Journalist werkt voor Deense musea Alkmaarse wandelaars enthousiast ontvangen „HET VIERDE BEEST' Y.I.O.S. Alkmaarse Boys comb. 3-3 Het sportfeest in Sint Pancras kreeg een mooi besluit Wal de heer Rafn bereikte I Komt Heemskerck's schilderij naar Alkmaar terug Het is laat geworden voor Eyvind Rafn, hij stapt haastig op en zal juist de kamer verlaten als ik hem een laatste vraag stel. „Tevreden"? „Och, ik ben niet zo gauw tevreden over mijn resultaten", antwoordt tij en nu zit ik mij dan af te vragen of Eyvind Rafn toch niet te beschei den is geweest. Ik ben geneigd om hem morgen te zeggen: „Mijnheer Rafn, U heeft iriij verteld wat U in de afgelopen maanden in Nederland heeft gedaan, kijk hier heb ik alles opgeschreven en als ik dat nu nog eens overzie ben ik van mening, dat die resultaten niet gering zijn". Maar dan bedenk ik ineens dat hij zijn doel nog niet helemaal heeft be reikt en ik besluit hem voorlopig rustig zijn gang te laten gaan. Intussen kan ik toch niet nalaten te zeggen dat Eyvind Rafn in vele landen van zich heeft doen spreken als een journalist van groot for maat. Hij heeft getoond een man te zijn, die zijn hersens weet te gebrui ken. zijn ogen goed de kost geeft en zich laat leiden door een goede neus. Eyvind Rafn heeft naam gemaakt door zijn gedegen opbouwende arti kelen, geschreven met een Pen die op het juiste moment op het papier werd gezet. En nu zult U mij dan vragen wie Eyvind Rafn is en wat hij hier in ons land zoal heeft bereikt. U ZUIT HEM REEDS KENNEN Bij het beantwoorden van die eer ste vraag kan ik er op wijzen, dat Wij reeds enige weken geleden Eyvind Rafn voor de eerste maal aan onze lezers voorstelden als de Deense jour nalist, die een opzienbare ontdekking had gedaan. Wij publiceerden uitvoe rig artikelen over een schilderij van de beroemde Hollandse 15e eeuw meester Maerten van Heemskerk, dat Oorspronkelijk een plaats had gekre gen boven het altaar van de Grote Óf St. Laurenskerk te Alkmaar. Het machtige drieluik is tenslotte in Zweden terecht gekomen, waar hei zich nu nog bev'ndt. En het was de Deense journalist Eyvind Rafn, die In Alkmaar tot de ontdekking kwam dat men Holland een geheel an dere lezing gaf over de geschiedenis van het schilderij dan de Zweedse kunsthistorici. Zijn onderzoekingen namen een ver rassende loop, de gegevens die hy Vergaarde waren zo interessant, dal de Stichtingsbesturen van ,,De Vrije Alkmaarder" en „Nieuwe Schager" bcsioten de heer Rafn de gelegen heid te geven als gast van ons blad Bijii nasporingen voort te zetten en hem alle medewerking te verlenen. Als ik moet zeggen wat de heer Rafn dank zij die medewerking van •nze kranf heeft bereikt en wat er tensiotte ook door het initiatief van beide bladen ot stand is gekomen, dan kan ik wellicht beter alles neer schrijven, wat de heer Rafn mij op deze middag vertelde. De Deense journalist kwam op 21 April van dit jaar naar ons land en hij vertoefde eerst in Arnhem en in Rotterdam om daar artikelen te schrij ye. over de vernielingen van de ooi log en de resultaten v?- de wederop bouw. Zijn indrukken over de huidige s* (uatie in beide steden werden inmid deis m enkele Scandinavische bladen Weergegeven. In Delft interesseerde hem 't wereld beroemde porselein en in Leiden be Bocht hij het Prentenkabinet mei de mooie kopergravures, waarvan hij Ook een fraaie verzameling bezit en Waarover ook wij reeds iets publi ceerden. Eyvind Rafn is een veelzijdig jour tialist, hij zal niet alleen schrijven over de wederopbouw, over het porselein, de bloembollen en de Hollandse kaas. bij interesseert zich ook voor de kunst soliatten en de musea van o.a. Utrecht, Amsterdam, Har-riem, Leiden en Rot iterdam enzijn artikelen hier Over worden gewaardeerd. Deze journalist doet echter meer dan schrijven £.Ueen, hij heeft met de directie van Deense musea afgespro ken, hen geregeld van zijn bevindin gen op de hoogte te houden. „Indien U iets vindt v/at ons kan Interesseren, schrijft het dan direct. ÏWij kunnen dan misschien een uitwis Beling tot stand brengen" heeft men de heer Rafn gezegd. Zo kunnen wij hem dus als bemid delaar beschouwen en 'k vraag hem: (JEïeeft U als iets gevonden?" „Het Scheep"aart Musea van Amster dam bezat een niet al te goede koper gravure van de beroemde Deense astronoom Tycho Brahe, die om streeks 1550 leefde. Deze was een leraar van de Hol landse astronoom Johan Bleu en ik wist dat de Denen van deze man gaai He een kopergravure wilden hebben. Zij zullen die nu van Uw land krij gen in ruil voor een goede kopergra vure van Brahe". HEEMSKERKS SCHILDERIJ „Het is nu al weer n eer dan zes Weken geleden dat U zich in Alkmaar- ging wijden aan de wederwaardig heden van Heemskerck's schilderij, dat zich bev'nc1. in de Lutherse kerk van de Zweedse s*ad Linköping. Wij hoopten dat het mooie schilderij weer naar Alkmaar zou komen. Is die hoop gerechtvaardigd, vraag ik," „Ik heb enige malen een onderhoud gehad met de burgemeester, Mr. Dr. [Wytma en onlangst heb ik hem kun Den mededelen dat de bisschop van Lir.köping bereid is over de uitwis Beling te onderhandelen. Alkmaar kan het grote schilderij tanig krijgen in ruil voor een oude Go thische kast die zeer goed in de kerk zou passen. Burgemeester heeft hier over met de Commissaris van de Ko ningin in de provincie Noordholland gesproken en beiden interesseren zich levendig voor de zaak, antwoordt de heer Rafn. MARINE MUSEUM De ViceAdmiraal van Denemar ken en dc. D recteur van het Deense Nationaal Museum zijn bezig een Ma rine Museum in te richten en zij inte resseren zich voor een s-hilderij voor stellend de Slag in de Sont, Jat in 1658 door Willem van de Velde de Oude werd vervaaidigd. Op dit schilderij (In het stedelijk Museum te Alkmaar) ziet men name lijk het Hollandse oorlogsschip in strijd gewikkeld met Z~/redse sche pen. Hun belangstelling gaat tevens uit naar een model van het Holland se oorlogsschip Josua dat in 1655 in Hoorn werd gebouwd dat dat door de heer Rafn in het Museum te Hoorn werd getroffen. „Zijn Uw landgenoten van plan het schilderij uit Alkmaar en het model van het schip Josua in eigendom te verkrijgen?" „Ja zeker, wij hebben in Denemar ken oude documenten over douanebe palingen waaraan de Hollandse sche pen zich vroeger in de Sont moesten onderwerpen. In Utrecht stelt men veel prijs op deze papieren en het is mogelijk dat men deze zaken te gen elkaar kan uitwisselen. Misschien zijn de Hollanders bereid het schilderij en het model voor eni ge tijd aan het Marine Museum af te staan. De burgemeester van Hoorn heeft rnij onlangs medegedeeld dat er een nieuw model van de Josua ge bouwd zou kunnen worden. Ik werk nog steeds aan deze zaak". Eyvind Rafn heeft *n de afgelopen weken, die ï»tj als gast van ons blad in Holland doorbrengt nog aan twee andere zaken gewerkt en omdat het er naar uitziet dat. hij met deze ar beid gunstige resultaten gaat berei ken menen wij onze lezers dit goede nieuws niet te kunnen onthouden. Zo spoedig mogelijk zullen wij U vertellen van Eyvind Rafn's plan: de uitwisseling ScliagenHilleröd en de expositie van schilderijen van Bergen se schilders in Kopenhagen, en de uit wisseling van kunstenaars met Dene marken. CHOPINAVOND THEO V. D. PAS Mede ten gerieve van de vele vreemdelingen in Alkmaar en omge ving wordt Vrijdag 6 Aug., des avonds 8 uur door Theo van der Pas in 't Gulden Vlies een Chopin-avond ge geven. Piano_avonden als deze beho ren steeds tot de grote muzikale ge beurtenissen, en waar Theo v. d Pas tot een van de grootste Chopin.ver- tolkers behoort, twijfelen wij er niet aan of de vele liefhebbers zullen zich opmaken om in grote getale Vrijdag 6 Aug. dit buitengewone concert bij te wonen. De speciale concertvleugel wordt door de fa. Ypma geleverd. VERANDERING IN STORINGMELDING De aangeslotenen bij de Rijks radio centrales worden er op attent gemaakt dat met ingang van Zondag 1 Augus tus a.s. een verandering is ingetre den in de storingsmelding. Zij kunnen eer. eventuele storing thans aangeven bij de radio centrales zelf, bij post kantoren, hulppostkantoren en poststa tions, maar thans ook bij K05. een gratis nummer. De aangeslotenen wor den verder dringend verzocht zich te onthouden van hei. aangeven van sto ringen bij leden van het personeel der PTT. Beloning voor hun Vierdaagse preslaiie BEROEP AANGENOMEN Zd. SCHARWOUDE Ds. L. C. ten Bruggecate, predikant bij de Ned. Herv. Gemeente alhier, heeft het be roep naar WesterborkOosterhesse- len aangenomen. Ds. ten Bruggecate hoopt September naar zijn nieuwe ge meente te vertrekken. Zaterdagmiddag om zes uur werden de wandelaars en wandelaarsters van de Jeep, de Kaaskoppen en de man nen van de Rijkspolitie district Alk maar, die aan do Vierdaagse te Nij megen hadden deelgenomen, door eni. ge honderden enthousiaste stadgenoten op het Stationsplein verwelkomd. De flinke sportslieden werden met gejuich ontvangen, er werden handen gedrukt en bloemen aangeboden en tenslotte werden zij in optocht achter de Postharmonie door de stad gevoerd Het was een glorieuze intocht! Na aankomst van de trein van zes uur werden de leden van de Jeep door het bestuur, familieleden en vrienden opgewacht en daar hadden wij de gelegenheid om twee hunner, mevrouw N. Schrier en de heer H. Schut, die wel de gevoelens van de gehele groep vertolkten, naar hun èrx varingen van deze tocht te vragen. Het was de eerste maal dat me vrouw Schrier aan deze tocht deel nam. Zij heeft, zoals alle dames, kilometer in vier dagen gelopen. De heer Schut liep voor de derde maal en hij moest 220 kilometer af leggen. Of ze tevreden waren met de resul taten? Natuurlijk! Ze waren met 17 deelnemers gestart en ze telden nu slechts (jammer genoeg) 2 uitvallers. „Het was een zware tocht en erg warm", zei de heer Schut en mevrouw Schrier voegde hieraan toe: „Maar heel plezierig. De organisatie was per fect en we doen het volgend jaar be slist nog eens over!". Van alle kanten werden intussen bossen bloemen, gladiolen en anjers aangedragen en de deelnemers stelden zich op om naar het Stationsplein te marcheren. Daar gingen ze: De heer G Dilling en zijn echtgenote, mej. N Agenand, mej. T. Admiraal, mej. M. Bart, mevr. N. Schrier, de heren H. ter Haag, H .Schut, H. Weil, N. Bak ker, Stoop, G. Reisling, H. Slot en de twee benjamins mej. T. Dilling en H. de Jong. Willem Goossen's Volkstoneel bracht artistiek geslaagde reprise van ieeli- OPBRENGST COLLECTE De collecte van Gezondheidszorg, uitgaande van het Witte- en Wit-Gele Kruis te Alkmaar, op Vrijdag 30 Juli 1948, heeft een bruto bedrag van f 463.16 opgebracht. Zo is dan de wens van velen „Het vierde Beest" te aanschouwen als to neelstuk in vervulling gegaan. En dat Willem Goossens dit experiment heeft aangedurfd betekent ook, dat het zou slagen. Het Gulden Vlies was gister avond niet overvol, doch de thuisblij vers hebben ditmaal ongelijk gehad. Vanavond is er echter een tweede op voering, zodat u alsnog kunt oordelen zoals wij, het was een geslaagde re prise. Het gegeven is geschreven door Pa ter Henri de Greeve tijdens zijn gij zeling te St. Mic'hiels-Gestel en is, naar wij veronderstellen overbekend. In enkele woorden gezegd: Duitsland zoals het was tijdens het schrikbe wind van Hitier c.s., doch ook het Duitsland, zoals het heel vroeger, en ook hoe het voor de toekomst weel moet worden, vrij van de Pruisische geest. Laten wij hopen, dat de hier voor verantwoordelijke mensen eens zullen begrijpen, welke leiding zij aan het Duitse volk dienen te geven, slechts dan kan de vrede worden ge wonnen. Wij zagen van Willem Goossens een artistiek aangelegde lebersturm_füh_ rer, zoals vele artistieke mensen ech ter a-politiek, daarom een gewillig slachtoffer van de Nazi-partij in haar mooie doch leugenachtige frazen. Bij een gevoelsmens spreekt echter het geweten, zodat hij zich vanzelfspre kend op de duur tegen het barbaarse Nazi_DuiCsland keerde en daardoor een vertegenwoordiger werd van het Duitsland zoals het kan en moet zijn. André van Dijk speelde zijn „Prui sen-rol" voortreffelijk. Ook de andere rollen waren goed bezet. Noemen wij slechts de type- rol Manke Janus (Jan Nooij) en de partisaan „Herman Wanders" (Teddy Goeth).. Wij hadden Levisson gaarne iets krachtiger gezien. Niet dat Hed_ Op Kermiszondag speelde op het Viosterrein te Warmenhuzen een Boys comb. tegen Vios I. In deze combina iie speelden slechts drie eerste elftal spelers mee. Het was een aardige ..strijd en beide partijen wogen tegen elkaar op. De eerste aanvallen waren voor de Boys. Van Geelen wist na plm- 8 min spe len te scoren (01.) De Vios aanval len waren echter ook niet van gevaar ontbloot en de V—rechtsbuiten weet dan ook na *3 min spelen de stand ge lijk te maken (1—1). Plm. 5 min voor de rust neemt Vios de leiding door een goed schot van zijn rechtsbuiten. Na de thee is de Vios voorhoede di reet voor het Boysdoel, doch enige kansen gaan door slecht schieten ver loren. Aan de andere kant precies dezelfde kwaal. Vios weet z*n voorsprong te vergro ten als de Boyskeeper tegen de Vios Begunstigd door prachtig zomer weer heeft de gymnastiekvereniging S.S.S. Zaterdagmiddag en -avond het sportfeest ter gelegenheid van haar 25jarig bestaan met een mooi pro gramma besloten. Drie dagen lang heerste er een ge zellige stemming in Sint Pancras en we kunnen niet anders zeggen, dan dat het sportfeest uitstekend is ge slaagd. Zaterdagmiddag begon het weer om twee uur, nu voor de adspiranten van S.S.S. Er werden verschillende wed strijden gehouden, waarvan de uitsla gen luidden: Meisjes 67 jaar; le prijs A. Klif fen; 2e prijs B. Leijen. Meisjes 89 jaar: 1. N. Madderom; 2. J. Pauw. Meisjes 89jaar: 1. J. Roos; 2. J. Kliffen. Meisjes 1011 jaar: 1. J. de Kraker; 2. T. Ploeger. Jongens 67 jaa*": 1. Jan Mols; 2. C. Bobbeldijk. Jongens 89 jaar: 1. P. Dekker; 2. J Nierop. Jongens 1011 jaar: 1. P. Jonker; 2. H. Jonker; 3. R. Spijker. Jongens 12—15 jaar: 1. J. Klooster boer: 2. R. Troost. Meisjes 12—15 jaar: 1. P. Kooij; 2. H. Duit Meisjes 12—15 jaar: 1. G. Kriek; 2. N. Duif. Om half zeven trokken de gymnas ten voor de derde maal voorafgegaan door „Irene" door het dorp. Op het sportveld „Vrone" zorgde de geluidsinstallatie van de heer P. Volkers ervoor dat het publiek op de hoogte bleef van de voetbalwed strijd NederlandEngeland. Precies zeven uur werd het Pro gramma weer voortgezet met een voet balwedstrijd tussen Vrone I en een Alkmaarse Boy3-comb. Tijdens deze wedstrijd arriveerde, ook voorafge gaan van een tambourcorps „Turn- lust" en ,,De Halter" uit Alkmaar. Voor de voetballers was inmiddels de rust aangebroken met gelijke stand (2—2). Onder de goede leiding van de di recteur, de heer G. de Rie, waren da leden van „S.S.S." „Turnlust" en „De Halter" opgesteld om het slotnummer van de Gymnastiek uit t-> oeren. Dit was „Mooi Holland" (dat ook dit jaar opgevoerd werd tijdens de Sportfees* ten te Arnhem). De oefening werd keurig uitge voerd en een daverend applaus volg de hierop. Daarna werd het tweede gedeelte van de voetbalwedstrijd ge speeld. De spanning ontbrak niet en het einde kwam met (44). De heer R. Huibers, voorzitter van S.S.S. sprak aan het slot zijn dank uit, aan rlien die meegewerkt hebben aan het welslagen van deze Jubileum feesten. Spr. noemde o.a. de Gym nastiekverenigingen „De Halter" .n „Turnlust" uit Alkmaar en in het bijzonder de Muziekvereniging „Ire ne", voorts Je Sportvereniging „Vron ne", de „Alkmaarse Boys", Damclub „D.O.S.", Vrijwillige Brandweer, To neelvereniging „Tonegido", de Midden standsvereniging „Ons Aller Belang". Een bijzonder woord van dank werd gericht aan de directeur van S.S.S, dc heer de Rie. Hierna werd de verloting bekend gemaakt (georganiseerd door de Mid denstandsvereniging „Ons Aller Be lang") waarvan dc opbrengsten ten goede komen voor SSS. De hoofdprijzen werden gewonnen door de dames: A. Kriek (electrische kachel); P. Visser (wollen deken); en Mevr. T. Oud-Wit (tafelkleed).. Na afloop bleven de dansliefheb bers nog enige tijd gezellig bijeen in ,,'t Wapen van Vrone". Onder lei ding van de „Rhythme Stars" van Ant. Dekker werden nog enige dans jes gemaakt. De heer Huibers deelde ons nog mede, dat de dames en heren van S.S.S. hedenavond de oefeningen op de toestellen zullen doen. Deze moes ten Vrijdagavond wegen, tijdnood vervallen. „Het Slippertje" SINT PANCRAS Donderdag, en Vrijdagavond werd in het „Wapen van Vrone" door de toneelvereniging Tonegido het blijspel „Het Slippertje' opgevoerd. Er bestond veel belang stelling. He't populaire muziekcorps „Irene" zorgde voor een vrolijke en gezellige stemming. De heer H. Beeldman, die de regie in handen had, weet de rollen goed te verdelen. Zelf speelde hij mee als Frank en deed het uitstekend. De heer J. Burger als Henri Wevers vertolkte zijn rol ook zeer vlot even als de dames Janny Wognum als Bet- ty en Engel Wit als Louise. Dit com pliment geldt ook Mej. Rie Bobbel dijk als Neeltje de dienstbode- Als laatste vermelden wij nog de heer Johan Burger als Jasper (de tuinman). De aanwezigen hebben zich goed vermaakt en de speelsters en spelers kregen een daverend applaus. Tot be sluit van de tweede feestavond werd werd nbg een tableau opgevoerd. midvoor aanschiet, waarop de bal in het net verdwijnt (13) Dit werd de Boys te bar en na een goed opgezette aanval verkleinde zij hun achterstand tot 3—2, door een doelpunt van van Geelen. Het Vios loei werd nu onder een heftig vuur genomen doch de keper was deze middag wei goed op dreef. Toch moest hij enkele minuten voor het einde nog zwichten voor een schot van de Boys linksbuiten (33) Met deze stand, die de verhouding goed weer gaf kwam het einde. dy Bouber deze rol niet goed bracht, waarschijnlijk zelfs wel zoals de schrijver deze zich heeft ingedacht, doch een jood uitsluitend voorgesteld als een lafaard is de voortzetting van wat Hitier de mensheid heeft willen suggereren t,o.v. het Joodse ras. De tegenstelling tussen de moedige Hollandse partisaan, die uitsluitend fiere woorden spreekt en de op zijn knieën voortkruipende jood is o.i. te groot, wij kunnen het niet anders zien Het Joodse volk is niet minder laf en niet minder moedig dan elk an der volk op de wereld. Wij menen dan ook te moeten protesteren tegen elke vorm van hernieuwd anti_seml- tisme, ook al is dit niet zo bedoeld, wat wij uiteraard zonder meer willen aannemen. De décors tenslotte, naar ontwer pen van Teddy Goeth waren keurig verzorgd. Ook de geluidseffecten de den het. G. N. Kees Boender maker exposeert BERGEN Onder auspiciën van het KCB werd Zaterdagmiddag i.d. kunst zaal van de fam. Boendermaker een tentoonstelling geopend van werken van de kunstschilder Kees Boender maker. In deze stemmingvolle toonzaal kan men een 36_tal werken bewonderen van deze talentvolle schilder (hoofd zakelijk stillevens). Uit al de stukken blijkt, dat de kun stenaar met volle overgave zijn werk maakt. Het is tot in de puntjes ver zorgd, wat lijn, kleur en compositie betreft. Het is zoals de heer Roggeveen in zijn openingsrede zeer treffend zei: „Hij is zich zelf gebleven en daar ben ik dankbaar voor" In al zijn stukken geeft hij de na tuurlijke vormen en kleuren weer, al le ismen ten spijt. Om alle werken te bespreken zou te ver voeren. Toch willen wij voor enkele een uitzondering maken. Het emaille braadpannetje met de rauwe uien zijn fraai van kleur: een streling voor het oog. Ook de schouw met schemerlamp en het stilleven, si naasappelen met flessen op kleurig kleed zijn juweeltjes van compositie en kleur. Nee, dit is geen „geveugel met een kwastje", zoals een bekend kunstenaar eens tegen ons zei. Hier is wel degelijk sprake van een vaste penseelstreek, enliefde voor het vak. Deze expositie behoort tot een der beste, welke de laatste tijd door het KCB zijn gehouden en naar wij gelo ven zal het ook niet aan belangstel ling ontbreken. Dit is werk van een kunstenaar die nog met beide benen, op de grond jftaat. Zoals er trouwens meerderen in Bergen zijn. Wij wensen hem dan ook veel succes. Algemene Nederlandse Invaliden Bond afd. Alkmaar opgericht Op Zaterd..j 31 Juli heeft in het Se bouw „Waakt en Bidt" de oprichting plaats gevonden van de afdeling Al ic maar en Omstreken van de Algeme ne Nederlandse Invaliden Bond. De vergadering werd geopend door de heer J. H. Bijster, lid van het Hoofdbestuur, die een uitvoerig uit eenzetting gaf van het doel en si re ven van de Bond, nl de Medische, sociale en juridische verzorging van de invalide in het algemeen. Na de pauze toonde de heer A. J. v, d. Knaap eveneens lid n het Hoofdbestuur, met enige voorbeelden aan. dat het noodzakelijk is dat de in validen zelf hun lot in eigen handen nemen. Met algemene stemmen w;rd tot op richting besloten. Tot voorlopige bestuursleden zijn ge kozen: J. Bierman, Voorzitter; N. Een hoorn, Nieuwpoortslaa*1 162 Secreta ris; J. den Ambtman, Penningmeester. Ter hoogte van de kust van Corn- wall i3 'n vissersvaartuig, „Pluviose" genaamd op een mijn gelopen. Het vaartuig en de bemanning van 14 kop pen verdwenen in de diepte. Koninklijke ontvangst HENSBROEK Bij de aankomst van de vrijwilliger A. Keuning uit Indië waren er naar de woning te Wogmeer veel mensen gekomen. Door de buren was een erepoort ge maakt. Burgemeester. Kooiman heeft een hartelijk welkomstwoord gespro ken, waarop door de aanwezigen het Wilhelmus werd gezongen. Hierop heeft de burgemeester hem en zyn ouders uitgenodigd om, mede met mevrouw Kooiman een rondrit per auto door de gemeente te maken,; waarbij bleek, dat de bevolking zich verheugde op de terugkomst van de ze eerste militair uit Ned, Indië; o.m. wapperden de vlaggen van het gemeentehuis, de kerktoren en ver schillende particuliere woningen. In café Homan te Wogmeer volgde toen Woensdagavond de ontvangst door het gemeentebestuur, waarbij tevens het plaatselijke Niwin-comité aan wezig was. Hem werd dank ge bracht voor hetgeen hy voor het Va derland en dus ook voor deze ge meente had verricht. Door burge meester Kooiman werd namens het gemeentebestuur een oorkonde in ljjst aangeboden en namens het plaatselijke Niwin-comité een ver zilverde sigarettenkoker. Verder voerden het woord de kapelaan van de parochie Spierdijk, wethouder Oudejans en het raadslid Den Das. De heer Keuning heeft dank ge bracht voor de hem gebrachte hulde, waarbij hy er op wees, dat hem een onvergetelijke dag was bereid. Ook de vader van de heer Keuning heeft een dankwoord gesproken. Tenslotte werd de bijeenkomst met het zingen van het tweede vers van het Wilhel mus besloten. WARMENHUIZEN 63.000 kg. Aardappelen; Schotse muizen 7.408.20; Drielingen 4.10— 4.70; Kriel 2.902.40; Eigenheimers 6.908.20; Drielingen 3.10, Bintjes 6.20; Bevelanders 7.60; 750 kg. Gele kool 6.00—6.70; 1400 kg. Biet 2.05— 2.10; 75 kg. Tuinbonen 7.10; 40 kg. Slabonen 41.0042.00. EERSTE BLOEMBOLLEN VEILING BROEK OP LANGEDIJK Naar wij vernemen wordt Vrfldag 6 Aug. de eerste Bloembollenveiling van de Langedijker Groenten-Centrale gehou den. Tevens wordt dan de beneden verdieping van het „BollengebouwM in gebruik genomen. BROEK OP LANGEDIJK 31 JULI 50.000 kg, Aardappelen: Eigenhei mers 7.007.70: Eerstelingen 7.70—j 8.10; Drielingen 3.20—4.70) «.000 't% Gele kooï 6.00—11.80; 180 ktf. Róó» kool 6.00; 18.000 kg. Wltt* «ooi ACO 4.10; 700 kg. Slabonen 4.1,004f<0ö 1500 st. Bloemkool 26.00—27.00, 22» kg. Tomaten A 26.00; B 39.00- 80.00b

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2