z --m ïluuwA, uit de tJbee\uiinket In deze dagen gaan onze gedachten naar Engeland, waar Nederland» kleu ren tijdens de Olympische spelen door onze beste athleten. voetballers, zwemmers en zwemsters verdedigd w-orden. Op Je fote links: Piet Kraak aan het werk. Zullen hU en z'n ploeg 't ver brengen in het voctbaltournooi Rechte Wim Slükhuis. ongetwijfeld éen der weinige troeven op athletlek gebied, die ons land ezet. „Wat benne er toch een verskillen de njense in de wereld", begon de barrebier ut weltelukse gesprek. A- foin, deer hadde we gien dispuut over op te zetten, wa..t dat wete we nou we' zo'n beetje E' benne zo veul voïke, dat dee- hii je allien al een zóod soorte. Maar ut bleek, dat de barrebier dat vanhillekendal niet be doeld had. Nei, ut gong over heel wat aars. Je moete ut maar nulle kenne. De barrebier bedoelde ut zo, dat er in ien volk zo'n verskil was. Kees haalde z'n neus op. Want hai zoi dat er in ien gezin soms een groot ver skil wat tussen de ien en de aar. A- foin op ut lest kwam de barrebier voor de dag. „Koik erus", zoid ie, „je hewwe mense, die ut altoid even drok hew we en as ut er op an komt, verzette ze nag gieniens veul werk. Deer ver- koik je je soms op. En je hewwe soms ok mense, ut is net of ze nooit wat doen en toch benne ze altoid op toid klaar. Deer zat ik nou van de week zo erus over te prakkezere. Dat kwam zo: Ik zat van de week in ut spoor tussen een stik of wat burgemeisters in en ik hield me vezelf stil, want in zo'n gezelskap kenne wai niet mee- komme. En ik luisterde maar. En nou kwam ut hier op neer dat ze ut allemaal verlegen drok hadde. Ver- gadere hiervan en vergadere deervan en den weer gehannes met de We deropbouw en den dut en den dat. Afoin, ik geloofde, dat. Want je as zokke mense dat zegge, weerom zou je dat niet gelouve. Afoin nou wul ut toeval dat ik een dag later de krant las en deer stond in, dat de lede van de Tweide Kamer ok nagal wat te verhapstikke hewwe. En dat wul ik ok graag gelouve, want er komt nagal wat koiken. En as je den zo'n beetje op de hougte bloive wul- le, den neem ik an, dat je je toi-J wel nodig hewwe zelle." „Ik snap al weer je heen wulle" zoi Kees en z'n hele gezicht was ien groins. „Das best", gong de barrebier deur „maar lelt moin den nou erus an ut woord, want das al een toid leden en ik wul de dreid nou graag vasthouw? Dus ut is zo, de burgemeisters hew- we ut drok, de kamerlede hewwe ut ok drok. Das ien soort mense. Maar onder die zelfde soort hei je er ok. die hewwe ut bepaald hiilekecdal niet drok. As burgemeister niet en as ka merlid niet. Welnei, je hewwe er on der, die burgemeister van een grote plaas benne, maar metien nag kamer lid. Ik las ut lest nag van de burge meister van de Helder. Die is nou ok pas weer lid van de Tweide Ka mer worren. En nou zou ik zo zegge, dat de Helder ok niet zo'n kloin plaassie is en er zei met de Wederopbouw en zo nag al ut ien en aar te doen weze. En nou vraag ik mezelf al de hele week of, hoe dat, nou ken. En ik be gin mezelf hoe langer hoe meer een sukkel te vinden. Want ja bai moin is ut zo, dat ik ut op moin menier ok drok heb met m'n klandizie in de skeerwinkel en den moet ut uit we ze, want aars den loupt ut bai moin over de hand. Den hei je kans, dat ik de beerde er niet goed ofhaal". „Ik ken je nag wel starker staaltje vertelle", zoi Klaas, „meister Oud, die is burgemeister van Veerder kwam-ie niet. De barrebier nam ut woord weer. „Houw maar op Klaas. Er benne nag wel meer zokke gevalle. Ut is verdubbelkme of zokke mense alles kenne en of ze overal toid voor hewwe. Wat ut is dat weet ik niet persies. Maar er is wat an ut handje. Of die burregemeesters hew we ut niet zo drok, maar dan moete ze deer niet zo over peeuwe, of die kamerlede hewwe ut niet zo drok en dan moete die er waffel houwe of die mense die zo'n stik of wat baantjes tegeloik hewwe benne verlegen knap pe bolle en ze kenne werke as een peerd." „In ieder geval hewwe ze gien last van de loon- en proisstop," zoi Kees zo bai z'n neus langs, „want ut mes snait over twei kante. Ut is toch in ieder geval een dubbel salaris. Ik heb dat ok lezen, deer In de Helder. Deer werd de Burgemeister fieleseteerd namens de hele burgerai in de Raad, want ze vonde ut zo foin. dat hai nou in de Kamer zat. Afoin. wai zelle wel te stom weze om ut te begrolpen, maar ik doch zo, dat as de Kamer een paar weke achter me kaar vergadert ls de Burgemeister een paar weke voor gien mens te spreke. Of hai komt niet in de Ka mer en den deugt ut ok weer niet. Afoin, leit ze in de Helder blold wez? maar ut is bai moin net as bai a- barrebier, ik kan er slecht bai." Figaro. Hei ideaal van de klanieh van de SkeerwinkelEen ou derwetse Wesifriese irouwparilj, mei hoge hoed en echte kap en daarna zo'n gezellige bruilofi

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 11