STADSNIEUWS Vijftig jaren van dienen en weldoen HUISVROUWEN Het Gouden Regeringsjubileum van H.M. Koningin Wilhelmina De Engelse schrijver Aldous Hux- ley zegt ia een. van zijn laatste boe ken: „The ooly progress is a pro- gress in Charity", dwz „De eenige Vooruitgang (vaa onze samenleving» ligt in een vooruitgang van de wel daüighaid. Dit woord stemt tot nadenken, voor al nu wij ons voorbereiden tot de viering van het gouden Regeringsjubi leum van H. M. Koningin Wilhelmina Immers het leven en de regering van onze Vorstin hebben gedurende deze 50 lange jaren gestaan in het teken van dienen en weldoen! Hoe vele malen trok Zij niet zon der enig uiterlijk vertoon, tussen vaak drukkende staatsbemoeienissen naar de plaatsen van ramspoed en leed om zelf, zittende in de wonin gen der beproefden troost en bemoe diging te brengen Van hoevele landelijke charitatieve instellingen trad Zij niet op als be söhermvrouwe om uiting te geven aan een nimmer afnemend verlangen het werk deze instellingen blijvend en met het olie gewicht van Haar Koninklijke waardigheid te steunen en te stimuleren. Vijtig jaren gaf Zij zich aan Haar grootse regeringstaak en aan Haar volk in lief en leed. Bij de viering van Haar gouden re geringsj ubilev.m wordt nu cp ons een beroep gedaa. om onze Vorstin voor dit alles hulde te brengen door de aanbieding van een fonds voor kan kerbestrijding. De actie voor de vorming van dit fonds moet dan ook een spontane de monstratie worden van onze verering en van onze dank voor ieder jaar, dat wij mochten leven in een land ak het onze en onder een Vorstin als onze Koningin Wilhelmina. Hieruit volgt, dat een ieder, jong of oud, het fonds dient te steunen, allereerst door het kopen van een jubileumspeldje. Maar bij het kopen van dit speldje a f 0.50 mag het niet blijven. Integendeel, een ieder van ons zal In zijn gemoed ten volle verzekerd moeten zijt:, ^at het hier om hogere dingen gaat en lat onze gave voor dit doel een offer der dankbaarheid behoort te zijn, beantwoordend aan bet hoge 1 evensparool van or.ze jubi lerende Vo.stin: „DIENEN EN WELDOEN". G, Figée Secretaris Soc'. Ie Raad Ditricts - Armenraad voor Alkmaar e.o Antonini goochelt ANTONINI GOOCHELT Kinderen zijn gauw enthousiast. En waarom niet? De goocheltoeren die de heer Antonini ten beste geeft mogen dan niet bijzonder orgineel lijn, ze zijn nog altijd, voor wie niet vaak of nooit heeft zien gochelen. een wonder van vernuft. Men hoeft zich er dan ook niet o_ ver te verbazen, dat de kinderen bij tijd en wijle bijkans de zaal afbraken Vooral toen het er op neer kwam dat 2ij zelf ook zouden kunnen goo. chelen, verging U horen en zien Beter dan als goochelaar vonden we Antonini wanneer hij optrad als buikspreker, met August, de levende lopende en sprekende pop. De jon gens hebben dan ook gegierd van het lachen. Allen zullen ze, want de zaal van het Gulden Vlies was gis:efmiddag vrij goed bezet, wel iret een tevre den gevoel naar huis gegaan zijn. ALKMAARSE MIDDENSTANDS- AVONDSCHOOL Bij de te Alkmaar en Schagen ge houden examens voor het Midden stondsdiploma Algemene Handels kennis slaagden de navolgende leer iingen van de Alkmaarse Midden— standsavondschool, uitgaande van de Neutrale en Christelijke Midden— standsverenigingen te Alkmaar, direc tour de heer H. W. Holsmuller: Mevr. D Burger—Rezelman en G J ter Haken te St Pancras; W J Fries wijk te Sohoorl; J P Beek, W B de Haas, F Waalewijn, J J v Gaaien, W J de Groot, A S Jansen. A Kaan dorp, M L Kranenburg, G P Lodder, C J Middelbeek. D Schipper, J Stoop C P Vennik, A Vogelpoel, Mej. A de Vries en Mej. E de Vries, allen te Alkmaar. NAGEKOMEN PREDIKBEURTEN BAPTISTEN GEMEENTE (Nieuwe Doele) 10 uur v.m. ds. de Neef van Win schoten. NED. CHR. GEMENSCHAPSBOND (in Waakt en Bidt) Zaterdagavond half acht. Jeu.fdsamen komst Donderdag half acht. Evangelist Hof huis. Zondagmiddag 4 uur Openluchtsa men komst in de Hout. Gesprekken op de Kaasmarkt Weet U, zei de oude Engelse heer gisterenmorgen tegen mij, weet U, ik vind, dat Holland zo'n show maakt van de bezienswaardigheden. Ja. hij had gelijk. Wij Hollanders maken een voorstelling van onze cu riositeiten. Maar wie zal ons dat nu eigenlijk kwalijk nemen? Ook de Belg. die bij ons was komen staan deelde die mening. Maar de Belgen en de Engelsen zelf dan? De Schot se Hooglanders lopen nog in hun rokjes. Laten we zeggen, dat er ve len zijn, die dat doen. omdat zij ge_ hecht zijn aan hun oude volkstradi- ties. Maar er zullen er zekér ook zijn het uit commercie Ie overwegingen doen. Onze Volendammers zijn meest nuchtere zakenlui. Zij weten uit de toeristen te slaan, wat er uit te slaan valt. Maar er zijn er onder hen ook nog genoeg die nu eenmaal de eer bied voor de wijde broek en de fraaie knopen niet kunnen laten va ren, kleding, die toch door hun vade ren en voorvaderen ook gedragen werd. En in België? In België valt niet zozeer de schoonheid der kleder drachten op, dan dat ze voor toe ristieke doeleinde kan worden geex ploiteerd, maar wat men er wel heeft zijn de oude steden, en de tot mie rennesten van vacantiegangers om gewerkte grotten van Spa en Han. Ieder land ïs in dat opzicht het zelfde en het is een zuiver zakelijk questie, die we ook alleen als zoda nig mogen bezien. Wanneer hier de vreemdelingen hun beschuit met kaas het liefste eten, als zij door de oude poort van het Waaggebouw heen de fleurige hoeden van de kaasdragers zien rondgaan, dan kan dat voor een stad, en vooral voor de middenstan ders van die stad niet anders dan voordelen zijn. En daarbij: er wordt hier ondanks alle protesten, die som mige personen over dit soort van „toeristenmarkt" laten horen toch nog een prachtig stuk traditie bewaard. Want inderdaad: de aanvoer op de kaarmarkt is de laatste tijd niet meer zo erg groot. Noteerden wij in Juli nog wel eens een kleine veertigdui zend kilo. gisteren brachten we het niet verder dan 28.000 kilo. En dat was verdeeld i tien stapels fabriek kaas, die f 79 opbracht, en dertien stapels boerenkaas, die f 80 deed. agenda Jaarvergadering Alkmaarse Operette- en Orkestvereniging Dezer dagen hield bovengenoemde vereniging haar jaarvergadering. Het waren optimistische geluiden, welke Voorzitter Ab. Govers naar voren bracht. De financiële positie is kerngezond en met vertrouwen werd het nieuw te brengen werk „Victoria en haar Huzaar" tegemoet gezien. Ok nu weer kan gesproken worden over een sterke rolbezetting. De donateurs zullen, aldus den hr. Govers, ook dit jaar weer tevre der zijn over het gebodene. Kosten noch moeite zullen er worden go spaard om de uitvoering van de be kende operette „Victoria en haar Hu zaar", welke zeer hoge eisen stelt aan spel en zang, tot een evenement te maken. Nieuwe donateurs zijn van harte welkom en komen in goed gezel schap van het bestaande aantal wat reeds de 1000 ver gepasseerd is. Doch ook niquwe leden, vooral mannelijke leden kunnen zich alsnog opgeven, waarbij dan een k< tsje be staat, dat zij deze uitvoering neg kun ner meemaken. Alkmaaise dag op Schiphol Op Zaterdag 21 Augustus zal er op Schiphol een Alkmaarse Dag ge houden worden. Het programma, waarvan de afwerking om drie uur s middags zal beginnen, vermeld o.m.: een Alkmaarse Bieravond door de kaasdragers; het optreden van turnsters van de vereniging Turn- lust", Westfriese boerendansen uit de Schermermeerpolder en een concert door de Alkmaarse pos'tharmonie. Er zullen ongeveer 140 officiële gasten aanwezig zijn. Belangstellenden daarentegen kunnen ook meegaan, en moeten zich daartoe opgeven bij de V.V.V. Alcmaria. Zij kunnen zich daar van een plaat3 in da bus verze keren tegen f 3 75 in welke prijs te vens de toegang "tot het vliegveld Schiphol is inbegrepen en de daar aan verbonden rondleiding. DIERENBESCHERMING De inspecteur van de Dierenbe scherming deelde ons mede, dat Don derdag te Alkmaar zwervend werden aangetroffen een bruine boxer (reu). Bovendien staan bij hem ter beschik king enkele jonge poesjes. Het adres van de inspecteur is: C. Verwer, Baanstraat Alkmaar. HEDEN 4 uur Gem. Sportpark. Gecostu meerde Voetbalwedstrijd tussen keil ners en caféhouders, ten bate van de t.b.c. bestrijding. Na afloop bal in de Muziektuin. EGMOND AAN ZEE HEDEN 9.30 uur Vuurwerk. ZONDAG GULDEN VLIES. 8 uur Siem Nieu wenhuizen in „Baron Kneut" BERGEN Openluchttheater Tweede Opvoering van ..de Paradijsvloek". ZONDAGSDIENST DOKTOREN Zondag 15 Aug. J. Maats. arts. Steynstraat 1, telef 2387. gezinsgebeuren ALKMAAR Geboren: Catharina G. R. dv J. ten Haaf en W F C M Blauw; Egberdi na J. dv - A D Margadant en E Peh lig; Bernard, zv B. Maaskant en C A Koster; Albert, zv J Bugel en A Verhagen; Elisabeth C M, dv T M A Pot en E C Bijl; Antonette B A dv J Hoogland en B. Tjeertes. Ondertrouw: Cornelis Peereboom. 25 j. en Maria Horseling, 26 j.; Hen drikus W Oudhoff, 26 j en Petronella J. van Dodewaard. 22 j.; Johan H Wolters, 30 j. en Maria M de Jong. 30 j.; Adriaan P van Amstel. 29j en Hanna Herman, 24 j.: Jan Jes. 23 j en Guurtje Adams, 26 j. ZONDAGSDIENST APOTHEKERS Apotheek SchoutenOele, Koor- straat 47. ZONDAG 15 AUGUSTUS 1948 Hilversum I 301 m. 8.00 Nieuws 815 Pianoconcert; 830 Kerkdienst; 9.30 Nieuws; 9.55 Hoogmis; 11.30 Kwartet van Borodin; 12.35 Lunch concert Orkest zonder naam (vervolg om 13.20 uur); 13.00 Nieuws; 13.40 Spineuza; *14.00 Koorzang; 14.25 Ka mermuziek; 1540 Muzikale tombola; 16.10 Reportage 40-jarig priesterfeest Kard. de Jong; 16.25 Vespers; 17.00 Ger. Kerkdienst, art 31 K.O.; 18.30 Ned. Strijdkrachten; 19.15 Indisch dagboek; 19.30 Nieuws; 19.45 Roman ce van Schumann; 19.50 Boekbespre king; 20.12 Klein orkest met vocaal kwartet; 20.45 Voordracht; 21.40 Vi ool en piano; 22.00 NBC-symphonie- orkes*; 23.00 Nieuws; 23.15 Shehera. zade van Rimsky-Korsakow. Hilversum II 415 ui. 8.00 Nieuws 8.30 Plat'telandsuitz.; 8.40 Zondag- morgenmuziek. grm.; 9.15 Men vraagt wij draaien; 9.45 Geest, leven; 10.00 Klankbeeld VPRO; 1030 Luth. kerkdienst; 12.00 Lichte orkestmuz.; 12.30 Praatje over Robert Koch; 12.40 Mannenkoor; 13.00 Nieuws; 13.20 Di- vertimento.orkest; 14.05 Boekenhalf uur; 14.30 Kurhaus_uitzending met 't Residentie-orkest; 16.40 Sportflitsen; 1930 Reportage VPRO N.H. kerk Drente; 17.30 Accordeon-vereniging; 17.45 Sport; 18.00 Nieuws; 18.15 Or kesten Ray Ventura en Bert Am- brows; 19.00 Klankbeeld uit de N.O.- polder; 1930 Stradiva-sextet; 20.00 Nieuws en reportages; 20.15 Operette concert; 21.10 Verdriet gaat voorbij, vrolijk hoorspel; 21.40 The Roman- cers; 22.15 Voordracht; 23.00 Nieuws; 23.15 Werken van Fibich. MAANDAG 16 AUGUSTUS 1948 Hilversum I 301 m. 7.00 en 8.00 Nieuws: 8.15 Gewijde muziek; 900 Clavecimbel; 9.15 Ziekenbezoek; 9.30 Afw. gram.platen; 10.15 Sonate van Brahms; 10.30 Ger. morgendienst; 11.00 Laskische dansen; 11.40 Pianovoor dracht; 12J.0 Bekende orkestpla'ten; 1233 Musando-trio; 13.00 Nieuws; 13.15 Mandolinata; 13.45 Kinderzang; 14,00 Zangvoordracht; 15.00 BBC- Nothern-orkest; 15.30 Pianoduo (ernst muziek); 16.00 Bijbellezing; 16.45 Concer'to-grosso van Handel; 17.00 Kleuterkwartier; 17.15 Concertgebouw kwintet; 1830 Guitaar_klanken; 18.30 Ned. Strijdkrachten; 19.00 Nieuws; 19.15 Boekbespreking; 20.00 Nieuws; 20.05 Min.-pres. W. Drees spreekt over het Nat. Huldeblijk; 20.15 Zomer- avondkerkconcert; 20.45 Vertelling over zeeslepen; 21.05 Koorzang; 21.45 Beiaardconcert; 22.15 Met band en plaat; 23.00 Nieuws; 23.15 Pop. orgel klanken. De deskundigen zijn hét et over eens dat wassen niet alleen schadelijk is voor uw gezondheid, maar dat de slijtage bij een moderne wasserij bovendien geringer is dan wanneer u het zelf doet BRENC DAAROM UW WAS BIJ „DE VALK" Wasserij ,,De Valk Noorderkade 67 - 68- Alkmaar Telefoon 3776 Wij staan onder voortdurende controle van het proefstation voor de wasindustrie. Lopende vuurtjes DE BIOSCOOP RECENSIES Het zal u mogelijkerwijs enigszins verwonderen, lezer, dat wtf ondanks de affaire met de advertenties der Alkmaarse bioscopen vandaag toch de filmrecensies plaatsen. Wij hebben echter gemeend, dat het lot onze taak behoort, U voor te lichten over al dat gene wat er in de stad ge beurt. De directies der bioscopen heb ben met het inhouden van dc ad vertenties aan het Nieuw Noord Hol lands Dagblad bewezen, niet in staat te zyn, het commerciële van het re dactionele te scheiden. Voor ons was deze kwestie er een van persvrijheid en persvrijheid is de basis van de te- recht daarom zo befaamde Nederland se journalistiek. Wij beschouwen het als een inbreuk op onze reclïten, wanneer een adverteerde door het in houden van zijn publicaties de in houd van de redactionele kolommen tracht te beïnvloeden. En wat de voorliggende zaak zelve betrfet: U kunt ervan verzekerd zijn, dat de Alkmaarse journalisten hun taak zo serieus opvatten, dat zü onbevooroor. deeld en zonder zich te laten beïn vloeden door reeds vroeger versche nen besprekingen of andere uitingen de wekelijkse films gaan bezien. Het is daarom, dat wü Vrijdagavond toch de bioscopen bezocht hebben om dat wij wel van raening zijn, dat commercieël en redactioneel geschsi- den moeten blijven. CINEMA AMERICAIN IEDERE KLOKSLAG HALF ACHT IEDERE AVOND KLOKSLAG ACHT Iedere avond klokslag eoht begint het cabaret in het Engels theater. Nu nog.... en in de oorlog is het daar ondanks de bombardementen nimmer van afgeweken. Dat is het thema, waarop deze film. waarin Rita Hay- worth de hoofdrol vervult, gebouwd Brugwachter Hoppe heeft de ha mer en de nijptang uit de gereed schapskist genomen en als ik bij het hokje sta, zie ik hem druk bezig met een ijzeren gevalletje op de lèu ning van de Friese brug. In het hokje. U weet het wel, dat' gele, houten huisje op de kade, zit de assistentbrugwachter, de heer J. Brouwer met een donkere blik voor zich uit te kijken en hij moppert een beetje, als ik hem vraag, „hoe het gaat met de Friese brug" ..Hij draait nog steeds", zegt hij. „Maar je kunt hem eigenlijk wel mee nemen, als je een bredere terug brengt, waat deze is veel te smal. Moet je nou weer eens kijken, heeft een grote auto met vlas vannacht de lantaarn van de leuning gereden" Brugwachter Brouwer schudt na drukkelijk zijn hoofd en wijst naar zijn baas, de man met het zilveren bandje om zijn pet, de heer B. Hop pe, die nog steeds op de brug de ka potte lantaarn aan het herstellen is. Inderdaad, de Friesebrug is te smal Dat begrijpt gelukkig iedereen. En Ja, het zou Be..., ais de bredere en hogere p>a..lvcrvanger van de Friesebrug eenmaal over het Noordhollands Kanaal ligt. Ongelukjes, die gebeuren er bij de Friesebrug nogal eens. Maar aan dat van Donderdag was de brug eigen lqk niet schuldig. Er kwam 's mor gens een paard en wagen van de Noorderkade af rijden en de voer man wilde net rechts-af slaan om de Friesebrug op te rijden toen er van de Frieseweg een auto nader de. De voerman schrok er een beetje v;.n en mende het paard naa.- links in de richting var de Frieseweg. Het dier werd onrustig door die onverwachtse beweging en ging met de wagen het trottoir op, holde op eens verder en stootte bij een woon huis pardoes met zijn hoofd door een groot spiegelruit, dat in stukken brak. De klap kwam zo krachtig aan. dat een ijzeren stang voor het ruit Door Straten en Buurtjes het is U natuurlijk allen bekend, dat er een nieuwe brug komt, een hogere, bredere brug, die het verkeer min der moeilijkheden zal bezorgen, ter wijl dan ook de vlotbrug zal verdwij nen. Maar och, het zal nog wel een paar jaar duren, eer de brugwachters de slingers aan de kant kunnen gooien en slechts op een knopje hebben te drukken om het nieuwe gevaarte op te halen. Op te halen? Ja, zeker, de nieuwe brug wordt een electrisch te bedie nen ophaalbrug. Wat zal zo'n nieuwe brug veel voordelen bieden. Alleen al omdat hq hoger wordt dan de Friesebrug van vandaag. Er zullen dus veel meer schepen kunnen passeren, zonder dat de brugwachters het verkeer behoe ven te stremmen. Weet U wel hoe veel keer de Friesebrug per dag wordt opengedraaid? Gemiddeld veertig keer En als U er die veertig maal juist zou moeten passeren, dan zoudt U er zeker drie bf drie en een half uur mee kwijt zijn werd verbogen, de 'itrage werd ver nield en birnen schade aan het meu bilair werd toegebrac' i. «ta'.e schade beloopt ongevee, 4 - Het arme d^er kret„ „nd aan zijn neus en weiu, .uit gespannen, naar de stal o.acnt Ook de wagen wr.,.. -.j.gd. Het zal je toch maar géd.u dat je een paard op visite krijgt. Werke lijk iets voor een paardenmop. Er zijn deze week nogal veel vracht auto's, hoog opgeladen met autoban den, door de stad gegaan. Een paar dagen geleden zag ik op de Laat een band van zo'n wagen vallen en een dame, die er juist voorbij kwam fietsen niet een kind achterop, kon niet meer uitwijken en botste tegen de band aan. Gelukkig kon zij het evenwicht bewaren, anders was zij te gen de oplegger gevallen, of mis schien onder de wielen geraakt De vrachtrijders hebben echter be loofd, dat zy de banden stevig zul len opladen. En geeft weer een vei lig gevoel. Hilversum II 415 m. 7.00 en 8.00 Nieuws;; 7J5 en 8.15 Gram.platen; 9.15 Morgenwijding; 9.35 Arbeidsvita minen; 10.35 Carroll Gibbons speelt; 11.15 Kamermuziek; 12.00 Lyra_trio; 12.38 Pierre Pala (Ketelbey); 13.00 Nieuws; 13.20 Vaudeville-strijkorkest; 14.00 Fluit en piano; 1430 Dr. P. H. Ritter; 15.00 Kleinkunstprogramma; 16.00 Voordracht; 16.15 Musicalender; 17.00 Middagrhythme; 17.30 Voor pad is. Het is een technicolor, met alle allures van dien. Juist in een show film als deze weet men van de voor delen van deze jongste filmmogelijk heid uitstekend gebruik te maken. Wij geloven, dat het belangrijkste van deze rolprent is, dat men hief op een veelzijdige wijze kennis maakt met het moderne Engelse ca baret: geraffineerd, technisch volko men beheerst en vlot afgewerkt, maar ook met een zekere mate van decadentie, die niet altijd even aan genaam is. En wat het verhaai rond de revue scènes betreft: het heeft een goede ondergrond, maar het is zeker niet in alle opzichten gaafg. In ieder ge val een film, die de moeite van een bezoek waard is. A.B.T. KRIJGEN IS DE «UNST Een geheimzinnige alfai. met een carburateur, die zo is gecontsrueeri, dat door het gebruik ervan de top snelheid der vliegtuigen zeer omhoog gevoerd kan worden, en een in het begin onschuldig lijkend feestje in een filmstudio, ziedaar de twee ver halen, die samengevoegd de film „Krijgen is de kunst" vormen. Er komen dramajsche wendingen en spannende momenter, in voor maar het geheel blijft toch op een laag peil. Het vervelei.de is, dat al deze soort films op elkaar lijken. We heb ben op zich zelf helemaal geen be zwaar tegen detectivefilms, maar We zouden zo graag iets nieuws n dit genre zien en dat blijft tot nog toe uit. HARMONIE BIOSCOOP DE BESTE JAREN VAN ONS LEVEN Nog steeds draait in de Harmonie „De beste jaren van ons leven". Dit is echter met de vierde absoluut de laatste week, daar de film de volgen de week elders moet draaien. VICTORIA THEATER MIJN EIGEN RECHTER Wij willen wede«pm ditmaal afwijken van het voorpragramma en bagatelle weer te geven. Het journaal bracht ons het voornaamste nieuws van de Olympiade en de Openingsplechtig heid .tenslotte de glorieuze ontvangst van Nel van Vliet te Hilversum eh de bijkans vorstelijke intocht van Fan- ny BlankersKoen te Amsterdam. Voor wat de hoofdfilm betreft: Knappe montage, suggestieve muziek goed spel van de acteurs over de ge hele linie, een boeiend gegeven, dit alles eisten onze volledige aandacht van de eerste tot de laatste meter filmband: He leven van de psyohiater Felix Milne is een leven zoals ieder nor maal mens zou kunnen leiden. Ook hij heeft zijn zwakheden, welke scherp worden belicht. Zijn beroep brengt vele gebeurtenissen met zich waarbij hij de krachtige steun van znij vaak slordige vrouw niet kon missen. Onder zijn vele patiënten heeft Milne ook een ex-piloot van de RAF, die jaren de verschrikkingen van een Japans concentratiekamp! heeft meegemaakt. Daar deze een po. ging gedaan heeft zijn jonge vrouw te wurgen komt zij Milne zijn hulp inroepen, die op zijn beurt ondanks veel beleid en grote bekwaamhteid het leven van de piloot en diens vrouw helaas niet heeft kunnen red den. De psychiater wordt voar de recht bank gedaagd, wegens vermeende me dewerking aan dood door schuld. Hij wordt hiervan vrijgesproken. Geen enkel mens kan volmaakt zijn. dus ook een psychiater niet in zijn werk De morele inzinking die hij door maakt is echter groot. Dank zij de krachtige steun en vol komen vrouwelijke opoffering van mevrouw Milne, is het hem mogelijk zijn practijk voort te zetten. vinders; 17.45 Piano en orgel; 18.00 Nieuws; 18.20 Skymasters; 1845 Lich te Symph. muziek; 19.30 Strijktrio; 20.00 Nieuws; 20.05 Zie Hilversum I?' 20.15 Orkesft John Renova; 20.45 Hoorspel „In de maalstroom"; 21.10 Muziek van Franz Lehar; 22.00 Le zing over ongezonde lectuur; 22.15 Metropole-orkest; 22.45 Sopraan en mezzo-sopraan; 23.00 Nieuws; 23.15 Kwintet van de Hot-club de France. „DE RUS" BERGEN TWEE GOEDE FILMS De directie der Rustende Jager in Bergen zorgt er voor, dat de gasten cie door het slechte weer veel moe ten missen, toch ontspanning krijgen. Want ook deze week draaien in „de Rus" weer twee films van groot for maat. Totenmet Zondag de dolgezellige showfilm „Two girls and a Sailor" (Twee meisjes en een matroos) Deze muzikale film toont het leven van twee zusters die „op het toneel geboren" zijn. Hun vader en moeder waren artisten waardoor de kinde ren hun jeugd in de kleedkamer door brengen. Als beiden variété sterren zijn ge worden maken zij kennis met een matroosdie een millionnairs- zoon blijkt te zijn. Maar elk krijgt toch de man harer keuze. Een film met prachtige bezetting, een film met swing en rumba, wals en klassieke werken, met een lach en een traan! Maandag een film vol sensatie. Een echte circusfilm met prachtig spel van Herbert Lom in een dubbelrol. De tweelingsbroers Jules en George de Lisles, circus acrobaten, winnen een millioen francs in een Franse lo terij. Het briefje wordt gestolen door een medewerker van het circus, maar de broers gaan de dief achterna, naar Parijs, enen der broers schiet de dief neer. Wie is Jules en wie isGeorge? De oplossing vindt U in „Onbewezen mis daad". Ir. het voorprogramma o.a. de offi ciële opening der Olympise spelen in Lenden. LEVENSSCHADUWEN BERGEN Onlangs werd te Ber gen het 'toneelstuk „Levensschaduw** wen" gegeven. In onze recensie over deze opvoering vermeldden wij ten onrechte dat het stuk gebracht werd door de Bergense Spelers. De Spe lers van Sint Jan verzorgden echter de uitvoering.

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2