De grote Halter-familie Kellners en kasteleins zetten gecostumeerde beentje voor Instandhouding van de kaasmarkt vergt ieder jaar ongeveer f 30.000 bereidde Olympische Turnsters een spontaan ontvangst Tenslotte bleek Mej. Er zijn gisteravond tussen 10 en 11 UUr heel wat perronkaartjes gekocht, want niemand wilde de aankomst missen van de drie halterleden, die le eer van ons kleine landje en onze dierbare stad hebben hoog gehouden daar ia Londen temidden der sport groeten van de gehele wereld. Het was daar gezellige boel op het 2 perro.v. Leo Post de broer van Clara, ijverig een yell studerend me: zijn sportmakkers. Natuurlijk Ook de eminente leider Klaas Boot direct bereid als altyd voor een ge sprek. ..Ja. hij had wel in spanning geze ten deze week en je hoorde maar zo verdraaid weinig over de radio wat er verteld werd. was niet al te fraai, over organisatie enzo" Maar of hij dan wel tevreden was over de resultaten, de eervolle 5e plaats? „Natuurlijk wel, doch te weten, dat met meer medewerking een nog be ter resultaat te bereiken zou zijn ge weest, dat was toch wel erg spijtig" En daar stoof de trein binnen Twee frisse meisjes in fleurige Olym pische kledij, het waren Clara Post en Rie van Geene Co Tonneman was doorgereisd naar Hoorn stra lend en een beetje onthutst van de grootse ontvangst. De eerste minuten. U weet wel hoe dat gaat. Alkmaarders kunnen spon taan zijn en toen in optocht voor een eerste officiële begroeting naar „Kinheim"'. Voorzitter Beurslag was helaas door ziekte verhinderd en zo had de 2e Voorzitter dhr. Tromp de aangename taak als eerste de twee meisjes toe le spreken. Het waren hrrtelijke woor den, die hij sprak en er werden bloe men overhandigd. Dhr. Boot sprak er zijn vreugde over uit de Olympische dames van de Halter, weer gezond en wel in ons midden te zien. Dhr. de Rie sprak hartelijke woor den namens het Sportcomité Alk maar en de Turnkring Alkmaar Omstreken. Dhr. Post uitte zijn teleurstelling •ver het feit, dat er geen enkele re portage over de turnwedstrijden gehouden, pers en radio moesten de turnsport iets meer populariseren. Nu bij deze dan en van harte. Wandeltocht De CSV .Jong Holland" hoopt Za terdag 21 Augustus as., onder auspi ciën van de Nederlandse Christelijke Wandelbond een wandeltocht te or ganiseren over een afstand van 20 en 30 kilometer. Voor aanmelding dient men zich le wenden tot de heer H. Kaarsemaker, Stationsweg 33. bij vrie tevens alle gewenste inlichtingen zijn te verkrijgen. De start vindt plaats lussen 2 en 3 uur, vanaf de Muziek- tuin. NIEUWS VAN DE HENGELAAR Zondag hield de visclub De Henge laar zijn tweede onderlinge viswed strijd in dit seizoen. Ditmaal was de Broekerhoek als operatieterrein uit gezocht. Er werd gevist op baars. De vangst is niet meegevallen en na drie uur vissen waren de volgende heren prijswinnaars: F. Nieman, eerste prijs met 6 stuks J. Beeldman tweede prijs met 5 stuks en J Meeuwsen derde prijs met 5 stuks. Omdat de voorzitter wegens ziekte Biet aanwezig kon zijn, werden de prijzen door de tweede voorzitter de heer H. Wester uitgereikt. GESLAAGD Voor het Basisexamen van de Ne_ derlandse Vereniging van Leraren in de Ei.gelse taal „Britannia" te 's Gra ▼enhage slaagden de dames A. E. van Bezooijen, Maria Th. Jol, Jellie der Veer, Joh. te Velde, Maria P. Ven- nik, Maria M. O J. Weiier, Marie M. C. Wiese en de heren L. Th. Brands, B. Koolwijk, J. Oudhuis, R. van der Veer en J. G. Wiese. allen te Alk maar. Voorts slaagden voor dit examen de heren J. R. Lemette en G. W. Ver heul. beiden te Bergen N.H., mej. Ma rla Hoogerduijn te Heiloo en de heer J. G. Weener te Warmenhuizen Voor het Brittannia Middencxamen A slaagde Mevr. E. M. MinkStor «e Alkmaar. UITSLAGEN BEDRIJFSVOETBAL De uitslagen van de wedstrijden, welke deze week zijn gespeeld door de Alkm. Bedr. voetbalverenigingen luiden als volgt: AFDELING A t SOVARingers I 6 AFDELING B: Ptpierduivels—APSV II 0—5 TelefoniaStoel 22 AFDELING C: VTVO-boysFord-boys 91 Landbouwhuis DChevroletboy» 26 Ringers II—POA 0—4 Riiniging—Krom 6—1 Geene niet allen een goed turnster te zijn, doch ook een geestige spreekster. Wanneer zij al haar indrukken zou moeten weergeven zou zij uren nodig hebben, maar de voornaamste: Hopeloos slechte organisatie en daar door veel ruzie, maar het waren dan ook allemaal vrouwen (Wij zouden het niet durven schrijven, als zij het zelf niet gezegd had). 's Morgens om half zes op en 's avends om tien uur klaar en dit twee dagen achter elkaar, dit maakten ons nerveuzer dan nodig was. De eerste dag waren wij zwaar gehandicapt, omdat wij onze eigen springplank niet mochten gebruiken deze was vol gens voorschriften 8 cm te hoog. De tweede dag kwamen wij eerst om 10 uur aan de beurt voor de baloefe ning. Wij hadden voor de open lucht getraind en nu in een zaal met fel kunstlicht en suppoosten om je heen die de zaal aan Let opruimen waren. Desondanks hebben wij het er onge lofelijk goed afgebracht, zo zelfs dat v. ij nadien een demonstratie hebben moeten geven. Bravo meisjes, ook van deze plaats onze hartelijke gelukwensen. Wij ho pen dat jullie enkele dagen kunt ge nieten van een welverdiende rust en tot Zondag a.s. in het clubgebouw „De Korenbeurs", waar volgens de wrn. Voorzitter alles nog eens dunne tjes zal worden overgeU -art. Wij zijn blij. dat wij deze ontvangst niet hebben gemist, deze was spon taan en door een ieder echt gemeend AANVULLING De „Grote Beer" en de „Johan van Oldebarnevelt", zuilen binnenkort, zoals wij reeds eerder meldden, me! een groot aantal militairen uit Indo nesië in het vaderland terugkeren. De lijst van de zich aan boord be vindende militairen uit Alkmaar en on.geving, die wij de vorig week in onze krant plaatsten, behoeft een kleine aanvulling. Van de „Grote Beer" noemden wij nog niet: Sgt maj. M, Nol uit Bak- kum;_mar. A. Bijisma uit Sint Pan- cras; sgt der mar. S. Groen, Noord Scharwoude; Sgt. der mar. D. Heinis te Broek op Langendijk en maj. mont J. te Boekhorst te Castricum. En met de „Johan van Oldebarne velt": Sgt. D. van Veen te Alkmaar en sold. G. H. Bouwhuis te Castri cum. OVERTREDERS VAN DE WOONRUIMTE WET Door de politie is procesverbaal opgemaakt tegen drie personen uit Alkmaar, wegens overtreding van de woonruimtewet 1947. Twee personen hadden zonder ver gunning van B. en W. woonruimte in gebruik genomen en een pefsoon had zonder vergunning woonruimte in ge bruik gegeven. ZEDENMISDRIJF? Vrijdagavond heeft de politie een man aangehouden en ingesloten, die verdacht wordt van zedenmisdrijf. KIPPEN GESTOLEN BROEK OP LANGENDIJK Ten na dele van de heer van 't Riet zijn In de nacht van Vrijdag op Zaterdag 15 kippen gestolen. De politie heeft een onderzoek ingesteld. Grote steun voor de bestrijding der tuberculose Het waren beslist de vlugste kellners niet, die U Zaterdagmiddag heb ben bediend, want op het ogenblik, dat U misschien wat langer dan ge_ woonlijk op Uw glaasje zat te wachten, waren die met koks. café-hou- ders en restaurateurs achter de muziek aan, ze waren er zomaar van door gegaan met een heel stel en zij trokken in open landauers wui vend en -zingend door de drukke stad. achter het muziekcorps St. Cae_ cilia. Die kellners waren nog wel als kellners te herkennen in hun zwarte pantalons, hun witte overhemden met zwarte strikje en de man met de hoge witte muts kon niemand anders dan de kok zijn, maar-' café-houders en restaurateurs, needie waren werkelijk niet te vinden in het vreemdsoortige gezelschap van clowns, cowboys, pages, Mina Bakgragen en wat niet aL jtt Die bonte stoet is naar het Sportpark gereden en daar hebben zij twee en twintig gecostumeerde kellners, koks, café-houders en restau rateurs twee maal drie kwartier achter een bal gehuppeld en het geld. dat de honderden toeschouwers opbrachten, kwam in de kas van de Alkmaarse Vereniging tot besnijding van de Tuberculose. En kunnen we het niet van harre tooejuichen. dat deze Alkmaarderf hun gecostumeerd voecbalfestijn zo langzamerhand tot een traditla maakten, voor een prachtig doel? stonden op hun plaats te trappelen van ongeduld en spann:ng. cocn dok ter nog zei: „Ik hoop. dat hier een lid van de Keuze Convmiss'.e var de KNVB aanwezig is. F.c ku-ven hier belangrijke ont lekkin *n worden ge. daan". En meteen kwam hij vaar de u'.Id- denstip gerend om de aftrap te ver richten. MINA BAKGRAAG DE STER Lieve help hij moest maken, dat hij wegkwam, want twintig spelers liepen, rolden en buitelden om het hardst naar de bal, de cowfapy wilde soms z'n revolver trekken, de veld wachter die op z'n fiets langs de lijn reed, dacht zich er zo nu en dan ook maar mee te bemoeien, de clown trok lange neuzen, de kaasdrager wilde leer met z'n hoed vangen, de kellners trapten van „mynheer, wat blieft u.." Die kellners konden zich even ge makkelijker bewegen dan hun bazen en zagen kans de bal na vele dolle avonturen twee maal in het doel van hun tegenpartij te werken. Toen moes ten ze nodig rusten. Na de rust hebben rij er nog drie bijgemaakt. MaarMina Bak- graag was toch nog zo flink om voor een tegenpuntje te zorgen. Uit een bonte wirwar voor de kcll- ner keper kwam de bal voor haar voe ten terecht en ze schrok er zo van, dat ze met een luide gil het ronde ding /tin zich af punterde. En toen zat-ie zo maar. Mina moest er een paar minuten san geloven, zij werd spontaan van plle kanten beknuffeld. De wedstrijd is zonder ongelukken geëindigd, met een stand van 5—1 voor de kellners en koks, alswe ons tenminste niet vergissen. Eén ding weten we echter zeker, D<ze voetballers verdienen onze wiar dering, een pluim voor hun prachtig initiatief!. „HARTELIJK DANK' Toen de beide elftallen nog niet op het veld verschenen, klonk door de luidsprekers de stem van de hr. Men sink, de voorzitter van de kellners en kasteleins organisatie en hij dankte de burgemeester en wethouders en allen, die hun medewerking hadden ver leend. Na deze spreker kreeg dokter H. teiy Kley, voorzitter van de Alk maarse Vereniging tot bestrijding van de Tuberculose de gelegenheid om 'n kort woord te spreken. Dokter ten Kley wees er op, dat de vereniging niet alleen hulp biedt bij de genezing van de tuberculose, maar ook tracht te voorkomen, dat de gezonde wordt aangetast, door deze gevaarlijke gevreesde ziekte. De Alkmaarse Vereniging heeft de 1 lighallen in exploitatie en na 1 Sep tember hoopt het bestuur ook een kleine Sanatorium-afdeling te openen voor patiënten, die dag en nach bed rust in een gezonde en frisse lucht nodig hebben. „Voor al ons werk hebben wij een grote behoefte aan geld en daarom is het zo prettig, dat we steeds men sen ontmoeten, die ons willen helpen en steunen. De kellners en kasteleins onderscheidden zich hierbij ook ver leden jaar al", zei dokter ten Kley. Met medewerking van de autoritei ten en de ingezetenen zUn al de plan nen goed geslaagd en het stemde tot grote verheugenis, dat de gecostu meerde voetbalwedstrijd, die onlangs in Bergen tussen de kellners en de kasteleins werd gehouden een bedrag van f 600.56 voor de Vereniging kon opbrengen. „Wij betuigen hiervoor aan allen on ze hartelijke dank", zo besloot dokter ten Kley. DE AFTRAP Maar nee, eigenlijk zei hij nog meer maar dat was voor de voetballers be doeld, die nu het veld op marcheer den. Het ging allemaal net echt. aan de ene kant de kellners en de koks aan de andere kant de pages, i». clowns, de cowboys en Mina Bakgranj en ze ZUID SCHARWOUDE De heer P. de Geus Jnz. die destijds voor het makelaarsexamen slaagde, is nu in het bezit gekomen van de nodige ves tigingsvergunningen, zodat nu alleen nog de beëdiging moet volgen. Wielrennen Jan Hennink kampioen Gister heeft Alc. Victrix haar jaar lijKse lange afstand kampioenschap gehouden. En dat er zowel bij renners als bij publiek hiervoor grote belangstel ling bestond was te verwachten. De A klas moest 100 KM afleggen. En hier was het Ji.. Hennink, die er vanaf de eerste ronde tussen uittrok. Ook Klaas Eenhoorn waagde het om weg te lopen. Dit had Hennink in de gaten en wachtte, om dan met zijn tweeën door te gaan. Dit duurde echter niet lang, daar Eenhoorn het tempo vermoedelijk niet kon volgen. In de Hoofdgroep zaten Mol, Ottenbros, Kokkes en P. de Groot. Doch deze heren waren niet in staat om Henplnk die al meer en meer uitliep in te halen. Intussen had Eenhoorn door pech de strijd moeten staken. Met grote voorsprong ging Hen nink dan als kampioen het eerst over de eindstreep. Daarna kregen wij de sprint tussen Mol, Ottenbros, P. de Groot en Kok kes. P. de Groot die door een val partij ten achter was geraakt, doch door moedig volhouden weer bijge komen was werd natuurlyk in de sprint geen overwinnaar. Hadden allen eigenlijk gedacht dat Kokkes hiervoor zorgen zou, ook dit kwam anders uit. Ottenbros won op overtuigende wij ze, waarbij hij dan ook de tweede plaats in dit kampioenschap bezette De B klas. Hier was het J Bloe men die kampioen werd. Deze heren hebben het wel een beetje gemakkc lijk opgenomen, doch een volgende keer maar beter. Natuurlijk was er ook het kampioenschap d^£ Junioren En werkelijk hier is voor 'gevochten. Jammer dat M. de Bruijn een der kanshebbers voor de titel, wegens pech moest uitvallen. Tenslotte werd Haanraads winnaar voor Pronk en v. de Sluis. De uitslagen zijn als volgt: A klas 100 KM 1 Jn. Hennink tijd 2 uur 33 min.; 2 Jn. Ottebros; 3 Jn. Mol; 4 P. de Groot; 5 Henk Kokkes. B Klas 65 KM. 1 Jn. Bloemen;2 Clar die; 3 H. v. Gebergen; 4 P Koren man; 5 P. de Zeeuw. C Klas 37 KM. 1 Haanraads: 2 Pronk 3 H. v. d. Sluis; 4 W. v. Beek; 5 Belles; 6 Veldboer. „Luctor et Emeigo" 2e Viswedstrijd Bovengenoemde vereniging hield Zondag 15 Aug. haar 2e wedstrijd er werd slecht gevangen doch de stem ming bleef er goed in. le prijs C. P. Erich; 2e pr. C. Wees hof; 3e pr. F. Erich sr. 4e pr. L. Jupijn; 5e pr. B. Jansen, er waren totaal 29 prijzen. De stand voor de Lauwertak uitge loofd door het Hengelsporthuis Daat selaar, Achterstr. is nu C. P. Erich 62 punten; B. Jansen 58 p.; Jb. Groot 54 p. De beker uitgeloofd door het siga renmagazijn Meelis werd gewonnen door B. Jansen Jr. De dames weerden zich ook goed, in deze wedstrijd behaalde mevr. R. de HaesMeelis met 19 stuks de 1ste prijs. 2e prijs -Mevr. Mooy met 8 stuks. De dames deden het beter dan de he ren. Maar met al een succesvolle dag BARON KNEUT IN „HET GULDEN VLIES" Gisteravond zagen wij Siem Nieu wenhuizen in zijn creatie van Han nes, alias Baron Kneut in een flink bezette zaal van het Gulden Vlies. Evenals Donderdagavond in Ber gen, is het ook hier voor de aanwe zigen een avond geworden van vro lijkheid en plezier. Niet alleen Siem Nieu wenhuizen. maar ook' de andere spelers verdie nen alle lof. HEDENAVOND FLYFFY Hedenavond zal in het Gulden Vlies door Het Vrije Toneel (Ruys ensemble) de mysterie comedie Fluf fy neemt de leiding, worden opge voerd. Over dit stuk, dat in de hoofdstad twee maanden lang voor uitverkoch te zalen werd gespeeld, was de Am sterdamse pers enthousiast. Zal Alkmaar dat bedrag volgend jaar zelf moeten opbrengen Dan is grotere activiteit gewenst! De Stichting ..Fonds tot behoud van ae kaasmarkt te Alkmaar" hield Vrij. dagmiddag een algemene bestuursver gadering in het kantoor» van de V.V. V. in het Waaggebouw onder leiding van de voorzitter de heer W. Gronds- ma. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van de gemeente van 15 Juni 1948 waarin woidt medegedeeld dat de minister bü de goedkeuring der subsidie voor 1948 voor de kaas markt heeft medegedeeld, dat dit be sluit niet inhoudt, dat na dit jaar mag worden gerekend op een bijdrage uit de Rijksmiddelen. Integendeel is dere be.vindsman van oordeel, dat indien de instandhou ding van de Alkmaarse kasmaarkl uitsluitend om propagandistische redenen door belanghebbenden zou orden gewenst, deze zouden moeten trachten zelf de middelen ter dek king van de kosten te vinden. Hei gemeentebestuur zou het op prijs stel len suggesties van de Stichting ontvangsten om de nodige middelen van andere zijde voor volgende jaren te verkrijgen. GOUDEN KOETS WAS TE HOOG VOOR DE DUITSERS Met de „creme caleche", die Ko- ninging-Moeder Emma bij de inhul diging in 1898 aan haar dochter gaf, zal Koningin Juliana op 4 September een rijtoer door Amsterdam maken. De Gouden Koets, die de koningin op September. 1898 als huldeblijk van Amsterdam ontving, wordt gebruikt bij de wandelrit 's middags na de in huldiging. Deze rijtuigen hebben gedurende de oorlog in de koninklijke stallen ge staan. Zij zijn vrijwel niet beschadigd, alleen het tuig was verdwenen. De gouden koets hadden de bezetters naar Duitsland willen brengen, maar omdat zij te hoog bleek te zijn om per trein te vervoeren, hebben zij daaP maar van afgezien. In Nederland wordt de koets echter altijd gedeel telijk gedemonteerd - per trein ver voerd! Bij de bespreking van dit schryven bleek, dat suggesties moeilijk te ge ven zijn. Het denkbeeld aan alle be langhebbende zakenmensen een cir culaire te sturen zal weinig effect sorteren. Ook VVV heeft destijds een pc ging in die richting gedaan in de hoop, dat men zou begrijpen, dat Alk maar langzamerhand een stad is ge worden waar men zich ook financi eel voor het werk van de VW zal moeten interesseren, maar de midden stand vertrouwt er nog te veel op, dat de baten wel uit zich zelf zullen komen en men de [kosten daarom achterwege zal kunnen laten. Hoe funest dit standpunt is zal kunnen blijken als de subsidie voor de kaas markt door gebrek aan medewerking "•an particuliere zijde niet meer ver kregen wordt en er dus geen kaas markt meer zal zyn, want de gemeen is noodlijdend en zal daarvoor geen gelden van betekenis mogen af staan. Laat men zich eens even Alk maar zonder kaasmarkt denken, dat wil zeggen Alkmaar zonder vreemde lingen omdat deze natuurlijk hier niet meer zullen komen. En dat ge vaar dreigt tenzy er reeds het vol gend jaar een bedrag van ongeveer 30.000 kan worden gevonden. Mis schien zal de minister bereid blijken toch enige medewerking te verlenen. Maar dan zal ook van particuliere zijde bijgesprongen moeten worden al mag men dan wellicht hopen, dat de kaasfabrieken die bovenal belang bij onze marktreclame hebben ook bereid gevonden zullen worden met een wat geringere toelage per kg. Dan zullen de gemeente en particulie ren toch het tekort moeten bijpassen er omdat de tijd dringt en dit alles op kore termijn bekeken zal moeten worden werd besloten de gemeente te verzoeken de commissie-Deckers binnen afzienbare tijd bijeen te roe pen opdat een en ander nader kan worden bekeken. BATIG SALDO De heer J- van Oeffeit had een schrijven ingezonden waarin hij door vertrek naar elders, als bestuurslid der Stichting bedankte. De voorzitter bracht hem hulde voor alles wat hij vanaf de oprichting dec. Stichting voor de belangen van het fonds ge daan had. Het jaarverslag van de secretaris, de heer Tj. N. Adema. werd met dank aan de samensteller goedge keurd, evenals de rekening van de penningmeester de heer D. G. G. Mar gadant- Daaruit bleek, dit einde 1947 nog een batig saldo van f 920.37 in kas was. deze reclamedug worden uitgenodigi- werd besloten uit de kas der Sticht ting f 500 voor de kosten bij te dra gen. In de vacature van de heer Var Oeffeit werd bencemd Ir. Crunen, se cietaris van de Bond van op Coöp grondslag werkende Zuivelfabrieken Op verzoek van de heer Voorhuy- sen zal aan de gemeente het verzoek gericht worden, zo mogelijk het to renuurwerk dusdanig te veranderen, dat op de dagen van druk vreemde lingenverkeer de ruitertjes ook op de halve uren naar buiten zullen rijden. Er is voor de ruitertjes in de vacantie maanden grote belangstelling en vele touristen kunnen niet wachten io; zij na een uur weer verschijnen. DE KAASDAG Mededeling werd gedaan van de voor Alkmaar belangrijke kaasdag welke op 21 Augustus a.s. op Schip hol zal worden gehouden. De kaas dragers, de Postharmonic, de volks dansers uit de Schermer, het gemeen tebestuur en afgevaardigden van di verse organisaties welke bij het vreemdelingenverkeer of de zuivelfa- brikage betrokken zijn zullen dan rondvluchten boven Alkmaar maken. De K.L.M. neemt er daarvan twee voor haar rekening, maar het is ge bleken, dat alle daarvoor in aanmer king komenden dan niet meekunnen Buiten de medewerking van de KLM om zal er nog een bedrag van f 1500 nodig zyn, waarvan een particulier reeds f 500 toezegde, zodat nog een bedrag van f 1000 gevonden zal moe ten worden. In verband met da -grote reclame voor de kaasmarkt welke op die dag zal worden gehouden alle aankomende en vertrekkende reizi gers krijgen die dag b.v. een hompje Alkmaarse kaas en ook de buiten landse pers en cineasten zullen voor De Jubileumfeesten NOORD SCHARWOUDE Nu we nog slechts enige weken van de jubi leumfeesten verwijderd zijn, menen wij de aandacht te moeten vestigen op de programma's van het Centraal Oranje Comité, die binnenkort huls aan huis zullen worden aangeboden. Zo'n programmaboekje lijkt ons voor ieder, die weten wil, wat er in de week van 31 Augustus tot 6 Septem ber aan de Langedijk gebeuren gaat een onmisbaar bezit. De Gondelvaart, die door Noord Scharwoude en ZuidScharwoude gezamenlijk zal worden gehouden, be looft wederom een prachtig festij» te worden. Voor degenen, die reeds planne» hebben gemaakt, kunnen wij nog me dedelen, dat in de week voor de festl viteiten van de overdekte veiling ruimte van de De Noordermarktbond gebruik mag worden gemaakt. Verder wordt ieders aandacht erop gevestigd, dat de hoogte der bruggen 2 20 meter bedraagt, zodat hèt raad zaam is. de maximum hoogte van de versieringen op twee meter te stel len. Voor deelname kan men zich bij de volgende personen opgeven: ZuidScharwoude bij H. Witte. W. Witte, J. Blom en P. Lym. Noord Scharwoude bij mevr. A. Dirkmaat— Wilms, A. Schuffelen, IJsbr. Kaan en Keppel. BEROEP AANGENOMEN SINT PAN CR AS Ds C. G Wiegers predikant alhier heeft het beroep naar de Ned. Herv. Gemeente in de Wieringejmeer aangenomen. DE PARADIJSVLOEK BERGEN Ondanks het zeer gure weer waren toch plm, 300 personen naar het Openlucht theater gekomen om de 2e opvoering in dit seizoen te zien van de Paradijsvloek van Alpb Laudy, gespeeld door de Bergense spelers. Ook nu weer was de opvoering goed verzorgd en werden de rollen goed vertolkt. Het weer werkt dit seizoen niet erg mee, maar toch geven de spelers hun beste krachten en later zich niet ont moedigen. GESLAAGD In Alkmaar slaagden voor hei aldaar gehouden examen voor het Middenstandsdiploma fie heren: S. Visser en Alb. Vuil, beiden leerlin gen van de Middenstand-cursus te Egmond aan Zee. ACTEUR VEZZANI DOOR BEROERTE GETROFFEN De bekende acteur Cesare Vezzanl werd dezer dagen tyden3 een repe titie in de schouwburg te Toulon door een beroerte getroffen. Men vreest voor een blijvende verlam ming. ALKMAAR 13 AUG Andijvie 4—12; Spinazie 12—26; Postelein 5—22; Worteltjes 7—28; To maten 18—38; Groene kool 615; Ra barber 4—12; Rode kool 6—10; Gele kool 7—12; Prei 13—21; Uien 7—IS. Bieten 410; Druiven 96161; Spei ciebonen 3854; Snijbonen 3862. Pronksnij bonen 1933; Bloemkool IA 5065; Bloemkool I 3045; Bloem kool II 1025; Komkommers 517. Meloenen 32125; Stamsn ij bonen 2(' 35; Worteltjes 6—18; Selderie 14; Selie 1—2; Sla 350—12.50; Nieuwe Aardappelen 57; Eigenheimers 7—9 NOORD-SCHARWOl'DE 14 Augustus 1948 8Ö000 kg. aardappeleneerstelingei- 6.507.60; rode eerstelingen 7.70; eigenheimers 6.607.60; bl. eigen heimers 6.307.10, bintje 5.806 80 bevelanders 6.306.80; ysselster 5.8(' —6.30; 64000 kg. rode kool 6.00—7.71 54000 kg. witte kool 4.00—5.20; 4506 kg. gele kooi 6.509.50; 18000 kg siabonen 34.00—53.00; 6000 leg. Me ten 5.50.

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2