f f Luchtvervoeractiviteit naar Berlijn bewijst V/estelijke vastbeslotenheid Harees Oudës ALKMAAR MEER DAN 25 JAAR V.O.POl'SiABKE Schuttersprobleem bij de Boys opgelost? BSV met 9-3 geklopt door sterke combinatie Zaterdagavond vond op het BSV- terrein te Bergen een vriendschap pelijke wedstrijd plaate tussen het le elftal van Bergen en een combi natie van Alkm. Boys. Bergen had drie invallers en in de Boys-combinatie stonden zes le elf- tolapelers opgesteld. Vooral de Boys- eombinatie apeelde vrij constant en menigmaal konden we van behoorlijk voetbal genieten. Dit kon men van BSV niet zeggen. De aansluiting tus sen de middenlinie en voorhoede liet veel te wensen over, waardoor er voortdurend een,grote gaping tussen deze twee linies ontstond. Doelman Vasbinder was wel heel slecht op dreef deze avond en aan hem is de nederlaag wel voor het grootste deel te wijten. Hij is niet doortastend ge noeg en heeft zeker van z'n collega aan de overkant, Kramer, wat kun nen leren. Brouwer (ex-Alkm. Boys) wilde tegenover zijn oude vereniging tonen, dat hij het nog niet verleerd was en zwoegde als van ouds. Bij de Boys schijnt eindelijk het sehuttersprpbleem bpgelctet te zijn. Om behoorlijke doelpunten te maken tegen een achterhoede als Hottentot Urbanus moet men toch wel van goede huize zijn. Scheidsrechter Buys floot uitste kend Over de wedstrijd kunnen we kort zijn. Het eerste kwartier gaat gelijk op, doch als na 18 min. spelen de Ley de bal goed doorgeeft aan van Geelen, knalt deze van 15 m. afstand de bal hoog in (01). Zeven minuten later wordt 't 02, opnieuw door van Gee len als Vasbinder vergeet in te grij pen. Bergen probeert het spel te ver plaatsen, maar Admiraal en Metselaar slaan bun mannetje en geven niet veel kans. De Boys vergroten hun voor sprong, weer door een fout van Vas "binder als van Zon vanaf de zijlijn hard op doel schiet en de keper de bal door z'n handen laat gaan (8—3). Een goede kopbal van Jb. Tuvn uit een voorzet van Brouwer belandt in ÏCramer's handen. Toch is het uitstel van executie als Metselaar het te mooi wil doen, waarvan Tuyn profiteert <13). Even voor de rust doelpunt van Zon voor de 2e maal en brengt hiermede de stand op 14. Na de thee probeert BSV de ach terstand te verkleinen en inderdaad gelukt het. Tuyn krijgt een corner te nemen. Metselaar verandert de bal van richting en Brouwer kopt in (2-4L Direct hierop doelpunt van Geelen echter van plm. 20 m., door de bal via de onderkant van de lat in het doel te laten verdwijnen (2—5). De Ley evenaart hem even later op de zelfde wijze (2—6)). Direct hierop doel punt van Zon nogmaals (27). Aan de andere kant schiet invaller van Schaik voor open doel naast. Een hard schot van Pesie vangt Kramer keurig. De Ley doet het aan de ande re kant beier (28). BSV is nu ner gens meer en een minuut later wordt het zelfs (29). 'Je aaruighe.d is er nu volkomen af. Toch. west van Schaik nog een goed derde doelpunt ts sco ren uit 'n voorzet van Brouwer '3.9). Met deze enigzins geflateerde stand kwam het einde van deze voor beid: elftallen nuttige oefenwedstrijd. Berger oudjes hadden onvergetelijke dag Hoewel het weerbericht 's morgens niet erg gunstig was, heeft het weer toch in alle opzichten meegewerkt om de tocht naar Amsterdam met de Ou den van Dagen tot een groot festijn te maken. Toen na zeer veel voorbe. reidingen eindelijk het moment van vertrek er was, zette, voorafgegaan door twee witgehelmde leden de: Rijksmotorpolitie om ruim 9 uur de stoet zich in beweging: S moderne autobusen 16 luxe auto's en een pro viandwagen. Ongeveer 220 oudjes met 40 begeleiders, verpleegsters, bestuur ders en bestuursleden waren op reis. De tocht ging over de Egmonden en Castricum naar het eerste doel het „Natuurbad Velserend". Daar aangekomen stond de koffie al gereed en rappe handen voorzagen de reizigers van brood en gebak. Er werd nog even in de speeltuin vertoefd. De 85-jarige Gerrit v. d. Steen maakte het te bont: hij ging met zijn vceten in de ringen hangen en hoofd en armen naar omlaag! Dit kon de politie niet tolereren en hij werd door de leden van de Heilige Hermandad naar de bus gebracht on. der grote hilariteit dei andere oud jes! Toen ging het weer verder: over Aerderhcut en Haarlem naai Amster dam. Wij kunnen de begeleidende ver keersagenten niet genoeg lof toe zwaaien. Aan hen was het te danken, dat de hele stoet in het zéér drukke Amsterdam bij elkaar is gebleven! Bij het Damrak lagen 4 rondvaartbo ten gereed om het gezelschap de schoonheid van Amsterdams grachten en havens te laten bewonderen. Allen hebben ten zeerste van dit vaartocht je genoten en ook hier werden versna peringen uitgedeeld. Nadat allen zonder ongelukken de auto's hadden bereikt ging de reis verder naar de Apollohal waar de lunch werd gebruikt. Daarna werd de terugtocht aan vaard. Bij de Hembrug ging men evenals bij Velsen met 2 ponten over en in de Alkmaarse Muziek tuin werd een keurig, eenvoudig diner geserveerd. Al spoedig stond toen Piet Nanne op de planken met enkele voordrach ten en de heer Dingerdis bedankte het bestuur en alle medewerkenden voor de rachtige cag. Spr. besloot met: „Het was lang geen gekheid!" Toen allen weer in de auto's waren gezeten ging het huistoe en klokslag 8 uur arriveerde de stoet weer ln het van Reenenpark, waar nog een ere rondje om de Hertenkamp werd ge reden, bij vrolijke muziek van Ber gens Harmonie. De vreugde steeg ten top toen de oudjes een ronde dans maakte, toe gejuicht door honderden Bergenaren, die op de aankomst hadden gewacht. Een woord van hulde voor het or ganiseren van deze onvergetelijke tocht is hier zeker wel op z'n plaats! Gevonden en verloren voorwerpen 8 TOT 15 JULI 1948 Gevonden: Zonnebril; damesarmbandje; bruine dameshandschoenen; portemonnaie m inhoud; zilverbon; gedeelte van een kunstgebit; hond; kist komkommers; ged. bonkaart; pop; blauwe ceintuur: zakmes; ceintuur damesjapon; collier (doublé)); bruin kinderschoentje (r). Verloren: leren voetbal (kl. maat); timmermans duimstok; leren voetbal; damesarm bandje met hanger; gouden herenzak horloge; vulpen in etui met mes en vulpotlood; zonnebril; blauwe shawl; rood overbroekje; koperen lepeltje; bril in etui; bruine actej^s met inh.; zwarte vulpen; bril; bruin lederen portemonnaie; damespolshorloge; bl. ceintuur; zwarte hond; wit babysokje.; huissleutel; korte bruine jas; zilveren broche; bruin zakmes; licht blauwe wollen hoofddoek; gouden broche; bl vulpen; zonnebril (plastiek); donker blauwe shawl; 3 snoepkaarten; 1 ro- kerskaart; leren tas (beige); jongens windjack; zijden s.hawl; lipssleutel. Koedijk Weinig belangstelling voor het Nuts-werk Vrijdagavond vergaderde het Nut in café Butter. De voorzitter, de heer Zwetsman, opende met een welkomst woord. Er waren buiten het bestuur precies drie leden aanwezig. Deson danks werd besloten de vergadering toch doorgang te doen vinden. Van de toneelclub NEA was het verzoek binnengekomen een subsidie te verle nen, hetgeen werd ingewilligd. Het hoofdbestuur zal worden verzocht een subsidie van f 100 te verlenen. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat het Nut momenteel 112 leden telt. Het financieel verslag van de pen ningmeester wees een nadelig saldo van f 83.62 aan. Uit het verslag van ac bibliotheek bleek, dat er een voor. delig saldo was van f 5.82. Nieuwe b.eken zullen worden aangeschaft. Hiervoor zal een bedrag van f 50 worden uitgetrokken. Door het vertrek van de heer Pes- man werd een nieuwe voorzitter ge kozen. Burgemeester Schellinger zal voortaan de voorzittershamer hanteren Het winterprogramma bestaat uit le zingen en films. De burgemeester zal een lezing houden over het leven der bijen. De kleine vrouwenavond zal dit jaar worden gehouden in café Butter, deze heeft zijn zaal gratis ter beschikking gesteld. Verder w rd be. sloten, dat de bijeenkomsten zullen worden gehouden elke derde Donder dag in de maand. NAAR OUD—VALKENVEEN Alle klassen van de o.l. -chool zullen op 30 Juli a.s. een reisje per autobus maken naar het vermaakscentrum Oud-Valkenveen. Voorwaar een evene ment voor onze schooljeugd. Znidschancoude Openlucht-samenkomst Op Zaterdagavond 24 Juli zal hier ter plaatse een openluchtsamen komst gehouden worden, uitgaande van de samenwerkende evangelisatie commissies. Op die avond zullen spreken: Dr. W. G. Harrenstèin van Weesp. On derwerp: „Van uitstel komt afstel" en Ds D. Henstra van Broek op Lan- gendijk. Onderwerp: „Veilige vlucht". Medewerking wordt verleend door het mannenkoor o.l.v. de heer Paul Kok en de muziekvereniging „Adven- do" o.l.v. de heer G. van Kalken. De ze samenkomst wordt gehouden in de Koog en vangt aan om half acht. Brj minder gunstig tveer in. de zaal van de heer P. Kramer. Zuid-Scharwoude BEROEPEN Ds. C. ten .Bruggencate heeft toe zegging van beroep omvangen naai de Ned. Herv. Gemeente te Oosier. hesselen-Westerbork (Dr.). Heiloo Om de gezondheid van het kind Voor de vergadering van de afd. Heiloo van het Centraal Genootschap oor Kinderherstellingsoorden bestond een behoorlijke belangstelling. Bij afwezigheid van drie bestuurs leden waaronder voorzitter en vice- voorzitter'werd de vergadering ge leid door de heer L. J. Hopman. De heer Hopman memoreerde wat sinds de oprichting in 1914 bereikt is, het bekostigen van 5860 verpleegdagen van uitgezonden kinderen. In 1942 dook de organisatie onder. Men had toen 300 leden. Direct na de bevrijding begon men de zaak flink aan te pakken, want nu was hulp meer dan anders nodig. Hét ledental steeg in 1947 tot 435 leden, met aan inkomsten f 983. De uitgaven waren f 609.91 o.a. ter bekostiging van 307 verpleegdagen en het batig saldo was dus f 373.09. In de kascontrole commissie werden gekozen de heren Oets en de Vries. Door het aftreden van mej. Rap en de heer L. J. Hopman werden in hun plaats gekozen mevr. v. Bokstel en de heer Avergaard, de laatste zal de financiën beheren. Dank werd gebracht aan de vele dames en vooral zuster Visser voor het vele werk volbracht in het belang van het kind dat verpleegd moet worden in een van de huizen van het Genootschap. De propagandist de heer Landsmeer gaf een zeer interessante uiteenzetting over het werk van het Genootschap na de bevrijding. Momenteel heeft men 511 afdelingen, er zijn weer 7 van de 11 huizen in gebruik, n.1. 4 g. bos en 3 z.g. ♦aehuizen, met een capaciteit van 850 kinderen. Er is een geweldig tekort aan ver- pleegruimte. Hij gaf verschilende tips om aan geld te komen voor dft mooie werk. Er werd een voorstel gedaan om van het batig saldo een gedeelte af te staan voor de wederopbouw van de nog niet in gebruik genomen huizen. Het was een goede avond, die zeker vruchten af zal werpen. JSoordscharivoude TWEEDE VEILING VAN GROVE EERSTELINGEN Donderdagmiddag werd in het vei lingsgebouw der Noordermarktbond de tweede „bonken veiling" gehouden De aanvoer door de leden van de Vierbond (dat zijn de veilingsverenj- gingen van Broek op Langendijk, Nrd Scharwoude, Warmenhuizen en Ob_ dam) bedroeg 145 wagons. De pViB was van f 11.10 tot 11-60 per lOO^k^ Op Zaterdag 24 Juli wordt weer een veiling gehouden. Er bestond van de zijde der hande laren weer grote belangstelling. Schoorl GESLAAGD Onze plaatsgenoot de heer Oebe Bootsma, leerling van het Amsterdam se Conservatorium, is geslaagd voor het Staatsdiploma voor Muziek, theo retisch gedeelte. Het examen werd af genomen in het Koninklijk Conser vatorium te Den Haag. Het is een zeer mooieprestatie, te meer daar de heer Bootsma in zijn vrije tijd de studie volbracht -heeft. Een van zijn leraren, de heer Willem Heystek, heeft de heer Bootsma be noemd tot repetitor aan zijn kerkkoor te Amsterdam. Uitslagen FNZ-examens Bij de op 13 en 14 Juli te Alkmaar afgenomen examens voor de zuivel- diploma's van de Alg. Nederlandse Zuivelbond (P.N.Z.) slaagden voor: Botermaker: G. Barkhof, Hoorn; Bosch, De Rijp; B. Bouma, Assen delft; G. Meurs, LJmuiden, K. Oos terkamp, Heer Hugowaard; P. H. J. Schutte, De Rijp en G. de Vries, IJ- muiden. Afgewezen 5 candidaten. Kaasmaker: E. Duursma, Wierin- gerwaard; N. A. de Groot, Schagen; G. Huijberts, Baarsdorpermeer; C. Mol, Castricum en E. Spaaij, Hoog- karspel. Afgewezen 3 candidaten. Centrifugist: B. Braam, IJmuiden; J. Engels, De Rijp; A. A. de Graaf, Velsen; J. Mantel, Lutjewinkel; R. C. G. J. Mulder, Amsterdam; J. v. Nigtevegt, Amsterdam; S. Terpstra, Amsterdam; J. Vegelin, Spanbroek; J. Weima, Amsterdam en J. C. Wil lig, M.-Beemster. Afgewezen 11 can didaten. Melkcontroleur-Zuivelfabriek: H. Brinkman, Avenhorn; A. J. M. Nijs- sen, Haarlem; C. Roeters, Amster dam; A Slegh, Texel; F. Vos, Velsen; B. Wokke, Limmen en P. J. Hartjes, Haarlem. Afgewezen 6 candidaten. Machinist: A. Feenstra, Worraer- veer; en W. v. d. Veer, Lutjewinkel. Afgewezen 1 candidaat. Stal- en Voedercontroleur; IJ. Fon- gers, Binnemvijzend. WOENSDAG 21 JULI 1948 Hilversum I 301 m. 7.00 en 8.00 Nieuws; 7 30 en 8.15 Gram.muziek; 7.45 Een woord voor de dag; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Symphonisch morgenconcert; 10.30 Morgendienst; 11.00 Zangrecital; 11.30 Gram.platen; 12.00 Piet van Egmond, orgel; 12,33 Metropoleorkest; 13.00 Nieuws; 13.15 Kerkconcert; 14.00 Kamermuziek; 14.30 Ensemble Bagatelle; 15.30 Grammu. ziek; 16.00 Postzegelpraatje; 16.15 Voor de jeugd; 17.35 De vijf Zakapa- ra's; 18.00 Harmoniekapel; 18.30 Re portage over het africhten, van politie honden; 20.00 Nieuws; 20.15 „Daniël" oratorium van J- van Westen; 21.40 Lezing over Nederlands nieuwe ker ken; 22.00 Vervolg „Daniël"; 22.45 AvoiTdoverdenking; 2&00 Nieuws. Hilversum n 415 m 7 DO en 8.00 Nieuws; 7.15 en 8.15 Gram.muziek; 8.50 Voor de huisvrouw; 9.00 Werken van Glazounov; 9.35 Beethoven-con cert; 10.00 Morgenwijding; 10.20 Voor de vrouw; 11.00 Populair non_stop; 12.00 Vindobona-schrammel'n; 12.38 Johan Jong, orgel; 13.00 Nieuws; 13.20 Orkest Frans Wouters; 14.00 Gespro* ken portretten; 14.15 Omroepkamer. orkest; 15.00 De Regenboog: 15.35 Ja ne Eyre, hoorspel; 16.00 Kinderkoor; 16.15 Het stond in de krant; 16.45 Vra. gen staat vrij; 17.15 Walsen; 18.00 Nieuws; 18 20 Weense operette.muziek 19.30 Voor de jeugd; 19.45 Lezen in de oijbel; 20.00 Nieuws; 20.15 Residen tie-orkest; 21.00 In de spiegel een raadselachtig beeld, hooi'pel; 21.50 Werken van Schubert; 22 10 Orkest Malando; 22.40 Johan Jong, orgel; 23.00 Nieuws. Rijkstuinbouwschool Bij de overgangsexamens van de Rijkstuinbouwschool te Hoorn werden van de eerste voorbereidende naar de tweede voorbereidende klas de vol gende leerlingen uit Alkmaar en om geving bevorderd: W. J. Buwalda, Sint Pancras; Jac.' Geels, Alkmaar; J. Gootjes, Heer Hu gowaard; S. Hartog, Heiloo; Th. J. H. d. Heyden, Alkmaar; Jac. Hollan der, Noord Beemster; G. J. Karssen, Z. O. Beemster; P. Oostmeyer, H. H. waard; Chr. Slot, Z. O. Beemster; N. H: Stuifbergen, Heiloo; J. Volkers, Heer Hugowaard. Bevorderd van de tweede voorbe reidende naar de eerste middelbare klasse uit daze omgeving: J. G. van Baarsen, Z. O. Beemster; W. H. Baar_ sen, Z. O. Beemster; Jac. Bakker, Bergen; C. Doodeman, Heer Hugo waard; F. Evers, Heer Hugowaard; P. Koedijk, Langedijk; Th. S. Lange- dijk, Langedijk. Bevorderd van de eerste naar de tweede middelbare klasse uit Alkmaar en omgeving: H. J. M. Geels, Alkmaar; J. L. Genet, Egmond aan Zee; J. Chr. Kuiper, Heer Hugowaard; F. Liefheb ber, Beemster; J. Wiering. Langedijk. Economische sancties tweede antwoord op blokkade Toen de drie Westelijke militaire gouverneurs elkaar Maandag weer te Berlijn ontmoetten, hebben zij de be sprekingen voortgezet over de plan nen voor West-Duitsland en de be zwaren, die daartegen van Duitse zij de zijn ingebracht. Tijdens het voorbije weekend heeft het in Berlijn niet ontbroken aan woorden en daden, die voor de Ber- lijnse bevolking en voor de Russische bezetting nog eens te meer de vast- beslo'ten houding der Westelijke be zetters moeten aantonen Vooral de aankomst der zestig Vliegende Forten op het Europesetoneel heeft op de Duitse bevolking een grote indruk gemaakt De luchtvaartadviseur van generaal Clay heeft in antwoord op de dreiging, die van Russische zijde tegen de luchtbrug werd geuit, kort en bondig geantwoord, dat op de vliegvelden der Amerikaanse zone de beste jachteskaders ter wereld staan. H-Hugotcaa rd OPENLUCHTSPEL VORDERT De plannen tot het opvoeren van een openluchtspel ter gelegenheid van het 50-jarig regeringsjubileum van H.M. de Koningin, eerst door diverse omstandigheden gestagneerd, begin nen thans vorm aan te nemen. Uitgekozen ia: „In 't lommer van de Oranjeboom", geschreven door W. Snitker, terwijl de heer J. A. Haak man, uit Bergen, de regie zal ver zorgen. Evenals dit met „Plant de Mei boom", opgevoerd in 1945, het geval was, is ook thans weder in brede kring medewerking verkregen. Divefse plaatselijke toneel-, zang en gymnastiekverenigingen zullen hun beste krachten afstaan. De jeugd is in verschillende groepen reeds druk onder leiding van lijders en lijdsters aan het repeteren. Gelegenheid om zich aan te melden bestaat tot 20 Juli a.s. op het ge meentelijk sportterrein en indien het weer die avond ongunstig is, in het lokaal van de Heiligenberg. Langedijk GESLAAGD N. v. d. Fluit en C. Bolkesteirf be haalden dezer dagen het diploma typen. Voor stenografie slaagden, R. Boon en Jac. Vijzelaar. Allen werden opgeleid door het Instituut Burdorff te Alkmaar. Overigens hebben de vliegers ook de zer dagen een antwoord gegeven. Terwijl Zaterdagavond door do Russen nachtelijke oefeningen van hun jagers in. de corridor werden aangekondigd, werd de vlucht in de nacht van Zaterdag op Zondag do meest succesvolle sedert het begin de* voedselvluchten. Het totaal aantal vluchten in 24 uur steeg tot 500, waarvan 283 Amerikaanse. Het totale vervoer in deze periode moet op 2500 ton worden geschat en hierby is een hoeveelheid van 650 ton kolen. Het kolenvervoer werd gister ver sterkt, daar ook de Britse machine# hun eerste kolenvluchten gingen uit voeren 't Uitgangspunt der Britse ko„ lenvliegers is Fassberg, e#n sedert! lange tijd ongebruikt vliegveld ten Noorden van Hannover. In enkele weken heeft men van dit vliegveld met behulp van honderden trucks en bulldozers in een soort ko len-station gemaakt, waar de kolen, ladingen via transportbanden recht streeks vanuit de spoorwagon in de vliegtuigen zullen worden geladen! Generaal-majoor Donovan, tijdens de oorlog leider van het Amerikaanse bureau voor strategische operatie», heeft hier verklaard, dat de afkondi ging van economische sancties tegen Rusland in dit stadium het beste middel zou zijn om de Russische blok kade te beantwoorden. Deze sancties zouden alom ter wereld moeten gel den en o.m. de afsluiting van het Suez-kanaal, de Dardanellen en het Kaiser Wilhelmkanaal voor de Rus sische scheepvaart moeten inhouden. In Amerikaanse kringen is de moge lijkheid van dergelijke sancties reed# herhaalde malen ter sprake gebracht. BELGISCHE SCHIP IN KAN VAL GEZONKEN Het Belgische vrachischip „Maris" van 1.444 ton is Zondag in Het Ka naal na een aanvaring met één 2.905 ton metend Indisch schip gezonken. De aanvaring geschiedde vermoedelijk tengevolge van mist. De bemanning bracht zich met de reddingboten in veiligheid en werd door de Indische boot aan boord genomen. Twee sleepboten, w.o. de Neder landse „Zwarte Zee" hebben Fal- mouth verlaten om hulp te verlenen. De politie van Saragossa (Spanje) heeft 13 personen gearresteerd, naar verluidt communisten, die aan een „terroristenschool" te Toulouse zijn opgeleid. De gearresteerden beschik ten over een voorraad machinegewe ren en ontplofbare stoffen. Steno-typiste met diploma Ned. Hand. Corr. zoekt een haar passende betrekking. Bra met opgave salaris on der no. VA 479 bur. v.d. blad Bijverdienste gevraagd. Jongeman die over veel vrije tijd beschikt, vraagt huis werk, onverschillig wat. Br. onder no. VA 477 bur. v.d. bl. Te koop gevraagd: Portefeuille Volksverzeke ring, Brand of Varia te Ber gen of omgeving door vak man. Borgstelling of koop som aanwezig. Br. onder no. VA 478 bur. v. d. blad. GEMEENTELIJKE SCHOOL VOOR VOORBEREIDEND MIDDELBAAR TECHN. ONDERWIJS TE ALKMAAR. Inschrijving van nieuwe leerlingen. De inschrijving wordt ge houden op Dinsdag 20 Juli a.s. in het gebouw der Am bachtsschool, des avonds van 19.00 20.00 uur. Leerlingen met het diplo ma Ambachtsschool of zij, die naar de 5e klasse van de Gemeentelijke Avond school voor lager Nijver heidsonderwijs zijn bevor derd, kunnen onmiddellijk worden toegelaten onder overlegging van hun rap portboekje en een verkla ring van de directeur, dat ze voldoende aanleg hebben voor voortgezette studie in de technische-vakken. In bijzondere gevallen kunnen ook andere leerlin gen worden toegelaten, mits z9j aan de gestelde eisen van ontwikkeling voldoen. De school geeft opleiding voor het toelatings-examen ener Middelbaar Techn. School, terwijl een bewijs te zijn ge. slaagd voor dit toelatings examen de gelegenheid open stelt 'tot het examen voor één der Nijverheidsakten. De lessen worden in de avonduren gegeven. Aanvang 17 Aug. a.s. Nadere inlichtingen bij de directeur J. Arnoldus. WONINGRUIL In Medemblik huis met 5 kamers, keuken, bijkeuken, schuur en tuin aangeb. in ruil voor woning in Alkmaar of naaste omgeving. Br. on der no. VA 476 bur. v. d. blad Openbare leeszaal en boekerij NIEUWE CATALOGUS verkrijgbaar, 85 eent 0 WEGENS VACANTIE GESLOTEN van 26 Juli tot en met 14 Aug. a.s. Gevraagd: MEISJE voor de dag. H. v. d. WINDEN, Ken. nemerstraatweg 28. In gezin met 2 kind., 6 en 4 jaar te Amsterdam, mod. kleine flat, per 1 Sept. ge. zocht JONG MEISJE, als hulp in de huishouding. Aanb. bij BAKKER, Stati- onsstr. 4, Bergen N.-H. MEISJE gevraagd voor dag, of dag en nacht. Mevr. BOONSTRA, Nic. Beetskade 12, Alkmaar. Gevra agd: Prima Verkoopsier ManufadurenSancfel l REEDS zijn in J. P KOKKES TANDARTS vanaf Maandag 19 Juli spreekuur UITSLUITEND Maandag-, Woensdag-, Vrij dagavond 78 u. Zaterdag middag 23 uur. werkzaam: D. MEPPELINK TH. NIEROP—GROOT P. BOOTS J. FLORIS P. DE MOEL B. ARENDS Woensdag a.s. wordt aan deze erelijst toegevoegd: JOH. VAN DE POL, Nieuwpoortslaan'128 21 Juli is hij 25 jaar als broodbezorger in onze dienst. NETTE JONGEMAN, met eigen bed, zoekt NET KOST- 'HUIS, geen beroeps. Br. onder no. VA 480 bur. d. blad. Orize 16m' grote B. M. bouw Alberda Sneek, bie den wij te koop aan, geheel zeilklaar, compl. en in goede staat. Tevens een JOHNSON SEA- HORSE BUITENBOORD MOTOR, 2 cyl. J. W. SCHMIDT, Heiligland 38 b, Alkmaar. GULDEN VLIES Tel. 2451 MAANDAG 26 JULI, 8 uur, een groep van het Weensche Staatsopera Ballet onder leiding van ERWIN POKORNY. Uit het programma o.a.: „Fledermaus" van Joh. Strauss „Donauwalzer" van Joh. Strauss „Wiener Rendez.vous" van Jos. S'u ss „2de Rhapsodie" van Liszt „Petruschka" van S'trawinsky Entrée 1.50—3.50. Plaatsbespr. dag. v. 11—1 uur. ALG. BOND OUDEN VAN DAGEN NEDERLAND Secr. Bothastraat 42 Rotterdam Openbare vergadering op Donderdag 22 Juli 1948, om 2 uur n.m. in het WAPEN VAN HAARLEM, Magdalenastr., Alkmaar Spreker 'de heer P. C. TROUWBORST, Bondsvoorz. Onderwerp: „Ouderdomspensioen" Gratis toegang zowel man als vrouw boven 55 jaar

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 4