal gaf en te snel van het trottoir op de rijweg kwam. Maar de zaken man zou de rook uit de uitlaatpgp en het draaien der voorwielen der geparkeerde auto hebben bespeurd, indien hij niet zijn aandacht had la ten afleiden door het gesprek met zijn passagier. Zoals een boswachter de tekenen van een spoor weet te lezen, zo moet een goed automobilist alles opmer ken. Dit is noodzakelgk, om, zoals dr. Walter A. Cutter op de N. Yorkse Universiteit heeft verklaard: Je moet er voor zorgen, om 5 auto's te besturen als je achter het stuur van één er van zit: je eigen auto, de auto vóór je, de auto achter je, de tegen ligger en de auto, die uit een zij straat of uit de wegkant kan komen schieten. De zakenman was zo ontsteld, dat hij te ver naar links uitweek. Wan neer hij zijn hoofd niet had omge draaid, om de andere automobilist uit te vloeken, had hij de beide voet gangers kunnen vermijden. Hij zou hen hebben zien balanceren op de trottoirkant en hun bedoelingen heb ben gewantrouwd, zelfs al ware het verkeerslicht voor hem en tegen hen. De last valt op de autobestuurder, en hij moet altijd denken, dat elke voet ganger en alle andere auto's, als gek ken zullen gaan handelen. De jonge vrouw, die de opeenho ping van 7 auto's veroorzaakte bij Virginia Beach, was goed opgevoed, speelde piano en had golf-, tennis- en bridgeles gehad. Maar haar enige onderwijs in chaufferen had bestaan in een aantal stormachtige' lessen van haar echtgenoot, die zelf meerdere ongevallen had veroor zaakt Zij keek waarschijnlijk nim mer in haar achteruitkijkspiegel, voordat zg haar manoeuvre maakte. Haar armsignaal was duidelgk veel te laat en het geven van een signaal belachelijk: Zjj mocht natuurlijk nooit naar rechts gaan, vanaf de linker rijbaan onder die omstandigheden. Zij had weer terug moeten gaan naar de rechter rijbaan; experts verkla ren, dat zulks reeds 1000 m. terug had moeten geschieden. Zij noemen dit soort van vooruit-denken in het snelverkeer: positiebepaling, en als een bestuurder nalaat dit te doen, zeggen zjj, dat hij bedelt om een on geval. De andere bestuurders in die 7-wagens-botslng waren ook in over treding, omdat zij te snel reden bö het naderen van een kruispunt. Zij moeten verder te dicht op elkander hebben gereden, en deden, wat dr. Herbert J. Stack noemt een „bum- perjachb". Een goede regel is om tenminste een wagenlengte afstand te bewaren voor elke 20 km. snel heid. Als bij een vermoedelijke snel heid van 80 km. zij ieder 4 a 5 wa genlengtes tussenruimte hadden ge houden, en wakker waren geweest, zou de botsing beperkt zijn geble ven tot de roadster en de dienstauto. De ene grond-zonde, die allen ge meen hebben, was een tekort aan begrip en eerbied voor wat nodig is om een auto veilig te besturen. Chaufferen sluit in een bijna con stante serie van snelle reacties op plotseling oprijzende verkeerssitua ties, en bg verschillende hiervan is de straf voor een fout de dood. Waar het nog gecompliceerd wordt door wat voetgangers en andere autobestuurders kunnen doen, ver eist het meer begrip van de mense lijke aard dan het besturen van een vliegtuig of meer bekwaamheid dan het laten lopen van 'n locomotief, welke volop automatisch wordt ge controleerd en tot de rails beperkt is: Maar de meesten besturen een auto even gedachtenloos en terloops alsof het een stuk speelgoed is. Deze houding is de grond-oorzaak, dat auto's jaarlijks in Amerika bgna 35.0()0 mensen doden en meer dan een millioen mensen verwondend Generaal Sjow Sjing Hsiang, bevel hebber van de 32ste divisie van de Centrale Chinese Regering, is door de militaire rechtbank van Nanking ter dood veroordeeld en gefusilleerd „om dat zijn operaties tegen de communis ten aan het Sjantoengfront mislukt zijn". Generaal Sjow Sjing Hsiang was bekend wegens zijn verbeten weer stand in Hoenan tijdens de Chinees- Japanse oorlog. WOENSDAG 14 JULI 1948 Hilversum 1, 301 m. 7.00 en 8.00 Nieuws; 7.30 en 8.15 Gram. muziek; 7.45 Een woord voor de dag; 9.00 Voor onze jonge zieken; 9.30 Morgencon cert; 10.30 Morgendienst; 11.00 Zang recital; 11.30 The Masqueraders; 12.15 Metropole-orkest; 13.00 Nieuws; 13.15 Orgelconcert; 14.00 Werken van Leosj Janacek; 14.30 PlantenpraaHje; 15.45 Goois kamermuziek-gezelschap; 16.15 Voor de jeugd; 17.35 Pianoduo De RsafA-Schutte; 18.00 Dameskoor; 18.30 19.15 Nederlands kamerkoor; 19.30 Het actueel geluid; 20.00 Nieuws; 20.15 Residentie-orkest; 20.45 Gram- muziek; 21.30 Dagslotbijeenkomst Bap tistenconferentie; 22.45 Avondoverden king; 23.00 Nieuws. Hilversum II, 415 m. 7.00 en 8.00 Nieuws; 7.15 en 8.15 Gram. muziek; .8.50 Voor de huisvrouw; 9.00 Werken van Richard Strauss; 9.35 Koorzang; 10.00 Morgenwijding; 10.20 Kookpraat je; 10.30 Voor de vrouw; 11.00 Popu lair non-stop; 12.00 Ensemble Vincen- tino; 12.33 Johan de Jong, orgel; 13.00 Nieuws; 13.20 Vindobona-schrammel'n; 14.00 Gesproken portretten; 14.15 Om- roepkamerorkest; 15.00 „Jane Eyre", hoorspel; 15.30 De Regenboog; '16.00 De Roodborstjes; 1615 Het stond in de krant; 16.45 Vragen staat vrij; 17.15 The Ramblers; 18.00 Nieuws; 18.20 Leo Fuld zingt; 18.40 Gram. muziek; 19.30 Voor de jeugd; 19.45 Lezen in de Bijbel; 20.00 Nieuws; 20.15 Staf- muziek der Amsterdamse politie; 20.50 „Schoppenvrouw", hoorspel; 21.55 Ma- lando speelt; 22.25 Vrouwenkoor; 22.45 Van boek tot boek; 23.00 Nieuws. tEUILLETON Spannend verhaat van EDGAR WALLACH - Hij wierp zich ongeduldig om op zijn legerstede en stak zijn hand uit naar zijn kopje thee, toen er zacht op de deur geklopt werd en Ling Chu de kamer binnen gleed. „De Vrolijke Man is er", zei hij en diende met deze woorden Whiteside aan, die iets meebracht in de kamer van zijn levendige, friss? persoonlijkheid, waaraan hij de bijnaam te danken had, die Ling Chu hem gege ven had. „Wel., Mr. Tarling", zei de Inspecteur, een notitie boekje te voorschijn halende „ik vrees, dat ik niet ve'el verder gekomen ben met het nasporen van Miss Rider, maar voor zover i kkan nagaan door navragingen op het bureau Charling Cross, zijn de laatste paar da gen verscheidene alleen reizende jongedames naar het vasteland vertrokken". „En je kunt niet een dezer indentificeren ®ls Miss Ri der?" vroeg Tarling op teleurgestelde toon. De detective schudde zijn hoofd. Ondanks zijn ogen schijnlijk niët-slagen, had hij toch blijkbaar een ontdek king gedaan, die hem plezier deed, want er was niets spijtigs in deze bekentenis, dat hij gefaald had. „Maar je hebt toch wat ontdekt?" opperde Tarling snel en Whiteside knikte bevestigend. ,.Ja", zei hij, „door een gelukkig toeval, heb ik een zeer wonderlijke geschiedenis gehoord. Ik maakte een praatje met enige der controleurs en probeerde een man te vinden, die het meisje gezien had ik heb een portret van haar. genomen uit een groep winkelbedien den en dit heb ik laten vergroten, wat zeer nuttig kan zijn". Tarling knikte „Terwijl ik met de man aan de uitgang praatte", vervolgde Whiteside, „kwam een trein-controleur er bij en bracht'een buitengewoon verhaal mee van Ashford. In de nacht van de moord gebeurde er iets met dé Continental Express". „Ik herinner mij, dat ik er iets overgelezen heb", zei Tarling, „maar mijn hersenen werden in beslag geno men door deze andere zaak. Wat "is er gebeurd?" „Een handwagen voor bagage, die op het perron stond, viel tussen twee rijtuigen, waardoor er een ont spoorde", verklaarde Whiteside. „De enige passagier, die gewond werd, was een zekere Miss Stevens. Blijkbaar had ze een lichte hersenschudding en toen de trein tot stilstand was gebracht, **Werd zij vervoerd naar het Cotage Hospital, waar ze op het ogenblik nog is. Toevallig is de dochter van deze treïn-conroleur ver pleegster in dat ziekenhuis en zij vertelde haar vader, dat deze Miss Stevens, vóór ze weer bij kennis kwam, sprak over Mr. Lyne en een Mr.Milburgh!" Tarling zat nu recht overeind en keek de ander mét halfdichtgeknepen ogen aan. „Ga voort", zei hij rustig. „Ik kon weinig te weten komen van de trein-contro leur, behalve dat zijn dochter de indruk gekregen had, dat de dame een wrok koesterde tegen Mr. Lyne en dat ze zelfs met nog groter minachtingsprak over Mr. Mil- burgh". Tarling was opgestaan en trok zijn zijden kamer japon uit nog voor de ander zijn notitieboek kon weg steken. eMt zijn knokkels sloeg hij op een gong en toen Ling Chu binnenkwam, gaf hij hem in de Chinese taal een bevel, dat Whiteside niet kon verstaan. „Je gaat naar Ashford? Dat dacht ik wel", zei Whi teside. „Wil je dat ik meega?" „Dank je", zei de ander. „Ik ga alleen. Ik heb idee, dat Miss Stevens de ontbrekende getuige in deze zaak is en dat zij meer licht kan verschaffen omtrent de ge beurtenissen van de voorlaatste nacht dan enig getuige, die wij tot nog toe hebben gehoord"., Hij merkte, dat hij een uur moestwarhten vóór er een trein vertrok naar Ashford en hij bracht dit uur door met ongeduldig het perron .op en neer te lopen. Hier was een nieuwe complicatie in het geval. Wie was Miss Stevens en waarom reisde zij naar Dover in de nacht van de moord? Hg kwam te Ashford en nam een rijtuig, om naar het ziekenhuis te rijden. De directrice van het Cottage Hospital stelde hem op één punt gerust. „O, zeker, Miss Stevens was nog in het ziekenhuis", zei ze en een zucht can verlichting ontsnapte hem. Er was altijd kans, dat zij reeds ontsnapt was en de mo gelijkheid bestond, dat ze dan weer moeilijk op te spo ren zou zijn. De directrice ging hem voor door een lange gang, die uitkwam in een grote ziekenzaal Vóór de deor van deze zaal, was er aan de rechterzijde een kleinere deur, „Wij hebben haar in deze aparte kamer gelegd, om dat de mogelijkheid bestond, dat zij geopereerd moest worden", zei de directrice en opende de eur. Tarling trad binnen. Hij stond voor het voeteneinde yan het bed en in dat bed lag eenmeisje, wier ogen de zijne ontmoetten. Hij stond pal,alsof hij door een schot was getroffen. Want „Miss Stevens" was Odette Rider..! (Wordt vervolgd)

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 3